www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Какви са доказателствата че Тангра е "ден грее"


Страници: (13) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Какви са доказателствата че Тангра е "ден грее"
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (tankista @ Jan 11 2008, 07:33 PM)
Защо Тангра да е непременно - Ден Грее? Откъде се съди за това? Лингвистичен анализ ли е, или просто предположение?
Доколкото съм запознат Тангра/Тура е култ произхождащ от Шумерския Бог Дингир ИЛИ от митичната иранска личност Тур, която е обожествена малко след смъртта си. 
Та - какви са доказателствата че Тангра значи Ден Грее, и кои сериозен учен може да застане зад това виждане?

А ЗАЩО---НЕ Е?!?!

АЙДЕ ДОКАЖИ МИ ЗАЩО НЕ Е!
АКО УСПЕЕШ-ПРИЗНАВАМ ТЕ!

Много ти е елементарен опита за провокация към форума.Не вярвам повече някой да ти се хване.

Пък като не успееш с доказването,тогава свиркай-ще те пратим на опреснителен курс.
А най-добре е,както бях ти казал веднъж-иди искай бележка на партийния секретар че е Български бог и че е

ДЕН ГРЕЕ!
PM
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Танкист, оплюването на Беинса Доуно е прибързано и лекомисленно. Аз лично, без да съм достатъчно сведущ по неговата наука, изпитвам спонтанно голяма уважение и даже преклонение пред него и делото му. Ако го опознеш поне колкото мене (а аз изобщо не го познавам здълбочено), предполагам, че ще смениш гледната точка поне на уважение

За другите, които спорят или отговарят на танкиста: Момчета, танкиста задава въпроси, отговорите на които следва да знае всеки един от вас, или поне да знае къде да му посочи източника.
Защо трябва веднага да търсите провокация във въпросите му, а не най-простото и логичното: желание да получи отговор, да научи нещо от вас? Даже и да е злословил преди срещу вас?
Аз не съм изчел всички тези книги, които посочи Парадокс, с изключение на Джагфар тарихъ, и на цитати от книгата на Ахмед Ибн Фадлан, които е давал в монографиите си Петър Добрев.
Не помня там да беше указано за "ден грее". Което не значи, че не е било - просто не помня.
Защо когато танкиста, вместо да плюе и изразява негативизъм, пита човешки, трябва пак да се нахвърляте върху него?
Не казвам, че всеки от вас трябва да започва проповедта и да има готови шаблонни отговори в буфера на паметта на компа си. Но поне къде стоят тези материали на сайта все някой от вас трябва да знае конкретно.
Тези въпроси и получаването на адекватни отговори са една прекрасна възможност за спечелването на още един последовател. Който, между другото, е наполовина готов, защото също като вас смята, че именно тенгринството е изконната българска религия и наистина упорито търси източници и отговори на тези въпроси.
Отритването му не помага за това.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Пламене,дразнещ е начина,по който задава въпроси.Въпреки че добре усещам желанието му да е колкото може по-неконфликтен.Как да му обясня нещо,в което съм вътрешно убеден и сигурен точно толкова,колкото съм сигурен че се казвам Мещеров?!Горе се приведоха източници,има и още,но като той не е убеден в каквото и да е,нека потърси и приведе доводи в полза на своето твърдение-въпрос.тогава ще се получи нормална дискусия,от която всеки ще научи нещо полезно-тя ще има смисъл и стойност.Нека си направи труда да потърси аргументи В СВОЯ полза-все ще намери но в чия полза ще са-ако е честен и наполовина готов,ще ги сподели тук.
PM
Top
tankista
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 12 2008, 05:16 AM)
Танкист, оплюването на Беинса Доуно е прибързано и лекомисленно. Аз лично, без да съм достатъчно сведущ по неговата наука, изпитвам спонтанно голяма уважение и даже преклонение пред него и делото му. Ако го опознеш поне колкото мене (а аз изобщо не го познавам здълбочено), предполагам, че ще смениш гледната точка поне на уважение

Аз хора по черни от мен не уважавам - това си е неписано правило! Нещо повече Дънов е сектант и преди време се опиваха да зарибят членове на семеиството ми! Знам що за стока са! Мръсни дегенерати, и сборище от стари моми с много пари!.

Ето колко е бял Дънов:

User posted image
User posted image

- Ами че то аз повече уважавам Негрите Албиноси, отколкото този дегенерат Дънов!

User posted image

----
все още чакам отговор откъде е това четирищишие. От гугъл установих че го е пускал лидера ви в блога на ангел грънчаров... но източник отново - нямаше.


--------------------
User posted image
PM
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Подкрепям последното мнение на Пламен. Разбира се, че всеки сам трябва да стигне до някои фундаментални отговори, но когато става дума за нещо "по-леко" и го има вече някъде, примерно в този сайт или форум, по-добре да се даде директен отговор и темата да приключи. Изкуствено създаване на конфронтация е напълно излишно.
tankista, има една приказка "голям залък лапни, голяма дума не казвай". Така наречените "последователи" на П.Дънов не са мерило за неговата същност. Виждал съм и аз такива, знам за какво става дума и те уверявам, че те не са носители на неговото учение.
PMUsers Website
Top
tankista
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



Миро - познавам дъновисти от първа ръка! Това са едно странно племе хора което ходи по училища, по стадиони и градинки и подобно на нарко пласьори си продават дрогата.

И второ - Дънов е черен.


--------------------
User posted image
PM
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Още Беинса Доуно преживе е казвал: дъновизма не е това, което са дъновистите!И така е с всяко учение, с всяка религия! И Йешуа Помазаният не е виновен за Инквзицията, лицемерието и грозния бизнес, които построиха "последователите" и"посредниците" Му, които създадоха цели църковни институции като големи бизнес корпорации, които се борят за диоцези (пазари) и до ден днешен.
Това, че при вас са идвали някакви да ви зарибяват, е повече от диагностично, че те нямат истинското учение в тях, защото са объранли процесите наопаки.
Когато ученикът е готов, тогава се появява Учителят, но ученикът търси Учителя, а не обратното (с много редки изкючения при специални обстоятелства). Щом те са идвали като амбулантни търговци, да ви продават (натрапват) стоката си, отпиши ги, каквото и да ви предлагат.
Същото е и със сатаннските разклонения и извращения на християнтвото.
А практиката ти да слагаш като маркер за хора цвета и пигментацията им е дълбоко погрешен. Аз съм виждал по-бели от мене цигани и по-черни от цигани чисти българи.
Да не говорим, че по тези черно-бели фотогафии от това време е невъзможно да определиш какъв бил Петър Дънов. Ти като ходиш на море или планина не почерняваш ли? А той главно в планината - Рила е бил, последните години от живота си особенно.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
tankista
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 12 2008, 09:35 AM)
по-черни от цигани чисти българи.

Да, то е ясно колко са "чисти" тези по черни от цигани "българи".


--------------------
User posted image
PM
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Българи са, и може би по-добри и по-истински от мен и от теб, собенно някои от тях


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Танкист, ти си ги чел материалите като дявола евангелието. Сигурно си написал в търсачката на сайта и нищо не е излязло. Понеже тук не признаваме особено маститите учени, никой няма да ти сервира отговора с лъжичка в устата. Защото в материалите има за него. Ако имаш предвид, че това е приумица на някой тук, този някой трябва да е поне на 1000 години. Защото с вика "Ден грее!" българите са нападнали ромеите на Лъв Фока през 917г. до Ахелои. Византийските летописци са се чудили като теб какъв е тоя страшен вик, и какви са тия конски опашки (бончук) вместо знамена. Въпреки, че са минали 50 години от "покръстването" много от българите са останали дълбоко в сърцата си тенгриани. Самият Симеон не е бил изключение. Точните летописи си ги търси сам. Заради Пламен, а вероятно и други, които си задават въпроса за произхода на Ден грее, ще дам някои обяснения. Може би някой може и да допълни повече. Всеки си е свободен да го слага накрая. За мен, а и за останалите - това е "С Бога напред!", но с много по-силен смисъл. Това е самата божествена енергия, еманацията на Тангра (отъждествяван от хората за по-разбираемо като личност, подобно на Бог). В православието аналога му е Свети дух, тук е производно от самото име Тен-гре. Какви са доказателствата за връзката му с Бога като част от Светата Троица - питай поповете, може би те ще бъдат по-учтиви с теб:) В православният иконопис е изобразяван като гълъб, в тенгрианството Ден-грее е символизиран като орел.
Като дума Ден-грее има много силна символика, не само защото заради производното от Тангра. Някога с изгряването на деня тенгрианите са се покланяли на Слънцето. Като изгрее Слънцето се слага край на тъмнината и на лунната власт. Слънчевите лъчи са тези които дават топлина и енергия. Те могат да хранят и лекуват. В българския език има и такъв израз "И при нас да изгрее Слънцето", т.е. да ни се случи нещо добро. Така че, за мен това "Ден грее" накрая се разбира като комбинация от "С бога напред", "Да бъде Бог(Тангра) с теб", както и горния смисъл - "Да изгрее Слънцето и при теб", т.е. да те дари с добрата си енергия. Сами виждате какъв заряд крие само една единствена българска дума.
Надявам се горния тангрист/танкист/слово-онанист да е поразбрал туйцък-онъйцък и да му пожелая и на неговата улица все някога дa изГрее Денят.
Top
PARADOX
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Танкист...!!!
Не искам да те нападам и обиждам (все още), но искам да ми отговориш на няколко въпроса, ако нямаш нищо напротив..?!!!
- Кое те кара да продължаваш да посещаваш този сайт и да четеш и препрочиташ матерялите и мненията в него..?!!
- Информацията в сайта ли "дойде" при теб, или ти "отиде" при информацията..?!!!
- Според теб на какво се дължи вътрешната ти съпротива спрямо точно определени неща-изложени в този сайт..?!!
- Според теб кое е по-вероятно, информацията да се промени спрямо твоите убеждения, или твоите убеждения да се променят спрямо информацията..?!!!

Надявам се да отговориш откровенно на тези въпроси! Дори и само да опиташ пред себе си, пак ще имаш възможноста да проумееш Ден Грее...

Жив и Здрав
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 12.1.2008, 10:16
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Мещера @ Jan 12 2008, 09:13 AM)
Пламене,дразнещ е начина,по който задава въпроси.Въпреки че добре усещам желанието му да е колкото може по-неконфликтен.

А бре, Антоне, аз и ти на 17-18 години как сме задавали въпросите, ако си спомняш, де?
Аз, според мен, от днешната ми камбанария, съм бил доста вредно и заядливо копеле, като си помисля...
Така че в сравнение с неспасяемия и неизлечим от болестта си "Аз!" 22 годишен Фелдмършал, Ташко (танкиста) е съвсем вменяем и адекватен човек, с който може да се води дискусия и да се обменят мнения, с корекция на възрастта му.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
tankista
Публикувано на: 12.1.2008, 10:21
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



QUOTE (anti666 @ Jan 12 2008, 09:43 AM)
Танкист, ти си ги чел материалите като дявола евангелието. Сигурно си написал в търсачката на сайта и нищо не е излязло. Понеже тук не признаваме особено маститите учени, никой няма да ти сервира отговора с лъжичка в устата. Защото в материалите има за него. Ако имаш предвид, че това е приумица на някой тук, този някой трябва да е поне на 1000 години. Защото с вика "Ден грее!" българите са нападнали ромеите на Лъв Фока през 917г. до Ахелои. Византийските летописци са се чудили като теб какъв е тоя страшен вик, и какви са тия конски опашки (бончук) вместо знамена. Въпреки, че са минали 50 години от "покръстването" много от българите са останали дълбоко в сърцата си тенгриани. Самият Симеон не е бил изключение. Точните летописи си ги търси сам. Заради Пламен, а вероятно и други, които си задават въпроса за произхода на Ден грее, ще дам някои обяснения. Може би някой може и да допълни повече. Всеки си е свободен да го слага накрая. За мен, а и за останалите - това е "С Бога напред!", но с много по-силен смисъл. Това е самата божествена енергия, еманацията на Тангра (отъждествяван от хората за по-разбираемо като личност, подобно на Бог). В православието аналога му е Свети дух, тук е производно от самото име Тен-гре. Какви са доказателствата за връзката му с Бога като част от Светата Троица - питай поповете, може би те ще бъдат по-учтиви с теб:) В православният иконопис е изобразяван като гълъб, в тенгрианството Ден-грее е символизиран като орел.
Като дума Ден-грее има много силна символика, не само защото заради производното от Тангра. Някога с изгряването на деня тенгрианите са се покланяли на Слънцето. Като изгрее Слънцето се слага край на тъмнината и на лунната власт. Слънчевите лъчи са тези които дават топлина и енергия. Те могат да хранят и лекуват. В българския език има и такъв израз "И при нас да изгрее Слънцето", т.е. да ни се случи нещо добро. Така че, за мен това "Ден грее" накрая се разбира като комбинация от "С бога напред", "Да бъде Бог(Тангра) с теб", както и горния смисъл - "Да изгрее Слънцето и при теб", т.е. да те дари с добрата си енергия. Сами виждате какъв заряд крие само една единствена българска дума.
Надявам се горния тангрист/танкист/слово-онанист да е поразбрал туйцък-онъйцък и да му пожелая и на неговата улица все някога дa изГрее Денят.

Добре - дотук получавам едно голямо тълкувание на "ден грее" = при което все още си мисля че е измислица, защото в постинга ти не виждам нищо сериозно и подплътено с факти(засега... или по принцип)


Къде е записано че с Вика Ден Грее симеоновите воиски са нападнали ромеите на Лъв Фока? Какъв източник имаш?

Още повече - къде е записано че Симеон(черноризец Храбър) е тангрист. Това е нелепо - още повече - няма такива доказателства.

Ето какво е написал самия Симеон:

О письменехъ (За буквите) -

Черноризец Храбър (IX-X век)

И така изпърво славяните нямаха книги, но с черти и резки четяха и гадаеха, бидейки още езичници. Когато се покръстиха, принудени бяха да пишат славянската реч с римски и гръцки букви, както прилегне.
----
Още от тук се вижда колко го е еняло Симеон за прабългарите, щом ги игнорира, и посвещава трудове за техните изконни врагове.


трето - къде по точно Тангра е изобразен като Орел. И кога/

Четвърто - българския Бог не е Тенгре за да стане Ден Грее - напротив! Тенгр(и) е тюркската интерпретация и тяхното взаимстване на нашия Тангран/Тура/Тангроси


---

все още конкретен отговор нямам.


--------------------
User posted image
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 12.1.2008, 10:26
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Дали Симеон Велики е Черноризец Храбър, доказателства няма, има предположения и хипотези.
Освен това, приведения цитат от "За буквите" не се знае: прочит от оригинала ли е, или късен, предположитено, отредактиран препис.
Както с Паисиевата История староболгарская я направиха на История славяноболгаркая/
Знаеш политиката как пребоядива и редактира историята, без да пита.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
tankista
Публикувано на: 12.1.2008, 10:33
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



QUOTE (PARADOX @ Jan 12 2008, 09:51 AM)
Танкист...!!!
Не искам да те нападам и обиждам (все още), но искам да ми отговориш на няколко въпроса, ако нямаш нищо напротив..?!!!
- Кое те кара да продължаваш да посещаваш този сайт и да четеш и препрочиташ матерялите и мненията в него..?!!
- Информацията в сайта ли "дойде" при теб, или ти "отиде" при информацията..?!!!
- Според теб на какво се дължи вътрешната ти съпротива спрямо точно определени неща-изложени в този сайт..?!!
- Според теб кое е по-вероятно, информацията да се промени спрямо твоите убеждения, или твоите убеждения да се променят спрямо информацията..?!!!

Надявам се да отговориш откровенно на тези въпроси! Дори и само да опиташ пред себе си, пак ще имаш възможноста да проумееш Ден Грее...

Жив и Здрав

Крепи ме само силния ми дух и огромното ми търпение.

Информацията в сайта е меко казано - варираща. Не може да се сравни по никакъв начин. Има пълни нелепости, сложени редом до ценни преводи. Няма да се задълбочавам.
Информацията в сайта прочетох с интерес и ми достави голямо удоволствие защото една доза смях никога не е излишна. Това важи за повечето ви матеряли които сте сложили.
4. Дали аз ще се променя, или информацията ще се промени? Дай първо да видим информацията. Досега такава не съм видял.
И аз нямам никакво намерение да проумявам "ден грее" - тази фантазия родена в чии ли мозък няма общо с БЪлгарския Бог наричан Тангран/Тура/Тангроси.


Все още чакам отговор за "ден грее"


--------------------
User posted image
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (13) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020