www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Какви са доказателствата че Тангра е "ден грее"


Страници: (13) 1 2 [3] 4 5 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Какви са доказателствата че Тангра е "ден грее"
tankista
Публикувано на: 12.1.2008, 10:38
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 12 2008, 10:26 AM)
Дали Симеон Велики е Черноризец Храбър, доказателства няма, има предположения и хипотези.
Освен това, приведения цитат от "За буквите" не се знае: прочит от оригинала ли е, или късен, предположитено, отредактиран препис.
Както с Паисиевата История староболгарская я направиха на История славяноболгаркая/
Знаеш политиката как пребоядива и редактира историята, без да пита.

намерени са 6 записа в българия и 163 записа в Русия на "За Буквите".

източник на тази информация
http://www.pravoslavieto.com/history/09/Ch...rabur/index.htm

- Няма начин да са се фалшифицирали 169 преписа

А за паиисии - историята си е точно Славяно-българска. Това е факт, - не само че се пази оригинала, но също се пази и историята написана няколко години след Паисииевата като протест срещу Паисиевите простотии.

История Болгарская на Христаки Павлович:
издадена през 1844
User posted image


--------------------
User posted image
PM
Top
Публикувано на: 12.1.2008, 10:38
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



И аз нямам никакво намерение да проумявам "ден грее" - тази фантазия родена в чии ли мозък няма общо с БЪлгарския Бог наричан Тангран/Тура/Тангроси.


Значи нямаш намерение да търсиш доводи в своя полза.Не виждам смисъл да се продължава дискусията с тебе!

Съществуват езотерични знания!
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 12.1.2008, 10:45
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (tankista @ Jan 12 2008, 10:38 AM)
QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 12 2008, 10:26 AM)
Дали Симеон Велики е Черноризец Храбър, доказателства няма, има предположения и хипотези.
Освен това, приведения цитат от "За буквите" не се знае: прочит от оригинала ли е, или късен, предположитено, отредактиран препис.
Както с Паисиевата История староболгарская я направиха на История славяноболгаркая/
Знаеш политиката как пребоядива и редактира историята, без да пита.

намерени са 6 записа в българия и 163 записа в Русия на "За Буквите".

източник на тази информация
http://www.pravoslavieto.com/history/09/Ch...rabur/index.htm

- Няма начин да са се фалшифицирали 169 преписа

А за паиисии - историята си е точно Славяно-българска. Това е факт, - не само че се пази оригинала, но също се пази и историята написана няколко години след Паисииевата като протест срещу Паисиевите простотии.

История Болгарская на Христаки Павлович:
издадена през 1844
User posted image

Има.
Достатъчно е един да е фалшифициран (редактиран), след оето останалите се приписват от него.
Полиграфията може да е измислена от Гутенберг в 19 век, но принципа се е съблюдавал свято в условията на строгата и консервативна Праволавна църква. Волности не са допускали
Ако датировкаа на 6-те български е именно от времето на Симеон, могат да се приемат за автентични.
За Руските 163 превода не мога да коментирам. Числото е внушително, но аз и ти не сме ги виждали и не им знаем датировката, и което е също важно - автора, който ги е преписвал.
Това не значи, че отричам или защиавам, а че се съмнявам.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Публикувано на: 12.1.2008, 10:50
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



А не примерно монголски както монголците твърдсят. При кои народ тангра се среща първи. Къдсе е записано. Откъде да сме сигурни че не сме го взели от тюрките например?

Просто малко въпроси на които бих бил благодарен ако отговорите? Аз потърсих из форума но не намерих отговора.


Горното е от тема на танкиста по въпроса дали Тангра е български бог.
От горните му постове виждаме,че за него Тангра ВЕЧЕ Е Български бог!
Така ще стане и с ДЕН ГРЕЕ!
Ако преди това не си заслужи БАНичката,разбира се.
PM
Top
antijew
Публикувано на: 12.1.2008, 10:51
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Аз си мисля, че бяхте много толерантни към Лицемера-танкист! Мисля, че като се появи който трябва да му праска бана и да не се занимавате повече с такива като него!
Предвид долното, което е казал, същия няма място тук!
За Елтимир:"Именно!!! Срам е "лидер" на националистическа организация да е чернилка. Просто е обидно."
"те се гаврят с тангризма? Какви различия? Не е ли гавра че шефа им е по черен от циганин?"

За Движение "Войни на Тангра":"аяз не знам кои пусна лъжата че тези "воини" са лицето на български тангризъм! От къде на къде тези само обявили се ентусиасти ще са автентични тангристи? Пълен резил..."
"все някога ще затворят кепенците за постоянно. Пожелавам им го! Лъжетангристи!"


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
tankista
Публикувано на: 12.1.2008, 11:01
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



QUOTE (antijew @ Jan 12 2008, 10:51 AM)
Аз си мисля, че бяхте много толерантни към Лицемера-танкист! Мисля, че като се появи който трябва да му праска бана и да не се занимавате повече с такива като него!
Предвид долното, което е казал, същия няма място тук!
За Елтимир:"Именно!!! Срам е "лидер" на националистическа организация да е чернилка. Просто е обидно."
"те се гаврят с тангризма? Какви различия? Не е ли гавра че шефа им е по черен от циганин?"

За Движение "Войни на Тангра":"аяз не знам кои пусна лъжата че тези "воини" са лицето на български тангризъм! От къде на къде тези само обявили се ентусиасти ще са автентични тангристи? Пълен резил..."
"все някога ще затворят кепенците за постоянно. Пожелавам им го! Лъжетангристи!"

Докажете че греша де! Ман дали ще ме баннете или не, няма много да ми промени живота. Но аз не съм дошъл тук да правя пинизи, а да поискам КОНКРЕТНИ отоговори на КОНКРЕТНИ въпроси по неща които вие очевидно или си измисляте, или някои ви е подхвърлил и вие на сляпо се връзвате.


Та пак към въпроса - Какви са конкретните доказателства че Тангра е "Ден Грее"? И къде е записано? И Кога е записано? И какво е записано?




--------------------
User posted image
PM
Top
antijew
Публикувано на: 12.1.2008, 11:11
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 12 2008, 10:16 AM)
А бре, Антоне, аз и ти на 17-18 години как сме задавали въпросите, ако си спомняш, де?

Пламен, а ти сигурен ли си, че този е 17-18 годишен?
Мен доста ме съмнява, предвид някои думи с които се изразява!
Лично ли го познаваш?


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 12.1.2008, 11:12
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Лично - не.
Но многократно е зявявал възрастта си и това, че е ученик в други форуми.
Чете момчето. Оттам е речник му.
Но трески за дялане има.
Няма идеални хора.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
tankista
Публикувано на: 12.1.2008, 11:43
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



иии.... отоговор на конкретния въпрос все още няма. А ще има ли?


--------------------
User posted image
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 12.1.2008, 11:54
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Танкист..!!!
Отговорите ти на въпросите които ти зададох, меко казано ме натъжиха..!!! След като идваш тук основно да се посмееш и приемаш всичко на "ташак" как въобще допускаш, че някой ще погледне по друг начин към теб самия..?!!! За да започнеш да чукаш, първо трябва да започне да ти става..!!!! Не можеш да достигнеш до следствието без причината... Затова и скоро няма да получиш отговорите които търсиш! Не си дорасъл духовно за тях.. Не се отчайвай! Важното е, че духът ти е започнал да търси..!!!

Ден Грее

П.П. Я помисли за вероятноста Черноризец Храбър да не е Симеон, а Боян Мага..?!!! Това е нещо като домашно и решението му го няма в Гугал-а, а в библиотеките-едно място където май отдавна не си стъпвал..! Дерзай приятелю...!!!! smil4334a3ebd31a5.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4334abded4493.gif
PM
Top
tankista
Публикувано на: 12.1.2008, 12:03
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



QUOTE (PARADOX @ Jan 12 2008, 11:54 AM)
Танкист..!!!
Отговорите ти на въпросите които ти зададох, меко казано ме натъжиха..!!! След като идваш тук основно да се посмееш и приемаш всичко на "ташак" как въобще допускаш, че някой ще погледне по друг начин към теб самия..?!!! За да започнеш да чукаш, първо трябва да започне да ти става..!!!! Не можеш да достигнеш до следствието без причината... Затова и скоро няма да получиш отговорите които търсиш! Не си дорасъл духовно за тях.. Не се отчайвай! Важното е, че духът ти е започнал да търси..!!!

Ден Грее

П.П. Я помисли за вероятноста Черноризец Храбър да не е Симеон, а Боян Мага..?!!! Това е нещо като домашно и решението му го няма в Гугал-а, а в библиотеките-едно място където май отдавна не си стъпвал..! Дерзай приятелю...!!!! smil4334a3ebd31a5.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4334abded4493.gif

Не мога да не приема на ташак теми и статии от рода на "слънце гледане" или "тенгриаство в северна америка", или "солидарност с индианците от лакота". Това че вие сами си пускате такива нелепости в сайта си е лично ваш избор. Още по малкото - вярвате в тях.

А сега ми отговори наистина честно - Няма да получа отговорите, защото "не съм дорасъл"(да се чете - не ви възприемам като "пазители на завета", които говорят само истини")
Или няма да получа отговор - защото няма такъв?


Когато някои има смелостта да заяви че Тангра е Ден Грее, той трябва да има и смелостта да го докаже.


--------------------
User posted image
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 12.1.2008, 12:09
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Пазя единствено семейството, приятелите и здравето си...!!!
Каквото имах да ти казвам-го казах...!!!
Пожелавам ти попътен вятър и успех в търсенето ти! Дано да стигнеш там за където си тръгнал!...!!!

Ден Грее
PM
Top
antijew
Публикувано на: 12.1.2008, 12:11
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (tankista @ Jan 12 2008, 12:03 PM)
Не мога да не приема на ташак теми и статии от рода на "слънце гледане" или "тенгриаство в северна америка", или "солидарност с индианците от лакота". Това че вие сами си пускате такива нелепости в сайта си е лично ваш избор. Още по малкото - вярвате в тях.


Щом не можеш да приемеш тези за теб "нелепости", мястото ти не е тук! Обирай си крушите доброволно...Никой не е длъжен, а и не трябва да отваря очите на този, който не иска да прогледне...!


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 12.1.2008, 12:18
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Момчета, отново всичко се завъртя по кръга на разпрата...
Няма ли някой наистина да му отговори и дискусията да продължи нормално, и да бъде спчелен още един последовател?
Да бъде даден един пример за това, как различните българи, даже и след дрязги, успешно търсят и намират, строят единство помежду си, в името на общата опасност...


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
tankista
Публикувано на: 12.1.2008, 12:25
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



очевидно не може да бъде отговорено на въпроса, защото отговор - няма. Или по скоро има, и той се състой в мълчанието и увъртането. Аз си казах - Един Директен Въпрос, чака един директен отговор. Моралните ви поучения оставете за себе си. Не ме е страх от Бог, или от които и да било.


--------------------
User posted image
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (13) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020