www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Шамбала


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Шамбала
Mistique
Публикувано на: 16.10.2005, 11:30
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Елтимир,

преди 1 или 2 години ти ми разказа за камъка Чинтамани. Невероятно, но темата е отново в ръцете ми - под формата на книгата "В търсене града на боговете - В обятията на Шамбала" от Ернст Мулдашев.

Книгата разказва за руска експедиция в Тибет - в града на Боговете, където се намират свещените върхове Големия и Малкия Кайлас. Той развива теорията, че камъка Шантамани Е Малкия Кайлас и чрез този камък хората от Шамбала четат мислите ни и ни въздействат с мисли.

Ако този камък ни е принадлежал, не би ли трябвало да ни влияе на нас по по-специален начин... Всъщност какво искам да кажа? Първо къде е камъка - възможно ли е да е малкия Кайлас и в чии ръце се намира. Ако там има същества които го използват каква е тяхната връзка с нас? (Твоите пророчества например или небесната конница или....)

Разбира се бих била любопитна да чуя мненията и на други хора които са чели книгата или знаят за легендата.
PMEmail Poster
Top
Bell
Публикувано на: 16.10.2005, 12:14
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Mистик раскайи легендата аз не я знам!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 16.10.2005, 12:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Мистик, нали твърдиш, че моите съвети са вредни. Защо ги искаш? Защо, след като те само ще ти навредят?


--------------------
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 16.10.2005, 12:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Щото съм тъпа и упорита Елтимир.... smil4334ad8a149e0.gif

Ако някой иска съвет от мен - не си правете затворената свастика като личен амулет - всяко добро което ви се случва ще се редува с лошо...и така до безкрайност...и колкото е по-голямо доброто, толкова по-голямо е и лошото.....

Ето това е което ми се случи, за да не говоря с недомлъвки.

Вярно, че ти ми показа свастиката Елтимир, ама вярно е, че предупреди който не знае какво прави да не си "играе с огъня".... smil4334aa44c7e89.gif
PMEmail Poster
Top
Миро
Публикувано на: 16.10.2005, 14:16
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



И какво толкова страшно прави тази свастика? Аз тъкмо се замислих за някакъв модел за бижу....
PMUsers Website
Top
Ziezi
Публикувано на: 16.10.2005, 15:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE (Миро @ Oct 16 2005, 02:16 PM)
И какво толкова страшно прави тази свастика? Аз тъкмо се замислих за някакъв модел за бижу....

Елтимир твърди, че правилната свастика е тази, която ползва Хитлер. Аз не смятам така. Свастиката - Слънчев знак за щастие - има рамене, който са насочени в посока обратна на часовата стрелка, защото така въртенето е по посока на часовниковата страна. Хитлер е ползвал сувастика , която носи нещастие. Разбира се може да дискутираме по въпроса, защото е важен !

Що се отнася до знака IYI препоръчвам да се внимава и с него, защото не знаем какво представлява ! Като юдейохристияни , каквито сме днес, може да се окаже пагубно за приносителяна този знак.

Въобще тук става дума за сакрални знаци, които не всеки може да ползва. Поне трябва да сме наясно какво означават, и тогава да ги носим...
PM
Top
Миро
Публикувано на: 16.10.2005, 15:36
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Аз имах предвид онази, оцветена в бяло и червено,а не хитлеровата.
PMUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 16.10.2005, 15:48
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Елтимир никога не е твърдял подобно нещо-че аз от неговите писания научих че хитлеровата свастика е обърната наопаки и това им носи разруха!
PM
Top
blag009
Публикувано на: 16.10.2005, 16:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (Mistique @ Oct 16 2005, 12:26 PM)
Щото съм тъпа и упорита Елтимир.... smil4334ad8a149e0.gif

Ако някой иска съвет от мен - не си правете затворената свастика като личен амулет - всяко добро което ви се случва ще се редува с лошо...и така до безкрайност...и колкото е по-голямо доброто, толкова по-голямо е и лошото.....

Ето това е което ми се случи, за да не говоря с недомлъвки.

Вярно, че ти ми показа свастиката Елтимир, ама вярно е, че предупреди който не знае какво прави да не си "играе с огъня".... smil4334aa44c7e89.gif

Мистик,шъ ти пусна един пасаж от писанията на Елтимир.Има го из нета цитирам го точно тъйкато той го е писал.Ако имаш въпроси към него бъди по настоятелна:
--""...Ами защо напоследък все по-рядко се сещате за Чинтамани или Lapis Exilis - каменният Пратеник? ..."
Интересно ,че само се споменява виж и тук:
--""
МАХАБХАРАТА
РАМАЯНА

Индийски национални епопеи


Преведе в стихове Марко Ганчев
Подбор, буквален превод и редакция Сати Кумар


ВЕЛИКИТЕ ПОЕМИ НА ИНДИЯ


Или си мислиш от заблуда,
че проста птица е Гаруда? Нима е камък чинтамани,
когато всички възжелани мечти осъществява той?
Отговори ми, драги мой. ""

Или тая приятелка кво споменава:

""БЛАГОСЛОВИЯТА НА БЯЛАТА ТАРА

Ирина Виноградова



Алтай е известен като природен резерват с чудна красота и необикновени възможности. Народната памет от стари времена свързва с него мечтата на хората за Беловодието. Не случайно тези земи са привличали като магнит странниците. Много крепостни селяни са се спасявали в непроходимите алтайски гори от произвола на господарите си; по време на разкола в руската църква тук са бягали староверците.
В разногласния хор на народните вярвания ясно се чува един и същ мотив: за настъпването на Новата епоха на мъдростта и любовта, за някоя си Страна на свободата и справедливостта. На Изток тези идеи се свързват с учението Калачакра, което се пази в Шамбала, откъдето Великите Учители-Махатми изпращат помощ на човечеството в повратни моменти от неговата история. В прекрасни легенди, в които е зашифровано езотеричното знание за еволюционното развитие на света и за неговото светло войнство, се появяват образите на Хесер хан, Исса, Белият Бурхан, загадъчно и привлекателно свети вълшебен камък, който сравняват със Свещения Граал – чашата-символ на великото посвещение.
Цяла Азия е пълна с такива прекрасни, пълни с дълбок смисъл предания за настъпващите времена на Майтрейя – бъдещия освободител на света /в Алтай го наричат Белия Бурхан/.
“Сърцето помни как от великата Шамбала, от свещените планински върхове в съдбовен час ще се спусне жребец, и на седлото му вместо ездач ще сияе съкровището на света – Чинтамани – Вълшебният камък, спасител на света”.
Преминавайки през Алтай по време на Централно-Азиатската си експедиция, семейство Рьорих внимателно събират преданията за вълшебния камък /интересно е, че на тюркски език “Алтай” означава “алтън”- златен камък/, записват легендите за Беловодието.""

--""ЙОГА-ЧИНТАМАНИ

ЙОГА-ЧИНТАМАНИ ("Скъпоценен камък на Йога, [който сбъдва всички помисли]"), творба от Шивананда Сарасвати от около 200 листа. Вероятно е написана в края на ХVІІІ или началото на ХІХ в.

[ Върни се ]


Йога-Енциклопедия"

Ако имаш време влез тук: http://www.iztok.net/gate.html?name=Your_Account&op=new_user
Регестрирай се и иди на "ЙОГА-ЧИНТАМИ". Гледам нещо не ме пуска ,ДАНО ВИЕ МИСТИК ИМАТЕ КЪСМЕТ.








--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
blag009
Публикувано на: 16.10.2005, 17:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Мистик,ето още нещо ,наистина туй " Чинтамани или Норба Нимпоче" е ГУЛУМА РАБОТА ,но чети има и линкове:
--""ВЪЛШЕБНИЯТ КРИСТАЛ - инж. Петя Станева http://www.meridian27.com/fun/Kryst.htm тел.: 089/837-85-50 E-mail: petralim@mail.bg

В традициите на всички народи магическите камъни се вписват със своите необикновени целебни, защитни, антидемонични и дори съзидателни свойства. Учените отдавна са описали в дебелите си книги т.нар. кристална решетка и произтичащите от нея свойства на кристалите. От незапомнени времена се предава една и съща легенда за Светия камък, донесен на Земята от ангелите и положил началото на живота на планетата. Според индийското виждане този камък е паднал от други светове - Чинтамани или Норба Нимпоче, според тибетците. Бил притежаван от определени личности - водачи на народите към светлината на света. Сред имената на Великите учители на тайнствената страна Шамбала, еврейския владетел Соломон, индийския управник Акбар и много китайски императори. Според някои данни империята на Великите Монголи дължала своя разцвет и мощ единствено на притежавания от тях огненочервен вълшебен камък. За съществуването на Свещен камък свидетелства и Библията. В свещените писания на народите този тайнствен камък носи олицетворение на живата сила и мощ на Бога-Създател. За будистите Свещеният камък Мани съдържа свещен текст на мантра и се намира на Хималаите. Всеки докоснал се до него, забравя земните желания и пороци и сияе в небесна светлина. А в Арабския Изток и до ден - днешен се почита черният Свещен камък - Кааба в Мека. Това свещено за исляма място е стар езически храм, в центъра на който на открито е поставен черен смолист, ухаещ на нощ неправилен камък. Неговите магически свойства носят изцеление на болните, вършат чудеса, помагат при войни и на владетели да върнат трона си. Традицията изисква да се обиколи камъка седем пъти и се постави дар на него. В други предания Великият камък е пратен дар на хората от Орион и е представлявал "психомагнит" , действащ от разстояние върху мислите и действията на хората. В древен Китай е служел като мощет защитен талисман, т.нар. "че-кан-тан", който престоява забит 20 дни в земята след зимното слънцестоене пред входа на храма. Още в зората на човешката история камъкът е бил боготворен и почитан като вместилище на свръхестествени сили. Дългият списък на магическите камъни, включвайки саксонските и бретонските менхири, нашите странджански долмени, изправените камъни на финикийци и далечни инки, кубове от камъни в Индия датиращи няколко хилядолетия преди новата ера, и черните камъни, олицетворение на мъжкото начало в света. В древността се е смятало, че смарагдът, гранатът, халцедонът, планинският кристал, аквамаринът, ахатът, коралът и гагатът не само предпазват мореплавателите от бурите и морските вълни, но и ги спасяват от гибел в океанската бездна. Смятало се е също така, че едни скъпоценни камъни са насители на нещастия (опал), а други, че означават щастие,но само в определени месеци от годината- топазът през ноември, гранатът през януари и т.н., че някои от тях предотвратяват градушки и спасяват хората от врагове, ранявания и земетресения, да предпазват от болести, лоши очи (уроки) и изобщо от всякакви беди. Ето защо надарените с такива способности скъпоценни камъни - покровители, били зашивани по дрехи, хамути и седла, вграждани в къщи и оръжия, носени под форма на различни амулети и др. Как да заредим собствен кристал. Може ли всеки камък да придобие магическа сила? Възможни ли са чудесата? За да проверите това е необходимо да знаете следните тънкости по този въпрос. На първо място трябва да се знае, че кристалите помагат, когато са поставени в чантата или ако се носят като талисман в джоба. Ако човек е изморен е достатъчно да вземе един кристал в лявата си ръка, насочен с връхчето нагоре и друг в дясната, насочен с връхчето надолу. След около десет минути се усеща разликата в състоянието на организма. Когато човек си избира кристал, той предпочита онзи, за който знае, че е съвместим с неговия зодиак или за месеца му на раждане. Ако нямате възможност да се сдобиете с такъв камък е достатъчно да си изберете един, на когото да се доверите. "Вашият" кристал също ще ви предпочете. Необходимо е обаче първо да го почистите и заредите. Това е особен ритуал и изисква вашето търпение и любов. Необходимо е отначало камъкът да се потопи за няколко часа в морска или подсолена хладка вода и после да се сложи върху парче лен, коприна или памучна материя. След това подръжте в ръка своя "магически" кристал и мисловно го заредете с онези мисли, които ви вълнуват. Помолете го да ви пази и закриля и да ви помага в начинанията. Ако предпочитате да носите кристал като бижу около врата, внимавайте той да няма обков, покриващ горната му част, защото няма да може да диша. За да се чувствате и вие добре двата края на кристала трябва да са свободни. При това, ако връхчето му е надолу, прибирайте накита от време на време в джоба или чантата си. В противен случай е възможно да се направи пробив във вашето био поле, защото енергията изтича надолу през това връхче. Ако имате проблеми с общуването в семейството или офиса си, най-подходящ кристал е кварцовата друза / на снимката горе/. Не забравяйте, че тук става въпрос само за естествените и необработени кристали. Колкото по-плътен е цветът на камъка, толкова по-успокояващ ефект има, а колкото е по-прозрачен, толкова е по-стимулиращ. Кристалът като част от природата оказва силно въздействие върху човешкия организъм и неговия начин на живот. От опита на източните науки, както и от редица нови изследвания става ясно, че в нервните клетки се отлагат миниатюрни кристалчета на психична енергия. Тяхната роля като локатори на ориентир и здраве все повече се потвърждава от съвременната медицина. Аналогът е близък до прочутия и легендарен философски камък на алхимията. Според легендата неговата формула владеят ангелите на огъня и този камък, наричан жива вода, носи здраве и духовно просветление на своя притежател. Който се докосне до него, пречиства себе си с небесен огън, получава дълголетие и много мъдрост. http://www.meridian27.com/fun/Kryst.htm#Kryst""

ХИХИХИ ,ако имаш излишни пари иди на мередиан 22 ,МАЙ НЯМАТ ГРАФИК ЗА ВСЕКИ ЧАС КАКЪВ КАМЪК ДА НОСИШ smil3dbd4e5e7563a.gif


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
IYI
Публикувано на: 16.10.2005, 23:49
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Зиези, всеки знак е определен канал за енергия или информация!

IYI- това е ключът- вратата за Царството Господне, там където е безкрайното и светло пространство на Тангра.
Озарение 24 от книгата на Светлината


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
Mistique
Публикувано на: 17.10.2005, 0:03
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Ооооо благодаря за информацията...Гледам, че е интересно на много хора и съм получила доста отговори докато ме нямаше....

QUOTE
Що се отнася до знака IYI препоръчвам да се внимава и с него, защото не знаем какво представлява !


Както можете да си представите - откачалка като мене има и IYI колие. smil4334a5a360a6a.gif

Да Миро - имам впредвид свастиката в бяло и червено - ей тази Свастиката

Ако ви е интересно ще ви разкажа моите преживявания със сакралните символи, а вие си преценете.

Първо и най-важно - символа сам ви разкрива дали имате нужда от него в някое от своите развития или в конкретния период от живота ви. Изниква като сигурност в главата ви и МНОГО ЯСНА ПРЕДСТАВА КАКВО ТРЯБВА ДА ОВЛАДЕЕТЕ ИЛИ ЗА КАКВО ЩЕ ВИ ПОМОГНЕ. Не ви трябват всички символи (както установих). Но този, който ви трябва ще ви е постоянно в главата и ще си го представяте или като бижу или като ключодържател или на каквото и да е лично.

Например аз съм много слаба за свастиката и затова имам толкова проблеми. Тя ме подложи на такава житейска "центрофуга", че понякога си мисля, че си губя разума.

IYI от друга страна ми помага в духовното равитие и кариерата. Случвало ми се само да си помисля за нещо....и информацията ми се предоставя - или получавам емайл от приятел "Виж какво намерих ако ти е интересно..." или "случайно" откривам книга или намирам неочаквано много неща в интернета..... В работата пък ми изникват идеи или ми се дава интуиция за по-заплетени ситуации....

Успех на всички КОИТО ЩЕ РИСКУВАТ!

PMEmail Poster
Top
IYI
Публикувано на: 17.10.2005, 0:07
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Риска е само за небългарите!


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
Bell
Публикувано на: 17.10.2005, 8:33
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Мистик на мен ще ми е много интересно да ти прочета расказите за преживяванията свързани със символите!!! И от каде си сигурна че точно те са отговорни? smil4334a580902ca.gif
PM
Top
Миро
Публикувано на: 17.10.2005, 8:39
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



А може би символите са ти помогнали да минеш по-леко през проблемите?Защо не предположиш,че без тях е могло да бъде и по-зле?
PMUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020