www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Българско малцинство в Турция


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Българско малцинство в Турция
Атила
Публикувано на: 16.10.2005, 14:06
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 37
Дата на регистрация: 23-July 05



Здравейте,

ще започна една тема и предполагам на голяма част от вас няма да ви хаерса това което пиша.
Идеята ми е следната - постоянно ни натрапват термини като турско малцинство в България. Ако погледнем обаче реално темата излиза, че българското малцинство в Турция е много по-голямо.

Да, говоря за българско малцинство в Турция и съм сигурен че точно тази формулировка още повече няма да се хареса на ДПС и компания. Знам че и на вас не ви допада ама на туците въобще пък няма да им допадне - с техните камъни о техните глави

Българско малцинство в Турция.

- това са всички граждани на република турция които имат двойно гражданство - едно Турско и едно Българско

до тук добре - нищо ново под слънцето, но идва интересната част.

Това малцинство статистически е към половон милион
По какво се съди за това
- смяната на имената засяга 850000 души
- ДПС получава към 40 000 гласа от Турция, но голяма част от хората пътуват с рейсове и гласуват в България. - някъде към 200 000 са това. Значи с децата и тия дето не пътиват идват спокойно към 500 000.

Щом имат българско гражанство и щом активно участват в изборите на българското правителство спокойно може да се говори за БЪЛГАРСКО МАЛЦИНСТВО В ТУРЦИЯ което е по-голямо от турското малцинство в България.


.... знам че няма никак да ви хареса тази информация ама съм сигурен че на ДПС още по-малко ще им хареса

Поздрави


--------------------
«Ego sum Attila flagellum Dei»
PM
Top
Scapegrace
Публикувано на: 16.10.2005, 14:26
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 24
Участник # 134
Дата на регистрация: 5-October 05



Само,че те имат турско самосъзнание(което много бързо ще се промени като отрежат турците за ЕС).
PM
Top
Azerath
Публикувано на: 16.10.2005, 18:22
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



QUOTE (Scapegrace @ Oct 16 2005, 02:26 PM)
Само,че те имат турско самосъзнание(което много бързо ще се промени като отрежат турците за ЕС).

Щом са почнали преговорите, рано или късно ще ги завършат. И в Европарламента мафията е голяма, и там много неща се решатат 'на тъмно'. Така че няма какво да се заблуждаваме. Турция ще си влезне в ЕС.


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
Атила
Публикувано на: 16.10.2005, 19:00
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 37
Дата на регистрация: 23-July 05



ето една малка сметка с която става ясно че апсурдът е ПЪЛЕН

Смяната на имената засяга 850 000 хора
да извадим 250 роми (аз им викам цигани) => остават 600 000 от така нареченото турско малцинство от всякаква възрастова група.

Сега да погледнем колко са гласували за ДПС на последните избори около 470 000
Да предположим, че 15% от тях не принадлежат към турското малцинство => остават към 400 000
Тия 400 000 са на възраст над 18 и ако прибавим деца и малдежите към тях идват пак към 600 000

Ако предположим, че туркосто малцинство не се е променило през последните годин (не е намаляло или нараснало) стигаме до извода, че минимум 80-90% (то 100% идват ама нека все пак не преовличавам) от тях са гласували независимо каде живеят, какво самосъзнание имат, дали са им сменени насила имената, дали са преследвани и дали са репресирани.

Та кво излиза - почти всички от тези хора се интересуват от развитието на България и все ощи имат българско гражданство.

По тази логика спокойно можем да говорим за българско малцинство в Турция


--------------------
«Ego sum Attila flagellum Dei»
PM
Top
Воина
Публикувано на: 18.10.2005, 7:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 65
Участник # 149
Дата на регистрация: 18-October 05



Те не се интересуват от бъдещето на България просто исат да имат представители в проституцията (политиката)!!!Никога няма да се отървем от тях ,защото те са важни гласоподаватели и жсички политици имат изгода от тях!!!Те могат да гласуват и в България и в турция-не съм запознат да ли в някоя друга страна може да се прави така за един ден да гласуваш два пъти в две различни страни!!!Искам нещо да ви питам чувал съм че турците в планината Родопа ,не са турци, а са чисти българи ,само че взели мюсюлманска вяра вярно ли е това???[B] smil3dbd4dcd7b9f4.gif
PMEmail Poster
Top
Воина
Публикувано на: 18.10.2005, 8:14
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 65
Участник # 149
Дата на регистрация: 18-October 05



А колкото до Европейският съюз(еврейски) единствена цел в първите години от създаването му е да спре контрола(или по-точно намесата) на Америка върху Европейската земя и бившите колонии!!!Но постепено чифутите се намърдват и там!!!Колкото до България всеки казва ,че това членство е много хубаво ,но всъщност ще ни обложат с голям данък за нашето влизане в ЕС!!!Първите години ще са много трудни -цените ще скочат и заплатите ще намалеят,за да може да се съберат по някакъв начин пари в Държавната Хазна!!!Както сами виждате още от сега почват да дискутират ждигане на алкохола и ан цигарите от 2006 година!!!Само се моля да не стане инфлация както през 1997 година -кабинета на Жан Виденов,защото страната ще изпадне в криза ,а единствените печеливши ще са хората ,които имат да вращат заеми на държавата,защото те ще се заличат от инфлацията!!!Другия печеливш ще бъде ЕС,защото ще ни отпусне заеми за да се стабилизираме и после ще трябва да ги връщаме в репарации,контрибуции и дано само не в анексия!!! smil4334af067a7a3.gif
PMEmail Poster
Top
IYI
Публикувано на: 18.10.2005, 13:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Това, което ще кажа аз съвсем може да не Ви хареса, но трябва да се помисли
и на там.
Турците произлизат от Българите, Те са един от нашите клонове и всичко това трябва да го съпоставим с нашата древност и можем да разберем!

По въпроса за ЕС-това е много мощен финансов блок, Китай също, Америка се явява конкуренция и трябва да се съобразява, защото може да изпадне в инетресно положение.


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
Локи
Публикувано на: 18.10.2005, 15:01
Quote Post


дебелооки
***

Група: Участници
Съобщения: 124
Участник # 119
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE (IYI @ Oct 18 2005, 01:38 PM)
Това, което ще кажа аз съвсем може да не Ви хареса, но трябва да се помисли
и на там.
Турците произлизат от Българите, Те са един от нашите клонове и всичко това трябва да го съпоставим с нашата древност и можем да разберем!

Струва мисе бъркаш турците с тюрките . То те и самите те се бъркат но хайде . Щом е стане въпрос да си търсиш врагове за джихат
и собствения ти брат е враг. Не ,че турците са ни братя, но по принцип.. ми погледнете "македонците" сърбите , румънците..същата работа.


--------------------
“?? ???????? ???????? ??. ??????? ???? ? ?????? ? ??????????????? ? ????, ?? ???, ???? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ???????? ????.”
?????????? ???????
PM
Top
Севар
Публикувано на: 18.10.2005, 15:22
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Момент, хайде някой по-вещ в историята на тюрките и Турция да обясни. Разликата между тюрки и турци не е ли нещо като между англичани и американци? Османската империя е била смес от много етноси обединени от Исляма.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
IYI
Публикувано на: 18.10.2005, 15:29
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Не бъркам нищо, но ще проверя по-точно, че паметта ми изневерява!


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
Воина
Публикувано на: 18.10.2005, 20:09
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 65
Участник # 149
Дата на регистрация: 18-October 05



Споко |Y| тук всеки си изказва мнението така ,че няма проблем!!!Относно до резаната империя тя е вклучвала много етноси поради голямата си територия и за това в наши дни има атентати в турция заради екстремистките организации,които са се формирали и всеки вика тази част от турция е моя , а не твоя!!!Просто за тези терористични проблеми,който има нашата съседка трябва да стоим на страна-Нека се избиват помежду си!!!Но когато влязат такива кампании в България като "сивите вълци"тогава да се намесваме!!!Относно турското малцинство в България евреиската медия насажда ,че са малцинство ,но никой не си дава сметка че те бавно и славно растат и се множат и на никой не му прави впечатление!!!Единствена изгода имат политици,защото това са им много бройки гласоподаватели!!!Може да ви се стори смешно това ,което ще кажа но... няма начин!!!!Всико това до тук е невероятна платформа за преминаване от думи или от малки мащаби на практика ,която може да доведе до !!!Гражданска Война!!! и кой печели от всичко това-богоизбраният народ-корпоративните плъхове!!! smil4334aa21c9ca7.gif
PMEmail Poster
Top
Scapegrace
Публикувано на: 18.10.2005, 20:42
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 24
Участник # 134
Дата на регистрация: 5-October 05



Хехе сега нови теорий почнахте да развивате.
Прабългарите са част от индо-европейската раса с прародина Европа.
Турците са тюрки с прародина некъде-си-в-Азия.
Не бъркай двете защото ще станем на облаче с крайници smil3dbd4dbc14f3f.gif .
Това разбира се не е мнението на авторите на сайта,аз тяхното мнение по този въпрос така и не разбрах какво е(така като го прочета това изречение звучи малко грубо,извинявам се).
PM
Top
Ziezi
Публикувано на: 18.10.2005, 20:49
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



Фактите са следните:

- Древните българи /БОЛГ, БЪЛГ, БЪЛГАР/ са наричани от гърците ПЕЛАСГИ, а от други народи с прозвището ТУРЧИ , ЕТРУСКИ заради АТРАЧ - българският град Троя и Троянската война, с което събитие древните българи са станали известни в целия Свят по времето на праисторията.

- Древните българи обаче не са монголци, а предците на арийците по принцип.

- Българофобията използва едно съвпадение на етничесо име ТЮРКИ - едно мръсно кръвожадно монголско племе, и прозвището на българите в праисторията ТУРЧИ за да забърка най-голямата българофобска каша в историческата наука.

- Днешните българи са 60% преки наследници на българите от праисторията - местен автохтонен народ на Балканите и Мала Азия.

- Днешните турци, създадени като етнос едва миналия век от Ататюрк са 20% преки потомци на онези българи /предци на арийците/ и 20% потомци на споменатото монголско племе. Всичко останало са над 100 народа - перси, кюрди, арменци, гърци, караманци, цигати и т.н. Един огромен буломач, обединен от арабската псевдо религия ислам, дъщерна доктрина на юдаизма.

Това е положението.

Що се отнася до турчеещите се българи - да, те в по-голямата си част са потомци на ислямизирани българи. Но има и ислямизирани цигани, перси, караманци и т.н.
PM
Top
Атила
Публикувано на: 18.10.2005, 21:01
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 37
Дата на регистрация: 23-July 05



QUOTE
Относно турското малцинство в България евреиската медия насажда ,че са малцинство

България официално никога не е признала съществуването на каквото и да е малцинство - всички са българи. Според парижкият договор след руско-турската война Турция няма никакви претенци към територи и към хората живеещи на тези територии.

Относно "туркосто самосъзнание":
Мене ако ме принудят да си сменя името и ме преследват на етническа основа с краен резултат - продавам всичко което имам и заминавам в съседна държава, никога не бих поискал отново гражданство камоли да се върна да гласувам.
.. и тук свършва за мене това така наречено "турско самосъзнание"

Помислете над това - всички които са изселени и които се бият в гурдите че са турци са гласували. Спокойно може да се твърди, че има българско малцинство в Турция

Поздрави
Атила


--------------------
«Ego sum Attila flagellum Dei»
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 18.10.2005, 22:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Аз четох статии на български турци, преселили се в Турция. Турците там им викат български гяури и се държат отчуждено с тях. Хем ми дожаля за тях, хем .... smil4334aa21c9ca7.gif какво са тръгнали да се правят на турци? smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif

Всеки се ражда по причина в някоя държава, народ и раса! И най-голямото предателство е да се отречеш от род и родина!
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020