www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Оскверняват Коматинските скали


Страници: (2) 1 [2]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Оскверняват Коматинските скали, Каменни-Желев, Стоянов и Първанов
Дари
Публикувано на: 28.3.2008, 22:35
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



QUOTE (Jordan_13 @ Mar 28 2008, 10:16 PM)
Може да се промени на "с цялото си омерзение към вас".



А, така вече е добре и достоверно.

QUOTE
Вчера като разглеждахме "Влъхъ" ни дойде на ум, че всъщност, вероятно, това е прототипния образ на египетските жреци и фараони. 
Сега търся, просто подходящия фотос в профил, който да онагледи това нещо.

Jordan_13, истината е, че онзи ден, когато ти пусна онези снимки от района на Ситово, където правиш връзка със Сфинкса, аз се сетих за тези снимки от Коматинските скали и в спомените ми образа на този Влъх/както го наричаш ти/ се беше запечатал като нещо много сходно на Сфинкса в Египет. Като тръгнах да търся снимките, се натъкнах на тази новина и много се ядосах и в известен смисъл забравих причината поради, която търсех снимки. В последствие като се сетих за аналогията, която ми беше хрумнала видях, че спомените ми не са точни и не е сходно със Сфинкса. Но сега тази връзка за образите на египетските жреци и фараони, която ти правиш е интересна.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.3.2008, 22:41
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Дари @ Mar 28 2008, 10:35 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Mar 28 2008, 10:16 PM)
Може да се промени на "с цялото си омерзение към вас".



А, така вече е добре и достоверно.

QUOTE
Вчера като разглеждахме "Влъхъ" ни дойде на ум, че всъщност, вероятно, това е прототипния образ на египетските жреци и фараони. 
Сега търся, просто подходящия фотос в профил, който да онагледи това нещо.

Jordan_13, истината е, че онзи ден, когато ти пусна онези снимки от района на Ситово, където правиш връзка със Сфинкса, аз се сетих за тези снимки от Коматинските скали и в спомените ми образа на този Влъх/както го наричаш ти/ се беше запечатал като нещо много сходно на Сфинкса в Египет. Като тръгнах да търся снимките, се натъкнах на тази новина и много се ядосах и в известен смисъл забравих причината поради, която търсех снимки. В последствие като се сетих за аналогията, която ми беше хрумнала видях, че спомените ми не са точни и не е сходно със Сфинкса. Но сега тази връзка за образите на египетските жреци и фараони, която ти правиш е интересна.

Да, можеш да потърсиш и ти тази аналогия. Засега намирам снимки на фараони само в анфас. Не че и така не си личи приликата, но друго си е в профил. Брадата при тях вече е по-остра и тънка, не както при "Влъхъ", чиято брада е като на велик мъдрец (тежи достолепно), но прическата на косата и самата форма на главата са същите.
PMEmail Poster
Top
Иван
Публикувано на: 31.3.2008, 12:37
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Далеч на запад ги наричат "места на силата". В такова място определен човек би бил "на мястото си", би бил цялостен и пълноценен, би се чувствал щастлив и на върха на възможностите си. Но не всеки човек. Мястото е според човека. С други думи всеки трябва да си търси своето място на силата. В такова място воинът върши много полезни за себе си и за света неща - да прозре, да призове, да благодари, да отдаде, да отпътува в други светове, да се завърне от пътуване или каквото там реши. Връзката между воина и личното място на силата може да е толкова добра, че да се проникнат взаимно. В този случай ако друг човек на знанието посети мястото, той би могъл да узнае много неща за воина.

Не смея да твърдя, но ми се струва, че тук имаме място на силата на велик воин, който е оформил върха по свой образ. Освен антропоморфни глава и торс, които се виждат, скалите дават представа и за личността. Чудесно би било да се посети това място, за да се научи повече за тази личност от самата нея.

Обаче имам чувството, че става дума за още по-велико място. Около главния Воин се виждат околни скали - стражи или сподвижници. Дали са паднали в битка и са се "върнали" на мястото на силата си или са преминали в скалите с цел да останат тук навеки, но при такава гледка човек истински мечтае да бъде едно с Тангра, със Земята, с народа си, с великите негови Воини. Дървета, скали, реки - това не е само красота, в тях стоят личности като нас. Ето така територията се превръща в България.

Не ми се ще да мисля, че някой е проучил това място до такава степен. Не ми се ще, защото това ще ознчава, че е решил да вдигне ръка на тези велики българи, които са там може би хилядолетия. Да пазим България, защото е жива, защото тя - това сме ние и нашите предци.



п.п. По принцип мисля, че първите скулптури са били именно това - преминали в скалите личности.

Това съобщение е редактирано от Иван на 31.3.2008, 12:51
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Иначе защо толтеките ще разработват пътя на воина, изкуството на прикриването, изкуството на сънуването и движението на събирателната точка. И в крайна сметка най-добите от тях ще изберат да влязат в скалите или цели градове от тях ще изберат да останат в позиция на събирателната точка, което е съвсем друг свят. Оня ден гледайки Влъхината планина се опитах да я питам точно това - дали е избрала да стои там навеки, защото като колобър няма какво повече да прави тук в тоя свят?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Камъкът наистина е символ на Вечността, обаче в нейните планетни измерения. В кръговрата на тази Вечност има Бъдеще и герметизиралия се в Камъка Кан/колобър ни оставя по този начин ключ към бъдещето и знак за разгадаване на миналото.
Аз рекох да тръгна по знака за разгадаване на миналото, което не ми пречи да свърна и да потърся ключа, оставен за Бъдещето.
Транслацията в друг свят е винаги с цел да се одухотвори този.
PMEmail Poster
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06





--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (iss @ Apr 3 2008, 08:00 PM)
http://vbox7.com/play:c8f12ff9

Дааа...може би "Господари на ефира " не случайно ни представят "пилето" кацнало на една от каменните глави...защото и то е от "защитените видове"...а може би това би било аргумент в писмото до кмета...
QUOTE
Скринския пролом: Натура 2000
Обхваща главно влажни ливади и пасища в Югозападна Бълагиря южно от гр. Бобошево. В границите му попадат източните склонове на Влахина планина и рида Пиянец на р. Обхваща главно влажни ливади и пасища в Югозападна Бълагиря южно от гр. Бобошево. В границите му попадат източните склонове на Влахина планина и рида Пиянец на р.Струма. На територията на мястото се срещат с най-голямо значени волажните ливади и пасищата по склоновете на планината.
http://www.youtube.com/watch?v=VTLNejnPo0A


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



BGPetition.com Ви предоставя свободно пространство за петиции, отразяващи лични и обществени проблеми
QUOTE
Най-активни петиции за деня
Гражданска петиция срещу неравното третиране на гражданите на Република България пред закона 
Петиция против отлагането на територии от Програма "Натура 2000"-От: Всички на които им пука
Да върнем в България нашите архиви!
Петиция за оставката на г-н Явор Колев и прекратяване на произвола на МВР (ГДБОП)
АПЕЛ на група историци по повод кампанията срещу проекта “Батак като място на българската памет”
Гражданска петиция срещу липсата на право на избор при ваксиниране
Признаване на истината за Македония
За свобода на научните изследвания
Гражданска петиция за запазване на психическото здраве на учениците и намаляване на натовареността им в училище
ОПАСНО! Петиция за незабавно спиране на регистрациите в ТЪРГОВСКИЯ РЕГИСТЪР при сегашната им форма и неконтролирано предоставяне на лични и фирмени данни.
Да спрем шоуто на Трифонов!
Родители, да защитим българското образование -До: До всички български родители

Това е набързо направен подбор на част от петициите...все по теми обсъждани тук...ако ги поразгледате обърнете внимание на броя на подписаните...под последната са се подписали само 55 родители...за какво говорим?...за подкрепа?...за единомислие?...за единоборство?...Някои ще кажат:"тая пък какво ни занимава с петиции ..."...други, без да вникнат в това което е написано ще се изживеят като стопани на пространството в което си прекрачил... smil4334ad1724132.gif и т. н.Какво общо имат петициите с Коматинските скали- това че теми от национално значение трябва да имат национална гласност и да са предпазени от едноличностни бъртвежи...Ако движение Войни на Тангра иска наболелите теми да имат повече гласност и съответно да се обединяват все повече съмишленици по тях ,то не би трябвало да се пренебрегват и тези форми на разпространение на мнението като петициите...нима е възможно да не дадем гласовете си и под тези за които сме говорили толкова много ,а сега шепа смели майки ще оставим да са само 55-т....Не е ли време арената на сайта да се разшири?
http://www.bgpetition.com/index.html


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
ime
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



много петиции, много нещо. Само една петиция трябва да има. Да се изселят всички чифути. Причината трябва да се премахне, а не следствията.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



И аз тъй казвам.
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Нямам нищо против петициите. Но и надежда нямам от тях. Приличат ми на подписката на Атака против американските военни бази в България. Подписи, подписи, офанзива, мобилизация ... и в момента кога трябваше да се обсади парламента за ратификацията, авторите на подписката "забравиха" да уведомят последователите си за деня на ратификация.

Ако нещо можеше да се промени с петиции - до сега да бяха станали чудеса. А това е така защото тези петиции никой не ги взима на сериозно и дори извън нета не се споменават другаде.

Сещам се за реакцията на един колега, който кога жена му му вдига скандал за нещо - послуша я, послуша я и и рече : "Жена, ти си говори. Не ми пречиш."
Та същото е с подписката - ние си я правим, а на ония с това не им пречим.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020