www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Честит празник-24 май


  Reply to this topicStart new topic

> Честит празник-24 май
kaliman
Публикувано на: 24.5.2008, 20:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 78
Участник # 1 010
Дата на регистрация: 17-June 07



Честит празник 24 май,на всички българи,които,не се предават на чифутите,
и техните маши циганите,и дпс и се чустват,като българи.
Честит празник,на всички българи,които носят,имената,на великите наши
учители, светите братя, Кирил и Методи.
Денят на българската просвета и култура, и на Българската писменост,ме
прави много горд,че ние българите сме дали на света наи- хубавите неща.


Това съобщение е редактирано от kaliman на 25.5.2008, 0:02


--------------------
?? ??? ?????????? ????????,? ?? ???? ?????? ?????????.
PM
Top
Канатица
Публикувано на: 24.5.2008, 22:15
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Честит празник на всички!

Калиман, от уважение да беше писал на кирилица ли?
Какви са тия заемки от Интернет средите "4естит" и т.н.
Кое беше най-силното оръжие?


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 24.5.2008, 22:35
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Знаеш ли, допреди година нямаше да ме видиш да пиша това. Но ще те попитам, дали всъщност 24-ти Май е повод за празник или за панихида? Благодарение на този сайт се запознах с една нова и много обширна тематика, която обхваща скритото минало на българите, тенгрианството и някой други тези. По принцип имам интерес към скритата история на човечеството и за годините, през които съм чел литература на подобна тематика, съм попадал на най-различни фантастични идеи,които са ми осигурявали много нощи на размисъл. Да не говорим, че и много от тях са противоречиви. Обаче колкото и да е противоречива информацията в различните източници, за човек живо интересуващ се от подобни тематики вигаги открива някакви съвпадения, някакви зависимости, които чудесно се нагаждат към света, който виждат очите ми. Затова да се върнем специално към темата в този сайт, посветена на тенгрианството. Много интересна тема и специален интерес за мен беше митологията на тенгрианството:
Цитат:
Митологично-историческа хронология



49 219 г. пр. Р. Хр. - Рождество на алпа Баръс-Мамил (Бури) - прародителя на хората -


Това ми напомни за предаването The Human Genom Project (не-помня точно името)по National Geographic Channel (доста недостоверен източник признавам). Там американски геннен експерт събира генетични образци от човешките популации от цял свят и се опитва да формира картина за миграциите на хората по планетата. Няма да се впускам в подробности, искам да обърна внимание на тезата, която този учен изложи. Според него всички хора по света, сме далечни потомци на един общ прародител(пра дядо, тъй като той можел да следи по някакви маркери предавани от хромозомите на мъжете). Този Адам по-негови изчисления е живял преди приблизително 50 000 години. Ето едно съвпадение, което аз ще взема като отправна точка точка за по-нататъшните ми съждения. Ще опитам да обобщя идеята си, тъй като не обичам да се правя на много начетен(всъщност установих, че съм пълен лаик по темата в сравнение с много хора тук).
Знаем че българите са били тенгриани и съдейки по тази статия, явно в продължение на хиляди години. Съдейки по горепосочената статия тенгрианските народи са изграждали много цивилизации и могъщи държави. По статията за "българските" топоними (съжалявам не можах да я намеря къде е във форума) се вижда, че "българска" реч е чувана в различни райони на планетата от хиляди години. И така имайки тази информация под ръка се замислям:
- Добре имаме древно минало, много по-древно от признатото в официалната история, която се пише от силните на деня и определено не се пише от българи.
- Говорели сме език стар колкото е стар и народа ни. Език за който съм чел че е един от най-информационно съхраняващите (правени са опити даден текст да се превежда от даден език на друг език, след което да се преведе обратно на майчиния език, след което обратно на другия. Процесът се повтаря докато постепенно се загуби смислената информация на текста. И докато при другите езици това е възможно за около 10-тина цикъла, някои от рекордьорите са минали и 20 цикъла. Втрещен научих, че българския издържа в пъти повече. Не помня точната цифра, но бегло ми се въртят числата 75-76 цикъла!)
- Изграждали сме не една държава през хилядолетията, с един от най-мощните езици на планетата.
Ето го и големият въпрос, който взе да ме гложди: Нима до преди Кирил и Методий сме нямали писменност?
Не мисля така. Според мен, тази стара писменност е била подменена заедно със старата ни религия, от гръцко-византийските марионетки на една кукловодна сила, враг на стария ред. Все още не знам каква е тази сила: дали са първите ционистки движения, Анунаки или нещо друго. Тази материя за мен е необятна. Просто знам, че има нещо.
Затова повод за празник или за панихида е днешният ден? Просто ти давам тема за размисъл.
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 24.5.2008, 22:50
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



User posted image

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ, БЪЛГАРОЗНАЕЩИ, БЪЛГАРОПИШЕЩИ И УЧИЛИ И УЧЕЩИ СЕ В БЪЛГАРСКИ УЧИЛИЩА И ВИСШИ УЧЕБНИ ЗАВЕДЕНИЯ!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА ВСИЧКИ УЧЕЩИ СЕ КЪДЕТО И ДА Е, ИЛИ УЧАВСТВАЩИ В ОБУЧЕНИЕТО НА ДРУГИ МЛАДИ ХОРА И СПЕЦИАЛИСТИ!


Помнете глаголицата и кирилицата, и светите братя Кирил и Методий, "...по род българи..." както казва Черноризец Храбър, книжовните школи от Плиска,

User posted image

Велики Преслав,

User posted image

и Велико Търново

User posted image

, нашите средновековни Сорбони, конкуренти на Магнаурската школа, както и учениците на светите братя:
Климент (Охридски)

User posted image

Наум,

User posted image

Горазд,

User posted image

Сава и Ангеларий,
Чест и слава за титаничното им и величаво дело, извадил на пътя на просветата не само целите Балкани, но и огромната територия на славяноезичните до Тихия океан!

---------


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Публикувано на: 25.5.2008, 11:22
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Богатир,и аз съм гледал този филм.Добро попадение имаш!
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 25.5.2008, 17:59
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Намерих статията за българските топоними, която не успях да поместя в горната статия

http://www.xnetbg.com/new/content/view/539/1/

PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.5.2008, 17:40
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 088
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Bogatir @ May 25 2008, 05:59 PM)
Намерих статията за българските топоними, която не успях да поместя в горната статия

http://www.xnetbg.com/new/content/view/539/1/

Човека заслужава да му се помогне, дори само, заради будния дух на търсенето му. Да му помогнем:


към Индия - българските следи
(названията са подредени по азбучен ред и по щати)


Андра Прадеш
1. Кавал
2. Кханапур
Мадядеши (Мадя Прадеш) и части от днешна Махаращра
3. Пратапгарх (Пратищам) - столица на балкхарите при Прайяпати Кардама
Бихар
4. Барка Кана
5. Мандара (Мандар)
Джаму и Кашмир
6. Мангла (град и езеро)
7-17. Багтор, Банихал, Канданвари, Канган, Кханабал, Кханал, Мунда, Тангар, Хундла (в Лахул -
замък на Такурите, до Кейланг), Шигар
Западен Бенгал
18-24. Барабани, Кална, Кхана, Кхандагхош, Райна, Тангра (източен квартал на Калкута)
Карнатака
25-26. Кханапур (2)
Махаращра
27. Балхаршах (Чандрапур)
28-42. о-в Кхандери, Баноса, Бор, Бори, Вардха, р. Вардха, Канхан, Кханапур (3), Кхандала (4)
Мадя Прадеш
43-49. нац. парк Канха, р. Банас, Бина (Етава), Кхандва, Кхандсара, обл. Морена, Морена Гуджарат
50. Кхандера
Ориса
51. Кхандагири (град и джайнистки пещери)
52. Кхандапара
Раджастхан
53. Бансвара
54. Банскхо
55. Севар (Бхаратпур)
56-87. р. Банас (през половин Раджастхан), Банвара, Банера, Банерия, Банети, окръг Бансвара, Банси, Бансивара, Бансур, Баняна, Бахадурпур, Баяна, Борана, Бори, Бория, Бхай, Вер, ез. Дебар (Джал Саманд), Канасар, Канвас, Кхандела (2), Кхандхар, Кханду, Кхания, Кханпур, Кхануа, Мундва, Надбай, Севара
Пенджаб - обл. Мадра (Мадрака)
Утар Прадеш
88. Канпур
89. Варанаси (Банарас)
90. р. Варна
91-97. Варанавата (Барнава), Кханаут, Кхандар, Кханадаух, Кханкхала (Кханкхал) Химачал Прадеш 98. проход Шипки ла
99-109. вр. Шилла (7026), Котла, Кханаг, Кханум, Нако, Мугла, Сангла, Саракхан, Шимла, Шъши, Шъшин
-------------------------------------------------------------------------------------------------
към Монголия и граничните области със:
Вътрешна Монголия
и Синдзян-Уйгурската област на Китай (Джунг Гуо);
Руската федерация;
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Хребети и планини - Бургаст-ула (2915), Баян-Ула (3002), Баян-цаган-Ула (3452), Байтаг Бодо-Нуру (3479), Баян-ула I (3623), Балгатън хутул (4681), Карлъктаг (4925), Баян хар шан (5202), Дзун Балгън ула (северен), Барун Балгън ула (южен), Кхан Тенгри Таг (6995), Тяншан (7439);
Върхове - Бургаст (881), Тенгер-Ула (978), Баян-Ула II (1038), Баян-Цогтон Об (1197), Баян Хутаг (1580), Баян-Ерхет Ула (1689), Баян Улдзийт-Ула (1717), Их-Баян Ула (2086), Баян-Ундер Ула (2099), Их-Баян Айраг-Ула (2123), Умюртаг (2263), Баян-Ула I (3002), Баян Ундер-Ойо (3026), Кхан Тенгри (6995);
Реки - Баин гол, Балгън гол, Бугра, Балджа, Бор-Бургаст Гал, Бугас (Курук гол), Булган-Гол, Ком, Кош булак, Манджу булак, Милтъдън хашун булак, Сом, Субугра, Токто булак, Хотан даря, Яркенд даря;
Езера - Баин нор, Балхаш, Баян-нур (3), Баян-агт, Баян-Гуру нур, Булунгин нор, Таг кул (планинското или конското езеро), Шара нор;
Области - Балгън, Балгън голън ама, Баян-Улегейски аймак, обл. Джети шар -ефимерна държава от 1867 до 1877 г., Кхарабун Балгасун, пустиня Тенгри елис; Турфанска долина (от запад на изток) - Яткан, място на историческия Кашгар, Аксу, Бай, Куча, Баянсумкюре, Токсун, Турфан (в падина 290 м под морското равнище), Урумчи;
Градове - Асса шар (древна крепост), Балкхаш, Баян, Баян-Обо, Баян-Хонгор, Богар, Булган, Бургастън-Худук, Идигот шар (древна крепост), Кхарабун-Балгасун (древна крепост), Ния, Суван шар (древна крепост), Хотан, Чуванкер;
Големи села - Булган (6), Баян-Мунх (3), Баян-Цаган (3), Баян (2), Баян-Бурд (2), Баян-Гол (2), Баян-Джаргалан (2), Баян-Дзурх (2), Баян-Обо (2), Баян-Ула (2), Баян-Ундер (2), Абдар-Баян, Айл-Баян, Ангър булак, Ар-Булгийн Худук, Бай, Балгатън тасърхай, Балгън ама, Бат-Норов, Бат-Улдзий, Батхан, Бат-Ценгел, Бат-Ширет, Баян-Адрага, Баян-Бара, Баян-Гер, Баянгин-Дуган, Баян-Гоби, Баян Гол-Башин, Баян-Далай, Баян-Делгер, Баян-Делегер, Баян-Дун, Баян-Енгер, Баян-Лег, Баян Мунх, Баян-Суме, Баян-Тумен, Баян-Ула, Баян-Улан, Баян-Хайрхан, Баян-Худжен, Баян-Хошу-Худук, Баян-Хутаг, Баян-Хутлийн Худук, Баян-Хушу, Баян-Цогт, Баян-Чандман, Бугас, Бугур, Булга-Айл, Бургастън булак, Бългър, Дзен-Баян Улан, Дзун-Баян, Думд-Баян, Ердене-Булган, Етап-Баян Терзм, Ехний-Баян Худук, Карашар, Кукурин булак, Курте, Кущи (Куфи), Олон-Булгийн Байшин, Суме Баян-Дош, Ула-Баян, Улан-Баян Худук, Хубер.
---------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------
И тъй, това пък са изследванията на Александър Илиев, публикувани в книгата му "Българите и Полуостров Хиндустан". Не знам дали има връзка между двамата, но изследванията на Илиев са в същата посока. В книгата има и карти с обозначения на топонимите.
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020