www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Отмъщението на 52 прабългарски рода


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Отмъщението на 52 прабългарски рода
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



И в крайна сметка, дай поне отговор на тоя въпрос: Кой малоумник, те научи на тая провокация". Кажи му, че не е толкова умен. Особено плитка провокация, да ме изкара от равновесие, да взема да те банна и да изляза диктатор и насилник. Нелоша постановка излязла от некое бюро на щатен служител на милицията, но вече с изтекъл срок на годност. А тия са пълно опровержение на това, че българите въобще някога са били христиени. smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
В крайна сметка, откак съм Админ, не съм баннал никого. Дори не трия така често, колкото като Модератор. Явно, на някой това не му харесва. Обещавам му, нещата, да не му харесват все повече.
PMEmail Poster
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Ами ти не признаваш нищо!защо изобщо си правиш труда да отговаряш,давай гумата,така е лесно!Плюс това се надпоставяш,а като те гледам тази вечер,май не са ти големи основанията за това!И за бан нямаш основания,защото на саита не пише-Забранено за християни!Значи правни основания нямаш!Всеки сайт е обществено място и не може да има дискриминация,най-малко ва религиозна основа.Няма да търся права,не се притеснявай!С волжките българи си пишем,че религията е без значмение,кръвта е важна и тя води към единство!Явно при теб не говори!Така,че за мен е без значение при това положение и дали ще търкаш,не ми е проблем!За България е проблем,но не го създавам аз!Аз се интересувам САМО от истината и нищо друго!Лека вечер друже,не се хаби да ми отговаряш,няма да промениш нищо!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ами ти не признаваш нищо!защо изобщо си правиш труда да отговаряш,давай гумата,така е лесно!
-------------------------------------------------------------------------------------------
Ама защо трябва да признавам една съвършена глупост, съчинена от болните мозъци на дама-трима с научни титли? Дали сме били христиени -ариени, преди и след това сме станали гръчки християни. Боян Расате сигурно и той е бил арианин;)))) А Борис излиза от манастира, за да ослепи своя син, защото връщал арианството, а той държал на византийското християнство. Нали така? Това просто не знам как да го тълкувам, като бълнуване или като провокация. Според мене е провокация. БПЦ-то, както и комунистите, често използват такива похвати.
А ти уж говориш, че религията е без значение, но в постовете си АКЦЕНТИРАШ ТОЧНО НА НЕЯ. Били ли сме христиени или не, това е религиозен проблем и то не наш.
Това място е за хора, които се интересуват от Тенгрианството. Другото е без значение. Без абсолютно никакво значение. Не се безпокой, БАН ще има след съгласуване с другия Админ. Не веднага. Най-много да заключа темата.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.3.2009, 11:36
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Нещата твърде много загрубяха напоследък, защото христиените твърде много взеха да си въобразяват и да си фантазират некои неща в исторически план. Особено нагъл е техния номер за приватизацията на кръста, при все, че той беше средство за наказание в Римската империя, не за почитание. Те взеха, да го почитат. Е, ще кажат, че Христос със страданията си на него, го е осветил, затова го почитат.
И все пак. Кръста христиенски символ ли е, че за да се използва като предтекст, всеки наш Кан държащ кръстат жезъл в ръката си, да бъде причисляван за христиенин? И оттука да изтича каква ли не мъзга на мастурбираното самозадоволяване, че всичко е християнско.
Разбира се, че не.
Примери

User posted image

Тук Зиезито не прие този образ за колобър/жрец. Беше изпротестирал в клуб 'История" в Дира-а. Вероятно според него, това е християнски патриарх или владика. smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif

Оттук ясно се вижда, защо нашите Канове държат кръстовиден жезъл в ръцете си, изобразени на различните печати.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.3.2009, 11:57
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



А тук са кръстове от това, което "учените" наричат "ранен неолит" (9000-7000 г., пр хр.).
На ред е да се покаже Гайдарски и да обясни как Христос е "сега и във всички времена" и да нарече тази култура протохристиянство. Аз пък я наричам чисто Тенгрианство.

Кръста от Казанлък, обаче е доста " христ", а Господа?


User posted image



А това може би е бил съд, в който прадревния християнски епископ е държал своята църковна утвар или малките хлебчета за причастието.



smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif


User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.3.2009, 12:07
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Все ми се струва, че в християнството няма нищо истинско. Истински май, единствено, ще си остане Христос, но и това не е сигурно. Защото, ето предтечата на образа на Богородица. Така де, и без това след християнизацията или арианизацията smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif , всички тези светилища бяха обърнати на параклиси с името "Света Богородица", "Успение на Света Богородица" и т.н. и т.н. Иконографския образ на Майката си остана същия, само леко се съвременизира и добива еврейски черти, като и турнаха еврейските одежди.


User posted image



PMEmail Poster
Top
Ник
Публикувано на: 20.3.2009, 12:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Йордане,твоята работа е "Де го чукаш,де се пука!Не ти оспорвам знанията,в науката много неща има за доуточняване.нЕ ОСПОРВАМ,по никакъв начин и от никаква гледна точка Тенгрианството!То е част от НАШАТА-ТВОЯТА И МОЯТА история!Същото нещо е и с християнството,което по същия начин е част от НАШАТА история!Аз съм ти посочил и църковни събори и доста други факти!Не забравяй,чче Д-р Ганчо Ценов е работил и имал достъп до секретния архив на Ватикана.Това между другото.Цялата ни "разпра",я поведе ти.Много ти е мъжкия хорпмон,че все налиташ!Аз не агитирам,не нападам,не налагам,опитах се да изложа неща от историята ни-без задни мисли!Като,че ти показах червен парцал!Нямам какво да деля с теб!Аз уважавам нашата история във всичките и етапи,такава,каквато е.Гледам да науча нещо!Например за тези кръстове от предхристиянската епоха!Това е!Ама не си ме изтрил още,имаш напредък! smil4341944e6b0c8.gif
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.3.2009, 12:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Аз съм ти посочил и църковни събори и доста други факти!Не забравяй,чче Д-р Ганчо Ценов е работил и имал достъп до секретния архив на Ватикана.Това между другото.Цялата ни "разпра",я поведе ти.Много ти е мъжкия хорпмон,че все налиташ!Аз не агитирам,не нападам,не налагам,опитах се да изложа неща от историята ни-без задни мисли!Като,че ти показах червен парцал!Нямам какво да деля с теб!Аз уважавам нашата история във всичките и етапи,такава,каквато е.Гледам да науча нещо!Например за тези кръстове от предхристиянската епоха!Това е!Ама не си ме изтрил още,имаш напредък!

===================================================
smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif Ти нима си мислиш, че решенията на църковните събори, имат някво значение за истинността на историята или пък архивите на Ватикана. Историк, който ползва такива архиви, не отива много далече. Или Константинополските архиви. Айде, айде. Истински свидетели на Истината са находките от праисторическите ни селища. Не някакви писани на ръка и кой знае с каква умисъл документи. Находките говорят. Те си казват всичко. Затова тях ги скриват в музеите, в мазетата им. Или изчезват безследно в чужбина.
Наскоро посетих едно такова място, където една много ценна находка, беше поставена на "съхранение" върху парното и покрита с някакъв парцал.
PMEmail Poster
Top
Ник
Публикувано на: 20.3.2009, 15:23
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Ти покрай истината,се опитваш пдса ме манипулираш и заобикаляш,което не ти отърва.Църковен събор,като се абстрахираш от документи и съдържание,защото не ти харесват или не вярваш,означава,наличие на християнство.Ей туй се опитвам дса кажа през цялото време!Само туй!Че е имало християнство,далече преди т.н. покръстване! smil3dbd4e5e7563a.gif Айде-МИР! ПРЕДЛАГАМ ДА ЗАРАВЯМЕ БРАДВИТЕ!
PM
Top
Канатица
Публикувано на: 20.3.2009, 15:38
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Ник, според мен Йордан13 искаше да ти подскаже какъв е отговора му, но ти го разбра като заобикаляне. Замисли се малко доколко може да ра вярва и разчита за достовено сведение от многовековния враг на България - Византия (и Римската империя в частност). много от невероятните глупости в нашата история се дължат именно на презумцията: "Ще черпим сведения от византийките хроники, щота са ни били съседи - демек познават ни, имаме отношения." Да, обаче тия съседи за и врагове - ще представят през тяхната призма нещо, ще послъжат, ще омаскарят.
Същото важи и за ватиканскита архиви - каквото не им отърва или не трябва за тяхните си цели (да не си въобразиш, че ги е еня за нечии други) се унищожава, изкривява, унищожава, захвърля (справка - Сандъкът от Терачина).

Приятна събота и неделя.


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
Ник
Публикувано на: 20.3.2009, 18:27
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Абе,скъпи приятели,напълно съм наясно с възможностите за подправяне,фалшификация,по-късна редакция, укриване,унищожение,премълчаване,омаловажаване,присвояване,отнасяне към други раси и народи,включително и предатиране на артефакти и събития!Знам и у кого е истината и ключът към нея!Знам доста по въпроса!Искам вие да разберете!Не посягам на нищо свято за вас,напротив показвам една несправедливост,умишлена по отношение на българите!Ами вие прочетете какво съм написал и ще видите,че няма залитания,влияния и пр.Един единствен и то потвърден факт-църковни събори,които доказват християнство в България,столетия преди датата,която ни внушават от малки!Това е всичко!Нека да се разбираме взаимно и да постъпваме с уважение един към друг!Ако нещо ни провокира у другия,да попитаме и посъветваме без агресия и обида!Така се решават нещата и е полезно за всички!И на вас приятен завършек на седмицата и с най-добри чувства.
PM
Top
anti666
Quote Post












В темата за въстанието на братята Асеневци написах за легендата на дракона Пазител на Биляр и Волжска България. Когато отлита последните защитници на последната останала тогава България с ужас разбират, че са обречени. Биляр пада, великолепния каменен град с канализацията и топлопроводите е заравнен със земята. Камък по камък, а после земята е изорана с плугове. Тъжно, жестоко!
Но Проклятието тук, в Дунавска България е още по-жестоко. Позволявам си да го напиша това, защото авторът му Елтимир го няма и не се знае кога ще се върне. Досега не е писано никъде, смятахме да го сложим във вестника "Български Сакартъ", чието издаване засега е отложено. Откъде го знае той самия, няма да коментирам. Но това е жестоката истина.

Проклятието НЕ е изречено от Ан-Колобър. Може би затова през вековете Съвета е можел деликатно да се намесва в някои възлови моменти. Ан-Колобърът е бил мъртъв, обезглавен от ромейските джелати по заповед на Борис-Михаил. Редом с останалите ХОРа от елита на България. Това Проклятие е произнесено от колобър на Шуменското плато - там, до самия Мадарски конник. При вида на масовите гробове от изколени деца и жени. Това е..
Там, където е апотеоза на величието на Саракта, на Завръщането и изпълнението на Мисията. Точно там е и произнесена най-жестоката Клетва, която е прекършила милиони човешки съдби.
Нямам повече думи за това. Просто си представете детските изклани трупчета и една бяла фигура на човек вдигнал ръце с дланите надолу. Призоваващ Небето да спусне най-ужасното Проклятие в историята. Кръвната клетва!

И след 12 века да чуем пак това;
"Докато вие, убитите от своята страна не получите справедливост, тоя народ добро няма да види"
Top
Георги-НЗ
Публикувано на: 20.7.2009, 12:28
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



Ето в едно интервю с български екстрасенс (Жасмина Димитрова (Маг Вая), чийто качества не мога да оценявам) - какво е казала за Проклятието:

User posted image


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020