www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Трискелеста се завръща


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Трискелеста се завръща
Teptangra_
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 1 585
Дата на регистрация: 11-July 08



Сигурно повечето са очаквали тази тема отдавна или поне са подозирали за нейното създаване все някога. Не само Войните но и другите я очакват. Е, време беше да дойде.
Някои знаят за водолея и за неговото възвестяване, други го усещат сами. Много говореха отдавна за това, но малцина бяха тези които слушат. Не пиша, за да питам нито да давам отговори. Пиша, за да подсетя- това е по важно. Вярвам че Елтимир се сеща. Той знае Нека енергията не бъде хабена срещу неприятелите, защото всичко има време, но нека да се помогне на тези които се нуждаят. Орел орелу перо не поврежда, но ако орел орелу не подкрепи, враните ще го надвият. Това е- българският трискелест се завърта. Които разбере, нека разбере

Моля да ми бъде простено за чуждите драскулки, които позлвам поради липса на друга възможност.


Използвайте този линк за транслитерация от латиница на кирилица:
цъкни тук
Заб.Админ

Това съобщение е редактирано от Admin на 6.3.2009, 18:40
PM
Top
Миро
Публикувано на: 11.7.2008, 15:25
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE
Това е- българският трискелест се завърта.

На първо време да попитам - какво е "трискелест"?
PMUsers Website
Top
ton
Публикувано на: 11.7.2008, 16:09
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 209
Участник # 1 551
Дата на регистрация: 21-June 08



Слънцето - неговата роля в българския фолклор и сакралната му стойност в предхристиянската епоха в стара Велика, Волжка и Дунавска България

Вглеждайки се в работата на Петър Добрев, откриваме обяснение за множеството слънчеви символи открити на българска територия като надписи. В книгата си „Да изтръгнем слово от камъка” той пише: „В китайската азбука свастиката е знак за слънце. Кръстът като стар магически символ у различните народи е съществувал още преди появата на християнството. Чрез унищожаване на едното клонче на свастиката е образуван трискелест - знак, който имитира трептенето на пламъка, поради което е станал символ на огъня и домашното огнище. Формата на кръга се е свързвала със слънчевия диск. От двата основни елемента – кръст и кръг, чрез различни съчетания са образувани останалите слънчеви символи.”
www.belschool.net/files/svobodnanauchnazona/sesiya2_dokladi/11.doc
PM
Top
Миро
Публикувано на: 11.7.2008, 20:07
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



"трискелест" и триквестор едно и също ли е?
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 12.7.2008, 18:53
Quote Post












Трискелест е вид триквестер, чието име е използвано доста рядко и то най-вече от друиди и хора, сериозно занимаващи се с това. Ето една снимка на български трискелест, публикувана от Елтимир.
Забележете главите на конете са наведени надолу, символизиращи кръг или по-точно спирала. Ето и още един линк на такива, едната от входа на друиден следпотопен могилен храм, а на снимката по-долу е лидийска (древнобългарска) монета. Бикът символизира епохата на Телеца, започнала отпреди близо 6500 г., известна с началото на съвременната цивилизация от следпотопните българи. Преди това е имало и други епохи, като тази на Лъва, в чест на която са сфинксовете в Гиза и из българските планини. За началото на съвременните епохи (нулата от където започва трискелеста и еклиптиката пресича оста на Млечния път) шумерите смятат прехода между епохата на Близнаци и Телец (средата на 4-то хилядолетие пр.н.е). Оттогава са минали още две епохи – на овена и рибите. Тази на рибата започва около раждането на Христа и древните балагури, присъствали на това събитие във Витлеем са знаели много добре, че с раждането му започва и новата ера на Рибите. Оттам и рибата е символ на християнството. Можете да си представите какво им е било на изкланите колобъри през 865г. в името на месията, който техните предци са спасили и обучили. Как са се чувствали наследниците на Тервел след като именно българите спасяват през 717 християните и Европа от нашествието на мюсюлманите. Така 120 г. по-късно с горчивина Пресиян записва “Който дири истината Бог вижда. И който лъже Бог вижда. Българите направиха много добрини на християните и християните ги забравиха, но Бог вижда.»
Едно интересно съвпадение за нас българите е края на Проклятието с края на епохата на Рибите. Учените не могат да го определят с точност, но смятат, че е през 60те години на нашия век. Точно когато свършва и 1200 годишния Забранен срок. Обаче... и двете са с голям процент отклонение. На астрономите още от времето на Кеплер им липсват допълнителна информация относно точните граници на съзвездията. С такива могат да разполагат само наследниците на халдейските звездобройци, които разполагат с други астрономически или исторически събития.
Така че съм много по-склонен да приема написаното от автора на темата, отколкото твърденията на учените глави и компютърните симулации.
А то е че вече сме в Епохата на Водолея. Огнената епоха, в която се завърта трискелеста и идва отново времето на българите и възраждащото се Тенгрианство. Дори да е в по-различна форма от това през отминалите епохи. Колобърите през 9 век са знаели кога свършва епохата на Рибите и затова са дали тези проклети 12 века. Възвестението е дадено, със завършването на тази Епоха завършва и самото Проклятие. Оттук нататък – каквото сабя покаже!

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
Top
anti666
Публикувано на: 12.7.2008, 19:21
Quote Post












А за атеистите, които си мислят, че смяната на епохите са някакви езотерични глупости - ето кое е първото съзвездие, изгряващо на 21.03 през последните 2000 години. Това е извадка от компютърна симулация, макар и вече неточна.

Червената непрекъсната линия показва пътя на Слънцето преди залеза (еклиптичната ос). Преди повече от 6 хилядолетия обаче не е било така поради прецесията на Земята. Тогава първото изгряващо съзвездие при Навруз е било Плеядите, заедно с Алдебаран. Епохата на българите, която отново се заръща със завъртането на триквестера.
Елтимир е написал нещо повече в "Тангра в епохата на Агни", която не знам защо не я е качил в сайта. Можете да я свалите от тук;
Top
Eлтимир
Публикувано на: 12.7.2008, 20:23
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



"Тангра в Епохата на Агни" влезе цялата в "Завръщането на Тангра", която е качена във форума. Заедно със снимките. Имам какво да добавя, силите и времето не ми стигат.


--------------------
PM
Top
iss
Публикувано на: 13.7.2008, 14:34
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Елтимир @ Jul 12 2008, 08:23 PM)
Имам какво да добавя, силите и времето не ми стигат.

QUOTE
Вярвам че Елтимир се сеща. Той знае Нека енергията не бъде хабена срещу неприятелите, защото всичко има време, но нека да се помогне на тези които се нуждаят. Орел орелу перо не поврежда, но ако орел орелу не подкрепи, враните ще го надвият. Това е- българският трискелест се завърта. Които разбере, нека разбере



--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 13.7.2008, 15:42
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



"Вярвам че Елтимир се сеща. Той знае Нека енергията не бъде хабена срещу неприятелите, защото всичко има време, но нека да се помогне на тези които се нуждаят."

Ами ако енергия не е останала, ами ако силите са се изчерпали, ами ако очите не виждат и ръцете не слушат?
Енергията, хвърлена за отразяване на вражеските атаки не е похабена. Време няма, време не остана, а който мисли иначе, да провери правилността на своите мисли. Аз нямам повече сили. Сега ще направя пълна преинсталация на уиндоуса, за да мога да дръпна нужните ми файлове и после Интернет няма да имам. Даже в настройките ще премахна всяка възможност за връзка с Мрежата. Направих каквото можах, каквото ми беше по силите. Който иска, който има желание, който мисли, че има сили - да поема щафетата и да продължава. Пък и като се замисля, защо ви е един боклук, алкохолик, циганин и още не помня какво? Нали така бях наречен и възражения почти намаше.


--------------------
PM
Top
iss
Публикувано на: 13.7.2008, 16:31
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE
Българите тангристи нямат богиня на съдбата- Ананке, нито духове като божества. Те сами носят отговорност- лична, родова, идейна и приложна, за да ходят един неотменен път и предоставят на Божеството жертвен живот. Танг Ра е кристализиралата духовна сила, цялостна и върховна- Едното и Единството, но изживяна вече като еволюция, освободена от личното ни битие.
Бедата на националния ни дух е, че някой с лековерие прилага отрицанието към идеята за божество, държава и земя. Авитохол и Ирник не са реални божества, а велики ханове и в същото време жреци. На това се дължи тяхното обожествяване. Те имат осъществен живот на святост и съвършенство. Авитохол не е само митология, а един праотец- можем да го наречем нашия Авраам. Историята дори предлага вероятна дата на рождението му 165 година. Не че трябва да се страхуваме от митологизацията му, защото митовете не са грешка, а историческа и духовна потреба. Само във величието на божеството се измерва историческата стойност на живота. Другото е скръбното недомислие да се мълчи пред фактите. Но трябва да се страхуваме от хиперболизацията. Божествата могат да стават неудобни, смешни дори, но никога непотребни.
Трагично е за нашата култура липсата на благовестни страници от тангризма в историческата ни далечина, трагично, но не безнадеждно. Танг Ра даде на своя народ идея не да умира, а как да живее. Хан Аспарух го доказа, България го потвърди!

Само монотеизмът спаси българите от Византийската империя, която остави нарицателното име византийщина! България жива два века с Танг Ра и меча, а след това единадесет века с Христос- с перото и меча! Духовната вълна на Мъдростта е новото й битие, новият й храм и олтар!

С.Мавров


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Teptangra_
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 1 585
Дата на регистрация: 11-July 08



Като чувам това, което казваш Елтимире, сърцето ми се натъжава. Няма да те убеждавам да оставаш- изборът е твое лично право, а и ти дори въпреки волята си ще се върнеш. Но Движението не трябва да отмира, дори и да избереш доброволно изгнание.
То трябва да оцелее и да се развива, защото и ти си усетил, че скоро ще започнат събитията- наесен. А ако останат без отговор, това ще е е първият скок към окончателния край на идеята за Саракта. Ако дейността на Движението и най-важно хората, които стоят зад него, продължат да се препират помежду си или срещу радетелите за погубването на Идеята редиците съвсем ще оредеят. Не ми се иска но това може да значи и друго
Тура е Енергия, Енергия, течаща в теб и в мен. Не искам да вярвам в това, което казваш.
И отново казвам това, което казах- Трискелеста се завърта

Ан уакх
PM
Top
iss
Публикувано на: 21.7.2008, 20:32
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Teptangra_ @ Jul 21 2008, 09:19 AM)


Ан уакх

“Ан уакх” ­ буквално: “Небето помни ­знае­ вижда”.


Това ли означава?


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Teptangra_ @ Jul 11 2008, 09:52 AM)
Sigurno povecheto sa ochakvali tazi tema otdavna ili pone sa podozirali za neinoto suzdavane vse niakoga. Ne samo Voinite no i drugite ia ochakvat. E, vreme beshe da doide.
Niakoi znaiat za vodoleia i za negovoto vuzvestiavane, drugi go useshtat sami. Mnogo govoreha otdavna za towa, no malcina biaha tezi koito slushat. Ne pisha, za da pitam nito da davam otgovori. Pisha, za da podsetia- towa e po vajno. Viarvam che Eltimir se seshta. Toi znae Neka energiata ne bude habena sreshtu nepriqtelite, zashtoto vsichko ima vreme, no neka da se pomogne na tezi koito se nujdaiat. Orel orelu pero ne povrejda, no ako orel orelu ne podkrepi, vranite shte go nadviat. Tova e- bulgarskiat triskelest se zavurta. Koito razbere, neka razbere

Molia da mi bude prosteno za chujdite draskulki, koito pozlvam poradi lipsa na druga vuzmojnost.

An uakh


Сигурно повечето са очаквали тази тема отдавна или поне са подозирали за нейното създаване все някога. Не само Войните но и другите я очакват. Е, време беше да дойде.
Някои знаят за водолея и за неговото възвестяване, други го усещат сами. Много говореха отдавна за това, но малцина бяха тези които слушат. Не пиша, за да питам нито да давам отговори. Пиша, за да подсетя- това е по важно. Вярвам че Елтимир се сеща. Той знае Нека енергията не бъде хабена срещу неприятелите, защото всичко има време, но нека да се помогне на тези които се нуждаят. Орел орелу перо не поврежда, но ако орел орелу не подкрепи, враните ще го надвият. Това е- българският трискелест се завърта. Които разбере, нека разбере

Моля да ми бъде простено за чуждите драскулки, които позлвам поради липса на друга възможност.


Използвайте този линк за транслитерация от латиница на кирилица:
цъкни тук
Заб.Админ

Нека Воините и Другите се обединят в името на Идеята!
Идеята за истински Живот,в който да творим своето съществуване,а не да го поддържаме.Нека Тангра ни помогне!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Мещер,много си прав ...и аз искам същото като теб ,но виждам,че това много трудно би могло да се осъществи...Има теми в които свързващия елемент е много силен,но нези теми остават празни в виртуалното пространство...без коментари...аз няма да анализирам липсата на такива,но ще си позволя да повторя думите на Teptangra_:Орел орелу перо не поврежда, но ако орел орелу не подкрепи, враните ще го надвият.
Тангра ни помага,но има една притча,която много добре олицетворява кога "Божестваената помощ" помага на нуждаещия се...Това е оная притча за потопа и вярващия дето стоял на една скала и се молел...Бог му пратил помощ по няколко начина ,но той не се възползвал и разчитал само на Бога...Не е достатъчна само вяра-необходимо е лично участие и израз на тази вяра...Тангра помага и изпраща условия за реализиране на тази помощ,но ние сме тези,които избираме дали да задействаме реализацията или да стоим безучастно и надявайки се само на небето.
Има толкова много да се каже и по тази тема,но знаещите си мълчат...нима общите разаснения по темата са достатъчни?Ами тези които знаят много малко ,но имат очи и уши отворени за истината и светлината?"Ама то било вече написано"...нима е излишно да се пишат мъдрости и истини многократно?Всяко тяхно повторно написване внася нова светлина,защото времето в което се пише е ново...ит.н.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Виж,Исс...
Не е нужно отчаянието и самотността, които навяват твоите думи в момента.
Аз съм повече самотен от всички тук, които четат,майната му на това чувство! То е само чувство.
Правилно си усетила, че ще е трудно, хубави неща, които стават лесно, аз не зная.

ДЕН ГРЕЕ!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020