www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> ЗАЛИЧАВАНЕ НА БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> ЗАЛИЧАВАНЕ НА БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ, ВСИЧКИ СРЕЩУ НАС
Черна†а роза
  Публикувано на: 4.11.2005, 11:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 134
Участник # 152
Дата на регистрация: 20-October 05



От доста време насам ми е добре известно,че в Русия и бившите съветски републики, на почти никого не му е известен фактът, че Кирилицата и Глаголицата са БЪЛГАРСКИ азбуки, на които са започнали да пишат славянските народи.
Преди време в писмо до мен , един човек от Архангелскь, ми сподели, че откакто е станал студент по Богословие и е започнал да се рови в университетската библиотека, е... - забележете - научил, как точно стоят нещата и е проявил голям интерес към Българската история, за съжаление обаче, едва от мен научи и за това, че дори християнската религия са взели... пак от нас.

Преди два дни реших да се поровя малко в мрежата и да видя, какво точно се индексира за глаголицата, и ето на какво се натъкнах:
1. Сайтовете, посветили някакво внимание на тази древна Българска азбука , са предимно руски.
2. Във всички тях се споменава за древна славянска , а не древна - БЪЛГАРСКА азбука.
3. Основното впечатление и извод , който ще си извади всеки непросветен "мозък", от това което ще прочете , е че някакви древни славяни, са създали азбука, която е била възприета , дори и от Българите.

Искам да ви дам няколко сайта, просто за да хвърлите едно око и да прецените сами, това нормално ли е , и какво може да с предприеме за да се поправи това.

1. Ще ви дам адреса на Свободната енциклопедия, в която за съжаление, ми се мерна някакъв термин "македонски".
Обръщам се към всички - МНОГО МОЛЯ да внимавате с употребата на тази дума и ако е възможно да се избягва, а що се отнася до името на тази Българска провинция, то да се стремите винаги да го използвате в словосъчетание с думата ПРОВИНЦИЯ , или ако се отнася до изкуствената им "държава", да се дописва този факт.
Казвам това, защото вече всички видяхме , в предаване по Националната ТВ, как в Германия, пред музей посветен на Св.Методий има паметна плоча, на която пише, че той бил "Македонски" светец. Windows - ни предлага "македонски" шрифтове ..., изобщо много опасна взе да става тази думичка.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%...%B8%D1%86%D0%B0

2. Ето и няколко руски сайта:
http://www.goldbook.ru/book_history/slav_litera_2.html
http://teacher.syktsu.ru/01/04/033.htm
http://infolio.asf.ru/Sprav/Brokgaus/1/1190.htm
http://www.ukrstor.com/ukrstor/adk_azbwar.html

smil4334a8edcde62.gif

Черна†а роза


--------------------
"? ???????, ?? ?????? - ? ?? ?? ???????, ????????? ????? ????? ??????? ?? ??????; ? ?????? ?? ?????????, ??? ???? ???????? ??? ? ???????? ????? ?? ??? ????? ?????!"
PMEmail PosterMSN
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 4.11.2005, 11:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Ми атаката срещу българщината е по всички фронтове, направления и измерения . Така, че задачата ни по отбраната е сложна и деликатна.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 4.11.2005, 12:08
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Много умна приказка чух от един пропагандатор на българщината в чужбина:не е лошо,че другите пишат за нас,много е лошо,че ние не пишем за себе си.
И аз съм се сблъсквал с руснаци,които ми даваха различна интерпретация за произхода на азбуката,но не мога да ги обвинявам,защото просто така им е казано.След като и аз казах моята версия,с факти и позоваване на източници,всичко в представите се обърна тотално.
Единствено на себе си можем да се сърдим за това положение,а държавата ни и нейните институции са най-виновни.
PMUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 4.11.2005, 12:57
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Имало е Македония по време на Микена,по време на елините и траките.........не мисля че можем да твърдим че македония е българска провинция по принцип. Вярно е че днешното население си е българско.........но това е почти се едно турците да викат че българия е турска провинция едва ли не......верно не е същото само заради времената на притежаване на територията......но като цяло аз мисля че трябва да се уважава факта че е имало МАкедония като такава с това име много преди да я има и България като такава!
Плюс това малко ме интересува Македония, те ни мразят, а са по зле от нас но и те както всички наши съседи се мислят едва ли не за най!
Какви българи са след като нямат българско самосъзнание, а волjките българи имат такова след много по дълга борба за промяната на тяхната идентичност! Не ви ли прави впечатление това?
PM
Top
Черна†а роза
  Публикувано на: 4.11.2005, 16:00
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 134
Участник # 152
Дата на регистрация: 20-October 05



По въпроса за тази "Македония", вече ме заболя устата да говоря и ръцете да пиша.
Публикувам го тук и то с дебел шрифт, прочетете го и си го набийте много внимателно в главите:
smil4334a8edcde62.gif

Така наречената Македония, започва да се нарича с това име, едва след XIV век!
Преди това тази територия е била известна под името Котокия, като често е била наричана още - Долна земя или Долна Мизия, но никога - Македония.
До XV век под името Македония е била известна - днешната ЗАПАДНА ТРАКИЯ, т.е. - тази земя, която и днес си е част от нашата Държава и си я знаем като - Македонския край.

Та , хайде един път завинаги да ги запомним тези неща и да не бъркаме с пръст в раната, като едва ли не - подкрепяме фантастичните теориии на тези smil4334aa44c7e89.gif родоотстъпници, които твърдят, че нашенската провинция Македония, била някогшната, та даже били потомци, на някогашните отдавна изчезнали македонци, пък и цар Самуил - (Светла му памет!) бил ... македонски цар.... При положение, че тази наша земя, даже не е носила това име в онези години, а едва от 5-6 века насам.

Следователно, ако някой може да има претенции към името , или относно някакво онаследяване на древните македонци, то това можем да бъдем - единствено - НИЕ, тъй като земите , носели това име са си все още част нашата територия. Слава Богу, не сме се толкова смахнати, а и нямаме навика, като нахалното гръцко племе , по-известно в историята - като циганите на Византия, да обсебваме историята на древни изчезнали народи, живели преди нас по тези земи.


Черна†а роза



--------------------
"? ???????, ?? ?????? - ? ?? ?? ???????, ????????? ????? ????? ??????? ?? ??????; ? ?????? ?? ?????????, ??? ???? ???????? ??? ? ???????? ????? ?? ??? ????? ?????!"
PMEmail PosterMSN
Top
Mistique
Публикувано на: 4.11.2005, 16:15
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Също като Румъния на Север, Сърбия на запад и Турция на юг....... smil4334abded4493.gif

А откога Гърция се нарича Гърция?
PMEmail Poster
Top
Черна†а роза
  Публикувано на: 4.11.2005, 16:25
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 134
Участник # 152
Дата на регистрация: 20-October 05



Гръцкото племе не се задоволява с името - Гърция, както знаете те дори имат претенции, към името Македония, скоро съвсем логично ще поискат да се допише и Византия, към имената им... както знаете - те са HELAS - Елада, тъй като са обсебили културното наследство на елините и претендират , след като населяват земите им, да са едва ли не и техни потомци... По тая логика - нашенските роми, могат спокойно да претендират, че са наследници на Древния Рим . smil4334a65642c53.gif Не знам как не са сетили от "Българския" хелзинкски комитет да заведат дело по този повод, след като толкова настояват да се обръщаме към мангалите с това название - роми.
Ами в останалата извън лоното на Държавата - провинция Македония - тези мургави субекти се наричат "гипти", което идва от "египтяни", тогава сигурно са наследници и на древните египтяни?smil4334a7c1e8c32.gif
По този въпрос, забележете, че дори италианците, не са толкова нахални, да се имат за преки наследници на римляните, както е в случая с гърците и елините.


--------------------
"? ???????, ?? ?????? - ? ?? ?? ???????, ????????? ????? ????? ??????? ?? ??????; ? ?????? ?? ?????????, ??? ???? ???????? ??? ? ???????? ????? ?? ??? ????? ?????!"
PMEmail PosterMSN
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 4.11.2005, 16:40
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Да не забравяме, че днешна Република Македония е смесена страна от разни етноси:
българи , сърби, албанци, гърци... и с право тези които не са българи не искат да им казват българи. А тези които са си българи те не искат да им викат албанци. А както в Симитли, Банско и Гоце Делчев така и в част от Македония местните жители се наричат с гордост македонци ( имайки се в предвид , че при това са и българи). Точно както и аз съм 50% тракиец и 50% балканджия от Еленския балкан.
Друг е въпросът, че територията на Македония е в голяма част изконно българска. Но не цялата.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Севар
Публикувано на: 4.11.2005, 16:41
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



QUOTE (Bell @ Nov 4 2005, 01:57 PM)
но като цяло аз мисля че трябва да се уважава факта че е имало МАкедония като такава с това име много преди да я има и България като такава!

Бел, тази глупост как я измисли? Ако искаш прочети за Макидан в Джагфар Тарих и Сказанието за Чулман. Вместо да си плюем върху собствената история, дай по-добре да видим какво са писали древните.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Mistique
Публикувано на: 4.11.2005, 17:00
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Права си Теодицея. Гърците са мало-азиатско племе което идва в Елада. Ако обаче се опитаме да им го наврем в очите, ще ни го наврат и на нас, защото пък ние претендираме да сме наследници на траките (и българите, защото аз съм привърженичка на идеята, че това е едно и също племе, а гърците са ни наричали траки - диви и са фалшифицирали / откраднали историята ни), а официално държавата ни е създадена през 681 година.

Горещо препоръчвам историческия клуб на Гари Каспаров. ВЪРХОВНИ СА!

Той с неговия прецизен мозък открива, че историческата хронилогия не се връзва. Дълги години работа на неговия екип доказват, че историята е много по-нова отколкото се твърди - например:

- няма еврейски и гръцки надписи от пред 15-ти век !!!
- Англия е създадена чак през 15-17 век!!!

Елтимир каза, че има преводачка. Ако можеш да я разпространиш Елтимир.

Това ще е най-вълнуващото четиво през живота ви !!!!

Ето връзката: Историческия клуб на Гари Каспаров
PMEmail Poster
Top
Mistique
Публикувано на: 4.11.2005, 17:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Ох че нямам време - как ми се ще да попреведа малко.

- Например турските които са завзели Конснтантинопол, са наречени Троянци, защото са освободили Троя. (Значи Троя още е съществувала по това време!)

- Официалния език по нашите земи през 16 век се е наричал Гранд-Турко, но писмеността е била на АРАБСКИ И СЛАВЯНСКИ (тоест български). Има достатъчно много монети от този период, които го доказват!
PMEmail Poster
Top
100именъ
Публикувано на: 4.11.2005, 19:40
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 179
Участник # 53
Дата на регистрация: 28-July 05



Гари Каспаров е чифут!

Гласи се и за президент на Русия на следващите избори!



--------------------
?????? ? ??????!!!
PM
Top
Севар
Публикувано на: 4.11.2005, 20:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Ето по какъв начин се асимилира българската история: http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=16868
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Храбростъ
Публикувано на: 4.11.2005, 20:59
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 40
Участник # 38
Дата на регистрация: 23-July 05



Темата на Теодицея наистина заслужава внимание, но същевременно е и много болезнана за всеки, който между безчетните томове лъжи, които са се изписали по тези въпроси е успял да проумее тъжната истина. Как отвсякъде сме зобиколени от хишници, които са късали живи мръвки от историята и територията ни.

Ужасна е съдбата на сънарордниците ни оставени на произвола на подлите, двулични и развратни византийци.Наша плът и кръв от Драма, Кавала, Серес, та чак до Солун. Тези хора са безвъзратно загубени за нас! Нечовешката асимилаци на цели родове, /езиково, културно, и религиозно/ разселването им из най-далечните точки на Гърция, от додекадите до цикладските острови е унищожило завинаги българското им самосъзнание.
PMEmail PosterUsers Website
Top
Mistique
Публикувано на: 4.11.2005, 22:02
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



QUOTE
Гласи се и за президент на Русия на следващите избори!


О какъв провал Стоимене!!! smil3dbd4d99c6eaa.gif Аз просто съм влюбена в Путин.... smil3dbd4e398ff7b.gif

Виж - има логика в писанията на тази група - има още две групи които работят по фалшификациите и грешните дати - едната е ... (чакай да видя).... всъщност не ги знам какви са - имат докторски титли, асйта им е в Англия, а пък си продават книгите в долари: Как Дариоус създаде Юдаизма?

Доста неща ми харесват и при тях - например твърдят, че много от символите на евреите не са техни.

Друг - Финикия. И там се описват някои грешки в датирането и обвиняват гърците, че са откраднали от финикийската култура.

Имаше и още един ама не мога да го намеря.... smil4334ad4cc8e95.gif

Ценното на руската група е, че те откриват две най-важни неща - едното е, че датирането се е базирало на библията и второто - че гърците са измислени по времето на ренесанса !
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020