www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> ЗАЛИЧАВАНЕ НА БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ


Страници: (2) 1 [2]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> ЗАЛИЧАВАНЕ НА БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ, ВСИЧКИ СРЕЩУ НАС
IYI
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



QUOTE (georgi_nz @ Nov 4 2005, 11:56 AM)
Ми атаката срещу българщината е по всички фронтове, направления и измерения . Така, че задачата ни по отбраната е сложна и деликатна.

Искам да ти кажа, че през времето, което е минало от първият ми пост тук- преди години- до днес много неща се свършиха по организацията, създаването
на проекти и стратегии за отбрана и противодействия.
Войната за България е на много фронтове в измеренията.
Всичко е въпрос на време, хубавото в случая е че ще има много хора дори и тук, които ще осмеят и ще се усъмнят в това, което казвам, но така трябва.
"Равновесието е в основата на Природата" из "Книга на Светлината"
Злото се изграждаше хилядолетия наред, ние имаме 7години, времето тече.


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Ами да ти кажа Севар нямам претенции че съм наясно с историята. Напротив- все повече се обърквам. Всеки ден излиза някои самозванец със свойта си теория. Били сме евреи, били сме тюрки, били сме славяни, били сме траки........бах майка му!!! И всеки си вади някви доказателства едва ли не. А пък най странното е когато се окаже че едва ли не сме тук от времената на динозаврите и сме владеели всичко и всичко произлиза от нас. и вообще сме толкова велики (колкото наистина ми се иска) само дето всички низкостепенни новодошли съседи ни го набиват най успечно и безвъзвратно от както свят светува!Доста странно.....как сме успяли да бъдем велики а само ние да си го знаем и всички да ни мачкат.....цял свят ни отрича!!
А пък най готино е като дойде някой като Теодоцея и започне да обявява някви теории за факти само дето не дава именно факти....ами то така и на мохамед са повярвали...!!!
Какво учаквате-да се връзвам на всичко което всички пишат? Колкото повече чета толкова повече не вярвам на нищо защото то се е видяло че нама как да се разбере....
Не ми харесва ролята на папагал...обаче така излиза. Прощете ако ви поставям твърденията под съмнение обаче нали ви казах-очаквам някой да докаже вруската ни с негрите!!
И какво Теодоцея сега ще кажеш че ние сме измислили името Македония, и че не е имало такова нещо и че Александър Македонски е българин и тн и тн.......ще ми е по интересно ако чета някви анали, някви доказателства поне за да имам предвид твърдението!
Макарче то и аналите са си изфабрикувани,всеки си доказва неговите си неща като Зиези!

Аз не съм конформист човек и не мога да си замълча.
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



"Когато има липса на данни, най-простото и логично решение е вярното" - правило на Окам, ако не се лъжа. Българките са най-красивите в света, българите са най-интелигентни, най-добри по математика, физика, информатика, философия. Световна шахматна сила номер 1. Най-добри в битките разбира се. Въобще винаги на първо място, където човека се доказва като човек. А не като изрод. А евреите не са на първо място, даже на последно ще се окажат накрая - от много гяволук. Та от тия неща се почва Бел. От това, което ти е пред очите. А после тайните.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Така е. Ами и аз от това се опитвам да се водя понеже всичко друго ми изглежда пълна каша....... smil4334a6f863501.gif
PM
Top
Черна†а роза
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 134
Участник # 152
Дата на регистрация: 20-October 05



Дайте да се захванем да попреведем накои важни материали. Дали сте връзки към много интересни сайтове, но те са на английски или руски. Никой няма да седне да ги чете. Трябва да се преведат и да се подредат - тук, или да се слагат във всеки сайт, който е готов да даде място за тях, а аз предполагам, че всеки без изключение ще осигури, и точно така трябва. Та хайде да се направи нещо за да цялата тази информация да се събере на едно място , да се преведе и да се знае , къде е.

Какво ще кажете да открием нова тема , където да се посочват статии и техните адреси, които чакат за превод, после всеки да се захваща с нещо и да казва - аз взимам това, това е готово и т.н. , после да се публикуват.
Разбира се - кой с каквото може. Но колкото и да е зает човек , все може да отделя по няколко миниути и да преведе поне една статия за седмица - две , дори - пак е нещо, отколкото нищо.
А и не само преводи, може просто да се набират материали, да се задава тема - и да се трупат материали, които да се допълват в раздел за история -тук , или ако не , аз лично ще помогна на всеки, който иска да набира материали, свързани с историята и политиката , разбира се и култура.


--------------------
"? ???????, ?? ?????? - ? ?? ?? ???????, ????????? ????? ????? ??????? ?? ??????; ? ?????? ?? ?????????, ??? ???? ???????? ??? ? ???????? ????? ?? ??? ????? ?????!"
PMEmail PosterMSN
Top
Mistique
Публикувано на: 5.11.2005, 11:30
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Теодицея защо заряза това име - не е лошо? Както и да е. Харесва ми идеята ти, но имам едно предложение:

Всеки от нас е имал по-голям интерес в една или друга област. Като пример аз години наред следях на радара си неща за гърците, защото знам колко много са излъгали и как са ни окрали историята. (Аз така и попаднах на историците на Каспаров - търсейки нещо за гърчолята...) Ти пък вероятно имаш информация / проучвания за мекедонците. Севар - древните легенди и т.н.

Може би е по добре всеки да развива по някоя тема, като прилага преведени проучвания от тук от там, както предлагаш ти, но всичко да се синтезира и да се извадят най-важните изводи - черно на бяло.

Може и просто - директни преводи на нещо което е интересно и ни засяга... Но ако е нещо сборно от няколко източника е по-добре да се синтезира.

Вие как мислите?
PMEmail Poster
Top
Черна†а роза
Публикувано на: 5.11.2005, 21:57
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 134
Участник # 152
Дата на регистрация: 20-October 05



Зарязах го, защото винаги съм си била - Черна†а роза, другото използвах само временно, това е философски термин..., както и да е, та мисълта ми за преводите , или набирането на материали беше, следната :
Всеки, който има желание, да помогне в набирането на запаси от ценни материали, статии, снимки.. , които да се внедряват не само тук , но и в други сайтове. Да се попълнят белите петна в това отношение.
Нещо , като свободната енциклопедия, там всеки добавя, каквото си поиска, само дето, има различни страници за различните държави, следователно нашата версия, си я виждаме само ние... А така, поне, щом само ние ще си виждаме нещата, то да си нагледаме хората - а те повечето са си доста заблудени. Ето защо налага се повече хора да се включат и изобщо доста сайтове да започнат да си взаимодействат и да се подкрепят. Ако всеки даде рамо на другия, ще се изгради една железна мрежа, която ще служи на пропагандирането на Истината. Но пак ви казвам, без подкрепа и помощ и от ваша страна - няма да стане. Двама-трима души не могат да свършат работа за десетки хора. А всеки може да помогне поне с една статия. Или просто да вземе една книжка по история да препише разни истини и да ги прати за да се допълва . Добре, скоро ще ви дам конкретен план, т.е. - ще ви го предложа и ще го обсъдим, за да видим , как може да се работи по него.


--------------------
"? ???????, ?? ?????? - ? ?? ?? ???????, ????????? ????? ????? ??????? ?? ??????; ? ?????? ?? ?????????, ??? ???? ???????? ??? ? ???????? ????? ?? ??? ????? ?????!"
PMEmail PosterMSN
Top
Mistique
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Трябват и няколко човека за класификация и превод на материалите на Елтимир.... smil4334ad8a149e0.gif

Например на мен ми харесва организацията на сайта - примерно една спорна тема за гърците като моята спокойно може да се качи в "История", защото позволява коментари и може да се дискутира.

Апропо (нали така се казваше) - ти не ми отговори на въпроса откъде изрови бронзовия медал "За насърчение към човеколюбие"? smil4334a4c5e23b8.gif

Добре де (чисто женско любопитство) - защо Черна Роза и защо Теодицея?

Разкажи още за макитата.... Моето впечатление: Макитата се държат като насрани с нас в чужбина, а турците са по-ниски и от тревата. Турците са голяма работа в България, ама като ги срещнеш в чужбина "О, комшу вие сте голяма работа, вие сте много добри... не искаш ли да си купиш бълграско сирене от моя магазин...Алах да те поживи, че те срещнах....може ли да ми направиш еди какво си безплатно..." smil4334ad8a149e0.gif М...ка им! smil4334a5f2e45cb.gif
PMEmail Poster
Top
Mistique
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



QUOTE
Световна шахматна сила номер 1.

Севар доста ме шокира разликата в отношението към Антоанета Стефанова и Веселин Топалов. smil4334ad4cc8e95.gif smil4334a8edcde62.gif smil4334aa21c9ca7.gif

Извинявай за грубите думи, ама ни пере ориентализма. Как може за Антоанета да се отделят няколко мизерни статийки във вестниците, а за Веселин да има медали, срещи в клубове, телевизионни и прочие интервюта.

Защо? smil4334a4c5e23b8.gif И двамата са царя и царицата на световния шахмат. Защо отношението към ЖЕНАТА беше такова?

Аз имам едно обяснение - защото културата на България се приближи повече до Близкия изток и до Западна Азия - тоест циганските и турските елементи в обществото ни. Няма да се учудя ако на българите им хареса идеята да си купуват и продават жените - какво пък... smil4334aa21c9ca7.gif ... нали трябва да се "интегрираме" с циганите....

Извинявам се ако засягам мъжете в този форум, ама са горчиви факти, които АЗ ЗАБЕЛЯЗАХ и ми е мъчно накъде е тръгнала държавата ни....
PMEmail Poster
Top
Mistique
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



QUOTE
Искам да ти кажа, че през времето, което е минало от първият ми пост тук- преди години- до днес много неща се свършиха по организацията, създаването на проекти и стратегии за отбрана и противодействия.

QUOTE
хубавото в случая е че ще има много хора дори и тук които ще осмеят и ще се усъмнят в това, което казвам, но така трябва.

IYI аз съм "тъп електрончик" - мозъка ми функционире в права линия или най-много синосуида преди да остарея.

Твоето съобщение обаче едва не ми умъртви мозъчните клетки да го разбера. Единственото логическо обяснение което те намериха, беше че някой някъде е свършил нещо по организацията, създаването на проекти и стратегии за отбрана и противодействия, ама не тука (в България или този форум), защото следващото ти изречение казва "дори и тука които ще осмеят и ще се усъмнят в това, което казвам, но така трябва."

Ако не се лъжа Исус го беше разправял навремето на юдеите, ама.... smil4334ab7941679.gif

Само не го приемай като заяждане за Бога, ама наистина ми претоварваш "компютъра" се тези сложни изказвания - обясни го по-просто....
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



QUOTE (Черна†а роза @ Nov 5 2005, 09:57 PM)
Зарязах го, защото винаги съм си била - Черна†а роза, другото използвах само временно, това е философски термин..., както и да е, та мисълта ми за преводите , или набирането на материали беше, следната :
Всеки, който има желание, да помогне в набирането на запаси от ценни материали, статии, снимки.. , които да се внедряват не само тук , но и в други сайтове. Да се попълнят белите петна в това отношение.
Нещо , като свободната енциклопедия, там всеки добавя, каквото си поиска, само дето, има различни страници за различните държави, следователно нашата версия, си я виждаме само ние... А така, поне, щом само ние ще си виждаме нещата, то да си нагледаме хората - а те повечето са си доста заблудени. Ето защо налага се повече хора да се включат и изобщо доста сайтове да започнат да си взаимодействат и да се подкрепят. Ако всеки даде рамо на другия, ще се изгради една железна мрежа, която ще служи на пропагандирането на Истината. Но пак ви казвам, без подкрепа и помощ и от ваша страна - няма да стане. Двама-трима души не могат да свършат работа за десетки хора. А всеки може да помогне поне с една статия. Или просто да вземе една книжка по история да препише разни истини и да ги прати за да се допълва . Добре, скоро ще ви дам конкретен план, т.е. - ще ви го предложа и ще го обсъдим, за да видим , как може да се работи по него.

Предложението е страхотно. Заставам зад всяка дума. Защото нашата работа заприлича на китайско преброяване на населението. Някои китойци броят а около милиард други китайци се навъртат наоколо и наблюдават. Ако всеки вземе по мъничко участие работата ще потръгне.


--------------------
PM
Top
Миро
Публикувано на: 6.11.2005, 11:27
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Май още не мога да схвана напълно за какво става дума,но ако има нещо за преписване-бройте ме и мен.Също така мога да се пробвам за превод от руски на български-непрофесионално,но с помощта на речник мисля,че ще се справя.
PMUsers Website
Top
Nordman
Публикувано на: 6.11.2005, 13:40
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 37
Участник # 145
Дата на регистрация: 15-October 05



QUOTE (Миро @ Nov 6 2005, 11:27 AM)
Какво ще кажете да открием нова тема , където да се посочват статии и техните адреси, които чакат за превод, после всеки да се захваща с нещо и да казва - аз взимам това, това е готово и т.н. , после да се публикуват.

smil4334abded4493.gif


--------------------
[img align=right]http://img70.exs.cx/img70/6006/ef-boots.gif[/img]
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020