www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Архивиране и освобождаване на дисково пространство


Страници: (4) 1 [2] 3 4  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Архивиране и освобождаване на дисково пространство
PARADOX
Публикувано на: 17.9.2008, 23:36
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Не смятам, че някой трябва да се маха или пък да си трие матерялите в сайта...!! Ангеле, ако имаш да казваш нещо и смяташ, че е за казване - казвай.. Ако не му е дошло времето - замълчи до тогава...! Дайте да си казваме нещата директно, ако някой нещо го мъчи и толкоз.. Стига недомлъвки...! Сайта от бистро езеро взе да се превръща в блато от тези постоянни интриги, подмятания, дебнене и е*ане...! Ангеле, с тебе говорихме относно вниманието и съпричастноста... Казах ти.. Ако имаш нещо конкретно по проблемите които те мъчат изкарай го и хората ще те подкрепят (вкл. и на мястото за което говорихме на ЛС)... Ако си изчерпал фактите и я караш само на догатки няма как да стане... Всеки си има глава на раменете и решава сам, а за да вземе някакво решение са му нужни ФАКТИ...! Знаем, че положението ти е тежко... Такова е и на повечето хора посещаващи сайта... С каквото можем си помагаме, а от там нататък е небето... Стегни се и направи каквото ти казах, ако си в състояние да го направиш така, че никои да не може и копче да ти каже после.. От там нататък съм аз... Хората са го казали много отдавна: Помогни си сам, за да ти помогне и Господ... Ако неможеш да ги докараш нещата, продължавай да копаеш в тази посока, но не очаквай всички да се занимават с това денонощно... Който има желание и възможност ще помага... Който няма, да е жив и здрав, но неможеш да го съдиш и да му се сърдиш... Факта, че като кажеш "хоп" и не скачат всички, трябва да те радва... Това означава, че някой хора са пораснали......
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Не мислех, че нещата са се развили толкова бързо. В стремежа си да бъда деликатен закъснях. Явно събитията отиват към своя завършек, поне да ги обясня.
Кого обвинявам и за какво? Знаете прекрасно. Обвинявам една групичка, която вече години работи против нас. При това работи доста професионално. Конкретно обвинявам Силвия Мирчева. Последната нейна намеса бе чрез онези хитлеристчета, чийто представител тези дни бе така наречения „багаин”. Обвинявам Димитър Радев. Обвинявам лицето с никове Биляр и violence. Горчивият опит ме научи с такива да не влизам в никакъв контакт, да не разговарям, да не завързвам диалог. Такива се държат на разстояние, на възможно по-голямо разстояние. Многократно съм го подчертавал, само че никой не го е прочел. Някои помнят как с две-три писъмца Мирчева съумяваше да променя мислененето на хората. Това са технологии, разработвани на твърде високо ниво, за да им се противопостави човек лесно. Сега техният удар беше особено силен, макар едва ли някой да го осъзнава.
Пред себе си имам два варианта. Да млъкна и повече да не се обаждам или да направя пълен анализ на случилото се. Избрах второто, така или иначе ще трябва да го направя. Само че ще се наложи да изчакате няколко часа. А после, после едва ли ще има нещо. Спомнете си последния ник, с който Димитър Радев влизаше тук, вижте легендата и ще разберете какво казвам. Сега сядам и почвам да пиша. Като завърша написаното, ще го пусна.


--------------------
PM
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Ще ме извинявате, ако въпросът ми е глупав, но не можем ли да купим пространство, за да не се налага да трием нищо от сайта и форума?
PMUsers Website
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



За сега не съществува такъв проблем с недостатъчно дисково пространство. Има предостатъчно.
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ето първата част. Ще направя малка почивка и продължавам. Вижте предисторията и кажете дотук дали има нещо неясно. Не искам двусмислици. Кажете го сега, защото както е тръгнало, това ще бъде последното ми включване в Мрежата, май. искам всичко да бъде пределно ясно и да няма никакви загадки и спекулации.
Преди да се включа в Интернет през септември, имах пред себе си два варианта: да пусна обширни, изчерпателни материали или да пусна дискусия с кратки подсещания. Избрах второто. Започнах двете теми – „Политическа есен” и „Грузия”, които по мое мнение бяха най-важните. С „Политическа есен” исках всички да разберат какви са истинските причини за положението в България, и оттук да тръгнем към търсенето на възможности за промяна. А пък събитията в Грузия бележат огромна промяна в света, и тази промяна ние би трябвало да се съобразяваме. Когато човек е наясно какво предстои, той много по-лесно взема правилното решение. Дотук добре.
Само че се наложи да се включа в темата „Милиция”. Включването бе продиктувано от крайната нужда да отстраним един тип, който твърде активно работи против нас – Павлин Димитров. Трябваше ми съвсем малко съдействие, за да се справя със задачата. Бях готов да изнеса главната част от битката, но данните, които изнасях трябваше да бъдат разпространявани навсякъде и непрекъснато из Интернет. Нищо повече. Трябваше да стане скандал, огромен скандал. Дори изнесеното дотук е достатъчно за отстраняването на Павлин от поста му, обаче аз имам още данни в резерв. Знаех с какво се захващам, давах си сметка за трудностите, но пък имах ясното съзнание и за своите възможности. Само че, както вече казах, трябваше ми и мъничко съдействие. Не го получих в степента, в която очаквах. Запитах се за причините и почнах да наблюдавам внимателно. От опит знаех, че когато се включа в Мрежата, глутницата ченгеджийски псета почва да се събира. Не се наложи да чакам дълго.
Пръв се появи Митето Радев. Не тук, а във форума на „Атака”. Не беше трудно да го отблъсна. Димитър Радев далеч не е в онази форма, в която беше някога, преди да се разболее. После пратиха Мършата, Ташко или не знам кой от тях. Сондаж, нищо повече. И сондата изхвърча, преди да успяла да сондира. Тогава забелязах Биляр. Той имаше наглостта да дойде със стария си ник violence, не беше никак трудно да го идентифицирам. Знам, че Биляр има огромно самочувствие, че е един надменен тип, изпитващ презрение към своите събеседници тук. Освен постовете му, съм прочел достатъчно негови писма и ЛС до други хора, мога да преценя. Биляр ми напомня на оня „Цар” от кампанията на Мирчева. Не се наемам да твърдя, че са едно и също лице, но във всички случаи много си приличат. Само ще подсетя, че „Царя” се оказа евреин. Севар го беше разкрил и ми бе пратил пълните му данни. И така, Биляр влезе тук с огромното си самочувствие и се зае да работи. Какво точно вършеше, не знам. Но беше пределно ясно, че не влиза току-така.
Предишният път, през май или юни беше достатъчно да копирам част от негово писание, за да се измете. Тогава не разкрих кой е. Само копирах текста и попитах дали случайно авторът на този текст в момента не се намира тук. Биляр излезе и повече не досаждаше. Поне докато имах Интернет. Този път се показа по-нагъл. Написах, че Биляр и violence са едно и също лице – никакъв резултат. Като в същото време започна да пуска доста смислени и разумни постове. Ако беше някой друг, щях да го поздравя. Само че един откровен враг няма как да ни мисли доброто. Разбира се, че ще пише хубави неща, иначе как ще спечели доверие? Крайната му цел обаче просто не може да бъде хубава. Той е пратен да руши, не да гради. Вече имах случай да пиша, че Радев и Мирчева работят заедно. Подозирам, че към същата група принадлежи и Биляр. Въпреки, че по-късно го отрече, той взе твърде активно участие в блога на ЛЕМС, пазя неговите писания там. И тъй като бях наясно с опасността, стигнах до извода, че решението е с такъв да не се влиза в диалог, да не се спори, да не се разговаря. Нещо повече. След като знам методите на Мирчева, след като знам нейната склонност да работи преди всичко с ЛС и с писма, имах твърде сериозни основания да подозирам, че Биляр използва същите методи. Целях едно-единствено нещо, Биляр да бъде изгонен, а ние да си продължим нашата работа.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Налага се да изляза по моя работа за някой и друг час. Като се върна, ще продължа. Както обещах, ще направя пълен и най-подробен анализ на случилото се. Но предупреждавам: след този анализ връщане назад може и да няма. Държа също да ви кажа, че от няколко дни почнах да уреждам своето емигриране от България. Този път не искам да се впускам в авантюра и на сляпо, а да подготвя всичко внимателно. Така че написаното от мен не преследва никакви лични цели. Вярвам, че направих каквото ми беше по силите, та и малко отгоре. Не само че не видях резултат от направеното, но май нещата почнаха да се обръщат срещу мен. Имам право да си дам почивка. Имам право поне през последните години на живота си да се отпусна и да поживея малко нормален живот. Да си довърша книгите на спокойствие. А после - не знам. Не знам и дали ще има после. Ще ви кажа всичко, включително и онова, което не исках да казвам. А после ще си тръгна. Приемам да ме съди само някой, който е направил повече от мен, и като отплата е получил по-жестоки удари, отколкото на мен ми се наложи да преживея.
А сега продължението, съжалявам, че е кратко, времето не ми достига. Следобяд ще опитам да допиша и останалото:
Случи се обаче друго. От една страна Биляр демонстрира невероятна наглост, като се престори, че напомнянията не се отнасят до него. От друга страна някои иначе читави хора, явно подведени от хубавите му писания, почнаха диалог. Тя опаковката на много стоки е красива и лъскава, но какво съдържание се крие под красивото и лъскавото? Тогава поставих въпроса ребром: в този сайт няма място за двама ни едновременно. Или Биляр ще си отиде, или аз ще си тръгна. Твърде горчив е опитът ми с Мирчева, за да го забравя и да пренебрегна поуките.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ако дотук имате някои въпроси, казвайте докато е време. Щом искате гарга, ще я имате, но поне да я направим рошава!


--------------------
PM
Top
Публикувано на: 18.9.2008, 11:52
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Дотука всичко вече е казвано в една или друга степен и достатъчно ясно.Давай по-нататък.какви са тия подмятания по адрес на Запознат за някакви джиесеми?
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 12:30
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Добре. Тъй като ми се отвори непредвидена работа и в момента не разполагам с много време, ще карам направо. По-нататък може би ще направя и пълно описание. За подмятанията. Не са подмятания, а напомняне. Миналата година по настояване на Димитър Радев Иван звъннал на Запознат по GSM-а. Заплашил го, че ако не ме банне веднага, щял да пострада и той, тъй като срещу мен имало заведени 4 или 5 съдебни дела. Тогава се намесил Севар, който казал, че ако ще ме съдят мен, да го съдят и него. На сбирката присъствали също Антиджу и Дари. Мекото отношение към явните провокатори ме кара да мисля, че сега се е случило нещо подобно. И не само това.
В тази връзка бяха думите ми, отправени към Йордан. Вярвах, че той ще разбере. Излъгах се, Йордан не разбра. Стана дума за способността ми да усещам емоции от огромни разстояния. Нужни са ми само две-три думи, написани от някого и ако се съсредоточа достатъчно, улавям пълното му емоционално състояние в момента, в който ги е писал. Та в тази връзка усетих, да кажем неприязън към мен. Това беше и причината да почна да трия своите текстове. Ако е за пръв път, да не обърна внимание. Но вече години наред срещу мен се изливат всякакви помии. Не знам някой друг, срещу когото специално да са правени два блога. Това бяха блоговете „На гости при ЛЕМС” и „Разобличенията на Биляр”. Нямам вече нито сили, нито нерви да се занимавам с билярчета, с лемсчета, със самовоинчета и с всякакви подобни вредни насекоми. Така че, ако някой иска да се занимава с тях, аз си вземам шапката и си тръгвам. Копирах малка част от гадостите, за да видят всички за какво става въпрос. Какво сложно има? Или няма да допускаме насекоми сред нас, или аз си заминавам. Вярвам, че имам право да го направя. Когато написах и пуснах „Парад на измяната” вярвах, че поне с това ще свърши. Излъгал съм се. Аз обаче мисля, че има много по-важни битки и този път няма да хабя нерви и сили да воювам с насекоми. Който иска да го прави, негова си работа. Ако пък някой си въобразява, че насекомите могат да бъдат опитомени, да опита. Аз нямам такова намерение.


--------------------
PM
Top
Миро
Публикувано на: 18.9.2008, 15:27
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Да се опитам да направя нещо като обобщение... Иван, Антиджу и Дари отдавна спряха да пишат, така че, Ангеле, с тях проблеми нямаш и не знам защо ги споменаваш във връзка с някаква случка от преди една година. Радев и Силвия също ги няма, за Биляр и виолетки разни-ясно, искаш на мига да бъдат баннати.
Остава Запознат, той също не пише, но пък е админ. Виж, това вече е проблем smil4341944e6b0c8.gif Ако смяташ, че той толерира провокаторите, значи ти заради него искаш да напуснеш сайта и форума.
Ако нещо бъркам-поправи ме, но до тук аз така разбирам нещата по твоите обяснения.
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 15:39
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Дари и Антиджу бяха на моя страна. Виждам, че каквото и да напиша, все излиза, че не съм го написал достатъчно ясно и достатъчно недвусмислено. Колкото и да се старая. Съжалявам.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 16:49
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Миро, ти май не забеляза един акцент от онова, което написах. Трагично е не самото присъствие на провокаторите. Проблемът не е, че се дразня. Все ми е едно кой е във форума. Проблемът е, че провокаторите провалят много полезни начинания. Провокаторите дезорганизират хората, объркват ги, плашат ги, обезокуражават ги. И в крайна сметка нищо не става. В крайна сметка каквото и да започна, то е обречено на провал. Защо да почвам, защо да продължавам, ако предварително знам, че провалът е неизбежен? Впрочем никой не се опита да се постави на мое място и поне пред себе си да отговори той самият какво би направил в същото положение.
Сега ще направя каквото ми е по силите да се махна от България. Не знам дали ще успея, но се отвори малка пролука. Ще направя каквото зависи от мен, пък накрая ще стане каквото е писано.


--------------------
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 18.9.2008, 17:25
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



QUOTE (Елтимир @ Sep 18 2008, 04:49 PM)
...Проблемът е, че провокаторите провалят много полезни начинания. Провокаторите дезорганизират хората, объркват ги, плашат ги, обезокуражават ги. И в крайна сметка нищо не става. ...

Това ми напомни за намесата на някои хора в една тема включително и теб. Задръстихте темата с негативизъм при положение, че помолих хора с такава нагласа да отбегнат да пишат там.
PM
Top
Миро
Публикувано на: 18.9.2008, 17:44
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (Елтимир @ Sep 18 2008, 03:39 PM)
Дари и Антиджу бяха на моя страна.

"Бяха" ... значи сега не са, така ли? Питам, за да разбера дали правилно схващам думите ти.
За провокаторите във форума - не намирам, че някой се впечатлява от техните твърде редки изяви, не забелязвам никаква дезорганизираност сред членовете на форума. Друг е въпросът ти самия какво очакваш, когато изобличаваш някой от силните на деня, не знам защо мислиш, че сто човека тук ще рипнат и ще засипят аудиторията със закани и псувни, но без факти. Фактите са у теб, Ангеле и на теб се пада изобличаването на тези другари. За всички останали остава информацията за истинското положение на нещата, тази информация, която ще промени осъзнаването, а нали то е важното в момента.
Интернет пространството е залято от такава информация, Ангеле, тя не е само тук, при нас и можеш да бъдеш убеден, че тя си върши своята работа. Разбирам ти и умората, разбирам ти и недоволството от това, че нищо не се променя, разбирам те и тогава, когато така ти писва, че ти иде да зарежеш всичко(даже и идея си нямаш до каква степен те разбирам...), но промяна има, само че е още невидима за повечето, защото още не се е материализирала.
От мен толкова smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 17:48
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Казах "Бяха", защото вече не влизат тук и не пишат. И много жалко, че не идват. Те сами са взели това решение и причината изобщо не съм аз. Когато го взеха, си разменихме по няколко мейла. Точно Антиджу и Дари разкриха оная случка, при която Димитър Радев искал да бъдат отправяни заплахи.


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (4) 1 [2] 3 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020