www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Архивиране и освобождаване на дисково пространство


Страници: (4) 1 2 [3] 4  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Архивиране и освобождаване на дисково пространство
PARADOX
Публикувано на: 18.9.2008, 18:35
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Bogatir @ Sep 18 2008, 05:25 PM)
QUOTE (Елтимир @ Sep 18 2008, 04:49 PM)
...Проблемът е, че провокаторите провалят много полезни начинания. Провокаторите дезорганизират хората, объркват ги, плашат ги, обезокуражават ги. И в крайна сметка нищо не става. ...

Това ми напомни за намесата на някои хора в една тема включително и теб. Задръстихте темата с негативизъм при положение, че помолих хора с такава нагласа да отбегнат да пишат там.

Предполагам визираш мен най-вече...!
От моята намеса до тези които описва Елтимир, разликата е от тука до Луната... Факта, че го споменаваш затвърждава мнението ми, че намесата ми е била необходима и, че не осъзнаваш напълно за какво говориш (не оспорвам намеренията ти, а уменията...)...! Що се отнася до Антижу и най-вече за Дари, основната причина да не влизат в сайта съм аз (или поне така знам)...!! Отдавна трябваше да изясним един момент помежду ни, за което търпя критика...! Един момент използван и развит в грешна и негативна посока от Anti666 и Йордан - донякъде, които в известен смисъл също имат вина... Спорт-Здраве говореше за разваления телефон в сайта и определението му бе много точно... Този синдром продължава да ни трови и разделя, и в момента...!
Затова започвам по ред, като всичко този път излиза директно от мен и се надявам, че ще съумея да съм достатъчно точен и конкретен, за да няма недуразумения....!
Към Елтимир:
- Говорили сме си с тебе на тази тема, но никога не сме го казвали открито...!! Навремето от Ангел тръгна мълвата, че съм шпионин - добронамерен агент на неуточнена и неустановена служба или разузнаване...! В следствие на това срещу мен тръгна ентусиазиран лов на вещици от членовете на движението, който непрестана дори и след като Ангел неколкократно зави, че е збъркал...! Доста от хората повтаряли като папагали тази невярна информация са на същото мнение и днес и на това до голяма степен се дължи тяхната неприязън към мен..! Останалото се дължи на чепатия ми и остър характер (признавам)...!
Към Дари:
- За твоя проблем научих от Елтимир...! Той се обърна към мен с молба ако мога да помогна, защото се чустваше виновен донякъде за случилото се (историята се разви по времето на драмата с Мирчева)...! Опитах от растояние, но едва ли съм направил нещо (Така и не ми бе дадена снимка на Дари)...! В последствие разбрах за проблема и от други хора на които Дари е споделяла, като тази информация бе придружена с негативен коментар относно подбудите и да сподели... В яда си - да отвърна на атаките и към мен, си позволих да обвиня Дари, че е използвала случая да търси внимание (изключително глупава и тъпа постъпка от моя страна)....! После нещата бяха изопачени от Анти666 и Йордан и излезе, че едвали не, съм искал (дори предизвикал) неприятните събития сполетели Дари... Подчертавам, че никога дори и за миг не съм си помислял нещо подобно...!! Напротив... Поднасям извиненията си на Дари за причинената и болка от мен и затова, че ми трябваше толкова време да го направя...! Надявам се извиненията ми да бъдат приети, а що се отнася до останалото (шпионската ми дейност) всеки си има право на мнение, което се надявам, че подлежи и на промяна...!
Към Анти666 и Йордан:
С вас двамата незнам вече къде започна всичко...?! Знам само, че е тъпо и глупаво... Когато казах "Да пеете на камъните" се изразих буквално, а вие намесихте ченгетата (има връзка с изнесеното по-горе).. В последствие разбрах, че когато все пак Йордан се е качил в планината там е било пълно с хора на които не им е там мястото, което е затвърдило подозренията и на двама ви...! Тогава пропуснахте два основни момента обаче... Първия е, че Родопи-те е много голяма планина, а втория, че нито знаех мястото нито датата на експедицията...! Човека от когото разбрах за "спонтанните планинари" тогава също на мнение, че съм шпионин, сподели по-късно, че думите ми са били като предупреждение, но лично аз не смятам ,че имам пророческа дарба...! Относно близкоисточната сага на Елтимир и моето тълкуване на някои събитя споделени лично от него - обяснението ми е много просто.... Показах, че има много повече факти в подкрепа на тезата, че Анти666 е шпионин отколкото пълната липса на такива за мен самия... Много въпроси зададени от мен тогава все още са без отговор, но не смятам, че поговорката: Крадеца вика - Дръжте крадеца..., е вярна в случая.... Яд ме е на Анти666, че тогава се опита да настрои Спорт–Здраве срещу мен и успя за известно време... После знаем какво се случи с момчето, но важното е, че сега е добре...
Данчо, към тебе нищо лично брат...!! Сигурен съм, че ако ни е писано да се видим, ще станем добри приятели...! Ако някой от вас съм обидил с нещо, нека приеме искрените ми извинения...!
Към Антижу
- Брат..!! От самото начало си паснахме с тебе, но после влезе в ролята на папагал от хора на контра-шпионите, което ме изнерви много...! Ако има нещо - няма нищо...!! Приеми извиненията ми....!

Това е всичко от моя страна... Надявам се споделеното от мен да помогне за нормализирането на обстановката в сайта и сплотяването на движението...!! На когото трябва съм се извинил... Всички останали са ми сърбали попарата заслужено...! И все пак ако съм пропуснал някой или нещо, нека ми пише...!! Никога не е късно да се помирим и да си стиснем ръцете...

Ден-Грее
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 18:47
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



PARADOX, казах ти какво е предизвикало подозренията ми тогава и после публично признах грешката си. Вярвам, че едно точно, ясно и конкретно обяснение е по-добро от извинение. Все пак твърде много съм патил и няма да е нормално, ако понякога не се съмнявам.
За сайта нямам какво да кажа. Тук аз съм Никой и съвети нямам право да раздавам. Какво ще правя оттук нататък също си е моя лична работа. Зависи как се развият събитията и докъде ще стигна с новото начинание, което започнах. За други хора нямам моралното право да говоря. Освен за явно злонамерените, но пък за тях казах достатъчно.


--------------------
PM
Top
Публикувано на: 18.9.2008, 19:29
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Майстор си в писането,това го признавам!Обаче:

Миналата година по настояване на Димитър Радев Иван звъннал на Запознат по GSM-а. Заплашил го, че ако не ме банне веднага, щял да пострада и той, тъй като срещу мен имало заведени 4 или 5 съдебни дела. Тогава се намесил Севар, който казал, че ако ще ме съдят мен, да го съдят и него. На сбирката присъствали също Антиджу и Дари.

1.Запознат едва ли е толкоз страхлив /по мое лично мнение/,че да се уплаши от "заплаха" на Иван......????????????????????????
2.Иван от своя страна/пак по мое мнение/едва ли е маймуната,която слуша и изпълнява безпрекословно "настояванията" на некой си измисленяк!...??????????????????????
3.Съдебните дела на тоз етап /отпреди поне пет години едва ли са някаква заплаха-свикнахме им/ тук не могат да играят роля...???????????????????????
4.Отнякъде от ..астала...изскача някаква...сбирка?!На която присъствали /минало неприсъствено време/ еди кои си...?????????????
5.Тук остава Севар,когото не мога да коментирам,защото по твоите думи той е застанал на амбразурата.

----------------
И после казваш,че или не сме те разбрали ,или не си се бил изразил ...ясно?!
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 18.9.2008, 19:40
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Мещер...! За сбирката и случилото се на нея собственоръчно потвърдиха и Дари и Антижу... И аз съм на мнение, че на Запознат неможе да му се влияе толкова лесно... В крайна сметка нито Елтимир беше баннат, нито някой от участниците и свидетелите на случката си затрая така, че работата да остане покрита, което говори за искренните им намерения и позиция...!! Лично на мен Севар ми липсва! За учстието на Иван - нямам мнение и немога да коментирам...
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 19:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Добре, бе, Мещер, питай ги тях. Тук, в тоя форум те го написаха подробно. Не знам дали темата се пази. Аз съм записал всичко, но то е на другия хард диск, който е изключен. Ще бъде голяма разправия да го включвам и да потърся. Попитай хората и нека те сами ти кажат. Това, което знам, съм го прочел от форума. Дори писма и ЛС нямаше, защото всичко се каза открито и едно към едно.
Само че... Само че някой много иска да изкара Елтимир по-черен и от дявола. По-черен и от циганин. добре, де, черен съм. Ако трябва с боя за обувки ще се намажа, само мир да има. Сега доволен ли си?


--------------------
PM
Top
ton
Публикувано на: 18.9.2008, 19:48
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 209
Участник # 1 551
Дата на регистрация: 21-June 08



Всички прилики с папагалите-живи мъртъвци не са случайни!

Преди няколко години, пускайки "Animal Planet" хванах само края на един филм. Научна експедиция в центъра на Амазонка, изследваше последното останало ято от някакъв застрашен вид папагали Ара. Видях ги и аз. Огромните пъстри птици, около 40-50 броя, крякаха шумно и кацнаха на едно огромно дърво, до брега на великата река.
Доскоро учените се надявали че ако спасят това последно ято може да спасят и вида. Но един млад орнитолог ги отрезвил. Тези птици са дълговечни. Първите няколко години съзряват полово и не мътят. След това идва период от около 15 години, когато образуват двойки и всяка година се размножават. Но накрая идва третия период в техния живот от около 20-25 години, когато "пенсионерите" само се хранят и живеят в общо ято.
"Та ние - казал младия орнитолог - наблюдаваме точно такова ято от възрастни птици.
Това което виждаме са ЖИВИ МЪРТЪВЦИ"
Филма бе немски и бе озаглавен
"Die letzte Papagejen" = Последните папагали.
http://lambo.blog.bg/viewpost.php?id=234453
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 19:54
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Намерих го на флашката, точен цитат:
"Дари Публикувано на: Nov 21 2007, 07:30 PM



Често пишещ


Група: Потребители
Съобщения: 339
Потребител # 766
Дата на регистрация: 19-January 07


На срещата освен SoYoung,antijew,Запознат и Севар присъствах и аз и потвърждавам на 100% това което написаха двамата неадмини. Съдържанието на всичките 5 или 6 смс-а не сме чули,но знаем първите два какво съдържат, а именно настояване за бан на Елтимир, съпроводено със заплаха, че ако не бъде изпълнена препоръката и Запознат ще потъне заедно с Ангел в съдебни дела.
Смс-ите бяха пратени чрез интернет и Запознат изрази предположение, че са от Иван/защото малко преди това са водили разговор долу горе със същото съдържание/за да бъде сигурно, че са от Иван,Запознат му се обади и получи потвърждение.
Със сигурност би било добре ако и Запознат, а и Иван се включат и разяснят ситуацията от своите си гледни точки. На този етап за мен нещата са ясни. Ако нещо греша моля и двамата да ме поправят.
Само да допълня, че всички присъстващи изразихме готовност да поемем солидарно "вината" на Ангел."
"SoYoung Публикувано на: Nov 21 2007, 07:36 PM



Често пишещ


Група: Потребители
Съобщения: 139
Потребител # 1117
Дата на регистрация: 30-August 07


"Да,нека всички сме заедно на клона".Сещаш се,нали Дари.За другите есемеси не мога да кажа нищо,освен това за бана и това за съдебните дела.Това с присъдата беше доста смешно между другото.Колкото са успели преди толкова и сега.Само цирк да става пък да видим кой кого(и за какво).Като ще е гарга да е рошава.Ще е интересно и Иван да се включи да видим какво ще каже."
"Дари Публикувано на: Nov 21 2007, 10:33 PM



Често пишещ


Група: Потребители
Съобщения: 339
Потребител # 766
Дата на регистрация: 19-January 07


QUOTE (PARADOX @ Nov 21 2007, 09:49 PM)
П.П. Дари! Няма нужда да потвръждавате!


Дали има или няма нужда аз ще преценя.
Нуждата смятам, че е в това да се разбере дали Иван сам и по собствена воля е решил да напише съобщенията или той е просто Жертва, изпълняваща поръчките на някой друг, който стои в сянка и си играе с хората. За целта е необходимо Иван сам да обясни какво и защо е направил.
Елтимир също е бил под влиянието на лемс и най-добре би разбрал Иван, ако се окаже, че той е манипулиран от някоя група. Както стана ясно от книгата тия от групите са професионалисти."

Това е от преди 10 месеца. Така и не разбрах какви съдебни дела са заведени слещу мен. Ако не броим един донос до Главна прокуратура, писан от Димитър Радев. В него той твърди, че трябва незабавно да бъда даден под съд, тъй като съм проповядвал фашистка идеология и съм насаждал антисемитизъм. Това са фактите. Отказвам да коментирам. Поне засега.
Мещер?


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 19:59
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Още един цитат. Повтарям, изминаха десет месеца и нито една от заплахите на Радев не се потвърди. Ако изключим доноса, разбира се.

"Запознат @ Nov 22 2007, 09:40 AM)
Имахме среща, да. На нея получих няколко смс-а в които Иван ме предупреди какво смята да прави Димитър Радев, ако Елтимир продължава да изкарва данни за същия човек. Обясни ми, че ще се образуват няколко дела срещу Елтимир, а админите и те ще го отнесат, защото не са го спрели. С Иван имаме много добри взаимоотношения и винаги сме си помагали. Не се нахвърляйте върху него, защото това не са негови думи. Просто ми предаде думите на Димитър Радев и това е всичко.

Ето и самите съобщения от Димитър Радев, преправени в първо лице:

1. Аз съм с добри чувства лично и само към теб! Искам незабавно да баннеш Ангел, доказан агент.

2. Ще излязат данните скоро. Искам да те предпазя. Използвай информацията само за теб.

3. Ще започнат дела срещу агента и админите, които не са го спрели. Делата ще бъдат няколко.

4. Съжалявам, че не дойдохте юни месец. Тогава щяхме да начертаем стратегията и тактиката за новия етап.

5. Сега е крайно наложително да започнем начисто. С общи сили заедно с X-net и други.

6. Условията са сменени. Има нова и могъща служба, която ще следи жестоко.

7. Не можем да продължаваме така. Бъди умен, действай решително и бързо. Искам да успеем, искам да вървим заедно напред.

8. Не искам да пострадаш заради някого от Ботевград или Добрич.

9. Не участвай повече в това. Админа е по-отговорен от автора на сайта."

Да, аз съм на мнение, че сега се разиграва ако не съвсем същата, то подобна игра. Само че на мен вече не ми се играе. Остарях, одъртях, не ми е до игри.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 20:05
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



И последен цитат. За да разберат всички, че не си играя на шикалки, и че когато напиша дори една дума, зад тази дума стоят десет доказателства:

"antijew Публикувано на: Nov 22 2007, 09:45 AM



Форумен инвентар


Група: Потребители
Съобщения: 523
Потребител # 747
Дата на регистрация: 10-January 07


Ако Иван и Искрица искат да се сърдят за станалото така да бъде. Не съм целял никого да обидя, просто разказахме случката както е била на 100%. Това, че Иван е бил посредник на Димитър сега го разбирам. Получи се нещо, както направи сравнение Парадокс със филма "Синьо лято" за посредника.
Извинявам се на Иван за това, но тогава, а и до снощи... си мислих, че той заплашва. Ако иска да ми приеме извиненията, ако не да сме живи и здрави.
Не искам да се карам с никого!
Не ми е ясно само Иван говорител ли е на Вотан/Димитър Радев/,който според Елтимир,а и според признания на самия Вотан, е агент на ГРУ?
Иван говорител на ГРУ ли е?
Щом Вотан може да пише смс-и, не може ли да си ги напише тук желанията, а кара други?
Той отговора на горния въпрос е ясен за мен. Защото има открити заплахи, ама аз пак да питам.
Лоенгрин, Вотан ли е ?
Сега имам въпроси към смс-те, да няма пак развален телефон...!
Който сметне за добре да отговаря, ако има такива въобще.
"1. Аз съм с добри чувства лично и само към теб! Искам незабавно да баннеш Ангел, доказан агент."
Кои сте вие щом е преправен въпроса в първо лице?
Кои сте вие да нареждате да бъде баннат Ангел?
Къде са доказателствата, че Ангел е агент?

"2. Ще излязат данните скоро. Искам да те предпазя. Използвай информацията само за теб."
Колко скоро ще излязат?
Това ми изглежда на "кьор фишек".
Обърнете внимание на последното изречение! Това бе казано и на Спорт -Здраве в ЛС от Лоенгрин. Обработка!

"3. Ще започнат дела срещу агента и админите, които не са го спрели. Делата ще бъдат няколко."
Нямам въпроси, просто се изсмях на глас...

"4. Съжалявам, че не дойдохте юни месец. Тогава щяхме да начертаем стратегията и тактиката за новия етап."
Пак питам, кои сте вие и за какви стратегии става дума без да са запознати повечето от Движението-форума?

"5. Сега е крайно наложително да започнем начисто. С общи сили заедно с X-net и други."
Кой цапа, че не ми е ясно?

"7. Не можем да продължаваме така. Бъди умен, действай решително и бързо. Искам да успеем, искам да вървим заедно напред."
Кои сте вие???


"8. Не искам да пострадаш заради някого от Ботевград или Добрич.

9. Не участвай повече в това. Админа е по-отговорен от автора на сайта."
?
Всеки е отговорен за постъпките си. Админа не е следовател за да проверява истинноста на писаното във форума.
Начукай си го!"

Много дълго време се преструвах, че не съм прочел, че не съм видял, че не знам. Но сега, когато ясно виждам белезите на започващата нова такава кампания нямам намерение да се правя на тапа и на дръж ми шапката. Ударите са насочени конкретно и персонално срещу мен. Аз също имам право да си пазя задника. Особено, когато се огледам и установя, че съм сам на бойната поле. Миналата година не бях сам и реагирах по друг начин. Сега постъпвам така, както се налага. Изборът не е мой.


--------------------
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 18.9.2008, 20:23
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Не си сам и този път Ангеле.... Просто този път ще приложим друга хватка - предварително всички карти на масата...!! Нека видим как този път ще заформят интригата помежду ни ако могат...?! smil4341944e6b0c8.gif smil4334a62fd4260.gif smil4334a79125a1c.gif
PM
Top
Публикувано на: 18.9.2008, 20:35
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Всичко това е старо.Много старо,Ангеле!Струва ми се,че търсиш теле под вола,че сенки някакви те преследват...Съжалявам,като казвам това.В една друга тема ти бях казал:стой си пред компа,гледай си твоята част от работата и ни остави НАС,ако има такива материализирани сенки,сами да се справим с тях.За деца ли ни мислиш?Това,че не се обаждаме и не скачаме,когато ти се обадиш,както каза Парадокс,не ти ли прави впечатление?
---------
Армията от Воини се нуждае от ВОДАЧ!
Освен това обаче,Армията трябва да чуе от Водача Идеята,за която тръгва в бой!
Ти си по идеологоията.Давай,напирай там,има още много за изясняване,има още МНОГО за събуждане.Водачът сам ще се прояви.Не си слънце,да огрееш навсякъде.Разбирам те.

------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 20:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Не е старо. Всичко отново е тук и сега. Може би още не го виждате, но то е тук. Нямам сили да преживея отново всичко. Предпочитам да отида някъде, където няма демокрация. И тъй като няма начин да замина за Дубай, се чудя дали Лукашенко не би ме приел. Вече работя по въпроса.


--------------------
PM
Top
ton
Публикувано на: 18.9.2008, 20:53
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 209
Участник # 1 551
Дата на регистрация: 21-June 08



След Раковски, идеолог на организираното българско национално-освободително движение, следват Левски, Бенковски и Ботев...
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 21:19
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



НА СУТРИНТА
Вечерта се сля с мъгливия зимен ден. Нощта беше черна. Носещата се по въздуха влага разстягаше пространството между осветените прозорци. Беше студена и тъмна нощ. После дойде Утрото.
Мъглата се скупчи, уплътни се, съсредоточи се около планините, обвивайки техните върхове. Пълзящата бяла пара взе да се отдръпва, устремявайки се към небето, но слънцето отгоре я притисна. Образува се облак с формата на пръстен. И този пръстен обкръжаваше котловината отвсякъде. Слънцето се заиздига и облаците го последваха. По-високо и все по-високо. Човешкият поглед ги проследи, очаквайки да види откриващи се планински върхове.
Такива нямаше!
Котловината бе заобиколена от планини без върхове. Планини без край. Чиято височина не можеше нито да се измери, нито да се достигне. Безпределен ужас завладя хората.
- Но как? Защо? Вчера зад планините се виждаше! Вчера беше различно!
- А снощи? Какво беше снощи? Мъглата пречеше и вие не успяхте да видите какво се извърши. А през нощта? Тъмнината прибави своята мощ към мъгливата сива сянка. Непрогледността стана непреодолима. Малко ли неща могат да се случат в една Непрогледност? - изрече скромен, неразличим сред тълпата човек.
Не го чуха. Никой не го чу. Те всички гледаха Онова, от което нищо не можеше да се види, и все питаха: "Защо?". Но отговор не чакаха.
Планинският пръстен трепна. Безкрайно високите стени се поздравиха. И тръгнаха една към друга. Хората закрещяха. Замятаха се като в бесен танц. Загърчиха се обезумели. Жалостни вопли огласиха свиващото се пространство. Само един незабележим човечец седеше неподвижно. Поседя малко, сякаш нещо поразмисли, сетне тръсна глава, поогледа се, изправи се и тръгна.
Слънцето залязваше. Сред полето крачеше човек. Далече зад гърба му едва се различаваше силуетът на вулкан, напомнящ висока, много висока планина.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.9.2008, 21:26
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Това почти никой от вас няма да го разбере и повечето ще кажете, че не е във връзка с темата. Само че думичката "почти" ме подтиква да го пусна. Йордане, ти няма ли да коментираш?

Пеперудите


Зима е. Студът рисува причудливи фигури по стъклата на прозорците. Премръзнало врабче е паднало мъртво пред входната врата. Цветята в коридора умират едно по едно. А сутрин намирам в стаята си пеперуди. Всичките мъртви. Не! Ето, тази е жива! Крилцето й потрепва, сякаш иска да полети. Но откъде се вземат пеперуди по това време?
Сняг до колене. Дори на огъня в печката му е студено. И на виещия се от комина дим му е студено, та не се издига към небето, а се стеле ниско над покритата със сняг земя. И аз нощем се събуждам от студ. Паля лампата. На масата кацва пеперуда. Друга е паднала край леглото. Но какви са тези пеперуди посред зима?

Започнах да ги сънувам. Или по-точно, заспивайки се озовавах в техния свят. Вдишвах аромата на неземно красиви цветя, берях непознати плодове, газех в бистрите ручеи, разхождах се без страх и сякаш с цялото си същество чувствах някаква особена доброжелателност, излъчваща се от самата планета.

Събужда ме шумът на реактивни двигатели. Приглася им воят на скитаща кучешка глутница. Водата в каната пак е замръзнала. Кога ли ще заспя отново?

Разбирам езика на тукашните хора, а никога преди не съм го чувал. Напевно изречените слова премахват ужасното ми главоболие. Топло е, но не като изгарящата горещина в пустинята. Слънчевата светлина гали, а не заслепява. Бавно преминават странни, невиждани преди животни. Усещам ритъма на Вселената, долавям мисли, идващи от разум, чиято безпределност едва започвам да осъзнавам. А край мен прехвърчат пеперуди.

Камионът на съседа ръмжи като обезумяло животно. Ауспухът му бълва черен пушек. Черни са и дирите върху снежната белота. Кучешката глутница се разбягва. Време е за ставане. Аз пак съм в моя свят. В моя реален, жесток, бездушен, безразличен, алчен, нечовешки свят. Сега ще се облека, ще закуся, ще отида на работа. Но какво ли правят тук тези пеперуди?
Откъде могат да се вземат посред зима пеперуди?


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020