www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Архивиране и освобождаване на дисково пространство


Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Архивиране и освобождаване на дисково пространство
Публикувано на: 18.9.2008, 22:24
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



- Но как? Защо? Вчера зад планините се виждаше! Вчера беше различно!
--------------------------------------

...Нито вчера,нито оня ден,нито никога аз не съм виждал зад планините!За да видя зад връх Паскал,на Стара Планина,се наложи да го изкача!Знам усилието.Знам и Изгледът...
---Ти си различен,Приятелю.Твърде различен!Като Висоцки,например.
Можеш да извикаш Вулкан в човешката душа...но не мъчи оня Вулкан,дето е собственост на Българският Бог...не викай Тангра без причина!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 19.9.2008, 17:03
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Да, знам, че съм различен. Толкова съм различен, че уж всички тук говорим на български език, а все не можем да се разберем. И тъй като е демокрация, а аз съм малцинство, значи се налага да отстъпя. Да се свра в своята дупка и повече да не се показвам.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 20.9.2008, 18:37
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Длъжен съм да кажа няколко думи за Иван, тъй като неговото име бе намесено.
През юни т. г. Запознат ми каза, че Иван съжалявал за случката. Добре, да приемем, че е така. И аз отначало мислех, че като разбере как стоят нещата, ще се осъзнае. Изминаха 10 месеца. Видя се, че заплахите на Радев са кьорфишек, видя се, че обвиненията му не са нищо повече от клевети. Истината стана очевидна. Честно казано, очаквах Иван да се обади. Не непременно да напише във форума. Едно писмо или ЛС щеше да е достатъчно. Не и да се извинява. А просто да признае, че е сбъркал. Аз също съм допускал грешки и съм си ги признавал. Помня, когато при разговор очи в очи казах, че вторият компютър ми е донесен от потребител, за чийто ник не съм сигурен: "Тиен ли беше, не помня". После заради тези мои думи стана ужасен скандал и Билярчо побърза да ме нарече "боклук". Е, признах си грешката, едно объркване на никовете, нищо повече. Непознати хора, не мога да запомня всички никове, допустимо е човек в един момент да се обърка. И е нормално щом разбере, че е сбъркал, да си признае грешката. Иван обаче явно не смята, че е сбъркал. Затова си позволих да копирам старите писания.
И още по една причина. По косвени признаци съдя, че сега се води подобна кампания. С ЛС, с писма или с телефонни обаждания. Само че за разлика от миналия път, никой нищо не ми казва. Аз обаче в заговори и интриги не желая да участвам и няма да участвам.
Ако има нещо неясно, питайте докато е време. Утре може да бъде късно, не се знае знае ли се.


--------------------
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Елтимир @ Sep 20 2008, 06:37 PM)
Длъжен съм да кажа няколко думи за Иван, тъй като неговото име бе намесено.
През юни т. г. Запознат ми каза, че Иван съжалявал за случката. Добре, да приемем, че е така. И аз отначало мислех, че като разбере как стоят нещата, ще се осъзнае. Изминаха 10 месеца. Видя се, че заплахите на Радев са кьорфишек, видя се, че обвиненията му не са нищо повече от клевети. Истината стана очевидна. Честно казано, очаквах Иван да се обади. Не непременно да напише във форума. Едно писмо или ЛС щеше да е достатъчно. Не и да се извинява. А просто да признае, че е сбъркал. Аз също съм допускал грешки и съм си ги признавал. Помня, когато при разговор очи в очи казах, че вторият компютър ми е донесен от потребител, за чийто ник не съм сигурен: "Тиен ли беше, не помня". После заради тези мои думи стана ужасен скандал и Билярчо побърза да ме нарече "боклук". Е, признах си грешката, едно объркване на никовете, нищо повече. Непознати хора, не мога да запомня всички никове, допустимо е човек в един момент да се обърка. И е нормално щом разбере, че е сбъркал, да си признае грешката. Иван обаче явно не смята, че е сбъркал. Затова си позволих да копирам старите писания.
И още по една причина. По косвени признаци съдя, че сега се води подобна кампания. С ЛС, с писма или с телефонни обаждания. Само че за разлика от миналия път, никой нищо не ми казва. Аз обаче в заговори и интриги не желая да участвам и няма да участвам.
Ако има нещо неясно, питайте докато е време. Утре може да бъде късно, не се знае знае ли се.

Аз пък,представи си,Иван го уважавам!Уважавам и неговото Мълчание,също!...
PM
Top
anti666
Quote Post












Аз смятам, че Елтимир трябва да се заеме с това, в което е най-добър. Писането! В България хората с остро перо се броят на пръсти, като един от тях наскоро хунтата го преби с чукове. След като режима не може да му запуши устата, защо трябва да го правим ние?
Конкретно, смятам че този сайт наистина се нуждае от промяна. Ако забелязвате, раздел "Материали" не е актуализиран от пролетта. Ако досега си мислех, че това е заради дисково пространство, явно не е така. В такъв случай имам конкретно предложение. Преди време Елтимир от името на Движението издаде няколко тиража на вестник "Съпротива". Не виждам никакви причини той да бъде издаван в електронен формат като ежеседмичник и публикуван тук. Единственото, което трябва да направим всички ние, е да отделим по 2-3 лева в общата сметка, с която да платим интернета му. Така както прeди време беше предложено, ще можем да отсеем плявата от житото и в този вестник да се включат наболели актуални теми, както и материали (било то от важни теми в форума или негови собствени), които да са достъпни за всеки. Извинявам се, но в момента ние плащаме и то добри пари на хост, за да подържаме сайт, койото не изплзваме рационално, т.е. само за мнения във форума и снимки в галерията. Опоределено може да се използва за нещо много повече.
Сега за нападките му към админите или други участници тук съм напълно съгласен да си наложи самобан. Аз вече съм си наложил такъв, защото не е това нашата цел. В края на краищата форума си е форум и всеки има особнео мнение. Ако този участник не е явен провокатор, какво ме засяга например, че някой използва по-резки епитети към мен (както случая в темата за саракта). Това си е негово мнение, и тук не е конкурс за kрасота, че да сме харесвани на всички. Но като споменах за провокаторите, ако забелязахте един от тях (което беше и повода на началното обвинение на Елтимир, че админите ги толерират) - участника "Багаин" наистина беше засечен от него. Кажете го прозрение, но фактът е, че дори аз смятх, че Елтимир го напада незаслужено, т.е. че е някой неориентирано скинарче, но все пак българин и националист. Докато малко по-късно си показа зъбките с един смс от НЕГОВИЯ гсм към Мещера със съдржанието "Наблюдаваме ви. Скоро това Движение ще го унищожим" или нещо подобно. Т.е. невинното момченце си е точно такъв, какъвто го обвини Елтимир. Разбира се, тук и Елтимир трябва да разбере, че админите не могат на часа да реагират и това че тогава не беше баннат не означава, че те са с тях. За разните му намеци за смси, пращани на Запознат няма смисъл да говорим. Ако самият Елтимир получи подобен от Павлин Димитров, значи ли че вече е станал техен сътрудник? Трябва и да му напомня, че да си админ в най-опозиционния сайт в България никак не е лесно и Запознат и Георги носят голяма отговорност. Те имат адреси, близки, работа, които са известни както на нас, така и на службите. Виждате какво стана с админите миналата година от един закрит сайт. Виждате какво стана и с админа на "Опасните новини". Така че напълно разбирам раздразнението им, когато освен тази отговорност, получават незаслужени упреци от нас. И аз и Jordan_13 също имаме забележки към тях, но затова си има лп да се разберем в прав текст, а не да публикуваме недомлъвки или обяви че ще бъдем банирани, които страничен читател да се чуди как да ги тълкува. Така че за тия неща съм абсолютно на мнение, че Елтимир трябва да си наложи самобан. Но за публикации или издaване на вестник - просто не виждам кой може да го замести с такъв ярък стил на изразяване. Това е моето мнение, и смятам, че дори сега като му изтича абонамента и да го няма за месец-два, Елтимир в дългосрочен план е нужен на този сайт, както и сайта му е нужен на него самия. Но нека се опита да си направи изводи, след като този път не срещна подкрепа от никого. Тази саморазрушителна политика и търсене на виновник е напълно излишна и отклонява всички нас от много по-важните неща. Ако човек има проблеми не означава, че трябва като гениален художник да унищожи всичко създадено и най-вече хората, повярвали му. Личният пример е най-важен и това е азбучна истина за всеки, който има на плeщите си отговорността да води, дори и идейно само. Не го пропилявай това доверие, Елтимире!
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Подкрепям мнението на анти666 по отношение издаването на електронен вариант на вестника.Почти съм сигурен,че ако се направи така вестникът да може да бъде свалян на хартиен носител,ще има ентусиасти и именно от по-младите,които да се заемат доброволно с тази задача и да го популяризират още повече.С всичко друго съм съгласен освен с едно:

Не съм го казвал,пратих само на Елтимир лично да спре с нападките,но считам че това недоразумение трябва да се изчисти.Относно Владимир от Търговище,багаина.След третия СМС той ми звънна и ми каза,че той е пратил СМС-ите с цел да се пошегува.Дали е така,той си знае,макар че на голо дупе майтап...По мое мнение той е един импулсивен,надъхан младеж,доста рязък и откровен,но не и провокатор.Кълне ми се,че няма общо с мършата и останалата пасмина от Русе,също и с танкистите.Пак казвам,по мое мнение,склонен съм да му повярвам.Махнах двата телефонни номера на последните СМС-и по негова молба,щото не били негови.Номерът от първия СМС си е негов и той ми каза,че мога да го оставя.На мен лично се извини за израза "помияри на тангра",но не иска да го направи пред всички.Явно още не е узрял за това.Поинтересува се от Вярата и го насочих горе-долу къде да чете.

Ако проумее и разбере,добре дошъл.Ако не,ще си имаме още един баниран участник до 2060-та...

Както казваш,анти666,тук не е конкурс за красота и малко по твърдия език не предполага автоматичното определение "провокатор"за когото и да е.Владимир ми каза още нещо,което потвърждаваш и ти с думите си-с тия наши крамоли отблъскваме младите,нахъсаните,тези,които Искат да узнаят.
Това е.
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2008, 10:27
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Желая ви успех в правенето на вестника. Ще се опитам да го чета редовно.


--------------------
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.9.2008, 11:53
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Елтимир @ Sep 26 2008, 10:27 AM)
Желая ви успех в правенето на вестника. Ще се опитам да го чета редовно.

Алтимир е в самобан. Моля, плачещите за него, да го търсят на лични съобщения или по мейла.
В крайна сметка, Алтимир сам поиска втори етап и го получи. В този втори етап, присъствието му е под въпрос, докато не се промени вътрешно или най-малкото не промени отношенията си към хората и арогантното си поведение, което демонстрира и с това изречение, по-горе.
Ако ви липсват вестници, списания и други такива журнали, дерзайте, но не се оплаквайте повече за капризите на личността Алтимир. Ще трябва да вземате впредвид всичко, каквото казва и да го търпите, независимо дали ви плюе, пикае върху вас или ви осира. Дори ще го считате за благодат. Познавам много такива хора и тук останалите няма да са изключение.
Това, че има остро перо, жлъчен език (който често обръща и срещу съмишлениците си за щяло и не щяло) са качества, които съпътстваха първия етап. Втория етап касае вътрешната същност на самата личност. Представете си я като везни. Слагате на тях всичко и мерите. Две положителни качества, не могат да компенсират тежестта на сто отрицателни. Нужна е вътрешна промяна.
Искате остро перо? Ми то е в главата ви. Ако не можете да го извадите оттам, е, тогава си вземете пак, Алтимир.
Що не можете сами, ще си имате овчар. Толкова.
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2008, 13:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



"Пораснаше пилце, проебаше квачке" - както казват трънчаните. Ама айде да не си отварям устата, че ще има ред сълзи, ред сополи. Някои тук се правят на много засегнати от едно или друго мое напомняне, но никой от тях не си дава сметка на мен и на моето семейство какво ни струваше участието ми в сайта, във форума и в Движението въобще. Моето нежелание да понасям повече незаслужени удари те го приеха като лична обида. Нека да е така. Няма да припомням стари събития. Като завърша третата част от своята автобиография, озаглавена "Развръзката", можете да ги прочетете там. Сега ще поработя, пък все ще намеря къде да публикувам. Във всеки случай няма да търпя клеветите, ругатните, обидите и псувните тук. Имах идеи, имах планове, имах виждане как да се развиват нещата. Установих, че моето виждане е в разрез с вижданията на други хора. Няма да преча, нито ще оспорвам. Просто отивам на друго място и толкова. А къде - това си е моя лична работа. Само моя. Времето ще покаже кой е бил прав.
Желая ви успех!


--------------------
PM
Top
ton
Публикувано на: 26.9.2008, 14:34
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 209
Участник # 1 551
Дата на регистрация: 21-June 08



Много недостойно постъпихте с Елтимир! Все едно глудница сиви вълци да нападне стар елен!

Но Бог вижда, а Небето помни!

Нищо, заченато с нечисти помисли, няма да успее!

Моето място не е в този сайт!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2008, 14:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



ton, благодаря ти! Всъщност те нищо особено не са ми рекли. Само където един от тях ми написа на Лично съобщение: "Да го духаш!" Но както казваш, Небето вижда. По настъпващите последици ще разберем каква е била Небесната Воля. Всичко друго е опит за предизвикване и игра на остроумие. Аз тая игра няма да я играя!


--------------------
PM
Top
ton
Публикувано на: 26.9.2008, 16:07
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 209
Участник # 1 551
Дата на регистрация: 21-June 08



Сега се сетих, че на 29 септември започва Рош Ашана, чифутската Нова Година. Йом Кипур, денят на опрощаване на греховете, който се пада на 8 октомври, също наближава.

Ще позволим ли на слугите на мадам Йехова да празнуват дрязгите в нашия стан?
PM
Top
Миро
Публикувано на: 26.9.2008, 16:34
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Мисля, че е крайно време да престанете да се занимавате с личността на този или онзи, четящ или пишещ в този форум. Който иска да пише, който иска да не пише-уважавайте свободната воля на всеки един. Приканвам всички вас-спрете с коментарите на лична основа!
PMUsers Website
Top
Публикувано на: 26.9.2008, 18:56
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Миро,тъкмо мислех да почвам!
Ще се съобразя със съвета ти.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020