www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Книги за прочит


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Книги за прочит, препоръчителна
Публикувано на: 27.9.2008, 14:20
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Мисля си,защо да не обменяме информация и впечатления от книги,които сме прочели и за които считаме,че има рационално зърно.Независимо от тематиката.
Провокиран съм да отворя тази тема от една книга,която довърших снощи-ШИБУМИ,от Треванян.
В нея има доста теми и факти,които могат да ни дадат насоки за нови търсения и усъвършенстване.Доста е обемна,но след първите три части увлича...Някои от форумците съм сигурен,че ще я харесат и извлекат необходимото.
----------------------------------------
http://www.chitanka.info/lib/text/2988
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 27.9.2008, 15:43
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Има още по-добри книги, за които не се намери дисково пространство и място тук, в тоя сайт. Затова са сложени другаде:
http://store1.data.bg/sosipator/Sreshtu%20techenieto.pdf


--------------------
PM
Top
Миро
Публикувано на: 27.9.2008, 16:06
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Елтимир, добре ще направиш да спреш с хапливите си забележки към сайта и тези, които го поддържат.
Едва ли може да се каже, че една книга е по-добра от друга, по-скоро става дума за полезни и излишни за четене книги.
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 27.9.2008, 17:08
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Никакви хапливи забележки, Миро. Нямам друга възможност, освен поне да дам линкове на интересуващите се къде да намерят някои материали. Нито отправям забележки, нито цитирам имена. Нищо. Абсолютно нищо. Само един линк към една наистина ценна книга. И да поясня, че книгата не съм я писал аз. Това е книгата "Срещу течението", неин автор е Григор Симов, бивш политзатворник, съратник на Илия Минев. Както съдържанието, така и оформлението на книгата са си негово дело, аз нищо не съм променял. Ето отново линка:
http://store1.data.bg/sosipator/Sreshtu%20techenieto.pdf
Книгата е във формат pdf. Приятно четене.


--------------------
PM
Top
Публикувано на: 27.9.2008, 18:34
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Елтимир @ Sep 27 2008, 03:43 PM)
Има още по-добри книги, за които не се намери дисково пространство и място тук, в тоя сайт. Затова са сложени другаде:
http://store1.data.bg/sosipator/Sreshtu%20techenieto.pdf

Аз,както бях казал някъде на друго място,понеже съм си тъпичък,та да питам Елтимир: а това http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...topic=1749,като какво ще да е?! smil4334aa21c9ca7.gif Или май аз нещо изкуфявам.И тази тема ли ще smiles-02_006.gif smiles-02_006.gif smiles-02_006.gif ?!?!?!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 27.9.2008, 18:39
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Загубена е в многобройните теми. При това не е във вида, в който Гришата я е написал. Тази книга заслужава много по-голямо внимание и аз ще го осигуря.


--------------------
PM
Top
Публикувано на: 27.9.2008, 18:45
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



idle,пуснал си една тема за книга,но линкът там не се отваря.Можеш ли да го опресниш?
PM
Top
Ник
Публикувано на: 8.11.2008, 17:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Като става въпрос за книги,искам да попитам,откъде може да си набавя "Джагфар тарихи"и "Сказание за дъщерята на хана".Ако някой знае нещо по въпроса,ще му бъда благодарен за инфо.
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 8.11.2008, 20:29
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



"Джагфар тарихи" го има в статиите на сайта в превзод на Зент Бурджан колобар.
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 8.11.2008, 22:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Ето линк лъм ценна книга от 1941-ва. На Тачо Танев - Българското везмо и изтокът.

http://tranz.it/load.php?id=9h7Bryf2POeWMPxi182655

Разглежда се с Джву.
Теглете, дорде може.
А после дано я качим в материали.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Публикувано на: 3.12.2008, 21:24
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



http://www.iskri.net/spas_fr.html smil4334abded4493.gif
Книгата КОЛОБАР...
PM
Top
Канатица
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Дълго време вече издирвам книгата (в три тома) "Троянските коне в България" на великия Николай Хайтов. Вероятно се досещате, че щом съм писал за това не съм я издирил нито в книжарница, нито в интернет, нито в библиотека. Ще съм изключително благодарен за всякаква помощ за прочитането й.


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Не бях чувал за тази книга. Но явно ще да е от забранените, щом не си я намерил.
Цитат от нея е много интригуващ и по тема , която ни вълнува живо:
QUOTE

"БългариПравя всичко това само по вътрешно убеждение и искам да помогна. Аз се съпротивлявам, това значи - сьм жив! Защото рано или късно идва края на човека. И тогава ще ми е мъчно и няма да си простя, че не съм си мръднал
пръста, когато е трябвало да кажа на хората истините, до които съм стигнал, за да им бъдат по възможност от полза. Защото обичам България. И каквото съм,
аз съм благодарение на българския народ и на българския език. Имам дълг към този народ. Ето това не могат да го разберат сега младите хора, с които разговарям. Думата "дълг" за тях е непозната. Това, заради което Левски е отишъл на бесилото. "България е от 10 години полигон за изпробване на съвършено непознат досега механизъм за претопяване на цял един народ и разграждането на държавата му със съдействието на самия този народ и основните му институции, които заработват в един момент по чужда програма, без видимо нарушение на нито един от основните принципи на Конституцията и демокрацията. По-кратичко казано, обреченият за бесене насапунисва сам въжето, налага си примката на шията и сам изритва бурето под себе си." /Николай Хайтов/


QUOTE
Троянските коне в България т.1;2

Николай Хайтов

цена: 15.00 лв.

ISBN: 9549365018

година: 2004

корица: меки

тегло: 1042 гр.

издател: Артик 2001


Навсякъде пише, че е изчерпана.

И аз се присъединявам към Канатица с молбата ако някой я има - нека я сканира и се обади.

А относно по-горе цитираната книга от 1941-ва на Тачо Танев - Българското везмо и изтокът - качена е тук:


Българското везмо и изтокът

Последната книга е ценна с това, че дава светлина по въпроса от връзката на древните българи и източната философия. Подобно на труда на Георги Велев от Асеновград (с който се е срещал Пламен Пасков) и също затвърждава връзката на древните български учители с познанието на източните народи. Както и , че трудно разбираемите източни философии са древни български знания, пречупени през източния светоглед.

Това съобщение е редактирано от georgi_nz на 29.1.2009, 10:03


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Varvarina
Публикувано на: 29.1.2009, 11:07
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 115
Участник # 649
Дата на регистрация: 5-November 06



QUOTE (Канатица @ Jan 29 2009, 09:27 AM)
Дълго време вече издирвам книгата (в три тома) "Троянските коне в България" на великия Николай Хайтов. Вероятно се досещате, че щом съм писал за това не съм я издирил нито в книжарница, нито в интернет, нито в библиотека. Ще съм изключително благодарен за всякаква помощ за прочитането й.

Намерих двата тома на книгата в нашата библиотека, но понеже имат само по един екземпляр от томовете не дават да се изнася. Може да се чете само в читалнята на библиотеката. Утре ще говоря с директорката на библиотеката ако може да ми я даде за прочит в къщи. Ако успея ще я взема и ще я сканирам.
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Това е книга,свързана с темата за летящите чинии на третия райх.За съжаление е на руски.
http://www.x-libri.ru/elib/maccb000/index.htm
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020