www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Предстояща промяна


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Предстояща промяна
Публикувано на: 13.11.2008, 13:41
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



А вече гвоздея на програмката - удрянето на сайта, сигурно и това е параноя. Такава параноя, че едвам успяхме да го възстановим, включително с още финансови средства. И не ми разправяйте, че е направено от някой си случаен или от Ташко Танкиста. Аз си оставам на предишното мнение.
----------------------------------------------
Анти 666,някъде ти бях споменал,че ще дойде време да ти се наложи да се извиняваш за обвинението си .Това време дойде.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.11.2008, 15:46
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ Nov 13 2008, 12:36 PM)
QUOTE (Миро @ Nov 13 2008, 01:04 AM)
QUOTE (anti666 @ Nov 12 2008, 11:32 PM)
QUOTE (Миро @ Nov 13 2008, 12:15 AM)
QUOTE
И още нещо, Миро, това, че вие сте решили нещо, не значи, че сте спряли действието му.

Данчо, това не го разбрах -какво сме решили и кое действие не сме спряли?

Миро, верно ли не разбираш? Ами след като сте му отказали от какъв чеп е предлагал на Мещера това ченге партийни постове? Откакъв зор са споделяли неща от Движението, свойства на Розетката и т.н. Откакъв зор и онзи ще му пише, че "въпреки намесата му, движението му харесвало".

Това вече е съвсем друго нещо- ние ОТКАЗАХМЕ категорично и с това се сложи точка по този въпрос. По-нататък единствено Мещера и предполагам Ангел са имали вземане-даване с Войнов. Исках да кажа, че употребата на "Вие, които строихте партия" не е никак уместно. Така се лепва етикет на хора, които не го заслужават.

И после точно от тези хора започнаха да идват оплакванията и редовните предизвикателни постове, които отваряха работа за гумичката. В лп Елтимир дори ми се оплака, че Войнов имал големи контакти с Русия, а ние сме го отрязали. Тогава и аз за първи път чух това име. Т.е. за мен този човек, въпреки категоричния ви отказ не е спрял да чекне за партийната идея. Така че това не са маловажни неща. Защото те са директен повод за ежедневните проблеми, които имаме с провокативни мнения. Да са новодошли - бан и толкова, но със стари участници - не е толкова лесно.
А вече гвоздея на програмката - удрянето на сайта, сигурно и това е параноя. Такава параноя, че едвам успяхме да го възстановим, включително с още финансови средства. И не ми разправяйте, че е направено от някой си случаен или от Ташко Танкиста. Аз си оставам на предишното мнение.

Точно така. Не само това. Този, дето е говорил за партия, без да му е дадена думата, требваше да го вържете за едно дърво и здраво сбухване, след това да го завържат на друго дърво, в малко по-диво място, да го обикалят цяла вечер мечките.
Русия... От нея не можем се освободи вече 130 години. Това е цената на нашето освобождение, през 1878 г., от което не получихме свобода.
Аз съм на мнение, че нито един от световните "суперсили", не може да се меси в работите на България като Саракт - нито Русия, нито СЕЩ, нито Китай.
Идеята за външния месия е много грозен психологически навик у нас. Това беше грешката и на Априлското въстание. То беше конструирано така, че да предизвика намесата на Русия. Вижте, ние не можем да повтаряме исторически грешки.
Затова е този втори етап: "Победа над себе си", за да получим вътрешна опора, да навикнем да побеждаваме, а не да търсим спасител, за да победим. И не да казваме: "Ние не можем с нашите сили да направим нищо". Можем, можем!
Защото ние сме първия народ на планетата и потенциала ни е ОГРОМЕН. Ние самите не знаем за какво става въпрос, защото сами не знаем какво сме заключили и какво носим в себе си.
Самата идея да се търси външна помощ е именно: или нежелание човек да отвори своята вътрешна съкровищница и да използва силите си или умишлено действие на зложелатели, които ни подвеждат. Потърсите ли външна помощ, вие предоставяте своето сакрално пространство и своята съкровищница друг да я ползва. И той я ползва - видимо ви освобождава и невидимо ви поробва!
После казваме: намалял потенциала на народа ни. Ами как, като го даваме под аренда!
Като единици, ние сме неповторими, неотразими, но победими. Тогава какво остава? Дайте да победим себе си, за да можем да формираме една сплотена общност и да ги видим тогава "суперсилите". Защо са суперсили? Като отделни единици те имат нищожен потенциал спрямо нас, но се обединяват и като са голяма маса, се получава и голяма ударна сила. Но иначе са слаби. И те го знаят. Затова купуват "мозъци", затова ни мамят със "зелени карти". Нека не се подлъгваме. Силата е вътре у нас. Това не е изречение от холивудски филм, това е Истината.
Само победа над себе си е разковничето, където е нашето бъдеще. Не го ли направим, ние сме мъртви. Задължени сме да го направим. Това не е план за петилетка, това е Път.
PMEmail Poster
Top
Admin
Публикувано на: 13.11.2008, 15:52
Quote Post


Участник
***

Група: Админ
Съобщения: 193
Участник # 1
Дата на регистрация: 30-June 05



Нищо не е задължително. Новата регистрация се налага, тъй както новия софтуер използва отделна база данни със структура различна от старата база данни и не става направо да се прехвърлят имената и паролите на потребитлите от старата база в новата. То не е като да преливаш вода от една кофа в друга. Един профил на участник далеч не се изчерпва само с името и неговата парола.
На участника Мещер, ще му бъде изпратена персонлана покана за пререгистрация, когато му дойде времето, за да не се чувства пренебрегнат.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.11.2008, 15:55
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Аз имам въпрос Админ. Темите оттук, автоматично ли ще се прехвърлят в новия формат на сайта или ще трябва да ги създаваме и попълваме наново?
PMEmail Poster
Top
Admin
Публикувано на: 13.11.2008, 16:16
Quote Post


Участник
***

Група: Админ
Съобщения: 193
Участник # 1
Дата на регистрация: 30-June 05



Бях обяснил в началото още:
Този сайт се замразява така, както е в момента в който стартира новия сайт. Стария сайт ще продължи да функционира, но без да има възможност да се допълва повече. При добро желание, може по-ценните теми от форума, както и някои материали да се копират и да се сложат в новя сайт. Това обаче е въпрос, който ще бъде обсъден по нататък.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 13.11.2008, 16:55
Quote Post












Наистина, някои може и да имат нужда админите да ги хванат за ръчичка, регистрират и им направят паролата. Или пък персонално да ровят на всичките 1500 участника имейлите и да им пращат покани, като за сватба. smil3dbd4dbc14f3f.gif
Началният постинг на Мещера за партийното строителство е типичен пример за провокативно и необмислено мнение, за което той ме питаше в друга тема.

Когато сайта беше ударен, този който го е направил е знаел чудесно, че имаме проблем със скриптовете. И възстановяването му ще е много трудно. Сега с новия софтуеър тази наша слабост ще е преодоляна. Така че ако на някой му хрумне пак да трие, архивът ще бъде възстановен много по-бързо и няма да се налага да търсим помощ и да плащаме още на хостинга, който не ни е и длъжен. Старият форум най-вероятно ще бъде архивиран и качен на безплатен сървър. Някои от най-важните неща наистина трябва да бъдат прехвърлени, но смятам, че това трябва да е работа на авторите на самата тема. Ако те смятат, че вече не е актуална, да си седи на безплатния сървър.
Top
Dimitar_II
Публикувано на: 13.11.2008, 16:56
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



След последните дискусии за това дали да има правила и какви, аз оставам с впечатлението, че за новия форум се търсят хора които са готови да си завържат очите и други да ги водят на сляпо и нещо още по-опасно да приемат за нормално да им се трият мненията само защото са в конфликт с разбиранията на малцина.
Да живее новата велика инквизиция !
PM
Top
Миро
Публикувано на: 13.11.2008, 17:02
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Грешни впечатления имаш , Dimitar_II, нито нова инквизиция ще има, нито диктатура. Хората, четящи този форум и сайта не заслужават това.
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 13.11.2008, 17:15
Quote Post












QUOTE (Dimitar_II @ Nov 13 2008, 05:56 PM)
След последните дискусии за това дали да има правила и какви, аз оставам с впечатлението, че за новия форум се търсят хора които са готови да си завържат очите и други да ги водят на сляпо и нещо още по-опасно да приемат за нормално да им се трият мненията само защото са в конфликт с разбиранията на малцина.
Да живее новата велика инквизиция !

Това е още един постинг, който си плаче за гумичката. Но виж, ако реши Dimitar_II да обсъдим повече неговата идея за торсионния ефект в обществени групи и дали е приложима тук - нека пусне тема ако иска, разбира се.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.11.2008, 17:42
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Dimitar_II @ Nov 13 2008, 04:56 PM)
След последните дискусии за това дали да има правила и какви, аз оставам с впечатлението, че за новия форум се търсят хора които са готови да си завържат очите и други да ги водят на сляпо и нещо още по-опасно да приемат за нормално да им се трият мненията само защото са в конфликт с разбиранията на малцина.
Да живее новата велика инквизиция !

Инквизиция? Ние не сме християни. В Тенгрианството такова понятие няма. Има сакрално удушаване.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.11.2008, 17:44
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Dimitar_II @ Nov 13 2008, 04:56 PM)
След последните дискусии за това дали да има правила и какви, аз оставам с впечатлението, че за новия форум се търсят хора които са готови да си завържат очите и други да ги водят на сляпо и нещо още по-опасно да приемат за нормално да им се трият мненията само защото са в конфликт с разбиранията на малцина.
Да живее новата велика инквизиция !

Точно така. Добре е да си завържат очите, за да могат да започнат да гледат с вътрешните очи. Наистина има нужда точно от такива хора. Иначе от останалите - критици и демократи - с лопата да ги ринеш.

(Послеслов. Едип цар, дори си ги избоде, когато уби баща си и преспа с майка си.)
PMEmail Poster
Top
Миро
Публикувано на: 13.11.2008, 17:48
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (anti666 @ Nov 13 2008, 05:15 PM)
QUOTE (Dimitar_II @ Nov 13 2008, 05:56 PM)
След последните дискусии за това дали да има правила и какви, аз оставам с впечатлението, че за новия форум се търсят хора които са готови да си завържат очите и други да ги водят на сляпо и нещо още по-опасно да приемат за нормално да им се трият мненията само защото са в конфликт с разбиранията на малцина.
Да живее новата велика инквизиция !

Това е още един постинг, който си плаче за гумичката. Но виж, ако реши Dimitar_II да обсъдим повече неговата идея за торсионния ефект в обществени групи и дали е приложима тук - нека пусне тема ако иска, разбира се.

Много лесно вадиш гумичката, anti666, а не се сещаш, че точно по този начин потвърждаваш мнението на Dimitar_II. Диктатурата не е добро решение в никоя област на живота, това вече и исторически е доказано.
PMUsers Website
Top
Публикувано на: 13.11.2008, 18:24
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



На участника Мещер, ще му бъде изпратена персонлана покана за пререгистрация, когато му дойде времето, за да не се чувства пренебрегнат.
-----------------------
Не мисля,че съм заслужил тази ирония,която се поде веднага от други участници.

Още един въпрос-готов ли е напълно форума към новият сайт-като структура?
Питам,за да избегнем предложения от техническо естество,ако вече всичко е готово.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020