www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Хазарски каганат


  Reply to this topicStart new topic

> Хазарски каганат
anti666
Публикувано на: 20.11.2008, 13:34
Quote Post












За Емил Живков-Зиези, който си твърди упорито, че хазарите са поюдейчени българи. Както и за привържениците на каганството. Писмо от хазарски чифут до сефарадски чифут. Откъс от преписка между хазарския каган Йосиф, син на Арон и равина от гр. Кордова, Хаздай ибн Шарпут, датираща около 951г.


"... Записано е, че макар и малобройни, на дедите ни Яхве им даде сила да водят война след война с много народи, по-многобройни и силни. С негова помощ те ги изгониха от земите им, които ги отнехме. Върху някой от тези народи наложихме робски труд до ден днешен. Земята (около столицата им Итил при Волга, б.р.), на която живеем сега била някога заета от българите. Нашите хазарски предци дойдоха и се бориха със тях, и макар тези българи да бяха многобройни като пясъка на брега, те не удържаха хазарите. Тъй те напуснаха страната си и избягаха, докато хазарите ги преследваха чак до Дунава.До наши дни българите живеят около Дунав и близо до Константинопол, а ние сме им отнели земите."
Top
anti666
Публикувано на: 20.11.2008, 13:43
Quote Post












Дали един ден няма да има подобна преписка между чифути, завладели свещената ни земя, вече наречена Еврия? Ако не успеем да възстановим нашия си, Български Саракт?
Тогава чифута хазар не е знаел, че въобще не са победили българите. Нашите просто са довършили великата си Мисия, завръщайки се в прародината си на Балканите. По древен обичай само най-големият син, Бат Баян е останал да брани бащините си земи и да пази гърба на братята си. Но сега няма накъде да отстъпваме. Или Еврия или България
Top
Ник
Публикувано на: 17.3.2009, 16:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Анти,Зиези е много добър и интелигентен историк,не може да не му се признае.Колкото за продължителните войни между българи и хазари,това е известен факт,но той не доказва нищо!Преди време,четох за писмо на хазарски каган до наш кан в който той му пише,като на роднина и споменава,че говорят на един и същ език!Иначе и аз в момента не знам със сигурност,малко ми е информацията.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.3.2009, 11:28
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Ник @ Mar 17 2009, 04:51 PM)
Анти,Зиези е много добър и интелигентен историк,не може да не му се признае.Колкото за продължителните войни между българи и хазари,това е известен факт,но той не доказва нищо!Преди време,четох за писмо на хазарски каган до наш кан в който той му пише,като на роднина и споменава,че говорят на един и същ език!Иначе и аз в момента не знам със сигурност,малко ми е информацията.

На Зиези приноса, който трябва да му се признае, това е отстояването на истината, че "траките са българи" и кореняческият произход на Българите от Балканския полуостров. Не можем да приемем заиграването му с ешкеназитата. Впрочем това е слаба черта на всички "нови историци". Дори наскоро четох пак един Таньо Танев ли беше, не помня от Нова или Стара Загора... Не могат да изложат теза, ако не споменат по един или друг начин доброжелателно евреите в нея.
Според мене, това е знак, че в творчеството на тези хора, въпреки всичките му позитиви е направлявано по един или друг начин. А дори да имаш хиляда позитиви, като оставиш да ти се изака върху тях един евреин, вонята остава за цял живот.

Хазарите също са приели Тенгрианството от нас. Но в случая с това писмо, вероятно става въпрос за българин на хазарска служба или за преобладаващо мнозинство от българите в администрацията на Хазарският каганат. Защото Бат Баян им става васал.
Ако бяха наши роднини, добри и милички, Аспарух нямаше да защитава възстановения Български Саракт на Балканите от тази чума. И да падне в бой с тях.
PMEmail Poster
Top
Ник
Публикувано на: 19.3.2009, 17:37
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Е да де,войни са се водили и то продължителни!Въпросът е за историческата истина и тя е важна,каквато и да е!Нищо няма да се промени.Действително има източници за родството,не че ни е домиляло нещо.
=========================================
За кое родство? С това на евреите или с това на хазарите. Уточнявай ги. То всички народи са ни роднини, щото всички имат излаз от нашия ген, ако искаш това да чуеш, но с всички не можем духовно да бъдем родствени. Между нас, евреите и хазарите има огромна духовна бездна.
И така: каква е историческата истина? Че всички са ни роднини, щото ние сме първия народ на планетата. Но толкова. След това следват огромни разлики в духовния и морален ръст.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 21.3.2009, 15:02
Quote Post












QUOTE (Ник @ Mar 17 2009, 05:51 PM)
Анти,Зиези е много добър и интелигентен историк,не може да не му се признае.Колкото за продължителните войни между българи и хазари,това е известен факт,но той не доказва нищо!Преди време,четох за писмо на хазарски каган до наш кан в който той му пише,като на роднина и споменава,че говорят на един и същ език!Иначе и аз в момента не знам със сигурност,малко ми е информацията.

Основната теза на Зиези , че хазарите били поюдейчени българи. И понеже Емил Живков търси доказателство и даже плащал 1000 лева на всеки, който намери черно на бяло написано, че имено Тангра е Българския Бог, то аз също бих му предложил един облог.
Бих му дал същата сума ако отиде в синагогата и поиска от равина да се обреже и стане юдаист (яхвист). Да се пробва да види какъв ще е отговора на масураджията. Като предварително го предупреди, че е българин и по майчина и по бащина линия.
Няма друга религия, където ако не принадлежиш към "богоизбрания" народ, не можеш да станеш юдаист. Можеш да бъдеш христянин, будист, мюсюлманин - всякакъв. Без юдаист ако нямаш еврейски корен. Така е сега, така е било преди 1400 години. Да се твърди, че българи масово ще приемат юдаизма е чисто безумие. Като един съвременен Златарски, заслепен от знанията си не вижда очевидното или не иска да го види.
А неговите твърдения наливат именно вода в еврейската мелница за България като тяхна прародина и за претенциите им относно проекта Еврия. Логиката е такава - след като хазарите са приели юдаизма и ето - самите българи го казват, че са роднини с хазарите, значи те имат еврейски произход. Иначе никога нямаше един цял народ да приеме масово юдаизма. Т.е. тези земи, които те населяват са си наши и можем да имаме претенции за тях. Сигурен съм, че Кан Исперих ако ги чуе тия неща би се обърнал в гроба си.
Top
anti666
Публикувано на: 21.3.2009, 15:13
Quote Post












Като казваме, че Тенгрианството е в основата на всички религии, тук се включва и юдаизма. Забележете им празниците, много от символите им дори са отбрани от древната Вяра. Като идеята за Световното дърво. Дори кабалистите практикуват ритуалите си рано сутрин, преди изгрев. Те просто са взели това, което им трябва и в историята им е записано доста добре. Особено когато техния цар Йехоаким приема чистия яхвизъм и предава Кивота обратно на египтяните като езически символ. Така и хазарите - това че са практикували някаква форма на тенгрианство не означава автоматично, че са българи. Така както сега като има православни етиопци например - значи ли, че сме рода с тях?
Да не говорим, че тези елементи на тенгрианство към края им до такава степен са смесени с яхвизъм, че са се изродили до човешки приноси. От оригиналното тенгрианство, където колобърите са били вегетарианци и приносите са от вино и плодове (като беласгите и ранните траки например - виж светилището Беглек таш), през приносите с животни на средноазиатските тенгриани до човешките приноси на хазарите-юдаисти. Много дълъг път от оригиналната древнобългарска Вяра, която искаме да възродим.
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020