www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Древнобългарските територии


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Древнобългарските територии
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



ака индоевропейският му произход е доказан." -Ян де Вриз.
========================================
т.. Българският му произход е доказан. Макар, че никой не може да докаже Недоказуемото.
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Тук можете да прочетете малко повече за поредните открития на древнобългарски градове по нашите земи. Става дума за неолитния град отпреди 8500 години в района на с. Ябълково, Хасковско.
С пари на ЕС от няколко години се извършват разкоки, които намират изумителни находки и артефакти от едно наистина древно време. Преди още Египет и Шумер. Освен в някои местни регионални вестници като "Марица", по талавизията ни занимават къде отдъхва агент Гоце и как заловили поредната дребна мутра с 20 присъди.
В днешния брой на '24 часа' излезе най-сетне една статия за тези открития, но изпълнена с безумия. Натиснете ТУК.
Аз лично съм изумен от наглостта и простотията, която ни залива с всеки един ред от тази статия. Която наместо да покаже, че именно тук възниква човешката цивилизация го избива на майтап с някакви омлети и шунки. Всъщност, близо половин година по-рано в. Марица публикува нещо подобно за разкопките при Ябълково с малко по-коректен текст.В Ябълково пият бира преди Египет.
Манипулациите обаче са явни. Ясно е. че ако иска да има пари за разкопки, ако археолога Лещаков трябва да поддържа поличически коректната теза, че това са заселници от Мала Азия. Българска държава отдавна няма, а Световната банка малко ги интересува да плащат за доказателства, че народа, осъден на Изтребление е дал началото на човешката цивилизация. Не че не го знаят отдавна, но няма интерес да се знае.
Но ми е чудно, как не се намери поне една българска медия да отрази малко повече тези фундаментални открития без да ги изопачава или подиграва.
Затова сега ще обърнем малко повече внимание на лъжите и манупулациите.
Top
anti666
Quote Post












Та започвам още със заглавитето;
"Първият европейски омлет, при това с шунка, е бил изяден край хасковското с. Ябълково"
Авторката, някоя си Жени Милчева ако обича омлет с шунка - това е чудесно, което обаче малко ме интересува. Забележете обаче "първия европейски". Което значи, че не Е "първия световен". Естествено, няма как да се сравняваме с семтиските народи, които през 6-то хилядолетие преди Христа са живеели щастливо по дърветата в Етиопия.
А всъщност акцента е съвсем друг. Преди 8000 години нашите български предци са имали напреднало земеделие и животновъдство. И са отглеждали домашни животни - кокошки, прасета, кози, овце, телета. Като при това, както пише, "доста едри кокошки, селектирани от стопаните им така, че да не могат да летят". Тоест те са разбирали и от селекция...
QUOTE
Правили са хляб от лимец. Пиели са вино (доказано е, че са гледали грозде), както и бира - за ферментацията използвали вероятно мравчена киселина

Точно така - правели са хляб от лимец. Повече за първата житна култура в човешката цивилизация - ТУК.
Гледали са грозде - точно така. Отново който се занимава с лозарство знае, че не е въобще елементарна работа и се изисква умения и специални познания. Правели са бира - точно така! Което разбива на пух и прах съвременните схващания, че бирата е изобретена в Египет. Не, уважаеми - бирата е изобретена там, където са отглеждали и лимеца. Който е знаел как да меси хляб, как да прави вино, със сигурност е знаел и как да вари бира. Това с мравчената киселина е просто смешно. Нещо като "пикаели са в бирата да ферментира". Подтекстът - някакви диваци мачкали мравки за подкваса да правят бира. Немам думи!
QUOTE
Според него жителите на неолитното Ябълково не са си падали по лова, защото костите от дивеч при разкопките са малко.

Ами не са си падали, след като сами са си отглеждали в изобилие домашни животни. Да не пропуснем и още едно такова - коня! Защото отново той е бил опитомен и използван като домашно животно от българите.
Top
anti666
Quote Post












QUOTE
Това монументално отбранително съоръжение, което би било на мястото си в много по-късни епохи, изглежда дълги години не е било превземано", обяснява археологът. Зад стената имало широка улица, а след нея - редици от къщи с каменни основи и с квадратурата на добър 3-стаен апартамент, с огнище или пещ, дълбоки зимници и ями за отпадъците отвън. Цялото пространство било плътно застроено, без дворове. Между жилищата били оставени проходи по 1,5-2 м, с настилка и канавки за отводняване

Тук се пропуска, че основите на къщите са от масивни квадри със суха зидария. Абсолютно същия почерк като в Дуранкулак и по-късните "трако"български и "пра"български методи на строителство. Както в Дуранкулак имало "проходи по 2 м с настилка между жилищата", което на човешки език си го наричаме простичко улици. Отново манипулация, защото не върви да кажат че имало и улици, защото променя картината напълно. И се разбира като напълно благоустроен град по всичките си правила и оттам - развита цивилизация.

Та си оставаме с "проходите с настилка". Които отделно имали и канавки за отводняване. Нещо, което дори сега, 8000 години по-късно е рядкост да видим по съвременните проходи с настилка из републиката на Гоце и Боко.
Top
anti666
Quote Post












Продължаваме нататък;
QUOTE
Откриваме импорти отдалече - кремък чак от Североизточна България, нефрит - още неизвестно откъде, благородни камъни от Родопите, медна руда от Източните и Северните Родопи.

Пропуснато е, че освен благородни камъни, иначе известни като скъпоценни, има открито и злато. И какво излиза? Освен първото открито обработено злато в СВЕТА, в България откриват и първите скъпоценни камъни. За развититото рударство и металургия вече се знае отдавна. Отново без аналог в човешката история. Но не това е важното! По-важното е е това;
"кремък от североизточна България". Което означава, че е имало и развита търговия и обработка на минерали не само по поречето на р.Марица, но и в мащаба на цяла България.
Каква им е била хранителната диета? Ами във всеки случай по-добра от тези на съвременния пенционер в РъБъ;
QUOTE
Зъбите на възрастните не били много износени. Това показва, че са ядели повече месо и по-рядко хляб, който бил с доста песъчинки поради специфичния начин на меленe на брашното.

Това с песъчинките е отново финнна манипулация - т.е. все едно не са знаели как да мелят хляб, ами го мелели с "песъчинки" като някакви диваци. На нормален български език, такъв хляб наричаме "едрозърнест", който е най-хранителен и полезен, особено ако е от лимец.
Top
anti666
Quote Post












И оттук-нататък започва мазило. Една пълна манипулация, която лъсва доколко дълбоко нашия елит, журналисти и вклЮчително археолози са потънали в лъжите си.
Става дума какви са били обитетелите на този град. Защото няма как да кажат, че хората които са имали домашни животни, зърнени култури, лозя, градове, улици с отводнителни системи, металугрия и търговия са БЪЛГАРИ. Просто няма как като се има предвид отново, че навсякъде ни манипулират, че цивилизацията възникнала с изхода на евреите от Египет. Тоест, отпреди 5000 години. Всичко преди това е анатема. Всеки който живял преди това е дивак, който пиел бира от мравчена киселина, месил хляб с песъчинки и живял много трудно, защото ги нямало евреите да научат гоите как да живеят с кредитни задължения. И задължително не били българи, ами пришелци, желателно от мала азия и близкия изток.
Верно им е бил много труден живота. Та освен, че "зъбите на възрастните не били износени", което преведено значи, че имали здрави зъби от добра и хубава храна, нека да видим как са изглеждали и самите диваци;
QUOTE
Мъжете били едри за онова време - до 175-180 см, здрави и мускулести, установява изследване на скелетите. Грациозни жени с тънки кости и високи скули населявали неолитно Ябълково. Средният им ръст бил към 165 см
Top
anti666
Quote Post












И вече идваме на най-главното. Откъде дошли тези силни мъже и грациозни жени? Ами как откъде. Няма начин да са българи. Просто няма! А и да има, щом Партията и Правителството казва че не са, значи не са.
QUOTE
Откъде точно са тръгнали предшествениците на първите ябълковци, не може да се каже. Но ученият допуска, че това е някъде в Северозападна Анатолия

Точно така, от Анатолия. Във вестник Марица пък направо отсичат още преди да са излязли ДНК анализите, че са от Турция.

И тук искам да обърна особено внимание как точно решават че са оттам. Ами много просто. Сравняват културата като тази от чатал-куюк (в източна Турция) и откритите там скелети с тези. В публикацията на "Марица" обясняват как точно става - като извиличат пулпит от детски зъби, където е запазен и ги сравняват с тези на откритите в Анатолия.
Което само потвърждава едно единствено - че древнобългарските територии са били не само в района на Балканите, но и по цялото черноморско крайбрежие и днешна Гърция, както и по тези земи, които сега са под водите на Егейско море. За това по-късно. Една мощна култура, която я наричаме за удобство беласгийска или предпотопна. Или най-ясно - БЪЛГАРСКА
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Какви са хората, основали неолитното селище, и откъде са дошли? Датирането с въглерод 14 на кости от погребения показало, че са на хора, умрели през 6200-6100 г. пр.Хр. По международен изследователски проект в "Оксфорд" се прави и ДНК анализ на останките, за да се види дали имат родство с други, вече проучени праисторически популации.

"Предварителните данни сочат, че погребаните в Ябълково са втори братовчеди на населявалите Анатолия по същото време", обяснява Лещаков и с нетърпение очаква окончателните резултати.

Приема се, че неолитът навлиза в Европа през Балканите от Мала Азия, но учените не са единни по въпроса дали това става чрез мигриращи общности, или чрез културен обмен между съседи.

Лещаков смята за верни и двете хипотези. Той има оригинален възглед за това откъде и по каква причина са тръгнали основателите на Ябълково или техните предшественици.

"Изглежда са били изгнаници, съзнателно и нарочно отхвърлени от обществото. Много учени напоследък смятат, че става дума за целенасочена и управлявана колонизация. Придвижването не е резултат от демографски бум, който е изтласкал групи население. При установяването си в Тракия заселниците много бързо започват да се отдалечават от традицията на мястото, от което идват, и създават своя нова култура със специфични черти. Това показва, че те нямат толкова силна привързаност към традицията, не са обичали мястото, от което са дошли, и може би са искали да го забравят. На Балканите се създават няколко култури по подобен начин. Помежду си те си приличат повече, отколкото ако ги сравним с културата на някое конкретно място в Анатолия. Такова просто не се открива, но има красноречиви паралели с много селища от отдалечени райони. Това показва, че основателите им произхождат от различни места там. Получава се ефектът на счупеното огледало - сякаш тези хора са донесли парченца от различни култури и са сглобили нещо, което хем е анатолийско, хем не е", казва Лещаков.

Откъде точно са тръгнали предшествениците на първите ябълковци, не може да се каже. Но ученият допуска, че това е някъде в Северозападна Анатолия.
==============================================================

Най-големия проблем е, че подобен древнобългарски град се разкрива от археолог като Лещаков. Това е истинско бедствие за българската археология и след това история, защото от археологическите разкопки, след това се възстановява историческата картина. Отдавна знаем залитанията на Лещаков по Мала Азия и непрекъснатото му говорене по телевизията, как праисторията на Балканите е донесена оттам, което е по същество невярно, защото Балканите и Мала Азия са един културен ареал! Става въпрос за движение на население и културен обмен в територията на една Държава, а не между различни географски области, както си ги дърдорят господата археолози. И вижда се, че не просто е имало специфични белези или както ги наричам аз регионални особености на културната хомогенност в дадени райони, но и имаме нейното развитие, т.е. имаме творчески процес, който в днешната ни държава, абсолютно отсъства, защото имаме пълна забрава на корените и културното ни богатство, което е в основата на културната ни идентичност. Дори имаме тяхното отрицание и след това отричане на собствения си произход, комплекс за малоценност и какви ли не други поразии.
Така, че "ябълковци" от никъде не са дошли, нито са сглобявали "парчена от различни култури", а са развивали своето виждане въз основата на общата културна база, която е съществувала тогава. Но това е характерно за всеки един регион на България. Там културата и днес си има своите регионални особености. Но явно Лещаков е пропуснал този лекция от студенството си.
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Ето я и финната манипулация, която дори самия Лещаков я поддържа, въпреки очевадните факти. Това били анатолийски заселници, които нищо, ама нищо общо нямат с българите. Оливането е пълно, че чак се увлича с това, че били бегълци-изгнаници. Нещо като най-лошия матрял, който напъдили висококултурните "анадолци" (или там каквито кажат че били) към България. Тук вече се смеем с пълен глас! smil3dbd4e5e7563a.gif

Всъщност, за да е коректно ДНК изследването е трябвало не да сравняват с анализи от Мала Азия, които е повече от ясно че ще са еднакви. Все пак е била една култура, един народ и една държава. Просто е трябвало да ги сравнят с ДНК на съвременния българин. За да открият че е идентично.
От така написаната статия, където НЕ уточняват, че са сравнени с човешки останки от анатолийски древни селища, обикновения читател остава с впечатлението, че днк-то не е българско, ами турско. Статия поднесена за идиоти, каквито очевидно вече ни и смятат. Защото Турция не е имало тогава. Населението сега в Анадола са преселници от съвременните земи отвъд Каспийско море. Преди 14 век там е била Византия. Значи днк би трябвало да е гръцко. Обаче... сега в Анатолия почти няма гърци. И ако върнем още по-назад часовника преди гърците там са живели траки. Което е вече безспорно доказано. Бриги, визи, кимери - това са все тракобългарски народи, останали там от времето след Потопа. А по времето, когато черноморието е било сладководно езеро - предците им са си били просто ... Българи. С хилядолетията, ние сме се свили е последната наша територия, съвременна България, граничеща отвсякъде със собствените си бивши територии.

А знаете ли защо Гърция не се занимава с дълбоководни проучвания в басейна на Егейско море? Не че няма нищо там. Напротив - има! Има древни градове, има древни артефакти. От същото време, което е и неолитния град Ябълково. Самата дума "новокаменна" е смешна, сякаш са имали само камъни. Верно са имали и камъни - благородни. Не ги изследват, защото ще лъсне една страшно неудобна истина за тях. Залетите градове носят белези и култура с хилядолетия по-стара от тяхната и това както на евреите ще им обърне цялата украсявана история наопаки.
За нас, уважаеми учени истината ни е по-скъпа.
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Наскоро до Бурса е проучено неолитно селище досущ като това при Ябълково и синхронно на него. Обаче при разкопките Лещаков откриваи белези, по-характерни за най-източния край на Анатолия. Например мъжко божество, символизирано от фалоса, при липса на женски идоли и зооморфни фигури, характерни за неолитните селища в Тракия. В Ябълково се откриват и върхове на стрели като източноанатолийските вместо разпространените в Западна Анатолия тежести за прашка.

"Явно тук не са били популярни практиките и вярванията, характерни за другите части на България", заключава ученият.

Според него изгнаниците са дошли по море, тръгвайки от място южно от днешния Измир и акостирайки в залива Волос на Егейско море. Проникнали в Тракия през Източните Родопи или през плавателната тогава Марица. До вътрешността на полуострова стигнали по долината на реката. По трасето има поне още 2 селища от същия период - в Кърджали и Крумовград, които приличат на Ябълково и според Лещаков очертават траекторията на мигрантите.

"Изглежда, неолитизацията е протичала не по самата долина на Марица, защото е била заблатена и труднопроходима, а по ниските хълмове. Ябълково обаче прави изключение - то е на самия бряг. Тук Марица е много удобна за преминаване и още тогава е било така. Вероятно селището е контролирало плаването със салове по реката и е печелело от водния път. Откриваме импорти отдалече - кремък чак от Североизточна България, нефрит - още неизвестно откъде, благородни камъни от Родопите, медна руда от Източните и Северните Родопи."
==============================================================

Тук нещата добиват още по комичен характер. Археологът признава наличие на корабоплаване при предците ни преди 8000 години, което е добре, но Лещаков съвсем не е в час, защото казва: "Изглежда, неолитизацията е протичала не по самата долина на Марица, защото е била заблатена и труднопроходима, а по ниските хълмове. Ябълково обаче прави изключение - то е на самия бряг. Тук Марица е много удобна за преминаване и още тогава е било така".
Археологът Петър Детев, недвусмислено показва, че неолитизацията е протичала и по самата долина на река Марица и тук са открити над 300 селища! Но явно археологът не е запознат или нарочно пропуска този факт. Явно въпрос на професионален недоимък е, липсата на познаване на труда на неговите колеги.
А колкото до характерните особености на древната ни култура, при нея фалосът съжителства с утробата! Пример е наличието на женски фигурки наред с наличието на мъжки такива в праисторическото селище край село Телиш, факт са и множеството глинени фалоси, които виждаме по музеите ведно с фигурките на Божията Майка. Това го има дори в пещерата Магура! Боже, Лещаков, съвземи се и не говори глупости.
Какво трябва да се каже за тази регионална особеност на преаисторическия град край село Ябълково, който се състои в това: "Например мъжко божество, символизирано от фалоса, при липса на женски идоли и зооморфни фигури, характерни за неолитните селища в Тракия". Трябва да се каже, че тук, за първи път откриваме белег за поврат в мирозрението и поврат в културните схващания. На преден план излиза фалосът, а не утробата, започва да доминира мъжкото начало, а не женското, което обаче е свързано с нарушение на установения ред съществувал през неолита и поставя началото на една нова епоха.
Ето това би трябвало да каже, един дипломирал се археологи с пълно "6".
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 22.8.2010, 10:13
Quote Post












Мен ме кефи и самия емфемизъм "неолитизация". Наместо да каже, че разпростирането на българската цивилизация е била не само по река Марица, Лещака е използвал този комичен израз "неолитизация". Нещо като глобализация или мутризация. Новокаменизацията така я разпространили анатолийските изгнаници, че пещерните българи взели та заменили тоягите и боздуганите от кокали с по-нови камъня.
Но и журналята не падат по-долу. На единият от "Марица" му се привиждат бира с мравки вътре, а на 24-часовата Жени - пържени яйца с бекон. Сладурковци!
Прави и впечатление не само от тези снимки, че обикновено великите археолози използват млади колежки да копат. Явно мъжката част заедно с баш археолога предпочита да обръщат халбите, докато девойчетата се потят в жегите и си мечтаят за яйца с бекон smil4341944e6b0c8.gif
Така беше и във филма Еврия, където баш археолога Панайотов важно обясняваше на студентките поредната "протоеврейска" находка, а те подскачаха от щастие и го гледаха влюбено.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.8.2010, 10:23
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 22.8.2010, 10:13 )
Мен ме кефи и самия емфемизъм "неолитизация". Наместо да каже, че разпростирането на българската цивилизация е била не само по река Марица, Лещака е използвал този комичен израз "неолитизация". Нещо като глобализация или мутризация. Новокаменизацията така я разпространили анатолийските изгнаници, че пещерните българи взели та заменили тоягите и боздуганите от кокали с по-нови камъня.
Но и журналята не падат по-долу. На единият от "Марица" му се привиждат бира с мравки вътре, а на 24-часовата Жени - пържени яйца с бекон. Сладурковци!

Заглавието е поставено напълно съзнателно и акцентът не е случаен. Един път да изкарат дедите ни пълни чревоугодници и примитиви. Акцентувано е върху отглеждането на квачки, бири и въобще - лапане и поркане, което не че не е характерно за археологическите седянки на маса. Сега остава да кажат, че фамозния ни символ "Квачката с пилета" е знак за одомашняването на кокошката в Европа.
Проблема е друг - че не се поставя акцента върху изкуството и културата, върху строителните умения, не се търси свещеността в обичаите и вярванията. Търси се всекидневие, което много да прилича на това на днешния средностатистически българин, гледащ турски сериали. .
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.8.2010, 10:30
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Мен ме кефи и самия емфемизъм "неолитизация". Наместо да каже, че разпростирането на българската цивилизация е била не само по река Марица, Лещака е използвал този комичен израз "неолитизация". Нещо като глобализация или мутризация.
================================================================
Така е, да. Този термин е специфичен научен термин и почти нищо не говори на обикновения българин, което говори за липсата на стратегическо мислене при археолога. Археологията трябва да следва националния интерес, а не да върви сляпо по научните хипотези на наши или чужди авторитети и да ги отстоява сляпо, превръщайки ги в доктрина, не всякога вярна!
Как обикновения българин ще припознае тази култура като култура на предците му, след като е лепнат такъв термин "неолитизация"?

Да не говорим за разнопосочните послания, които един археолог дава в анализите си:

"Твърди се, че този тип общества възниква късно в Анатолия, но в Ябълково откриваме всичките им белези, при това доста по-рано", казва археологът".

Това случайно изпуснато изречение, опровергава след това всички негови "анализи" по-надолу. Но защо археологът изведнъж, в рамките само на едно интервю сменя рязко позициите си. Защото има разлика между това, което мисли и е истина и това, което трябва да каже, за да не наруши официално установената научна догма.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.8.2010, 10:34
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Откриваме и много кости от прасета, значи е имало и шунка към пържените яйца", отбелязва археологът".

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PMEmail Poster
Top
iss
Публикувано на: 2.10.2010, 12:47
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Археоастрологични обекти в България – Адриана Вотей, Варна част 1
http://www.vbox7.com/play:4f23b381
част 2
http://www.vbox7.com/play:760e8cb8


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020