www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> В.Сидеров по СКАТ - БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК Е ОФИЦИАЛЕН


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> В.Сидеров по СКАТ - БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК Е ОФИЦИАЛЕН, Автор От СКАТ - 18.ноември'2005
SPRAVEDLIV
Публикувано на: 21.11.2005, 22:33
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 96
Участник # 127
Дата на регистрация: 29-September 05



В.Сидеров по СКАТ - БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК Е ОФИЦИАЛЕН ( Public )

( ot www.nezavisim.net )

Автор От СКАТ - 18.ноември'2005
Tuesday, 22 November 2005


БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК Е ОФИЦИАЛЕН. И КАКВО ОТ ТОВА?


Здравейте уважаеми българи! Аз съм Волен Сидеров, а вие сте с “Атака” – всекидневната коментарна рубрика на телевизия “Скат”.


Както винаги, в петък аз се отчитам пред вас, българските избиратели, които ме пратихте тук, в тази сграда (сочи сградата на Парламента).
Днес, петъчния ден, ден за парламентарен контрол, стана ден, в който политическата сила партия АТАКА доминираше в българският парламент. Макар и в опозиция, ние наложихме теми, които отдавна се опитваме да вкараме в Парламента , и които много пъти бяха отхвърлени. Първата тема, това е темата за сваляне на новините на турски език в БНТ. БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК Е ОФИЦИАЛЕН. И КАКВО ОТ ТОВА?


Здравейте уважаеми българи! Аз съм Волен Сидеров, а вие сте с “Атака” – всекидневната коментарна рубрика на телевизия “Скат”.


Както винаги, в петък аз се отчитам пред вас, българските избиратели, които ме пратихте тук, в тази сграда (сочи сградата на Парламента).
Днес, петъчния ден, ден за парламентарен контрол, стана ден, в който политическата сила партия АТАКА доминираше в българският парламент. Макар и в опозиция, ние наложихме теми, които отдавна се опитваме да вкараме в Парламента , и които много пъти бяха отхвърлени. Първата тема, това е темата за сваляне на новините на турски език в БНТ. Знаете, че по този въпрос съм говорил много пъти пред вас, знаете, че по този въпрос имахме Подписка, в която хиляди и хиляди българи ми писаха, че не искат да има новини на турски, България да бъде наричана “Булгаристан” всеки ден в 17.10 по БНТ, Канал 1, която е държавна телевизия, защото я плащаме ние, ние я издържаме с нашите данъци. По тази телевизия не трябва да има новини на турски. Ето защо ние внесохме веднага след влизането си в Парламента една Поправка в Закона за радио и телевизия, с които искаме да отпадне точно това – новините на турски. Тази Поправка престоя сто дни в Комисията по медии и в крайна сметка успяхме чрез един текст, който позволява на опозицията все пак да вкара в Пленарна зала нещо, което в Комисията е било отхвърлено, вие знаете,ч е всеки ден във вестник АТАКА излиза една рубрика “Кириак Стефчов” и в нея са членовете на Медийната комисия, които отхвърлиха нашата Поправка. Тези членове на Медийната комисия искат да има новини на турски. Въпреки това, ние вкарахме в Пленарна зала нашата Поправка и днес имаше дискусия за това дали трябва да паднат новините на турски език в БНТ или да останат. Ако сте следили дебатите, сте видели, че мнозинството, управляващото мнозинство в лицето на ДПС, с чийто мандат днес се управлява България, НДС и ДПС са “за” оставане новините на турски по БНТ . Удивителни бяха изказванията на такива пропаднали политици, едва, едва влезли в този Парламент като Филип Димитров, които бранеха, бранеха като Александър Матросов на амбразурата новините на турски език, бранеха ги така,ч е им ръкопляскаха много повече от ДПС – турската партия, отколкото от тяхната собствена Коалиция. Ето какво казва Филип Димитров, ще ви прочета едно-две изречения от стенограмата днес:

“ Струва ми се, че в този момент поставянето на този незначителен и нямащ абсолютно нищо общо с националния интереси въпрос е опит да се намерят нови точки на сблъсък в българското общество”, и по нататък следват на двоен моряшки възел завързани изречения, по филипдимитровски, в които се говори за европейската интеграция, за разпалване на вражди и пр.и пр.
Нито дума от този юрист, иначе юрист за това, че Конституцията се погазва, когато има новини на турски, защото чл. 3 от Конституцията гласи: ‘Българският език е официален език в държавата”
Филип Димитров обаче, това не го признава и го защитава, казах ви по матросовски. Следващия кириакстефчов, който отдавна вече не е само номиниран, но трайна, трайно, застанал на позиция кандидат на наградата кириакстефчов е Йордан Цоиев, бивш седесар, сега пребивава в турската партия ДПС. Той пък казва, че: “ДПС е най-големия двигател на прогреса в нашата държава,ч е ние без него изобщо нямаше да съществуваме като демократична държава. И с активното участие през последните 15 години точно на ДПС, България успяла да реализира влизането си в ЕС (Тя не е влязла още, но за Йордан Цонев това е вече реализирано) И по такъв начин да осъществи истинския национален интерес на България “.
Това са думи на Йордан Цонев. А по-нататък следват много, много ибрикчийски подлагания, но аз няма да се спирам на тях, защото пълната, почти пълната, разбира се, пълната е невъзможно, но в много голяма степен от дебатите днес, ще прочетете в утрешния брой на вестник “Атака”. И накрая стигам до кулминацията, уважаеми българи на днешния парламентарен ден. Кулминацията, тя е в думите на Юнал Лютви, зам. председател на Парламента, забележете, един от лидерите на ДПС, дясна ръка на Аамед Доган, човека, който е най-зловещата фигура в българския политически живот. Юнал Лютви каза... Впрочем няма да ви го разказвам, направо ще ви го покажа, вижте какво каза Юнал Лютви:

“ Тук идват и се цитира един член трети, от Конституцията, че официалния език е българският. И какво от това?”

“ И какво от това” – казва Юнал Лютви. Какво като е официален език българския, аз не признавам Конституцията,а з погазвам, аз тъпча Основния Закон на България. Ето това ни казва косвено Юнал Лютви, това ни казва цялото ДПС, т.нар, това ни казват и във всички политически формации.
Всъщност, оказа се, че освен АТАКА и хората на ВМРО никой друг не иска да подкрепи този Законопроект, който сваля новините на турски. Това означава, че българският Парламент в по-голямата си част, в преобладаващата си част е просто прояден от продажници, които са там, защото имат някакъв интерес, защото продават националните интереси на Родината си, защото са готови да се нарекат не турци, а патагонци, ако само за това им се плаща. Ето с такива хора преобладава за съжаление българският Парламент, ние там сме малцинство. Малцинство, което обаче днес го разтърси. Днес Парламента беше разтърсен и аз се радвам,ч е там бяха едни млади хора, съвсем млади, на ученическа възраст, които имат една инициатива, наречена Младежки детски парламент. Те бяха там на гости, гледаха и видяха, слушаха с ушите си как се позори, в българският Парламент как става зам.председател и казва, че какво от това, че официалния език е българския? Аз знам много добре,.че има много хора в българския Парламент, които не искат официалния език в България да бъде български, те искат, ако може да стане турски, официалния език и се борят за това, и работят за това ден и нощ, непрекъснато. Година след година, такива като Юнал Лютви и неговите съидейници се борят за това в България да бъде официален език турския. Няма да стане обаче.
Трябва да има в Парламента една такава формация като АТАКА, тя трябва да се увеличава и в следващия Парламент да има и още и още по-голяма територия и да бъде в Изпълнителната власт . Само, само това може да спре настъплението на турцизацията в България. Ето това каза българският народ, и той ще го потвърди всеки път, когато има възможност за това . Бъдете сигурни така, както аз съм сигурен в това. Това е всичко , драги българи за тази вечер. Атаката обаче, продължава, знаете го.

---------------------------------------------

БРАВО НА ВОЛЕН !!!

..
..


PM
Top
Bell
Публикувано на: 22.11.2005, 3:21
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



На този етап ако трябва да избирам между парламент със или без присъствието на Атака каквито и да са-няма да си кривя душата ще избера парламент с атака (но предпочитам да е партията а не коалицията). Колкото и да плюем атака все по-добре е да са там отколкото хич! Всъщност атака не са ми никъф фактор, като казвам атака имам предвид само и единствено Волен Сидеров чието присъствие в парламента до някаде ме успокоява.
PM
Top
Иван
Публикувано на: 22.11.2005, 11:26
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE
...Знаете, че по този въпрос съм говорил много пъти пред вас, знаете, че по този въпрос имахме Подписка, в която хиляди и хиляди българи ми писаха, че не искат да има новини на турски, България да бъде наричана “Булгаристан” всеки ден в 17.10 по БНТ, Канал 1, която е държавна телевизия, защото я плащаме ние, ние я издържаме с нашите данъци.


Няма никакво значение кой и как издържа телевизията!
В която и да е телевизия желая да се чува само българското слово!
Допустимо е единствено да има образователни предавания, където да се говори на някакъв друг език.
Който е зажаднял за турска реч - пуска си турски канал, който иска да слуша английски - пуска си CNN или която боза му харесва.

Прекалено много е за АТАКА споменаването на паричния елемент в критериите за ред, право и истина.
Подобно е и възванието за американските бази - не давали и лев, затова нямали работа тук. А ако дадат ? Тогава ще ги пуснем ли???
Никога, при никакви условия не трябва да има турски или какъвто и да е едиик в ефира на България.

Българският език е велик език, създаден за разпространение на божието слово от божият народ!
PM
Top
Локи
Публикувано на: 22.11.2005, 20:02
Quote Post


дебелооки
***

Група: Участници
Съобщения: 124
Участник # 119
Дата на регистрация: 24-September 05



Абе, що чак сега се сетиха за новините по турси. Къде беше Волен Преди 3 -4 години?


--------------------
“?? ???????? ???????? ??. ??????? ???? ? ?????? ? ??????????????? ? ????, ?? ???, ???? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ???????? ????.”
?????????? ???????
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.11.2005, 19:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Още по-странен е въпросът защо се пускат нови на език, който е чужд на това население: http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...tup&cat=&pos=18
А иначе най-добре е да се пуснат новини на китайски. Бездруго както е тръгнало, в недалечно бъдеще този език ще бъде официалният език на планетата. Та да се готвим отрано...


--------------------
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020