www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Проблеми с форума


Страници: (5) « първа ... 3 4 [5]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Проблеми с форума
Петър.
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 447
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



Доколкото разбирам това значи пренаписване/мигриране на сайта. Ако проверката ми е вярна сегашната версия на езика на който е написан сайта е PHP 5.3.3 или 5.6.38 и използва XOOPS и Invision Power Board като Content Management System (CMS). Пак казвам, ако проверката ми е вярна, но е странно защо са използвани две CMS. Мисля, че Invision Power Board е интегриран в XOOPS. Не съм сигурен дали може да се обнови версията на PHP без да се обнови версията на Invision Power Board. Ако не може това значи, че няма как да продължим да използваме Invision Power Board безплатно, защото всяка версия след 1.3 е платена. Хубавата новина е, че има друг безплатен софтуер за направата на форум като phpbb, mybb, simplemachines, flarum и други. Всичките без последният използват PHP. Доколкото разбрах phpbb.com е с най-голям брой plugins и други добавки и като цяло е доста добър избор.


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.2.2023, 22:51
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Здравей Йордане,

Пиша ти веднага щом видях че сайта е отново онлайн. Вчера и онзи ден видях че няма сертификат. Опитваше се да овори, но само даваше проблем с базата данни.
Велин последно ми писа през Януари, че не е платен хостинга и сайта го кара "на магия". Постоянно се казва че има пари в сметката, пък сайта се оказва че не е платен. От казаното през миналата година, когато отново стана голям удар през Януари разбирам, че няма кой да се грижи за тези работи. Явно до толкова не им се занимава на всички или нямат време, което е странно за мен при все че има редовни читатели. В това число не слегам теб както говорихме, защото правиш достатъчно като поддържаш темите и качваш съдържание. Почти няма хора да го правят напоследък. Само четат.
Излишно е много да говоря в съобщението си до теб. Няма как само един човек да поддържа всичко и да го оправи.
Ще се постарая да ти се обадя в следващите дни.

Поздрави,
П.


Здравей, П.!

Проблема, не е само в поддръжката и развиването на сайта, а в това, че реално, аз извършвам и цялото Движение на Движението;))) Може да не ти се вярва, но през мене минават няколко лъча – духовност, религия, политика, изкуство, наука (историческа и археология), етнология може да изпускам нещо, но се чувствам като мерач, който държи на мушка няколко разнотипни цели, с различни видове оръжия. Не съм сигурен, докога ще мога да го правя за в бъдеще. Сам съм, може би, защото не достига ниво, не се разбира тази дейност, която извършвам, вероятно няма големи практически ползи от нея, но истината е, че на мене посрещането на Новата година и Аратеб са ми достатъчни, например. Както виждаш спрях дори с писането на студии. Физически е невъзможно, един човек да прави всичко това. Като не се взема впредвид, че аз имам и личен тил и семейство, в който няма логистика от никого, т.е. аз не съм освободен и от него. И в този тил стои саможертвата на семейството ми. Ако семейството ми, не ме подкрепя, т.е. да ми дава от времето, което би трябвало, аз да му давам, ако самото то, не ме подкрепя материално в това, което правя (те са истинските Воини), абсолютно нищо от това, което правя, няма да се случва, просто аз ще бъда длъжен да се съсредоточа изцяло върху него и личната си социална кариера, разбира се;))) Затова ти си прав, че трябва да се оценява, това, което прави един човек, много дълги години вече след Елтимир, и за което трябва да има най-елементарната логистика, ако не друго – да се прави копие на сайта, поне на две седмици или месец, защото този труд, който съм положил в тези 7 месеца е колосален, защото е в много направления. Разбира се, тези направления, нямат значение за всеки като личност, защото хората ги интересуват определени неща или не им харесват определени неща, но не правят нищо, за да направят това, което им харесва на тях самите. Сега, аз трябва да възстановя снимки, коментари, теми, материали, какво ли не, от тези 7 месеца, защото последното копие е от месец май. Защото онези са изключили стария хост и нищо от форума не е останало, а ние нямаме актуално копие. Някой трябва да бди над информацията в сайта, т.е. да му прави копия. Актуалните копия на сайта, т.е.архивирането му са най-важни и това е една много важна, да не кажа ключова дейност. За нея трябват и ресурси, т.е. бърз интернет и достатъчно голямо дисково или флашково пространство, т.е. консумативи. Сега има флашки, на които могат да се съхранят, няколко копия на нашия сайт. Първом ще възстановя темата за Новата година Кук Куян Дванш, сега я започнах, но и това е нов, повторен труд, чак се замислям, дали да го правя и заслужава ли си, защото освен темата за самата нова година, имаше и тема за Българската нова година, за Субан кене (Водици), за календара... Ще направя подобно усилие за възстановяване на написано и публикувано за последен път, защото вече го правя, за не знам кой път вече и всеки път ситуацията е лисващо актуално копие на сайта. Нужен е доверен човек, който да го прави о по-динамична и плътна комуникация между нас. Годината Дванш изисква точно това.


PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 12.2.2023, 11:43
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Накратко да обясня каква е ситуацията. А тя е малка част от всичко, което се случва в последно време в България. Нещо като микрокосмос.
Миналата пролет от хостинг компанията в Казахстан ни уведомиха, че се местят на нов сървър с по-нова платформа. СПЕЦИАЛНО за нас добавиха приставка, за да е съвместима старата версия, която сайта ни ползва. Защото много малко хостинг компании вече работят с такава версия, а няма кой да се занимава да преписва наново сайта, нито пък е нужно. В края на май бе и последния път, когато архивирахме сайта.

Проблем тогава обаче се оказа заплащането на услугата, която се вдигна и сега трябва всеки месец да плащаме около 7лв като са я направили месечно, а не годишно както беше преди. Парите ги имахме от общия фонд, но там не приемаха карти, които не са от Казахстан. И тъй като старият хостинг си работеше нормално, така и останахме на него близо година без да плащаме нищо. Причината е не само невъзможността да се плати, но и самите разправии по техническото прехвърляне на нов хостинг. Проблемът като всяко безплатно нещо е, че е до време. Накратко, преди две седмици му резнаха жиците.
Друг е въпросът, че за тези 8 месеца не сваляхме регулярно архив на сайта. Чия е вината? Отговорете си сами.
QUOTE
Явно до толкова не им се занимава на всички или нямат време, което е странно за мен при все че има редовни читатели

Няма "ТЕ". Има НИЕ. Аз лично нямах време, както и техническа възможност да свалям архив всеки месец, което на старата платформа е много трудоемко - трябва бърз интернет, домашен компютър, както и време да се свалят 10гБ данни. Предупредих тогава, но никой не прояви интерес и желание да го направи и така си остана висяща ситуацията.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 12.2.2023, 12:04
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE
Затова ти си прав, че трябва да се оценява, това, което прави един човек, много дълги години вече след Елтимир, и за което трябва да има най-елементарната логистика, ако не друго – да се прави копие на сайта, поне на две седмици или месец, защото този труд, който съм положил в тези 7 месеца е колосален, защото е в много направления.

Точно от това се оплакваше и покойният Елтимир някога. Положението отпреди 10-15 години не се е променило, даже е станало по-зле. И то е свързано не само с появата на социалните платформи - Фейс, Тикток и т.н., но и с пълния разпад на това, което наричаме Българска Нация и което е в основата на това, което правим. Българска държава отдавна няма и не ми пука са сегашното жидомасонско раково образувание, даже му желая по-бърза кончина. Но разпада на това, което се нарича Българщина е факт и сами го виждате наоколо. Защото национализъм не може да има без нация, нито Саракт с една дузина хора.
Така че Данчо, качи наново само най-важното, което смяташ че му е мястото. И то не във форума, а в раздел Материали, който е по-стабилен. За останалото - който го е чел, чел. Който го е осмислил, сигурно е имал време да го свали като текст/снимки или приеме в душата си. За останалите, и с главни букви да го напишеш - ще мине покрай ушите им и ще отмине. Това е моето мнение, не го натрапвам, но мисля че времето на писане и форумни изяви отмина.

И последно за хостинга, платен е за два месеца сега до края на март. С новата платформа свалянето на архива мисля че ще е много по-лесно. Също периодично трябва да се чисти защото е почти на лимита си. Така че ако някой иска да се занимава (поне да сваля периодично архива) - да се свърже с Йордан или Георги по фейса или дори по пощата тук.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 25.2.2023, 12:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Админите в Казахстан ни съобщиха, че са оправили нещо в базата и форума сега трябва да работи. Ако някой още има проблеми с публикациите, да пише тук или на Йордан
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 23.11.2023, 13:13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Имаше хакерска атака, ако забелязахте smil4334ad8a149e0.gif Сигурно Божанка, путье сълзливо я е поръчало или другите пътки, от кофтият генофонд smil4341944e6b0c8.gif Маймуни, генофонда, га е зле, бача ви в устана ви сере!
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (5) « първа ... 3 4 [5]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020