www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Етническата война


Страници: (5) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Етническата война
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



“Ние предприехме въздушни удари по военни цели в Югославия, за да предотвратим хуманитарната катастрофа!” - самодоволно обяви американският министър на отбраната Уилям Коен. Думите бяха казани в САЩ през пролетта на 1999 година. “Разбира се, че ще предоставим на НАТО неограничен достъп до нашето въздушно пространство!” - назидаваше президентът Петър Стоянов. “Трябва колкото може по-бързо да бъде наказан Милошевич!”. Министър председателят Иван Костов поясни: “Време е да прекратим с това излишно съчувствие. Този път ще застанем на печелившата страна!”. Такива бяха наставленията към българския народ през пролетта на 1999 година.

Време е!

Време е да се върнем към морала, към Божествените повели и към своята човешка съвест. Време е да си припомним, че съчувствието не е безмислено, че то е проява на човещина, а човещината сама по себе си е смисъл. Време е да осъзнаем, че злодеянията никога не са били печеливши. С какво убийството на Йеньо ще предотврати хуманитарната катастрофа? Нима страданията на тези бедни хорица от малкото сръбско селце ще бъдат по-мъчителни за Слободан Милошевич, отколкото за пострадалите селяни? Нима ние, българите ще се чувстваме спокойни, ако знаем, че сме помагали да бъде умъртвено съседското дете?







Това не е взривеният от ДПС на гара Буново български пътнически влак, в който загинаха невинни жени и деца. Това е взривен от американската армия сръбски пътнически влак. Приликата обаче е пълна. И стана още по-пълна, след като ДПС в чест на Трети март 2008 година запали още един пътнически влак в България. Случаят се потули, обаче истината не може да се скрие. Вижте ги, това са те! Либералковци, демонократи и комунистически думбази!



Да, време е! Наистина е време. Време е за недоверие към палачите на Йеньо, когато войната свърши и те решат, че сме им нужни!

***

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Здравият, нормален човешки ум си дава сметка, че да застанем срещу Сърбия означава да застанем и срещу интересите на България. Вярно е, от Русия и от Сърбия сме видели и зло, но сме видели и добро. От САЩ не видяхме нищо добро, само зло. Турците ги интересува Исляма, но ние, българите в по-голямата си част не сме мюсюлмани. А доколкото има такива между нас, турците не ги признават като българи мохамедани, а се стремят да ги турцизират. От друга страна щем или не щем, пътят ни към Европа минава през сръбска територия. Г-н Президентът на всички български граждани от небългарски произход още не ни е осигурил по един правителствен самолет, та разните му там територии и други подобни отживелици да не ни интересуват. Тези, които са пътували с кола или автобус знаят. Само един безмозъчен кретен, само кръгъл идиот или пък паталогичен тип, изпитващ омраза към всичко българско може да поиска да си развалим отношенията със Сърбия и със сърбите. Подозирам, че нашите колониални администратори не са нито кретени, нито идиоти. Те само мразят нас, българите.

И така, Косово обяви независимост. Косоварите вече трудно ще си намерят работа в Сърбия. Сърбите не са късопаметни като нас и едва ли ще приемат доброволно на своя земя онези престъпници, които извършиха в Косово първите за 21 век етнически чистки. Още веднъж ще кажа: с покровителството на американците и на ГЕЙФОР косовските албанци прочистиха Косово от сърби, от българи, от цигани и всякакви лица с неалбански произход. Американският „дипломат” Уилям Уокър инсценира сръбски геноцид над албанците в село Рачак, докато реално албанците избиваха сърби и българи с американско оръжие. И продължиха да избиват, докато прочистиха „тяхното” Косово. Прочистиха го, обаче оттук нататък ще им е много трудно. Наркотрафикът и проституцията явно са недостатъчни, та само няколко дни след независимостта почнаха да пищят, че безработицата им е висока. Значи ние като особено циганизована, тоест цвивилизована държава трябва да ги поканим и да им намерим работа. И такива гласове се чуха по разните уж български телевизии. Някой може ли да си представи какво ще последва, ако допуснем косовските шиптари да навлязат тук масово? Ама сигурно точно това ще се случи, защото в Италия вече вдигнаха ръце от тях, а пък Западна Европа, която им осигури независимостта изобщо не ги ще. Същото се отнася до ултрадемократичната Америка. Мога да изброявам до безкрай. За политиците, политичките и особено за мъничките политичета всичките ми аргументи са нищожни.

Тук искам да поставя една разграничителна линия. Една граница, една огромна пропаст, която разделя комунисти, демократи, либерали, ционисти, ислямски фундаменталисти, хитлеристи - цялата глобалистична сган от едната страна на барикадата. Те всичките са еднакви и служат на един и същ господар. Те имитират раздори, предизвикват войни с едничката цел да се обогатяват все повече и все повече от нашата пот и нашата кръв – от потта и кръвта на народите, които сме от другата страна. Те, мръсната паплач знаят, че са против нас. Време е и ние да го осъзнаем. Има какво да се направи, те не са всесилни. В този конкретен частен случай можем да се надигнем и да не позволим политиците, тези кукли на конци, тези жалки марионетки да разпалят смъртна вражда между нас и сърбите. Последиците могат да се окажат фатални.

***

Съзнавам, че на нашите политици, политички, и особено на малките политичета не им харесва да припомням какви са ги вършели и говорели тогава, и особено какви последици са настъпили от тяхното високомерно говорене, но няма как. Трябва да припомня миналото, за да не станем пак съучастници в гадни убийства. Тогава, през 1999 година замълчахме, клекнахме пред диктовката на Бил Клинтън. В резултат хиляди невинни сърби бяха избити от демократичната американска авиация и от хитлеристите на дивизията „Скендербег”. В резултат целият български народ бе разорен и съсипан от демократичните български слуги на Америка, и от терористите на ДПС, близнаци на АОК. Сега пак клякаме. Под диктовката на още по-голям злодей – масовия убиец Джордж Буш. За нашите така наречени политици Злото отново е печеливша страна. Докога ще заставаме на страната на Злото, Българи?







Кой, при какви обстоятелства и защо е въоръжил с европейско оръжие и е облякъл с европейски доспехи османските пълчища? Според европейските политици въпросът бил деликатен от дипломатическа гледна точка, затова неговото повдигане не се препоръчва. Аз обаче не съм политически коректен към терористи и убийци на деца, затова нямам намерение да се съобразявам с препоръките.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Длъжен съм да се спра и върху основния аргумент на демократите. Те обичат да напомнят за Сръбско-българската война, за сръбските зверства, насочени срещу българи в Титова Югославия, за конфликтите ни със сърбите. А кои съседни европейски народи не са воювали помежду си? Кои съседни народи по света не са воювали помежду си? Да ви кажа ли? Австралийските аборигени. Само те до идването на британските циганизатори, тоест цивилизатори не са познавали войната. Та вражди е имало, имало е и сътрудничество и взаимно подпомагане между българи и сърби. От друга страна името Йосип Броз Тито не ми звучи много по сръбски. Все едно сърбите да кажат, че Иван Костов, Сергей Станишев, Ахмед Доган и Симеон Сакскобурггота са българи. Именно евреинът Тито развъди албанците в Косово по същия начин, по който циганинът Тодор Живков развъди циганите в България. Сега и там, и тук ревем: „О-ле-лееее!” Обаче никой не говори против евреина и против циганина, а насъскват българи срещу сърби. Аз не вярвам и не искам да вярвам, че сръбският народ е враг на българския. Нещо да си спомняте за легиите на Георги Сава Раковски? Пък и да си признаем, ние също не сме без грях към сърбите. Май имаше един Крали Малко, възпят в народните ни песни. Хубаво, ама същият Крали Марко загива от сръбска ръка в битката на Косово Поле през1389 година. Нещо да ви проблясва в главите? Великият Крали Марко като турски васал се е сражавал на страната на турците. За благодарност турците разсипват България. Сърбия бива покорена едва през 1459 година. Някой си беше писал: «За Отечеството работим, байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все заедно да вървим, ако ще бъдем хора». Вие ще се сетите кой е писал тези думи. Ако не се сетите, питайте убиеца на деца Ахмед Доган, който обича да се снима под портрета му. Аз си мисля, че и ние, и сърбите изстрадахме достатъчно заради своето разделение. По-добре е да си подадем ръка и заедно да тръгнем срещу причинителите на страдания. Сърбите, за разлика от евреите и албанците не ни мразят. Някой да се сеща за българина Валентин Крумов, убит от албанци в Прищина само защото говорел на български език? Идиотско е, ако се присъединим към своите врагове, а обърнем гръб на братята си. Да, те са наши братя, колкото и да не се харесва този факт на някои злонамерени сили. Помните ли загиналите в река Лим български деца? Сигурно помните, но не знаете, че то бе предсказано. Предсказанието гласеше, че на този ден юдеи талмудисти ще извършат жертвоприношение с български деца. И нещастието се случи. Сега обаче искам да кажа две думи не за жертвоприношението, а за отношението на сърбите. Ето какво написах тогава:

„СКРЪБ И ПАМЕТ

Април 1999 година. Българското правителство разреши на американски самолети да прелитат през нашето въздушно пространство, за да избиват децата на Сърбия.

Април 2004 година. Сръбските власти в град Приеполе помогнаха за спасяването на пострадали при злощастен пътен инцидент български деца и обявиха траур за загиналите българчета.

И никой, никой не се сети да направи връзка между двата факта. Какво се случи с нас, българи? Памет ли вече нямаме? Съвест ли не ни остана? Поклон пред паметта на мъртвите, вечен позор за убийците и за техните помагачи. И нека вече никога да няма безсмислена смърт на невинни!” Днес, четири години по-късно казвам същото - нека вече никога да няма безсмислена смърт на невинни! Но много смърт на невинни сърби ще има, ако застанем на страната на косоварите-шиптари. После ще дойде и нашият ред.

Само едно уточнение. Казвам „безсмислена смърт на невинни”, виновните са нещо отделно. Аз, например знам, че ще убия една змия в човешка кожа, която е много виновна, пред много хора. И когато миг преди да умре, змията ме погледне, аз ще й кажа: „Ти самата го поиска”. Знам, че последните пет реда за повечето от вас ще бъдат неразбираеми. Но знам, че тези, към които са отправени, ще разберат. И засега това ми стига. По-добре виновните да умрат, отколкото да им позволим те да продължат избиването на невинни. Аз искам възмездие и ще го получа. А когато всеки от нас поиска възмездие за злото, тогава със Злото ще бъде свършено. Когато поискаме Справедливост, тогава и Небето ще бъде с нас. Вярвайте, искайте и ще се случи.

***

Сега очаквам да ми кажат, че съм комунист и агент на Милошевич. А, не. Слободан Милошевич го убиха демократите, защото не можаха да докажат нито едно от обвиненията срещу него и щяха да станат за смях. А те го убиха и станаха само за омраза. Комунист не съм, това е доказан факт. Обаче и от самолет се вижда, че анализът ми не е обективен и безпристрастен. Да, не е. Както и друг път съм заявявал, стремя се да бъда максимално субективен. Тоест да пиша точно това, което мисля и чувствам. Никакво лицемерие, никаква преструвка. Нищо незначещи думички като „демокрация”, „либерализъм”, „свободен пазар” /на роби, вероятно/ изобщо не ми правят впечатление. Съобразявам се единствено с истината и със съвестта си. Не мога да бъда и безпристрастен. Да ви кажа ли защо?

През декември 2002 година ми се случи да мина през Белград. Изведнъж гледам срещу мен жилищен блок. Много приличаше на блока, в който живея. Обикновена соцпанелка. Жилищният блок в Белград беше разполовен от американска бомба. От демократична американска бомба. Признавам си, след тази гледка намразих и американската политика, намразих и демокрацията. В един миг си представих, че съм седнал да вечерям със своето семейство и над нас пада същата такава демократична американска бомба. Е, това е. Да ме съдят, ако щат, но щом демокрацията изисква да се убиват невинни мирни хора, то аз ненавиждам демокрацията. И както се борих срещу комунизма, така ще се боря срещу демокрацията. Въпреки, че комунистите за тая работа ме арестуваха и ме пратиха в затвора, а демократите само ми запалиха жилището. На два пъти. По-добре Човек в затвора, отколкото свиня в кочина, пък ако ще кочината да е парламентарна. Аз вярвам, че със смъртта човешкият живот не приключва, а преминава от едно състояние в друго. За разлика от свинята, която накрая става на пържоли. За лидерите на днешната Тройна коалиция последното не се отнася. Като ги гледам, от тях и пържоли не стават.

Уверявам ви с ръка на сърцето, че гледката в Белград я видях със собствените си очи и не съм я преписал от никакъв руски автор, както твърдят някои агенти на суперслужбата ДАНС, бивша НСС, бивша ДС. Както вече казах, пиша каквото знам, каквото мисля и чувствам. Ако някой друг знае което и аз знам, мисли и чувства каквото и аз мисля и чувствам, мога само да се радвам. Това означава, че знаещите, мислещите и чувстващи човеци се увеличаваме. Да му мислят свинете!

***

„Заиграе ли мечката в двора на съседа, ще заиграе и в твоя двор” – казва народната поговорка. В съседна Сърбия мечката играе под звуците на либерално-демократична американо-албанска музика и тъпче всичко сръбско. В съседна Сърбия звучи страшната Сръбска рапсодия. В България вече се чуват първите акорди на нашата, на Българската рапсодия. Композиторите ги знаем – и там, и тук те са едни и същи. Къде е Диригентът, къде е българският народ да вдигне своята диригентска тояга, да я размаха и каже „Стига!”?

Ангел Грънчаров - Елтимир

25 февруари 2008 г.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



ЦИГАНСКИЯТ ПРОБЛЕМ

Той е световен проблем. Цигани живеят практически по всички континенти, във всички държави, с изключение на Япония. По официални данни, през 1990 година те наброявали около четири милиона в цял свят. Днес са в пъти повече. Поне пет пъти! И навсякъде циганите живеят по свой закон, без да зачитат законите на приютилата ги страна. По-точно при тях над всичко стои първичният инстинкт, законът е нищо. Човешкият живот и животът въобще също е нищо, освен в случаите, когато не се отнася до техния собствен живот. Само че вместо да ги накараме те да приемат цивилизованите норми на поведение, разни либерални демокрадковци ни внушават, че ние трябва да приемем циганите такива, каквито са. Нещо повече, ние като толерантни демократи да се поучим от тях, от скитническото племе и да възприемем някои от техните черти. Докъде ще ни отведе една такава либерално-толерантна демокрация? Каквито и разговори да се водеха досега по циганския въпрос, всички тъпчеха на едно място и накрая стигаха до задънена улица. А цигани живеят навсякъде и навсякъде носят със себе си същите, до болка познати ни проблеми. Навсякъде местното население има към циганите едно и също отношение. Те никъде не са приобщени към местната култура, никъде не са желани. Дори в своята прародина – Индия. Затова когато говорим за циганите, нека погледнем как стоят нещата извън България. Иначе рискуваме да не разберем какво се случва, защо се случва и докъде ще ни отведе търпимостта към пришълците.

Още Проспер Мериме пише: “Циганите презират народите, оказали им гостоприемство”. Оттогава насам нищо не се е изменило. Навсякъде циганите живеят на гърба на коренното население и вместо с благодарност отвръщат с презрение. Припомням специфичната циганска дума „даса”, с която те наричат нециганите. Преведено от санскрит, тази дума означава „слуга”. Положението се влошава с всеки изминат ден, тъй като и числеността на циганите се увеличава. Докато европейските народи се топят, циганите стават все повече и повече. И все по-нагли, по-брутални. Сега сигурно ще ме обвинят, че създавам негативен образ на циганите. Нищо подобно. Аз само отразявам реално тяхното негативно поведение. Създаваният образ е само следствие на техните собствени цигански дела. Няколко примера от България.

В-к „Монитор”, 30 Юни 2006: „Някои от ежедневните съобщения за цигански покушения срещу българи ни отвеждат направо в палеолитните стада на хомо еректус, например: "Двама цигани убиха за удоволствие 62 годишен мъж, който случайно минал край тях на колело. Обезобразеният труп на Симеон Иванов бе намерен край ромския квартал "Стадиона". Въпреки няколкото си присъди, убийците се подвизавали на свобода." Или: "Гошо Алата отишъл у Зрънкови като парламентьор. Отвътре наизскочили 7-8 биячи, кой с брадва, кой с бухалка, кой с цепеница. Гошо бил посечен в тила с брадва." Тук дежурното обяснение за циганската диващина - бедността, не минава. Зрънкови имаха къщи на по 3 етажа със сателитни чинии и гаражи, а в гаражите - автомобили. Колко българи могат да се похвалят с такова имущество, ако не са депутати и министри?” Само ще добавя, че прословутите Зрънкови са пришълци от Румъния. Ние, българите така сме ги дискриминирали, че за съвсем кратко време забогатели повече от нас. Подобен е случаят с циганите от село Мечка, които пък са дошли от Гърция. Виждаме как се отблагодаряват на оказалия им съчувствие и приютилия ги народ.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Взето от Интернет форум, 23 май 2005 г.: „Посред бял ден добре облечен циганин нападна мен и детето ми. Не беше от бедните, имаше 2 ланеца на шията си. За един мобилен телефон и малко пари разби психиката ни. Как да обясня на детето защо непознат удря майка му? Защо тя плаче? Защо изпада в паника ако покрай нея мине циганин? Не бях расистка. Сега изпитвам ужас от тях, може би ще ги намразя. Мислите ли, че ще мога да възпитам детето си да живее в мир с етноса. То също няма да забрави унижението. Съпругът ми е бесен. Но просто е безсилен. Постоянно си задавам въпроса защо избра мен, по беззащитна ли изглеждам или просто е искал да си го изкара на някого? Животът ми никога няма да бъде същият. Има ли други като мен? Как го преодоляхте? Помощ!”

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



В-к „Монитор”, 10 Октомври 2005: „Рецидивисти с многобройни дознания и следствени дела са на свобода. А на свобода те са извършили поредното си престъпление - запалили са жив един човек, за да му вземат апартамента, като преди това са го пребили.”

В-к „Монитор”, 3 Август 2005: „Циганска банда вкара 73-годишен мъж в болница и преби петима други, след като нападна с колове и лопати къщата им в Елин Пелин. Екшънът се разигра в понеделник вечерта, а причината за него е спор за 10 лева. При атаката мургавите крещели "Смърт на българите, ще ви избием всичките". Пребитият старец Георги Талашмов беше приет в Окръжна болница със сцепена с лопата глава.”

„Автор: news.bg / дата: 08.10.2005 г.

10-има роми убили и изгорили софиянец, не искал да им припише апартамент

Столичните криминалисти са разкрили особено жестоко убийство, извършено на 18 септември тази година, стана ясно след представена информация от СДВР за разкритите престъпления на територията на София. Началникът на отдел "Убийства" майор Ивайло Спиридонов призна, че за първи път в полицейската си работа се сблъсква с такъв случай, при който 10 души са участвали в извършването на едно убийство, съобщава БНТ. Петима са физическите убийци, другите петима са гледали. Жертвата е 59-годишният Асен Митрев. Убийците са роми. Те са се опитвали да принудят мъжа да им припише двустаен апартамент в квартал “Люлин” и точно тази двустайна панелка е мотивът за убийството. Митрев не се съгласил, ромите са го пребили и удушили. След това натъпкали трупа в багажника на автомобил, откраднат специално за случая, който запалили в землището на село Волуяк.” Длъжен съм да поясня, че циганите запалили човека докато бил още жив. Отначало се надигна голямо възмущение, после МВР, Парламент и разни други институтки се намесиха и възмущението утихна. За да не се поражда етническа вражда и да не се създават расистки настроения, разбира се.

Подобни примери мога да цитирам до безкрай. Тези ги взех напосоки, даже не съм ги подбирал. Събрал съм десетки папки, стотици документи с описания на цигански зверства, воден от убеждението, че за подобни престъпления рано или късно трябва да има възмездие. Защо циганите се държат по такъв отвратителен начин в страна, където по признание на самите техни международни организации те никога не са били обект на преследване по етнически или расов принцип? Откъде се взема тази нечовешка жестокост? Не усещат ли, че срещу цялото им племе се надига такава вълна от ненавист, която един ден ще ги залее и помете? Дали тук нямат намеса други, външни фактори, които старателно укриват своето участие? Дали не сме жертва на сценарий, за който не подозираме? Дали няма други, далечни цели, за които не подозираме? Ситуацията стига до абсурд. Приемете го като шега, но нищо чудно утре същата шега да се превърне в кошмарна реалност, а ние да приемем кошмара като нещо в реда на нещата:

- Вярно ли е, че г-н Хасан Мангустин осъдил Софийския университет заради отказа да го назначат за професор?

- Вярно е. Съдът постановил, че в една демократична държава никой не може да бъде подлаган на дискриминация заради своя произход, етническа или религиозна принадлежност, пол, раса и образование.

Във всеки случай някои от „аргументите” на днешните демократични кримизащитници ми звучат по същия начин. Нали си спомняте когато циганите опитаха да съдят Българската академия на науките, че не им е предоставила помещение за провеждане на тяхно, циганско събрание.

***

Преди да разгледам въпроса, искам да се спра на причините, поради които ръстът на циганите е толкова голям. Дали е само високата раждаемост? Не вярвам.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Това е снимка от публикацията, а не препечатка. Можете да се убедите сами.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Коя народност, кой етнос е в състояние да се увеличи три пъти за десет години? Дори за албанците е непостижимо. Много пъти съм чувал, че навсякъде само се заселват цигани, а от никъде не се изселват. Говоря за България. По-нататък ще видим, че все пак от някои страни те се изселват. Сега мисълта ми е за българските цигани, а също за циганите в страните с европейско население. Откъде идват тълпите заселници? Причината е колкото обикновена, толкова и страшна. И истината за нея упорито се крие. Следват извадки от материал, публикуван в руското Интернет пространство.

„Производство на изроди в Европа

Монголският завоевател Тамерлан е виновен за изкуственото създаване на изроди в Европа. Сред емигрантите, избягали в Европа след като през 1440 година неговите войски превземат Индия, били прадедите на циганите. Сред останалите свои умения, циганите бързо си спечелили репутацията на крадци на деца. Виктор Юго, описвайки техните обичаи в своята повест „Човекът, който се смее” твърди, че тях, циганите често ги наричат "компрачикос", което дословно означава „тези, които купуват деца”. Доктор Карлос Гарсиа в трактат, публикуван през 1619 година, писал, че "циганите крадат три-четири годишни деца, а после им чупят ръцете и краката и ги принуждават да просят. "Квалифицирани" майстори по създаването на изроди, циганите умеели да „творят” гърбави и осакатени хора чрез чупене, разтягане или свиване на определени части от тялото. Циганите се специализирали в неприятната хирургична процедура, при която устата се разтягала от ухо до ухо чрез изрязване на венците /без зъбите/ и рязане на носа. По този начин лицето на нещастника се изкривявало във вечна гримаса и било неразпознаваемо.” По-нататък в статията се изброяват още цигански хирургически умения, които пропускам. Оттогава, от 17 век циганите се специализират в отвличането на нецигански деца и използването им за свои, цигански цели. Някой нещо да е чул, че у нас също изчезват деца, и че полицията упорито отказва да ги търси? За причините няма да ви казвам, сами ще си направите сравненията. Особено когато срещнете русокоси и синеоки цигани. Само полицията нищо не знае. Същата полиция отказва да разследва и убийството на двете сестрички Белнейски в Пазарджик. Вече виждате ли връзката? Някой, разполагащ с достатъчно власт е наредил на полицаите да бездействат, когато цигани изтребват собствения им народ. И полицаите се подчиняват, те са дисциплинирани. Особено, когато от дисциплината им зависи дали ще запазят високите си заплати и огромните си привилегии. Включително привилегията да участват в наркотрафика, да получават проценти от печалбите на различни престъпни групировки, и самите те да извършват престъпления без страх от съдебно наказание. Има ли нужда да припомням следващия кадър? Той е от събитията в софийския квартал „Красна поляна”, когато озверели цигански тълпи крещяха „Смърт на българите!”, а полицията вместо да арестува разбеснелите се, ги охраняваше от гнева на българите. Даже арестува неколцина български младежи, които не можеха да слушат безразлично как мургавите размахват ножове и брадви и им искат смъртта. Вината на младежите беше, че са българи по произход.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Всъщност кои са циганите, защо идват в Европа и въобще защо те са такива? Писах в „Цигани, роми или чандала”, ще го повторя и тук. Защо циганите някога са напуснали своята родна Индия и са се пръснали по цял свят? Отговорът на този въпрос ще ни помогне да получим отговор и на много други въпроси. Отваряме “Залезът на боговете” от Фридрих Нитче: “Погледнато физиологически – в борбата със звяра единственото средство е да го разболееш, да го отслабиш … Най-великолепният материал за това е индийският морал, санкциониран в религия като “Закон на Ману”… Например третият едикт /Авадана Састра I/, който се отнася за “мръсните зеленчуци”, определя лука и чесъна за единствена храна на чандала, позовавайки се на писанието, че не им се разрешават житни растения и плодове, съдържащи в себе си семена. При това на чандала се забранява употребата на огън и вода за приготвянето им. Същият едикт постановява, че чандала нямат право да черпят вода от реките, изворите и езерата, а само от блатните ръкави и следите в калта, оставени от животинските копита. Било им е забранено да перат дрехите си и да се мият, защото определената за тях вода е можела да се използва само за утоляване на жаждата. И накрая, на жените от кастата на ратаите судра е било забранено да акушират жените чандала, а на последните – дори да си помагат една на друга при раждане… Самият Ману казва: “Чандала са плод на лош брак, на кръвосмешение и престъпление”... За облекло чандала могли да използват само дрипите на умрелите, за съдове употребявали само строшени глинени гърнета, а за накити – старо желязо. На богослуженията били длъжни да боготворят злите духове – и без почивка да странстват от място на място. Забранено им е било да пишат от ляво на дясно, както и да използват за писане дясната си ръка – тази ръка и изобщо движението “от ляво на дясно” са били добродетели, запазени за благородните, присъщи единствено на членовете на расата…”

С помощта на висшата изпълнителна власт циганите изтласкват българите от обществено-политическия живот и от живота въобще. Изтласкването не среща противодействие. Засега…

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Пак повтарям, това е цитат от “Залезът на боговете” на световно известния философ Фридрих Нитче, или както още го наричат Фридрих Ницше. А за чандала е излишно да пояснявам кои са. Това са същите цигани, които днес искат от нас да ги наричаме “роми”. Мнозина се опитаха да ме опровергаят. Неуспешно. Ето как моите изводи се потвърдиха и от науката:

„Циганите са дошли от Индия, membrana.ru. 22:19:40

Професорът от университета в Западна Австралия Люба Калайджиева и изучили произхода на осем от десетте жители на Европа, които е прието да се наричат Gypsies (изопачено от "египтяни"). Получени са нови доказателства, че циганите произлизат не от Египет, както гласи легендата, а от Индия. Откритите генетични мутации са общи за хора, които не са непосредствено свързани. Групата на Калайджиева изучавала генетиката на циганите повече от 10 години. Анализирала пет генетични мутации, свързани с болести като невромускулната миастения, изследвала различни хромозоми, съдържащи така наречените „генетични маркери”, а също измененията в ДНК. Сравнявайки генетичните образци на жителите от Индия и Европа, учените открили сходство в генетичните маркери и достигнали до извода, че първата група цигани, най-вероятно около хиляда души е дошла в Европа преди 32-40 поколения, тоест преди 800-1000 години. Теорията за индийския произход на циганите не е нова. Още преди двеста години била забелязана приликата между циганския език и индуския санскрит. Обаче, по думите на австралийските учени, до този момент не са били представяни биологични и генетични доказателства.”

Всъщност историята е пределно ясна. Още преди много векове в Индия въвели Законите на Ману, насочени преди всичко срещу предците на днешните цигани. Сигурно е имало защо. Заради гоненията в собствената им родина циганите поели на север. После под напора на различни завоевателни армии, преди всичко на Чингизхан и на Тамерлан, които също не се церемонили с тях, циганите тръгнали на запад. Малка част от тях стигнали до Европа и виждаме докъде се стигна. Част останала в Индия, това са днешните далити. И там, и тук манталитетът им е еднакъв. Прочетете още веднъж Законите на Ману, цитирани от Нитче и ще разберете какво представлява този манталитет. Впрочем от изнесените в Интернет Закони на Ману са махната пасажите, отнасящи се до чандала. Съмнявам се, че това е дело на самите цигани. Отново се е намесил някой друг и аз много подозирам кой може да е този друг. И защо го прави. Но хайде, нека не говоря с недомлъвки. На прицел е цялата европоидна раса, която явно ужасно пречи някому. Циганите са част от механизмите за изтребление на тази раса. Племената чандала, развъждани по принципа на обратната селекция, с развитие на всички отрицателни качества са определени от някого да задушат като бурен старите народи на европейския континент. После, естествено и на тях ще им дойде реда, само че от това на нас няма да ни стане по-леко.

Да видим как стоят нещата в Русия. Започвам със стихчета на песен, изпълнявана от Жана Бичевская. Извинявам се, че не можах да го преведа в рими, предпочетох да запазя смисъла:

На етническата война



Живееха мирно в Рус, сеяха, оряха.

Свято помнеха законите на древността.

За етническа война хората не бяха чували.

Така бе наредено в Русия – нациите са равни.



Ние не чуваме канонадата на психотронните оръдия,

Но забравихме, даже да ни убият в какво до вчера се кълняхме.

На етническата война убиват душите,

За да се сковат сами ръцете и мозъците.



На етническата война няма капитулация,

На етническата война пленници не вземат.

На етническата война снайпер не стреля,

На етническата война куршуми не свистят.



Не се виждат в полята танкове и военни,

Авиация отгоре също не се вижда,

Дезертьори има, но няма ранени и пленници,

На етническата война пленена е страната.



На етническата война няма нито фронт, нито тил,

На етническата война врагът е вътре в страната.

От етническата война трудно ще се отървеш,

***

Да, такава песен се пее в Русия и руснаците почнаха да проглеждат. Да разсъждават и да търсят изход. За разлика от нас, на които всичко ни е наред, и които се задоволяваме с някоя и друга псувня по адрес на управниците и депутатите.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



„Война, която по своите мащаби напълно заслужава названието „Световна”, се води тихо, с помощта на информационно, на психотропно и психотронно оръжие, с помощта на така наречените „етнобомби”. Основно тя се води против славяните. За разлика от „горещите” Първа и Втора световни войни, тази война използва по-коварни, по-изтънчени методи. И ако във Втората световна война славяните победиха, макар и с огромни загуби, не съумявайки да се възползват от резултатите на своята победа, то в тази тиха етническа война е трудно да предскажем дали нашата страна ще оцелее. Ние отстъпваме по всички параметри.” Тук авторът допуска грешката, допускана от всички останали. Вглеждайки се в собствения си пъп, разглеждайки проблемите на своята страна и на своя народ, той пропуска да види, че войната се води срещу всички европейци. Германецът ще каже същото за Германия, французинът – за Франция, и даже англичанинът ще посочи трагичното състояние на своята „добра стара Англия”, където вече в самата столица Лондон англичаните са малцинство. Навсякъде е едно и също. Да разкажем за Русия. Ако пропуснем името на страната, българинът ще помисли, че говорим за България, италианецът ще каже, че описваме Италия. И така стигаме до „магията”. Каква магия? Тази, която ни пречи да видим какво се случва извън собствения ни двор. Магията на пропагандата, на психотрониката, на информационното въздействие. Магията, която ни внушава, че проблемите са си единствено наши, и че трябва да си ги решаваме единствено самите ние. Не, проблемите не са само наши. Без да осъзнаем този факт, ние никога няма да намерим пътя към тяхното решаване. Проблемите са наши общи и ние трябва да ги решаваме заедно.

Ето и на практика какво се върши: „А се развличат циганите? Имам приятел, съдебен експерт в Донецк. Кантората му се намира в Калинински район. В същия район се намират няколко неголеми водохранилища, типични за Донецк водоеми. През лятото тук лудуват живеещите наблизо циганчета, зимата се пързалят на кънки по леда , а през пролетта почват да изгребват натрупалите се през годината трупове на руски жени. За няколко месеца под водата те изгниват до такава степен, че почват да изплуват заедно с прикрепените към тях тежести. На много от тях са отрязани ръцете, липсват пръсти, очите са избодени. При това ситуацията не е от епохата на „перестройката”. Около колко такива езерца живеят цигани, колко трупове изплуват от тях, кои са тези жени…”

А после кримизащитниците почват да пищят, че някъде кръвожадните местни жители извършвали погроми срещу циганите. Къде е обаче тук магията? Магията е в пропагандата, с която ни заливат. Магията е, че ни объркват мислите с нищо незначещи думички и ни пречат да видим действителността такава, каквато е. Изглежда в руската провинция четат по-малко вестници, по-малко гледат телевизия и затова по-често вземат правилни решения.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Отново извадки с риск да ме обвинят, че преписвам от руски източници. Всъщност нека да поясня. От нас, българите се крие информация по редица жизненоважни въпроси и тази информация я намирам в рускоезичния Интернет. Последва обвинението, че съм преписвал своите, посветени преди всичко на България книги от руски автори. Вярвам, че има разлика между цитиране и позоваване от една страна и плагиатстване от друга. Да, аз ползвам информация от Русия и вярвам, че тази информация е полезна за разбиране на нашите, български проблеми. Как ще разберем какво реално се върши тук, у нас, ако не знаем, че същото се върши и другаде по света. А се оказа, че именно руснаците най-малко цензурират информацията. Жалко, че не владея китайски език, иначе бих ползвал и китайски източници. Сега съм принуден да цитирам руски:

На 30 юли 2002 г. МВР на Русия провежда операция "Табор”. В хода на операцията са разкрити 592 престъпления, още 195 били предотвратени, предава РИА "Новости". При циганите се намирали 2143 деца на възраст до седем години и 2274 – на възраст от 7 до 16 години, за произхода на които циганите не могли да дадат обяснение. Операция "Табор” била заклеймена от еврейски и правозащитни организации, а в Русия продължили да изчезват деца. Според различни източници, циганите в Русия са между 300 хиляди и един милион, като значителна част от тях са бежанци от Средноазиатските републики, предимно от Узбекистан и Таджикистан. Там кой знае защо решили, че циганите не са желани в новите държави и взели да ги преследват. Из официални руски публикации:

„26 септември 2003 година, Узбекистан: Циганите отново стават номади. Централно-азиатските цигани-люли не можаха да се интегрират в обществото и се върнаха към скитническия начин на живот.” Забелязвам нещо трудно обяснимо. Циганите имат склонност да отдават своите предпочитания на етноси и нации, изповядващи исляма пред народите от европейски произход. Обаче именно европейците, включително и руснаците проявяват търпимост и човечност към тях, докато в ислямските страни изобщо не се церемонят с чандала. И защо „правозащитниците” не протестират, когато в ислямските страни се отнасят зле към циганите? Чудесен пример в това отношение са голяма част от циганите, живеещи в България, които се пишат турци и открито изразяват ненавистта си към всичко българско. Защо ли не отидат в Турция, пък да видим как там ще ги приемат? Хелзинкският комитет обаче нито веднъж не е протестирал срещу отношението на турците към презряните „ченгене”. С което не искам да кажа нищо лошо за мюсюлманите. Точно обратното. Ако ние, европейците проявявахме същата нетърпимост към престъпните прояви от всякакъв род, то циганите едва ли щяха да бъдат така криминализирани като сега. Следва малък обзор:

„В Русия люли пристигнаха в средата на 90-те години на ХХ век от Таджикистан и Узбекистан, откъдето те бягаха, спасявайки се от глад и погроми. По данни от последното съветско преброяване на населението, през 1989 година в републиките на Средна Азия живеели около 25 хиляди люли, макар специалистите да уточняват: реалната численост на циганите винаги е поне два пъти по-голяма от обявената. Основно занятие на люли е просията.

На 8 април 1971 година в Лондон се состоял I Световен конгрес на циганите, на който се събрали представители на над 50 организации от 30 страни, където работят обществени и правозащитни цигански организации. С решение бил създаден Международен Съюз на циганите, притежаващ определен статус в ООН. 8 април е обявен за Международен ден на циганите. Празнуват го цигани от 60 държави.”

Забелязвате ли тенденцията? Циганите биват изселвани къде доброволно, къде зорловолно от Азиатските държави и от държавите с тъмнокожо население и биват заселвани в държави с население от европейски произход. И какво правят „клетите изгнанници” като ги заселят там? Горките преследвани, отишли в Руската Федерация, където продължили да се занимават със своите традиционни занаяти. Просия, кражби, отвличания на деца, търговия с наркотици, грабежи, убийства… Поради което съществуват основателни съмнения, че скоро и оттам ще им се наложи да бягат. Какви варвари се оказаха тези руснаци! Никаква толерантност не проявяват, не позволяват да ги колят като животни, да ги насилват и да тровят децата им с хероин. Вдигат се в своя защита и направо палят жилищата на натрапниците. И циганите бягат, какво им остава. Няма значение, любвеобвилната България ще ги приеме. Тя, България приема всички на своя територия. Всички, освен чуждите граждани с българско национално самосъзнание. За циганите – наркотърговци няма никакъв проблем. Резултатите не закъсняват: „48 кг амфетамини на стойност над 1 милион лева бяха открити при акция в циганската махала във Варна. Таблетките били опаковани в 94 пакета и внимателно скрити в тайник на микробус. Антимафиотите изненадали трафикантите в момента, в който товарели наркотика в двора на къща на ул. "Деница" в циганския квартал "Максуда". Там живеел етническият турчин Али Мехмед Назиф, който от години живеел в Турция.” Да се върнем в Русия.

Как е в републиките? Началникът на Управлението по делата на миграцията в министерството на вътрешните работи на Карелия Виктор Красножен твърди, че не е възможно да бъдат преброени всички цигани. Сведения има само за криминално проявените, при това не за всички. Да ги върнат в родината им е практически неосъществима задача. Таджикските цигани слизат от влака още преди да достигнат границата и се разпиляват из цяла Русия. Освен това все нови и нови групи номади нелегално преминават през прозрачните граници на СНГ и почват своите скитания из цялата Федерация.

„-Те не искат да работят, аз нееднократно съм им предлагал списък с предприятията, готови да ги вземат даже без адресна регистрация, - казва Александър Гезалов, член на Комисията по правата на човека. – Не могли да мъкнат тежести по строежите, а заплащането било недостатъчно. А като им предложиш пари за билет до вкъщи, те пак не си тръгват. Защото тук ги жалят и им дават милостиня. Те така са устроени – бродят от място на място и никога никъде не работят. У тях само жените, използвайки децата изкарват някакви пари. Мъжете нищо не вършат, просто си седят вкъщи. Те никога не се мият, живеят сред страшна мърсотия и затова реално са опасни. У тях можеш всичко да намериш – започвайки от бълхи и въшки, и свършвайки с екзотични южни болести, които почват да се разнасят и у нас. Позицията на нашата организация е такава – циганите не бива да скитат по улиците на нашите градове. Те трябва да се върнат в своята родина.

Елена Литвин, 08 декември 2004 г.”

Отново да поразсъждаваме над нечовешки бързото размножаване на циганските племена. Фактите говорят за явление, което ние не само не забелязваме, но и не искаме да забележим. Сигурно защото то е толкова чуждо, толкова неестествено, че ние отказваме да повярваме в неговата реалност. Налага се да повярваме. Налага се, ако искаме и утре да ни има.

12 май 2005 г.: „Всяка година в Москва изчезват няколко десетки бебета. Малка част от тях понякога биват намирани у цигани. Известно е, че кражбата на деца е традиционен цигански занаят.” Мнението е на участник в руски Интернет форум. Забележете каква дума употребява – „занаят”! Тъй като участниците в дискусията са представени с псевдоними, публикувам само техните мнения: „Откъде циганите в руската провинция имат кралски дворци и големи вносни автомобили, с какво се занимават, докато останалата част от населението тъне в бедност и смъртност?” Отговорите в общи линии бяха еднозначни. Богатството на циганите идва от търговия с наркотици, а милицията не ги закача, защото е подкупена. Според мен такова виждане е повърхностно. У нас, например циганите вече са по-богати от българите. И това положение на нещата бе създадено само за някакви си 15-20 години. Средностатистическият българин непрекъснато обеднява, а средностатистическият циганин забогатява. Илия Минев, когото обявиха за национален герой, и комуто след смъртта издигнаха паметник в центъра на София умря сред бедност и мизерия, но докато беше жив никой не се загрижи за него. Докато за „бедните социално слаби” цигани със златни ланци по вратовете се грижи цяла сюрия „правозащитни” организации и фондации. Не вярвам да е случайно, не вярвам, че някой не стои зад процесите, щом същите процеси наблюдаваме и в други държави. Когато човек се запознае с цялостната картина ще забележи, че сякаш има един-единствен план за цялата планета, и че поведението на циганите всъщност следва стриктно този план.

Заглавието ме изправи на нокти: „Молдавски цигани продават украински деца като роби” И снимка на едно от децата-роби:

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



08 юни 2005 година: „Оксана Домановска била намерена съвсем случайно от правозащитните органи. Случило се преди месец, по време на акция срещу организирана престъпна група в циганското селище Вулканеща, Ниспоренски район на Молдавия. Един от бандитите, 50-годишният Спиридон Агапа, почти три месеца държал детето в кокошарника!” Къде са правата на човека и Молдовският Хелзинкски комитет? Няма ги, също като у нас. По същото време, също у цигани били намерени отвлечени момичета и деца в Ставропол. Да не излезе накрая, че не само циганите не се асимилират никъде, сред никой народ и в никоя страна, ами самите те асимилират части от народите, сред които живеят? На пръв поглед изглежда абсурдно и невъзможно, само че фактите говорят именно това. Накрая излиза някакъв пришълец-кардараш, произведен в ранг „народен представител” като влашкия циганин Тома Томов, депутат от Коалиция „За България” и ви казва в очите, че страната е тяхна, и че коренното население няма повече какво да търси тук. Можете да се насладите на част от неговото изказване, публикувано във в-к „Труд”. Преди да питат ние какво имаме против циганите, нека те ни отговорят кой какво има против българите в България. И защо? Същият въпрос почнаха да си задават руснаците в Русия, румънците в Румъния, унгарците в Унгария, чехите и словаците в Чехия и Словакия… Сърбите и те са на път да си го зададат.

ЗАГОВОР НА МЪЛЧАНИЕ

Такъв заговор е наложен около циганския проблем. Много празни приказки, много екзотика, много криворазбрана хуманност и малко истина. Такава ситуация не може да е създадена от самите цигани. Дълго се рових в разни статистики, засягащи циганите и установих, че те са неточни и противоречиви. Оставам с впечатлението, че някой твърде могъщ се стреми да изкриви всяка информация, отнасяща се до това племе. Ето показателен пример: „ЦИГАНИ (самоназвания рома, джипсис, житанос, бохемиънс, хайденс, боша и т. н.; келдерари, ловари, серви) — народ с обща численност 2 620 хиляди души. Основни страни на разселване: Унгария — 400 хиляди, Словакия — 300 хиляди, Румъния — 260 хиляди...” Аз пък знам нещо съвсем различно. Че в света живеят около 20 милиона цигани, като 10% от тях са в България. И че до 2020 година този процент е планирано да достигне до 25. Ако някой тръгне да ми възразява, нека първо обясни противоречията, както и да посочи евентуалната цел на лъжите. Предварително ви казвам. Целта е да бъдат създадени няколко цигански държави. Част от тях ще бъдат използвани за разчистване на терена от коренното население, след което ще се заселят други, които на свой ред ще прогонят циганите. Накрая по всяка вероятност ще остане една циганска държава, все пак прогонените чандала все някъде ще трябва да отидат. А те наистина ще бъдат гонени отвсякъде, след като се разбере за какви отвратителни цели са били използвани.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05





Прекрасен пример за манипулация: „Статистика за циганската смъртност нацистите са водели, като занижавали броя на застреляните, задушените и живо погребани хора. В официалната литература фигурира цифрата 500 хиляди загинали. Обаче само за една нощ в Освиенцим за задушени в газова камера и изгорени над 11 хиляди цигани. Историците, които се занимават с изследванията, посветени на изтребването на цигани споменават цифрата два до три милиона.” Да оставим настрана въпроса как в един лагер, та било той Освиенцим могат да бъдат задушени в газови камери и изгорени в крематориуми само за една нощ 11 хиляди души. А после, според същите историци, от пепелта есесовците са произвеждали сапун. Дали е бълнуване на луди или пък те нас ни вземат за луди? Сега нека да посмятаме малко. Значи преди войната в Европа живеели около един милион цигани. От този милион били избити половината, тоест два до три милиона. В света останали да живеят четири милиона цигани, от които пет до шест, а по последни данни двадесет, от които десет милиона – в Европа. Извинете, но или аз нищо не разбирам от аритметика, или някой се опитва да ни изкара пълни идиоти. А ние наистина ще бъдем такива, ако повярваме. Също както не мога да повярвам на твърдението, че от циганските катуни нацистите са откраднали над 500 тона злато, което злато сега циганите си го искат. Този път германците ще бъдат идиоти, ако им го дадат. Ще излезе, че всеки беден, преследван катунар е притежавал средно по килограм злато. Друг пример, за да разберете докъде може да стигне циганската /дали наистина е само циганска?/ пропаганда:

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



„Годишнина от геноцида над циганите

Скръбен юбилей – 60-та годишнина от масовото убийство на цигани в Освиенцим се отбелязва тези дни на мястото на трагедията. На 2 август 1944 година всичките, намиращи в лагера цигани, около три хиляди души били пратени в газовите камери.” Много прочувствено, нали? Само че дали е точно така?

„Надзирателите цинично наричали тази част от лагера, където били циганите „Табора”. Заради нечовешките условия циганите боледували от тиф и други инфекциозни болести.” Как е възможно при техния култ към хигиената? И защо точно циганите боледували от заразни болести? Това за болестите го вярвам, само че се досещам за причините. И ако дотук звучи сравнително правдоподобно, то четете внимателно следващите изречения: „Вместо да им окажат медицинска помощ, есесовците решили да очистят лагера. Първият опит през май 1944 година се провалил, тъй като мъжете цигани, въоръжени с метални тръби защитили своите семейства. Това бил единственият случай на масова съпротива за цялото съществуване на лагера. След три месеца нацистите се подготвили за акцията по-грижливо. Убили всички, включително децата. Общото количество цигани, унищожени от хитлеристите е неизвестно. По предварителни данни, циганското население на континента, наброявало преди войната около милион, било съкратено с една четвърт.” Не, това е истински шедьовър! Излиза, че въоръжените с най-модерно за времето си оръжие есесовци отстъпили пред тълпа цигани, в ръцете на които се намирали само незнайно откъде взети железни пръти. Помня как у нас десетина мутри се бяха справили с цяла тълпа от няколкостотин, също въоръжени цигани. Излиза, че българските мутри са по-големи страшилища от есесовците. И кой ли е хранил героичните цигани през тези три месеца, докато нацистите се готвели за страшната военна операция? И как така в лагерите, където жените били отделени от мъжете, циганите са живеели семейно? Вероятно заедно с конете и катуните. Последното изречение в „скръбната” статия обаче ме кара да мисля, че „шедьовърът” е умишлен, за да ни заостри вниманието. Повтарям: „…циганското население на континента, наброявало преди войната около милион, било съкратено с една четвърт…” От това изречение излиза, че през цялата Втора световна война в Европа са загинали около 250 хиляди цигани. И което е още по-важно, след войната циганите на континента се увеличават няколко пъти. Само в нашата малка България днес са повече, отколкото били циганите в цяла Европа през 1939 година. Ако не ми вярвате на мен, доверете се поне на аритметиката и си помислете дали няма нещо нередно в цялата работа.

Малко отклонение, тъй като стана дума за концлагери. Признавам си, намерих го в рускоезичния Интернет. Имаше и снимки, които пропускам. Самата история обаче е поучителна, тъй като с подобни занимания се препитава голяма част от нашенските цигани.

„15 март 2005 година. Цигани на лов за старци. Седем трупа, 14 разбойнически нападения над старци – такъв е резултатът от действията на циганска банда, действала на територията на далечното село Вирица. Въоръжени с лостове и ножове, циганите нахлували в домовете на самотни пенсионери, за да им отнемат парите, приготвени за погребение. Жертви на циганите станали живеещи самотно старци от 70 до 80 годишна възраст. Голяма част от тях неотдавна получили по 900 евро компенсации от Германия като бивши концлагеристи.” По-нататък се разказва подробно за садистичните изстъпления на циганите над възрастните Леонид и Хенриета Герасимови. Ще спестя тази част от разказа. С подобни разкази на издевателства на цигани над самотни старци е пълна и българската преса. Вероятно вече сте се преситили. Но когато циганите ви кажат, че са против нацизма, не забравяйте да им припомните убийствата на жертви на нацизма, извършени от цигани. Още по-интересен е краят на историята. Жителите на Вирица почнали да се въоръжават, за да дадат отпор на циганските нападения. Чак тогава милицията решила да се намеси. Циганите обаче наели „отлични” /както бе писано в тамошната преса/ адвокати и се готвели за освобождаване. Само че тоя път нямали късмет. Случаят бил раздухан достатъчно, руският министър на Вътрешните работи взел в свои ръце наблюдението над делото и убийците се намерили в затвора. За разлика от бивша България, където също министърът на Вътрешните работи разпорежда да бъдат освободени убийците на двете сестрички в Пазарджик, за не ставали етнически размирици. Тук щели да ги интегрират, тоест да ги слеят с нас, да ги превърнат в част от българската нация. Как ли пък не! Ще направя малко отклонение по въпроса за интеграцията.

НЕВЪЗМОЖНАТА ИНТЕГРАЦИЯ

Много модерна тема стана “интеграцията на ромите”, тоест приобщаването на циганите към българското общество. Няма да стане, невъзможно е.

Предлагам да прескочим философстванията и усукването по килифарски и да минем направо по въпроса. Приелите исляма българи се превърнаха в турци. Приелите исляма гърци и те станаха турци. Циганите обаче с ислям или без ислям си останаха цигани. Както и циганите християни не се превърнаха в българи. Асан или Хасен – мангалът си е мангал. Ситуацията у нас не е изключение. Тя е същата в цял свят. Защо етнотърпимите демократлибералковци на Запад не интегрираха своите джипсита, своите житанес, своите цигойнен? Те не могат, пък тръгнали да учат нас, че сме били длъжни да го направим. Няма да го направим, но не защото не искаме, а защото не е възможно. Ако трябва, ще го кажем и по друг начин – абсолютно невъзможно е!

Защо, как, по какви причини – то е отделна тема. А сега още малко факти за размишление.

Маугли, знаменитият литературен герой, роден от перото на Ръдиард Киплинг е познат на стотици милиони читатели. Малцина обаче знаят, че реалните Мауглевци никога не стават хора. Човешките деца, отгледани от животни през целия си живот запазват чертите на животното, от което са отгледани. И обратно – животни, отглеждани от самото им раждане от хора, никога не придобиват човешки черти. Същото явление наблюдаваме и при взаимоотношенията на българи с цигани. Българче, осиновено от цигани се поциганчва. Имаше един такъв известен – дон Цеци, ако не се лъжа. Докато циганче, осиновено от българи рано или късно се превръща отново в циганин.

Защо, по какви причини – науката не е дала отговор. Затова след като теорията липсва, след като няма теория, не ни остава нищо друго, освен да се доверим на практиката. Циганите няма да се интегрират не само в българското, но и никое друго общество. Нека не бъдем наивници, нека оставим предварително обречения експеримент и да помислим как по друг начин можем да разрешим проблема. А че съществува проблем, не бива да се съмняваме. Иначе как ще обясните злобното византийско /наричано още ромейско/ съскане: “Идин ден ша ви изколяме сичките!”?


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (5) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020