www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Индиански правила на живота


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Индиански правила на живота
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



http://erigkan.ucoz.ru/news/indianski_prav.../2009-09-06-324
Не са нужни много думи, за да кажем истината.

Какво е животът? Това е светлината на светилника в нощта. Това е дъхът на бизона, когато идва зимата. Това е сянка, лежаща на тревата и стопяваща се при залез.

Обичай земята. Тя не ти е наследство от твоите родители, тя ти е дадена назаем от твоите деца.

Когато бъде отсечено последното дърво, когато бъде отровена последната река, когато бъде хваната последната птица – едва тогава ще разберете, че парите не стават за ядене.

В първата година след женитбата младоженците гледат един на друг и си мислят дали ще са щастливи заедно. Ако не – те се разделят и си търсят нови съпрузи. Ако бъдем принудени да живеем заедно в несъгласие, ние бихме били глупави като белите хора.

Великият Дух е несъвършен. Той има тъмна и светла страна. Понякога тъмната страна ни дава повече знания, отколкото светлата.

Даже твоето мълчание може да бъде част от молитвата.

Знанието е скрито във всяко нещо. Някога светът е бил библиотека.

Ние не искаме църкви, защото те ще ни научат да спорим за Бога.

Когато умира легендата и пропада мечтата, тогава в света не остава никакво величие.

Едно „вземи” е по-добро от две „аз ще ти дам”.

Не върви след мен – може би няма да те поведа. Не върви пред мен – може би няма да те последвам. Върви до мен – и ние ще бъдем едно цяло.

Истината е това, в което хората вярват.

Даже малката мишка има право на ярост.

Аз страдам, когато си спомня колко много хубави думи бяха изречени, и колко много обещания бяха нарушени. На този свят прекалено много говорят тези, които изобщо нямат право да говорят.

Нека моят враг е страшен и силен. Ако го победя, аз няма да чувствам срам.
Този, който разказва истории, той управлява света.

Стреми се към мъдрост, а не към знания. Знанията са минало. Мърдростта е бъдеще.

Когато си се родил, си плакал, а светът се е смеел. Живей така, че когато умираш, ти да се смееш, а светът да плаче.


--------------------
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020