www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> ЦИТАТ ПОСЛЕДЕН


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ЦИТАТ ПОСЛЕДЕН
One_Half
Публикувано на: 12.12.2005, 23:22
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 33
Участник # 163
Дата на регистрация: 30-October 05



Всеки трети българин -циганин през 2050 г.*

Турците в страната се възпроизвеждат два пъти по-бързо
Доц. МИХАИЛ МИРЧЕВ Агенция АССА-М

Сега средната класа и елитите не се възпроизвеждат нормално - свели са детеродната си норма далеч под минимума за просто възпроизводство, не според "европейския" стандарт. Обратно, ускорено се трупат неграмотни слоеве (масово ромският, в голяма степен турският, вече в значителна степен и българският). Тези общества нямат трудови навици и се характеризират с висока степен на лумпенизация. Така се оформя модел на социално и етническо противопоставяне, който е много опасен.

През 2050 година между 30 и 35 % от населението на страната ще е ромско. До тогава в страната където днес има 7,7 млн. души ще живеят около 4,5 млн. (по прогноза на Световната Банка). Причина за промяната в етническата структура на България е 4 пъти по-високата раждаемост при ромите, където се регистрира 19,4 на 1000 естествен прираст. В момента ромите са около 900 000, а в следващите десетилетия ще се разрастват към числа от порядъка на 1,4 млн.
Страната ни е надвесена над пропастта на демографска катастрофа. Тази теза има своите доказателства и илюстрации както в държавната статистика, така и в изследователските социологически данни.
По същество в страната ни интензивно се разгръща демографско-възпроизводствен процес, който в други страни бе наречен "демографска бомба". Ако тя бъде оставена да се реализира докрай, само за няколко поколения чрез драстичното поляризиране в детеродната норма радикално ще се смени етническата пропорция в структурата на населението в България.
Българският компонент в нацията ускорено се стопява, намалява количествено и в следващите десетилетия ще се свие с няколко милиона. Естественият прираст е отрицателен - минус 8,1 промила.

Турският етнос се възпроизвежда два пъти по-бързо и ще запази количеството си в порядъка на 350-400 хил. души. При него прирастът е около 2,7 на 1000. Като процент при общото намаляване на населението турският етнос ще нараства.
През последните 16 години и през предстоящите 20-30 години има и ще има стъпаловидно свиване на раждаемостта, стъпаловидно свиване на младите поколения и впоследствие намаляване на населението като цяло.
Бързо расте броят на ромите - при това най-бедните, най-необразованите, отделените в гета, и обратно - бързо се свива броят на българите - средните и елитните класи, високо образованите и квалифицираните, на носителите на европейски стандарти за живеене и обществено поведение. Това означава, че България е на път към смяна на цивилизационната структура на населението и оттам може да застане на ръба на сериозни граждански конфликти.
Българите, турците и ромите се възпроизвеждат в съотношение 1 към 2 към 4.
Наблюдава се и дублиращо социално-класово поляризиране. Сега средната класа и елитите не се възпроизвеждат нормално - свели са детеродната си норма далеч под минимума за просто възпроизводство, не според "европейския" стандарт. Обратно, ускорено се възпроизвеждат неграмотни слоеве (масово ромският, в голяма степен турският, вече в значителна степен и българският). Ускорено се възпроизвеждат слоеве без трудови навици и с висока степен на лумпенизация. Това са все слоеве и общности без лоялна гражданска връзка с българската държавност, без притегляне към националната традиция и без чувство за принадлежност към славянството и към православието. Социалното разделение се трансформира и придобива формата на етническо противопоставяне.
Ще се раждат все по-малко момичета
Намаляването на раждаемостта означава, че в България ще се раждат все по-малко момичета. Защото за да се раждат деца, трябва да има кой да ги ражда. В момента фертилният контингент като налично количество у нас се свива критично. Това означава, че бъдещите майки ще стават все по-малко. В по-далечен план това означава, че спиралата ще върви надолу все по-ускорено - днешната ниска раждаемост утре означава два пъти по-свита раждаемост в общодържавен план.
Данните от статистическите годишници на НСИ показват, че през 1975 г. потенциалните майки, разделени на две групи - 15-24 г. и 25-34 г., са били съответно 643 000 и 611 000. Към 2005 г. прогнозата е за 521 000 и 550 000. Ако се продължи редът, към 2020 г. едва 320 000 от жените на възраст 15-24 години и 420 000 от тези между 25 и 34 години ще раждат деца.
Съществува ясно изразено демотивиране да се раждат деца . детеродната норма сред българите е два пъти по-ниска от нужната за просто възпроизводство, сред градското турско малцинство и социализираните роми се двжи към нея, а при несоциализираните ромски маси се наблюдава леко свиване на свръхраждаемостта.
Освен това, сред социализираните слоеве възрастта за раждане вече се концентрира към 30-те години на жената, а нормата спада към едно дете. Обратно, при ниските слоеве възрастта е 20 години, а типично се раждат 2-3-4 деца.
Друг проблем е, че голяма част от потенциалните български майки раждат в чужбина. През миналата година бяха изнесени данни, че над 200 хил. българчета родени в странство. И проблемът е, че тези деца се адаптират към средата, където живеят, тоест, българите в чужбина целенасочено отиват към асилимилация от страна на тамошната нация и държава.


PMEmail Poster
Top
Bell
Публикувано на: 13.12.2005, 1:02
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Така е...и няма да се оправи. Въпрос на култура е. Аз мисля че за това спомага и нагласата за брак и връска...няма я моногамията, една връска се консумира в рамките на няколко години средно, една сама жена с едно дете какво да прави, за какво да ражда повече. Такива жени н е са и харесвани от мъжете особенно понеже имат "багаж". Един вид за какво и е на една жена да си създава такъв проблем. Наскоро чух следната реплика от един мъж на 33 "за какво ми е да се занимавам с 30-годишна крава да и паса телето"!!! Момичетата като мен постоянно са бомбардирани с подобни исказвания и за това много момичета правят аборт когато не са женени и връската не е сигурно накаде отива. Това е само една страна на проблема но е доста важна....в крайна сметка всеки развиващ се човек желае да създаде добра среда за детето си...трябва да има време за образование, за стабилност, да срещнеш подходящ и надежден човек-абе мисия невъзможна!
Ако искате да ме опровергавате давайте, но фактите говорят сами!

Друг случай ще кажа. Един мой близък приятел на 30 скоро имаше връска с едно момиче на 29. Тя беше много хубава сладка, със стабилна професия, и много всеотдайна. В един момент той ми каза че я съжалявал понеже му изглеждала сякаш и минава времето за брак и деца и за тва изглеждала отчаяна и жалка!!! Била се държала с него като със съпруг-и въобще някви такива психарщини. И я заряза......а става дума за интелигентно момче.
Сега какво трябва да кажа за този случай? Стана ми гадно и за нея и за мене като момиче което все пак някога ще стане на 29 и ще наближи 30-най-вероятно без деца понеже прогнозата е едва тогава да успея да се дипломирам с докторантурата....

Ами какво желаете...нормално е една елитна и образована класа жени да не раждат деца, все пак "срока им на годност е изтекъл". А остава и факта че мъжете харесват по-млади жени, ами жените на 30 си хващат някви вече на 40 със развод и деца зад гърба си които не искат повече деца, а младите жени които са на 20 и се стремят към висока образована позиция също не могат да си го позвулят понеже няма кой да им помага или да предлага бракове-аз поне наблюдавам все повече хора раждат без брак, ама много момичета се плашат от това и предпочитат аборт.

Въобще не виждам как могат да се оправят тези неща след като манталитета ни е толкова промит и М ти ви и фешън канала промиват мозъци-ще си изчезнем и тва е!

Може някои от вас да не мислят така...но какъв процент и каква категория от населението представлявате вие???

Аз само казвам какво наблюдавам и как ми действа всичко това.

На запад жените не ги възприемат така. Аз познавам жени дори на 35-40 които са заминали и там са си създали деца на сто години с човек който го е пожелал и така нататък....


Само хора с малко амбиции и малко изисквания към партнъора се хващат и раждат. За това и именно този цитат подчертава че става дума главно за средна и елитна класа....




PM
Top
100именъ
Публикувано на: 13.12.2005, 3:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 179
Участник # 53
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (Bell @ Dec 13 2005, 01:02 AM)

Само хора с малко амбиции и малко изисквания към партнъора се хващат и раждат. За това и именно този цитат подчертава че става дума главно за средна и елитна класа....


Това което ти казваш е тръде грешно като житейска представа и проявление на маналитета ти!

Ако наистина го мислиш, имаш много изкривена ценностна система! Сори, не го казвам за да се заяждам с тебе!

По-скоро, тези които не раждат и встъпват в брак твърде късно, са свръх претенциозни и свръх амбициозни! Имат прекомерно голями и дори мегаломански изискваня за това как трябва да представлява бъдещия семеен партньор! Някой от тези хора сами забравят, че те самите не са нищо особено и нищо особено не могат да дадът на своя бъдещ семеен партньор, обаче те искат много!

Сега се сетих за един виц!

Млада госпожица в пубертета веднъж написала так си представя мъжа на мечтите си, който би искала да срещне някой ден и да се омъжи за него!
Той трябвало да бъде с физика на футболист! Да бъде интелигентен като математик! Да бъде романтичен като поет! И богат като банкер!

След 20 години написала в дневника си: - Най-накрая срещнах мъжа на моите мечти и се омъжих за него! Той-почти се пасва с критерийте които бях описала преди 20 години в дневника си! Моят мъж е: Интелигентен като футболист! Романтичен като математик! Богат като поет! И с физика на банкер!

Е те това е, докато си търсиш съвършенния съпруг и на 40 години вземеш, че се осъзнаеш, че време не ти е останало и никой за нищо не те ебава, абе направо никой не те ЕБАва! А допреди това си имала гаджета поне 5 с които си можела да създадеш добро и стабилно семейство и щасливо не на последно място!

Сещам се и за един приятел, дето един негов приятел имал незнам от къде позната, дето била фанатизирана християнка! И разбира се...!?! smil4334ab7941679.gif ...не правила секс, защото било грях да правиш секс преди да се омъжиш!?!? smil4334ab7941679.gif smil4334aa44c7e89.gif Ама това сега не е фрапиращото!? Фрапиращото е, че тая девойка била някаква УМОПОМРАЧИТЕЛНА ПУТКА ОТВСЕКЪДЕ smil4334ad8a149e0.gif smil3dbd4e5e7563a.gif Даже познатия на моя познат искал да я хебне и почнал да се прави и той на фанатизиран християнин, а той е да ви кажа честно, най-убедения и фанатизиран АТЕИСТ - БЕЗБОЖНИК когото познавам! Та прочел на няколко пъти библията за 3 месеца, почнал да пости, да не пие алкохол, освен вино, щото било къвта божия и за това вино можело! А аз понеже го познавам от след въпросната случка, която ми беше разказана и направо не го вярвам, щото тоя пич попринцип се алкохолизира като свиня! Даже бил твърдял, че през тия 3 месеца и чикии не си биел, ама после си признал лъжата, то не че някой му вярвал преди да си признае!? Е накрая не сполучило момчето smil4334ad8a149e0.gif И се отказъл на 3-тия месец, само за тоя дето духа се е бил вкарал в някакъв много сложен филм! Въпроса е, че това момиче доколкото знам е на към 26-7 и още не се е ебала, а май и няма скоро такава преспектива пред нея! Щтото тя за да се ебе, трябва да се омъжи, а за да се омъжи трябва да си намери перфектния съпруг, щото пък като фанатизирана християнка не вярва в развода... smil4334a69a0bdb2.gif И моето скромно предвиждане, е че това момиче ще сполучи със съдба като това от вица! Или накрая кото одъртее, ще и падне пердето щото ще я избият лудите и ше поне да се ебе без да е омъжена, или ще се омъжи пак на 100 години ама вече ще хване точно другата крайност, някой мъж дето грам няма да е щаслива с него... но поне ще е мъж!

Хора, съвършенни хора нема, само Бог е съвършен! Така че не го умувайте много! Е са не казвам да се бракосъчетаете с някой крокодил, ама иначе също не става! Истината е в ЗЛАТНАТА СРЕДА!


--------------------
?????? ? ??????!!!
PM
Top
Bell
Публикувано на: 13.12.2005, 8:19
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



QUOTE
Ако наистина го мислиш, имаш много изкривена ценностна система! Сори, не го казвам за да се заяждам с тебе!


Е може и да съм го казала това изречение малко прекалено обобщително но като цяло се придържам по всички останали впечатления. Но дори така да е и моята ценностна система да е такава изкривена значи няма да е загуба за никой ако аз не продължа поколението ако не успея да си намеря мъж на моето ниво поне (това би било златната среда) с толква скапан манталитет като моя......такаче всичко е ток и жица за останалите нормални българи защото няма да има изродка като мен която да развъжда малки български психопатчета!
PM
Top
Иван
Публикувано на: 13.12.2005, 13:11
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Приятели, същността на въпроса не е „харесва/не харесва”, „готина мадама/стара крава” и т.н.
Моето мнение тук е по-скоро за темата „Система за отказ на всички правителства”.

Въведение:
Жизнено необходимо за всеки отделен човек е:
- въздух
- вода
- храна
- подслон (дрехи)
- информация (знание, истина)
и
- закон – жизнено необходим, ако човек ще живее в общество. Всички живеем в общество. И не само хората.

Тези неща са необходими и достатъчни за оцеляването, възпроизводството и еволюцията ни.
Има ли нещо от изброените, което не можем да имаме?
Всички тези неща са дадени БЕЗПЛАТНО на всички живи същества.

Днес нямаме необходимото за живот, възпроизводство и еволюция, защото под действието на свободната воля на съзнателните същества във Вселената, на тази Земя се е провел (бил е допуснат) експеримент, при който основния закон на създателя е бил заменен от един „лаборант” в експерименталната лаборатория с измислен от него и изгоден нему.
Не си мислете, че до тук се е стигнало в резултат на много гениални стратегии. Само обхванете с поглед няколко хилядолетия назад:
Докато хората на Земята живееха според Божествения ред, „лаборантът” произведе една малка армия от свои слуги, чиято задача беше да трупа пари.
Днес все повече изследователи определят евреите, като биороботи, създадени чрез генна модификация (орязване на ненужното от ДНК) в Египет за шпиони и надзиратели, грижещи се единствено за нуждите на Фараоните – за събиране на продукцията, данъците и парите им. Нищо гениално!
Разбирате ли? Ние като българи, пък и повечето „нормални хора” никога няма да ни хрумне да трупаме пари. Парите нито се ядат, нито се дишат, нито са знание. Но докато ние си живеехме хармонично, досадните изчадия вършеха това, за което са създадени и то така, че самите фараони вдигнаха един ден ръце от тях и ги изгониха.
И така – ние живеем и еволюираме, а в това време някой трупа пари. Ние вземаме само НЕОБХОДИМОТО И ДОСТСТЪЧНО, а дегенератите – ВСИЧКО, ДО КОЕТО СЕ ДОКОПАТ. Един ден дегенератите казаха, че благата няма да се разпределят на базата на приноса (труда, творчеството), а на базата на вложените пари. Парите се оказаха в тях.
До тук свършва моето въведение.


Изложение:
Днес порочния НеБожествен закон се изпълнява от всички, които вземат повече, отколкото им е необходимо или вземат нещо различно от това, което им е нужно.
Нека един съвременен работодател каже защо не може да даде необходимото заплащане на работниците си. Той ще отговори, че сега трябва да си изплати новите машини (за които е теглил ЗАЕМ), трябва да си извоюва име на ПАЗАРА и да стане КОНКУРЕНТЕН и тогава ще има всичко за всички.
Да, но този ден никога не настъпва, защото всички работодатели в този същия момент действат като него и ограбват труда и времето на работниците си.

ПАЗАР, КОНКУРЕНЦИЯ, ЗАЕМ – някое от тия неща да фигурира в списъка на необходимите?

Например, нека Белл да каже каква е нуждата от тази докторантура, с която се е заела. Нейната собствена нужда, а не някаква въображаема нужда на обществото, икономиката и т.н. (Белл, вземам те за пример, защото участваш в разговора и можеш да помогнеш в решенията, а не да те разсърдя smil4334ad1724132.gif ).
Ако въпросът е да научим или измислим нещо, което ще промени живота ни в Божествената посока, то веднага става ясно, че в съвременните университети такива неща не се преподават. Точно обратното. Изучават се финанси, банково дело, право, медицина, високи технологии. Това е светът днес. Медицината днес убива по-бързо, отколкото, ако не общуваме с нея, а високите технологии имат само една роля – манипулация и контрол на голям брой хора. За другите „специалности” няма смисъл да говоря.
Не знам колко от вас знаят за съдбата на полезните открития, за условията, в които са направени и за съдбата на откривателите им. Ако не е убит откривателя, то откритието е погребано или направо забранено със закон. Стефан Маринов, Борис Болотов, Виктор Шаубергер, Илия Вълков (Юл Браун) ... - редицата е много, много дълга!

Разберете, стъпили сме на парите като неотменим компонент на живота си и нищо добро няма да видим. Каквото и да измислим, колкото и добро и полезно да е, това нещо няма да види бял свят поради сегашната парична система, движена от биороботите.
Дали ще оцелеем, дали ще еволюираме като Българи, Раса и Човечество, зависи дали с нашето поугаснало съзнание ще оценим всичко това и с НАШАТА СВОБОДНА ВОЛЯ ще възстановим Божествения набор от необходими и достатъчни неща. Именно затова Бог е допуснал всичко това – за да развием ума, волята, духа си, всичко!
Въпросът днес не е дали да го направим, а КАК? Ако не го направим – изчезваме.

Заключение:
- Купувайте земя, построявайте къща и заживявайте там. Градския човек, който е вложил 50 000 лв. в един апартамент е загубил парите си, а следователно и целия си труд, за да ги спечели. Колко е животът на един апартамент – 30, 50, 70 години. А после? - всичко от начало! В САЩ и Канада апартаментите съзнателно се правят с живот 10-тина години. На село къщата на дядо ми е на 120 години. Но освен това, аз съм собственик и на земята. Върху нея мога да си построя с двете си ръце каквото поискам. Потърсете знаещи, които да ви направят къщата за 200 години, вместо за 20 (повечето българи знаят как се прави това).
- Учете, творете, но вземете ли необходимото – раздавайте останалото НА СВОИ – такива, които споделят всичко това, за което говорим. Такива, които няма да ви заробят утре вас. Ако аз успея да пусна в експлоатация безгоривен електрогенератор, ще си го инсталирам в къщата. Няма да го патентовам, нито ще искам да стана монополист на пазара. От патенти и пазар ще имам нужда, ако ще трупам пари. А аз искам електроенергия, не пари. Толкова е просто. Ще се свържа с приятели и ще им помогна да си инсталират и те такъв генератор. От тях ще поискам това, от което имам нужда – този, който има оранжерия, ще ми даде храна. Ще взема само от него – това ми стига. Другите нека ползват постигнатото от мен, защото утре те ще постъпят по същия начин.
- Търсете подобни на нас хора и говорете с тях. Събирайте се все повече, за да не бъдете отшелници, криещи се от закона. Представяйте си бъдещите предприятия-общности, съставени на описаните принципи. Изтрийте хищническото мислене подсказано ни от биороботите.

Къде е тук кариерата, реализацията, материалната несигурност, които днес ни пречат да имаме семейство и род?
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 13.12.2005, 15:50
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Ето това е финансовата матрица от която си мислим, че няма излизане.
Но има изход - това което посочва Иван .

За свободната енергия и аз съм си мислил много, но засега не знам кое ще е революционото техническо решение.

Обаче не считам, че е много удачно да се "хакне" електромера и се проточва немерена енергия. Нищо, че ЕРД-тата за вече чужди небългарски фирми. Защото когато маймунките станат много - клона ще се счупи.




--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
po3ok
Публикувано на: 13.12.2005, 17:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 65
Участник # 96
Дата на регистрация: 1-September 05



Напълно поддържам мислите на Иван.
Дано повече хора достигнат най-сетне до такива изводи.
PM
Top
kardama
Публикувано на: 13.12.2005, 17:45
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 39
Участник # 82
Дата на регистрация: 15-August 05



много момичета мислят като Бел/от мислещите/а не сме малко,които мислим като Иван.Интересно е дали Бел вижда голямото разминаване.Какво ще кажеш Камбанке?
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 14.12.2005, 1:31
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Ще кажа че се надявам много мъже да мислят като вас но в реалния живот срещам друго...ние с вас дори не се познаваме. За съжаление аз съм имала възможността да се нагледам на хищничеството на хората...и винаги подозирам отсрещната страна вътре в себе си но това не ме е накарало да залича естествения си порив да помагам ако мога...разбира се обидно ми е когато виждам че много хора искат само д аполучават помощ но не обичат да отвръщат...в един момент се обезсмисля помощта когато не се оценява а напротив -мислят те з абалък...нагледала съм се и на това.

Съгласна съм с това което казва Иван. Аз не желая да жертвам времето и младостта си в сащ, хиледи сълзи съм източила но въпреки това го правя защото искам да си осигуря независимо бъдеще. Да, щеше да ми ехубаво да си живея в някво племе и да си ловуваме като сме гладни и да си почиваме през останалото време но за съжаление това не може да се осъщесвти, иначе би било хубаво. Съгласна съм наистина с ваща версия, но за съжаление до няква степен съм в тая финансова матрица и тая скапана система. Имам цели в живота и не ми е достатъчно да живея посредствен живот-работа и после в къщи после работа и после вкъщи...по-скоро бих се гръмнала! Не мога да бъда зависима от някаква такава работа с някъв шеф от когото да ми зависи заплата и всичко.
Просто не съм постоянен човек аз не бих могла да съм обвързана към едно еднообразно ежедневие цял живот, има нещо номадско в мен което ме влече да се лутам по света, и в нещата които правя. Аз съм опитвала всякакви неща в живота си за да остановя сама кое искам и кое не, още не ми е съвсем ясно но вървя напред и не мога да се спра...амбицията ме кара да завършвам докторантура но не само...много са причините. Незнам, нещо ме тласка постоянно отвътре и се лутам в живота като муха без глава... веднъж баща ми ми каза -" не се чуди че си такава, ние сме вечно нещо търсещите"...

Потомка, Кукувица и Стихии са стихотворения които са ми много близки, на Елисавета Багряна която обожавам!

Не ме питай защо...причини много, а понякога и аз незнам!

А за системата от услуги между познати, не е нова на света. Тя си е в пълно действие при някои хора а при други не...

Абе аз бих искала да познавам хора които мислят така като Иван и са искрени но такива рядко съм срещала...аз съм човек който се отзовава за помощт с това ме знаят приятелите. Аз никога не мога да се вкисна ако някой ме сабуди през нощта с проблем или каквото и да е но съм свикнала да не учаквам подобен отклик от другите....просто благородните по душа хора са голяма рядкост а това е едно от качествата които най-ценя в хората!!!

PM
Top
Bell
Публикувано на: 14.12.2005, 1:41
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Що се касае до мъжете просто ви казвам че ....положението е трагично за човек като мен! Имам чувството че се разминавам с всички.....и за това се обръщам към себе си и вглабението над нещата от живота и нещо да сформирам семейство ми изглежда като някъф виц! Може би просто рядко срещам хора които да мога да уважавам особенно от мъжкия пол!
Незнам дали това обяснява ниската раждаемост но всеки със свойте причини, важното е че има причини за тва нещо и аз по горе изредих някои които вие игнорирахте...колкото и да го мисля фактите са налице и аз искам да си имам дете но това много ме плаши а и не мисля че някога мога да одобря някой за себе си-май спадам към категорията на вицовете на Стоимен! Не е лесно да комбинираш идеализма и скептицизма....можеби е най-добре да питате някоя друга за мнение, аз определено имам странни разсъждения върху мъжете жените децата семействата и всички тези неща (всички ми го казват)!
PM
Top
Иван
Публикувано на: 14.12.2005, 11:42
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE

Съгласна съм с това което казва Иван. Аз не желая да жертвам времето и младостта си в сащ, хиледи сълзи съм източила но въпреки това го правя защото искам да си осигуря независимо бъдеще. Да, щеше да ми ехубаво да си живея в някво племе и да си ловуваме като сме гладни и да си почиваме през останалото време но за съжаление това не може да се осъщесвти, иначе би било хубаво. Съгласна съм наистина с ваща версия, но за съжаление до няква степен съм в тая финансова матрица и тая скапана система. Имам цели в живота и не ми е достатъчно да живея посредствен живот-работа и после в къщи после работа и после вкъщи...по-скоро бих се гръмнала! Не мога да бъда зависима от някаква такава работа с някъв шеф от когото да ми зависи заплата и всичко.

Иска ми се да коментирам това, но ще излезе, че правя анализ на Белл. Не.
Правя анализ на този модел на "търсещия човек", който тя описа накратко. Този търсещ човек е човекът хванат от Матрицата.
Чудото на Матрицата е, че успява да ни накара да мислим черното за бяло, "свободата за робство, а робството за свобода" (помните 1984, нали?).
Понеже борбата е естественото състояние на човека, в Матрицата е включен и такъв елемент - илюзията за борба. Т.е. наложена ни е нуждата да се борим за нещата, които са ни дадени "безплатно" от Бог. Явно не ги оценяваме като необходими и достатъчни, затова Бог допусна да ни се случи всичко това. Сега всеки ще ходи, ще търси, ще се бори, ще изпита на гърба си какво е да си богат, какво е да си беден, какво е да нямаш най-нужното, какво е да имаш безполезни неща... И един ден в този или следващия живт нещата ще си дойдат на мястото. Пак ще подредим ценностите в правилната йерархия, но вече ще сме убедени в това от личен опит. Сега за "търсещият човек" даденото от Бог му се струва дивашко -
QUOTE
Да, щеше да ми ехубаво да си живея в някво племе и да си ловуваме като сме гладни и да си почиваме през останалото време но за съжаление това не може да се осъщесвти, иначе би било хубаво.

Освен илюзията за борба "търсещият човек" питежава и друго интересно свойство. Смята, че без Матрицата няма да оцелее.
Представяте ли си? Матрицата, която ни убива, да се грижи за оцеляването ни! (справка плановете на Римския клуб до 2050г. да останат 1 милиард жители на планетата. Планът върви успешно).
Само ще приканя търсещия човек да се порови и да разбере какво в миналото се е наричало бедност и богатство.
Човекът днес няма нищо. Няма земя, няма дом, няма семейство, няма приятели. Не разбирам на основата на какво решава, че Матрицата му дава нещо?! А, да. Понеже той ги ползва тия неща по някакъв начин - отпускат му тая възможност, както се подава стръв на рибата.
Ех, забравихме какво е да си собственик, господар, създател.

Но най-интересното за мен е, че Матрицата кара хората да мислят, че без нея ще са по-бедни, по-нещастни и по-зависими. Че ще им се наложи да ловуват и да спят по пещерите. Тук приканвам училите икономически науки да направят една сметка.
Колко пъти плащаме за едно нещо?! Да вземем една къща.
- Веднъж плащаме на продавача - строителната фирма
- Същата сума плащаме на банката, защото днес никой не може да си купи къща (нова или стара) без заем. В предишния пост казахме, че ние пари нямаме. Биороботите имат.
- Строителната фирма е включила в цената си, обаче ЗАЕМа, който е теглила за машините си, а някога кампанийно дори и за материали и заплати.
- А материалите? Те са произведени по модерна технология. YTONG имаш автоматизирани линии, които са купени със ЗАЕМ, който трябва да се връща максимално бързо.
- А ако си прокарате парно? Трябва ви ЗАЕМ.
- Ако си сложите PVC дограма със заем, ЛИХВАТА ще е по-малка, защото спестявате енергия.
ХА-ХА-ХААААА
Колко пъти платихте за апартамента си? 4-5 или повече?

Е-ееееех. Живот!

А това е само върхът на айсберга. Целият този високооборотен хаос води до нещо много по-трагично. Ние изчерпваме метали, богатства, въздух и вода, създавани милиарди години. Тия богатства са част от еволюцията на планетата. Там са нейните спомени, цялата информация.
Ние сме паразити! Гниди по Земната кора!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 14.12.2005, 11:54
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ето най-после една тема, която се вписва напълно в идейния замисъл на този сайт. Създаване на наша информационна среда. Създаване на наше идейно пространство, което да измести света на паразитите. Защото в крайна сметка Идеята е тази, която е създала нашата цивилизация и само Идеята може да промени сегашния безрадостен свят. Най-после някои започнаха да използват главите си за мислене.
Написанато от Иван е чудесно и засега нямам какво да добавя.


--------------------
PM
Top
Bell
Публикувано на: 14.12.2005, 12:34
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Аз направо съм с двата крака в матрицата и не мога да излезна....просто няма как. Можеби за това се лутам и чувствам че нещо ми убягва постоянно и ми липсва а за разлика от много хора аз наистина имам прекрасни дом семейство земя и свобода....незнам защо съм търсеща явно съм доста обвързана с матрицата мислено и не мога да се отпусна и да се наслаждавам на това което имам, но съм така от както се помня! Иван е много прав но аз поне за себе си не мога да осъзная как да прекъсна връската! Направо ме порази даже с точността си на описанието на търсещия човек, все едно слушам за себе си.


Иначе не се шегувах като го казах тва с племето и ловуването когато си взимаш от природата това което ти е необходимо и тн. Като индянците....без нужда да покоряват и опустошават.....перфектно само че сега ако ми кажат да се заточа на някоя планина просто няма да мога!
PM
Top
100именъ
Публикувано на: 14.12.2005, 13:03
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 179
Участник # 53
Дата на регистрация: 28-July 05



Ами и аз също незнам какво да добавя след написаното от Иван! Точно това имах предвид в новата ми тема! Че докото кретените тук провокират, такива теми ще са рядкост, или най-малкото въпросните ще влезнат и тях да осерат!

Ама верно няма какво да се добави към написаното от Иван! Просто темата да се заключи и да се постави най-горе!

Или пък още повече! Иван да се хване и съвсем малко да я пипне в насока, че да стане коментарна статия, а не като пост от форум! И като го направи, да се качи като материал на страницата, или в предполагаем следващ брой на вестника!

Поздрави! smil4334abded4493.gif


--------------------
?????? ? ??????!!!
PM
Top
kardama
Публикувано на: 14.12.2005, 14:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 39
Участник # 82
Дата на регистрация: 15-August 05



смятам,че нищо съществено не може да се добави,но може да се обсъждат детайли и начини да започне осъществяването на идеята.аз отдавна се опитвам да заживея така,но нали съм ерген,не става-куц човек.току сега загубих битката за душата на една страхотна жена,тя се предаде на матрицата.затова мисля че трябва да има модел за живот извън нея,който да го показваме за да не се плашат търсещите души
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020