www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Мадара


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Мадара
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Пръстена с Жар птицата. За съжаление, такава миниатюра, трудно се снима,с какъвто и да е фотоапарат, при лошото осветление.
За разлика от този от Елова могила, край Трявна, с надпис "Сито", който бил някъде на експозиция и забравил да се върне в музея и не се знае кога ще се върне, този все пак е в наличност

User posted image
PMEmail Poster
Top
iss
Публикувано на: 2.10.2010, 13:21
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Йордан_13 @ 1.8.2010, 20:27 )
Пръстена с Жар птицата. За съжаление, такава миниатюра, трудно се снима,с какъвто и да е фотоапарат, при лошото осветление.
За разлика от този от Елова могила, край Трявна, с надпис "Сито", който бил някъде на експозиция и забравил да се върне в музея и не се знае кога ще се върне, този все пак е в наличност

User posted image

Не намираш ли прилика ?

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Публикувано на: 2.10.2010, 13:31
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Пътешествие по линиите на Дракона
Адриана Вотей
QUOTE


М А Д А Р А

Мадарският конник е уникален енергетичен център! Пътешествие назад във времето показва, че земята ни е орисана да бъде люлка на цивилизации. Планетата ни е покрита с енергийна мрежа. Там, където каналите й се пресичат, са възниквали цивилизации, изграждани били светилища. Тези места са се превръщали в поклоннически центрове за вярващите и знаещите. Древните са нарекли енергетичните канали „линии на Дракона“. България е един от центровете на пресичането им. Ако сравним земното кълбо с човешко тяло, то разположението на страната ни върху него можем да съпоставим с човешкото ухо. Не случайно на малко географско пространство са концентрирани много исторически и енергийни центрове. Един от тях е Мадара. Колко много древни цивилизации са оставили следи на малкия скалист участък! Тук има следи от първобитните хора. Пещерите пазят следи от представяните мистерии от тракийците. Голямата пещера, естествен амфитеатър, от древността до днес се използва за концерти заради мистичната си акустика. Някога мястото е наричано храм на трите нимфи, покровителки на природата и водата. Като сълзи на нимфите прокапва вода, която превръща пещерата в леден дворец през зимата. До нея има няколко култови камъка. Те излъчват силна енергия. На кръстопътя на цивилизациите тук са запазени древната скална църква „Св. Пантелеймон“. Светецът открай време е покровител на целителите и пророците. Централното място в това чудно място заема скалният барелеф на Мадарския конник. Изображението не е единствено в света
Същият конник с куче и лъв, изсечен върху скала, е открит в Тибет, в Латинска Америка и в Индия. Майтрейя – бъдещият спасител на човечеството, е названието на изображението в Тибет. В някои тибетски текстове това име звучи като майдар, доста близко до Мадара. В Тибет има планина Мардар, която е свещена за будистите. Там спи митичният змей Шеша, който е аналог на земната кундалини. В келтското руническо писмо има руна – знак Мадар, което означава конник или Слънчев бог. В протобългарското тенгрианинко писмо също са били използвани рунически символи. Доказано е от множеството открити скални надписи. Руната Мадар също се използва за обозначение на висшето „Аз“ на човека.
Предположения

Мадарският конник може да не е конкретно изображение на някой български хан, както считат досега някои историци, основавайки се на очевидно по-късно направени надписи на барелефа. Нови изследвания на български, руски, китайски историци сочат, че това вероятно е образ на Слънчевия бог, а може да е и самият бог Тангра.

На няколко метра от конника в гората се намират руини на древен жречески храм и хоризонтална обсерватория. Там неотдавна археолози намериха съд с барелеф със зодиакалните знаци, който е на 6000 години, според изследванията. На Мадара е намерена плочка с изображение на жрец-колобър държащ знака на Тангра или руническия – „мадар“. Древните български жреци – колобрите, се славили със своите астрологически и астрономически познания. Един от най-древните календари, изобразяващ зодиакалния кръг с образите на животни, е български. По-късно е възприет от китайците. По мнение на историци той е създаден преди повече от 6000 години! И още тайнства…
Там се намира мистичен камък, заобиколен от всички страни с крепостна стена. За лечебната му сила са знаели даже средновековните европейци, което четем в хроники от Ватикана. Поклонници от цяла Европа още през XIII век са се събирали при камъка. Силата му е свързана с мястото и взаимните енергийни влияния. Той не бива да се руши, не бива да се отчупват парченца за спомен. Ако нощем се разходите в околностите на Мадара, ще видите мистично синкаво сияние, излъчвано от скалите.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Einherjer
Публикувано на: 23.10.2010, 15:56
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 50
Участник # 1 689
Дата на регистрация: 9-November 08



в персийката митология има такава птица Симург или Синмурф.

PM
Top
antijew
Публикувано на: 16.6.2011, 20:47
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07





--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
anti666
Quote Post












И да си дойдем на думата;
QUOTE
Светилището край Мадарския конник действително се е използвало като шамански център и според Овчаров ако традицията бъде възстановена с участието на истински жреци, това ще привлече много туристи в региона

Представете си, довлечен от Сибир бурят като панаирджийска мечка изпълнява всяка събота вечер пред тълпа туристи тенгриански ритуали. Как с тъпан в ръка уморено подскача около огъня, а дебелите германци с автобуси от Златните щракат с фотокамери след 20 лв. вход за шоуто. (За българи - 15лв). Чак настръхнах от това видение. Масон, какво да го правиш, заедно с шуменския кмет и олигарх само пари и Бафомета са им в кратуните.

Знаете ли на какво е заприличал Перперек? Входна такса за паркинг, събира я хасковския кмет с някакво джангалско име. Асан Азис или нещо подобно. На входа пък се върти алъш-вериш на някакъв кич по сергийките. Когато се качвахме горе на колобърското светилище някакви кинаджии правеха тъп филм за еврейското киностудио Бояна. Точно на хълма срещу Перперек пък джангали от ДуПиСето са направили от храсти надпис "ДПС", нагло демонстрирайки, че това е тяхна територия.
Как да не благославяме любимия ни темплиер Овчаров. И да не ни е яд, че Калоян не ги е изсякъл докрай при Одрин навремето.
Top
Necromant1
  Публикувано на: 20.6.2011, 15:25
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



Българските шамани като се крият като мишки, ще ни внасят чужденци. Де ги нашите колобри на Спас Мавров? smil4334a7c1e8c32.gif Ми нема ги! Потънали са в дън земя. Ако имаше нашенски си се съмнявам, че щяхме да докарваме от майната си. smil4334ac775281d.gif
Мишки бол, а къде са котките? smil4453a9006c2f4.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
anti666
Публикувано на: 21.6.2011, 13:47
Quote Post












На Овцата ще му излезе по-евтино наместо да им плаща пътните от Бурятия, да облече няколко гладни студентчета от НАТФИЗ като шамани да думкат с тъпаните за атракция на туристите. Както "нестинарите" по крайбрежните курорти правят шоуто на зачервените от бирата и слънцето скандинавци. К'во пречи. Акъл или образование? Щом ще има пачка, проблем нема за масона.

Некроман, как мислиш, що не се показват колобЪрите наяве? Ако беше попрочел малко тука, щеше да си чувал и за Забранените години. А що са забранени? Ами щото си избрахме (или по-точно византийците ни го избраха) да си имаме попове-мутри, попове-ДС агенти, масони, хомосексуалисти, ядрени попове, бизнесмени. Каквото пръкне от Семинарията. Истински вярващите свещеници са натикани в 10-та глуха поради силно йерархичната структура на БПЦ. Няма какво да се оплакваме. Докато не изтече Проклятието, не очаквай някаква намеса, освен в изключително възлови моменти и дори тогава чрез посредници.
А дали ги има? Интересно например, кой ли си е правил труда да реди тези каменни кръгове по абсолютно неизвестни светилища. Или пък прясно засадена трепетлика из Балкана.
Кромлех
Top
Necromant1
  Публикувано на: 21.6.2011, 20:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



Виж сега анти666. Аз съм чел достатъчно този форум тук и не ми пука особено кой как тълкува историята. За едни колобрите липсват от 1200 години , за мен липсват от 15 трилиона. Така че си е малко въпрос на гледна точка.
А за въпросните камъни дето са наредени е ясно и се вижда, че са от тях, както се виждаха и на снимките от темата за едно от светилищата в Родопите с промушвачка, където на околните дървета си личаха достатъчно добре накичените парцали. Виж аз не съм сляп, просто се питам къде им е дейността в нашето общество и пак ти казвам за това проклятие, малко е спорен въпроса, какво, кога, как и за колко. Виж може да съм склерозирал и да не помня някои подробности от миналото си, ама не чак толкова много. smil4334a6f863501.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
anti666
Публикувано на: 22.6.2011, 17:04
Quote Post












Тия парцалки там са накичени от помаци, които са толкоз мюсюлмани, колкото и турци. Просто светилищата са останали от древността в паметта им като място за преклонение.

Иначе за другото - има ли въобще в момента общество в България? Иначе казано, организирано национално-отговорно самосъзнание? По-горе един от нашите пусна един зов за помощ, да видим колко хора ще се включат.

Разбирам ти и упрека, но не очаквай ТЕ сега да бият тъпана (и в буквалния и в преносния смисъл). Когато трябва, ще се чуе. А дали ги има или няма - твое право да си мислиш каквото искаш. Нали сме демокрация все пак. Всеки най-знае.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.6.2011, 20:32
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Necromant1 @ 20.6.2011, 15:25 )
Българските шамани като се крият като мишки, ще ни внасят чужденци. Де ги нашите колобри на Спас Мавров? smil4334a7c1e8c32.gif Ми нема ги! Потънали са в дън земя. Ако имаше нашенски си се съмнявам, че щяхме да докарваме от майната си. smil4334ac775281d.gif
Мишки бол, а къде са котките? smil4453a9006c2f4.gif

smil4334ad1724132.gif Мисля, че в този сайт бе дадено достатъчно познание, достатъчно напътствия, дори указания, какво да се прави, така, че нямате нужда от клоуни с дрънкащи звънчета и опулени очи да ви посочат "светлото бъдеще". Особено с "Ода за Светия Дух" бе казано много. Толкова много, че дори аз самия се учудвам, че трябваше да се каже толкова много за една такава инертна маса, наречена днес "български народ".
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 23.10.2011, 18:18
Quote Post












Николай Овчаров - темплиер или тенгрианин?

Едно интервю с него след завръщането му от Бурятия. В казаното не намирам нищо лошо и донякъде променя поне за мен отношението ми към археолога Явно престоя там и познанствата му с тенгриански шамани добре се е отразило. Сега за себе си трябва да разреши това раздвоение на личността - темплиерство или тенгрианство. Кои сме ние да го учим, разбира се smil3dbd4e5e7563a.gif

QUOTE
Фокус: Проф. Овчаров, какви са впечатленията ви от експедицията, която проведохте в Монголия и Бурятия?
Николай Овчаров: Това беше една полуекспедиция – полуделегация в едни неизследвани от български учени краища. Тя не беше само с цел изучаване на историята, тъй като тя е организирана от Ордена на рицарите тамплиери в България. Моите други трима колеги са бизнесмени, които се занимават със строителство, така че ние имахме не само научни занимания, но и бизнес интереси. В тази насока бяха особено важни срещите, които проведохме с много влиятелни хора – министри, кметовете на двата града – Улан Уде, столицата на Бурятия и Улан Батор, столицата на Монголия. Срещнахме се с хора от бизнеса, с туроператорски фирми. След това пристигнаха и писма, които донесохме в България за побратимяване на София с Улан Батор и на Варна с Улан Уде. Писмата вече са предадени на кметовете на съответните градове. Надявам се нещата да се развиват. Тези страни в Централна Азия са изключително интересни – и като история, и като природни забележителности. Бурятия се намира на езерото Байкал – може би най-красивото в света езеро, второто по големина. Занимавах се освен с историческите въпроси и с проблемите на туризма. Видяхме уникални неща като например пълен двучасов шамански обред, който успях да заснема с камера в Бурятия. Много е важно това за нашата история, защото преди 2000 години по тези земи в Централна Азия са живели прабългарите, които са изповядвали подобна религия. Ние намираме в Плиска и Преслав по стените рисунки на шамани, техни атрибути при разкопки в земята. Аз съм единственият български учен, който е успял да съзре това нещо на живо, както е ставало по времето на хан Аспарух. Това е много важно и полезно, донесох и литература, по която ще работим. Другият въпрос, освен прабългарите, беше монголите и тяхното нашествие в Европа през XIII век, защото имаме контакти и с тази култура, с ордите на Чингис хан и неговите наследници. Именно в тази насока извърших много изследвания и получих предложение от колегите в Държавния университет в Бурятия за лекции през следващата година, които да обяснят късния етап от нашествието на хуни и монголи в Европа, за което се знае твърде малко.
Фокус: Какво е характерно за шаманските практики и какво ново научихте за историята на прабългарите?
Николай Овчаров: Самият факт, че ние с главния шаман, организация „Тангра”, която е към президентството на Бурятия и представлява Съветът на президента, с него поговорихме преди обреда. Оказа се, че макар и теоретично знам много за шаманството, за боговете, за духовете, които се викат. Аз го знам от научната литература. Той беше много учуден, че имам такива познания. Занимавал съм се с тази тема – с Тангра, с женското божество в прабългарската религия, с духовете, които шаманите са викали. В България имаме теоретичните познания за нещата и археологическите находки, а Бурятия и Монголия видяхме на дело след хилядолетия запазени тези древни танци, ритуали, които са изпълнявани и от нашите предци.
Фокус: Какви са доказателствата за произхода на българите по тези земи?
Николай Овчаров: Доказателства в прекия смисъл „там са били прабългарите” не можем да намерим, но знаем от историческите извори, че в периода II – I век пр. Хр. до I век сл. Хр. прабългарските племена са били в голяма империя на хуните, която е обхващала цяла Централна Азия и е граничила на юг с Китай. За това има доказателства, които са доста добре определени от учените, като покойния проф. Станчо Ваклинов в неговата книга „Формиране на старобългарската култура”. По-късно вече хуните са разгромени, тогава започва и Великото преселение на народите, което изтласква и българските племена на запад към Приазовието, откъдето започва и европейската им история. Не можем да намерим пряко доказателство за това „те са тук или там”, но можем да видим ритуалите, обредите и религиите в годините, когато те са били по тези места. Това ще бъде особено полезно за културологията, която изучава тези древни ритуали.
Фокус: По отношение на туризма – има ли интерес от страна на местните хора към България и обратното – на българите към тези дестинации?
Николай Овчаров: Обсъдихме и развитието на туризма. Предвиждаме създаването на дестинации, които да преодоляват това солидно разстояние и българите да могат да видят тази екзотична природа от земното кълбо, и хората от Монголия и Бурятия, много, от които не са идвали никога в Европа. Те могат да дойдат на Българското Черноморие и да видят българското културно наследство. Преди да отидем само един от нас беше ходил там. Идеята е да се види от страна на българите този уникален край. Като всяка туристическа дестинация, тя трябва да има своята реклама. Неслучайно бях кръстил нашата експедиция „По следите на прабългарите и Чингис хан”, защото това са ключовите понятия и рекламни термини, които могат да заведат българите там, за да видят тези исторически места. Другото е природата – езерото Байкал и други природни забележителности, които са уникални. Това е дестинация, към която полетът е тежък, през Москва. Говорихме с колегите в двете страни за създаването на чартърни полети, които да стигат или до столицата на Бурятия Улан Уде, или до столицата на Монголия Улан Батор. Мисля, че това е напълно постижимо. Ако има чартърни полети, това ще намали и цената на билетите и ще ускори пътуването дотам. Двете републики са съседни, на разстояние от 600 км, което изминахме с коли. Що се отнася до тяхното пътуване, за тях Европа е не по-малко екзотична, отколкото тези страни, в които бяхме. Тяхното желание да посетят България също е много голямо. То ще се направи на базата на същите условия – чартърни полети. Имаме идея да създадем едно малко представителство на Бурятия и Монголия във Варна, където хората ще могат да виждат рекламни материали, презентации и филми, които да покажат на българите какво биха могли да видят по тези страни. Имаше кръгла маса за туризма, на която представих кампанията „Чудесата на България”, която предизвика голям интерес там. Отделно бе представен един филм за Перперикон и Татул, който също предизвика голям интерес. На срещата бяха всички туроператорски фирми и от съседните области. Вече можем да говорим не само за тази част, но и за други области от Централна Азия, от бившия Съветски съюз и Далечния Изток, които също се интересуват от подобен вид туризъм.
Аделина ГЕОРГИЕВА
Top
РонинА
Публикувано на: 29.3.2014, 17:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 154
Участник # 35 428
Дата на регистрация: 7-March 14



QUOTE (Йордан_13 @ 12.7.2010, 23:56 )
А сега виж, стопана на местото, една дълга поне 1,50м змия, как си е свалила кожата в основата на самия камък

Йордан_13 това в десният ъгъл долу на снимката с кожата от змия,глава на змия ли е или така ми се струва-вижда се че не е част от кожата-или....
PM
Top
anti666
Публикувано на: 26.10.2015, 22:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



През септември ми се случи да мина през Мадара. Не бях сам, качихме се горе до крепостта. Гостът ми потвърди това, което знаех отдавна. Че мястото навява на тъга, на много тъга и на смърт. Именно там, на Мадарското плато, а не на Шуменското както казваше Елтимир, е произнесено Проклятието при вида на изкланите българи - от старци до пеленачета.
Случаят ме свърза с една пенсионирана екскурзоводка. Която седеше от другата страна, до оброчището. Заприказвахме се и тя ми разказа няколко любопитни неща от миналото й като ексурзовод на Мадара. Защото е призвание да си такъв точно там, а и от няколко приказки разбрах, че просто искаше да сподели с някой, а нямаше с кого. Случайности на това свещено място няма, отдавна го знам това.
Та стана дума за Мадара и конника. Първото и най-важно нещо е, че Конника на Хърса, Слънчевия син е изследван от много учени, включително и коневъди. И е установено по категоричен начин, че става дума за български кон или по-точно прабългарски (скитобългарски), от съвременната порода източнобългарски. А е български (не тракобългарски) по простата причина, че има стреме. За сведение, нито тракобългарите, нито римляните са използвали стремето. То идва с нахлуването на скитите и освобождението на България след 6-ти век.
Другото, което ми каза е за нейната среща с изтъкнат китайски историк, който минавал от някакъв симпозиум в Унгария. Разговора беше предимно за него. Когато тя започнала да му говори заучените истории за Мадара, той я прекъсва със следното
"Вие българите не знаете собствената си история. Не знаете, че вие сте били един от трите най-стари и велики народи. Не знаете, че Мадара е посветена на Слънчевия Бог и великата Майка, откъдето идва името му. Не знаете, че вас бавно ви унищожават. Вие не помните, че някога сте имали империи и сте стигали до нас, китайците".
Това донякъде не е вярно, защото всичко е писано тук, в нашия скромен сайт. И има българи, макар да се броят на пръсти, които са наясно с тези неща. Но е добре да се знае, че някои от древните знания за нас са известни и в Китай. Не само в Русия, Ватикана и Израел.

За тази лелка, вече пенсионерка съм сигурен, че е наясно с материала, след като знаеше за Даул таш и дори ми посочи височината на менхира, преди да бъде начупен от фанариотите. че е бил 8 метра. Тя също потвърди и че Колоната с надписа Тангра, която сега е в НАИМ е открита именно където е тенгрианския храм. Нещо, което до ден днешен учените се свенят да го признаят. В интернет, освен в нашия сайт няма да намерите откъде е преместена тази Колона. Неслучайно мълчат като партизани, защото името на Българския Бог е забранено да се споменава сред научните среди.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020