www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Светилище на връх "Свети Илия"


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Светилище на връх "Свети Илия", село Лилково, Чернатишки дял, Родопи
Йордан_13
Публикувано на: 14.10.2010, 23:16
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (antijew @ 14.10.2010, 14:12 )
Извинявай Йордан, но баба му наистина е египтянка, ама от по-новите, не от старите....
Данайчето явно се прави на улаво, че незнае откъде му са корените. smil4334ad8a149e0.gif


"Фараони в Тракия"

http://www.ossem.eu/Flash/2010_10/Default.html

;)))E, тази тема в списание 8, я разработиха, след като отправих остра критика към Валерия Фол, лично, че този въпрос за връзката България-Египет, много лукаво се подминава и нарочно се оставя на заден план. А тя работи с египтолози, като въпросния г-н в списанието. Списанието черпи идеи, определено от външни източници, т.е. хареса му една идея, види я някъде, прочете я и я разработва, по своему, което няма лошо, но губи творческия си дух и самобитност. Както и темата за Пеперудата, в новия му брой, която поставих на едно друго место, виждам, че са я разработили със същите реплики и тезиси, където я коментирахме.
Позитива е, от всичко това е, че извадиха на бял свят слънчевия диск с крилете от Палеокастро, да го видим, най-сетне и скарабея от село Любча (да го видим и него), където се намира Орфенското или Орфеевград.
Негатива: пеят си пак старата песен, подценяват доста културата на нашите деди, като я смятат за второстепенна на египетската, а тя е бащина.
Важното е, че още с темата за Щутград отворихме въпроса за връзката България- Египет и тя повече няма как да бъде оставена на тъмно в килера. Щат не щат, трябва да говорят по нея.
Сега те, ще си разботят по линията Египет-България, а ние по линията България - Египет.
Фараоните, които са идвали по нашите земи? Ами нищо повече от това - идвали са да посетят родните си места.
PMEmail Poster
Top
psaxtiris
Публикувано на: 15.10.2010, 10:59
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 23
Участник # 2 313
Дата на регистрация: 30-May 10



Само по снимката на камака нисто не мога да каза,не сам го видиал отблизо,но мозе да е и наи обикновен хромел (водени4ен камак) ако не знаес какво озна4ава самата дума.А колкото до твардениата ти 4е културата в Египет идва от Тракиа и там се доразвива smil3dbd4e5e7563a.gif smil4334aa44c7e89.gif ако успеес да го доказес това аз ли4но сте ти вра4а Нобелова награда smil4334aa05d5cb2.gif
Ако имас ниакакви други доказателства освен този камак мозем да обсадим,но само с него си за никаде,покази керами4ната пло4ка с календара за да имаме поне за какво да се хванем и да разискваме ина4е темата е из4ерпана или ниакои надпис,керамика,4аст от сад или каквото и да е,не мозе култура коиато дава на4ало на една от наи големите и напреднали за анти4носта империи като Египетската да не е оставила доказателства smil4341944e6b0c8.gif
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 15.10.2010, 12:08
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ако имас ниакакви други доказателства освен този камак мозем да обсадим,но само с него си за никаде,покази керами4ната пло4ка с календара за да имаме поне за какво да се хванем и да разискваме ина4е темата е из4ерпана или ниакои надпис,керамика,4аст от сад или каквото и да е,не мозе култура коиато дава на4ало на една от наи големите и напреднали за анти4носта империи като Египетската да не е оставила доказателства
=======================================================
Хе, хе, керамичната плочка с календара, а? Ще ти се... Когато й дойде времето, ще я видите всички. Просто не съм я открил аз, а и дори да бях, едва ли щях да я покажа на всеослушание и в неподходящ времеви момент. Имах голям късмет, че бях в точното време, на точното място и срещнах точния човек. И можах да я заснема, т.е. ми беше позволено.

Да, темата е изчерпана, от тази гледна точка е така. Иначе, аз ще я развия още малко за твое неудоволствие, в нежелана за теб посока.

===================================================
в Египет идва от Тракиа и там се доразвива smil3dbd4e5e7563a.gif smil4334aa44c7e89.gif ако успеес да го доказес това аз ли4но сте ти вра4а Нобелова награда
====================================================
Не, предпочитам да хвана Пътя към Небето, отколкото да получа Нобелова награда;))) Това е вътрешна корупция, корупция на личността. Тази връзка няма да бъде доказана от нас, ще бъде доказана, т.е. официално призната при следващите след нас. Нашата задача беше да стартираме процеса, да махнем камъка, която я затискаше и ние го направихме успешно. Процеса стартира. По него започна да се говори. Това е само началото.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 15.10.2010, 12:44
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Само по снимката на камака нисто не мога да каза,не сам го видиал отблизо,но мозе да е и наи обикновен хромел (водени4ен камак) ако не знаес какво озна4ава самата дума

хромели
User posted image

User posted image


А от този тип, ощше по-съвършени ги имам и на двора си.

User posted image


Ако погледнеш камъка от Свети Илия, той е малко по различен. Дупката му в центъра е съвсем плитка, за да задържи, каквато и да е ос.
А вторият камък с дупката е откъртен нарочно от голям коничен камък, т.е. и той не е бил самостоятелно.
Можеше да предположиш, че е просто тежко древно грънчарско колело или двете каменни колела/кръгове, са били част от техническата система на голям каменен храм.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 17.10.2010, 8:33
Quote Post












QUOTE
Ра е верно бог на слантсето но тои се изобразиава като 4овек с глава на сокол и слан4ев диск,каде ти е сокола

Сокола е съседната на Родопи планина, Сакар. Етимологията за сокол на старобългарски (а дори и сега на казашки) е сакар. И пак по една неслучайност, същото име го има и в Египет - платото Сакар.
Top
psaxtiris
Публикувано на: 23.10.2010, 14:37
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 23
Участник # 2 313
Дата на регистрация: 30-May 10



Когато 4овек има други визданиа от тука писестите му се забраниава да писе ли,нали в спора се открива истината,това ли е политиката ви.
PM
Top
Einherjer
  Публикувано на: 23.10.2010, 15:43
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 50
Участник # 1 689
Дата на регистрация: 9-November 08



QUOTE (psaxtiris @ 23.10.2010, 14:37 )
Когато 4овек има други визданиа от тука писестите му се забраниава да писе ли,нали в спора се открива истината,това ли е политиката ви.

Ей , гръкос, в спорос не се откривас истинатас -в спорос се цели единия да смацка другия , да го притисне и унизи.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020