www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> "Речник на дисидентите"


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Речник на дисидентите"
Eлтимир
Публикувано на: 17.2.2006, 22:10
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ето какво писмо се получи до нашия сайт:
"Господа! Надявам се чрез вас това да стигне до т.нар. Елтимир, сиреч Ангел
Грънчаров.
Г-н Грънчаров! Би трябвало да Ви е неудобно за писанията тук. Самият Вие
участвате в международния Речник на дисидентите, представен сте от г-н
Ганчо Савов. Познавате ме от времето на подготовката на този речник. Сега,
когато организаторите от Център КАРТА в Полша финализират издаването на
речника, са им необходими няколко снимки - на Едуард Генов, Илия Минев и
Володя Наков. По съвет на Ганчо Ви писах и Ви пратих плик с марки (защото
сте бил казал пред родителите си, че нямате пари да пращате снимки)да
изпратите снимките на тримата, за да бъдат сканирани и пратени в Полша,
след което щях да Ви ги върна. Никога не съм работила във Фондация
"ОТВОРЕНО общество" и тя няма нищо общо с този речник! Настоявам да
престанете да разпространявате глупости по мой адрес. Разчитах на Вас за
тези снимки, Вие ме подведохте - изобщо не ми отговорихте. Делото на
борците срещу тоталитаризма е достатъчно свято, за да бъде използвано за
евтини площадни упражнения по реторика!
С. Борисова"

Моят отговор:
Госпожо Борисова, разбира се, че писмото Ви стигна до така наречения Елтимир, тоест до мен.
Не знам кой какво Ви е казвал, но никога пред никого не съм обещавал, че ще Ви пратя снимки.
нито пък съм се оплаквал, че нямам пари за плик и марки. Щом се намират пари да разпращам
няколко стотин броя от вестник "Съпротива", все за едно писмо щяха да се намерят. Но не там е
въпросът.
За какъв речник, за какви дисиденти и за какво международно признание ми говорите, щом
преследванията продължават и до днес. И ги извършват същите изроди от ДС, които останаха на
постовете си и при "демокрацията".
Госпожо Борисова, много добре знам кой и защо отпусна средства за така наречения "Речник на
дисидентите". Но също така знам, че докато за "Речника" се хвърлиха стотици хиляди долара,
моят кум Илия Стоянов Минев умря в крайна мизерия. Също така знам, че докато ми
засвидетелствахте своето "високо признание", срещу мен течеше следствие по чл. 108 от НК.
Дори сега, когато отново ме каните да участвам във Вашето мероприятие, над мен тегне
заплахата за убийство. И тази заплаха е отправена отново от служители на ДС, извинете - от
служители на свръхлибералната и ултрадемократична НСС.
Госпожо Борисова, не съм Ви подвеждал, тъй като нищо не съм Ви обещавал. Нито лично, нито
чрез други хора. Ако някой Ви е подвел, сърдете се на него. Колкото до плика - ще Ви го
върна. Само че когато водя битка за живота си, при това в най-прекия смисъл, нямам нито
време, нито желание да се занимавам с измислени "речници" и да рекламирам българоубийствената
"демокрация". При това забележете - думите ми не са никво упражнение в риторика, а жестока
безпощадна реалност.
Да, борбата за свободата на България беше и е нещо свято. Само че за тази борба имам право аз
да говоря, тъй като участвах и все още участвам в нея. Защото благодарение на тази борба беше
разбит целия ми живот, разбито беше здравето ми и бял ден не видях. До ден-днешен! И едва ли
имате такова право да говорите за няколкото мои думи във форума на нашия сайт, когато цяла
една телевизия - СКОТ, или беше СКАТ, не си спомням точно - тая телевизия непрекъснато бълва
най-различни клевети по мой адрес, без да ми бъде дадено правото да се защитя. Нашите светове
са твърде различни, госпожо Борисова. Аз не Ви разбирам и съм сигурен, че Вие от своя страна
не можете да разберете мен. А защо отказвам да Ви пратя снимките, сама можете да си
отговорите. Впрочем аз разполагам със скенер и съм ги сканирал всичките. За времето, когато
наистина Историята ще има нужда от тези снимки. Сега обаче е твърде рано. Борбата продължава".
Така нареченият Елтимир


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 17.2.2006, 23:11
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



И тъй като стана дума за заплахи, а като гледам, темата на деня са заплахите, нека кажа още нещо.
Заплашват Волен Сидеров и арестуват заплашващите. Заплашват Ахмед Доган и му назначават охрана. Заплашват Янко Янков и Георги Ифандиев и следва предаване по телевизията.
Агентът на ДС Любомир Дончев заплашва дъщеря ми със смърт, ако не махна от сайта сведенията за него и нищо не се случва. Трябваше сам да се оправям и Любо Дончев напусна Ботевград. После разни служителки на съда и сътрудници на ДС съвсем открито ми обещават, че ще бъда убит при точно определени обстоятелства. Конкретни лица с конкретни имена. Нищо анонимно. Отново никакво внимание. И пак съм принуден да се справям с подръчни средства.
Та за каква демокрация говорим? За какво морално признание към нас, участниците в Съпротивата? Разбира се, че няма морално признание. Разбира се, че няма демокрация. За какво тогава да участвам в някакви речници? За да легитимирам типове като Дьорд Шорош, че са мои приятели? Тази няма да я бъде. Първо ни убиват, а после ни правят паметници. Аз не желая моите палачи да ми издигат паметник. Ще се сражавам докато имам сили. Пък после, каквато е волята на Небето.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.2.2006, 22:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Днес отново погледнах поканата за конференцията по случай "Речника на дисидентите" от 1999 година. Там си пише черно на бяло "Фондация Отровено Общество София". Или беше "отворено", недовиждам малко. Има си и емблемка, нещо като спирала. Има и една визитка от "Дружество Гражданин" с името на Силвия Борисова. Та ако г-жа С. Борисова е забравила, то архивите помнят. Имам и още какво да кажа, но нека уважаемата госпожа се обади пак, пък ще си кажа думата. Макар че още отсега мога да попитам защо като беше Конференцията не отидоха да снимат Илия Минев. Тогава той беше още жив. Онези 700 хиляди долрара от Сорос щяха да стигнат до едно пътуване до гр. Септември и за една снимка. Ама някой си Мишо Неделчев предпочете да пие малцово уиски, а не да прави някакви си снимки на разни националисти и фашисти като Минев.


--------------------
PM
Top
Хунор
Публикувано на: 18.2.2006, 22:34
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



От 44-та до сега десетки хиляди съсипани и убити, и няма нито един осъден. Със цялата си наглост се опитват да ни замажат очите, че животът е прекрасен smil3dbd4e5e7563a.gif


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.2.2006, 22:35
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ето, това е въпросът, че точно тая е целта на занятието - да ни замажат очите. Ама ние не сме чак толкова тъпи, колкото изглеждаме.


--------------------
PM
Top
Хунор
Публикувано на: 19.2.2006, 20:57
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Тези организацийки не казват и думичка за жертвите.

User posted image
А нашите комунисти отказват даже да си ги признаят smil4334af067a7a3.gif


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Севар
Публикувано на: 19.2.2006, 21:59
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Хуне, хем си модератор, хем сам цапаш форума с тая гейска физиогномия, аааа! smil4341944e6b0c8.gif
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Eлтимир
Публикувано на: 19.2.2006, 22:03
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Това ме навява на мислта, че според юдаизма, хората се делят на гои и геи. В такъв случай предпочитам да съм гой, отколкото гей.


--------------------
PM
Top
Хунор
  Публикувано на: 19.2.2006, 22:26
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



smil4341944e6b0c8.gif Така по добре ли е?
User posted image


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Иван
Публикувано на: 19.2.2006, 22:34
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



А-ааа, тоя не го познавам! smil3dbd4e5e7563a.gif

Ама е по-красив от горния.
Така става - и без това са тъмни петна по лицето на България.
PM
Top
Хунор
Публикувано на: 19.2.2006, 22:49
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Да се върнем на темата за дисидентите, прави ми вчечатление, че във нета почти не се намира информация.Жертвите в световен мащаб са около 100 000 000. А Палачите им ни управляват!


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



И тъй като стана дума за "Отровено общество", ето какво получих на една от пощите си: "ВСИЧКО СВЪРЗАНО С ОТВОРЕНО ОБЩЕСТВО Е ГНИЛО, ТОЕ НЕРЕДОВНО ОЩЕ ОТ РЕГИСТРАЦИЯТА СИ. НЯМАМ ВРЕМЕ ИЛИ НАХЪСЕН АДВОКАТ ЗА ДА МУ КАЖА КАК ДА ГО "ЗАТВОРИ"
Сега ще видим такива като Атака дали наистина водят битка срещу враговнете на България или само имитират такава. За пореден път им предлагам нещо. Досега винаги са отказвали. Много силно подозирам, че и тоя път няма да поискат да навредят на кученцата на Сорос.


--------------------
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020