www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> За чалга-борците и историческата правда


Страници: (2) 1 [2]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> За чалга-борците и историческата правда
anti666
Quote Post












QUOTE (Necromant1 @ 4.8.2011, 04:37 )
QUOTE
33 Тогава Тангра нареди
на алп Хурса: "Внедри, вложи ти Огъня в човека пръв -
това е моят светъл дъх!"
34 Така у хората душа
създаде Тангра. А пък тя безсмъртна е! И век след век крепи тя земния човек.


Неразбрах какво е общото между божествения дъх, безсмъртната човешка душа и Бога в човека. Кой е казал, че душата трябва да е Бога в човека, за да е безсмъртна? smil4334ab7941679.gif smil4334a6f863501.gif Според мен може да си е напълно човешка и пак да е безсмъртна без да има никакъв Бог в нея. Проблем ли е, ако е така? smil4334a7c1e8c32.gif

QUOTE
Те, това е Бога в човека, вътрешната оренда.

Орендата си е оренда, тя няма общо с Боговете или Бога в нас. Не ги смесвай нещата.

Аз не разбрах от тоя ферман по-горе каква точно теза застъпваш, но да ти напомня, че ние не дискутираме хипотези и това е сайт за тенгрианство, а не философско-езотеричен подобно на Xnet.bg. Смешно е да се изжвяваш като последна инстанция, защото срещу себе си нямаш лапетии. Йордан ти е цитирал "Сказание за Чулман" и не знам с него ли спориш или с древния автор на епоса, който си го е написал пределно ясно. Неслучайно оттогаз българите се зовем ХОРа.

А това "Орендата си е оренда" е направо бисер или другяче казано, словесна тафталогия. От сорта на "Това е така, защото е така"
А дали няма общо с Тангра - аз пък ще ти кажа че има, и още как!. Има толкова общо, колкото Светия Дух с Бога в светата Троица. Ако имаш някакви проблеми и с това, не го е измислил Йордан, спори с Йоан Богослов и Благовестието. Добре си решил да не пишеш повече по темата, щото не знам дали има някой, който да те разбира какво искаш да кажеш. Съмнявам се и ти самия да се разбираш.
Top
Necromant1
  Публикувано на: 7.8.2011, 22:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



Надявам се само един ден да прогледнете, че вие живеете за Боговете (алпите), а не те за вас. В човека няма Бог. Човека е Бог в някои видове атеистичен сатанизъм. Ако си мислите, че боговете не могат да творят, просто се огледайте в цялата природа на Земята, какво е било, какво е сега и какво ще бъде... Тая природа е цялта изтъкана от божественото творчество на множество богове. Изобщо не сме единствените дето свирим, пеем, рисуваме и ваем скулптури. Нещо сте се объркали.
smil4334aa05d5cb2.gif

Почвайте да проглеждате по-рано, че пътя ви свършва така много бързо... дечица... smil4453a9006c2f4.gif smil4334aa05d5cb2.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
Канатица
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



"И Бог създаде човека по свой образ и подобие" какво е според теб? В случай, че не се приема буквално, а на едно макрониво не е ли божествения дъх или дух това подобие?
И всъщност алпите като духовно по-еволюирали същества не се помагат ли, служат ли те за духовното издигане на останалите? Тогава кой на кого служи?
"Тая природа е цялата изтъкана от божественото творчество на множество богове."
И как стигна до извода, че са много или малко? И въобще що за прякор е това Призоваващ мъртъвци? В страницата посветена на монотеистична слънчева вяра ми се струва крайно неуместно.


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.8.2011, 10:28
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Един добър отговор на въпросното писмо от човек на име Петър Танов. Групата създала въпросното писмо е във Фейсбук и се нарича " 5-те лъжи за историята на България и Българите". Явно, за тях, Тенгрианството е една от тях smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
====================================================

Съгласен с няколко забележки! Началото на "Българите" не трябва да се обвързва с толкова късен исторически период и още повече с християнството и процесите в Рим и Европа! Те не ни трябват за да доказваме идентичността си ! Както и Иран, Ирак, Авганистан...Второ ако има ПРИЗИВ и се очаква да се получат градивни резултати то какво прави например отричането на Тангризма? Това ли е най-голямата "лъжа"? Какво се цели с тази цел? Да се налива вода в мелницата на съвременото християнство? Според мен "вкарването" на негативизам по този начин само отклонява вниманието от по-важните проблеми. Въпросът наистина е дискусионен и не е толкова елементарен! В подобен Призив не трябва да се "вкарват" проблеми на космогеничните учения, религиозните практики и религиозноте противопоставяния. Достоина "лъжа" е 1300 годишната история на Българите ! Но дайте да видим как например Ганчо Ценов защитава тезата за 13 000 годишна история! Дайте да "натискаме" да се УТВЪРЖДАВАТ безспорни исторически истини - да се акцентува на РЕАЛНИТЕ, излезли от Земята, факти! Някой ми каза, че в Гърция изучават много подробно и дълго Омир! Макар, че там за гърци не се говори....Дайте да искаме нещо конкретно! Например децата ни да знаят наизуст предметите в тракийските "съкровища"....В учебниците да се описват всички значими открития по земите ни от последните години....И най-важното да не се допуска догматизма в образователния процес, колкото и да е опасна плоскостта....Иначе идеята за Призив ми харесва! Дори предлагам да "отворите" текста и Администраторите да съберат и отсеят мнения и от другите 600 и кусур членове на групата...Още веднъж - харесва ми идеята!!!
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020