www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Как ни хранят евреите


  Reply to this topicStart new topic

> Как ни хранят евреите
Елтимир
Публикувано на: 26.9.2013, 16:48
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Съжалявам, че не мога да качвам снимки тук. Който желае, ще ги види в сайта ми:
http://eltimir.ovo.bg/news/kak_ni_khranjat.../2013-09-26-348
А сега голямата новина.
Всъщност кога евреите са ни донесли нещо добро? Какво друго да очакваме от тях. Тези гадове безподобни трябва незабавно да бъдат изгонени от България, а всичките им магазини, БИЛИ, Кауфланди да бъдат закрити и съборени. Наш, български хляб до еврейските камиони лайнарки. Тези жидове мръсни трябва живи да бъдат одрани!

"БИЛЛА” в Орландовци съхранява храна до машината за почистване на фекалии и кофите за боклук. За това информира столичанинът Мариан Ангелов в писмо до БЛИЦ. От предоставените снимки ясно се вижда, че действително става въпрос за занемарена хигиена.
”Абсурдът е, че машините, които се използват за почистване на тоалетни, са в пряк контакт с касетките за хляб и мляко, чувалите с картофи и др., с които се храни българина. Ето как става това. Машините са камиони тип помпи и служат за изпомпване на мазнините и отпадни води в магазина. Преди да започне работа на машината се поставят маркучи- видно от снимките, и ако работникът не е много прецизен – както е в повечето случаи, може част от фекалиите, намиращи се в цистерната, да се изтекат на земята - били сме свидетели на подобно нещо и то не веднъж. Да не говорим каква миризма на фекалии и какъв шум се вдига, когато почне да работи. Друго. Кофите за боклук и сметоизвозващите камиони са пак на същото място, където се доставя хлябът, млякото, плодовете и зеленчуците- видно от снимките. Явно е, че контролът от страна на ХЕИ, РИОСВ и др. компетентни органи е многократно занижен. Не можем да допуснем макар и чужди инвеститори като Била-България да погазват елементарните разпоредби за хигиена и да бъдат над законите”, пише Мариан Ангелов.

Той заедно с Лилия Ангелова и Александър Методиев са входирали жалба до кмета на Район "Сердика”, а през тази година нееднократно са сезирали и Второ РПУ за случващото се.

Тъжителите коментират и друг казус, който пряко ги засяга и който е подробно описан в жалбата до кмета. "Рампата за товарно-разтоварно дейности и дизеловия агрегат са в непосредствена близост до нашите прозорци и са изградени без никакво наше съгласие - това искаме да го подчертаем, а имаше и незаконно изграден навес за съхранение на стоки до агрегата пак без разрешение (в последствие премахнат от Строителен контрол). На линията на оградата при предварително одобрен проект по време на изграждането на обекта през 2010г. беше направен изкоп дълбок 4-5м. на цистерна за дизелово гориво - 5м3.

След наш сигнал до архитекта на район „Сердика", че този изкоп застрашава построената сграда (гараж) от нас, същият беше преместен на около 3-4м. от оградата. В резултат на тази неграмотност цялата ограда и гаража (масивна железобетонна конструкция) в момента е напукана и постоянно пропада- п-мо №АС-94-00-646/02.06.2010 г. Всичко това ни навежда на мисълта, че и проектирането на дизеловия агрегат е направено в пълно безхаберие и не е съобразено с факта, че там живеят хора и е под прозорците им. Ние питаме:

1.Кой ще ни възстанови щетите от напълно неграмотното и некомпетентно проектиране, в резултат на което ограда и гараж масивна ж.б. конструкция се рушат и пропадат?

2.До кога ще търпим грохота на камионите, както и да дишаме изгорелите газове на дизеловия агрегат, който е проектиран на нашата ограда, а за такова съоръжение е необходимо отстояние от жилищни сгради.

3.Проектирането на рампа за товарно-разтоварни дейности под нашите прозорци е най-малкото нечовешко и антихуманно, който шум ежедневно е тормоз за нас, нашите деца и възрастните ни родители.

4.Кой проектира, разреши и утвърди без нашето ни най-малко уведомление и съгласие тази рампа за разтоварване и всичките прилежащи към нея съоръжения или може би се има предвид, че чуждестранните инвеститори като „БИЛЛА България" са над законите и им се разрешават да вършат всякакви безобразия ?

5.Как се издават тези разрешения за строителство без архитекта, който го проектира, да отиде на място и да види, че там живеят хора. Все въпроси без отговори!”, пише в жалбата.

Във връзка с жалбата на Мариан Ангелов БЛИЦ се свърза с пресофиса на "БИЛЛА", но вече шести час няма отговор от тях./БЛИЦ


--------------------
PM
Top
18j
Публикувано на: 9.10.2013, 11:13
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Точно Била дължат над 9 милиона за местни данъци и такси - не са плащали от повече от 5 години. Тая паплач живее с мисълта че държавата е тяхна. Те се водят инвеститори от Германия, но истината е че еврейски-хазарски фондове от руски произход са изкупили всички тези предприятия в Германия и продължават да изкупуват. И тъпия германец като види стотинките му блесват очите. Затова скоро ще последват финансовия път на щатите. Евреина не купува за да развива бизнес. Евреина купува за да унищожава. За него парите са инструмен за унищожение вервайте ми имам 100 примера предвид. И заради профанната алчност на европееца жидовете са със самочувствието, че всичко от Москва до Берлин им принадлежи. Плащат ниски заплати слагат високи цени и всичко е една огромна спекула, за да може да се обогатяват мошетата. Е да обаче данните сочат, че у нас магазините им работят на загуба от много години, което би могло да е логично в тази криза и тази бедност която мачка хората. Верно че се пазарува масово в тези магазини, но какво - предимно евтини стоки от първа необходимост. Не съм сигурен че това може да формира печалба. За мен тези магазини нацвъкани навсякъде са преди всичко окупация на територия. Колко апетитни терени узурпираха вече по градовете без никакъв оглед дали има икономическа необходимост или ефикасност. Окупация и мачкане на местната дребна търговия. Малките магазини фалират и бившите им собственици са принудени да започнат в големия магазин на заплата - като същински роби в собствения си квартал

Лично отдавна съм бойкотирал тези вериги - никога не стъпвам там освен за да купя някои стоки които знам, че там са значително по-евтини. Почти никага не купувам от там хранителни стоки. Предпочитам пазарите за плодове и зеленчуци, от където купувам само от българи. Или пък местните малки магазинчета които изнемогват. В краен случай Фантастико и Дар на ония фамилията комунисти, които поне има възможност да са българи или най-малкото капиталите не отиват директно в чужбина. Из страната е по-добре - по селата може и да не стъпиш никога при тия мародери и измамници.

Но за тези хора от статията бойкота и протеста е направо задължение. Да се организират с хората от блока и да си паркират колите направо пред рампата, за да не може да функционира магазина. Да видим полицията тогава чии интереси ще защити - тези на съвестните данъкоплатци които плащат заплатите на държавните служители или онези на мародерите грабители които дори не плащат данък гнусни окупатори с техните ламаринени грозни постройки, дето държавата им строи паркингите и инфраструктурата понеже били клас А инфеститор. Клас А+ окупатор ако ме питаш.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.7.2014, 11:38
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Хубаво е, че тази новина бе съобщена навръх рождения ми ден, та никога да не забравям за какво съм се родил и дошъл на тая земя - да донеса Спасение на "богоизбраните";))) Спасението е акт на освобождение от самите тях. Неслучайно Адолф Шикългрубер бе охарактеризирал собствената си богоизбрана раса с девиза "Само трудът ще ви направи свободни". Немското "арбайтен, арбайтен", към най-радикалната прослойка на семитите има смисъл, но само донякъде, трябва и промяна в психологията на "богоизбраните". Щото "богоизбраността" не е просто звание, която ти позволява да правиш, каквото си искаш с другите народи, а доста тежка отговорност. Те убиха две български жени, печелиха от смъртта им, затова в отговор Българският Цар ще използва Соломоновият печат, тъй щото да промени съзнанието на 4-ма богоизбрани. 'Подозрения за измама", ха, това е един мек, но безмислен израз, юдеинът живее за да мами и живее на гърба на другите. Това е психология. Психологията на Варава!

http://btvnews.bg/article/bulgaria/podozre...-v-tailand.html
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.7.2014, 12:37
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Българският Саракт Волеизразява към Българите: Не се лекувайте в Израел! Последната надежда за Съществуване е в ръцете на Българският Бог!
Един ден ще се окаже, че състоянието на нашето здравеопазване не е случайно такова, каквото е, и то е такова, защото именно в Израел са решили това да бъде форма на тих Геноцид към Българите. Колкото по-малко Българи се излекуват, толкова по-бързо Българският народ ще изчезне. Просто е. Аз самият имах едно такова преживяване в наша болница, където просто бяха решили да ми помогнат по-бързо да умра чрез бездействие и думи от рода на "Момче, ти трябва да е лекуваш". Е, кой да ме лекува, след като те са се учили за това и Хипократова клетва са положили? Констатации от тоя род не ме лекуват;))) Пари печелят от това. Господ все още не е решил да си ме прибере. Вие, му мислете, които оставате... Затова евреите се опитват да превърнат лечението в Израел в "мода", а то си е просто бизнес с живота на гоя. Това е тяхната Психология. И затова права Нена 70. НЕ СЕ ЛЕКУВАЙТЕ В ИЗРАЕЛ! ХРИСТОС ТАМ ГО НЯМА, ЗА ДА ВЪЗКРЕСЯВА МЪРТВИТЕ!

User posted image
PMEmail Poster
Top
trak
Публикувано на: 30.7.2014, 18:57
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Историята на леченията в Израел трябва да се разгледа по-обстойно. От къде тръгва всичко?
Кои години започват българи на различна възраст да получават оферти за лечения в Израел и от къде идват офертите, кой казва на български пациенти да правят запитвания в израелски болници за лечения? Нима няма такива в Европа,няма техника или специалисти, независимо в коя държава? И къде се смята , че получават израелските лекари специализации и обмен? Защо офертите от Израел са по-скъпи от всяка европейска болница, но въпреки това болни български пациенти се пращат с дарения на лечение там? Кой им дава акъл да търсят точно там лечение и да събират дарения за там? Да не се окаже, че точно българската каса и лекари дават съвет на потърпевшите да търсят там лек и от там да тръгва всичко преди години.
Абсолютно няма логика да се търси лечение в Израел като има такива именити болници в Европа, с едни от най-добрите специалисти и техники в много насоки на по-ниски цени и в по-голяма близост до България.
PM
Top
Ванина
Публикувано на: 30.7.2014, 19:41
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



Не само въ израелъ, а и на наша територия сатаноизбраните и техните слуги грабятъ парите на Българите подъ предлогъ че ги лекуватъ. Направи ми "лекарятъ" операция, а дали си е свършилъ работа или не, няма законъ съ който той да поеме отговорностъ за последствията отъ операцията. Напротивъ колкото по зле си свърши работата толкова по добре за него, защото следва да отида пак за нова операция и да дамъ даже повече пари, защото нямахъ право същиятъ месецъ за ново направление. И така... все едно въобще не бе ме опериралъ. А може би и някой го е подкупилъ, за да ми навреди. Той ще си плаща. Ако има деца и те са лоши като него, ще да си идатъ преди бащата, за да види той какво е да останешъ бездетенъ. Реално той това му бе целта, да ме направи бездетна. После и той по най жестокиятъ начинъ ще да си отиде. И сто живота бездетенъ ще да се преражда на Земята докато се очовечи. А азъ като че не съм въобще оперирана, всичките рискове тегнатъ надъ менъ, но Небето и добра лекарка ми помагатъ, оправямъ се лека по лека и без нова операция. Викамъ и моля прабаба си Тодорка, да дойде от оня святъ, поне за малко и предаде умението си и знанието си да лекува и бабува. Само до преди векъ не малко са били Българите кои са знаели думи на сила, имали са умението да изцеляватъ и душа и тяло. Но умишленно унищожиха това свещенно знание. Моля Баба Тодорка да ми го предаде. Ако нямамъ наследникъ, на кого азъ да предамъ, тогава да го даде знанието на други кои си иматъ дечица.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.7.2014, 20:19
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (trak @ 30.7.2014, 20:57 )
Историята на леченията в Израел трябва да се разгледа по-обстойно. От къде тръгва всичко?
Кои години започват българи на различна възраст да получават оферти за лечения в Израел и от къде идват офертите, кой казва на български пациенти да правят запитвания в израелски болници за лечения? Нима няма такива в Европа,няма техника или специалисти, независимо в коя държава? И къде се смята , че получават израелските лекари специализации и обмен? Защо офертите от Израел са по-скъпи от всяка европейска болница, но въпреки това болни български пациенти се пращат с дарения на лечение там? Кой им дава акъл да търсят точно там лечение и да събират дарения за там? Да не се окаже, че точно българската каса и лекари дават съвет на потърпевшите да търсят там лек и от там да тръгва всичко преди години.
Абсолютно няма логика да се търси лечение в Израел като има такива именити болници в Европа, с едни от най-добрите специалисти и техники в много насоки на по-ниски цени и в по-голяма близост до България.

Най-вероятно нашите лекари са в търговски връзки с Израел. Де се казва, в такива са и правителствата, та всичко надолу следва тая логика. Обаче, какво казва Здравната каса в случая с европейските болници? Ами, че лечението там е много скъпо и те нямат пари да го покрият. Явно в Израел е по-евтино smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



http://www.segabg.com/article.php?id=199679

Глобализаторът, който дойде от студа


Разкрития на Джо Щиглиц - тазгодишният носител на Нобеловата награда за икономика, за кръвопийствата на МВФ и Световната банка
Грег Паласт

Докато слушах обвиненията на бившия главен икономист на Световната банка, очите ми се опулиха до изхвръкване. Например от разкритието как МВФ и финансовото министерство на САЩ са фалшифицирали изборите в Русия.

"Осъдиха хората на смърт," каза бившият апаратчик.

Той беше като изваден от книга на Джон льо Каре. Страхотният агент идва от студа, минава на наша страна и в многочасови интервюта разтоварва паметта си от чудовищните неща, извършени в името на една политическа идеология, зад която той е прозрял пълната й прогнилост.

Но пред мен седеше не някой изхабен шпионин от времето на Студената война, а къде по-сериозен "улов". Джоузеф Щиглиц е бивш главен икономист на Световната банка. Новият световен икономически ред е до голяма степен негова осъществена теория.

Интервюирах Щиглиц в продължение на няколко дни - в Кеймбридж, в един лондонски хотел и във Вашингтон през април 2001 г. - по време на голямата говорилня на Световната банка и Международния валутен фонд. Вместо да председателства срещите на министри и банкери, Щиглиц бе държан в безопасно изгнание отвъд полицейските кордони - барабар с протестиращиге монахини с огромния дървен кръст, с боливийските профсъюзни лидери, родителите на деца, болни от СПИН, и други недоволни от глобализацията. Някогашният най-вътрешен човек бе станал пълен аутсайдер.

През 1999 г. Световната банка го уволни. Не му бе позволено кротко да се оттегли; научих, че финансовият министър на САЩ Лари Самърс настоявал за публично отлъчване за Щиглиц, който за първи път, и то съвсем меко, бе изразил несъгласието си с глобализаторския стил на СБ.

Тук, във Вашингтон завършихме последното от няколкочасовите интервюта за "Обзървър" и Би Би Си за истинските, често скрити действия на МВФ, СБ и собственика на 51% от акциите й - щатското финансово министерство.

Тук от неназовани източници (не Щиглиц) получихме набор документи с гриф "поверително", "с ограничен достъп", "да не се огласява без разрешение на Световната банка".

Щиглиц ми преведе една от бюрократщините - "Стратегия за държавно подпомагане". Има такава стратегия за всяка по-бедна държава, разработена, според СБ, след внимателно проучване в страната. Но според Човека Отвътре проучванията на банковите екипи се състояли предимно от подробна инспекция на петзвездните хотели. Те приключвали със среща на чиновниците със съответния просещ финансов министър, на когото връчвали за "доброволен" подпис предварително изготвено от банката споразумение. (Разполагам с доста такива документи.)

Банката връчва все една и съща програма от четири стъпки.

Първата стъпка е приватизацията, която според Щиглиц е по-точно да се нарича рушветизация. Местните държавници, вместо да се опълчат срещу разпродажбите на държавните предприятия, използвайки изискванията на Световната банка да се затварят устите на местните критици, радостно шиткат електрическите и водоснабдителните си компании, разказва Щиглиц. "Виждаше се как им лъсват очичките при перспективата да получат 10-процентни комисиони в швейцарски банкови сметки за клъцването на няколко милиарда от продажната цена на националните активи."

И правителството на САЩ знаеше това, обвинява Щиглиц, поне в случая на най-голямата "рушветизация" - разпродажбата през 1995 г. в Русия. "Мнението на финансовото министерство на САЩ беше, че ходът е великолепен, тъй като искаме Елцин да бъде преизбран. Не ни пука, че изборите няма да са честни, а купени. Искаме парите да идат при Елцин като финансови инжекции за неговата кампания."

Щиглиц не е психар, бълнуващ за световни заговори. Човекът е бил много вътре в играта като председател на икономическия съвет на президента Клнтън, тоест бил е член на кабинета му. Най-пагубно според него е, че подкрепяните от САЩ олигарси са оглозгали индустрията на Русия и в резултат на корупционната схема националното производство се е свило наполовина и е довело до депресия и глад.

Планът на МВФ и СБ с мотото "спасете икономиката си сами" е абсолютно един същ за най-разнокалибрени държави. След рушветизацията втората стъпка е либерализация на капиталовия пазар. Теоретично дерегулацията на капиталовите пазари позволява на инвестиционните капитали да влизат и излизат от страната. За нещастие, както стана в Индонезия и Бразилия, парите се движеха само навън и все навън. Щиглиц нарича това цикъл на горещите пари. Суми в брой влизат само за спекулации с недвижими имоти и валута, но и при най-слабия сигнал за неприятности просто изчезват. Резервът на страната може да бъде източен за броени дни и дори часове. И когато това се случи, МВФ изисква от тези държави да повишат лихвите до 30%, 50% и 80%, за да изкушат спекулантите да им върнат собствените им източени фондове.

"Резултатът можеше да се предвиди", казва Щиглиц за приливните вълни на "горещи пари" в Азия и Латинска Америка. По-високите лихвени проценти изядоха стойността на собствеността, сринаха индустриалното производство и ометоха държавните хазни.

Точно в този момент МВФ повлича задъхващата се нация към стъпка номер три: пазарно ценообразуване - причудлив термин за повишаване цените на хранителните продукти, водата и енергоносителите. Това води, както може да се очаква, до стъпка три и половина, която Щиглиц нарича "МВФ бунт".

Този бунт е болезнено предвидим. "Държавата е напълно съсипана, а МВФ се възползва от ситуацията, за да изстиска и последната й капка кръв. Нагнетяват парата все повече и повече, докато целият котел експлоадира" - това се случи в Индонезия през 1998 г., когато МВФ спря помощите за храна и гориво за бедните. В Индонезия избухнаха безредици. Има и други примери - боливийските бунтове за цените на водата миналата година и през февруари т. г., метежите в Еквадор заради натрапеното от Световната банка увеличение на цените на газа. Човек остава с впечатлението, че и бунтовете са заложени в плана.

И си е така! Щиглиц не е знаел, че хора на Би Би Си и "Обзървър" във Вашингтон са успели да се доберат до няколко документа от Световната банка, всички с досадните грифове "поверително", "за ограничено ползване", "не подлежи на разпространение". Един от тях е "Временната стратегия за подпомагане на страната" - за Еквадор. В него няколко пъти с пълно равнодушие се съобщава, че стратегията ще предизвика "социални безредици" - според бюрократичния им израз за една пламнала държава.

Това не е изненадващо. В секретния доклад e отбелязано, че планът американският долар да стане валутна единица на Еквадор е сринал 51% от населението под прага на нищетата. Планът на СБ за "подпомагане" включва и съвет да не се обръща внимание на страданията и да се потъпкват гражданските вълнения с "политическа решимост" - и с още по-високи цени.

Бунтовете, предизвикани от МВФ (под бунтове разбирам мирни демонстрации, разпръснати с куршуми, танкове и сълзотворен газ), предизвикват ново паническо изнасяне на капитали и фалити на правителства. В това икономическо "подпалвачество" има и добра страна - за чуждите корпорации. В такива моменти те дооглозгват остатъците от активите - примерно, още някоя минна концесийка или пристанище, разпродадени като на пожар на съответните смешни цени.

Щиглиц отбелязва, че МВФ и СБ не са чак толкоз безсърдечни привърженици на пазарната икономика! Например МВФ изсипа десетки милиарди долари, за да спаси от банкрут индонезийските финасисти след прекратяването на субсидиите за хранителни продукти - а всъщност спаси американските и европейски банки, от които индонезийците бяха взели заеми.

Моделът се очертава - в тази система има много губещи, но само един печели. "Един" в случая е събирателен образ на западните банки и американската хазна. Те обират каймак за милиарди долари от тая безумна международна капиталова маслобойна. Щиглиц ми разказа как в началото на кариерата си в Световната банка е имал злочесто запознанство с новия президент на Етиопия, избран в първите демократични избори. СБ и МВФ наредили на Етиопия да прехвърли парите за помощи към сметка във валутния резерв на САЩ, който изплаща мизерна 4-процентна лихва. В същото време Етиопия била принудена да заема долари при лихва 12%, за да изхрани населението си. Новият президент умолявал Щиглиц за позволение парите за помощи да послужат за възраждане на нацията. Но не! Плячката отпътувала директно за подземните трезори във Вашингтон.

Стигаме до четвъртата стъпка на това, което МВФ и СБ наричат "стратегия за намаляване на бедността": това е свободната търговия, но по правилата на Световната търговска организация и Световната банка. Щиглиц оприличава свободната търговия в стил СТО на опиумните войни. "И те са се водели, за да се отворят пазарите", казва той. Както през 19-ти век, днес европейците и американците събарят бариерите пред своите стоки на пазарите на Азия, Латинска Америка и Африка, но същевременно барикадират собствените си пазари срещу селскостопанската продукция на страните от третия свят.

В опиумните войни Западът използва военни блокади, за да отвори нови пазари за необузданата си търговия. Днес Световната банка може да поръча финансова блокада, която е също толкова ефикасна - и понякога също толкова смъртоносна.

Щиглиц особено се възмущава от т. н. "Споразумение за правата върху интелектуалната собственост на Световната търговска организация". Именно въз основа на това споразумение новият световен ред "осъжда хората на смърт", като налага върху патентованите лекарства непосилни мита и отчисления за западните фармацевтични компании.

Между другото, не се мъчете всеки път да разшифровате какво беше МВФ, какво - СБ, и какво - СТО (Световната търговска организация). Това са взаимнозаменяеми маски на една обща властова система. Преплетени са посредством т. нар. "спусъчен механизъм". Звучи застрашително, а ето как действа: щом се тегли заем от СБ за училищни нужди например, "спусъкът" автоматично задейства изискването да се изпълняват всички условия, налагани върху съответната държава от правилата и на СБ, и на МВФ (средно по 111 за държава).

Всъщност, казва Щиглиц, МВФ изисква от длъжниците си наказателна търговска политика, която надхвърля официалните правила на Световната търговска организация.

Най-голямото притеснение на Щиглиц е, че секретните планове на Световната банка, основани на абсолютистката й идеология, не подлежат на никакво обсъждане или несъгласие. Въпреки натиска и усилията на Запада за въвеждане на демократична избирателна система в целия развиващ се свят, тъй наречените програми за намаляване на бедността всъщност подкопават демокрацията.

Пък и не сработват, пустите му планове. Под мъдрото ръководство на МВФ производителността в Черна Африка се срина в бездънна пропаст... А да има някоя страна, избягнала печалната участ? Да, отговаря Щиглиц - Ботсвана! С кой номер? "Просто казаха на МВФ да се разкара оттам."

Добре де, г-н Многознайко Щиглиц, ами вие по кой начин бихте подпомогнали развиващите са страни? На това предизвикателство професорът отговори така: с радикална поземлена реформа, която да разбие едрата частнособственическа система; с атака срещу ограбващите лихварски ренти (най-често на стойност 50% от добива на арендатора), които се налагат от поземлените олигархии по цял свят.

Не можех да не го попитам и друго - защо, щом той е бил баш икономистът на СБ, банката не се е вслушала в тия негови предложения.

"Ако се отрече правото на частната поземлена собственост, това ще размести властовите елити. А това хич не е приоритет на банката."

Така си е...

И най-сетне питам - кое го е накарало да си захвърли хубавата служба?

Оказва се, това бил отказът на банките и американското министерство на финансите да променят политиката си дори при очевидния провал на монетарните им танци в 4 стъпки, причинили толкова страдания и лишения. Всеки път, когато свободно-пазарното лечение на нечия икономика даде фира, МВФ просто настоява да се приложат още по-надълбоко мерките на свободния пазар.

Като средновековни лечители са", сухо каза Човекът Отвътре. "Когато пациентът умре, казват - брей, май не трябваше да спираме кръвопускането, а? Имаше в него още кръвчица за източване!"

...От разговорите с Щиглиц ми стана убеждението, че за да се излекуват световните кризи и мизерията, решението е съвсем просто: да се разкарат кръвопийците.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Присъствието на евреите в икономиката и политиката на една страна е смърт за нейният национализъм и националност. Идеята за антисемитизма, не е толкова механизъм за самозащита, колкото лост за разрушаване на нейният национализъм, националност и държавност. Липсата на силна националистическа държава и националистическо съзнание, позволява на евреите да обсебят икономиката, вътрешната и външна политика на съответната държава. Затова, днес, българите им са любимите домашни любимци!;)))
Но, малякос, в случаят не са толкова застрашени. Те са от една природа и порода и този местен акт, на избор на евреин за кмет е по-скоро, надцакване за пари. Ще успее ли гъркът да тафтароса мънгизите на евреинът?;)))

Евреин избран за кмет за първи път в съвременна Гърция
В страната живеят 6000 евреи при 10,8 млн. души население

Прочети още на: https://www.dnes.bg/balkani/2019/06/04/evre...#comment-newest


До Анонимен
Ми то вашият Бахур Бахар, шефът на ПП ГЕРБ затова си го сложиха евреите (еврейката Меркел Кашнер) на върха на Българската държава, защото българите в съюз с някои еврейски крила, почнаха да им крадат паричките;))) Европейски пари = еврейски пари. А Бойко е типичен евреин, бръкнеш ли му в паничката - трепе. За парите, душа дава!
Анонимен
преди 1 час
Честито на братята евреи - вземете им властта на тия африкански ***, научете ги да живеят без кражби на европейски средства!

До Анонимен
Не е нужно, Католическата църква, да обявява нещо, което е истина. Кой хваща и обвинява Иисус Христос в богохулство? "Светият Синод" на юдаизма - Синедрионът, начело с Анна и Каяфа. Но, той Иисус, още преживе добре ги подрежда;))) и днес биха го съдили за антисемитизъм;))

Ето: Първосвещеник Анна Бен Сет или Анна, син на Сет https://bg.wikipedia.org/wiki/Анна_(първосвещеник) . С една дума, съдбата на Исус Христос, може да кажем, че донякъде почти дословно повтаря съдбата на Асар/Озирис;)))




Анонимен
преди 45 минути
До АНТИ до неразбралите
Католическата църква официално обвинява евреите, че са убили Иисус и те са гонени и ликвидирани чак до края на 19 век в някои страни - ето защо са си били шута от Испания.


PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 16.10.2019, 18:58
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Радев много точно и яко го е нахакал на интернационалните евреи;))) Еврейчета събирайте си партакешите, оставете парите си тука, те не са ваши и домана! Домана! Ще видите вие, един расизъм! Още нищо не сте видели, майка;))) Казвам: Бенвенисти да си събира партакешите - и вън! Гиди маймуни, гиди ниедни..., расисти;))) Най-големите расисти - евреите, говорят за расизъм;))) Айде, наиграхте се. Партакешите и навън. В Израел има място за вас, много! И да не забравите Бойко, тука?;))))


Асоциацията на оцелелите от Холокоста порица президента Радев
"Най- енергично протестираме срещу използването на подменена версия за съдбата на евреите", се казва в декларация
https://www.segabg.com/hot/asociaciyata-na-...ta-radev?page=1
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020