www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Вожските българи


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Вожските българи, Другата България
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Здравейте , искам да подхвана темата за тези наши сънародници, потомци на Кубрат които и до днес живеят в пределите на Руската федерация и продължават да наричат себе си българи. Според преброяването от 2002 година в Република Татаристан живеят 3 779 265 човека, от които 256 са се определили като българи.Обаче като се има предвид насилствената асимилация на която са били подложени техния брой вероятно е много по голям. Съществува и организация на волжските българи която се бори съгласно законите на Руската Федерация за признаването на тяхната история , както и за национално малцинство , доколкото знам скоро са писали на президента Първанов но отговор не са получили. Търся хора които да помагат поне с съвети какво трябва да се направи за да се ангажира нашата държава в помощ на волжските българи
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Имам един приятел българин който като малък е живял при волжките българи и казва, че има много голям натиск спрямо тях като малцинство и че постоянно ги нападали и физически и тн....абе ужасно. Приемали ги едва ли не както ние мангалите - в тва число и него като българин и всеки ден се връщал посинен от училище понеже не можел да търпи нападките!

Аз мисля, че трябва на индивидуално ниво да правим връска с тях щото нашата държава няма да го направи никога! Единствения ми проблем е че не говоря руски а при тях май не са много популярни други езици.
просто ние трябва да създадем някъф съюз с тяхната организация, това ми се струва страхотно!
PM
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Напълно съм съгласен с Бел!

Трябва лично да общуваме. И без това нашата колониална администрация може само да ни попречи в единодействието ни с нашите братя край Волга и Кавказ. А като гледам и при тях е така.
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Bell и Adolfo, направо заслужавате бой! Как може да наричате "държавата" на Доган, Седефчоф, Сер Гей и Саксофонски "нашата държава"? smil4334aa44c7e89.gif
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Искрица
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



Е, Севар, те са имали друго впредвид предполагам. smil4334ad1724132.gif
Държавата България няма да помогне на никого освен на управниците си, докато ръководството не се поеме от българи.

Темата е много добра. Лично аз не зная много подробности за българите останали в териториалните граници на бивши Съветски републики и ще се радвам да науча повече. Не трябва да забравяме тези наши братовчеди, а да се обединяваме с тях.
PM
Top
Azerath
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Преди месец някъде в един чат попаднах на един вложки българин. Много приятен човек ми се стори. След като му казах, че съм българин и той ми се похвали, че бил българин, вложки българин и живеел в Русия. Съжеляваше, че незнае български.


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020