www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Проблеми с Форума


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Проблеми с Форума
Йордан_13
Публикувано на: 14.12.2016, 7:59
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Форумът вероятно отново е под хакерска атака от страна на правителството на ГЕРБ. След като свалянето на сървъра не е дало ефект, упоритият гербески хакер, тоз тотален кратунковец е направил тъй, щото темите във Форума да не се отварят, сиреч, да не можеш да четеш и публикуваш.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 16.12.2016, 22:43
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Да, това си беше хакерска атака и не можехме да се свържем със сървъра. Но рано или късно всичко си идва на мястото.

Абонамента за сайта също изтича в края на годината. Засега мисля че трябва да имаме някакви пари, за да платим за още една година. След това - каквото сабя покаже
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.12.2016, 18:09
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Имам съобщения от участници в този сайт и гости, че сайта е невидим за някои части на България, т.е. блокиран. Това са действия на режима. Сайта не е бил обявен за забранен, но сега своеволията с т. нар. "антитерористичен закон" позволява на всеки малоумник с фуражка ( не само на глвата, но и в душата) да ви ограничава правата, защото още по-бездарен малоумник отгоре му е заповядал.

Който иска да чете, пак ще чете.



Как да отворя блокиран сайт

http://questona.com/kak-da-otvoria-blokiran-sait/
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.12.2016, 11:39
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Сега за атаките към сайта две думи да споделя от това което ми се случи току що.

Влизам чрез Защитения вход да се лог-на. Отворих и три линка от новините в темите в нови таб-ове. След малко гледам в табовете заредило сайта на host.bg с реклама за хостинг. Тази фирма е една от най-ползваните в българия, които предлагат хостинг и регистрират домейни. Сега обаче свързвам малко инфо и събитията. Догадки са, но може и да има връзка. Значи специално тази фирма се премести преди около година и половина две в сградата на бившия завод "Електроника", до БАН и Атомния център. Факт е, че в една от съседните сгради е и новото посолство на Израел. Има и един мол отзад Скай-сити и още няколко нови бизнес сгради. Оградиха го пространството, има и нови кооперации. Сега може и да гадя и да си въобразявам, но ми се струва малко като намек, абе що не си сложите хостинга на българска фирма.... Нали тези дни се ко ментираше за продължаване на хостинга за следващата година.
Голяма истерия тези нашите управляващи ги тресе.
Та така тази сутрин. "

=========================================================
Идеята е да не хостваме сайта на български сървър, докато можем да го плащаме, защото във всяка хост компания, със сигурност работят ченгета, които се командват от Тел Афиф. Кога бехме на български хост 2007-ма, хостът бе разположен пак срещу НСБОП. Българските хост фирми са под тотален контрол. Там нямаш никаква гаранция, че като си платиш, ще имаш сигурност, може и да си изгориш. България сега е Израел, само думата е останала, за да прикрива фактическата окупация и ликвидация на Дунавска България.
PMEmail Poster
Top
Георги-НЗ
Публикувано на: 21.12.2016, 12:08
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



QUOTE (anti666 @ 17.12.2016, 0:43 )
Да, това си беше хакерска атака и не можехме да се свържем със сървъра. Но рано или късно всичко си идва на мястото.

Абонамента за сайта също изтича в края на годината. Засега мисля че трябва да имаме някакви пари, за да платим за още една година. След това - каквото сабя покаже

Anti, имаме за още една година.
Но дай ми актуална сметка IBAN, BIC, адрес на банка, име и адрес получател. Всичко това е нужно за превод в страна извън еврогейския куптор.

Освен това сайта пак е хакнат от Цвък и бай Уй, обади се на хората от подръжката, че няколко деня има пренасочване към кух сървър.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 21.12.2016, 23:33
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE (Йордан_13)
Имам съобщения от участници в този сайт и гости, че сайта е невидим за някои части на България, т.е. блокиран. Това са действия на режима. Сайта не е бил обявен за забранен, но сега своеволията с т. нар. "антитерористичен закон" позволява на всеки малоумник с фуражка ( не само на главата, но и в душата) да ви ограничава правата, защото още по-бездарен малоумник отгоре му е заповядал.

Който иска да чете, пак ще чете.

Информационната блокада срещу нас е повсевместна. Има забрана въобще да се споменава името на Движението. Знам го от сигурни източници. Има и забрана да се споменава думата САРАКТ. Миналата година бяхме качили обяснение за значението му в Уикипедията - изтрито е вече. Така че тия хакерски атаки не са нещо ново. Ние сме най-атакувания сайт в България. От хостинга се чудят какви са тия постоянни атаки срещу техните сървъри. Хубаво че ни търпят smil4341944e6b0c8.gif Така че хора за подръжка отдавна нямаме. Подръжката ни идва от съвсем друго ниво,над което няма власт нито една служба. Веднъж да беше случайност, два пъти - може и да е. Но това е редовно за последните години. И всеки път, когато ни атакуват нещо се случва в наша полза.

За последните атаки не съм сигурен дали са от гербавите, мисля че снимките на Йордан и Махейра в Галерията са издразнили някой на доста по-високо ниво, защото тоя път атаката е много перфидна и изтънчена.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.12.2016, 0:00
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Въпроса е дали можем да отблокираме нашите хора в определени градове, защото това е направено за определени градове и точно определени хора smil4334ad1724132.gif или трябва перманентно да влизат през разни прокси сървъри.
PMEmail Poster
Top
Георги-НЗ
Публикувано на: 22.12.2016, 22:45
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



Ами трябва от Хоста да оправят нещата щот нито Данчо , нито други имат достъп до форума. Писал си ми на Лични, ама не се чете.
А трябва да ми дадеш инфо за да платя хоста. Нямаме време!


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 23.12.2016, 1:41
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Няма да ни изключат веднага, поне месец вероятно ще имаме гратисен период, така че имаме време. Проблемът обаче си остава с тия блокировки по български IP-та. От хоста могат да ни рефрешнат базата или да я преинсталират, но се съмнявам че ще могат да остранят тия DNS атаки. Нито пък им е работа, но ще ги накараме все пак ако могат нещо да направят.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 23.12.2016, 2:01
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Понякога самият сайт има защита, която блокира особено напористи хакери и нерядко се е случвало да блокира и наши читатели, особено ако много често си сменят айпитата. Преди време така беше блокирал и самия Йордан като админ и се наложи да звъним на хоста да изключат защитата от базата. Сега обаче не е такъв случая, след като блокадата е повсевместна. Още повече, че за известно време сега изключихме и защитата и проблема си остава. Което иде да рече, че наистина ще се наложи да караме хоста да се занимава.
Интересно е и времето кога сработи тази атака, точно преди да се налага да подновяваме абонамента. Общо взето, проблема може и да се реши ако го преместим на host.bg
На наш участник, наместо сайта ни му излизат рекламите на host.bg. Някой сякаш ни предлага "услугите" си.

Ако използвате Firefox браузър, най-елементарния начин е да си качите добавката (add-on) anonymoX. Безплатна е и може да си сменяте айпи адреса когато пожелаете. За съжаление, понеже е безплатна и явно много се ползва не винаги работи.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 23.12.2016, 9:50
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Вече влязох нормално.
PMEmail Poster
Top
18j
Публикувано на: 30.12.2016, 11:57
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Не работи и това си е и даже като търся в гугъл сайта не излиза - на първо място излиза фейсбука. Сайта изобщо го няма в гугъл-търсене...
Верно е прецизна тоя път атаката...
Явно някой пак е напълнил гащите за нещо!
Но пък този някой е готов и да жертва нещо.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.12.2016, 13:48
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (18j @ 30.12.2016, 13:57 )
Не работи и това си е и даже като търся в гугъл сайта не излиза - на първо място излиза фейсбука. Сайта изобщо го няма в гугъл-търсене...
Верно е прецизна тоя път атаката...
Явно някой пак е напълнил гащите за нещо!
Но пък този някой е готов и да жертва нещо.

Че сайта е филтриран се вижда дори по броя на посещенията на гостите. Имам чувството, че е филтриран дори от самият интернет и сме в нещо като в затвор или клетка, можем си говорим тука помежду си, но идеята е да нямаме влияние навън, макар, че ние пак си имаме нашите начини да влияем.
PMEmail Poster
Top
Милен
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 2
Участник # 4 939
Дата на регистрация: 30-November 12



Последните дни мислех, че сайта вече никога няма да го има.... не се отваряше и даже от кеша на гугъл беше изтрит. Излизаше ми само host.bg. А за въпроса за хостинга, може би целта им да е на техни сървари и да следят сайта от вътре а от там и на различни видове контрол, манипулации и евентуално и друго.....
Радвам се, че за сега всичко се оправи.
PM
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Проблемът явно е много сериозен. След като не успяха да гътнат сайта, сега е решено да наложат пълна информационна завеса над старата българска Вяра. Вече и на мен ми се налага да влизам през прокси. Отделно посещаемостта, както и Йордан отбеляза е спаднала от 200 човека на 20-ина за последните седмици. Същото го показва и статистиката. Доколкото става изестно, това е някаква нов израелски малуеър, с който са снабдили режима, скрит зад името "български".

Също така нашият сайт е премахнат от най-популярната търсачка Гугъл, както и от руската Рамблер. Все едно не съществува, както 18j e забелязал...

Това е положението. Остават само проксита, през които се отваря много бавно. Ще видим от хостинга след като презаредят базата дали ще има някаква разлика, но сами разбирате, че в Гъгъл няма как да ни върнат.
Преди година бяхме добавили няколко реда в Уикипедията за Саракта - като значение и държавен строй. Вече е заличен и оттам. Всичко това се очакваше. Както знаете, за Тенгрианството и Саракта има пълна забрана да се споменава по медиите. Пари да издаваме книги нямаме и това досега беше единствения ни медиен излаз. Рано или късно Режима ще наложи контрол над интернета - под предлог за борба с тероризма, популизма, национализма и прочее. Така че трябва да мислим за други способи да бъдем чути.


PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020