www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Годината Кук Куян Дванш (на Небесния Заек) -


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Годината Кук Куян Дванш (на Небесния Заек) -, година четвърта
Йордан_13
Публикувано на: 31.5.2023, 19:54
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



" Гледам пуснал си в темата за Небесния Заек, че тези дъждове този сезон са точно на място. Това мисля е направо благодат. Иначе става едно сухо и прашно и като отиде така до Октомври - Ноември ще се изнервят много всички. Пустинното време, тази година започна още през Март. Добре че удари вълната с дъждове, иначе директно трябва да се пишем в друга климатична зона-сахарската. А българинът не е готов за това. Обича да му е топличко, но не е подготвен за пустинята... А тя дебне, защото той изсече горите. "
========================================
Миналата година добавихме към символа на Кубар на Огнището, символа на Джил (вятъра) в дъждовен контекст. Тази година, просто увеличих този символ с още един;))) Хареса ми така, миналата година, как валя и за тази година подобрих нещата, още в тази посока. Още един дъждовен Джил! Така, сега вече е добре, догодина, нема да прибавям повече. Всичко е тучно, зелено, много добре. Иначе има хора, мрънкат, ама то на всички не мой да угодиш. Още из древността е призоваван дъжда. Дори е имало специални съдове, които се се чупели за ритуала, в неолита, например, където по съдовете е изобразен косо падащ дъжд, както на други съдове има растения и т.н. Сега, сичку е в оранжерии с автоматика, сензори, торови разтвори, всичко автоматично се подава и ей ти, домати цела зима. Разрушил си един път, естествената система, почваш да си правиш изкуствена такава, за да оцелееш... Защо?

Д. Р.:
...ще ти копирам малко за да не го изгубя...според ханти и манси за тяхната "Калташ" :
"...В.Н. Чернецова, „старите хора казват, че тя има само три маски (заек, гъска и бреза)“... В една от заклинателните песни, адресирани до Калташ, тя се характеризир... Вижте повече

Й. С./Д. Р.: Аз Куян само в позитивен контекст го барах в наричането, дето ми дойде. Малко гу ограничих в разрушителните му аспекти или им придадох позитивно развитие. Лека гадинка съм си с чувство за хумор и ирония над обективния свят. Ако доживея следващия цикъл до Куян и съм в кондиция, тогава ша му мисла, кво, що и защо;))) Да видим, къф ще е света след като Наречем целия 12-сет годишен цикъл, хахахахах... Може би, ако го бех оставил, да са вихри, например, щеше да разруши доста градове из Турция и другаде по света, но аз реших, да използваме енергията му в позитивен контекст като Билге - Мъдрост. Така че, Годината Куян, нема се усети, вероятно почти никак и с нищо кое знае, какво особено външно, но велико богатство ще придаде вътре. Капитал.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 15.6.2023, 12:45
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Абе, мръсните и гадни евреи банкери, могат да искат много работи, но аз съм фалирал отдавна и съм презрял Златото на Яга! Презрете, Златото на Яга и всички те ще умрат! Света ще се промени! Вие ги поддържате с вашите лични амбиции за живота свързани с материалното! Ако тези амбиции се превърнат в творчески търсения, тогава материалното ще се промени и Златото на Яга няма да има решаващата роля в него!

Депутатите одобриха закона за частния фалит
До момента физическите лица не можеха да се обявят в несъстоятелност

Прочети още на: https://www.dnes.bg/politika/2023/06/15/dep...#comment-newest
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.8.2023, 16:14
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




https://www.youtube.com/watch?v=noYL3tWvZeI

Дрън-дрън:))) Започваме с бруталната критика, т.е. с нашия разказ, не този на болшевиките-евреи и масони, налазили тези части на Родопите. Към тях включвам, основно Валерия Фол и стоящия зад нея Библиотекарски институт на болшевиките-евреи и масони. Пътка ви майчина;))) Всички тези Салкин-Малкин, Гергова-Мергова, младото момче, което го познавам и което е под пряката юрисдикция на Валерия Фол, Димитър Байряков ли, как беше (вей байряка, Байряков) беше и накраа Владо Петров от Пловдив, виден болшевишки деец и комунист, антибългарин по подразбиране, т.е. интернационалист. Така, значи, в целият този клип говори единствено Валерия Фол и Библиотекарите милиционери чрез проксита, които са т. нар. "учени". Да сме наясно, че те, не са Българи, т.е. те са всякакви други. Това е една гледна точка на антибългаризма. Според мен, абсолютно неадекватно е смесването на двете светилища Острец и Щутаграда, и второто е направено с пропагандна цел, мястото да се превземем идейно и да се обвърже с т.нар. "беси", без никакви доказателства за това! Ако ще се говори за Острец, да се говори само за Острец и околността. Байряков много добре знае, че аз съм отчасти доволно запознат с нея. Както се вижда и от артефактите, Ситовският надпис, няма общо със символите от Острец;))) Но, поставянето им във филма в една плоскост цели умишлено и вредно внушение. Това е Спекулация с главно "С" и Измама с главно "И".
Първом да кажа: и двете места Острец и Щутаграда са праисторически. Значи, това, което се намира са последните пластове, които касаят късножелязната епоха в нейните последни стадии и античността, но това не е цялата история на тези места, а част от нея! Престъпно внушение е, това, което се показва на филма! Острец е светилище от раннобронзовата епоха. Точно по пътя, по който се качва Гергова се качвах аз, когато този път беше прокарван. Тогава булдозера беше извадил керамика от РБЕ;))) Така, ранният пласт е изтикан надолу по склоновете на върха. Там трябва да се търси, ако може да се намери. Щутаграда е праисторическо селище и светилище от късният неолит и съществува по сведения чак до падането на този край от турците като укрепена твърдина, вероятно преминаваща тук в ромейски, ту в български ръце и част от укрепената система от крепости по Северодоропската яка, която със сигурност е била изградена от Източната римска империя и насочена срещу нападенията на българите;))) Остатък от него (от Щут) е селището Щют (така му е точно изписано името), открито от един мой приятел като име в османските регистри и намерено на терен от самия мен. По-късно то става махала на Ситово, а вероятно кампанията за изтурчване през 1669 на Ситово, прекратява съществуването му. Аз съм го констатирал, руините му на терен, но няма да ги кажа, за да правите туризъм, пътки майни затлачени. Архитектурата му няма общо с днешното Ситово, например. Ние не искаме туризъм и да печелите вие, недостойните, алчните и гнусните на наш гръб! Не искаме хора, които правят туризъм тук, разберете го! Туризма е престъпление срещу древността и престъпление срещу Бъдещето! Не си мислете, че всичко е толкова просто, г-да библиотекари, пътки майни затлачени;))) Просто е за Валерия Фол, г-жа Никоя, както я наричам, Антибългарката! Писна ми от тази г-жа и нейната енергетика в Българската държава! Да си отива вече по реда си! Не е желана в Свещена България! България е за Българите, не за траките! Траки няма! Ще видите вие, твари на Яга!
Така, понятието "беси". Това е жреческа каста, т.е. свещено понятие. Намерете го като значение в Египет. Понятието е свързано със Свещеният Огън и Свещеното Огнище. Свещеното Огнище е изцяло българска, свещена тенгриянска атрибутност! То е внесено в Тракия по времето на бащата на Терес Първи. Искам това да се знае, преди това не е съществувало! На тукашния език, то се нарича Раудеб и оттук идва името Родопа - планина на Свещения Огън, на Свещеното Огнище! Всеки едно родопско светилище е имало такова Огнище, преместваемо или не и то е Българско, Българско! Тука, траки няма! Няма! Това, което виждаме, като артефакти на Острец са свидетелства за почитането на няколко древнобългарски алпи станали гръцки богове. Свастиката е символ на алпа Биргюн, станал Перун, впоследствие през късната античност, но е възможно да е присвоен символ и на алпа Субан Субаш, който е всъщност въпросният Загрей. Неговият символ в тенгриянството е Х. Времето, за което говорим, късножелязната епоха и античността е време на силна елинизация на Родопите и съответната борба срещу нея. Тук, трябва да отбележа - "Свети Илия", това е алпа Урус Баръс Кубар, който е превърнат от гърците в Зевс. Той застава начело като небесен бог в средиземноморската и егейска българска диаспора, но иначе е поднебесен, въздушен;))) в тенгриянството. Но, именно той е, който учи българите на грънчарство и металургия и прекратява докерамичният неолит;)))) Затова сатрите, т.нар. владеят металургията. Така. Учете се, бе, галфони! Затова имаме "Свети Илия" върху старите светилища на Урус Баръс Кубар , който ползва небесният огън на алпа Мар (Слънцето) като копие Саръджа или Важдра както е в Тибет, например;))) или това е познатата ни светкавица и гръмотевица, която пак е свързана със Свещеното Огнище, на което за първи път Кубар Бури учи българите на металургия и грънчарство. Кво да ви кажа, науката ви е напълно безполезна към днешна дата или нейната полезност, хайда да кажем е в доброто занаятчийство и черноработничество. Мога да уточня, че този огън се ползва през алпа Угер Шегор (бика), но ще стане много сложно за вас, археолозите. Затова на Илинден се коли теле за курбан, но това никой не може да го обясни, ако не е тенгриянин и не знае връзката между Шегор Бика и Кубар (вълка, лъва, снежният барс). На Щутаграда, не се наблюдават ярки следи от елинизация и дори ромеизация! Затова не може да се съпоставя с Острец, много ви моля!;))) Някои места са устояли, други - не! Острец, не е устоял! При него има в късната желязна епоха едно смесване на божества и култове. Нещо, много характерно за античността в Елада и описано от Павзаний;))) Там ще видим, че в едно светилище обикновено се изповядат няколко божества. Жезъла-кадуцей на Острец е символ на Хермес в елинизма и има тенгриянски аналог в Кук Куян Дванш (Небесният Заек), като самият кадуцей е аналог на древнобългарският тризъбец. Нещата не са толкова прости и повърхностни. Атрибутите преминават от божество в божество, видоизменят се понякога, но препредаването на тази атрибутност е дело на Небесният заек - Кук Куян (Кук-небесен, Куян - заек) или Хермес при гърците. До неговата поява, имаме строга атрибутивност и личностни характеристики на божествата. Змията е символ на Умай Бийке Артимас. Просто тълкувам символите на Острец. "Марина черква" е светилище на Умай бийке Отене (Атина ), Огнената Майка , както е в тенгриянството и затова, това светилище, трябва да се възприема като естествено продължение на Острец! Там имаме раннобронзова, а на Марина черква, къснобронзова към ранножелязна. Но най-важният връх в древнобългарският култ е връх Самара - върхът, символ на Тангра! Около него, недалече има още други светилища, но в Самара е Истината! Символиката по съдовете може да бъде обяснена само с древнобългарското тенгриянство, нито Валерия "Фол" ще може да ви обясни, нито някой друг, защото за нея траките са безписмени, нека се върнем, на фундамента на "тракийският орфизъм", изповядан от Александър "Фол". Траките са безписмени, моля ви се;))) Точка! Българите, обаче са писмени. Сега, да ви казвам, че Ситовският надпис е български, няма смисъл, самият Черноризец Храбър казва какво, аха: "Прочее преди славяните нямаха книги, но бидейки езичници, четяха и гадаеха с черти и резки. Когато се кръстиха, бяха принудени [да пишат] славянската реч с римски и с гръцки букви без устроение." Ето ви Ситовският надпис: "черти и резки". Междувпрочем, такава е и скитската писменост по времето на Атей (кана субиги Атай), например, в 4 век пр. хр. но тези, черти и резки, да отбележим, не е посочено от Черноризец Храбър, точно какви са;))) Това е другата, голяма уловка;))) Така че, много въпроси, остават открити и ви Заповядвам, да не спекулирате с тях! Само заради тези спекулации, ако сте живи, след време ще ви опандизя;))) Гледайте да приключите жизненият си път, по-рано;))), за да избегнете срама!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Индия се преименува на Бхарат
Гостите на Г-20 вече получиха покани за вечеря в събота с новото име на страната
https://www.segabg.com/…/cat…/indiya-se-preimenuva-na-bharat


Сега забележете, ние наричаме на Свещеното огнище в четирите посоки на света, Годуната Дванш, но тази енергия не остава само при българите, особено не остава, когато българите са неспособни да я ползват. Неспособността да усвоиш енергиите на Тангра, защото Дванш е нищо повече от планетарна еманация, лъч на Тангра, защото имаш некви лични предпочитания към некой друг алп, (Заека ти се струва незначителен), това води до лична житейска и общодържавна катастрофа! Малкото Зайче е най-значимият български алп, глупци! Той стои на Кръстопътя на Времето! АКО ПРОПУСНЕТЕ ДВАНШ, КАКТО ЩЕ И НАПРАВИТЕ, НЯМА ДА ИМАТЕ, АБСОЛЮТНО НИКАКВО БЪДЕЩЕ, ОЩЕ ОТСЕГА СЕ ОБЕСЕТЕ!
Но, индийците, хахахаха, те имат вътрешни канали за този тип енергии, защото на тях липсва спекулативният европейски ум, който е нарцистичният ум! Нарцистичният ум! Дванш ви вади от нарцисизма и ви казва: "Вижте вашата Галатея!" Вижте себе си в сънародника си! Не гледайте себе си, глупци! Вие сте прашинка, есенен листопад! И така: "Куян, Куян, ах, палавник голям, какво направи ти? Небе със земя ти размени, създаде нови бъднини, под тях е новата земя, на българите, майчица добра!" Това е енергия за преосноваване на държавността! Браво на индийците! ДА ЖИВЕЕ БХАРАТА! БЪЛГАРИТЕ - ГЛУПЦИ!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 12.9.2023, 15:39
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Мине са не мине и краставицата в града ми върже... И глей кво нещо е българина, нема си посее, да си я полива и да си бере и яде, ами чуждото е по-сладко... Пловдив се напълни с бездарни, но гладни селяци! Ами, селяци, нал виждати, краставицата в саксия я гледам и става! ;))) Мой ли сте толкова бездарни, нагли и безпардонни герговчета, чи се гледати от "Държавата" да земити? После, "възраждане на българските села". Как ще стане? С тия дето в града крадат краставиците, после ще дойдат и горе да ми крадат краставиците?!;))) Такива, знаете, кво ги чака:))) Днес берат плодовете на цветчетата, утре ще им гризат коренчетата;))))
А па жолтата ми праскова от семка;))) върза и народи, не си е работа. Та се наложи да обера прасковите откъм улицата, за да не се катери добитъка по оградата, за да ги бере кат краставиците;))) Ама вижте сега, аз съм си поискал от Куян тва изобилие и тази година, егоистично си задържах част от него, при мен;))) Защо, да го оставям на вас? За да го изсерете безсмислено?:))) "Джуанъш, Джуанъш, ти дай богата ръж с хиляди зърна и йощ по толкова деца;))) " Вий, кво си мислите? Че наричанията са празни приказки? Умението да се общува с Небето е смисълът на живота на Земята! Да го перефразирам: образованието ви прави добри и прилежни слуги на Яга, а посвещението ви освобождава от него!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.9.2023, 23:55
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Йордан Стайков
Отговор
4 мин
Bonnafe Laurent, Слуга на Яга Албасти, златолюбец ненаситен;))) твоето злато няма никаква сила над небесните! ;))) Ти пълзи вечно, златото е тежко, тези, които имат криле, летят!;))) Слава на Тангра!
Bonnafe Laurent
Йордан Стайков Аз съм частен заемодател, давам на заем личните си средства. Давам обезпечени и необезпечени заеми
Размер на кредита: 4000 лв. _ 50 000 000 лв
Продължителност на заема: 6 месеца - 10 години
Лихвен процент: 3% годишно
Цел на кредита: Всички
Вид заем: Всички
LTV: 85-95%
Без неустойка за предплащане, бързо и надеждно финансиране.
За повече информация:
Изпратете ми лично съобщение
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.9.2023, 13:19
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Дъждовница 21.12.2022 г., настъпването на годината Дванш. Клип: Христо Тодев

https://drive.google.com/file/d/1QpToQyhKPG...?usp=drive_link
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 6.10.2023, 20:07
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Как си, братане? Как върви таз година при теб? При мен е тежка година, винаги е така с личната ми година, но пък излизам от нея с повече знания и опит. Като гледам последните събития с енергетиците, които май клекнаха на оня дебеляк Шиши,а преди това със зърнарите трябва май да се затвори тази наша територия. Да се затвори в смисъл по външните ни сухоземни граници, дали с вода или с друго бедствие не знам. А пък ако може да се затвори и по въздух ще стане идеално. Тогава като помизерува народеца български, ще почне да си спомня кое и какъв е, и какво му е най-важно. Дали Държавата или всякакви други простотии. И тогава ако има сеч, е тогава ще да е, а пък и другата година е благоразположена за такива неща. Във връзка с това, днес ми излезе някак новина в фейса, че има направен филм за създателя на Кърджали , за някой си Кърджа Али. И този филм е финансиран и създаден със държавни средства на държавата Турция. Другото, което ми попадна пак в едно видео, с някакъв български експерт или там незнам си какъв. Той казва, че е виждал доклад на ЦРУ мисля, че беше за това как на балканите около 2030 г ще има война между нашите съседи за разграбване на територията ни. Та тези два факта, ме навяват на все по бруталната идея, че трябва яко да минем през мизерията за да запазим първо територията в сегашния и вид, и второ да се опитаме да обърнем нещата в наша полза. Не знам дали си мислил по този въпрос, ама ще е хубаво според мен да се обсъди.
Или пък да се оставят тека нещата още известно време на разпад, и после да се действа по някакъв начин.
Поздрави!

Здравей, братане!

Годината е доста разнообразна и динамична. Не бих казал, че е тежка, възможно е и да тежи, но аз съм станал малко катил;))) Трябва да се мисли алпски, не човешки. Добре е, че все пак на Свещеното Огнище ограничихме некои възможности на Куян, иначе щехме да едем дедовият;))) Един път му турнахме една бримка, втори път приведохме част от енергетиката му в неговата конна форма, защото коня мойш го обяздиш, обаче, заека, да фанеш с голи ръце е много трудна задача. Междувпрочем Куян носи държавотворна енергетика, друг е въпроса, дали тази година ще се реализира или по-натам, но тази година, зададохме "разрушаване – възкресяване". Така че, процесите на тотално разрушение са резонни, трябва да минем през тях, т.е. от лошо към още по-лошо според нашите човешки разбирания. То не е лошо, но като се наруши личният комфорт на човека, личното му статукво и той казва – тва е лошо. Териториалното разграбване на България е процес, който тече скрито. Евреите я изкупуват масирано чрез подставени лица, турците я изкупуват и други се включват в надпреварата. Нал си виждал как лъвове, вълци или хиени глозгат труп? Този труп е днешната България. Куян руши, защото нова земя за българите, може да създаде той заедно с Умай. Никой не разбра, това наричане. Ама, как така нова земя?;))) Ами, така;))) Новото небе е новото българско самосъзнание, новата земя е нова България. Електората вегетира, той дори не мисли, пуска се по течението. Така е най-лесно и най-комфортно. Да, хиените са заобиколили грохналият лъв от всички страни. Но, Куян ще помогне, неслучайно той първом удари Турция;))) Турците, както ни са точат, така ще бъдат погълнати под земята! Гърците и с ърбите – след тях! Народите могат да изчезнат за часове! Да се действа... ;))) Както съм казвал много пъти, за да се действа на физическо ниво, трябва да имаш критична маса, която да те следва, но сега е точно обратното, теб не те следва никой, а срещу теб са всички;))) Както казвах, навремето, ако Симеон Сакскобургота можеше чрез наличният материал да върне монархията нямаше да се провали като министър-председател;))) Аз съм упрекван, че работя само със „света на прадедите”, с аруахите, както ги казват казахите, не работя в социума. И аз веднага питам: С кого?;))) С кого? Къде са българите? Българите ги няма! Има некви физически тела, дето се наричат по традиция „българи”, но реално това не е онзи държавотворен народ, който са Българите, т.е. Българите, които са българите, не са българите, които са Българите. Затова се появиха и най-различни исторически течения, които ни правеха първом славяни, сега траки. Тез неща, не са случайни! Те са резултат от вонята и гнието на трупа на България. А, аз дори не работя със „света на прадедите”, защото той е многолик и многоетажен и вероятността да не ти помогнат е много голяма;))), предпочитам директно с енергията на Тангра, с първичната сила, защото дедите ни и те са били хора със своите силни страни, но и със своите големи слабости, а с такава енергетика, не мой да се извърви пълен обрат. Пълен обрат – само Тангра, тоталната абсолютност!

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 7.10.2023, 20:42
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



България не принадлежи към Слугите, работещи за Златото на Яга и пълнещи бездънният му кладенец, затова, никога няма да бъде богата материално държава. България принадлежи на Тангра и в нея ще има изобилие от дух и култура - и двете, обаче изключващи днешното профанно население с неговата неизмерима ягина алчност и стремеж към добруване на Земята чрез парата;)))

Световната банка: Има риск България никога да не достигне богатите в ЕС
Нужни са нови политики и амбициозни реформи за стимулиране на икономическия растеж

Прочети още на: https://www.dnes.bg/index/2023/10/07/svetov...kmy3NHw1BKn3774
PMEmail Poster
Top
18j
Публикувано на: 10.10.2023, 9:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Силно подритва заека тази година, стана голям оборот, но пък може да му благодарим, че се реализират мечти, които датират от 20 години и други - от по 3-4 години - залежали и задръстили вътрешното пространство - заека със шутове ги реализира и осъзнаваме, че мечтите не са материално обвързани - те може да имат материален израз или форма, и да изглежда скъпа или трудна реализацията им, но истината е, както казва Данчо, в мотиката и лопатата. Ако нямаш пари за нещо фаташ кирката и го изкопаваш, и много кинте да имаш, не хващаш ли кирката и лопата нещата се задръстват от вътре. Ти наместо да действаш направо по задачите - мислиш кой и как да изкопае тая леха - тя сама няма да се прекопа - това са т.нар.схеми, по които точат бюджета, а работа се псевдо-върши. Заека показа - решението е просто - почваш да бичиш с кирката от първа копка по плана - колкото и труден и сложен да изглежда - и в това бичене идеите се наместват бързо - първо, за да се случат нещата по-бързо и второ, за да се разбере, че не е важна материята, за която се мечтае, а това е израз на вътрешна нематериална необходимост, която се задоволява в процеса на реализацията й. Оня иска да бие първа копка и после само да стане, а той да ходи да плюска и пърди.
Ние имаме, днес, нация от поне 2 генерации лешпери и хрантутници, по един или друг начин соца това създаде. Една илюзия за индустриален напредък, който ще ни храни вовеки, без усилия, създаде фактически мечтата за живот в матрицата. Сакън да не се натвари или изпоти физическото тяло, после половин живот по доктори и врачки. И сега новите бъхтат щанги в салона, на климатик и продукцията е един бицепс. А ти и с кирката да копаш пак правиш бицепс - важно е движението и в каква посока, а продукцията е - леха с картофи или например - основи на къща - ей така - просто като хоби.
И това дето викаш със саксиите и при мене тръгна - даже в апартамента, че си намам други грижи и задачи - поливам едни разсади гледам едни цвекя, и ми е доволно само да ги гледам.
Чак съм забравил да си погледна какво е следващата година, а тя сигурно вече настъпва и вибрациите леко мърдат. Но на зайо ще съм вечно признателен за няколко побутвания тази година.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
18j
Публикувано на: 10.10.2023, 9:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Ама сега мисля друго - трябва да се набави брашно и да се приключи с консумацията на каквото и да било тестено от магазина. Те няма да я пуснат нацяло, те ще смесят украинското с нащо зърно да не се усети, но то ще има ефект. За това - чрез познати, ако може директа продукция от полето - мелене, чувачето и дома. Това е голяма революция, която се съмнявам, че ще се състои, но се налага! Това е тъмната страна на заечето. Използва много тъмни средства, за да ни тласне в правилната посока. И така ние разбираме, че привидно лошите намерения може да не водят да ада. Напротив - ние с тези търговски вериги сме много загазили. Нищо друго да не е - само заради това че спонсорираме индустриалното земеделие и животновъдство - заслужаваме да не натръшка рак и чума цялата популация.

Но е интересно - как само на нас в бегето ни го набиват това зърно - никой друг не се хваща на въдицата да руча манган и диоксини за кеф на американците. За транзита - да - но тия изроди ни го вкараха директно на трапезата. Това показва, че са не само предатели, но и антибългари, те се борят за нашето унищожение.
И аз веднага се сещам за едни десертчета с меченце - те са пандишпаче с пълнеш от шоколатов крем. Сега и друга марка пуснаха от този вид десерт, има и трети - явно е много вървежен, защото имат и реклами по тевето. Сега реколтата излиза и пред подобни заводи се редят тировете със суровини и ти не знаеш - ако онова му идва на 100 долара тон а нащо на 250 - нали е бизнесмен... И сега следващата партида такива пандишпачета - не знам, но децата ги ядат. Само това разбиране трябваше да доведе до революция по площадите и горене на афиши с гълъбара, но вероятно няма разбиране или хората са окей да си заредят децата с урал и пестициди от рано.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 15.10.2023, 17:47
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




https://www.voininatangra.org/modules/xcgal...5963&fullsize=1

Двете фигури вдясно, изобразяват алпа Кук Куян (Дванш) - Небесният Заек, древнобългарски алп, част от древнобългарският календар в неговата четвърта година, каквато е и тази година 2023. Неговите отношения със слънцето са запазени и разказани в един индиански мит , наречен "Момчето Заек"
===================================
Могилите в долината на река Каракол.
1985 година на село. Каракол (Черното езеро), Алтай, намерено е непокътнато погребение, което датира от края на III – началото на II хил. към n. ерата. Могилата е имала ограда от пръстени и множество погребания в каменни щайги и мръсни гробни ями, покрити с масивни камен Телата на погребаните са покрити с червена охра, открити са петна от червена охра по черепа под очите. Караколска култура - археологическа култура от бронзовата епоха (2-ри хил.) до н. Ейд. ), съществувал на територията на планинския Алтай. Съсъществува с Афанасийската култура. През бронзовата епоха Алтай е бил населен от народи, които археолозите наричат носители на Афанасьевската и караколската Основната особеност на караколската култура са полихромните (разноцветни) рисунки: върху плочите на каменните чекмеджета в червена, черно-бяла боя има изображения на човекоподобни създания, носещи маски с корона от пера или рога, с декорации за Тези фантастични създания съчетават чертите на човека и животинското - с рога на бик, животински нокти, изненадващо заекоподобни лица, „триноги“ крайници, гор Подобна комбинация става разбираема,ако приемеш,че всички фигури на Каракол са изобразени в ритуални маски и носии. Слънцеглави и зверски антропоморфни митични персонажи гледат зрителя от каменни плочи, криейки мистерията на неразбираемия мироглед на древните. Това е първият случай на полихромна скална картина, открита в Сибир. Най-ранните от тях включват каменни гравюри с изображения на лосове и планински кози, както и бегачи с кръгли рога на главите. Гравирането върху камъка е частично засенчено от по-късните рисунки, изработени с минерални бои и гравиране от 11 антропомор Повечето от картините са използвали груба глина и въглен, които първоначално са разпръснати и след това са смесени с някакъв Съставът на блестящата черна боя остава неизвестен. В резултат на близкия контакт на караколската култура с Бегаза-Дандибаева или близо до нея (карасуков тип) се появява Пазирикската култура (VI–III век) до н. Ейд. ).

https://pabliko.ru/@writer/otkrytie_karakol...Z0U5urco_hjWuQ;

https://vladimirkrym.livejournal.com/641535...pFAqkT-CDh2-mhc
PMEmail Poster
Top
18j
Публикувано на: 18.10.2023, 10:41
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Годината е към края и попаднах на пасаж от Сказание за Чулман, който звучи някак познато. Става дума за главите
49. Как Ингарсак спасила Маджи
50. Как Маджи, Раджи и Сандугач върнали на Куян неговото царство

Ние разбираме, че Куян е владял Мизия, но е изгубил царството си от алпът Лямдиу, който изглежда като въплащение на всичко най-жестоко и зловещо. Хората, които попадат под негово влияние стават войнствени, и свирепи до степен, че и алпите бягат от тях / него. Вероятно това е някой от аватарите на Яга, които виждаме и днес в пантеона на масони / илюминати. Хитростта и дипломацията отстъпват пред грубата сила, макар притчите да подчертават, че Куян е силен сам по себе си, той не смее да застане срещу злобата и жестокостта у хората. Самите миджанци-мизийци избрали чужд владетел и се впуснали в неговите войни.

(10) Куян не могъл
да прекрати тези разбойничества –
и тогава миджаните го прогонили
и взели за цар кайлъеца Сар.

По-нататък, за да прогонят свирепия алп от Мизия се съюзили трима владетели от Волжкото царство Идел, които били подложени на нападения, а по пътя се съюзили с владетеля на Понт. Всички те имали стара вражда с поклонниците на злия алп и се съюзили с Куян.

(12) Той отивал в Аскъп
да търси помощ срещу Лям
и като срещнал бахадирите
много се зарадвал.

(13) Обещал им дарове
ако му върнат
неговото царство Миджан
и ги превел покрай Дар

(17) Но когато бахадирите
се спуснали в Таштай,
Куян изведнъж изчезнал –
боял се той от Лямдиу.

Преди да успеят да надвият алпа, те трябвало да отстрелят владетеля, който се бил превърнал в негов аватар на земята.

(39) Лям поставил Сар в една яма
според неговия ръст и му наредил
да държи над главата си
две кръстосани клонки.

(40) Когато той направил тъй,
Лям, който стоял настрани,
направил магия на клонките –
и те приели неговия образ.

(52) Двете им стрели
изболи очите на Сар –
и той от болка
изтървал двете клонки.

(53) Привидението изчезнало
и тогава Лямдиу
пуснал срещу бахадирите
пълчищата сарски воини.

След това войските били обезвредени с песен или мелодия от магически инструмент, което може да се приеме като техника за масово убеждаване.

И други неща стават ясни, за географията на региона. Пътуването от Приволжието до Мизия става по суша, през Кавказ и се преминава през проход наречен Дарджал. Вероятно става дума за период, когато Черно море не е стигало до там. Има българска страна на Кавказ, от едната страна на прохода Дарджал. Има и мизийци, които останали на страната на Куян, те помагали при разчистването на прохода. Тези места или са изчезнали днес, или става дума за напълно различен географски регион.

(9) Ас-халджийците също се съгласили
да тръгнат на поход –
и след една година тръгнали на път
отрядите на двамата бахадири.

(10) Дълго блуждаели те,
търсейки чист проход в Капкай
и нямало да намерят,
ако не им помогнал Куян.

(13) Обещал им дарове
ако му върнат
неговото царство Миджан
и ги превел покрай Дар.

(14) Заради разчистването на прохода
Дар разрешил на отряда на Куян
да премине край него
натам и обратно.

(15) А, за да не забележи Дар
чуждите хора, Куян
преоблякъл воините на бахадирите
в дрехите на своите хора.

(16) Останали хиляда миджани
вместо хората на бахадирите
откъм българската страна на Капкай –
и почнали да живеят край Дарджал.

(17) Но когато бахадирите
се спуснали в Таштай,
Куян изведнъж изчезнал –
боял се той от Лямдиу.

Смътно можем да направим паралел с положението днес перфекният Куян бай Тошо беше детрониран от безскруполната лабъдска шайка, която преди това го подкрепяше, но после подчиниха държавата еднолично, т.е. мизийците сами си избраха управление от чужденци и приеха чужди обичаи. Лабъдците решиха да затегнат каиша и сега се опитват и ни вкарват във всяка възможна война на света. Днес войните не са точно като описаното в притчите, те притчите са алегории. Днес не винаги се пукаме с мечове и копия, може да се пукаме по форуми и вестници, но войната е съвсем реална - по време на кампания за ваксинация или при опити за добив на подземни богатства, в даден регион - войната е информационна, но засегнатите съдби са съвсем реални
Според мен притчите от там са се повтаряли много пъти в българските общества както на макро ниво, като народи в рамките на империя, така и на микро ниво между фамилии, родове и месни власти. Ние трябва да имаме волята да прозрем циклите на времето и енергиите. А защо не и като допълнително историческо сведение във връзка с по-горните археологически открития.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.10.2023, 12:02
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (18j @ 18.10.2023, 13:41 )
Годината е към края и попаднах на пасаж от Сказание за Чулман, който звучи някак познато. Става дума за главите
49. Как Ингарсак спасила Маджи
50. Как Маджи, Раджи и Сандугач върнали на Куян неговото царство

Ние разбираме, че Куян е владял Мизия, но е изгубил царството си от алпът Лямдиу, който изглежда като въплащение на всичко най-жестоко и зловещо. Хората, които попадат под негово влияние стават войнствени, и свирепи до степен, че и алпите бягат от тях / него. Вероятно това е някой от аватарите на Яга, които виждаме и днес в пантеона на масони / илюминати. Хитростта и дипломацията отстъпват пред грубата сила, макар притчите да подчертават, че Куян е силен сам по себе си, той не смее да застане срещу злобата и жестокостта у хората. Самите миджанци-мизийци избрали чужд владетел и се впуснали в неговите войни.

(10) Куян не могъл
да прекрати тези разбойничества –
и тогава миджаните го прогонили
и взели за цар кайлъеца Сар.

По-нататък, за да прогонят свирепия алп от Мизия се съюзили трима владетели от Волжкото царство Идел, които били подложени на нападения, а по пътя  се съюзили с владетеля на Понт. Всички те имали стара вражда с поклонниците на злия алп и се съюзили с Куян.

(12) Той отивал в Аскъп
да търси помощ срещу Лям
и като срещнал бахадирите
много се зарадвал.

(13) Обещал им дарове
ако му върнат
неговото царство Миджан
и ги превел покрай Дар

(17) Но когато бахадирите
се спуснали в Таштай,
Куян изведнъж изчезнал –
боял се той от Лямдиу.

Преди да успеят да надвият алпа, те трябвало да отстрелят владетеля, който се бил превърнал в негов аватар на земята.

(39) Лям поставил Сар в една яма
според неговия ръст и му наредил
да държи над главата си
две кръстосани клонки.

(40) Когато той направил тъй,
Лям, който стоял настрани,
направил магия на клонките –
и те приели неговия образ.

(52) Двете им стрели
изболи очите на Сар –
и той от болка
изтървал двете клонки.

(53) Привидението изчезнало
и тогава Лямдиу
пуснал срещу бахадирите
пълчищата сарски воини.

След това войските били обезвредени с песен или мелодия от магически инструмент, което може да се приеме като  техника за масово убеждаване.

И други неща стават ясни, за географията на региона. Пътуването от Приволжието до Мизия става по суша, през Кавказ и се преминава през проход наречен Дарджал. Вероятно става дума за период, когато Черно море не е стигало до там. Има българска страна на Кавказ, от едната страна на прохода Дарджал. Има и мизийци, които останали на страната на Куян, те помагали при разчистването на прохода. Тези места или са изчезнали днес, или става дума за напълно различен географски регион.

(9) Ас-халджийците също се съгласили
да тръгнат на поход –
и след една година тръгнали на път
отрядите на двамата бахадири.

(10) Дълго блуждаели те,
търсейки чист проход в Капкай
и нямало да намерят,
ако не им помогнал Куян.

(13) Обещал им дарове
ако му върнат
неговото царство Миджан
и ги превел покрай Дар.

(14) Заради разчистването на прохода
Дар разрешил на отряда на Куян
да премине край него
натам и обратно.

(15) А, за да не забележи Дар
чуждите хора, Куян
преоблякъл воините на бахадирите
в дрехите на своите хора.

(16) Останали хиляда миджани
вместо хората на бахадирите
откъм българската страна на Капкай –
и почнали да живеят край Дарджал.

(17) Но когато бахадирите
се спуснали в Таштай,
Куян изведнъж изчезнал –
боял се той от Лямдиу.

Смътно можем да направим паралел с положението днес перфекният Куян бай Тошо беше детрониран от безскруполната лабъдска шайка, която преди това го подкрепяше, но после подчиниха държавата еднолично, т.е. мизийците сами си избраха управление от чужденци и приеха чужди обичаи. Лабъдците решиха да затегнат каиша и сега се опитват и ни вкарват във всяка възможна война на света. Днес войните не са точно като описаното  в притчите, те притчите са алегории. Днес не винаги се пукаме с мечове и копия, може да се пукаме по форуми и вестници, но войната е съвсем реална - по време на кампания за ваксинация или при опити за добив на подземни богатства, в даден регион - войната е информационна, но засегнатите съдби са съвсем реални
Според мен притчите от там са се повтаряли много пъти в българските общества както на макро ниво, като народи в рамките на империя, така и  на микро ниво между фамилии, родове и месни власти. Ние трябва да имаме волята да прозрем циклите на времето и енергиите. А защо не и като допълнително историческо  сведение във връзка с по-горните археологически открития.

Капкай, това е днешна Кападокия, според мен. Подземните й градове са жилищата на алпите и е владение на алпа Лям, тогава. Но цялата Анатолия е древнобългарксата Яна Идел установена от Таргиз/ Таргитай. Всъщност, Анатолия си е изкелефещеното Яна Идел.
Куян е алп на мъдростта, изначало, става на хитростта, когато човека започва да работи изцяло с рациото си със спекулативният си ум. Днешната човешка цивилизация е изцяло цивилизация на рациото, не на Духа. за Духа и духовност се говори, но това са само приказки, опре ли се до бита, всички тия приказки струват пари smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif С една дума, духовността си остава едно пожелание и за да не е такова се свежда до битийната рационалност. Оттук и идеята "да ни оправи някой". Куян в този му образ на хитростта е символ точно на себемислещият българин, на егоиста smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif за който основно мото е "да не се мина". Е, ще се минеш и то не един път, много пъти smil4334ad8a149e0.gif Затова, аз лично трактувах и актувах енергетиката на годината, така: хитростта за теб, за нас е мъдростта", т.е. правя същото каквото и Куян, правя енергитична размяна: "Куяне, на теб, мъдростта, днес не ти е нужна, аз пък съм прекалено хитър, себичен и егоистичен, я, вземи от мен тази хитрост, а ми дай твоята мъдрост". Откъде ми дойде наум това? Много пъти се питах. После гледах един филм, където представяха находките от манастира в Равна, Провадийско. Там на една фреска бе нарисуван заек, а отдолу е изписано "билге" - "мъдър". Ти си прав, тази година за българите мина много динамично, но колко мъдро е минала, ще се види в следващата и последващата. Мъдростта е себеосвобождение, в което се освобождаваш от самия себе си.
PMEmail Poster
Top
18j
Публикувано на: 21.10.2023, 14:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



И аз първоначално мислех, че Капкай е Кападокия, но мернах някъде, че се асимилира са Кавказ. Не знам, не е ясно, а в Сказанието има и страната Капдаг, която не знам дали е същото място. Но ако приемем, че Капкай е Кападокия нещата стават още по-брутални, защото това значи, че Идел обхваща Приволжието и Кавказ. А те пътуват през Кападокия и тогава Дарджал - се сещаме за днешните Дарданели, ама те го описват като проход, а не пролив... т.е времево, разказът се избутва още 10-15 хил години назад, когато не е имало Егейско море... още тогава сблъсъкът между български племена и владетели са обсебени от различни сили е бил на лице
То като гледам Капкай и сега по Ливан, т.нар. Израел, т.е. Палестина та чак до Иран още се владее от някакви сверепи примитивни същества, вероятно тоя на-танюхуя е някакакъв вид аватар на Лям - не стига че грозен, военопрестъпник, криминален елемент заграбил държавните лостове и съдебната система, сега се излага пред целия свят, а света вибрационно върви в друга посока и така става детронирането на един алп, това ако сме решили да променяме времето, в няколко години се превъртат цели епохи и хората вече са други. Ами доста и предразсъдъци и наложени идеи ще отпаднат и то изведнъж, в близките месеци и тогава ще се проличат много неща, дето е писано идва период на падане на маските то се усеща smil3dbd4e5e7563a.gif


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020