www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Айархаан - "Алгыс ырыата"


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Айархаан - "Алгыс ырыата", Българските песенни мотиви
Йордан_13
Публикувано на: 31.10.2023, 16:06
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Айархаан - "Алгыс ырыата"

https://www.youtube.com/watch?v=EySkl21lSpo

Българите - нищо общо с европейците, нищо общо с траките;))) Генетични изследвания, ала-бала - чисти научни фалшификации; както съм казвал винаги, абсолютно винаги, ние не сме европейци; който се чувства европеец, той просто не е българин, а нещо друго, написаното на паспорта му го прави българин;))) Абсолютен факт е: т. нар. "народен фолклор" като съвкупност от песни са всъщност битовизираните чрез християнството, обредни тенгриянски песнопения. Те в християнството не могат да оцелеят, тя и немалка част от носийността ни, не е оцеляла, понеже гръцките попове са я забранявали! И какъв крах за серафимо-фолистите;))) - българите, духовно-културно са много по-близо до индианците саха, отколкото до руснаците и западняците, хахахахахахаха... Това сочат па моите "генетични изследвания";)))
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.11.2023, 0:11
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



М.Н: Това на какво ви звучи ?

Щуто Щутев: ;))) По принцип, те са в "шок";))) тракистите. Никой не може да ни изпее, нито една тракска песен;))) Но, индианците саха, могат да пеят наш фолклор, макар и на някаква северна разновидност на българският тюрки;))) Да не говорим за тези, дето казваха: "Дайте доказателства за Тангра". Ми е;))) Доказателствата дойдоха от фолклора, хахахахахаха... Точно оттам, дето те не очакваха, защото нали, прехваленият, култовият Димитър Маринов, не бил писал, че има Тангра. Еми, тва е "властта на химикалката", видяхме го, оня ден в една изборна секция;))) Чай, па си го пусна;)))

М. Н./Щуто Щутев Наистина е прехвален. Принтирах миналата година "Народна вяра и религиозни народни обичаи" БАН 1994 и да ти кажа много неща дето ги знам аз, а ги търсих, ги няма споменати там. Малко като слаба ракия ми влезе този факт ; ))

Щуто Щутев: Нещо повече, всъщност, Кук Куян ни даде нещо голямо: едно велико откритие, касаещо нашият народен фолклор и неговите корени... Кой можеше, до този момент да каже, какви са и откъде са корените на българският народен фолклор;))) Категорично, просто повече от категорично, тези факти говорят едно: българският народен фолклор, това са битовизираните тенгриянски обредни песнопения;))) Това е епохално откритие. Просто слага точка на секви спорове. Какви са българите, траки ли са, изповядали ли са Тангра;))) Мен ми е смешно, че в 21 век се занимаваме с такива въпроси;)))
М. Н./Щуто Щутев: Аз винаги съм го чувствал като стара езическа обредност. Паралелите със Саха обаче (като най-източни) са категорично в пъти повече от селективните ДНК изследвания на категоричния Чобанов. Макар че аз преди няколко години още бях споделил и китайски народни групи с доста близко до нашенското звучене. Тези мадами от Айархаан направо са в десетката.

Щуто Щутев/М. Н.: Не само;))) Още преди 2-3 години бех публикувал сахката Елена Уутай, която брутално си бичише български народен фолклор;))) но това се подмина, някак си, мимоходом;))) Сега, обаче найдох Белата Врана и извадих от нея, минимум десетина откъса българско народно пеене;))) прибавих и групата Отукен и накрая и тези за капак, които имат албум от 2005г., където има още фолклор, но просто не съм ги изрязал още;))) Саха са Тенгри и пеят български народен фолклор, хахахахаха и то обредно, нали... Това беше важното! Димитър Маринов - в коша за боклук;))) Защото едно е констатацията, какво е оцеляло на терен, до твое време, съвсем друго е да стигнеш до корените;)))

М. Н./Щуто Щутев: Ама то даже какво е оцеляло на терен не може да се каже. Аз съм виждал записи на каракачани, записи на албанци, записи на български кукери дето са много повече Тангра отколкото каквото съм прочел от Димитър Маринов. Той сякаш набляга на християнския поглед на бита от българското землище.

Й. С./М. Н.: Сички наблягат на християнството, защото съзнанието на българина е настроено така;))) Ти нал виждаш този нон-сенс, християни-националисти;))) тва е нон-сенс, именно поради тва, че съзнанието е вече модулирано, настроено, т.е. българина е сменен. Ако мислиш с християнските категории, нема как да видиш Тангра, а само църкви и попове;)))
М. Н./Й. С.: Християн-националисти ;)))
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020