www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Беслан


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Беслан, Каква е истината за Беслан
тохол
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 43
Участник # 46
Дата на регистрация: 26-July 05



Какво е мнението ви за клането в Беслан?
Или какво е мнението ви за 11/9?
Тези които нарочиха за изпълнители по теле-визиите, дали са истинските извършители?
Аз не вярвам!


--------------------
??? ????! ?????? ????? ????????? ?????? ?????.
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



QUOTE
Бесланские заложники: Террористам помогли скрыться люди в милицейской форме Обсудить новость в форуме


  Многим участникам захвата бесланской школы удалось скрыться, и в этом им помогали люди, одетые в милицейскую форму. Как сообщает ежедневная газета "Новые Известия", такие показания дала в суде на процессе по делу Нурпаши Кулаева бывшая заложница Инга Харебова. Между тем официально Нурпаша Кулаев считается единственным оставшимся в живых участником захвата школы.
  Харебова рассказала суду, что после штурма встретила свою мать, ожидавшую ее возле школы. Женщины увидели дежурившую неподалеку легковую машину и решили попросить, чтобы их отвезли домой. Они сели в машину. За рулем, по словам заложницы, оказался человек в милицейской форме, но без погон.
 
  Тотчас же в машину подсел небритый человек в черном и она тронулась с места. А когда женщины назвали адрес, по которому просили доставить их, водитель не отреагировал.
 
  "Они меня как бы не расслышали, продолжали ехать в противоположном направлении. Водитель был, как робот. Я повторила адрес громче, тогда человек в черном повернулся и сказал: "А я не знаю, где это". Мы с мамой выскочили чуть ли не на ходу из машины. После пережитого в школе шока я неспособна была соображать, но теперь картина проясняется. Я уверена, что пособники на улице у террористов были и сбежать удалось очень многим", - заявила бывшая заложница.
 
  Ранее о том, что многие террористы сумели спастись, суду заявили несколько потерпевших и свидетелей.
 
  Бывшие заложники также заявили, что пожарные при штурме школы сработали плохо, сообщает ежедневная газета "Коммерсант". По словам Зинаиды Цараховой, к школе приехала только одна пожарная машина, да и то пожарные заявили, будто у них не было приказа дежурить у школы и они прибыли туда по собственному решению. Между тем большая часть заложников погибли именно в результате пожара - от того, что на них обрушилась загоревшаяся крыша спортзала школы.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
ЛЕМС
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



Ето горния материал, преведен на български език.

Препечатано от руски форум
Тема: „Бесланските заложници”
Заглавие на статията: „ Терористите са успели да се укрият с помощта на хора в милиционерски униформи”
„Много от участвалите в превземането на училището в Беслан са успели да се укрият. За това са им помогнали хора, облечени в милиционерски униформи.” Това е цитат от свидетелски показания на бившата заложница Инга Харебова по делото на Нурпаша Кулаев – единственият оцелял от „клането”. Публикацията е в ежедневника "Новые Известия".
Пред съда Харебова расказва как след щурма се среща с майка си, чакаща я при училището. Двете жени забелязват, че наблизо е спряла дежурна патрулка. Решили да помолят шофьора (според думите им това бил човек с милиционерска униформа, но без пагони) да ги откара вкъщи. Седнали на задната седалка и за тяхно огромно учудване едновременно с тях в патрулката до шофьора се качил и небръснат мъж, облечен с черни дрехи. Когато жените казали адреса, където искали да ги оставят, шофьорът изобщо не реагирал.
„Останах с впечатление, че те като че ли не ме чуха добре, защото се движехме в обратната посока. А шофьорът се държеше като някакъв робот. Повторих им адреса с по-висок глас. Тогава „мъжът в черно” се обърна назад и каза: Аз не знам къде се намира това.” След тези думи ние с мама изскочихме от колата почти в движение. След преживяния от мен шок в училището бях неспособна да анализирам случилото се, но сега картината ми се изяснява. Сигурна съм, че терористите са имали помощници, които са ги чакали на улицата и с тяхна помощ много са успели да избягат и да се укрият” – твърди бившата заложница.
За това, че много терористи са успели да се измъкнат свидетелстват в показанията си и други от потърпевшите, призовани от съда преди Инга Харебова.
Ежедневникът "Коммерсант" цитира единодушните мнения на бившите заложници и за още нещо: че при щурма на училището пожарникарите са работили зле. По думите на Зинаида Царахова, в училището пристигнала само една пожарникарска кола. А самите пожарникари твърдят, че не им е давана заповед да дежурят около училището и са пристигнали на мястото на трагедията по своя инициатива.
Между другото, по-голямата част от жертвите сред заложниците са загиналите именно при пожара – при срутването на горящия покрив на училищня физкултурен салон върху държаните там хора.


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
ЛЕМС
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE
Какво е мнението ви за клането в Беслан?
Или какво е мнението ви за 11/9?
Тези които нарочиха за изпълнители по теле-визиите, дали са истинските извършители?
Аз не вярвам!


По темата "Беслан" може да се прочете в архива на този сайт, тук:

http://www.voininatangra.org/modules/news/....php?storyid=37

и тук:

http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...1&articleid=148


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Azerath
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Ами трагедията с московския театър? Там великите им служби отново се показаха като много кадърни. Както при терористичните актове в Америка така и в Русия службите са замесени. Те просто разполагат с пари и права надминаващи с пъти тези на тяхна армия.


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



QUOTE
Драмата в училището в Беслан е дело на руските спецслужби, заяви чеченският сепаратистки лидер Шамил Басаев. Изявлението му бе разпространено от бунтовнически интернет-сайт.
Терористи, верни на Басаев, завзеха училището и взеха близо 1000 заложници в северноосетинския град Беслан на 1 септември 2004 г. Сградата бе щурмувана от командоси два дни по-късно. Днес се навършва една година от драмата, която взе над 300 жертви.
"Към терористичния акт ме подтикнаха спецслужбите в Северна Осетия, като внедриха в обкръжението ми своя агент Абдулла Ходов, известен още с прякорите Владимир и Пътник", твърди Басаев. Ходов бил заловен на погребение на чеченски бунтовник. Дали му избор - затвор за изнасилване или работа за службите. С тяхна помощ Пътник извършил няколко взрива във Владикавказ. По-късно той сам признал пред Басаев, че бил човек на службите и така станал двоен агент.
"На 31 август 2004 г. руснаците отвориха на Ходов коридор, за да събира разузнавателни данни. Така ние влязохме в Беслан", казва още Басаев.


Специално го копирам за да ви покажа с какви с какви МРЪСНИ и ДОЛНИ тарикатлъци действат пропагандните дезинформатори. Изявлението на Басаев се намира на чеченския сайт http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2.../31/37225.shtml
Забележете следния ред:
"Его схватили на похоронах брата-моджахеда и предложили выбор; тюрьма с изнасилованием или работа на них."

И забележете как го превеждат след това:
"Ходов бил заловен на погребение на чеченски бунтовник. Дали му избор - затвор за изнасилване или работа за службите."

Една единствена думичка обръща всичко наопаки. Много добър пример как действат манипулаторите, включително и българските - в случая в-к СЕГА.
"По делата им ще ги познаете." Бих прибавил и по методите.
Трябва да се учим, защото утре същото ще е и при нас.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020