www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Лечението на всички болести


Страници: (8) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Лечението на всички болести, Хулда Кларк
gеorgi_nz
Публикувано на: 30.1.2007, 22:11
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (meshter_at @ Jan 30 2007, 06:19 PM)
Георги,ако наистина умееш да конструираш такива запъри-почвай бизнес,приятелю! smil4341944e6b0c8.gif Всички ще си купим и ще го популяризираме.Един въпрос ме мъчи-това нещо дали може да помогне за отказване на цигарите... smil4334aa44c7e89.gif

Виж, имам известни познания по електроника. Този генератор е по силите на кръжочник от 5-ти клас. Не в това е въпроса - да се налепи схемата. Въпросът е да се знае точните резонансни честоти на всеки бацил.
И нямам желание да печеля от това, бих написал подробни инструкции как всеки с елементарни технически умения сам да си го направи. И като се научи, да направи няколко за комшии и роднини. Та да стане масово разспостранено - т,е. да действаме обратно на чифутите с техните шибани авторски права - да даваме технология безплатно и от сърце на широк кръг хора.

Но не вярвам да действа за отказване от цигарите. Воля иска тука, че никотина е опиат и душата е свикнала и си иска порцията. Не можеш я излъга с батерия от 9 волта, ако ще и алкална да е.
Самият аз ги отказах преди 3 години. Помогнах си с Табекс.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Добре!Бях сигурен,че ще отговориш по подобен начин. smil4334abded4493.gif Как обаче ще намерим тези честоти...
PM
Top
Karutzar
Публикувано на: 31.1.2007, 13:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



georgi_nz Възможно ли е да се добави към запъра и озонатор?


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 31.1.2007, 13:36
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Възможно е, но това са доста различни неща. Едното е нисковолтово, другото работи с 10 , 20 или 30 хиляди волта . Нещо като телевизор и касетофон например. Но лично за мен ако си ги правя, ще са в различни кутии, като отделни устройства.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Ефектен озонатор на въздуха


Може би много от вас вече са виждали голямата високоволтова сфера на новия светлинен ефект, автентично пресъздаващ красотата на атмосферните гръмотевични разряди. Ефектът наистина е впечатляващ и навярно това е причината за разнообразните му приложения - от дискотечни ефекти до икони в компютърни програми и символи на телевизионни предавания. За тези от вас, които не са го виждали, устройството най-общо представлява стъклена сфера, в центъра на която е фиксирано малко метално ядро. От повърхността на ядрото към периферията на сферата преминават електрически дъги с произволна форма, силно наподобяващи естествените атмосферни електрически разряди (мълнии). Предлагаме ви сами да изработите подобно устройство, като използвате обикновена електрическа крушка (може и изгоряла) и още няколко леснодостъпни елемента. Предвид силното йонизиране на въздуха при работата на устройството, то може да бъде използвано като ефектен йонизатор (озонатор) на въздуха. В края на статията ще кажем няколко думи за това какво представлява йонизацията на въздуха и как тя може да бъде използвана за пречистване на въздуха и унищожаване на микроорганизмите в жилищните помещения, както и за получаване на значително по-добри добиви при отглеждане на животни и птици. Още тук трябва да ви предупредим, че работата на устройството се базира на използване на високо електрическо напрежение и при изработването и използването му трябва да се вземат необходимите мерки за безопасност. Готовият озонатор може да се монтира на стената, достатъчно високо, за да не бъде доближаван от деца и домашни животни. Схемата на устройството (фиг. 1) не е сложна и то може да бъде изработено дори от хора без опит в практическата електроника. Основният му елемент е източникът на високо напрежение. Желанието ни е в схемата да бъдат използвани само леснодостъпни елементи и поради това за източника на високо напрежение сме използвали обикновена автомобилна бобина и звънчев трансформатор. Вместо последния можете да използвате какъв да е мрежов трансформатор с изходно напрежение 8 V и изходен ток 60 mA. Схемата работи по следния начин: През положителния полупериод на мрежовото напрежение кондензаторът С1 се зарежда през диода D1, резистора R1 и първичната намотка на автомобилната бобина Тр2. При това във вторичната намотка на Тр2 се индуцира напрежение с големина около 15 кV. През втория полупериод на мрежовото напрежение диодът D1 е запушен, а диодът D2 - отпушен. През D2 и резистора R2 протича управляващ ток, който отпушва тиристора Т1 и кондензаторът С1 се разрежда през първичната намотка на Тр2, създавайки нов високоволтов импулс на изхода на схемата. При изработването на устройството трябва да се обърне внимание на свързването на изводите на трансформатора Тр1. За постигане на необходимото сфазиране, свързването трябва да бъде направено по начина, означен на схемата.



Внимание: При неправилно свързване изводите на звънчевия трансформатор (Тр1) схемата не може да работи и се повреждат резистора R1 и диода D1.





Фиг. 1

Високото напрежение, получено на изхода на Тр2 се подава към цокъла на електрическата крушка Л. Върху повърхността на крушката е закрепена окръжност от тънък меден проводник, свободният край на който е свързан към нулата на мрежовото захранващо напрежение. При включване на устройството между нажежаемата жичка на крушката и външния кръг се получават силно разклонени елекрически разряди във
всички направления.
Дължината на разрядните дъги ще бъде по-голяма, а дъгите ще бъдат по-разклонени ако използвате крушка с права нажежаема жичка (като например тези от аварийно 12V осветление). Пример за външното оформление на озонатора е показан на фиг. 2. Тук формата на кутията е избрана така, че устройството да се монтира на стена.



Фиг. 2

От физична гледна точка йонизацията е процес, при който електронеутралните атоми на газовете се превръщат в йони - носители на електричен заряд. В природата този процес се осъществява под въздействието на радиоактивното излъчване на земната повърхност, космическите лъчи и ултравиолетовите лъчи. Може би вече се питате защо е необходимо да се прави изкуствена йонизация на въздуха, след като тя става по естествен път. Проблемът се нарича “озонен глад” и се състои в това, че в почти всички населени райони количеството на леките отрицателни йони е далеч под минималната концентрация, която е абсолютно необходима за нормалното протичане на жизнените процеси в организма. Причината за това е промишленото замърсяване на въздуха. От друга страна при дишането си човек отделя около 50 000 тежки йони на всеки кубически сантиметър издишан въздух. В затворени помещения концентрацията на леки отрицателни йони намалява дотолкова, че само за няколко часа довежда до неблагоприятни промени в психиката и до изменения във функционирането на редица органи и системи. Ефектът от йонизацията е силно повишаване на биологичната активност на въздуха и унищожаване на микроорганизмите, включително и на тези, които предизвикват заболявания у хората. В особено голяма степен тази активност се проявява към грипните вируси. Монтирането на изкуствени озонатори е задължително в болнични заведения, особено в помещенията, където след операция хората са значително по-уязвими от въздействието на микроорганизмите в околния въздух.
Отрицателните йони стимулират жизнените процеси не само в човешкия организъм, но и във всички организми. Изкуственото озониране се прилага успешно при отглеждане на животни, птици, пчели, при третиране на семена, при съхраняване на хранителни продукти и др.
При битовите йонизатори (озонатори) йонизацията на въздуха се постига чрез т. нар коронен разряд. Принципът на излъчване е следният: В металите винаги има голямо количество хаотично движещи се свободни електрони, които могат да бъдат “изхвърлени” от метала, ако преодолеят повърхностната разлика в потенциалите. Електронната лавина, създадена при това “изхвърляне”, предизвиква присъединяване на електрони от атомите на кислорода, т. е. образуване на отрицателни йони.
В заключение няколко думи и за степента на изкуственото йонизиране. Както и при останалите биологично активни фактори, съществува граница в концентрацията на йоните, при превишаване на която не само се прекратява стимулиращото им действие, но се наблюдават и вредни последствия. Повечето специалисти препоръчват периодично включване на битовия йонизатор - от половин до един час работа и три часа пауза през целия работен ден. Естествено от значение са мощността на устройството и големината на помещението. Препоръчва се също включване преди сън и при тежка физическа или умствена работа.
Предложената схема може да бъде усъвършенствана, като се съчетае с реле за време, което да се грижи за периодичното включване и изключване на устройството.

Използвани елементи:

Тиристор и диоди Т1 - Т7-4, D1 - КД2010, D2 - 1N4007.
Трансформатор Тр1 - 220/8 V, 60 mA.
Резистори, кондензатор R1-100 / 2 W, R2-100 , С-1 F/ 400 V.

Списание "Млад конструктор" брой 3/2000 год.
Всички права запазени.



Георги,не знам що не излязоха фигурите,но да питам-ти и така ще го разбереш,това става ли да се направи за в къщи?
PM
Top
Karutzar
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



Книгата вече излезе (съжалявам - на английски) във фалове
Лек за всички болести - д-р Хулда Кларк
smil4334abded4493.gif


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Линка е този:
http://www.mladkonstruktor.bg/Ozon.htm
Но схемата работи на 50 херца. Аз бих искал да е няколко килохерца, колкото позволява автомобилната бобина да и се вдига честотата.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Karutzar
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (meshter_at @ Jan 30 2007, 06:19 PM)
Георги,ако наистина умееш да конструираш такива запъри-почвай бизнес,приятелю! smil4341944e6b0c8.gif Всички ще си купим и ще го популяризираме.Един въпрос ме мъчи-това нещо дали може да помогне за отказване на цигарите... smil4334aa44c7e89.gif

meshter_at, за отказване на цигарите се иска искрено желание (не да си мислиш, че искаш а само да лъжеш себе си), воля, и вяра, че можеш да го направиш. Качвам ти един конфигурационен файл за Brain Wave Generator - ще трябва да си я регистрираш, защото ако е на демо версия няма да можеш да импортираш файла. Струва $ 40, но може да се измисли нещо - мисля, че го има като торент - не съм сигурен. Тези бинаурални бийтове ще накарат собственият ти мозък да се откаже от отровите в цигарите.
QUOTE
Getting rid of bad habits by meditation
Meditation and relaxation capabilities of BrainWave Generator may help to get rid of some bad habits:

    * Quit smoking
    * Quit drinking
    * Lose weight

This is because habits such as smoking and excessive drinking or eating are often unconscious ways to control one's feelings and moods, for example, to alleviate anxiety. This is especially true in the case of drinking, as alcohol changes one's state of mind quite noticeably and can create an illusion of relaxation.

Човек не се пристрастява към никотина, а към катраните и допълнителните отрови, които производителите слагат в цигарите умишлено - с 1 цел - да те пристрастят и смучат паричките ти като вечен клиент.
georgi_nz отказал си ги защото си го искал. smil4341944e6b0c8.gif И до ден днешен си мислиш, че Табекса ти е помогнал.
Можеш ли да преведеш схемата на Български? И да направиш нещо като указание за българите как сами да си го направят този запър?

meshter_at тези дни ще ти пратя firewallа - малко стрес имам тези дни...

Прикачен файл ( : 71 )
Прикачен файл  mri_nicotine_withdrawal.bwg


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Karutzar @ Feb 2 2007, 04:02 PM)
Човек не се пристрастява към никотина, а към катраните и допълнителните отрови, които производителите слагат в цигарите умишлено - с 1 цел - да те пристрастят и смучат паричките ти като вечен клиент.
georgi_nz отказал си ги защото си го искал.  smil4341944e6b0c8.gif И до ден днешен си мислиш, че Табекса ти е помогнал.
Можеш ли да преведеш схемата на Български? И да направиш нещо като указание за българите как сами да си го направят този запър?

meshter_at тези дни ще ти пратя firewallа - малко стрес имам тези дни...

Табекса добавя бълвоч подобен на никотина и притъпява абстиненцията. Така друсайки се човек с Табекс си намаля отвратителния никотинов глад за първите 10-15 дни когато е най трудно. После е лесно, достатъчно е да не отстъпваш от завоюваната позиция и да си мислиш, че досега изпитаните страдания са гаранция да не се посяга към тютюн повече никога. За да не се повтори всичко изпитано дотук отново.

Иначе запъра го сглобих одеве. Частите ми струваха около 2 лева. Премерих честотата - към 34 килохерца. Обаче си мисля че от толерансите на елементите честотата би играла доста. И не разбрах как с постояни пасивни елементи да се работи за различни бацили, чийто резонансна честота е различна. А ако е думата за дадената схема - мога да приложа инстукция за сглабяне от незанимаващи се с това. Достатъчно е да могат да запояват с поялник( без да прегряват елементите).
Двата електрода на запъра ги държах с ръце около 3-4 минути и не усещам за сега нщо особено.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Давай схемата.И нека да е на разбираем език... smil4453a9006c2f4.gif
PM
Top
Karutzar
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE
Any positively offset frequency kills all bacteria, viruses and parasites simultaneously given sufficient voltage (5 to 10 volts), duration (seven minutes), and frequency (anything from 10 Hz to 500,000 Hz).

QUOTE
Generating positive offset frequencies is the best way to kill all pathogens quickly. But it takes more than one treatment.

The human range is from 1520 KHz to 9460 KHz. Pathogens (molds, viruses, bacteria, worms, mites) range from 77 KHz to 900 KHz. Fortunately for us we can work on zapping pathogens in the lower ranges without affecting humans in the upper range.
QUOTE
Премерих честотата - към 34 килохерца.
- It should read
between 20 and 40 kHz.

Намокри си палците - за по-добър контакт. 7 минути е времето на запиране.
QUOTE
Remember, though, that the true challenge is not to kill our invaders but to regain our health and immunity.

QUOTE
The first zapping kills viruses, bacteria and parasites. But a few minutes later, bacteria and viruses (different ones) often recur.

QUOTE
he first seven minute zapping is followed by an intermission, lasting 20 to 30 minutes. During this time, bacteria and viruses are released from the dying parasites and start to invade you instead. The second seven minute session is intended to kill these newly released viruses and bacteria. If you omit it, you could catch a cold, sore throat or something else immediately. Again, viruses are released from the dying bacteria. The third session kills the last viruses released.

Казвайте ако не разбирате добре английски.
7 минутни сесии (запиране) - 20-30 минутна почивка. И отново.
georgi_nz можеш да направиш запъра за определена местота - много лесно - мисля че някъде в книгата се споменаваше това - 555 CMOS timer chip - или май не - не помня. Но е възможно. Твоите показания за 34 килохерца са напълно в нормата дадена от Кларк.


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Няколко неща могат да помогнат много да се усъвършенства този метод. По-точно да се калибрират честотите. Трябва микроскоп, мисля че става и обикновен, ако ще се гледат бактерии. Трябва и отнякъде проби с наситени бактерийни култури. Имам въпрос, при регулиране на честотата няма ли възможност някои клетъчни органели (като по-малки обекти) да изпаднат в резонанс и да бъдат повредени или трябва по-високо напрежение/честота?
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Karutzar
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (Севар @ Feb 4 2007, 06:53 PM)
Няколко неща могат да помогнат много да се усъвършенства този метод. По-точно да се калибрират честотите. Трябва микроскоп, мисля че става и обикновен, ако ще се гледат бактерии. Трябва и отнякъде проби с наситени бактерийни култури. Имам въпрос, при регулиране на честотата няма ли възможност някои клетъчни органели (като по-малки обекти) да изпаднат в резонанс и да бъдат повредени или трябва по-високо напрежение/честота?

Др. Кларк заявява многократно в книгата си - запърът не е панация, а помощно средство. Какъв е смисъла да "утрепеш" всички бактерии, вируси и прочие "нахалници" в организма си, след като ги вдишваш отново чрез въздуха. При нея става въпрос за химикалите, които приемаме не само чрез храната си. Меркурий и Никел са основните. Меркурий м/у другото се разпръсва чрез самолетите - т.нар химически следи - абсолютно планирана атака в/у човечеството. За въздействието на Меркурий в/у човека съм писал и преди. И въобще не става дума за паранои (както на някои (и тук също) им се иска) - Кларк го доказва недвусмислено.
Нейната система е в това което ядем, дишаме, и т.н. - не е въпроса да "убием" бактериите в себе си - а да направим така, че те да нямат среда в която да се развиват в нашия организъм. Мисля, че това е горе-долу казано за нейната система с 2 думи. Друг е въпроса за точна калибрирана честота - както при Райф. Мисля че даже на нейната страница се продаваше подобно нещо - и имаше схеми как да си го направиш сам. Да не ви излъжа - виждал съм го - ще си проверя линковете. И си мисля че няма проблем да унищожиш със запъра всички организми (фунгус бактериите - познатите ни гъбички - имат определена честота - няма проблем - унищожихме ги чрез запиране. А след това?) - въпрос е как да се направи така, че да не се появяват отново. That is all about - това е всичко - с една дума - превенция на появяването им отново. От симптомите ще се разбере какви бактерии и прочие ти вредят. Отваряте книгата - търсите бактерията - причината да бъде в организма ви и да му вреди - отстранявате я (причината) - казано е как - запирате се известно време, и сте здрав. И нещо още - организма ви вече знае как да се справи сам от тук нататък. Най-често срещаните причини са приборите за хранене и зъбните пломби.
Човешките клетки са с обсег от 1520 до 9460 KHz - патогените - от 77 KHz до 900 KHz. - така че запирането е абсолютно безвредно. Даже и при 20-30 волта - а се използва до 10 волта при запъра. Кожата естествено се явява "изолатор" - но само за човешките клетки - електричеството преминава през човешкия организъм - просто ние не го чувстваме. smil4341944e6b0c8.gif Не мисля че патогените биха казали същото. А за този резонанс - теоретично - да - при деленето във високите честоти - практически - НЕ - нямат сила и мощност да ни увредят.
georgi_nz - няма и да почувстваш нещо - "чувстват" го патогените - ако ги имаш.
При продължително запиране (при мен - smil4334a87ce0a9c.gif запирах се цял ден - преди 5-6 години) почна да ми се гади - млечно киселите бактерии помагат на стомаха за храносмилането. Нямаше ги . Оправих се с кисело мляко.
И още нещо. Вирусите са много по-малки от бактериите. Може да бъдат и вътре в тях. При запирането бактериите умират, но не и вирусите в тях -
QUOTE
During this time, bacteria and viruses are released from the dying parasites and start to invade you instead. The second seven minute session is intended to kill these newly released viruses and bacteria.

Задължително е повторно запиране.


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Схемата NE555 е на възраст поне 25 години. Изпитана марка, работи безотказно. Има схемни решения още по леки за ипълнение , примерно с HEF4011( аналог на TTL варианта и класиката в жанра SN7400). Този чип + още 2 елемента могат също да запират бацили- т.е 3 елемента и подходящи връзки помежду им.

А иначе при опита за запиране съобразих да намаля контактното съпротивление между кожата и проводниците до минимум. Използвах супер сложен по състав разтвор на соли и ензими (слюнка - собствено производствоsmil4341944e6b0c8.gif ) .
Другия път ще опитам за 10 мин, няколко пъти и ще дам резултата.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Karutzar
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (georgi_nz @ Feb 4 2007, 10:15 PM)
Използвах супер сложен по състав разтвор на соли и ензими (слюнка - собствено производствоsmil4341944e6b0c8.gif ) .
Другия път ще опитам за 10 мин, няколко пъти и ще дам резултата.

smil4341944e6b0c8.gif Не очаквай да получиш резултат ако не си болен. При продължително запиране ще усетиш гадене в стомаха - кисело млеко - и си готов.
Не случайно те попитах дали може да се направи запъра със озонатор - зная че са различни.
Просто чрез въздуха, който вдишваме поемаме нови дози бактерии и прочие. ОЗОНЪТ ГИ УБИВА! Просто бих искал да се съчетае запърът с озонатор - за по-добро въздействие. Сигурно е трудно - умея да си запоя кабелите на синтезаторите без чужда помощ smil4341944e6b0c8.gif но от там нататък съм лаик в електрониката. Естествено се уповавам на коефициента си за интелигентност, но не ми достигат знания по електроника.
Жоре (нали си от Нова загора - или греша? smil4341944e6b0c8.gif ), ако си ОК с английския - на старницата на Др. Кларк има и схеми за други неща - просто провери - няма да съжаляваш
Привет


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (8) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020