www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Statia v 168 4asa


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Statia v 168 4asa, turska naglost
Bell
  Публикувано на: 8.9.2005, 23:07
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Pismo sus sledniq text poluchih ot nai dobrata mi priqtelka dnes. Moje li nqkoi da otkrie vuprosnoto interviu za da moga da se zapoznaq po podrobno??

"Dnes vuv vestnik 168 4asa izleze interviu s niakakuv turchin, koito e predsedatel na (predstavi si!!!) turska demokrati4na partia pod zaglavie "Turzite imat pravo na vuztanie". Toia nari4a Bulgaria "nazia ot izrodi" i kazva, 4e ako se naloji turzite shte vzemat kalashnizite i shte stane kato v Kosovo!!! Ima edna staniza interviu!!! Pet reda za horata, koito otsnaha bez kushti zaradi navodneniata i sa prinudeni da jiveiat v kolibi, poneje ministerstvoto na bedstviata i avariite, koeto se rakodovi ot onaq pacha emel etem ne im otpuska dostatu4no pari! I ZIALA straniza za izkazvaniata na edin mrusen, gnusen tur4in!!! "


Pitam se kak e vuzmojno da se dopuskat podobni iskazvaniq sled kato uj trqbva da ima etnicheska turpimost. Chesno kazano mi pisna da sum svidetel na podobno natrapvane na obraten rasizum koito vidish li ne e protivozakonen shtom kato ne ponasq posledstviq.
PM
Top
ЛЕМС
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE (Bell @ Sep 9 2005, 12:37 AM)
Pismo sus sledniq text poluchih ot nai dobrata mi priqtelka dnes. Moje li nqkoi da otkrie vuprosnoto interviu za da moga da se zapoznaq po podrobno??

"Dnes vuv vestnik 168 4asa izleze interviu s niakakuv turchin, koito e predsedatel na (predstavi si!!!) turska demokrati4na partia pod zaglavie "Turzite imat pravo na vuztanie". Toia nari4a Bulgaria "nazia ot izrodi" i kazva, 4e ako se naloji turzite shte  vzemat kalashnizite i shte stane kato v Kosovo!!! Ima edna staniza interviu!!! Pet reda za horata, koito otsnaha bez kushti zaradi navodneniata i sa prinudeni da jiveiat v kolibi, poneje ministerstvoto na bedstviata i avariite, koeto se rakodovi ot onaq pacha emel etem ne im otpuska dostatu4no pari! I ZIALA straniza za izkazvaniata na edin mrusen, gnusen tur4in!!! "


Pitam se kak e vuzmojno da se dopuskat podobni iskazvaniq sled kato uj trqbva da ima etnicheska turpimost. Chesno kazano mi pisna da sum svidetel na podobno natrapvane na obraten rasizum koito vidish li ne e protivozakonen shtom kato ne ponasq posledstviq.

Здрасти, Бел!
Направи си една поща в АБВ-то и там си превеждай постингите на български език! Измъчваш ме с тая `чатерица`.
smil3dbd4e5e7563a.gif

Ето какво е публикувала Агенция "Фокус".
В. "168 часа": Турци започват въоръжена борба срещу властта
8 септември 2005 | 11:36
Агенция "Фокус"



София. Турци започват въоръжена борба срещу властта, пише в последния си брой в. “168 часа”. Според Адем Кенан, бивш депутат от ДПС и лидер на забранената Турска демократична партия, въоръжената борба е единственият изход за “спасяването на турците и циганите от фашизма в България”. Малцинствата у нас са поробени, без никакви права и затова единственият изход на “борците за свобода” бил да грабнат оръжието в борбата си срещу властта. “Аз и моите хора сме готови да се борим срещу българските изроди”, казал Кенан.
В края на август забранената Турска демократична партия е провела заседание на областните си координатори в Шумен, на която присъствали представители на подобни партии от Турция, Македония и Албания, съобщава “168 часа”.

Утре ще сканирам статията и ще я сложаа в "Галерията".

А иначе - У НАС ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО.
ДАНО И МИСЛЕЩИТЕ ... престанат да мълчат!


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Е добре този явно е абсолютен лунатик!!!
Знаеш ли, макар и да изпитвам нетърпимост към турци и тн, съм с впечатлението че те не ни мразят толкова колкото ние тях. Мисля си че е по-скоро изгодно за някои политици да има нетърпимост в българия и се опитват чрез подобна пропаганда да нарушават мира,и да втълпяват в главите на турците че ги третираме по-различно и че ни мразят и че са онеправдани, защото всеки знае че това не е вярно. Под този претекст могат да си увеличават властта и влиянието съвсем невъзмутимо. Това не е тайна за никой но както казваш мислещите трябвало да спрат да мълчат. Аз лично съм с впечатлението че много мислещи хора правят всичко възможно за да могат да разпространят суровите истини но каточели това няма никакво значение защото с нищо не променя ситуацията. Единствено Волен Сидеров, какъвто и да го искарват, успя да породи надежда в хората но лошото е че пропагандата срещу него е жестока и дори хора които са го подкрепяли, незнайно защо, се отказват от него изтъкваики безумни твърдения, че той бил казал неща които никога не са чули или прочели лично.

А също така в протестите срещу турските областни оправители хората нарушиха мълчанието си и от доста време насам направиха що годе по сериозен опит за възражение но както виждаш мирни протести в България до никъде не водят.

Nie mojem da si produljavame sladkata spekulaciq vuv foruma s ubejdenieto che tova shte dovede do nqkade no sushtevremenno povecheto praznoglavi horiza iz bulgaria produljavat da se vliqqt ot mediiniq terorizum.
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Недей да скенираш статията защото видях че в друга тема елтимир е дал link.
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



е добре скенирай я щото нещо съм се объркала и не става дума за същата статия
трябва явно първо да прочета всичко във всички теми а не да се водя от емоциите
PM
Top
ЛЕМС
  Публикувано на: 9.9.2005, 1:14
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE (Bell @ Sep 9 2005, 01:16 AM)
е добре скенирай я щото нещо съм се объркала и не става дума за същата статия
трябва явно първо да прочета всичко във всички теми а не да се водя от емоциите

Лелеее... сега изгледах по "СКАТ" предаването на Георги Жеков ("Безкомпромисно"), повторението на ежедневния отчет на Волен Сидеров и "Дискусионното студио" smil3dbd4dcd7b9f4.gif smil3dbd4dcd7b9f4.gif smil3dbd4dcd7b9f4.gif

Аз ли нещо не съм наред не знам, ма се ужасих!!!
Волен си бе както обикновено кратък, ясен и тезисен. И добре зачекна проблемите (засегна мнение в печата на бившия Главен мюфтия Недижим Генджев и наглото интервю на Кенан), ма нещо не довърши.
А тоя господин `политически анализатор` Димитър Аврамов (Д.А.)ми падна в очите ОКОНЧАТЕЛНО. Две-три смислени "абзаца" и другото плява!!!Кенан бил единственото общо нещо м/у Атака и ДПС: отявлен враг!!! Пълни ГЛУПОСТИ!!!


Зрителите, които се включиха "жалонираха" , ма все ги караха да дават мнението си по абсолютната ГЛУПОСТ: "засегнати ли се чувстват" от репликата за "изродите" или ... ДА!

Излезе, че водещата е по` в час. Поне спонтанно се изразяваше - без претенции за дълбокомисленост. Та кво ме порази: господин "Д.А." някак пропусна да сглоби `пъзелчето`: Кенан е ЧАСТ ОТ ЗАГОВОРА за обезбългаряването на Родината ни и ... действа в СИНХРОН С онова ЦИ-гъне Поган.
...................



--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
ЛЕМС
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



Малее и аз се разпрострях като теб `камбанке`... smil3dbd4d99c6eaa.gif
В другата тема тук (за цената на `президентската ЧЕСТ`= 150 лв smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif ) поставих няколко кратки въпроси, ма НЕМА ОТГОВОР!
И се ядосвам... , че момчетата мълчат!

Колобъра ни би казал нещо горе-долу в този дух: " Те не осъзнават стратегията на Доган, начертана още от Хитлер. Правят се две организации - едната "кротка", другата откровено екстремистка. И когато почнат да роптаят срещу Доган, той им показва Кенан и казва: "Я го вижте тоя! Ако той беше лидер на ДПС, какво бихте казали?"
smil3dbd4e398ff7b.gif

Пък през цялото време Доган вика, че `атакистите` били шизоидна организация, а оня Главуч Стриганов изтипосва Волен=Фюрер???

Еййййй и само Агенция "Фокус" и Nezdvisim.net обръщат внимание върху ОТКРИТАТА ПРОВОКАЦИЯ НА ТУРЧИН срещу БЪЛГАРИЯ!!!!! И ние тук!!!!

СТИГА СПАЛИ, БРЕ!!!!

Я си отворете пощите и ... препращайте линкове на приятелите си !!! Нека знаят, че ТУК има ТРИБУНА за обсъждане на ВАЖНИЯ ВЪПРОС!!!! Да идват, да четат и да ПИШАТ!

smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif





--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Ами какво като се разпростираш, виждам че често влизаш, явно искаш да исказваш мнение по всеки въпрос което не е лошо.И е още по явно че търсиш диалог-което също никак не е лошо. Не мисля че форумът трябва да е ограничен само към разказвателни теми, нали за това е форум. Все пак няма чат стая така или иначе.

Знаеш ли аз много пъти съм препоръчвала сайта и най вече форума на хора които се интересуват но нито веднъж някои които познавам не е писал тук. Не мога да си го обясня,хората твърдят че нямат време и подобни. Също така много хора биха приели темите и материалите за фанатизирани,нали се сещаш. Пък и да ти каже още повече хора вообще не се интересуват. Сега ще ти разкажа първия ми и последен опит със туй наречения "спам" ако не се лъжа. Които беше погромен и брутално ми натресе грозната реалност в лицето.
Сещаш ли се за деня в които гласуваха правителството на БСП и на ДПС?? Тогава Атака организира нещо като митинг-протест които се указа доста жалък. Така или иначе аз информацията за този митинг вървеше само по СКАТ доколкото ми е известно и с приятели се опитахме да агитираме някви хора из net-а поне. Направо лошо ми стана само като влизах наляво надясно в някви чатове и плахо питах дали някой е чувал за протеста. Толкова псувни отнесох колкото не можеш и да си представиш. Накрая влезнах в стаята наречена АТАКА в mirc. Там отнесох най много псувни и хората ми казаха че съм болен мозък и предпочитат да си запълнят деня с нещо по полезно като да ходят на кафе! Точно това ми казаха. Наистина се почуствах не на място и си казах-"какво си въобразяваш, кътчели незнаеш как е"!!!!!
Е какво ще кажеш?
Дори от моите приятели много малко дойдоха, и не бях там заради волен или атака.Въпросът е принципен!!!!!!!!!!!!!!! Какво учакваш. Мислиш че малко хора взимат участие защото малко знаят??? Е убедих се че не е точно така.
Просто хората са извратени според мен. Наскоро разговарях с един познат които е много интелигентен и изключително начетен и тн и тн и се скарахме жестоко защото въпросният твърдеше че никога не е имало турско робство понеже не е имало робовладетели и накрая ме нарече нацистка и ква ли не-пълен абсурд? Казвам ти хората се побъркват и не само-изглежда да си родолюбив и да зачиташ българщината е синоним на нацизъм а не национализъм.
PM
Top
ЛЕМС
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



Знам ли, "камбанке" ...
Хем си права, хем НЕ.

СКАТ е `кабеларка` и у нас я гледаме, само, ако сме СИ ПЛАТИЛИ. А и не всички оператори я предават.
"Нета" си е АНОНИМНА връзка и ако не познаваш човека, с който `чатиш` лично, можеш само да предполагаш КАКЪВ е и ЧИИ ИНТЕРЕСИ ЗАЩИЩАВА.

От цялото ти публикувано тук мнение лъха ... фатализъм/обреченост/НЕВЕРИЕ. И имаш основания - няма спор по това. Ситуацията у нас е ... ПРЕЛОМНА - или Ние тях или ... в най-добрия случай "ФФ" smil3dbd4d8676346.gif (`фес` и `фередже`).
Малко били `митингуващите` и споделящите БЪЛГАРСКИТЕ ПРИОРИТЕТИ НА Република България.
Нямала парламентарно влияние ПП "Атака" , кофти мислене имала младежта ...
Това са факти, колкото и грозни да са - ТАКА Е! И най-логично би било да се подчиним на ГРАНДИОЗНИЯ СЦЕНАРИЙ, написан (преди десетилетия!!!) от "Световната МАФИЯ" и да заживеем "ден за ден" - без Мисъл, Без Разум, Без ПАМЕТ. И да се предадем/продадем, както искаш го разбирай това последното...
Огромен процент от българите вече са го направили. smil3dbd4e5e7563a.gif

Е, още `щъкаме`по Земята някакви си там 300 000 - 500 000 БЪЛГАРИ: Ентусиасти-Мечтатели "и "замърсяваме" Панорамата на (бъдещата засега)Булгаристан-Мангалия. За ТЯХ е и Този форум, и материалите на сайта.
ТЯХ чакам да се появат тук и ако се престрашат да изкажат Открито мнението си (при гарантирана Анонимност) - само ПЕЧЕЛЯТ ! Тренират (грозна дума, но е по-добра от "репетират", `проиграват`...) Свободомислие и каляват Характер.

Това е позицията ми. Чакам Българи и поискат ли Кураж и подкрепа от мен - давам им ги, дори и само морална, все пак опората е от значение.
Ех, Галилей, Галилей ... де го "лоста" ?????


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Azerath
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Митингът беше против ДПС във властта. Чудесна идея, но на голяма част от хората им бе невъзможно да дойдат. Бяха на работа. Аз седях до колата на СКАТ. Трябва да се правят още митинги против ДПС. Всички ще ги подкрепя. smil3dbd4e5e7563a.gif

Аз "Безкомпромисно" не гледам. Само "АТАКА" и "Между редовете", Георги Ифандиев обърна внимание на Генджев преди Волен (и после Волен като че ли го повтори абсолютно същото, може само на мен да ми изглежда така) и след Волен интервюто с Кенан.


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
blag009
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Белл,привет и малко акъл от Блаже.Тоя твоя познат "учен" приятел защо не го попита "АМА,НАИСТИНА ЛИ ОРФЕЙ Е НЕГЪР"???Иначе народа го е казал"НЕ СПОРИ С ГЛУПАК СЛЕД 15 МИН.ЧУВЕК ШЪ ВИ СЕ ЧУДИ КОЙ Е ГЛУПАКА" smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif Колкото до "ЛЬОШОТО" И "ДОБРОТО" ченге орато го цзнаят като "МОРКОВА" И "КАМШИКА".Та нищо ново ,така си е е например НЯКАКЪВ си КАЛО казва ,че родът МУ е на БАЛКАНИТЕ още от ТРЕТИ ВЕК?????Само не разбрах какво ИСКАШЕ да каже с това????? Едно на ръка ако си спомняш в стария форум на Тангра имаше статия за продажника архиелог който пишеше статии за ПЪРВАТА СВЕТОВНА ЕВРЕЙСКА ВОЙНА ПРЕЗ IХ век.пр.хр. smil3dbd4e5e7563a.gif Та БЕЛЛ не му се бой маце,котараците се облизват ОТИ ПО УБАВО ОТ ТУКА В БЪЛГАРИЯ НЕМА?????Та кой се е заял С НАС все е станал ИСТОРИЯ.


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



ПРИЗНАНИЕТО НА ИЗРОДА КЕНАН
Тези дни се случи събитие, което хвърли светлина най-малко върху два въпроса. Какво се случи? Някой си Адем Кенан, легален лидер на нелегалната екстремистка Турска демократическа партия заяви пред кореспондент на в-к “168 часа”, че ние, българите сме изроди, и че той трябвало да започне въоръжена борба срещу нас. Кратко, ясно и категорично. Адем Кенан заяви, че българите сме нация от изроди. Кой е Адем Кенан и каква е неговата комбинация с ДПС съм писал още през 1991 година във вестник “Български глас”, издание на БНРП. Още тогава забелязах поразителни прилики между речите на Адолф Хитлер и първите речи на Ахмед Доган.



И така – какви са двата въпроса, върху което хвърля светлина въпросното събитие? Първият въпрос е, че щом за обида на Нейно Величество държавната ни главица арестуват и глобяват, а за обида на цялата нация не настъпват последици, значи честта на Седефчоф стои по-високо от националната чест. И второ – щом обидата срещу българите не е обида срещу Седефчоф, то значи Седефчоф не е българин. Някой нещо да ми възрази?
Случаят обаче има и други, още по-важни измерения. Защо Кенан изрече тези думи? Нима не си дава сметка за последствията, за реакцията на българите? Ами точно затова, такава е турската тактика в България. Напоследък се усилиха критиките срещу ДПС и турската централа премина към контранастъпление. Тактиката, начертана от Адолф Хитлер влезе в действие. Ето схемата Доган – Кенан в най-чист вид: “Важно е – подчерта той /Адолф Хитлер, б. м./ - във всяка страна да има най-малко две германски сдружения. Едното от тях трябва винаги да може да даде доказателство за своята почтеност. Другото ще бъде радикално и революционно. То трябва даже да очаква, че ще бъде осъждано от мен и моето правителство.” – Херман Раушнинг “Хитлер ми каза”. Адем Кенан е предназначен да бъде гръмоотводът, към който ще се насочат всичките наши опасения от дейността на терористичната организация ДПС. Ето го лошият Кенан, а Доганчо е такъв кротичък, смиреничък, добричък – просто да го разцелуваш. Всеядният български теле-зрител и малоумният български политик няма да се замислят над уловката. Първите им реакции показаха, че те вече са захапали въдицата. Командваните от ЦРУ и МИТ /Турция/ уж български служби за сигурност и те не забелязват, че Доган и Кенан са само две марионетки, две кукли на конци в разигравания театър. В крайна сметка нито татарското циганче Меди Доганов – Ахмед Доган, нито полуграмотния тракторист Адем Кенан са изучавали в детайли идеологията и практиката на Адолф Хитлер, за да копират до съвършенство този сценарий. Не, те са артистите, изпълнителите, сценаристът е друг. Обаче не очаквайте да научите от българската, с извинение държавна власт кой е той.
Понякога си мисля дали именно това не е продиктувало забраната да се издават произведенията на Хитлер. Защото можем да разберем, че нашите врагове осъществяват на дело неговата тактика. При това без особено да променят терминологията. И когато разберем, ще се окаже, че големите либерални антинацисти са всъщност най-последователни хитлеристи. И че само за удобство отвреме-навреме обвиняват в нацизъм нас.
Ако в бивша България имаше разумни и мислещи политици, случаят със скандалното интервю на Адем Кенан щеше да послужи като сигнал, че държавата ни е сериозно болна. И лечебните мерки нямаше да закъснеят. Обаче нито държавата ни е държава, нито България вече е държава на българите. Затова не очаквайте нищо. Случаят е приключил. Забравете.


--------------------
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Bell, това интервю според мен е провокация. както беше и провокация инициативата за издигане на паметник на Сюлейман паша на в. Шипка.
Проверка - тест на нашата толератност и нихилизъм и малодушие или каквото искаш го наречи там..
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



В гимнацията имах един class наречен Наказателно Процесуално Право. Съдиика от върховния съд ни преподаваше. И веднъж ни разказа тя случаи които вообще не си спомням за какво точно ставаше дума. Не беше нещо фундаментално. Но много добре си спомням следното: въпросната съдиика ни разказа че човекът когото е осъдила (някакъв абсолютно нормален човек а не някои мангал) до такава степен не бил запознат с правата си че тя нарочно го санкционирала финансово със сума няколко пъти надхвърляща посочената за случая в наказателния кодекс- нарочно за да го провокира сам да се зачуди и да си потърси правата. Тя беше много готин човек и от тогава ми е останало в главата това нещо-нашите права. Да....тя казваче че почти никой обвиняем не си знаел правата и че това адски я шокирало.

Та с това искам да кажа че и аз бих искала да има повече протести и митинги и бих присъствала на всичките ако това ми е физически възможно. Но българите са свикнали да не си търсят правата-не казвайте че не е така. Защото повечето хора казват че няма смисъл,че протест до нищо не води и тн и тн- те не вярват че техните действия могат да доведат до въздействия. Каточели основната гражданска функция е толерантност а главното право-измама на дребно.

Тъкаче ЛЕМС не казвай че аз съм обезкуражена фаталистка. Ако звуча така е само защото не съм удовлетворена от действията които предприемаме и най вече от тези които не предприемаме.
Времето напредва и събитията също....

P.P. съжалявам за неграмотните грешки обаче не ми е лесно с това АБВ.
PM
Top
blag009
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (Видур @ Sep 9 2005, 04:42 PM)
Bell, това интервю според мен е провокация. както беше и провокация инициативата за издигане на паметник на Сюлейман паша на в. Шипка.
Проверка - тест на нашата толератност и нихилизъм и малодушие или каквото искаш го наречи там..

Видур с една лека поправка.Паметника за евреина Сулеймян паша беше на ДСБ едно АМА наистина мекере на КОСТОВ,някаква майничка от ююПлавдивско!


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020