www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Произход на Българите


Страници: (5) « първа ... 2 3 [4] 5  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Произход на Българите
antijew
Публикувано на: 25.1.2008, 16:14
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (blag009 @ Jan 25 2008, 03:50 PM)
QUOTE (antijew @ Oct 17 2007, 03:07 PM)

.... интервюто на проф.Асен Чилингиров.
Само с това,което казва не съм съгласен:" Борис не покръства българския народ, а именно легализира съществуващото християнство на българите."
...


Драги antijew, на времето четох тук във форума, отговора на един монголски хан, кво шъ кае за християнството, юдеизма и исляма. Та чиляка окнал:
-Христянството, юдеизма и исляма са пръстите , а Тангра ... е ръката !
Така, че професора е прав, защото ІІ+ІІ=ІV и 2+2=4 , едното с римски цифри другото с арабски. Резултата е един и същ.
Кибик Блаже

Азъ ти окам Кибик Блаже, че това май го бе казал Далай Лама, а не монголски хан.
Само не можах да вдяна щот съм прос чиляк, ти отричаш ли, че борис е наложил християнството?


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
blag009
Публикувано на: 25.1.2008, 17:21
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (Jordan_13 @ Jan 17 2008, 01:27 AM)
Ха, а тук комунистите се ядът едни на други. овчаров е бесен от интервщто на Ели Радунчева и вижте какво казва

"Ще си изям дипломата, ако се докаже противното"

http://www.rodopipress.com/2007/03/14/%D0%...BE%D1%80%D0%B0/

Овчаров не вярва в никакви каменни фигури. Затова и спряха и сайта, понеже, ние пък му показахме, че има!

Призовавам масона-тамплиер, да изяде свидната си комунистическа диплома, да има мъжество, така, както аз хвърлих комунистическия си паспорт.

Нека запомним тези негови думи, защото някой ден, трябва да покаже, че е мъж и публично да си изяде дипломата!

Данчо прочетох туй на Овчаров :
-"...Ако някой ми каже, че по тези баири е имало хора през седмо-осмо хилядолетие, ще си изям дипломата".
Това ме подсеща да питам теб и Гусин Писков, четох някъде че Родопите са едни от най-старите планини на земята. Дали е вярно не знам, но все пак има нещо .
Кибик Блаже


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.1.2008, 17:21
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 24 2008, 02:03 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Jan 14 2008, 10:01 PM)
За Орфей - има: както Омир (който целия се оказа верен) така и гроба му (ритуалния) покрай Татул, където съм бил много пъти и имам десетки фотографии.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Това, че Татул е гробница на Орфей е едно изключително дебилно заключение на професорчето Овчаров. Аз лично не съм видял никаква солидна научна аргументация от негова страна, защо това е гроба на Орфей. Той е професор и трябва солидна да се аргументира за това, дори в публични изказвания, защото аз като уж лаик по-добре и по-солидно се аргуметинрам от него.  Да си чул някъде солидна аргументация за това, че това е гроба на Орфей? Да са изложени научини аргументи в някаква публикация детайлно?  Или защото просто Овчаря го изстрелва в медийното пространство, ние трябва да му повярваме?

Татул е едно от централните светилища за почитане на Ден Грее (Тангра) Светилището е още отпреди тръгването на част от Българите от Балканския полуостров. Вероятно , след дълго време след това част от него е преизползвана и за други цели.
Защо ти го казвам. Обърни внимание на полусферата и местото за лягане, вътре в нея. Тя е един от важните елементи за древната почит на Ден Грее.
Полусферата, изобразяваща изгряващ и залязващ Слънчев диск е и писмен знак, който означава "Та" или "Тан".

Относно Орфей. Евридика умира много преди него. Значи малкия гроб или саркофаг, трябва да е правен преди големия smil4334ad8a149e0.gif Още повече, тя не умира просто ей така, а става един вид "антроподемон", както се изразяват археолозите и историците - 6 месеца тя може да присъства на слънчевата земя и шест месеца в подземния свят.  smil4334ad8a149e0.gif  Макар, че този термин е твърде неудачен, просто защото е от гръцки и загрозява Българската история и дух.

Второ - Орфей е разкъсан на части във вакханическото убийство, както Дионис, чието земно въплъщение е той. Аз съм на мнение, че той няма личен гроб.
Главата му е хвърлена в Марица. Това не са легенди. Ако се приеме, че това е гробът му, в Татул, то трябва да се говори за едно символично погребение. 
Изобщо Орфей, ако се приеме тезата на Овчаров е един много късен исторически етап от съществуване на светилището в Татул и не е самата същност на Татул.

Аз точно това имах предвид под ритуален: символичен, празен, без реално погребан човек, защото тялото му наистина е било разчленено от вакханките.
Основание да го определят като Орфеев, а не някакъв друг, им бил дал един от артефактите, който бил арфа или на който имало арфа. Но аз този артефакт или негова фотография не съм виждал, повярвах, дето се вика, на думите на моя приятел, който тогава ни водеше.
Той обикаля повече от мене, и знае по-добре планините ни, защото е повече от мен в България.
Не знам - има ли смисъл - имам десетки, а може би вече стотици фотографии от Татул, Перперек, Белинташ, Устра, Моняк (или Мъняк) и просто от Родопите, имам и много видео от там...но предвид неотдавнашните проблеми с хостинга не знам разумно ли е да ги качвам - да не претоварим ресурса. Те са с голямо разрешение и "тежат" повечко: почти всички са над 1 МВ.

Има такава статуетка - Орфей подпрял се на обърната надолу с грифа китара. Защото според мене е китара и Орфей е свирил точно на такава, петструнна китара, наречена форминкс. Гръцките митове, говорят повече за лира. Но във същност Родопа е люлката на китарната школа въобще, а не само на духовите инструменти.

Снимките, винаги са полезни. Можеш да качиш някои от тях на tranz.it. Има начин да се качат smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
blag009
Публикувано на: 25.1.2008, 17:50
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (antijew @ Jan 25 2008, 04:14 PM)
QUOTE (blag009 @ Jan 25 2008, 03:50 PM)
QUOTE (antijew @ Oct 17 2007, 03:07 PM)

.... интервюто на проф.Асен Чилингиров.
Само с това,което казва не съм съгласен:" Борис не покръства българския народ, а именно легализира съществуващото християнство на българите."
...


Драги antijew, на времето четох тук във форума, отговора на един монголски хан, кво шъ кае за християнството, юдеизма и исляма. Та чиляка окнал:
-Христянството, юдеизма и исляма са пръстите , а Тангра ... е ръката !
Така, че професора е прав, защото ІІ+ІІ=ІV и 2+2=4 , едното с римски цифри другото с арабски. Резултата е един и същ.
Кибик Блаже

Азъ ти окам Кибик Блаже, че това май го бе казал Далай Лама, а не монголски хан.
Само не можах да вдяна щот съм прос чиляк, ти отричаш ли, че борис е наложил християнството?

Но драги ми antijew , ти отричош ли че 2х2,2+2, 2 на степен 2 все Е 4 ??? Ако ще и със буквите на Сирус да ги напишеш ???
Не ми се води и тук един стар спор, кво е религия ????2 Защото Тангра, Христос и т.н. е една и съща морална и нраствена информация за хората !!!
Това , че сме древна нация е неофициално признато дори от ООн, чрез прабългарският календар !!!! Ама Сульо и Пульо окат друго това е проблем на Сульо и Пульо, не на Атанас и четата !!!!!! Разумеш пани за кво иде реч!!!
Иначе Ви чета с интерес, както винаги . Благодаря Ви момчета.
Кибик Блаже
ПП. Понеже с месеци не можех да влязна във форума, Ви бях отписал. Е, слава боге има Ви .
В момента се сетих за ръката и пръстите, та ми дойде една друга асоциация на дървото и за клоните и листата. Та листата и клоните увяхват и падат , дървото дава сокове за нови клони и листа. За това често пъти, ми е интересно да Ви следа дебатите на тема религия.
Народа го е казал "Както кравата, не бозае от телето, така и клоните и листата , не признават съществуването на дървото"!!!!! smil3dbd4e5e7563a.gif


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
antijew
Публикувано на: 25.1.2008, 18:09
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (blag009 @ Jan 25 2008, 05:50 PM)
Но драги ми antijew , ти отричош ли че 2х2,2+2, 2 на степен 2 все Е 4 ??? Ако ще и със буквите на Сирус да ги напишеш  ???
Не ми се води и тук един стар спор, кво е религия ????2 Защото Тангра, Христос и т.н. е една и съща морална и нраствена информация за хората !!!
Това , че сме древна нация е неофициално признато дори от ООн, чрез прабългарският календар !!!! Ама Сульо и Пульо окат друго това е проблем на Сульо и Пульо, не на Атанас и четата !!!!!! Разумеш пани за кво иде реч!!!

Аз отричам, което е невярно! Питах те нещо, ама ти не искаш да отговориш точно и ясно, а ми се правиш на математик.
И пани можеш да викаш на някой от родата си! На мен не! Аз съм Българин!


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.1.2008, 18:27
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (blag009 @ Jan 25 2008, 05:21 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Jan 17 2008, 01:27 AM)
Ха, а тук комунистите се ядът едни на други. овчаров е бесен от интервщто на Ели Радунчева и вижте какво казва

"Ще си изям дипломата, ако се докаже противното"

http://www.rodopipress.com/2007/03/14/%D0%...BE%D1%80%D0%B0/

Овчаров не вярва в никакви каменни фигури. Затова и спряха и сайта, понеже, ние пък му показахме, че има!

Призовавам масона-тамплиер, да изяде свидната си комунистическа диплома, да има мъжество, така, както аз хвърлих комунистическия си паспорт.

Нека запомним тези негови думи, защото някой ден, трябва да покаже, че е мъж и публично да си изяде дипломата!

Данчо прочетох туй на Овчаров :
-"...Ако някой ми каже, че по тези баири е имало хора през седмо-осмо хилядолетие, ще си изям дипломата".
Това ме подсеща да питам теб и Гусин Писков, четох някъде че Родопите са едни от най-старите планини на земята. Дали е вярно не знам, но все пак има нещо .
Кибик Блаже

Хах, Блаже, бързо щях да те накарам да последващ примера на Овцата при яденето на дипломи, но при мене усилено не иска да ми се качи квато и да е картина. Дава ми това


"Съжаляваме, но не можеш да задаваш адреси на динамични страници в [IMG] тага"
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.1.2008, 18:33
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (blag009 @ Jan 25 2008, 05:21 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Jan 17 2008, 01:27 AM)
Ха, а тук комунистите се ядът едни на други. овчаров е бесен от интервщто на Ели Радунчева и вижте какво казва

"Ще си изям дипломата, ако се докаже противното"

http://www.rodopipress.com/2007/03/14/%D0%...BE%D1%80%D0%B0/

Овчаров не вярва в никакви каменни фигури. Затова и спряха и сайта, понеже, ние пък му показахме, че има!

Призовавам масона-тамплиер, да изяде свидната си комунистическа диплома, да има мъжество, така, както аз хвърлих комунистическия си паспорт.

Нека запомним тези негови думи, защото някой ден, трябва да покаже, че е мъж и публично да си изяде дипломата!

Данчо прочетох туй на Овчаров :
-"...Ако някой ми каже, че по тези баири е имало хора през седмо-осмо хилядолетие, ще си изям дипломата".
Това ме подсеща да питам теб и Гусин Писков, четох някъде че Родопите са едни от най-старите планини на земята. Дали е вярно не знам, но все пак има нещо .
Кибик Блаже


Това са рисунки, оценени на 7000 г. пр.н.е
"Святой дух". Наскальная живопись, нарисованная охрой. Привезён из Каньона Подковы, штат Юта. 7000 лет до н.э. Размер камня приблизительно 10"x17"

User posted image

А това са рисунки върху керамика от "тия баири", за които Овчаров говори, че нямало хора по това време

User posted image
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 25.1.2008, 19:39
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Специално за горната фотография Ерих Фон Деникен си има своя, доста интересна и подкрепена с много аргументи хипотеза.
За долната е любопитен мащаба и реалния размер на находката. Но при всички случаи не мечка си е точила ноктите в тези резки.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.1.2008, 21:25
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 25 2008, 07:39 PM)
Специално за горната фотография Ерих Фон Деникен си има своя, доста интересна и подкрепена с много аргументи хипотеза.
За долната е любопитен мащаба и реалния размер на находката. Но при всички случаи не мечка си е точила ноктите в тези резки.

Част от керамичен съд с размери 4/4,5 см, но това е без особено голямо значение, тъй като е само парче от целия съд. Живот и здраве, след разтопяването на снега, ще продължа да търся и останалата част, защото това е много важна находка, особено, след като съвсем точно кореспондира с тази намерена в Америка.
Подреждането на фигурите говори за определен код, а самите резки, представляват бременни жени, поне според мен (ето защо българския народ е бил втори по големина след индийците).
Остава юдоучените да обяснят как в Родопите и Америка може да има находки с идентични мотиви smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif по едно и също време, примерно 7000 г.пр. н.е. За мен обаче, тия са поне с 2-3000 години по-стари от тая датировка. Поне...
PMEmail Poster
Top
PARADOX
Публикувано на: 25.1.2008, 21:35
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Jordan_13 @ Jan 25 2008, 09:25 PM)
QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 25 2008, 07:39 PM)
Специално за горната фотография Ерих Фон Деникен си има своя, доста интересна и подкрепена с много аргументи хипотеза.
За долната е любопитен мащаба и реалния размер на находката. Но при всички случаи не мечка си е точила ноктите в тези резки.

Част от керамичен съд с размери 4/4,5 см, но това е без особено голямо значение, тъй като е само парче от целия съд. Живот и здраве, след разтопяването на снега, ще продължа да търся и останалата част, защото това е много важна находка, особено, след като съвсем точно кореспондира с тази намерена в Америка.
Подреждането на фигурите говори за определен код, а самите резки, представляват бременни жени, поне според мен (ето защо българския народ е бил втори по големина след индийците).
Остава юдоучените да обяснят как в Родопите и Америка може да има находки с идентични мотиви smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif по едно и също време, примерно 7000 г.пр. н.е. За мен обаче, тия са поне с 2-3000 години по-стари от тая датировка. Поне...

Йордане, не искам да ти чупя хатъра но отдавна се каня да те питам, аджеба как точно ги датираш твоите находки, дето ги събираш из балкана..?!!! Имаш лаборатория с ядрен микроскоп и инсталация за радио-въглероден анализ в мазето или хвърляш боб..?!!!
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 25.1.2008, 22:52
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (PARADOX @ Jan 25 2008, 09:35 PM)
Йордане, не искам да ти чупя хатъра но отдавна се каня да те питам, аджеба как точно ги датираш твоите находки, дето ги събираш из балкана..?!!! Имаш лаборатория с ядрен микроскоп и инсталация за радио-въглероден анализ в мазето или хвърляш боб..?!!!

Абе...като изключим иронията във въпроса, която може отново да породи никому ненужна обида и заяждане, аз също гледам на всички датировки, включително и на ядрено-въглеродната, със скептично вдигане на веждата.
Работата е там, че ядрено-въглеродният маркер работи добре само в "чисти" условия, които много често липсват в реалния живот.
Например, я си представете, че някои извади парче цимент в района на Чернобил след 200-300 години. Спокойно може да го датира като по-стар от юрския период, въпреки, че културният пласт ще лежи на 50-60 см под повърхността.
В Родопите нещата са анлаогични, защото там имаше уранови рудници, шлаки и други, съвършенно естественни източници на радиация.
Не е тайна, че и всяка топла минерална вода е с повишена радиоактивност... Самата вода!
А мястото и скалите, откъдето извира, ще бъдат даже още по-радиоактивни!
И всчките датировки с този радиоактивен въглерод или стронций могат да ги пуснат в тоалетната.
Спомням си, бях чел, че особенно метални и монетни артефакти, и то в района на Египет, където находките се съпровождат с обилен писмен (барелефен) материал, където всичко е акуратно записано, са се различавали в датировките до 1500 години! То ест, находки, които се определят на 3-5-7000 години, грешат до 1500 години!
Което в превод означава, че методът, който на днешен ден се приема за еталон на точност, е меко казано не надежден.
Същите или подобни датировки определят времето за живеене на динозаврите на около 45-67 млн години. След което мистериозно изчезват, въпреки че теории бол, както знаете.
Същите мастити учени датират цивилизованто човечество на около 12,000-15,000 години, като особенно втората цифра я определят като време на пряко съжителство на кроманьонци с неандарталци и с другите не особенно презентабелни наши родственници. При което ние като истински братя сме изтребили неандарталците.
А най-смелите предположения не за хора, а за човекоподобни същества, дето даже и за маймуни не стават, сочат за около 4 млн години назад.
Обърнете внимание на тези цифри.
Те имат огромно значение. Особенно в светлината на това, което следва.

Резюмирам (повтарям) нарочно:
динозаври: 45-67 млн години
кроманьонци-неандарталци: 10-12 000 години назад
човекоподобни същества: 4 млн години назад

Сега, внимание!
В една от книгите на вече цитирания и спорен за някои, но пичага според мен Ерих фон Деникен, той не само описва, но и прилага фотографии от една много интересна находка от експедицията си в Южна Америка. И по-скоро - не в, а под Южна Америка. Намерил е подземни ходове и цели галерии, където явно са живяли хора, цяла цивилизация, хиляди километри, разклонени под Кордилерите. Защото освен другите материални доказателства е приложил фотографии на популярните за много епохи наскални пещерни рисунки на древните американци.
Сега, внимание - какво има изобразено на тези рисунки?
Достатъчно подробно и детайлно, за да бъде идентифицирано еднозначно и недвусмисленно.
Има хора, естественно. Дотук нищо особенно.
След което се забелязват достатъчно точно изрисувани...слонове! Каквито в Южна Америка на днешен ден няма! Някои могат да кажет - какво пък толкова - имало е и са измрели! Слонове има и в Африка, и в Индия, че даже и в Индонезия, въпреки, че пряко съобщение по суша те нямат. Някога и Южна Америка е била "слепена" в единен голям континент - Гондвана, и тогава явно слонове са се заселвали и там.
Да речем.
Въпреки че възрастта на Гондвана е също меко казано в доста по-дълбоката древност, отколкото приемат и най-смелите определители на възрастта на човека като вид и на човекоподобните като раздел.
След слоновете следват...жирафи! Носорози! Може да с еприложи към тях теорията за слоновете, макар и на куц крак.
Няма да издребняваме, защото следващото е още по-интересно.
Редом с въпросните хора и известни ни дивечови представители там ясно са нарисувани...бронтозаври и други динозаври, с добре познатите ни гребенести плочки по гръбната линия!
И около тях щъкат хора!

Има 2 варианта!:
1. Или уважаемият от мене господин Денекен си е позволил майсторска и нагла фалшификация (а за теориите и изследванията си е бил разглеждан под лупа и яростно критикуван, но без никакви доказателства или обвинения в злоумишленно фалшифициране от нито един представител на т.н. официална наука);
2. Или хората и динозаврите са били съвременници.

То ест, цялата теория за еволюцията на Дарвин се отправя в канализацията през тоалетната, и ако все пак някоя от датировките е вярна, то минимум другата от тях е грешна или неправилно определена:
- или динозаврите са били наши съвременници преди 12,000-15,000 години (но тогава кости щяха да откриват не само в Монголия, Юта и Аризона, а и по по-съвремените, то ест, повърхностни културни слоеве)
- или човека си е бил такъв, какъвто е днес, най-малко преди 45-67 млн години, то ест, никакви преходи между човекоподобни маймуни, маймуночовеци и т.н. не е имало, или ако е имало, това не са преходни, а съвършенно отделни видове.

За останалото се досещате.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
blag009
Публикувано на: 25.1.2008, 23:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (antijew @ Jan 25 2008, 06:09 PM)
QUOTE (blag009 @ Jan 25 2008, 05:50 PM)
Но драги ми antijew , ти отричош ли че 2х2,2+2, 2 на степен 2 все Е 4 ??? Ако ще и със буквите на Сирус да ги напишеш  ???
Не ми се води и тук един стар спор, кво е религия ????2 Защото Тангра, Христос и т.н. е една и съща морална и нраствена информация за хората !!!
Това , че сме древна нация е неофициално признато дори от ООн, чрез прабългарският календар !!!! Ама Сульо и Пульо окат друго това е проблем на Сульо и Пульо, не на Атанас и четата !!!!!! Разумеш пани за кво иде реч!!!

Аз отричам, което е невярно! Питах те нещо, ама ти не искаш да отговориш точно и ясно, а ми се правиш на математик.
И пани можеш да викаш на някой от родата си! На мен не! Аз съм Българин!

Утре , ще бъда по-прецизен.ГонКат ме от компите като империалист. Но във всяка една религия има едни и същи морални и нраствени черти. Иначе не виждам как, шъ си намерят последователи!!!
Кибик Блаже


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.1.2008, 23:13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (PARADOX @ Jan 25 2008, 09:35 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Jan 25 2008, 09:25 PM)
QUOTE (Пламен Пасков @ Jan 25 2008, 07:39 PM)
Специално за горната фотография Ерих Фон Деникен си има своя, доста интересна и подкрепена с много аргументи хипотеза.
За долната е любопитен мащаба и реалния размер на находката. Но при всички случаи не мечка си е точила ноктите в тези резки.

Част от керамичен съд с размери 4/4,5 см, но това е без особено голямо значение, тъй като е само парче от целия съд. Живот и здраве, след разтопяването на снега, ще продължа да търся и останалата част, защото това е много важна находка, особено, след като съвсем точно кореспондира с тази намерена в Америка.
Подреждането на фигурите говори за определен код, а самите резки, представляват бременни жени, поне според мен (ето защо българския народ е бил втори по големина след индийците).
Остава юдоучените да обяснят как в Родопите и Америка може да има находки с идентични мотиви smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif по едно и също време, примерно 7000 г.пр. н.е. За мен обаче, тия са поне с 2-3000 години по-стари от тая датировка. Поне...

Йордане, не искам да ти чупя хатъра но отдавна се каня да те питам, аджеба как точно ги датираш твоите находки, дето ги събираш из балкана..?!!! Имаш лаборатория с ядрен микроскоп и инсталация за радио-въглероден анализ в мазето или хвърляш боб..?!!!

smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Хвърлям боб и колкото бобови зърна остана във въздуха, броя ги и така датирам smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
Говорех за това на колко ги датира юдонауката тия находки, за да може сам Овчаров, като представител на тая наука да се самоопровергае и да си изяде дипломата публично. Време е! Аз няма какво да си изяждам, тъй като не притежавам такива "безценни хартийки".
Аз иначе датирам находката по идеограмата или идейното съдържание, което представя. То отговаря на определена епоха от развитието на човешкото съзнание.
И както Пасков много добре отбеляза, по-долу, това може да са стотици хиляди и милиони години.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.1.2008, 23:24
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



или човека си е бил такъв, какъвто е днес, най-малко преди 45-67 млн години, то ест, никакви преходи между човекоподобни маймуни, маймуночовеци и т.н. не е имало, или ако е имало, това не са преходни, а съвършенно отделни видове.

За останалото се досещате.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
smil4334abded4493.gif Точно така става въпрос за мутации и генетични отклонения, правени по времето на Лемурия, а след това и Атлантида, вследствие на което се създават всякакви човекоподобни видове животни, едни от които са човекоподобните маймуни. Това става, както добре са го отбелязали преди 4 000 000 години. Тогава от смесване на човека с различни видове животни се получават известните ни днес примати. Линията е обратна , на това, което твърди Дарвин.
Да дръпнем кранчето на тоалетната!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.1.2008, 23:31
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Мога още малко да допълня. Това съжителство между човека и динозаврите е много добре отбелязано в съзнанието на Българина и натрапчиво стои в него и до днес. Идеята за дракона/ змея, го има не само като космологичен, но и като битов мотив, не само в приказките, но и в митовете, легендите и в самия бит. Няма откъде да дойде това, ако не си виждал самото животно на живо, не си го яздил, не знаеш навиците му и неговите способности.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (5) « първа ... 2 3 [4] 5  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020