www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Изход


Страници: (9) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Изход, Решение за България
Пламен Пасков
Публикувано на: 27.5.2008, 11:11
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Според мен ключа за излизането на България от това гниещо блато е в реализацията на 3 пункта:

1. Лустрация (забрана на всички ръководители от висше и средно ниво на БКП-БСП да заемат каквито и да е ръководни политически или икономически постове за минимум 10 години напред)

2. Филтър за избирател по 2 критерия: "данъкоплатец" и "уседналост". На избори гласуват само реални данъкоплатци и пенсионерите, които са били данъкоплатци. Гласуват, ако са били поне 185 дена в годината на територията на България.

3. Юридическа, криминална, и имущественна отговорност за всички политически и физически субекти (партии и политици) които са нарушили т.н. "обществен договор" - то ест, предизборните платформи, благодарение на които обещания ние, избирателите, с гласа си сме платили, то ест, делегирали сме им ресурса власт да изпълнят предизборните си програми. В превод: за нарушение на този договор се предвиждат жестоки (милионни) глоби и неустойки в полза на държавата от политическите субекти (партиите) и криминална (за измама) от физическите субекти (конкретните политици): то ест, глоба и (без или) затвор от 5 нагоре години за политиците.

Това е накратко. Който иска, мога и подробно.
Помислете и кажете: всичко останало не произтича ли от реализацията на тези 3 пункта...
Ако има съгласни, мога да кажа и как предлагам да се стигне до реализацията на тази "програма" от 3 точки.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
antijew
Публикувано на: 27.5.2008, 14:50
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Пламен, по точки 1 и 2 съм съгласен с теб, но мисля, че за се изпълнят тези две точки трябва да се поработи много добре по точка 3. Точно в нея е проблема на България или по-точно, че Тя се управлява от партии. Според мен отговорността за управлението на една държава трябва да се носи от един човек, а не от партии. Тогава грешките в управлението ще се поемат персонално, а не както е сега да си прехвърлят топката един на друг...
Метода на избор на тази отговорна личност също не е маловажен и е добре да се помисли по него.
Сегашните избори доказаха, че са "избори"...


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 27.5.2008, 15:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Точка първа е толкова относителна, че буквално нищо не значи. Първо официалните ръководители на БСП са мишките в тази политическа игра, управлявана от една мафия, създадена от една стара шпионска служба. Дори хипотетично да приемем, че това не е така. Това правило важи ли за децата, съпругите, племенниците, близките приятели и приятелите на техните приятели? Кой ще следи за това и кой ще организира всичко това, така че да проработи като действаща система? Лесно е да дадеш няколко точки, даващи някакво чувство за уреденост, но все пак живеем в един несъвършен свят и нещата на теория, почти никога не настъпват на практика. Спирам да си чеша езика.
PM
Top
Публикувано на: 27.5.2008, 18:09
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



ако са били поне 185 дена в годината на територията на България.
.......................
Тука не съм съгласен.Ясно е кого визираш,но така едва ли ще ги спрем.Точка ПЪРВА от програмата трябва да гласи:
Незабавна и пълна забрана на партии на етнически и религиозен признак и частност-дпс!!!Незабавни обвинения в държавна измяна на целия ръководен кадър и ръководителите по места!
............
После вече можем да поставяме срокове.По-важното е тия,които са седели тук 185 дена да са си платили данъците на НАШАТА държава.Не на друга.Тогава могат да гласуват.
...................
Освен това,трябва да решим въпроса с Българите в чужбина.Там са над милион гласа.
PM
Top
buden
Публикувано на: 27.5.2008, 19:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Здравейте,

отново изказвам благодарности към сайта, за това че е една от малкото предпочитани за прочитане медии от мен.
Ще споделя мнение по темата.

По 1-ви пункт - Да. Но и Богатир е прав, защото трябва да се забрани на техни деца, роднини и приятели също, и това трябва да се следи.

По 2-ри пункт - Да.

По 3-ти пункт - Да. Трябва да има наказания и дори затвор, не може правителството да изисква от нас да спазваме закони, а то самото не. Правителството ни учи на Морал, а то самото го приема за слабост.
Но Антиджу е прав, че сега си прехвърлят топката. Власта трябва да се фокусира
върху една личност и съветници, но това крие и опасност. Всички знаем за нацизма и комунизма.

Най-важното е да са Съвестни личности. С власта трябва да се внимава, сега сме свидетели на превишаването й, пример: пишат се учебниците по История от политици, а не от историци.
Кои ще следят дали се спазват законите от власт имащите? - това ще даде власт на други хора извън управлението - ще ги нарека наблюдатели. Те биха били подлагани лесно на корупция, а и от друга страна ще разполагат с повече власт от власт имащите. Следователно наблюдателите лесно биха се превърнали в кукловоди. Ами тогава тях кой ще ги следи?

Надявам се, че монархията също не е търсения модел тук?

1.Трябва да има ограничение на мандата, за да се избегне създаването на кариери за сметка на данъкоплатеца. Мандата може да е и по-дълъг в зависимост от начина на управление и постигнатите успехи или неуспехи. Но трябва да има пенсиониране и за тях без значение колко успешни са били.

2.Трябва да се избегне наследяването на власта също.

3.Трябва да се прибягва до референдум за много въпроси, с ограниченията на правоимащите на глас, както пише Пламен, референдумът ще има голямо значение.

4.Управлението трябва да е основано на принципа на Идеи, не на партии.

5.Избирането на управляващия трябва да е базирано на личност и идеи стоящи Пред тази личност.

Някъде четох: "Защо ние Българите не сме първите, които да кажат НЕ на сегашния политически модел". Напълно съгласен, но хайде новият модел да не бъде някой стар от преди 50, 100 или 200 години. Това което ми харесва е как с факти се споменават събития от времето на Кановете Аспарух, Тервел, Крум.
На ското гледах един филм Монгол, нашите отци не са монголи, но в миналото сме имали допирни точки със сигурност. Филма е руски от 2007 и се разкрива истинската според мен история на Темуджин - Ченгис Кан. Интересен е не само с това че името Тангра се споменава много пъти, препоръчвам ви го.

Още ще си позволя да сложа един линк тук, та този линк е скорошно интервю с личността Джеси Вентура - американец но не потомствен, която лично на мен малко ми е повлияла. Той говори за промени там:

http://youtube.com/watch?v=5kWoXqVx73E

Първата ми книга която прочетох на английски е "Нямам време да кървя" негова автобиография. Сега издава нова "Не започвайте революцията без мен" - ние не чакаме него де smil4334ad1724132.gif , но американците е добре да се вслушат в думите му. Жалко че не се кандидатира за президент там - друга надежда в близко бъдеще нямат, освен него.
PM
Top
buden
Публикувано на: 27.5.2008, 19:15
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Мещера също има право.
Докато съм писал той е сложил отговора си и не съм го видял.

Извинявам се, пропуснах да напиша, че видеото е на английски. Съжелявам че част от вас няма да го разберат, но ако искате ще го преведем тук, аз или някой друг ако ме няма.

Това съобщение е редактирано от buden на 27.5.2008, 19:17
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 27.5.2008, 20:42
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (antijew @ May 27 2008, 02:50 PM)
Пламен, по точки 1 и 2 съм съгласен с теб, но мисля, че за се изпълнят тези две точки трябва да се поработи много добре по точка 3. Точно в нея е проблема на България или по-точно, че Тя се управлява от партии. Според мен отговорността за управлението на една държава трябва да се носи от един човек, а не от партии. Тогава грешките в управлението ще се поемат персонално, а не както е сега да си прехвърлят топката един на друг...
Метода на избор на тази отговорна личност също не е маловажен и е добре да се помисли по него.
Сегашните избори доказаха, че са "избори"...

Благодаря на всички, че се включихте в дискусията.
Аз наистина имах нужда да получа вашите коментарии по тези толкова дълго обмисляни пунктове.

1. Лустрацията.
В това отношение няма нужда да се открива топлата вода. Тя вече е прилагана в няколко от страните в бившия соцлагер, вкл. и в Украйна, колкото и да не ви се вярва, в разни сценарии и с различна степен на ефективност, но при всички положения резултат има. Има от кого да се поучим, за да получим по-добър. Както в самото и прокарване на законодателна основа, така и в самото и изпълнение.
Накратко: има как да стане ако не идеално, до достатъчно ефективно.
Засега по този пункт толкова.

2. Точка 2 я прескачам за сега, ще я обсъдя с цитат на друг форумец.

3. Отговорности.
Политически субекти (партии) те трябва да носят своята финансова отговорност. То ест, ако досега измамите и подигравките с избирателите бяха безплатни и безнаказани, сега следва да станат поне платено удоволствие.
Партиите са регистрирани, то ест, те са субекти от правна гледна точка. И като такива имат банкови сметки и каси: както черни, така и задължителните бели. И ако за партия, не изпълнила общественния договор, има глоби от типа на десетки милиона лева като минимална база, а в случай, че експертна комисия докаже и по-големи щети за държавата, и в пълен размер, това ще си е сдържащ фактор както за обещанията, така и за изпълнението им след това.

Физически субекти. Всяко едно управление си има конкретните физически субекти, които застават на лостовете на властта.
Това са президент, премиер и Правителство.
По места това са кметовете.
В Парламента са депутатите.
Вички те до един са на държавна ясла, то ест, на гърба на избирателите си.
Всичките тези участници в управлението са физически субекти, които носят пропорционални отговорности за изпълнението на програмата на политическите сили, и се различават между себе си само по размера на глобите и годините затвор.
Без условни присъди и с не по-малка присъда от 3 години.
Като не може да си свърши работата в определен ресор, да си подава оставката овреме или изобщо да не приема предложението да влиза в екипа на съответния премиер.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 27.5.2008, 20:47
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Bogatir @ May 27 2008, 03:42 PM)
Точка първа е толкова относителна, че буквално нищо не значи. Първо официалните ръководители на БСП са мишките в тази политическа игра, управлявана от една мафия, създадена от една стара шпионска служба. Дори хипотетично да приемем, че това не е така. Това правило важи ли за децата, съпругите, племенниците, близките приятели и приятелите на техните приятели? Кой ще следи за това и кой ще организира всичко това, така че да проработи като действаща система? Лесно е да дадеш няколко точки, даващи някакво чувство за уреденост, но все пак живеем в един несъвършен свят и нещата на теория, почти никога не настъпват на практика. Спирам да си чеша езика.

Накратко: има как да стане това.
Подробната технология и законодателната база може да бъде развита отделно в друга тема.
Или, по-скоро, преведена и предложена за обсъждане.
Но, както казах - измислена е достатъчно добре и може да бъде подобрена, но няма да се наложи да се мисли отначало.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Запознат
Публикувано на: 27.5.2008, 20:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



QUOTE (buden @ May 27 2008, 08:11 PM)
Някъде четох: "Защо ние Българите не сме първите, които да кажат НЕ на сегашния политически модел". Напълно съгласен, но хайде новият модел да не бъде някой стар от преди 50, 100 или 200 години. Това което ми харесва е как с факти се споменават събития от времето на Кановете Аспатух, Тервел, Крум.

Преди 200 години сме били под юдео-турско робство!
Относно старостта на модела, нямам нищо против това да е стар. Мен ме интересува да е ефективен за по-голям брой българи! Замисли се не е ли така? Хич да не ти пука, че някой си еврейско-гъзо-облизвач те бъзика тънко, като ти казва, че това не е модерно! Няма да е по еврейски образец, затова така се опитват да омаловажат по-древната ни уникална Българска система на самоуправление. Поне е пробвано, че работи и то още как! Разбира се, че тя може да се направи във вид адекватен с новите условия и разбирания, но това е задача, която ще се реши само от българи!

Коментар на А.С.
QUOTE
Ако по времето на Васил Левски имаше интернет, той щеше да го ползва за своята кауза, както и пътищатата, електромибила и GPS-a


Това съобщение е редактирано от Запознат на 27.5.2008, 21:06
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 27.5.2008, 21:04
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Мещера @ May 27 2008, 06:09 PM)
ако са били поне 185 дена в годината на територията на България.
.......................
Тука не съм съгласен.Ясно е кого визираш,но така едва ли ще ги спрем.Точка ПЪРВА от програмата трябва да гласи:
Незабавна и пълна забрана на партии на етнически и религиозен признак и частност-дпс!!!Незабавни обвинения в държавна измяна на целия ръководен кадър и ръководителите по места!
............
После вече можем да поставяме срокове.По-важното е тия,които са седели тук 185 дена да са си платили данъците на НАШАТА държава.Не на друга.Тогава могат да гласуват.
...................
Освен това,трябва да решим въпроса с Българите в чужбина.Там са над милион гласа.

Антоне, забраната на партии на етническа или религиозна основа вече си го има залегнало в Конституцията.
Това, че се игнорира и Прокуратурата не се самосезира, значи, че в момента правораздаването не работи, а не, че трябва да се добавя този текст.
При една нормална или заставена да бъде нормална Прокуратура всичките ти предложения за ДПС се реализират за по-малко от седмица!

185 дена (уседналост) и данъкоплатец означават няколко неща:

1. Тия хора са наясно с нещата в България, а не черпят информация от медии или като странични туристически наблюдатели

2. Ако тия хора са данъкоплатци, те са остро заинтересовани да направят парвилния избор, а не защото са ги докарали с автобусите безплатно и са им дали по 200 евро за труда

3. Ако тия хора са си в страната 185 дена и са данъкоплатци, и напарвят грешен избор, ще си ядат попарата за грешния избор минимум малко повече от половин година, совен техните близки. Така че да си опичат акъла за кого да гласуват.

4. Ако с ограничението за уседналост губим над 1 млн българи, "губим" и 300,000 турци и около половин милион цигани, от поколения паразитиращи на държавата. Аз намирам за по-приемливо и поносимо да загубим гласовете на сънародниците си, които ибез това са по-слабо избирателно активни, които отдавна нямат реален и подробен поглед върху страната (аз вероятно в това число), но да се изрежат гласовете на всички паразити и хора, които мислят, псотъпват и действат като анти-българи или изпълняват послушно нарежданията на анти-българи.

5. Когато на избори отидат чистите данъкоплатци и пенсионерите, бивши данъкоплатци (мъдростта и паметта на нацията), хората, които са платили и плащат за съществуването и функционирането на тази държава, този слой от населението не може да бъде безнаказано измамен, и ще си търси правата за измамата, когато осъзнае, че едиснтвенно той вече дава властта на тия, които трябва да управляват. Сега данъкоплатците ходят за гъби, защото знаят, че цигани, автобуси, лакеи и "изборни технологии" решават всичко и пак ще си легализират плутократическата власт.

Забравих нещо да добавя горе, в първия постинг:
има 3 условия, за да се признаят избори за действителни, в повечето страни по света, Украйна и Сърбия в това число, но не и в България:

1. Изборите се признават за действителни, ако са гласували минимум 50% от галсоподавателите. В Гърция са даже задължителни

2. В изборните бюлетини задължително има и опция "Против всички"

3. На власт отива партия, която има минимум 50% изборна победа, в някои страни се иска даже и повече.

Тези неща в България ги няма.
И могат да бъдат наложени да се спазят.
В България откакто се помня, не е парвен референдум нито веднъж, а необходимости са възниквали вече многократно.
Една такава програма може да бъде прокарана на законодателна основа с референдум, а референдума може да бъде предизвикан с технологии и проекти, които няма да обсъждам в публичната част на форума.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Публикувано на: 27.5.2008, 22:10
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Това, че се игнорира и Прокуратурата не се самосезира, значи, че в момента правораздаването не работи, а не, че трябва да се добавя този текст.
При една нормална или заставена да бъде нормална Прокуратура всичките ти предложения за ДПС се реализират за по-малко от седмица!
=======================
E,значи незабавно прилагане на конституцията,от която произлизат останалите закони.
PM
Top
Tosho
Публикувано на: 27.5.2008, 22:11
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 16
Участник # 1 511
Дата на регистрация: 27-May 08



Здравейте,

идеята на д-р Пламен Пасков е перфектна, нужно е да се поизпипа, осмисли като проекто-закон, и най-накрая да се прокара там където трябва.
Въпроса е има ли в България политическа сила която да направи това?

Отговорът е: НЯМА. За да бъдеш допуснат до законите, трябва да си надежден в "играта"

Нещата се променят само с кръв. В България няма кой да направи това.


--------------------
?????? ?????, ?????? ?? ?????? ?? ???????.
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 27.5.2008, 23:50
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Парламентарно представена политическа сила няма
Но може и организирано движение или проект да постигнат същия резултат, с много и добре координирани усилия.
Само че, както казах, технологията не е за публичната част.
За момента искам мнениято ви по идеята и по принципните положения - имате ли забележки за структурата на този триединен кит?


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.5.2008, 23:58
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Надявам се, че монархията също не е търсения модел тук?
------------------------------------------------------------------------
Търсения модел е Българският Саракт. В него си има Кан, Съвет на Боилите и т.н. Ако под това разбираш "монархия", то да, търсеният модел е точно този. С този модел ние сме създавали Държави, които са просъществували хиляди години, а с така наречения модел "Република" и съвременния партиен модел (който съществува разбира се и отпреди 1944 г.) само за 62 години, се разсипа не просто държавата, а и въобще идеята за Държавността в България.
Така че, сам разумей - възстановяване на Българският Саракт или продължаваш да гниеш ти и поколението ти, в измисления от евреите "републикански модел"?
PMEmail Poster
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



QUOTE
Преди 200 години сме били под юдео-турско робство!
Относно старостта на модела, нямам нищо против това да е стар. Мен ме интересува да е ефективен за по-голям брой българи! Замисли се не е ли така? Хич да не ти пука, че някой си еврейско-гъзо-облизвач те бъзика тънко, като ти казва, че това не е модерно! Няма да е по еврейски образец......



Запознат,
никой нищо не ми казва нито ме бъзика с еврейо педераски език ... явно толкова си ме разбрал
казах да не е модел от преди 50 100 или 200 години, точно защото имам предвид че може да е и модел по-стар, и както казваш важното е да е ефективен и позитивен за българите, къде споменах "модерен".
Като съм споменал една личност, която не е българин и след като ми виждаш IP-адреса /защото си модератор или админ, не знам кой какви функции заема/ - не си прави грешни изводи за мен. Че мисленето ми е еди какво си, само и само защото съм напускал пределите на България за известно време...
Лично познавам много българи, които не са излизали от България и не милеят за Родината така както други навън. Понякога трябва да изгубиш нещо за да го оцениш нали. Познавам се достатъчно добре и знам, къде, кога и какво съм отстоявал като интереси, и от кого съм си патил. И се дразня и защитавам от мненията на макар и запознати, че съм бил еди какъв си.

В крайна сметка с моята биография, Запознат, не си запознат!

Друго, споменал съм Аспарух, Тервел и Крум не случайно, точно защото те са за пример, и са много по-стари модели от еврейо-турско-руско-американско незнам си кво/връщам се на годините 50, 100, 200/
Също не случайно споменах филма Монгол - гледайте го ако не сте. Тук бързам да напиша, че не казвам за българите да сме произлезли от монголците ... може някои да разбере грешно знам ли!?

QUOTE
Търсения модел е Българският Саракт. В него си има Кан, Съвет на Боилите и т.н. Ако под това разбираш "монархия", то да, търсеният модел е точно този. С този модел ние сме създавали Държави, които са просъществували хиляди години, а с така наречения модел "Република" и съвременния партиен модел (който съществува разбира се и отпреди 1944 г.) само за 62 години, се разсипа не просто държавата, а и въобще идеята за Държавността в България.
Така че, сам разумей - възстановяване на Българският Саракт или продължаваш да гниеш ти и поколението ти, в измисления от евреите "републикански модел"?

Йордане, къде видя че съм писал за република?!?- нито съм го намекнал нито помислил.
Казваш "само за 62 години се разсипа" ... но според моите слаби познания е разсипана доста по отдавна, чел съм и аз литература много преди да се запозная с този сайт ... да си имаме уважението.
Съдиш за възрастта ми по това което пиша .. добре! Загатваш за поколенията, хайде да не навлизаме в подробности, кои поколения имат повече вина за това ни положение.
Като е Саракт да е Саракт, а не Монархия ... Ти като знаеш повече история от мен не знаеш ли че Монархия сме били по-скоро от хилядите години, които споменаваш. Монархии сме били като сме падали в робства нали.
Между другото, преди хиляди години не знаеш дали е било монархия или не!
А според мен приемственоста на власт по кръвна линия е грешен вариант, ако това е оправията по-добре да отида в планината с една булка и там да си живеем далеч от всички типове управления. Защото Монархията е довела до днешното световно управление от няколко фамилии, в които е съсредоточена цялата власт/теория споделяна и от много хора в този сайт, не е ли така/. А червените килими, по които вървят някои политици, кралици и рекламни лица от бутици символизират кръвната линия. Е, не всеки който върви е част, но е тръгнало така най-вероятно.
Ами че нали по време на монархиите е било власт в кръвните линии само, не зависимо че понякога са били некъдърници и са ставали братоубииства даже/това не е ли грях според Тангра/, а останалото са били крепостни селяни.
И спечелили сте ми уважението, но чак до там че да ми казвате "разумей" без да съм ви дал повод/не виждам да съм писал глупости/!?! и още "гниене" - съдиш по въображаеми фактори, Йордане, не обиждай.

Извинения към Пламен, че коментара ми тук представлява защита, а не е пряко свързан с трите му точки за Промяната.

А може пък и да има смисъл от това, защото аз не съм по-малко българин, от който и да е било в този сайт. И като такъв имам право на глас. И тук в тази тема се вижда, как някои си позволяват да поучават и обиждат, а не да дискутират проблема.
Нямате нужда от мен нито пък аз от вас. Надявам се обаче, че имаме обща идея. Сайта не съм го създал аз, ваш си е и цепите които си поискате вие, не споря. Има едно ядро, около което се движи всичко тук. Но ако търсите силите и на други българи за това прекрасно начинание да се изправи България на крака, тогава трябва да имате предвид, че и другите имат мнение!
Защо ми се струва че има няма десет човека са се хванали за ръцете в кръг, от горе Небето ясно, стъпили са на Земята здраво предполага се. Обаче като си завъртят главите в страни, а и напред да гледат, все техните си лица и гледат, и виждат. И все техните си гласове, чуват и слушат, допускането на други е строго избирателно/с което съм съгласен/, но винаги пречупено през тяхната призма, като че ли е възможно една група хора да представляват мирогледа на цяла една нация. Не можеш да очакваш десет човека да решават, а другите като овце зад пастир да тичат - така е сега. Не ви се натискам хора, исках да си изкажа мнението и го направих, получих закачливи, похотливи, че и заядливи нападки и тук се опитвам с един коментар да се защитя и ако нападките продължават просто да не ви обръщам внимание.
Афектиран съм с основание. И преди също съм взимал участие и се е стигало до разминаване в мненията, затова и тук съм така подробен в обясненията си. Бил съм свидетел на наставническо поучение в този сайт вместо на приятелско обяснение/до колкото е възможно приятелство и доверие в интернет/. Тъкмо ви бях похвалил в една друга тема, където споделяте извадки от исторически документи и ето че се стигна до това.
Все пак не сте само вие с подобни решения и идеи.
Левски ако е жив сега би ползвал интернет - ДА, но интернет.

Само тези които заслужават да извадят България от калта само те ще го постигнат - другите ще си останат с опитите, а някои само с приказките.

И ще ви спестя да пишете, че това не е демокрация, знам че такова животно няма.

Това съобщение е редактирано от buden на 28.5.2008, 7:23
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (9) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020