www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Изход


Страници: (9) « първа ... 5 6 [7] 8 9  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Изход, Решение за България
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (m88m @ Jul 9 2008, 09:05 AM)
Драги българи!

Наблюдавам дискусията от началото как започваше и към края, как размишлявате. Та вие се надявате да има отговорност от лица, които са пряко свързани със "законите". Това просто няма как да стане със сегашното разположение на "системата". Системата, която включва организацията на трите нива - законодателно, изпълнително, правораздавателно.

Последното ниво, неговото съдържение и адекватност, няма как да го получиш от кадри, обичавани десетилетия да са такива, каквито са.

Всичко представено на вниманието ни в момента, а и пред ЕС, е една популистка мярка за пред обществеността и проблемите наистина са много по-дълбоко залегнали, и се намират в съзнанието, в поведенческите навици прилагани вътре в обществото, на скритото място между "властта" т.нар. и останалият свят, тоест нас.

Разделението е категорично и не търпи инвазия, ако имате намерение да промените "системата", или да изземета властта, например на избори. Знаете и за точната формулировка, че ако изборите решаваха нещо, то те щяха да бъдат забранени. Това мисля е достатъчно за момента.

Що се отнася до "системата" и правораздаването, правосъбирането и правното ни пространство - то липсва, липсват в понятието даже от комунистическия интернационал като "Морал и Право", който предмет предполагам сте изучавали.

В момента явно се извършва някакъв зверски напредък по неизвестни пътеки, чрез диалектика на сътворените за последните времена правила на общуване в общество, но подобно* на българското. Всъщност, ние нямаме друго подобно на нас общество, ние сме изключение, съучастваме в геноциден експеримент с все по-ясна цел, с все по-очертаващи се правила (виж горе) и значения.

Ние не съучастваме в хаос, докато всичко е подредено по правилата на "правното ни пространство", което се намира в дъното на нещата и отбранява пропуските в "системата". Системата от своя страна, както ви казах в началото по-горе, включва трите аспекта за повлияване върху съзнанието ни, извършвано чрез различните власти, окупирали територията на България.

Няма място за паника, но и няма време за размотаване.

Дайте да се съберем и решим какво да направим.

Определете времето, мястото, темите, ...

Да преценим възможностите си.

Да сме действащи и полезни.

Обратното е по-лесно.

Разбира се.

Е, това със законите и системата е мнението на Пасков, да я доусъвършенстваме, защото по-добро няма, тя е по-малкото зло, и по-добре е да се живе е спо-малкото зло, отколкото в хаос. Аз обаче предпочитам да не живея с никакво зло. Предпочитам да живея с Хаоса. Знаем, че нашите деди не са се страхували от Хаоса, защото от него е начевало цялото Сътворение на света. Затова християнството е възприело от Тенгрианството една идея: "Ново вино в стари мехове, не се слага". Другото да се търси усъвършенстване на Системата е не само примиренчество, но и престъпление спрямо Бъдещето. Не можеш да усъвършенстваш труп. Той гние и се разлага. Него Живота го е напуснал. Бедата на цялото човечество е, че търси да живее, като си създава модели и системи, т.е. да облече Живота в модели и системи. А ума не живее, той само реагира. И спрямо реакцията си създава модел. Затова хората на ума, обичат да обличат обществено-икономическите взаимоотношения в модел, в система. А това е беда и то огромна беда. Защото се губи смисълът на Живота и самото му изживяване в битието. Оттук идва и огромната ни празнота и неудовлетвореност от всичко, около нас. Трябва да разберем: каквато и система да измисли ума, тя ще е несъвършена и ще се нуждае от усъвършенстване. А самото й усъвършенстване винаги убива нейните създатели и строители. Поглъща ги, смила ги! Няма нужда от примери: капитализъм , комунизъм - чифутизъм и т.н. и т.н. Затова древните модели са били много по-жизнени и по-устойчиви, защото не идват от схемите на Ума, а от това, какво дава Духа.
Значи какво ни трябва? Да не позволяваме хората на ума, т.е. възрастните, да ни определят обществено-икономическите отношения, и след това - политическия живот.
Защото губим изживяването на Битието, т.е. онова, което е вътре у нас. Моделите изсмукват цялата ни жизненост, защото я форматират и й поставят измерения. Те се стремят този наш вътрешен Хаос, т.е. великата Свобода в нас, да не се изрази, да не се излее, за да твори. Затова създават идеологемите - страхът от Хаоса, който заплашвал основите на Битието. Бе, мислещи, когато е нямало Битие, какво е имало?

Затова в политиката, ако искаме промяна, по някакъв начин, трябва да отидем, да я правим ние, или да си създадем лостове, с които да я управляваме. Защото, ако се остави на хората на ума, ще имаме един свят подложен на унищожение.

Неслучайно, аз тук реагирам остро и дори вулгарно. Някои се сърдят, но това си е тяхна работа.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Искам да си кажа мнението и въз основа на дискутираното тук - идеята за Родът като основна градивна клетка на Саракта.
Оставям настрана Пасков, който въобще не коментира древната ни Българска идея на държавността, аз пък не искам да коментирам днешните системи, защото не искам да наливам допълнително вода в мелницата на злото.

Вижте, идеята за Рода не може да се приложи едно към едно в днешно време, защото политическите системи, крушираха и саботираха Идеята за Рода в съзнанието и разбирането на днешния човек. Те я отведоха в пътеката единствено на личното себеосъществяване, което доведе до разрухата на това, което е било в основата на Саракта. Но личното себеосъществяване води до огромни претенции към човека отсреща, към света като цяло и оттам и огромна лична неудовлетвореност в самия човек. Това превърна Идеята за Рода в празна черупка, в празно гнездо, което не създава нови поколения. Аз не говоря, за частните случаи, където и досега на съборите в Гела, в Родопите, всеки род се събира под своето родово Дърво. Така е. Днес идеята за Рода е една изтърбушена коруба, чието съдържание е иззето, окрадено, омаскарено.
И какво наблюдаваме? Наблюдаваме следващия съзнателен акт на извращаване на тази идея. Родът разрушава Държавността: шуробаджанащината и корупцията! Вервайте ми, това никога не е било. Никога, в най-древното ни минало, Родът не е бил клетка самозатворена в себе си и работеща единствено за себе си, а не за Цялото. А това е поведение на раковия тумор! В древното ни минало Родът служи на Държавността. Затова не се хвалете с това, че вашият Род бил много стар, бил антикомунистически. Не е важно какъв е, а с какво е допринесъл и най-вече ДОПРИНАСЯ в идеята за Държавността, за Българският Саракт.
Сега вероятно ще бъда критикуван от много хора, но това си е тяхна работа.
Така, след всичко това какво ни остава/ Значи не можем да се опрем в момента на градивната клетка на Саракта - Родът, защото той е само форма, без съдържание, наситена с голямо отрицание и неприязън, между неговите членове, поради личната им неудовлетвореност от живота. Не на всякъде е така, но засега изключваме частните случаи. Тях можем да ползваме като пример и поощрение към останалите.
Затова според мене, трябва да се извърви по-дългия и мъчителен път, за възстановяване функцията на Рода и изпълването му със съдържание - изживяване на личната неудовлетвореност във всеки от нас. Тя е, която днес, не ни дава възможност "да се съберем", за да правим "нещо заедно". Тя ни разделя чудовищно.
Затова всеки, трябва да изживее, да създаде от хаоса, своя собствен личен свят и чак тогава той може да срещне света на отсрещния, без конфликт и отрицание и да се слее с него. И ето вече сме "двама". И така човек по човек, докато стане отново Род, а от Род на Род - НАРОД.
Това е един много дълъг Път.
PMEmail Poster
Top
m88m
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 4
Участник # 1 381
Дата на регистрация: 8-March 08



"САМОЦЕЛ"

Днешните управляващи т.нар, намерени на различни нива в държавата, не стават не само за градивни клетки на общия организъм за една нова България, те за нищо не стават, а и са просто едни алчни люде, безскрупулни и интриганти до немай къде, че на хората им се повръща от тях, но за съжаление, вече не виждат и не търсят разликата между говорещите.

Плюс това, днешните ни "лица", които ни представляват в управлението, те не стават не само за мир, те не стават и за война. Това е една мръсна сган - чорбаджийска, поклонническа и себеподобна, тя не е подобна на нас.

Мирът, те си го осигуряват посредством вътрешната война срещу можещите, способните, идеалистите, некорумпираните, пълните с жар за родината.

Даже има опасност споменавайки жар за родината, да ни посочат, да ни сочат с пръст като нечисти, ненормални, заблудени и болни, неспособни, както едно време комунистите знаем са били не човеци, а желязо, според идеите на марс и енглес; това е разликата, характерна с контрастите между двете понятия. Едното е чисто и свети с кръвта си, а другото манипулира съзнанието ни. Така ни учеха едно време, казваха - дръжте крадеца!, докато ни ограбваха. Изградиха си социализъма и комунизъма заедно, за едни инфантилно, за други грубо и недосегаемо.

Тази напаст трябва да се премахне.

А ние трябва да сме сериозни.

Не само на думи.


--------------------
http://bgnet.sytes.net http://bgnet.sytes.net/play/8000-m3u.m3u http://bgnet.sytes.net:82/cam_1.jpg
PMUsers Website
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Данчо ми хвърля според мен незаслужен упрек, но това го подминавам, няма да издребняваме.
Става дума за това, че не съм бил обръщал внимание на древната структура на държавата и Рода ни.
Няма да доказвам противното, само ще кажа, че не съм съгласен и тези 3 точки на концепцията ми (коята не е моя, наричам я "ми" с условен знак) са пряко изведени именно от това, което знам за древна България.
Варианта на Данчо сигурно е добър, но не виждам как този път може да бъде извървян, ако той знае, нека каже. Извървян не в самоличностен план, за себе си, а организиран и извървян колективно, от всичките или поне от многото българи.
Не казвам, че моят вариант е лесен. Но имам ясно виждане как да бъде реализиран, и работя по компонентите за това.
Ако Данчо прави нещо по неговия си път, още по-добре, дай Боже да успее.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 11.7.2008, 18:15
Quote Post












Извървян не в самоличностен план, за себе си, а организиран и извървян колективно, от всичките или поне от многото българи
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.7.2008, 20:08
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Варианта на Данчо сигурно е добър, но не виждам как този път може да бъде извървян, ако той знае, нека каже. Извървян не в самоличностен план, за себе си, а организиран и извървян колективно, от всичките или поне от многото българи.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Тук няма рецепта за извървяването. Точно, защото извървяването е личностно. Иначе останалото е да подходим като в лудницата - всеки да си пие халоперидола и всички вкупом тръгват към стаите за почивка. Ако индивидът не се намери в хармония със себе си, не си изгради своя личен свят, или не си създаде идея за него, разберете, той не може да участва пълноценно в социално-обществените отношения. А когато бъде принуден да го направи, ще наблюдаваме точно днешните конфликти, които разрушават обществото ни и неизбежното самозатваряне на всеки, като защита от агресията на другия. Един неизживял се, неосъществил се индивид, не може да участва пълноценно в живота на една общност. Той винаги ще бъде недоволен от нея, ще се бунтува, ще има претенции, ще иска да я обладае, за да я построи, според себе си. Това са много тънки психологични процеси. Не е така лесно, не колективното, а взаимното извървяване, защото колективът е сбор от овце, които не могат без гегата на чобана. Взаимното извървяване създава общност. A там, където се сплетът личните светове на двама, трима човека и т.н., се създава общност.
Рецептурник няма, защото трябва индивидът, да се намери в хармония със себе си, за да може да се види в хармония и със света вън от себе си.
PMEmail Poster
Top
Запознат
Публикувано на: 12.7.2008, 17:42
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Данчо аз надявам, че след този твой последен пост по темата няма да има кой знае какво да се добави. Лично аз съм напълно удовлетворен от написаното от теб все едно аз съм го писал и мислил. Хубаво ми става, когато някой ми казва толкова много с толкова малко думи.
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 12.7.2008, 19:06
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



QUOTE (Bogatir @ Jun 2 2008, 05:27 PM)
Според мен трите точки не са част от решетието. Решението е в обединението на големите българските родове, а покрай тях и на по-малките такива. За съжаление не са останали много такива, тъй като членовете им са или изпокарани или са се прънали по света и са взаимно отчуждени и неподозиращи своята кръвна линия. Все пак знам от един мой приятел, че все още има такива. Той самият е член на голям род и за да не се забравят, всяка година си организират събор и там се виждат и се гордеят, че всички носят една фамилия. Ако тази фамилия си назначи свой водач-представител и влезе в контакт с други подобни големи фамилии и действат заедно, то тогава тежестта на властта лека полека може да се измести от ръцете на чужденците. Чудите се как. Със срам на чело, ще ви дам за пример тукашните цигани. Те не живеят по държавните закони, а по законите на Мешарето. Циганският родов съд. Не казвам, че трябва да следваме циганите, защото просто това няма да е вярно. Защото те следват нашите стари идеи, докато ние се правим на модерни и сме ги изоставили и съвременниците ни (включително и аз) ги приемаме за нешо чуждо. И освен при циганите, подобно поведение следват и евреите, които живеят по едни тайни закони, на един потаен техен свят.

С тези думи вече съм застанал по отношението на страната на Jordan_13. Просто Семейството е основна градивна частица на обществото и без него не можеш да създадеш стабилна структура на управление от всякакво естество освен анархия. Затова и хората биват бомбардирани от медиите и пресата с евтини ТВ продукции показващи ни разводите на известни хора, проституцията, хомосексуализма, оргии, наркомании и алкохолизъм, скандално поведение, сектантство, стремежът към парите и материалното благополучие за сметка на създаване на поколения и грижата за тях. Българинът гледа тези неща и остава с впечатлението, че щом на Запад е така значи е нещо напълно нормално. Старите поколения вероятно помнят и други времена и се чудят накъде отива света, но новите винаги попиват това което виждат очите им и понеже израстват с него те го премат за нормалният ход на нещата. За нещо естествено. Няма нужда да ви се отварят очите за да видите, докъде ни доведе това. Както Елтимир беше написал в Невидимата Атака, за да се предпазим от онези врагове с психотронните генератори и НЛП техниките, трябва да си създадем един собствен кръг от верни приятели, един малък собствен свят(кръг), в който да си помагаме взаимно аз на тях и те на мене и да си пазят гърбовете. И какъв друг да бъде този кръг, ако не семейния? Кой ще те пази и ще се грижи за теб и ти за него, ако не роднина? Казваме че за един българин е най-добре в България, защото тука има корени за които да се захване. Под това се има на предвид семейните връзки, които могат да ти помогнат в тежък момент. Уви в момента процесът на изкореняване на българските корени в нашата Родина тече в пълна сила, заедно с изсичането на вековните български гори от един турски слуга?
PM
Top
anti666
Публикувано на: 12.7.2008, 19:40
Quote Post












"И така човек по човек, докато стане отново Род, а от Род на Род - НАРОД.
Това е един много дълъг Път"

Наистина, няма какво да се добави.
Богатир, тук става дума не само за семейни връзки, но и за такива между самите българи. Дали обаче няма някаква пряка пътека? Защото докато извървим този дълъг път, може и да не стигнем до края.
Знаете ли освен вътрешната хармония какво друго може да обедини българите? Ясната и очевидна заплаха срещу всички нас.
Top
anti666
Публикувано на: 12.7.2008, 20:17
Quote Post












Част от "Епопея на забравените" на великия Вазов;

"От днеска нататък българският род
история има и става народ!
Нека той познае от мойто писанье,
че голям е той бил и пак ще да стане,
че от славний Будин до светий Атон
бил е припознаван нашият закон.
Нека всякой брат наш да чете, да помни,
че гърци са люде хитри, вероломни,
че сме ги блъскали, и не един път -
и затуй не можат нази да търпят -
и че сме имали царства и столици,
и от нашта рода светци и патрици;
че и ний сме дали нещо на светът
и на вси словене книга да четат;
и кога му викат "Българину!" бесно,
той да се гордее с това име честно.
Нека наш брат знае, че Бог е велик
и че той разбира българский язик"
Top
Богатир
Публикувано на: 12.7.2008, 20:25
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Нищо ново не ми казваш. Самият аз прокламирам това от много време насам, а именно за първоначално обединение на останалите големи български родове и изборът на големи родови водачи. Уви представителите на тези родове трябва да се съберат, да си изберат водачи, водачите да сеиздирят помежду си, да си направят собствен съвет, който да регламентира отношенията помежду им и да си помагат, както си помагат еврейските и циганските родове.
Пример от Южно-Африкански еврей: Отива един човек в тамошна еврейска бакалия и си търси някакъв артикул, който липсва. Еврейна не връща клиента, а се обажда на брат си, на първите, вторите, третите братовчеди, които също имат магазини и така докато се намери при някой тази стока и експресно се доставя на клиента. Целта е парите да отидат при еврей. Ето за такава задружност в българските Родове и между тях си мечтая. Но това се предава в самата основа на всеки Род, а именно Семейството. Затова хубаво ми говориш за връзки между българите, но когато нямаш качествени семейни връзки, за другите връзки просто не можеш да разчиташ. Подчертавам разбиват самата основа на обществото самото Семейство. Родовете са структура от по-горно ниво, чийто основи са изкоренени.
PM
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Bogatir, аз съм за обединението на големите родове и на останките от царстващите някога фамилии.
За консолидацията на семейството като най-силна и патриархална единица.
За много неща съм.
Но когато излагах тези 3 точки, съм степенувал нещата не по степен на важност за обществото, а по степен на реализуемост и на място в логическата система.
Говорейки за реализуемост, аз имам ясно виждане и в момента подготвям старта на това, за което говоря. Това, което са трите точки, е нещо реализуемо, и то в близките месеци и години, защото, може да съм черноглед, но според мене ние не разполагаме с време и е въпрос на 1-2 десетилетия България да стане Мангалистан или най-малкото което е - българите да станат физическо малцинство в държават "си".
Хубаво е събирането и обединяването на родовете.

Но като говорим за важността и реализуемостта ан това мероприятие, да ви задам няколко въпроса с предизвестен отговор:

1. Как се събират и обединяват хора? Даже в рамките на един род? Преди за селските събори, то ест, най-сладкото, хапката-пийката се събираха хората, а сега и това практически изчезна!

2. Колко големи рода вие познавате?

3. Колко от тези рода имат ясно изразен и признат ръководител? Призната и запазена ли е в тях родовата йерархия?

4. Как и кога тези родове ще се обединят, ще пренебрегнат естественния вождизъм между ръководителите (ако има такива запазени или консолидирани), и колко време ще отнеме това?

5. Колко време, и по каква технология, по какъв път вие предлагате или възнамерявате да ги намерите, съберете и обедините тези родове?
Има и още много други въпроси, които ще ви подчертаят същото: че събирането и обединяването на родове, колкото са останали, е резултат, а не инициатор на даден процес. То ест, това е каруцата след коня, а не обратното.
---------
Как "моите" три точки могат да доведат до събирането на родовете, а те от своя страна да заиграят своята естественна роля в обществото на българите:
Изпълнението на тези точки ще доведе до най-важното: ясното съзнание, създаването на реалност, при която грешките и престъпленията на който и да е от управляващите, като физическо или политическо лице, няма да бъдат безнаказани, безплатни и незабелязани!
Няма да бъдат допускани до избори хора и субекти, които нямат пряко трудово (финансово) и присъственно отношение към страната!

От това произтичат много на брой и големи по значение следствия:

1. Управляващият, иска или не, ще бъде длъжен по принципа на остена и моркова за магарето (защото до тук преядоха с моркови, поради липса на остен) да управлява в полза на избирателите си, то ест, на полза роду! И може или не, ще полага големи усилия за това.

2. Политиката на наказание на виновните управници по естествен път ще възстанови и останалия вектор на справедливостта в обществото, защото, щом управляващите са наказуеми, всяко престъпление против хората и обществото ще възстанови своята наказуемост и неотвратимост. А щом вектора на справедливостта на престъпление-и-наказание се възстанови, се възстановява и морала, и отговорността на хората и обществото. Без тези компоненти събирането на родове ще си е обикновен джамбуре-купон.

3. Когато има справедливост, морал, и общественна отговорност (защото противното ще се наказва), тогава и значението на семейството, родовете, и старата йерархична структура ще се изпълни с естественното си съдържание. Тогава събирането на такива Родове може да роди възраждането на Саракта. Защото избори, провеждани по правилата на точка 2, ще имат силен мажоритарен елемент, а щом е мажоритарен, и личности избират личности, а не партии или доктрини, тогава крачката до излъчването на най-добрите лидери (на родовете в това число) е по-малко от една.
-----
На нас не ни трябват само носители на синя кръв като единственно и достатъчно условие.
Носител на синя кръв може да е предварително, или едно от условията, но в никакъв случай определящо.
Българските царстващи фамилии отдавна са доказали, че само единици от тях стават за добри владетели. И то, ако действа коректива на правилата на Древна България, при която Канът е всемогъщ и самодържец, само докато и ако провежда успешна и добра за българите политика (точка три от концепцията). Иначе го чака ритуално удушване и избор на нов Кан от съвета на великите боили, ако не си спаси живота с паническо бягство към Константинопол или в друга посока. Примерите са многобройни, няма смисъл да ги изброявам.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
iss
Публикувано на: 13.7.2008, 11:00
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (anti666 @ Jul 12 2008, 07:40 PM)
Богатир, тук става дума не само за семейни връзки, но и за такива между самите българи. Дали обаче няма някаква пряка пътека? Защото докато извървим този дълъг път, може и да не стигнем до края.
Знаете ли освен вътрешната хармония какво друго може да обедини българите? Ясната и очевидна заплаха срещу всички нас.

Много ми е трудно да предам с думи всичко онова ,което съм получила като знание, и искам да споделя...Не зная дали и сега ще се получи,защото колкото пъти се почуствам съпричастна към дадена тема и се опитам да изкажа мнение,се получава нещо като безкрайна взаимосвързана система от аргументи и факти,от минало и настояще, от наука и религия,от закономерности и истини...и...и се отказвам да пиша...Защо?Защото се страхувам да не подведа някого в собственната си еуфория...Но нека не се отклонявам от мотива ,който ме привлече към думите на Анти...
1.Дали обаче няма някаква пряка пътека?
.-Анти,пътека има ,но тя не е пряка а единственна!
2.Знаете ли освен вътрешната хармония какво друго може да обедини българите?
-Освен вътрешната хармония,мощен катализатор за обединение на българите е изучаването и разпространението на знанието за СИЛАТА НА МИСЪЛТА.

3.Ясната и очевидна заплаха срещу всички нас.
3.Това е факт,който ни тегли в грешната посока...Има една тънка граница,която трябва да знаем как и къде да пресечем...Трябва да се запознаем със Вселенските закони и да проумеем че всички ние сме творци на настоящетото и бъдещето...че има Първоизточник и Изначална Енергия, които винаги откликват на вибрациите които излъчваме и ни предоставят точно това ,към което насочваме мислите си по ЗАКОНА ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО.
Ще опитам да се аргументирам с бегло разяснение относно това ,което казвам.
Вселената е изградена от вибрации.Както е казал Анщайн:"Нищо не се случва докато нещо не помръдне.", всичко вибрира с определена честота,която може да бъде измерена.Ако разбиете материялния свят на по-малки елементи ще видите,че всичко което изглежда плътно,всъщност е танц - танц на частици и празни пространства.Разгледайте най-малката от тези квантови частици и ще откриете, че тя води началото си от Първоизточник, който вибрира толкова бързо, че не се подчинява на законите на света, в който всичко има начало и край.Тази най-висша (или най-бърза) енергия е наречена Изначална Енергия.Вие ,както всички и всичко,сте възникнали от тази вибрация и след това сте дошли в света на нещата, телата, умовете и егото.Именно когато с умовете си напуснем тази Изначална Енергия, ние допускаме в живота си света на проблемите,болестите,оскъдиците и страховете.
Законът за привличането, най-мощният закон на Вселената
Всяка мисъл вибрира, всяка мисъл излъчва сигнал и всяка мисъл привлича към себе си съответстващ сигнал.Този процес се нарича ЗАКОНА ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО.
ЗАКОНА ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО гласи:Подобните неща се привличат.Можете да гледате на мощния Закон за привличането като на Вселенски управител, който следи за това всички мисли ,които съвпадат ,да се събират.
Когато преживяването ти те кара да излъчваш вибрации на желание,тогава трябва да намериш начин да се задържиш във вибрационна хармонияс това желание,за да получиш неговото проявление.
Всичко към което насочиш вниманието си, те кара да излъчиш вибрация, а вибрациите които излъчваш са твоето искане.То от своя страна е е твоята точка на привличане.Ако има нещо което желаеш и в момента нямаш, трябва само да насочиш вниманието си към него и според закона за привличането то ще дойде при теб,защото докато мислиш за това ,което желаеш, ти излъчваш вибрация и тогава, според Закона точно този предмет или преживяване трябва да дойде при теб.
Ако обаче има нещо, което желаеш и което все още не е дошло при теб, и ти насочваш вниманието си към факта, че него го няма, тогава Закона за привличането ще продължава да откликва на тази вибрация на нямане и ти ще продължиш да нямаш онова , което искаш.Такъв е законът!
Ключът към това да привлечеш в живота си нещо ,което желаеш е да постигнеш вибрационна хармония с него.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Публикувано на: 13.7.2008, 12:32
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Ясната и очевидна заплаха срещу всички нас.
Често споменаваме негативното и умишлено влияние което ни се натрапва ежедневно чрез медиите бълващи новини за бедствия и аварии....Търсим начини за да спрем пси контрола над мисълта,да прекъснем манипулативната връзка,а в същото време от незнание и неосъзнаване ги привличаме и ги допускаме...
Получаваш това,за което мислиш независимо дали го искаш.
(Добре си помислете как сами помагаме на тези които усилено работят за нашето унищожение,вместо да се изолираме от тях и да се противопоставим)
Всяка мисъл,всяка идея,всяко същество и всяко нещо са изградени от вибрации и когато съсредоточиш вниманието си в/у нещо, дори и за кратък период от време, вибрацията на твоето същество започва да отразява вибрацията на онова,към което насочваш вниманието си.Колкото повече мислиш за него,толкова повече това ,което му е сродно е привлечено към теб.Този процес ще продължава да се усилва до момента,в който излъчиш различна вибрация.И когато го направиш,започваш да привличаш неща,които съвпадат с новата вибрация.
Когато разберете Закона за привличането,никога няма да сте изненадани от онова ,което се появява в живота ви, защото ще осъзнавате ,че именно вие сте го поканили чрез собствения си мисловен процес.Нищо не може да се появи в живота ни,без да сме го поканили с мисълта си.
Лесно е да разберем този Закон за привличането,тъй като той няма изключения.Когато разберем,че получаваме това ,за което мислим ,и ,което е също толкова важно, когато осъзнаем какво мислим, тогава сме в позиция да упражняваме пълен контрол над собственият си живот....
Когато съзнателно станем едно цяло с Вселенските закони и започнем да разбираме защо нещата откликват по начина , по който го правят, всяка неизвестност и объркване ще бъдат заменени от яснота и разбиране.Съмнението и страхът ще се сменят със знание и увереност....на мястото на несигурноста ще дойде убеденост....
Това според мен е единственния път Анти...това е шаманизъм...колобърство...магия...и тя е наше рожденно право,което трябва да си върнем...
Знам колко е трудно...дресирани сме векове наред,но истината е че всеки от нас притежава "дресиорската палка" или оная "магична пръчка" ,която преобразява и подчинява....самата аз ,въпреки това познание се справям трудно с тези "пръчки",защото размахвайки ги поемам пълната отговорност за всичко....и сега като пиша знам че много няма да разберат и ще си кажат:"Хм...това пък по темата ли е...?",но знам че някой поне ще се замислят и може да сменят посоката...тези които знаят,но мълчат,може да проговорят и да доразвият "дрънканиците ми" smil4334ad1724132.gif .....Каквото и да е ,ще приключа с това ,че за мен беше прекрасно да се свържа със своята ИЗНАЧАЛНА ЕНЕРГИЯ благодарение на СИЛАТА НА МИСЪЛТА и и всеки един от нас би могъл...и ви уверявам,колко бързо и лесно се достига до осъзнаването ,до усещането ,че :
Ти си Съзнание.
Ти си Енергия.
Ти си Вибрация.
Ти си Електричество.
Ти си Творец.
Ти си Гребена на мисловната вълна.
Ти си творчески гений,който се изразява тук в тази времево-пространствена реалност на гребена на вълната,за да отведе мисълта отвъд онова,което ТЯ някога е БИЛА....




--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 14.7.2008, 17:18
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



iss аз съм подръжник на идеите, които изказваш. В твоя подкрепа и в помощ за визуализация на идеите ти към незапознатите отново ще ви обърна внимание към филмът The Secret
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (9) « първа ... 5 6 [7] 8 9  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020