www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Българка!


Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Българка!, Преди и сега
Дари
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



БЪЛГАРКА!
Каква е Българката?
Каква е била и в какво се превръща?
Българката е възпята в много стихове и песни не само от български автори, а и от чужди такива и възхищението, което е предизвиквала е не само заради външната красота, която притежава, а и заради богатата душевност.
Топлосърдечна, упорита, нежна, горда, любяща, всеотдайна, благоразумна...
За мен е силно притеснителен факта, че в ход е план, който цели да европеизира българката, да я накара да забрави и подтисне вродените качества и да се отдаде на всякакви временни ценности, предимно от материален характер. Жената днес копнее да бъде забелязана, копнее да бъде обсипвана от внимание от страна на мъжете/подчертавам внимание не от страна на 1 мъж, а на колкото се може повече мъже/ и то не на кои да е мъже, а по възможност на онези мутрите наричани „бизнесмени”с пачките и джиповете, защото нали именно те са „героите на деня”, а и това е което се вменява за интересно и стойностно по филмите, които се въртят по 24 часа в денонощието. Нали се сещате за „лошото момче” със скъпата кола, шикозно облечен, с дебели пачки, нахакано поведение и заобиколен от най-яките мацки и притежаващ най-готините джунджурийки. Ей това е мечтата на днешните млади Българки. Разбира се думи като любов се оставят на заден план, защото „какво е любовта без пари?”. Манипулацията, по мои наблюдения е твърде успешна! Биг брадър, чалга, латино сапунки,реклами, мода, конкурси за красота ...и всичко това много умело се използва за да се постигне желания резултат на размиване и изместване на ценностната система на българките. Съзнанието на днешните 15-20 годишни момичета е форматирано и изкривено до неузнаваемост.
Модата! Днес е трудно да видиш момиче, на което прашките му да не са изкарани на показ, разбира се задължително е на пъпа да има
piercing и по възможност тялото да е нашарено с татуировки. Това предполага, че щом е инвестирала парички да си „украси” тялото, всичко трябва да се покаже, само да има публика. И... „Когато магарето види разгонена/разголена магарица - къса синджира.”
И тъй като благоразумието е дълбоко приспано, следват безразборни сексуални контакти, които са голям риск за запазването на качествена, здрава и плодовита утроба. Тук няма да споменавам за телегонията, защото си имаме отделна тема за това.
И такааа. В какво се превръща Българката?
Европеизираната Българка се превръща в изкусителка, съблазнителка и не се притеснява да се самопредлага за пари и материални блага и това е така, не защото тя е изначално извратена и генетично повредена. Накратко: съвременният морал е в криза! Именно, защото се имитират и подражават някакви измислени и натресени героини и псевдо звезди, непрекъснато лансирани и въртяни по чифутските телевизии. А защо ? Защо се търси и взима примера в деградантското наричано модерно, а не се вземе пример за начина на живот от нашите Български Героини. Нима нямаме такива! Напротив имаме ги в изобилие.
Тук не визирам Екстра Нина, Ивана и други подобни „героини”, а имам предвид Райна Княгиня, Рада Войвода, а пък ако щете и героини от художествени произведения, като Гергана от „Изворът на белоногата”, и още и още..., а и не на последно място да вземат пример от бабите си, своите родни баби. Тъй като споменах за Гергана-героинята на Славейков ще ви дам линк към самото произведение и ако решите да си го примомните, просто четете и си представяйте!
"ИЗВОРЪТ НА БЕЛОНОГАТА"

Тук ще дам само малък откъс, който е много показателен за темата:
QUOTE
- Хубава, млада българко,
защо си толкоз глупава!
Склони ти само да дойдеш,
на Стамбул да те заведа:
да видиш де е хубаво,
да познаш що е охолно!
Аз ще заръчам, щом идем,
да ти изградят градини
каквито искаш, дето щеш.
И ще направя за тебе
в градини нови сараи
със дванадесет капии,
с триста прозорци джамлии.
С миндери ще ги обградя,
с ястъци ще ги обредя,
с дюшеци ще ги постеля
да седиш на тях, да гледаш,
додет ти видят очите. . .
     - Стамбул е, аго, за мене
тука, дето аз съм родена,
а най-хубави сараи
там онзи моят бащин дом.
Що ми са много капии,
когато мога от една
да ходя и да дохождам?
Що ми са триста прозорци,
когато мога всякога
от едно само прозорче
да гледам деня слънцето
и вечер ясен месечка
с мильони звезди около!
Какви по-светли сараи
от тез небесни сводове?
Какви по-добри миндери
от таз зелена морава!
     - Младо, безумно момиче!
Ти още нищо не знаеш,
мене повярвай, послушай,
да си намериш късметът:
бяла ханъма да станеш,
злато, коприна да носиш,
в светли хареми да седиш,
жълти жълтици да нижеш
размесом с дребен маргарец.
     - Хубаво, аго, жив ми бил,
но аз съм проста селянка,
не ми са драги хареми,
нито свилени премени;
не искам жълти жълтици,
не искам дребен маргарец.
Стига ми това, що имам:
таз огърлица мъниста
и този плетен косичник. . .
Най-подир, аго, знаеш ли?
Ако не знаеш, да знаеш:
аз съм се клела, заклела
и клетвата ми вярна е.
Първо ми либе Никола
първо венчило той ще е. . .
     - Колко си проста, безумна!
Та що е твоят любовник
пред мене и пред властта ми?
     - Пред тебе, аго, нищо е;
но за мен, знаш ли, всичко е -
воля аз него, та него. . .
     - Волиш ти него, та него -
отвърна везир сърдито, -
но своя воля ти нямаш,
мойта е воля над тебе;
господар аз съм над тебе -
аз ще ти бъда стопанин. . .
Гергана дума продума:
- На живот ми си господар,
но на волята не ми си;
Без воля стопан ставаш ти
на мъртво сърце студено. . .

Смая се везир с Гергана,
вярност в любов й почете;
пусна момата свободна
и надари я богато,
после за помен поръча:
изворът чешма да стане.

Е, как ви се струва, дали днешните „Гергани” биха отказали подобно предложение? По това, което всекидневно гледам, аз лично бих отговорила-едва ли! А и nik, днес каза в една друга тема , че му е попаднала статистика според която няколкостотин хиляди българки са се омъжили за чужденци. Не вярвам да са се омъжили за чужденци, защото българите са свършили или, че чужденците са по-достойни и качествени от българските мъже. Май нещата и тук пак опират до материалния интерес. Къде останаха качествата като Чест, Достойнство, Гордост? Ами те също се възприемат като качества демоде и са изхвърлени на бунището. А като знаем как нашите пра...баби са прегръщали доброволно смъртта, само и само да се опазят от поругаването на тяхната Чест и да запазят Достойнството и Гордостта си!
Хайдутските чети не са ли възникнали именно за да се даде отпор и да се отмъсти за поруганата чест на майките, сестрите, съпругите и дъщерите? А нима щеше да има хайдути ако тези майки, съпруги, сестри и дъщери си бяха вдигали полите и краката и доброволно бяха тръгвали към харемите и предлагания им лукс , удобства и материални блага? Но за тези Българки основното нещо е било да "запазят своето достойнство и духовна независимост, защото българката не е искала да бъде глезена робиня, а стопанка и господарка на своя дом."
„Хвърлете едно око” ако искате на този линк за да видите какви проблеми имат някой от днешните тинейджърки - „Гергани”.

Ами това е! Всъщност много неща още могат да се напишат и в много още аспекти да се завие, но предполагам като цяло сте разбрали какво ме тревожи и затова спирам до тук. Тая една надежда - дано се намерят съфорумци, които да ме опровергаят и да докажат, че не съм права. Моля се аз да греша и Българката да не става такава , каквато аз я виждам и описвам. Пояснявам, че моите наблюдения са върху подрастващите момичета живеещи в големия град.
PM
Top
Богатир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Благодаря за линка Дари. Рекох да се включа в тоя форум да ги поосведомя за телегонията, като направо им копирах материала на Севар. Нека се даде по-голяма публичност на тази материя.
PM
Top
Надмощие
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 47
Участник # 1 097
Дата на регистрация: 23-August 07



За съжаление поне аз не мога да те опровергая. Като си гледам съученичките не знам вече какво да правя.
PMEmail Poster
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Дари,мислех да вадя цитати от твоята статия...
Не си струва да си правя труда-ти си просто перфектна,Приятелко!
Ако ми позволиш един коментар на текста,ще дам следния:
Много меко се отнасяш към младите.От собствен опит зная,че се качват на главата-затуй---ПО СТРОГО!
Зная,че нямат цел в живота,и ти го знаеш...
Нека ние им дадем цел...клавианулата ми е скапана и спирам.мога да кажа още...

подпис:

МЕЩЕРА!
PM
Top
ton
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 209
Участник # 1 551
Дата на регистрация: 21-June 08



Богоборците се опитват по всякакъв възможен начин да дебългаризират и юдеизират българите, техния дух и съзнание! Има ли изход?
Да! Кръвта вода не става! Не се гаси туй, що не гасне! Не се чудете, когато чифутите и техните подлоги искат да махнат Вазов от българските читанки! Те се плашат от подобни слова:


Не се гаси туй, що не гасне

За нас е радост, слънце златно

в навъсен ден когато бляска,

но лучът му грей по-приятно

през някоя тъмнична рязка.



Една звездица - и тя тоже

моряка води сред морето,

едничка искра нявга може

пожар да дигне до небето.



Огънят, в който Хус изчезна,

огря вселената по-ясно,

в нощ мрачна, бурна и беззвездна

светкавицата грей ужасно.



Тирани, всуе се морите!

Не се гаси туй, що не гасне!

Лучата, що я днес гасите,

тя на вулкан ще да порасне.



Тук всичко мре, изтлява, гние

и тез, що бдят, и тез, що падат,

престоли, царщини и вие

и червите, що вас изядат.



Едната светлина е вячна -

една във хаоса грамадни!

Със нея тоя свят се начна,

със нея няма да пропадне.



Във мрачен гроб фърлете нея -

тя повеч блясък ще се пръсне,

убийте я във Прометея -

тя във Волтера ще възкръсне.



И ако слънцето изчезне

от тия небеса приветни,

то някой в ада ще да влезне,

главня да вземе, да ни светне!

Иван Вазов - Поля и гори
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (ton @ Sep 2 2008, 02:15 AM)
Богоборците се опитват по всякакъв възможен начин да дебългаризират и юдеизират българите, техния дух и съзнание! Има ли изход?
Да! Кръвта вода не става! Не се гаси туй, що не гасне! Не се чудете, когато чифутите и техните подлоги искат да махнат Вазов от българските читанки! Те се плашат от подобни слова:


Не се гаси туй, що не гасне

За нас е радост, слънце златно

в навъсен ден когато бляска,

но лучът му грей по-приятно

през някоя тъмнична рязка.



Една звездица - и тя тоже

моряка води сред морето,

едничка искра нявга може

пожар да дигне до небето.



Огънят, в който Хус изчезна,

огря вселената по-ясно,

в нощ мрачна, бурна и беззвездна

светкавицата грей ужасно.



Тирани, всуе се морите!

Не се гаси туй, що не гасне!

Лучата, що я днес гасите,

тя на вулкан ще да порасне.



Тук всичко мре, изтлява, гние

и тез, що бдят, и тез, що падат,

престоли, царщини и вие

и червите, що вас изядат.



Едната светлина е вячна -

една във хаоса грамадни!

Със нея тоя свят се начна,

със нея няма да пропадне.



Във мрачен гроб фърлете нея -

тя повеч блясък ще се пръсне,

убийте я във Прометея -

тя във Волтера ще възкръсне.



И ако слънцето изчезне

от тия небеса приветни,

то някой в ада ще да влезне,

главня да вземе, да ни светне!

Иван Вазов - Поля и гори

Това ми напълни душата!
Благодаря,Тон! smil4334ac775281d.gif
PM
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Така е, Дари, няма как да не им се ядосвам на днешните момичета. Но и онзи сръбски копанар от другата тема ме ядоса.

За меркантилното състоянието на Българката обаче има вина и Българинът. И ако не си го признаем ние мъжете и жените няма да си го признаят.
PM
Top
kardama
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 39
Участник # 82
Дата на регистрация: 15-August 05



Дари,благодаря,че съществуваш!Една красива жена презира меркантилните.Връщаш ми вярата,защото без вярата на жените сме нищо.
PMEmail PosterUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 17.9.2008, 10:06
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Навремето Българката се е обличала в ей такива дрехи, които днес наричаме "носии", с които е разказвала за самата себе си и за своя народ.
Днес, с изключително просташкото разбиране за "съвременни дрехи" и "мода", българката се научи само да показва какво има под сутиена и минижупа, а не да разказва за себе си и своя народ

http://picbg.net/u/15032/18850/202527.jpg

http://picbg.net/u/15032/18850/202526.jpg
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 17.9.2008, 12:10
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Хайдутските чети и движения не са ли възникнали именно за да се даде отпор и да се отмъсти за поруганата чест на майките, сестрите, съпругите и дъщерите? А нима щеше да има хайдути ако тези майки, съпруги, сестри и дъщери си бяха вдигали полите и доброволно бяха тръгвали към харемите и предлагания им лукс , удобства и материални блага? Но за тези Българки основното нещо е било да съхранят своето човешко достойнство и духовна независимост, защото българката не е искала да бъде глезена робиня, а стопанка и господарка на своя дом.
----------------------------------------------------------------------------------------------------


"Една нация е победена,
когато сърцата на жените й
лежат в прахта.
Тогава всичко е свършено, все едно
колко храбри са техните бойци
и колко мощни са оръжията им."

Поговорка на шайените, Канада
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Цитирам този американски(Индиански)народ, защото изключително точно отразява древното и не съвсем древното - старото разбиране на Българската духовност, където Българката е стожер на Дома, пазителка на домашното огнище, а с това и на народа, и на държавата.

Много още сърца ще паднат, за да се очисти народа ни, а другите народи, ще си вземат необходимото, както беше и след Потопа. Не се страхувайте от този процес, търсете само Българки, за да създадете семейство. Останалото, в което липсва самосъзнанието на Българката, ще бъде принесено в жертва на други народи, които имат нужда.
PMEmail Poster
Top
  Публикувано на: 26.9.2008, 14:48
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



По принцип съм съгласна с теб за "новия морал". Но не забравяй колко много стойностни български сега живеят в чужбина и нищо лошо няма в това да се женят за чужденци (със сигурност не заради материалното, те и само могат отлично да се издържат!)- стойността на човек не зависи от националостта му!

------------------------------------------------------------------------------------
Пиши на кирилица! И след това обяснявай кое е добре и кое не е. Тук не се приема чалгаджийската чатица! Това е последно предупреждение!

Модератор: Йордан-13
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 26.9.2008, 15:21
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Стойностните българки са в България, колкото и малко да са останали. Нищо лошо няма да се женят за чужденци казваш. Аз пък казвам, че има. И ще ти поясня защо. В сравнение с другите народи, ние българите сме генетично свързани, както руснаците са свързани помежду си по тясно отколкото с българите, както нигерийците са свързани помежду си, и различните други народи. Говоря за народи, не за нации. Американците се водят нация, но те не са народ и в близките 2000 години няма да станат. В крайна сметка това няма да стане, докато разнообразието от нации там не се омеши окончателно в една хомогенна мулатска раса.
Нека продължа. Много от западно-европейските народи в миналото са се славели с красивите си жени. Кажи ми сега Европейска държава славеща се с красиви жени. Ще ми изброиш само Славянски и Източно Европейски държави. Причината според мен за този феномен е, че в западно европейските държави от много векове има порядъка богаташите там да експлоатират сексулано по бедната и красива прослойка от обществото. Богати (често пъти грозни) чичковци на преклонна възраст с пари покваряват красиви жени и провалят живота на много от тях. Така обществото губи красиви гени, които да се предадат нататък.
В момента същите процеси настъпват в Източна Европа с тази разлика, че вече идват и богати и грозни чичковци от чужбина да завличат красивата българска стока. Другото е че материалното мислене провокира и много от тях да си търсят чужденци.
Поразтърси се в този сайт и ще видиш, колко древен и велик народ са българите. Прочети във вестниците за демографската криза в страната и в цяла Европа. Причината е в глобализацията, която е организирана от едни проклети хора.
Мога да пиша още, но най-добре е сама да се поразтърсиш за останалите отговори от въпросите.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.9.2008, 16:17
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



БЕЛА СЪМ, БЕЛА ЮНАЧЕ

Бела съм, бела, юначе,
цела съм света йогрела.
Един бе Карлък останал
и той не щеше остана, /2/
ам беше в могла утонал.
-----------------------------------------

Ако въпросната девойка, не е била създадена от Българин баща, а от некой черен поклащащ се като павиан пред пълен халдилник, негър или мазен, оскотял от поркане и дрога енгилизин, тя никога не би изпяла:

"Бела съм, бела, юначе,
цела съм света йогрела."


Националността има не само огромно значение за стойността на личността, но и за нейното цялостно излъчване, поведение, дарби, характер и физическа хубост.
PMEmail Poster
Top
0tolerance
Публикувано на: 26.9.2008, 17:06
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 1 110
Дата на регистрация: 28-August 07



QUOTE (Jordan_13 @ Sep 26 2008, 04:17 PM)
БЕЛА СЪМ, БЕЛА ЮНАЧЕ

Бела съм, бела, юначе,
цела съм света йогрела.
Един бе Карлък останал
и той не щеше остана, /2/
ам беше в могла утонал.

Най- красивата родопска песен! Слушал съм я от най-ранна детска възраст. Тогава, като ходехме на почивка в Студенец, хижарят я пускаше силно, за да ни поздрави и безбрежните родопски ливади ехтяха и допълваха магията на божествения глас на Радка Кушлева. Чувството беше толкова всепоглъщащо, че никога не усещах как сълзите вече са стигнали до устните ми и се стрясках от соления им вкус. Тогава не знаех какво е това вълшебство, което ме кара да плача от щастие, струваше ми се твърде странно, за да се замислям.

И до днес само като се сетя за нея всяко косъмче по тялото ми настръхва, а колчем я чуя, забравям къде съм, пренасям се на родопските ливади и усещам как душата ми се слива с Всемира.

А колко много значи думата 'бела' в тази песен! Това е най-важният символен цвят за нашия народ- цвят, с който българите са се идентифицирали от хилядолетия:

Момата от песента е Чиста, Непорочна, Светла, Непокварена, Честна, Благородна, Извисена, Красива, Лъчиста, Искряща.

Това трябва да бъде идеалът за българката днес, както е бил във всички векове.

Българки, бъдете БЕЛИ!
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 26.9.2008, 18:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Искам само да допълня, че е нормално когато човек желае дете, детето да прилича на него. Детето е една от формите на нашето безсмъртие(физическо). И не само неговото дете, а и внуците и правнуците и праправнуците и т.н. Сами по-себе си народите са едни суперорганизми, живи супер хора имащи собствени имена. Ние принадлежим, към суперорганизма наречен българин и всички ние за него сме подобно на микроскопичните клетки в нашите тела. Не знам дали си запозната, но всеки ден в твоето тяло умират милиони клетки, който биват заместени от нови поколения клетки на тяхно място. На това се базира и принципа на регенерация на човешкото тяло при физически рани на тялото.
Да се върнем на суперорганизмите на планетата. Има много от тях. Някой от тези суперорганизми са отдавна умрели, като Древният Египтянин, Атлантидът, Шумерът, Персиецът, Евреинът и още много други. Други са били бити, малтретирани, разграбвани и поругавани и в днешно време са силно отслабени, въпреки славното си минало на велики народи. Такива са Българинът, Индианецът(Сиукс, Шайен, Навахо, Ирокез и т.н.), Монголецът и др. Има и народи-деца на други народи, такива са Сърбинът, Румънецът, Фламандецът, Швейцарецът, Шведът, Бразилецът и т.н. Народите притежават чертите на хора. Нещо повече притежават специфичните особенности на своите съставни клетки, а именно хората съставящи го.
Да поговорим за суперчовекът с името Българин. Това е болен организъм страдащ от амнезия(загуба на спомените) за своето славно минало. Все още е красив, но вече красотата му започва да чезне. Все още има своите интелигентни черти, но прогресивно изглупява. Вместо това все по-често ходи по барчета и дискотеки и освен за алкохол и пари, от друго не се вълнува. Българинът забравя езика си. Оф идват ми на главата и още сравнения, ама предпочитам да прекъсна.
Искам да завърша с думите на баба Ванга
http://www.youtube.com/watch?v=iajcJzv_y_E
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020