www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Бъдещето на Движението след Елтимир


Страници: (6) « първа ... 3 4 [5] 6  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Бъдещето на Движението след Елтимир
Богатир
Публикувано на: 18.3.2014, 23:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



QUOTE (trak @ 18.3.2014, 21:25 )
Kаква трябва да е личността на водача в Саракта и какви качества трябва да притежава тя? Как ще го познае народа?

По делата му ще го познаете. (не по приказките- бих добавил аз) Народа е уморен от хора, дето го лъжат красиво и витиевато. Когато тръгне мълвата за човек, който помага на хората, без да вика журналисти да го отразяват, когато властите се опитат да му попречат да върши добрите си дела, когато той им каже "Стига толкова", тогава народа ще го последва. Всичко е предречено, защото вече е било. Въпросът не е как или дали, а кога!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.3.2014, 23:19
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Bogatir @ 19.3.2014, 1:10 )
QUOTE (trak @ 18.3.2014, 21:25 )
Kаква трябва да е личността на водача в Саракта и какви качества трябва да притежава тя? Как ще го познае народа?

По делата му ще го познаете. (не по приказките- бих добавил аз) Народа е уморен от хора, дето го лъжат красиво и витиевато. Когато тръгне мълвата за човек, който помага на хората, без да вика журналисти да го отразяват, когато властите се опитат да му попречат да върши добрите си дела, когато той им каже "Стига толкова", тогава народа ще го последва. Всичко е предречено, защото вече е било. Въпросът не е как или дали, а кога!

Богатир, сега има много такива, хора, които вършат добри дела, и други, които им пречат да ги вършат. И медиите не ги отразяват. Но и народа не ги следва.
Човека, за когото говори Трак, няма да бъде в тази категория. Доброто дело, не е достатъчно.
PMEmail Poster
Top
РонинА
Публикувано на: 13.4.2014, 10:34
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 154
Участник # 35 428
Дата на регистрация: 7-March 14



QUOTE (18j @ 18.3.2014, 9:44 )
Може да се обсъди да ти се изпращат текстове, които да опростиш, снимки, насоки, а ти да правиш тези клипове или статии и после да търсим начин да ги разпространяваме

Все още чакам някой от вас да ме потърси.....не знам дали въпросното обсъждане е минало......разбира се предполагам това не е на някой от вас приоритетна работа и задача и все пак аз съм насреща с моите умения и познания
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.4.2014, 18:11
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (РонинА @ 13.4.2014, 12:34 )
QUOTE (18j @ 18.3.2014, 9:44 )
Може да се обсъди да ти се изпращат текстове, които да опростиш, снимки, насоки, а ти да правиш тези клипове или статии и после да търсим начин да ги разпространяваме

Все още чакам някой от вас да ме потърси.....не знам дали въпросното обсъждане е минало......разбира се предполагам това не е на някой от вас приоритетна работа и задача и все пак аз съм насреща с моите умения и познания

Пиши на ЛС на 18j по въпроса... да се види къде може да бъдеш полезен.
PMEmail Poster
Top
18j
Публикувано на: 14.4.2014, 16:00
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



QUOTE (РонинА @ 13.4.2014, 12:34 )
QUOTE (18j @ 18.3.2014, 9:44 )
Може да се обсъди да ти се изпращат текстове, които да опростиш, снимки, насоки, а ти да правиш тези клипове или статии и после да търсим начин да ги разпространяваме

Все още чакам някой от вас да ме потърси.....не знам дали въпросното обсъждане е минало......разбира се предполагам това не е на някой от вас приоритетна работа и задача и все пак аз съм насреща с моите умения и познания

Който иска да помага е много лесно - нашата дейност не е покрита, а най-острата нужда е при трансформирането на обсъжданията във форума - във вид готов за публикуване. Идеята е: когато гледаш дадена страница от форума - отворил си дадена тема и четеш.. най-отгоре има 'свали в Уърд формат'. Е да обаче то слиза като таблица. За да се публикува е нужно да се извади текста от таблицата чрез копиране и поставяне в друг документ. Може би с времето и опита да се отстраняват някои ненужни реплики, само ако не носят нови данни по темата (репликите извън темата не се трият, защото може да са косвено свързани). Накрая, текстовете се изпращат на един адрес на ел. поща и следите кога излизат в съответния брой. Също така, при заявка може да се правят като диплянки - подготвените статии с картинките - да ви се връщат оформени в ПДФ-документи така че да можете да си ги отпечатате на принтер и да ги разпространявате като дипляни.
Дори не е нужно да се представяте. Просто ще публикуваме тия дни списък с теми, които се готвят за обработка и публикуване, както и дарес на ел. поща и който иска се пуска - вади таблиците от форума и праща чистия текст на мейла. Хонорари не се изплащат :), а за по-ентусиазираните с повече писателски усет може да предложат собствена редакция. Ето РонинА предложи да се правят по-опростени текстове - за по-масова аудитория. Примерно, за да оформиш собствена редакция на даден текст първом трябва да извадиш текста от сайта, съответно от таблицата и тогава да го работиш. Молбата ми е да се изпращат и двата файла - и оригиналната извадка и собствената редакция - поради няколко причини е тази молба.

Лично творчество, засега, не се насърчава и е малко вероятно да бъде придвижено, ако не е минало през стената на форума, защото целта на тази дейност от развитието на Движението е да се оформи за публикация, публикува и разпространи съдържанието на форума, което е толкова значимо, като обем, че има материал за 2 или 3 години напред.

Благодарности за интереса. На лични съобщения мога, евентуално, да дам някои разяснения.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
18j
Публикувано на: 22.4.2014, 10:15
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



За доброволците, които искат да помагат на интернет изданието Български Сарактъ - могатда се включат като изпращат готови текстове на специален адрес за ел. поща: sarakton1y1@hotmail.com

Насърчават се текстове - извадки от темите, обсъждани във форума.
Най-належащите за обработка теми можете да откриете в следния списък:
- От секция Българска духовност и култура -> Български празници и обичаи -> темите:
Гергьовден
Огнена Марина
Денят на Писмеността - във форума има две дискусии във връзка с 24-ти май.

- От секция Тенгрианство и Саракт:
Тенгрианство от Казахстан + превод от руски
Ще приеме ли българина пак Старата Вяра?
Трискелеста се завръща
Практическо Тенгрианство

По-горе е обяснено подробно какво следва да се прави, ако някой реши да подготвя някоя от темите. За по-рационално, ако искате, изпращайте хабер на пощата, че еди кой си текст се прави, за да мога да сигнализирам във форума, да не си дублират доброволците работата. Това е ако искате да си запазите анонимността. Иначе просто пишете във форума - кой коя тема си избира и после - очакваме готовите текстове.



--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
vivi_
Публикувано на: 10.5.2014, 14:28
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 1
Участник # 35 445
Дата на регистрация: 10-May 14



Преди седмици случайно попаднах на записките на Ангел Грънчаров. Загърбих лекциите си и не можех да спра да чета тези записки, докато не ми станаха ясни отговорите на въпроси, на които години наред не намирах отговор. Благодарна съм за всичко, което научих! Искам да споделя, обаче, че повечето хора са "слепи" - поне тези покрай мен и представа си нямат за какво иде реч, както и аз самата бях непросветена до скоро. Хората живеят ден за ден, чалгата е промила изцяло мозъците на по-младите, възрастните ни баби и дядовци тънат в мизерия и дори не подозират от къде произтича всичкото зло, разврат и цигания цари навсякъде. Винаги съм обичала да чета и изключително много се радвам, че на 24-годишна възраст, аз най-накрая успях да достигна до истината, успях да разбера как точно се е стигнало до тук. Търсила съм тази идеология дълго време, но за съжаление нямам подобни съратници, които да ми разкажат на 2, на 3 за нещата. Наложи се сама да се справя, наложи се сама да осъзная, че медиите ни не струват, макар че години наред им вярвах сляпо. Почивай в мир, Елтимир! Дълбок поклон пред паметта ти за това, че ми "отвори очите"!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Точно, защото си могла сама да се справиш, ти си Водачът, който ще води връстниците си и тези след тях. Това е неизбежната съдба на тези, които ще водят слепците.
Поклон, поклон наистина пред Живите, които и след гроба могат да сочат Пътя и будят душите.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 12.1.2015, 22:16
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Тук копирам едно позабравено послание на Елтимир към всички нас. Това във връзка с някои запитвания какво да правим нататък. Прочете го внимателно. Наставление от един обречен на смърт човек, който вече не е сред нас на Средния свят
Нашият метод е точно противоположен. “Тангра е с нас, но Той не допуска да се основаваме на празни неща и фалшиви стойности. Затова често видимо другите са в по-изгодно положение. Минават за успели в живота, разполагат със средства…”
Ето кое ни помага да устояваме на деградацията, а когато все пак се наложи някой от нас да загине, той знае да легне в земята като житно зрънце, от което израстват нови кълнове. Ние, обречените на смърт даваме своите последни наставления:
...
Основният закон на РъБъ /Република България/ гласи: "Който не плати, ще умре". А пари не идват отникъде, следователно основният закон на РъБъ ни обрича на смърт. Защото натрупаните запаси, колкото и големи да са, все един ден ще свършат. А после? За да дочакаме по-доброто "после", налага се да променим основния закон. Мислете за всичко, което ви отнемат с хитрост и сила! Мислете как да си върнете отнетото. Съобразявайте се с техните закони дотолкова, доколкото да осигурите своята безопасност, но не ги почитайте, както те не почитаха вашите закони. Помнете: на доброто с добро, на злото със справедливост и да бъде както Тангра е решил! Структура, която е неуязвима за ударите на която и да е военна сила - липсват цели за атакуване. Непревзимаема територия - тя не никъде и навсякъде едновременно. Анклави - да, но с невидими граници. Между тях, сред тях, но отделени, обособени. Обособяване, отделяне, сегрегация - да, но без видими и доказуеми външни проявления. От това те най-много ги е страх
PM
Top
Ванина
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



Но какъ да стане това, ако не се върнемъ къмъ съвършенството на Дедите ни? Нужно е да можемъ телепатично да общуваме. За да можемъ свръхестественното, преди всичко нужно е на земно ниво да овладеемъ (припомнимъ) сърдечното взаимоотношение.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 17.1.2015, 22:28
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Преди няколко години бяхме писали тук за метода 'флаш моб', който в примитивен вариант се използва от циганските тумби. По време на въстанието на българите след Катуница бяхме предложили една тактика. Сега четем в близ.бг за 'скиновете', които успешно я прилагат.
ТУК

Ясно е, че олигархията ще ги нарече скинове, хулигани или неонацисти - няма никакво значение. Важното е, че създават спрямо паразита една негостоприемна среда. Както виждате, за пресичане на дейноста им са хвърлени значителни ресурси от иначе лежерната, когато се касае за нападения над българи полиция. Въпреки всичко самите куки си признават, че им е трудно да предотвратят бързи, организирани в последния момент действия на българските момчета. С тях ние сме готови да работим и да си съдействаме, но това е външния кръг. Хора, при които всичкото се свежда да сбухат някой мангал, да се напият после до осиране и след мача да се сбият с агитката на противниковия отбор. Българи срещу българи. И дотук.
Излишно е да казвам, че масово млади хора, някои и деца вече посягат към дрогата. Амфетки, ганджа, анаболи, екстази, после минават на кока, метки и по-тежки субстанции. По сведения на ученици, които познавам над 50% от българчетата на възраст 14-15 години вече са пробвали наркотици, а родителите им понякога нямат и на идея, че децата им "жулят" или "зобат" хапове, както е модерно да се казва. Нацията е загинала - няма какво да се заблуждаваме.
За да оцелее България обаче и се въздигне както е предсказано от нищото, от пепелта трябва да имаме вътрешен кръг. Ето това искаше Елтимир, това ни е и целта. Излишно е да се разпиляват оскъдни ресурси в опити да се спасява нацията. Нация, която няма желание да бъде спасена. Безсмислено е да се опитваме да спасяваме държава, която вече не съществува.
Трябва да опазим малкото читаво, което е останало и не е белязано с номера на Звяра. Или казано както Ванина се изразява - запазило сърдечната чакра, доброто в себе си.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 17.1.2015, 22:57
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



При личното ми общуване с тенгриани от вътрешния кръг мога да кажа, че отношенията ни са точно такива, каквито трябва да бъдат. Аз ги приемам като братя и сестри, без значение от възраст, пол, външен вид или материално състояние. За един тенгрианин е важен Духа. Тялото е тленната обвивка на средния свят. Преходно, както и парите, общественото положение и вещите в материалния свят. Радвам се, че ги има - така знам, че не съм сам, че мога да науча нещо от тях както и те от мен. Проблемът е, че са прекалено малко за критичната маса, а останалите от външния кръг - националисти и въобще българи, които държат на българското - там я няма сърдечната връзка. Защото освен да обичаш България, трябва да си читав и като човек. Да имаш духовната будност да приемеш идеите ни или най-малкото да имаш представа от субординация, самодисциплина, честност и взаимопомощ.

Републиката се свлича главоломно. Тя ще повлече със себе си и много българи, някои от тях достойни хора, някои просто не намерили сили в себе си да видят зад хоризонта. Хора, които ще се чудят защо така...Ами така! Предсказано е, писано е и ще се сбъдне. За да дойде новото, трябва да си отиде старото. Малкото българи, на които е призвано да построят Саракта, трябва да бъдат опазени морално и материално. Така че наближава времето, когато трябва да сме все по-активни в Опазването. Разрушителните сили на Елериг са задействани и няма сила, която да ги спре. Всеки, който се опитва да застане срещу тях ще бъде пометен. Всеки, който не е нясно и не е подготвен - най-вече психически, ще бъде пометен. Това е положението. Средно път няма. Изборите за някакъв по-лек преход отдавна ги няма. Всички предсказания сочат в тази посока, остават последните ходове в този гамбит. Или България ще изчезне напълно, или нашите деца ще живеят и творят в Българския Саракт.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 17.1.2015, 23:06
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



И отново от един човек, който вече не е сред нас...
"Само 12 българи да останат живи, и те ще представляват смъртна опасност за Йехова и неговия избран народ!" - изкрещя една еврейка. Да, така е. Но еврейката Вики Тамир не е уведомена, че юдеохазарските удари не унищожават, а само концентрират българската Сила. Колкото повече отслабва тялото на Родината, толкова повече българският Дух ще се съсредоточава в телата на малцината избрани негови носители. И този Дух ще се съхрани докато съществува Човечество, защото такава е волята на Тангра.
PM
Top
РонинА
Публикувано на: 18.1.2015, 16:40
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 154
Участник # 35 428
Дата на регистрация: 7-March 14



QUOTE (anti666 @ 18.1.2015, 0:57 )
........ Проблемът е, че са прекалено малко за критичната маса, а останалите от външния кръг - националисти и въобще българи, които държат на българското - там я няма сърдечната връзка. Защото освен да обичаш България, трябва да си читав и като човек. Да имаш духовната будност да приемеш идеите ни или най-малкото да имаш представа от субординация, самодисциплина, честност и взаимопомощ....................Републиката се свлича главоломно. Тя ще повлече със себе си и много българи, някои от тях достойни хора, някои просто не намерили сили в себе си да видят зад хоризонта. Хора, които ще се чудят защо така...Ами така! ...............................Или България ще изчезне напълно, или нашите деца ще живеят и творят в Българския Саракт.

Да,едва ли аз съм първият минал през трансформацията на пробуждане/радост/надежда/обективно гледане на действителноста...т.е. разочарование....
Няма време,късно е да се спаси някой ако той не е готов и иска това,дори бих казъл че и няма смисъл,не трябва.
Трудно се живее с такива хора,зомбирани,тесногръди,мишоци,немъжкари-гръкоевреи им викам аз, трудно еда споделяш ежадневие с колеги-слепи,без морал,без достойнство, кланяще се само на бог-пари,Алеко много добре ги е описал-Бай Ганьовци. Въпреки че се чувствам сам в борбата, която водя с всеки един не отстъпвам и педя,станал съм безкомпромисен и краен,дойде ми до гуша от хора дето искат ей така да им мине животеца,да хапнат да пийнат и някоя сгодна жена.
Мисля че няма нужда от весник,от пропаганда,от обяснения и доказване на каквото и да е,самият сайт е всичко това,истината че трябва четене и мислене а няй-вече желание за това.
Аз си свалям темите и материалите които смятам да разпечатам и съхраня.
Моят принос тук ще е погледът ми нагоре към небето,случващото се там а след това и една статия на Елтимир ме доведе тук.Надявам се с моте снимки да пробудя и други.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 25.6.2016, 14:34
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



"Колкото повече отслабва тялото на Родината, толкова повече българският Дух ще се съсредоточава в телата на малцината избрани негови носители. И този Дух ще се съхрани докато съществува Човечество, защото такава е волята на Тангра."

От време на време се връщам към написаното през годините. Като коректив, къде сме били, къде сме сега. След смъртта на Елтимир, нещата в България стават все по-мрачни и по-зловещи. Всеки ден самоубийства, цигански погроми, всеобхватна корупция и бандитизъм. Републиката се свлича със страшна сила. Въпросът е, че малцината, които са наясно стават все по-малко. Макар да нямаме материално преимущество, имаме духовно. Но телата - те зависят от системата за да ги нахрани, от Тъмата. И по тази причина наместо критичната маса да се увеличава, тя намалява.
И тогава не съм сигурен, дали волята на Тангра ще е такава, както пише Елтимир. Защото на нас Небето ни дава право на избор, това е разликата с другите вери, където смятат всичко за предопределено. Така че, ако българите масово направят грешния избор, то това ще е и волята на Тангра. Мен лично не ме безпокои тази работа. Пак сме под робство, както и преди. Просто ще си изтекат Забранените години до пълния срок (2064г.), а дотогава България няма да я има. Казали сме го много пъти. За да не повтарям себе си, ще цитирам някой друг.

Царят е поставен от Небето. Него само Небето може да спаси или премахне, не земята. Ако Небето реши, повече да няма България, за какво ни е Цар, след като тук вече няма да има Българска държава? Не ни трябва. Нещата са прости.
Няма нужда толкова да се драматизират. Всеки получава това, което заслужава. Ако един народ се отрече от Себе Си, как искаме след това да съществува като такъв, да има и Държава, че и да просперира? Няма как. В тия неща няма Средно положение, Законът е неумолим. Царят е носител и символ на Българската Държавност. Като не искате собствена национална държава, ставате американци и Господ приключва тегобите по тази територия.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (6) « първа ... 3 4 [5] 6  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020