www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> БЪЛГАРСКИЯТ САРАКТ СРЕЩУ


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> БЪЛГАРСКИЯТ САРАКТ СРЕЩУ, ДИРЕКЦИЯТА ЗА СОЦИАЛНА ПОДКРЕПА КЪМ МВР
Йордан_13
Публикувано на: 22.1.2014, 20:15
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Братя и сестри, Българи!

Поредното Изявление на Българският Саракт е защото той бе сезиран от една жена, че нищо не прави по този въпрос и не взема отношение. За което и благодарим. Да се обърнеш към Небето дори по този начин е достойно и въпросът заслужава решение. Въпреки, че тя не споделя нашите виждания, в нея имаше една особена болка, която накара Сърцето на Небето да се свие и да Волеизяви тези редове.
Ясно е, че Българският Саракт, все още няма административната власт да спре в национален мащаб погрома, който се извършва над българските семейства тихомълком от социалните служби по европейски образец, а именно отнемането с повод и без повод на децата от техните семейства! Той няма тази административна власт, но може да даде насоки, препоръки и съвети за спасение на българските семейства от тихо пълзящия геноцид, чиято нова форма и формула е възвръщането на ДАНЪК ДЕВШИРМЕ ( http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%...%BD%D1%8A%D0%BA ) в съвременен вариант, който почти по нищо не се различава от посочения в линка вариант прилаган в Османската империя.
Активността на цоциалните служби, подпомагани от МВР е изключително концетрирана единствено и само в отнемане на децата на семействата на Българи с християнско верозиповедание или предполагаемо такова, но не и на българомохамедани, камо ли на изключително социално слабите цигани. Ние не сме чули досега за такъв случай, на отнемане на деца от българомохамедани, защото децата им работят ангария на полето, жерат и нижат тютюн, нито пък сме чули да има масово отнемане на децата на цигани. Защото най-честият мотив за отнемане на децата на Българите е бедността, невъзможността да издържат самите себе си и детето си. Подобен род загриженост за детето от страна на социалните служби е чудовищно лицемерие и безпардонна наглост, която не само нарушава Конституцията на республиката, но и семейната чест на Българина.
А в Конституцията на республиката по този случай е казано ясно и недвусмислено:

чл.47(1): „Отглеждането и възпитанието на децата до пълнолетието им е право и задължение на техните родители и се подпомага от държавата“.

От една страна стои “право и задължение” от друга страна “се подпомага от държавата”. Във всички случаи досега държавата е погазила основния си закон, тъй като със унищожаването на държавните предприятия и закриването на хиляди работни места тя се е отказала от своята роля в чл.47, алинея 1, като по този начин е бламирала и възможността добросъвестно родителите да изпълняват своите “права и задължения” по отглеждането и възпитанието на децата в семейството.

И тука вече идва чл. 123 „Осиновяване без съгласие на родителя се допуска, когато той отглежда и възпитава детето по вреден за развитието му начин.“

Българският Саракт веднага задава няколко въпроса на республиканските институции: Къде са разписани и утвърдени критериите, които определят кой начин на отглеждане и възпитание на детето е вреден и кой не?! По кои ценности са създадени те?! Кои са институциите, които носят отговорност на санкциите въз основа на тези критерии? Защото бедността не е начин, тя е състояние и то временно състояние, породено от отказа на държавата да подпомага поне икономически процеса на отглеждане на детето от родителите.
А ние виждаме, преди 4-5 дена, какъв критерий прилагат социалните служби и МВР при отнемането на детето на бедно българско семейство в Пловдив – Бедността! Бедността не е критерий, не е начин на отглеждане, тя е състояние!
Ето вижте. Като отнемането на детето от родителя, в случая майката е повече от брутално! То е жестоко!
Майка стене! Вързаха я с белезници и й взеха бебето

http://www.marica.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0..._ref_map=%5B%5D

В конкретния случай, а и за всички случаи, които знаем или ен знаем досега, БЪЛГАРСКИЯТ САРАКТ ЗАПОВЯДВА НА РЕСПУБЛИКАНСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ:

НЕЗАБАВНО ДА БЪДАТ ВЪРНАТИ ОТ СОЦИАЛНИТЕ СЛУЖБИ ВСИЧКИ НЕЗАКОННО ОТНЕТИ ДЕЦА ОТ РОДИТЕЛИ ИМ. ДОРИ И ТЕЗИ, ДАДЕНИ НА ПРИЕМНИ СЕМЕЙСТВА!

Това е Заповед! И не подлежи на обжалване.

Братя Българи,

Нека не таим напразни надежди, че Европа или някои друг ще ни помогне в случая. Подобен брутален начин на действие на социалните служби е налице в цяла Европа, особено радикален е той в Скандинавието, където с повод и без повод се отнемат децата на семействата в който ден и час си решат у без предупреждение.
В България в момента се опипва почвата, но видят ли, че някъде подава, действат толкова брутално, колкото и в лелеяната от вас Европа.
Затова Българският Саракт призовава всички Българи, които признават Върховенството Му към всеобщи действия за прекратяване дейността на социалните служби в България и лишаването от възможбността им да отнемат децата ни, когато и както си пожелаят. Защото днес дори анонимен сигнал до социалните служби, може да отнеме детето ви.
И понеже Българският Саракт, няма още административната власт, той призовава към всеобща мобилизация за отстояване на семейната чест, родовото достойнство и националната ни битност на Българи.
Начините на защита са два – личен и обществен. Личният съдържа ограничени възможности, обществения, в който имаме обединяване на общите сили носи неограничени възможности.
Затова Българският Саракт призовава повече към обществена консолидация, за да се спре явлението, до Възкачването на Саракта, който ще го ликвидира напълно, още с извеждането ан България от ЕС

Обществената форма на Принуждение на социалните служби да спрат с издевателствата е следната:

1. Обединение усилията на всички родители в Лига за защита на Българското семейство или Български Комитет за защита на личната и семейна чест. Към дейността на тези организации трябва да бъдат привлечени по-заможни българи (но в никакъв случай мутри или олигархични бизнесмени) и адвокати, които светкавично да помагат при отнемането на дете от социално слаби Българи. Дейността на този Комитет до идването на Българският Саракт да бъде ортиентирана и към това да създаде свои лобита в политическите кръгове, които да осъществят промяна в законите, които да бъдат такива, щото да не позволяват социалните служби произволно и безконтролно да отнемат деца от родителите им и това да става само в много специфични, изключителни случаи.

Личната форма на Принуждение на социалните служби да не отнемат детето ви има малко по-свободни и по-радикални форми.
Първата форма бих нарекъл “циганска”: всички родители, особено мъжете в махалата поддържат връзка помежду си, като предварително се установява, кое семейство е най-рисково в квартала и над него се води “наблюдение”. Мъжете е необходимо да бъдат снаряжени с хладно и огнестрелно оръжие и всякакви други средства за защита, като запалителни бомби и т.н. Рисковото семейство или семейства е длъжно да бъде нащрек и при най-малката поява на непознат човек да се барикадира здраво в къщата и да алармира останалите семейства в махалата. Всички се събират и оказват съпротива на полицаите дошли да извършат девширмето, така, както циганите оказват съпротива на полицайските части в своите гета, превръщайки ги в силни, почти непревзимаеми крепости.

Втората форма е строго лична, тя е форма, когато няма начин да бъде организирана квартална съпротива срещу издевателствата на социалните власти. При появата на социалните, жената или мъжът се барикадират здраво в къщата, като запречват външната врата с мебели и други тежки предмети, прозорците за здраво затворени и ако има щори да бъдат спуснати. Акое възможнод а бъдат заковани с дъски, да бъдат заковани Незабавно трябва да се алармират близките на семейството или приятелите, ако имат такива. Веднага да се алармира в интернет пространството за случващото се, за да се предизвика медиен интерес към случващото се и съпричастност на всички българи към ситуацията. Мъжът, ако има огнестрелно оръжие или каквото и да е друго под ръка, да го употреби в защита на семейството при разбиването на барикадата от страна на полицията. Детето, ако не плаче или пък е в състояние да разбира ситуацията да се скрие в специален за целта тайник или ако има начин да бъде изведено от дома, по таен изход и цялото семейство да го напусне вкупом. При наличие на такава възможност е важно родителите веднага да напуснат жилището си и да се укрият в градската гмеж, или при роднини или приятели.

БЪЛГАРСКИЯТ САРАКТ ЗАЩИТАВА ЛИЧНОСТТА, СЕМЕЙНАТА ЧЕСТ И ДОСТОЙНСТВОТО НА ВСЕКИ ЕДИН БЪЛГАРИН!

КЪМ ПОБЕДА, БРАТЯ!
PMEmail Poster
Top
balh
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 82
Участник # 4 823
Дата на регистрация: 1-October 12



Почват да ни дразнят по всички възможни направления . Мисля , че чакат да им отвърнем със сила и тогава да почнат вече с тоталната мръсотия , която са ни подготвили . Колкото до децата отнемани от родителите работата е следната . Тук се целят няколко неща . Първо да се изплашат българите и да решат да не създават деца , иначе ще им ги вземат . После се цели и смачкване и на последната вътрешна увереност на обикновения човек , че в "държавната система" все пак има някакви правила , които се спазват и неприкосновени действия твърдо забранени . Българина бе свикнал да не му посягат на децата , забрави за гаджалско- чифутската наглост от преди векове с кръвния данък. Дори по време на комунизма , при това още в началото през 40-те и 50-те не се е посягало масово на децата на осъдените от Народния съд . Били са оставани без дом , без прехрана , голи и боси за назидание , но поне не знам някъде и някой да е отнемал децата на тези български семейства . Иначе натискът върху тях е бил чак до 1989 . Не напоследно място трябва да се обърне внимание и за това : какво ще ги правят тези деца ? В Скандинавия , Дания , а от скоро и в Германия броя на отнетите деца е много голям . Специално за България виждаме какви "интересни" държавни кампании се разгръщат . То не бяха SOS-детски селища , то не бяха приемни родители на заплата по-голяма от средната за страната . То не са спонсорски кампании за подпомагане на сираци и изоставени деца , дори им намират работа като станат на 18 години . Цялата тази спонсорска кампания е с цел да се внуши , че едва ли не държавата по-добре ще се грижи за децата и едва ли не няма лошо те да се взимат от "бедните" им семейства . Помните ли преди по абитуриентските балове , как всеки път маса циганета от домове за сираци ходеха да празнуват в президентската резиденция . Да не забравяме , че всичко това се прави , защото държавата не може да ражда деца . Не , но в същото време й трябват "еничари" работещи като полицаи , военни и държавни чиновници . Хора "възпитани" , както трябва на държавата после много лесно ще наложат една милитаризирана и деспотична дъжавна машина разпореждаща се без никаква съвест с народа . Сегашните полицайчета , жандармейски бабаити и барети-мутри само водени от жажда за пари се подчиняват на държавата . Това обаче е недостатъчно , защото за много въпроси елемента "кинти" не участва и поради това държавата не може да "стигне" до тях . Но при една "армия" от държавни служители с промити мозъци , готови на всичко , защото семейството за тях е техния началник или командир всичко е възможно . Как все нямат пари за младите затруднени семейства , как не правят превенция хората с малки деца да нямат проблеми ? В същото време стотици милиони левове сега се стичат в бюджета за приемни семейства и sos- детските селища . Между другото заплатата на приемните родители макар и висока и изкушила много кандидати да искат да работят това все още "радва" малцина . Много просто - още не са обучели достатъчно промити мозъци , които да станат приемни родители и съответно вече на свой ред да промиват мозъците на децата , които ще им се поверят . Забележете и кои фондации участват във финансирането и самата дейност - все такива от САЩ и западна Европа , но зад тях със сигурност има евреи. Интересно е също така , че имайки всички нужни пари за цялата тази дейност , те пак искат дарения чрез SMS и по-друг начин от българския народ . Това се прави с цел да проверят до колко обикновените хора са съгласни с целия този процес . Повече sms , повече влияние има явно всичко това в обществото . Живеем в наистина "интересно време" по "китайски" стандарт. С парите си дадени за благотворителност сега , след 20-30 години ще имаме добре изградена държавна машина мачкаща ни наред . Комунизма нищо няма да бъде . Дори онази поростотия "Знаме на мира" ще ни се струва като виц .
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Първо да се изплашат българите и да решат да не създават деца , иначе ще им ги вземат .
=====================================================
Само за илюстрация, ще публикувам воден от мене разговор на тая тема


Dobrinka Avramova: една жена която уважава себе си като жена ,никога няма да роди дете на българин, ако и пука за детето и.


Йордан Стайков: А, аааа, щото е българин. Ами ако е евреин;)))


Dobrinka Avramova: няма да ми го вземат


Dobrinka Avramova даже ще се грижи за мене .., не само за детето , аз нали имам приятелки които имат деца от евреи..,


Йордан Стайков: Разбира се и ти като еврейка си имай от евреин;))) Но аз един ден ще ви изселя от България. Така,ч е децата ви, не ми трябват.



Dobrinka Avramova :)))) аз съм българка бе виж се колко мозък имаш офицер то ние за тва сме на тва дередже :))

Йордан Стайков А ти как мислиш, тая социална полиция, "грижи за детето" не е ли ваша работа, еврейска;))) ммм?


Dobrinka Avramova хубаво е че мога да мина за еврейка ,благодаря ,ще го използвам това

Dobrinka Avramova аз не съм еврейка ,ама искам да съм

Йордан Стайков С тая фамилия Аврамова, малко е съмнително;))) Да не кажа, че сто процента по мъжка линия си еврейка или имаш такива в рода си.

Dobrinka Avramova не искам да съм българка; като си хана приятел евреин ще ти кажа


Йордан Стайков Е, да, това е нормално за евреите, ама и ние не ги искаме в България, взаимно е.


Dobrinka Avramova тая фамиля е Авримови ,само че са ме писали така


Dobrinka Avramova аз не искам да съм българка хубаво е че си имаме евреи


Dobrinka Avramova аз не искам да има бълг държава не искам да съм българка и този герб с лъв ви отива ,ама много


Йордан Стайков Е, ти кво искаш е едно, а какво ще бъде е друго. Знам,ч е не искате да има Българска държава, тези еврейски намерения са ми до болка познати.

Dobrinka Avramova не искам разбира се ,нали съм българка


Йордан Стайков Ти кво сега, развиваш типичната за евреите шизофрения свързана с проблеми с идентитета;)))

Йордан Стайков времето тече, това 40 години е последния влак за деца, кво мислиш по въпроса


Dobrinka Avramova че аз не искам деца вече


Dobrinka Avramova то дете се иска от мъж .., да може да се грижи за теб , за детето.., няма такива.. вие не стига че не можете да ни пазите ,ами ни и нападате .., деца.., божее


Dobrinka Avramova абе за евреин няма да стене да имам дете ,много ги плюх ,ама за някой др .., може и да си помисля- със сигурност няма да е българин де




PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Социалните служби взеха децата на майка заради неплатени сметки

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=3987710

User posted image

Майката е българка... Нека всеки, който е Българин, чувства се съпричастен и има финансова възможност, да и помогне. Не забравяйте, на циганките не им отнемат децата! Един ден това може да се случи във всяко едно българско семейство, поводи ще се намерят всякакви!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



lyubenl
08.04.2014 22:40:46 0 0
Ако беше мангалака щеше да получава сумата и помощи и никой нямаше да закача децата и!
какадонка
08.04.2014 22:46:57 0 1
Боклуцииииии,Боклуци сте гадове! Защо не постъпите така с циганите а?????? Защото е по лесно да изнасилвате българите,затова! Дачйте някаква банкова сметка за да можем да помогнем на тази жена да си върне децата от тази шибана държава и от още по шибаните чиновници!
boby1
08.04.2014 22:52:03 0 1
Така и не можах да разбера защо държавата може да дава пари на други семейства да гледат тези деца, а не може да даде на родител“, разказа пред NEWS7 свидетелят Сивил Киниджийски------------------------------------------------------- Ние нямаме държава,г-н Киниджийски.За съжаление!
bo_ris
08.04.2014 23:08:35 0 1
Егати и скапанатая държава!!!Що не беше циганка,че да видим как ще постъпят?
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Сега, нещата не са толкова еднозначни. Имало е случай и то от българка, която проституира, децата й живеят с нея като скотове по лозята и я гледат как се чука с двама едновременно. Голямата не я пускала даже и на училище, а е хубаво и умно дете. Какво правим в този случай? Имало е и едно друго, вързано със синджир в кучешка колиба, което лаеше като куче. Като го вземат социалните работници, се разбираше чудесно с животните, а не можеше да говори. Някои от тези деца лично съм ги виждал.

Къде са задълженията на държавата при подобни ситуации? Друг е въпроса за тази жена от Кнежа, че е искала да работи, а няма работа, както между прочем и в цялата пропаднала територия на северозапада. Естествено, че няма да има пари да си плати тока. При нея не са отнети родителските права, като приемните семейства не са толкова много и това се прави в изключителни случаи. Не знам каква е причината да се стигне до там. Но наистина не е нормално да отнемат бебе от кърмачка, това вече е откачена работа, ако няма други причини. Дали майката знае, че ако бебето остане 6 месеца в приемни грижи - директно отива за осиновяване! А листата на чакащи за осиновяване на българче е много голяма.

И пак опираме до ролята на държавата, която я няма в случая. Защото тя просто в този случай е длъжна да подсигури работа на майката, ако наистина жената иска да работи и няма други причини (алкохолизъм, проституция и прочее). В Саракта също ще има отнемане на деца по горните причини, но не и поради бедност, защото такава няма да има.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



В случая не става въпрос за издевателства над децата, ненормална семейна среда и т.н., а за тънко провеждана политика на девширме - кръвен данък. МНого тънко я провеждат и постепенно, от година на година, все повече и все по смайващи условия включват цоциалните за това кога може да се вземат децата на българите. Целта е да го докарат както в Скандинавието - цоциалните да имат пълна власт над репродуктивността на семействата и семейната среда и непрекъснато да светят на семейството, дори и под чаршафите, и когато решат, просто да си вземат децата, достатъчен ще е и най-малкитя повод, примерно, че детето като е тичало, се е разгащило. Аз съм абсолютно убеден, че това се цели.
Деца те нямат да отнемат, поради това, че майката е курва и се чука пред детето, щото това, ще е нормално, а вързването в кучешка колиба и лаенето, ще се приема, дори като нещо позитивно, просто на Запад, кучетата се поставят над хората и ако питаш природозащитата и Зелените, детето дори е по-добре да лае smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Това го говоря сериозно. Щото ето

""Трета година се боря за равноправно положение на хората с различна сексуална ориентация и предпочитания. Понякога дори е възпитателна сексуалната връзка между брат и сестра, майка и син или баща и дъщеря". Това казва шведката Моника Елизабет Грьон, лява социал-демократка и лесбийка.

На същото мнение е и датският (не детският...) политик Перниле Шкипер, който настоява кръвосмешението да бъде признато за "джендърна норма"; т.е. да се узаконят сексуалните връзки между бащи и дъщери, майки и синове, братя и сестри.

Според статистиката през 60-те години на м.в. в Европа са съжителствали сексуално свободно над 180 000 семейства. 50 години по-късно техният брой се бил увеличил петократно."

Нали? Тежките отклонения вече нема се наказват от цоциалните, дори ще се поощряват, но ако детето ходи разгащено, че ви го вземат като стой та гледай.
Иначе, това, момиче, 23 годишно, което всъщност живее в Плевен понастоящем, не в Кнежа https://www.facebook.com/bgterito.gotinata, и се казва, трите имена Тереза Коцева Гривчовска, завършила ПГМЕТ 'Христо Смирненски", поклон и правя, на 23 години има вече 2 деца, до 30-сет, можеше да има 4-ри, но това вече едва ли ще стане при отношението на държавата към нея. А отношението на държавата в случая е точно заради това - тя да няма повече от 1 дете, затова второто и го вземат още от родителният дом, т.е. тя е НАРОЧНО СЛЕДЕНА.
Аз съм на мнение, че жени, които нямат големи амбиции за самите себе си, кариери и други подобни тем напъни, просто трябва да раждат и чест и прави в тия тежки времена, без постоянен мъж, че има вече 2 деца. Затова призовавам всички Българи, да й помогнат кой с каквото може. Ако тя поиска някой свободен мъж, да и стане мъж, да й стане. Тя има нужда в случая при този репресивен натиск на държавата и от мъжка подкрепа.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Впрочем жената си живее в Кнежа, по последни данни и в общинско жилище, затова леснo е хваната от социалните.
PMEmail Poster
Top
Ванина
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



Ако някой научи някаква връзка съ тези Майки, може ли да ни даде банкова сметка или телефонъ?

Ако не върнете децата, ви проклинамъ, проклинамъ, проклинамъ, вие които пряко, или косвенно съдействате, за това издевателство. Внимаваите!!! Жестока ще ви бъде отплатата!!!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Ванина @ 9.4.2014, 13:50 )
Ако някой научи някаква връзка съ тези Майки, може ли да ни даде банкова сметка или телефонъ?

Ако не върнете децата, ви проклинамъ, проклинамъ, проклинамъ, вие които пряко, или косвенно съдействате, за това издевателство. Внимаваите!!! Жестока ще ви бъде отплатата!!!

Те казват, нали, че тя доброволно ги е дала, щото не може да ги гледа. Еми как да ги гледа без мъж, без работа и кога само я чакат да роди и веднага го вземат. Държавата вместо да дава по 500 лв на приемно семейство, да и предложи постоянна работа, като се има впредвид, че сама жена, едно дете е много трудно да гледа, камо ли две.
PMEmail Poster
Top
balh
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 82
Участник # 4 823
Дата на регистрация: 1-October 12



Напишете тук името на държавната служба и точните имена на началника в града в който стават такива сатанински издевателства . Само да напомня , че преди 500 години така са почнали едни много интересни действия от "гражданското общество" . Чрез активно напомняне и вразумяване на османските самозабравили се чиновници много неща са идвали на мястото си . Мисля че вече геноцидния режим прекрачи "червената граница" , ама не тази на гъза на географията по разни далечни нам държави , а границата на нашата търпимост . Дайте точни данни с имената на чиновниците . Този път и от сега нататък ще хвърчат глави ! Лично ви го обещавам . Три пъти се кълна и клетвата ще си опазя . Инак черната земя да ме изяде .
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Hristina Hristova

2 часа · Редактирано

Приятели, първо искам да ви благодаря от името на Тереза за желанието и съпричастието! Преди малко я чух. Тя е много развълнувана от нашата подкрепа. Каза, че вече се е усмихнала за първи път от много време. Ето какво е успяла дотук, каза ми да ви го напиша:
Платила е наема си и водата от пощенски записи, които е получила. Очаква 400 лв да пристигнат утре по сметката й от Елица от Лондон, с които ще плати тока си - сега все още е без ток, но утре ще го плати като дойдат парите от Елица. Така че най-спешното вече е осигурено. Предлагам който може да й прати каквото може, за да има момичето средства за тия разходи и в следващите месеци, докато си намери работа - милата, тя е родилка на 5 дни... Но е добре вече! Казах й веднага да маха хапчетата за спиране на кърмата - дали са й хапчета, защото има кърма, а детенцето не е при нея и го хранят с изкуствено мляко :((( Тя спира хапчетата, защото социалните работници са й казали, че още в понеделник може да й дадат бебенцето, ако са й платени сметките и ако има средства - с наша помощ се надявам да й осигурим малко средства, за да си вземе бебенцето и да го кърми! Тук по-долу на стената е и адресът й - който иска да праща памперси или каквото прецени друго за деца - за бебето и за голямото , то е на 4 годинки, момченце. Дрешки, каквото се сетите, памперси. Попитах я от какво има нужда още - колкото и да й беше неудобно, каза че ако някой има стара зимна количка, би приела - защото нейната от първото й дете е лятна, не става за малко бебе. Това е засега, тя е много развълнувана и каза, че благодари на Бога за това, че има добри хора. Аз си поплаках след разговора ... много ми стана мъчно за кърмата Утре и аз й пускам парички.

банка ДСК
BG08STSA93000017876852
Тереза Коцева Гривчовска

0889 732 806 – Тереза Коцева

Фейсбук групата https://www.facebook.com/groups/1397464803864498/

Вече имаме и контакт с нея, който може - да помогне!
гр.Кнежа, ул."Димитър Ботански" №12, вх.А, ет.6, ап.23
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



http://www.vlastta.com/displaynews/66255


С пари от бюджета държавата започна да изгражда система за отнемане на деца от родителите им!


В риск е всяко дете в България - като към най-разпространеният риск бедността, сега добавят още един чудовищно нечовечен риск - предвижданите наказания за бедност на родителите чрез чиновническо изземване на децата им.

Вместо да се помогне на родителите да водят достоен живот и да отглеждат децата си подобаващо, в Новите закони за детето се предвиждат наказания и за родителите, и за децата им.

В новия проектозакон за детето е залегнало правото на социалните чиновници, без съд и присъда, а само по лично чиновническо усмотрение, да извеждат деца от родните им семейства, ако те живеят бедно и не съгласно жизнен стандарт, лично преценяван от съответния социален чиновник. След което децата да се дават на приемни семейства на ротационен принцип – никога да не остават децата твърде дълго в едно и също семейство, за да не се привържат към домашния уют.

Аз не мога да хвана логиката на законотворците - радетели за отнемането на децата и даването им на приемни семейства:
- от една страна вземаш дететенцето на едни хора, които не си го дават и си го искат,
- а от друга страна плащаш от общия бюджет от парите на същите тези хора, за да им отнемаш дечицата и да ги даваш срещу много по-големи заплати от същия този общ бюджет на приемни "семейства". За сравнение - 450 лв на приемна майка + 195 лв. за прието дете срещу 35 лв на родно дете. Къде е логиката в цялото това упражнение по отнемане на децата на хората!?

Както се вижда от статията по-долу, държавата бърза да създава мрежа от приемни семейства на заплата към държавния бюджет и да сключва договори с тях, докато в същото време твърди в лицето на целокупното ни правителство, че бюджетът ни е опоскан и пари за майчински и детски надбавки НЯМА!?
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Виждате ли, какво става дами и господа?! Вместо да увеличат детските на етническите българки, тия пари, които трябва да отидат за това увеличение, и които уж ги няма, отиват за създаване на мрежа от приемни семейства (явно някои хора от сега се канят само това да работят), които ще "отглеждат" нашите деца. Това е ДЕВШИРМЕ. Май идва времето, отново да крием децата си по горите и пещерите.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (balh @ 9.4.2014, 19:15 )
Напишете тук името на държавната служба и точните имена на началника в града в който стават такива сатанински издевателства . Само да напомня , че преди 500 години така са почнали едни много интересни действия от "гражданското общество" . Чрез активно напомняне и вразумяване на османските самозабравили се чиновници много неща са идвали на мястото си . Мисля че вече геноцидния режим прекрачи "червената граница" , ама не тази на гъза на географията по разни далечни нам държави , а границата на нашата търпимост . Дайте точни данни с имената на чиновниците . Този път и от сега нататък ще хвърчат глави ! Лично ви го обещавам . Три пъти се кълна и клетвата ще си опазя . Инак черната земя да ме изяде .

"Не е лошо да се обадим и в отдел "Социални грижи" в Кнежа, за да разберем какво смятат да правят. Дали ще върнат на жената децата, след като вече има договори за приемна грижа и дали няма да започнат да поставят други условия." Ето и телефони за връзка:

Община Кнежа
Адрес: 5835 гр.Кнежа, ул."М. Боев" 69
тел: 09132/71-36
факс: 09132/70-07
e-mail: obstina_kneja@abv.bg
contacts@obstinaknezha.com
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020