www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Гледайте този филм


Страници: (8) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Гледайте този филм
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Може би ще ви прозвучи досадно да ви рекламирам някъв филм, но искам да ви кажа, че останах във възторг от V-като вендета.....този е един от най-яките политически филми, които съм гледала като в него фундаментално значение има Идеята и словото-това за което говори и Елтимир! Направен е по комикс от осемдесетте, уж футуристичен, в него се третират темите от миналия век, но най-значително е как всъщност точно натам сме тръгнали....историята се повтаря!!! Горещо ви съветвам да го гледате и ако искате после споделете мнение! :))))) (дано не ви звучи като някъв спам или нещо от сорта) smil4334af067a7a3.gif
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



А как се казва този филм, че не разбрах? Много ми се ще да направим нещо като малка видеотека към сайта само с подбрани филми. Някой знае ли как се пуска торент-тракер и дали ще може да се справим със сийдването?
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Не , не звучи никак досадно.
Но как се казва филма и от де конкретно може да се дръпне?


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Искрица
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



Името на филма, който препоръчва Bell е " В(ве) за вендета" ( "V for Vendetta").

Аз ви препоръчвам и "Fahrenheit- 9/11" ("Фаренхайт -11.09). В него се коментират събитията около 11-ти септември, игричките на семейство Буш и заблудите, в които живее американският народ!

Мога да изпратя двата филма по пощата на дискове на всеки, който иска да ги види.
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Севар много е добра идеята ти....

А тоя филм така си се казва но не е документален да подчертая въпреки това направооо ми обра всички точки. Та искам да добавя нещо. В него също така на едно място в диялозите става конкретно дума за Страха който се вселява умишлено в хората за да им създава нужда от новия им режим и също така за да са неспособни да реагират и да предприемат конкретни действия и за тая цел се ползват както конкретни методи така и внушението!


По тоя повод съм си мислила много и преди....на ден днешен се ползват конкретни методи но не и в такова количество както при диктаторски режим, за сметка на това внушението играе първостепенна роля. Така си обяснявам всички тези скрити кадри и послания които влизат директно в подсъзнанието ни и които не можем да дискриминираме като фактор, който ни внушава безпокойството и несигурността на подсъзнателно ниво! също така ако сте забелязали напоследък се навъдиха адски много страшни филми от тия на ужасите тип екзорсиста и още много други доста по-психарски, ако ви прави впечатление те не са както старите филми на ужасите разчитащи на Гнусни сцени, тези просто ти бъркат в мозъка и направо действат токсично на здравата психика. По себе си съм наблюдавала аномалиите които може да провокира подобен филм като безпокойство при липса на абсолютно всякаква причина доста време след като съм "консумирала" подобен филм. Мисля че колкото и да сме силни психически просто не трябва да отравяме съзнанието си и главно подсъзнанието си с подобни филми и въобще да се поддаваме на кампанията на страха защото без да го осъзнаваме тя разхлабва психиката ни и ни прави лабилни и Слаби! Тя не е за подценяване!
PM
Top
Sinclaire
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 230
Участник # 313
Дата на регистрация: 31-March 06



Ами много от режисьорите ползват начини на зомбиране като 25 кадър, обърната реч, музика с ниски честотни диапазони и др. Затова просто не ги гледайте smil4334ad8a149e0.gif Добрата стара книга си остава най-доброто и безопасно развлечение в днешно време!


--------------------
[size=medium][color=0000FF][font=Impact]?? ????? ? ????? ????????![/font][/color][/size]
PM
Top
Искрица
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



Една книга винаги ще обогати както речниковия ни запас, така и стила ни на изразяване, и т.н. Това никога няма да ни се случи гледайки филми за ужасите, пълни вече и с насилие, както и американските екшъни, в които диалозите са съставени от около 20 изречения повтарящи се постоянно. Да не говорим, че и никаква нова информация не носят, нито залягат на някаква основна за битието идея.

Скоро гледах предаване на "DW", в което се разказваше за едно подвижно кино във Финландия. Човекът, който обслужваше този прожекционен апарат каза нещо, много важно според мен :" Хората във Финландия искат да гледат финландско кино и не ходят на прожекциите на американските екшъни." Кога и ние масово ще престанем да възхваляваме простотията която се внася от Холивуд?
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



И българите искат да гледат българско кино, ама няма. Има само еврейско и тук там нещо друго, което трудно се намира. А янките и евреите са се побъркали тотално с тези ужаси и сатанизми. Вече са приели сатанизма като неформална религия на САЩ. Аз ще поразпитам дали става да пуснем тракер към нашия хостинг. Засега поне в българския интернет няма тракер, където като влезеш да намериш само качествени неща. Всички тракери са едни големи помийни ями - качват на килограм.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Bell @ May 4 2006, 10:36 AM)
По себе си съм наблюдавала аномалиите които може да провокира подобен филм като безпокойство при липса на абсолютно всякаква причина доста време след като съм "консумирала" подобен филм. Мисля че колкото и да сме силни психически просто не трябва да отравяме съзнанието си и главно подсъзнанието си с подобни филми и въобще да се поддаваме на кампанията на страха защото без да го осъзнаваме тя разхлабва психиката ни и ни прави лабилни и Слаби! Тя не е за подценяване!

Като попадна на такъв , или на филм който предизвиква негативни чувства у мен на момента преставам да го гледам. Не виждам защо да се натоварвам с болните сатанински фантазии на сценаристи и режисьори. Това ми е критерия : приятно или неприятно усещане при гледането.
Недоумявам как някой гледат до края такива филми заради едното любопитство какво ще стане по-нататък със сюжета.
Все едно някой да ти показва и завира в лицето какъв огромен сопол си е извадил и да смята че ти е много интересно това. Същото е и с показването на извратеното съзнание в холовудските чифутски филми.

Подобно е "авангардното" изкуство според което е нормално на сцената да излезат едни педераси , да "танцуват" някакъв си техен ненормален танц и накрая да опердашат трети педал. Няма що - много поучително. Еврейска работа. То в синагога какво друго може да се затвърди освен това.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
LETO
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



"Ве за вендета" не съм го гледал още. Знам че участват добри артисти. Да не забравяме, че режисьорите са братя Уашовски - "Матрицата".

Няколко пъти съм писал по тази тема във форума, ама пак да си кажа..

Целта на киното да манипулират чрез емоции зрителите. Емоциите могат да бъдат положителни или отрицателни. Имайки предвид, че основните киностудия в Холивуд (а вече и в България) са собственост на евреи. Сещате се в чии интерес работи киноиндустрията.

Като пример Спилбърг, един иначе добър режисьор, е толкова вещ манипулатор на общественото мнение, че средния зрител заслепен от емоции и зрелища не може да направи рационална преценка на историите, които се пресъздават. "Забележително" постижение в тази насока е "Списъкът на Шиндлер" и още няколко филма за Втората световна война (която му е любима тема за разработка).

Ето защо кино индустрията се развива и печели повече от книгоиздателската.
Като добавим, че да се прочете една книга се изискват малко усилия, а както знаем американците не са от най-четящата нация, картинката става пълна.

Бел, извинявай темата ти бе за "Ве за вендета", а аз се увлякох.. :))


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
100именъ
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 179
Участник # 53
Дата на регистрация: 28-July 05



Съгласен съм за Спилбърг! Този чифут сигурно е най-талантливия манипулатор в човешката история!

Спомням си миналата година гледах "Война на Световете"! В една от сцените, дъщеричката на главния герой отивада пишка зад едни дървета където тече река! След като минава дръвчетата и изведнъж като се открива реката се вижда, че по течението и се носят стотици трупове! Чифутина така беше изпипал точно този миг от филма, че да ти стане смешно! И колкото и да му знаеш триковете, просто трудно би се сдържал да не се засмееш! Аз и още едно момче по-надоло в залата се изсмяхме просташки! Пред мен баба и дядо - и дядото казва тихо на бабата: "Какви простаци! Да се смеят на подобен кадър и момент от филма"! Аз се наведох и му казах, че не е простак този който се смее, а е простак режисьора на филма, който така е сглобил пъзела, че точно този момент въпреки, че е гаден, да изглежда смешен!

Дядката, имам чувството, че ме разбра и си замълча!

Сиреч казах му, не е луд този дето яде баницата, а този дето му я дава!

А на Искрица ще кажа, че 9/11 не съм го гледал, но съм чувал, че като цяло е боза, въпреки сюжета му! А и не се учудвам, защото Майкъл Мур е чифут! А на скептиците дето ще ме попитат, ти пък как реши, че е чифут, ще им кажа, че сам си го призна в едно свое предаване, по един от сателитните канали се върти!


--------------------
?????? ? ??????!!!
PM
Top
Sinclaire
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 230
Участник # 313
Дата на регистрация: 31-March 06



Много готини са комедиите на Lois de Funes. Нито е чифут, нито ти промива мозъчето smil4334ad8a149e0.gif А е много весело smil4334ad8a149e0.gif Руските военни филми са култови, не могат да се сравняват с блудкавите американски, където САЩ мачка всички, САЩ е победител, начело със Синдриона.


--------------------
[size=medium][color=0000FF][font=Impact]?? ????? ? ????? ????????![/font][/color][/size]
PM
Top
Azerath
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



И немски има хубави. smil4334a5f2e45cb.gif


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
LETO
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



За това харесвам хАмериканските филми за Виетнам... щото знам, че са загубили smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Току що гледах "В за Вендета".

Филмът започва и завършва с "Една идея не може да бъде унищожена".
Имам чувството, че са събирали сценария от материалите на този сайт smil3dbd4e398ff7b.gif

За сега казвам, че филмът е на нивото на "Матрицата". Даже е по-конкретен и дава ясни насоки за действие и промяна!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (8) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020