www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Сказание за Чулман


Страници: (6) « първа ... 3 4 [5] 6  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сказание за Чулман, на български език
Ziezi
Публикувано на: 26.9.2005, 18:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE (Севар @ Sep 26 2005, 03:01 PM)

Но знай че когато плюеш и водиш подмолна атака срещу българското на българска територия, няма начин да не си го получиш.

Виш сега Севар, ще се наложи да дадеш пример за подмолна атака срещу българското от моя страна, иначе ще излезе, че клевитиш без причина, което освен че не е особено мазно наистина/по скоро е гнусно/, не е и особено по български...

Ако те притеснява проблема с ешкеназите, нека го дискутираме.
Ако нещо друго те притеснява, пак съм насреща за дискусия.
Но не ми се иска да получавам заплахи и хули от един непознат за мен човек.
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2005, 18:59
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Доказването на общ произход, вярно или не, поражда симпатии към евреите. Симпатиите отслабват съпротивителните ни сили пред Злото, което те ни носят. За да се справим с тях, ние трябва да знаем, че те не само са едно чуждо за нас племе. Те са едно чуждо за нас племе, за което е малко да се каже, че ти мрази. Те не изпитват към нас, българите нищо друго, освен презрение и ненавист. Това трябва да имаме предвид, когато говорим за лицата, изповядащи юдейската религия. Не говоря за произхода им. Един евреин преди време се бе заел сериозно да доказва, че те и японците имали общ произход. Като прибавим и евреите-негри, кашата с произхода става пълна. Та произходът не е толкова важен пред унищожението, което те ни носят. А да се надяваме, че ще осъзнаят, е равно на лудост.


--------------------
PM
Top
Севар
Публикувано на: 26.9.2005, 19:46
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Подмолна атака за мен е да ме наричат родственик на юдеите.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Миро
Публикувано на: 26.9.2005, 19:48
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Сещам се за нещо,което прочетох преди доста време,даже и не помня къде,че благословията на Създателя е получена от два народа на Земята-еврейският и българският.Благословия,чрез която тези два народа имат шанса да поведат човечеството по духовния път на развитие.
Евреите се провалиха преди 2000г.,да не коментираме причините,пък и кой ли ги знае точно,та сега е ред на българите.За отбелязване е ,че това е последния шанс на човечеството за оцеляване,тъй като предстои пространствен скок и ако не сме подготвени просто ще изгорим.
Та,може да се намери логика Създателят всъщност да е благословил две групи от един народ,едната като резерва.Това,че евреите не са оценили по достойнство благословията,не са поели отговорност за своята мисия,аз бих го окачествил като предателство,дезертьорство и всички знаем каква е присъдата.Ако Зиези е прав,то присъдата от наша страна нормално е да бъде по-сурова,още по-вече,че не виждаме и никакво покаяние.
Ами сега да му мислим ние,че да не се получи след време и нас да псуват.
PMUsers Website
Top
Ziezi
Публикувано на: 26.9.2005, 21:09
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE (Севар @ Sep 26 2005, 07:46 PM)
Подмолна атака за мен е да ме наричат родственик на юдеите.

Никога не съм претендирал, че съм 100% прав в моите твърдения.
Но имам право, и искам да кажа няколко неща, които мисля че са истина.

1. "Евреите" /или юдеите/ не са етнос. Предполагам знаете това. Те са смес от различни етноси, изповядващи една антихуманна псевдорелигиозна доктрина. Те са жертви на тази доктрина. Както е жертва и Караибрахим, и аз не случайно ви дадох за пример именно този еничарин от Време разделно.

2. Единственото различна позиция от виждането на Антон Дончев във въпросния филм е моята вяра, че всеки човек може да бъде спасен, облагороден чрез Просвещение ! Аз не приемам едно българско дете да убие някого в гръб с нож, та бил той и черен дявол. А в случая не беше черен дявол, а българин по род, но за съжаление заразен духовно.

3. Не искам да говоря надълго и широко за Сина, но за мен Исус е българин и по дух, и по кръв. Той дойде като Спасител и Просветител, а не като скинар, за да спаси Света от юдаизма. Преди него бе Орфей - един друг велик българин - и по род, и по дух.

4. Миналият век ние бяхме свидетели на един чудовищен широкомащабен план за превръщането на българите от българи в комунисти - хора с зомбиран светоглед. Нима те не бяха българи по кръв. Ето това са и "евреите" /юдеите/ - зомбирани хора. За мен обаче има шанс да се Просветят. Отново повтарям - може и да греша - но аз вярвам в Просвещението. То е по-силно от пещите за тухли на Давид, в които той е горил българите.

5. Юдейският закон е "Око за око, зъб за зъб". Това не е българският закон. Често давам за пример юдейската и българската представа за бога - юдеите си представят бога като някой, който наказва с огън , жупел и потопи. Те му се подчиняват от страх, а не от любов. Българите обичат Бог, защото той е техния Отец. Те са негово последователи не от страх, а от почит и обич. Това са два различни бога, вярвайте ми.

"Коледа Бога слезнал на Земята , и видял, че младежите не са праведни. Качил се Коледа Бога на небето при Вишен Бог и помолил да му прати Златна Майка, да му роди Млада Бога, та да учи човеците с Бела книга."

Ето го българският Бог - Просветител, а не унищожител. На негово място бога на юдеите щеше да ги издави с потоп.

"Надявам се, че като ви казвам истината, не се превръщам във въш враг."
Никола Николов

И понеже към мен бе отправена заплаха от страна на Севар, че "няма начин да не си го получа" , искам да завърша:
Наясно съм, че е "възможно да си го получа" или от юдеите, защото като бъдат просветени ешкеназите, юдейската върхушка ще остане без редници, без пушечно месо, без зомбита-войници. Или от гърците, защото "автохтонната теза" е смърт за гърцизма и неговите разсейки - македонизъм и сърбоманство. Или от някой псевдопратриот, който мисли че е наясно как стоят нещата, и е решил, че трябва да раздава своето правосъдие.

Наясно съм. Но който го е страх от мечки, да не ходи в гората... smil4334ad8a149e0.gif
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2005, 21:22
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Страхувам се, че не си наясно, Зиези. Юдеите /напълно съм съгласен, че са от различни етноси, та и от различни раси/ са не просто зомбирани. Те не просто вярват в нещо зло. Те са превърнати в доживотни роби на едно съвсем реално Зло. Да, аз твърдя, че техният Йехова е съвсем реално същество, Демон от Бездната, който по някакъв начин е получил временна власт над планетата. И тук е главното ни различие с теб. Според мен, приелите юдоизма не могат да бъдат спасени. По-лесно е да излекуваш болен от СПИН.
Дори да си представим невъзможното, че те по някакъв начин могат да бъдат убедени, то за нас няма никакво време. Ционистите са набелязали България за тяхна следваща родина след провалянето на Израел. А че Израел се проваля, не виждат само слепите. И така, България според техния план трябва да бъде разделена между евреи и турци. Място за нас, българите не е предвидено. Ние трябва да бъдем изтребени физически до 2030 година. Като същинското унищожение ще започне 10 години по-рано, през 2020 година. За пръв път написах това някъде през средата на 90-те и тогава ми се присмяха. Сега нещата изглеждат доста по-реални. И зловещи.
Та в заключение. Какво мислиш да постигнеш със своето просвещение? Аз ще ти кажа. Сред тях ти никакъв успех няма да имаш. Обаче ще заблудиш доста българи, ще ги направиш негодни да се се опълчат срещу Опасността. Сега разбираш ли ме?
За Христос и за древната ни Вяра, оцеляла даже след кланетата на християните ще имаме случай да си говорим и друг път. За мен Христос е един провалил се магьосник. И не го сравнявам съ със скинхед. Мисията на Христос е била да неутрализира Йехова посредством освобождението на племето, попаднало под негова власт. Христос не само се провали, ами наложи тази власт върху много неевреи, които под маската на християнството станаха роби на Йехова. Дълга тема, и ако имам възможност, някой път ще я разискваме. Сега думата ми беше за евреите. Битката с тях е на живот или смърт. Компромиси не са възможни. Те или ние. Разбира се, че ще предпочета да победим Ние.


--------------------
PM
Top
Ziezi
Публикувано на: 26.9.2005, 21:41
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE (Елтимир @ Sep 26 2005, 09:22 PM)
Страхувам се, че не си наясно, Зиези.

Възможно е да не съм наясно.

Но имам право на мнеие, и го казвам.

Ние живеем в света на Йехова по една или друга причина.
Моделът за борба, който ти предлагаш е именно на Йехова - Око за око.
Този модел е наложен в светогледа на всеки съвременен човек. Онова откровение на Сина за лявата и дясната буза е направо смешно за людете, живеещи в света на Йехова.

Световните производители на филми залагат юдейския модел око за око във всеки филм. Не само в Холивудските сега, но и в съветските преди.

Моделът око за око, заложен във филмите е следният:

"Лошите" колят близките и приятелите на "добрия". Зрителят набира ярост. "Добрият" е доста дълго време "добър". Зрителят направо го сърбят ръцете да вземе и да изколя "лошите". Накрая на "добрия" вече му писва , и започва да смазва, кълца, реже, изкормва "лошите". Зрителят е в еуфория !!!
А юдеите филмопроизводители са постигнали целта си - превърнали са човека зрител в зомб - изчадие адово, жадно за кръв.

Зрителят се заблуждава, че филмът има хепи енд, след като и последния "лош" е накълцан прилежно от "добрия". Е да, ама не - защото в лоши са се превърнали всички зрители !!!

Е, сега като прецениш, аз дори и да се заблуждавам, ще заблудя още двама трима, не повече. Какво ще кажеш за ежечасното облъчване на цялото човечество с юдаизъм от телевизионноия екран ?!?!

Шансът ни е Просвещение - това е моята Вяра!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2005, 21:50
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Така го виждаш ти. Аз го виждам доста по-различно. Може би ти живееш в света на Йехова, затова възприемаш неговото двоично мислене.
Говоря за нещо съвсем друго. За отърсване от злото. За недопускане на злото до себе си. За очистване на духовното и физическо пространство от злото. За недоверие към злото. За липса на страх от злото. "Не вярвай, не се страхувай, бори се."
Различно е, ако забелязваш. Твоята утопия ще се провали, макар сега да те потупват по рамото. В крайна сметка ще победи онази стратегия, която съумее да постигне надмощие над врага и да го унищожи. Имам предвид Йехова, а не биологичните единици, негови роби. Само че съм твърде уморен, а утре ще ставам рано за работа. Казах достатъчно. Засега. Ако имам възможност, а ти ако имаш желание, някой ден може да продължим. И само един съвет: съди по постигнатите резултати и по силата на съпротива срещу теб и твоите идеи от страна на врага.


--------------------
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 27.9.2005, 11:22
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Не си правете илюзии, че расата или националността са всичко, което определя човека като добър или лош. Глобалните сили са като хемелеони - ако трябва ще си сменят и националността и религията, ще предадат и род и родина....само да са на върха.

Ето още една статия за размисъл (ако някой ми каже къде има безплатен превод от руски на български, ще съм му/и благодарна):

*******
Почему еврейские Банкиры Любят Антисемитов

2005 09 18

Доктор философии Генри Макоу | SavetheMales.ca

Еврейские банкиры любят антисемитов, потому что они преобразовывают законную политическую и экономическую обиду в расовый, который легко может быть отклонен как "ненависть".

Расисты гарантируют, что Евреи соответствуют повестке дня банкиров, и неевреи остаются разделенными.

Один из их любимых антисемитов - Эдгар Стил, адвокат и расистский активист, чей "напыщенные речи никеля" появляются на его вебсайте Conspiracypenpal.com

Steele изображает себя и его последователей как обычные Американцы, заинтересованные(обеспокоенные) об их детях, рабочих местах и стране. Это верно. Америку ниспровергали, и большая часть гнева Стил оправдана.

Но вместо того, чтобы правильно опознавать преступника, он ведет его последователей в тупик: расистская враждебность против всех Евреев и Чернокожих.

В речи в "Aryanfest 2005" в августе, он обвинял всех Евреев в Иракской Войне, не только Сионисты подобно Паулю Уолфоуитзу, по двум причинам:

"Сначала, потому что даже те, кто активно не помогает Сионистам обеспечивать покрытие Евреев Сиониста, когда они отступают в их разряды, скрываться позади их Еврейскости и бросать обвинение(нагрузку) антисемита в остальной части нас.
И, во вторых, потому что это является генетическим. Принуждение, чтобы управлять другими, чтобы войти в вершину их, чтобы воспользоваться преимуществом и вызывать другие к их желанию врождено с тысяч лет культуры. Даже хорошие произведут детей, которые будут хотеть обмануть ваших детей из их денег завтрака. "


Я позвонил моему 18-летнему сыну с этой тревожной информацией. Он когда-либо украл или обманул любого в его жизни?

Конечно, он не имел. Я знал это, но хотел его реакцию. Он - хороший человек. Он не лежит(не лжет) также.

Эдгар, расизм сокращает оба пути. Что Вы говорите о ваших собственных детях? Они генетически так naпve, чтобы всегда обмануться? Вы (и ваши последователи) генетически обречены быть обманутыми, лишен наследства и порабощен? Я не думаю так.

Но это ухудшается. Комментируя Новый Орлеан, он говорит: "Чернокожие просто являются намного более склонными к беззаконию вообще и насилию в частности чем - Белые. Это является генетическим и культурным после всего …, я не был бы даже удивлен читать сообщения людоедства прежде, чем это - на всем протяжении, также, как возвратилось в частях Африки. Помните, это является генетическим. "

Внезапно рациональные "обычные" Американцы, заинтересованные(обеспокоенные) об их детях, рабочих местах и стране были преобразованы в сумасшедшую сердитую толпу, легко дискредитированную и победили.

Эдгар, какой адвокат уничтожает его собственный сильный случай? Какой лидер ведет его людей в cul de мешочек?

Новый Орлеан был генеральной репетицией для военного положения. Есть сообщения, что Черные эвакуируемые проведены(поддержаны) в концентрационных лагерях, которые готовы к подобным Эдгару и мне.

Марионетки Нового Мирового Заказа(Порядка) продолжают проверять, чтобы видеть, сколько репрессии Америка возьмет без реакции. Они хотят держать Белых, Чернокожих, Мексиканцев и Евреев в горле друг друга и изображать антиглобализм как антисемитизм. Это назвало делить-и-завоевать, и люди подобно Эдгару Стилу неосторожно обслуживают их цель.

ИДЕНТИФИКАЦИЯ ПРЕСТУПНИКА


Расизм является несоответствующим реальной проблеме. Это походит на вора, который окружен полицией и криками, " я являюсь польским. " Полиция окружает каждый Славянский в близости и спасении вора.

Люди должны быть оценены в соответствии с их собственными делами. Все люди обеспечены свободой сделать хороший или злой. Люди, которые делают право, не должны быть осуждены, потому что другие того же самого расового фона делают неправильно. Как Эдгар Стил хотел бы быть обвинен в том, что незнакомцы сделали?

В 2003 статье(изделии), " Это - Не, арабы" Стил дают приблизительно 60 причин для того, чтобы ненавидеть Евреев. Некоторые касаются его личного опыта. Но 90 % следуют из действий Евреев (включая Сионистов), кто управлялся и был уполномочен Лондонским банковским картелем. Они не обращаются к большинству Североамериканских Евреев, которые любят меня, противоположны Сионизм в его текущей форме и отчужденный от господствующего Иудаизма.

Проблемы Америки могут все быть прослежены к факту, что его финансы управляются основанным в Лондоне банковским картелем во главе с Rothschilds. Новый Мировой Заказ(Порядок) разработан(предназначен), чтобы перевести их монополию кредита (они создают наши деньги ни от чего как долг к ним) в мировые учреждения политических и контроль(управление) мысли.

Поскольку я сказал, они направляют общество через их собственность спонсора и контроль(управление) большинства политических деятелей, сторон(партий), картелей, деловых советов, профессиональных ассоциаций, союзов, мозговых центров, фондов(основ), университетских снабжений(вкладов), средств массовой информации, спецслужб, тайных обществ и организовывали преступление.

Другими словами, примерно каждый, кто - "успех" в Западном обществе - witting или невольный союзник, заложник или сообщник "еврейских" банкиров и их массивного мошенничества.

Банкиры подобно J.P.Morgan, J.D. Rockefeller и Джозеф Селигман были агенты этого Лондонского банковского картеля, как - много магнатов СМИ и Президентов сегодня.
"Банкиры и политические деятели - только мужчины соломы .... даже при том, что они занимают высоко места и кажется, авторы планов, которые выполнены ... " предоставление Красного раскрытия Симфонии.

Произведите чистку всех Евреев, и ничто не изменилось бы. Банкиры вступили в брак с нееврейской элитой, и их цели - цели британского империализма. Более беспокоящий, они приняли Luciferian философию, скрытую в Масонстве, которое угрожает к гибели человеческой гонке(расе).

Например, большинство лидеров Сиониста было и - Вольные каменщики. В словах Раввина Шола Брач, " еретики Сиониста, которые управляют Государством(Состоянием) - сотрудники и агенты Сатаны непосредственно. " То же самое могло быть сказано относительно Джорджа В. Буша, который любит высвечивать сатанинский признак(подпись) рогатого козла при притворстве, которое это относит к команде футбола Лонгхорна Штата Техас. (Он не мог очень хорошо допустить(признать) правду.)

Эдгар, проблема - Luciferian заговор, уполномоченный монополией кредита. Единственное решение состоит в том, чтобы разбить(прекратить) картели и поместить власть(мощь) создать деньги в руках честных законодателей, поскольку американская Конституция обеспечивает.

Эдгар, вместо того, чтобы отклонять ваших последователей с расизмом, сосредотачивается на реальном источнике их дилеммы, центральных банкиров и их агентов: Rothschilds и Rockefellers, Rockefeller Фонд(Основа) и CFR, Нео Подставили, AIPAC, ADL, средства массовой информации, Республиканец и Демократические партии, назвать только немногих.

ЕВРЕИ


Еврейские банкиры любят антисемитов. "Их антисемитизм обязателен в управлении наших меньших братьев, " сказал Масонский банкир, который написал "Протоколы Старших Сиона. " (9-2) Вы не можете понять, что мир, не изучая этот короткий bookwhich готовит "аристократию богатства. "

Антисемиты - подобно собакам, кто ведет(везет) еврейских овец в ручку банкиров. Несмотря на это, некоторые Евреи подвергают сомнению инструментальную игру(пьесу) Евреев роли в создании Нового Мирового Заказа(Порядка).

Подобно Эдгару Стилу, Евреи чувствуют гнев Анти-Лиги Клеветы, отрасль(отделение) Масонского B'nai B'rith. Леланд Лехрман, отросток видного нью-йоркского еврейского семейства, (его отец был узко побежден Марио Куомо в 1982), недавно потерял его еженедельную радиопостановку в Санта-Фе, когда ADL угрожал его спонсорам. Французское правительство преследует по суду издателя блестящих "Цветов Галилеи Исраэля Шамира".

Исторически, первое предпочтение большинства Евреев должно было ассимилироваться. Это все еще имеет место в США, читают статью(изделие) Ленни Бреннера относительно еврейской Демографии. Пятьдесят процентов Евреев вступают в брак. С тремя четвертями(кварталами) из их детей вступают в брак. Четыре пятый из Евреев, живущих общее право являются межрасовыми. Меньше чем 10 % еврейской молодежи(юнца) имеют какое-либо отношение к еврейскому сообществу. Причина(разум) для этого состоит в том, что Сионизм в настоящее время является затруднением, и господствующий Иудаизм был не в состоянии обеспечить вероятный духовный стандарт.


ЗАКЛЮЧЕНИЕ


Еврейские банкиры любят антисемитов, потому что они преобразовывают оппозицию(возражение) NWO в дискредитированный расизм. Они гарантируют, что Евреи обслуживают NWO повестку дня, и неевреи остаются разделенными.

Лучшие качества европейца получены из Христианства: вера в личное спасение, Божественную Любовь и универсальное братство. Я убедил бы белых расистов не поворачивать их задние части на этом жизненном наследии.

Евреи, Чернокожие, Белые, латиноамериканцы, все рабы в Нео Феодальном Мировом Заказе(Порядке) имеют намного больше в обычном чем их различия. Мы все оттянуты от того же самого спектра человеческих качеств, и весь способны к его самым высоким и самым низким оттенкам(теням). Каждый имеет кое-что положительное, чтобы внести вклад.

Мы должны объединиться как братья, чтобы сразиться с реальным врагом: сатанинский культ, уполномоченный банковской монополией, которая проникает в каждый аспект Западного общества и культуры.


Статья(Изделие) от: http: // www.savethemales.ca/001143.html
PMEmail Poster
Top
ЛЕМС
Публикувано на: 27.9.2005, 19:06
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE (Mistique @ Sep 27 2005, 11:22 AM)
Ето още една статия за размисъл (ако някой ми каже къде има безплатен превод от руски на български, ще съм му/и благодарна):

Бих превела статията, но ... е такава боза, че не ми се захваща. и противоречиви мисли има , и нелогични изводи. Според мен е "поръчкова" - говори все за ползи ... чифутска им работа!!!
Каталясала съм, Мистик. При първа възмжност ще ви я `разкажа`в 5-6 изречения.

Отскочи до тук:
http://verbena-m.com/ataka/forum/index.php?topic=1196.0

Това е много сериозно и ТРЕВОЖНО. Да ги понасметем ли така, по женски?
Става ли?

smil4334a87ce0a9c.gif


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Mistique
Публикувано на: 27.9.2005, 22:48
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Аз не мога да разбера за какво говорят Лемс, защото нямам време да гледам телевизия, smil4334ad4cc8e95.gif smil4334ad4cc8e95.gif smil4334ad4cc8e95.gif но открих други неща, които ме притесниха и ще ги публикувам след малко в нова тема - организации за следене на положението в страната, организации за подкрепа на ромското население и програми за унищожаване на национализма в България..... smil4334a87ce0a9c.gif
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Публикувано на: 28.9.2005, 15:22
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Радостен съм да ви съобщя, че след намесата ми в еврейския форум, и след препечатването на част от водения диалог в нашия форум, евреите решиха да закрият темата. Някой е решил, че не бива да рискува. Може да си направите изводите.


--------------------
PM
Top
Локи
Публикувано на: 28.9.2005, 23:54
Quote Post


дебелооки
***

Група: Участници
Съобщения: 124
Участник # 119
Дата на регистрация: 24-September 05



Не мога все още да си направея изводите, не съм запознат достатъчно много със конспирацията, но исках да кажа нещо за епоса "Чулман Толгау"
Впечатлен съм ..БАСИ колко хубави епоси сме имали ние-българите. ряпа да ядат скандинавците с техните саги smil4334af067a7a3.gif


--------------------
“?? ???????? ???????? ??. ??????? ???? ? ?????? ? ??????????????? ? ????, ?? ???, ???? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ???????? ????.”
?????????? ???????
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



А това е само първата книга от епоса!
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Петър.
Публикувано на: 25.5.2015, 18:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 448
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



Забелязах,когато се запознах със ”Старогръцки митове и легенди” една голяма разлика с епоса “Сказание за Чулман” и нашите вярвания.
Кой е Царя на вселената,кой е най-горе в йерархията вземащ винаги последен важните решения и следователно всемогъщ?В ”Старогръцки митове и легенди” няма ясно посочена йерархия.
Всичко е родено от безграничния,вечен и тъмен Хаос.От него се раждат безсмъртните богове и целия свят.Той е извор на живота.Извор,но не и Всемогъщ Цар.Той оттук нататък не взема участие в работите вселенски.
След като се раждат безсмъртните богове те постоянно водят битки помежду си за това кой да управлява.Първо един се изкачва, после бива смъкван забележете....с коварство!(Кронос детронира баща си Уран с коварство).След това Зевс детронира Кронос.А по време на царуването на Кронида, Прометей му предрича,че ще го свалят от трона.В Илияда,когато троянците са притиснали ахейците чак до корабите им,Посейдон се включва в битката,въпреки изричната забрана на Зевс,който след това изпраща Ирида,за да каже на Посейдона да се оттегли иначе го чака наказание.На това богът на моретата отвръща,че на Зевс е равен и от битка не го е страх.И прочие...
Докато в “Сказание за Чулман” срещнах това:
”(5) При него бил келбир,
синът на Боян-Имен - Арбат.
Когато народът се събирал,
Арбат изпълнявал неговата песен:
”(6) “Над целия свят има
един цар - Бир Тангра.
Най-добрите от всички останали
са негови слуги.
(7) Старшите слуги
са най-добрите алпи,
а младшите слуги
са най-добрите хора...”
А в началото на сказанието се казва,че Вселената е създадена от “Великия Творец - Тангра”
Тоест имаме създател, но той е и Всемогъщ Цар на всичко,вовеки!Всевищния Тангра определя и кой ще е първенец измежду Алпите.Алпът Мар-Нар.С това свадите между тях са прекратени.
Ясно посочената йерархия според мен говори за истинност на Сказанието,защото въпрешно вярвам,че нещата във Вселената са много точно подредени!


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (6) « първа ... 3 4 [5] 6  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020