www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Bulgarian language is very hardly!


Страници: (2) 1 [2]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bulgarian language is very hardly!
Nemski89
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 41
Участник # 641
Дата на регистрация: 28-October 06



QUOTE (Янга @ Jun 29 2007, 10:50 PM)
Явно е под достойнството им да се занимават с езика на някакви роби (да, аз съм убедена че те ни имат за роби).

Англия в исторически план е една от най-Българофобските държави от западните страни.


--------------------
"????????? ?? ???????,????? ? ????????? ?????,????? ? ?????????? ???????? ?? ??????.???? ????? ?????? ???? ?? ?? ?????? ??? 100 ?? ???? ?? ??????????." ??? ??-????? ??? ??? ??-?????? 10??? ??.?.?
PMEmail Poster
Top
Биляр
Публикувано на: 30.6.2007, 18:54
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 241
Участник # 929
Дата на регистрация: 15-April 07



извода какъв е, реално... като срещнем такива да ги игнорираме и да се държим недружелюбно с тях ли? да им покажем, че не са желани тук...!? добре така да бъде! smil4334ad1724132.gif


--------------------
"?? ????? ????? ? ??????? ?????????? ?????? ?????? ?? ?????? ????????? ???????? ????"
????? ??????
PMEmail PosterICQ
Top
Янга
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



QUOTE (Nemski89 @ Jun 30 2007, 09:23 AM)
QUOTE (violence @ Jun 14 2007, 09:19 PM)
В действителност за тях е много труден, още повече, че не изучават чужди езици, доколкото съм запознат. Английският е по-лесен по отношение на спреженията и времената, а българският е с много окончания което ги затруднява сигурно, какъвто е и испанският например и италианския също и френския, немския не знам как е. Произношението им е трудно също. НО ТОВА НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА! В НАШАТА РОДИНА ЩЕ ПРИКАЗВАТ И УЧАТ БЪЛГАРСКИ!!! ПРИ ТОВА МИСЛЯ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ ЗАКОНА И ДА СЕ ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕМЯ НА ЧУЖДЕНЦИ, С ДОПУСТИМО НАЕМАНЕ ЗА ОПРЕДЕЛЕН СРОК. Вие как мислите?

Тук съм съгласен,английският да го учиш е песен в сравнение с ученето на Български,те нямат толкова сложни граматични правила,но като им е труден да не идват тук в крайна сметка!!!

Немският,който спомена,още го уча и е доста по-труден от английският,макар,че в някои отношения нашият пак е по-сложен.

Немският, руския и дори Българския са по-трудни от английския в граматично отношение, но това естествено не е оправдание за чужденците да не го учат.
Помня как преди години мангалът Иван Костов заедно с някаква шайка искаха да въвеждат английския като втори официален език, както и да махат кирилицата. Добре че това не стана...
PM
Top
bg-girl
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 10
Участник # 823
Дата на регистрация: 18-February 07



Здравейте и от мен! Напълно съм съгласна с вас. Незнам дали точно в тази тема е мястото, но ще ви разкажа какво ми се случи в Пловдив миналия месец. И така, аз съм студентка първа година, задочно. Отивам на очни и се настанявам в едно от общежитията. То се оказва пълно с турци, които равяваха техните знамена, говореха само на турски и ме посрещнаха с думите "Добре дошла в турска провинция". Почувствах се много кофти, че някои ми говори така в собствената ми родина. Незнам как успях, но ги накарах да започнат да говорят на български. Дори накрая взеха да се радват, че са проговорили, макар и зле езика ни. Смятам, че всеки, който има желание да го научи ще успее. Българския език не е чак толкова труден!
PMEmail Poster
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Откъс от книгата "Сто години за всеки (Рецептите на Петър Димков)":
-----------------------------------------
"Уместно е да се припомни епизодът, който Петър Димков не пропускаше да разкаже, колчем станеше дума за родната къща на Левски. Явили се при него (първия военен командир на Карлово) група местни турци - из сиромасите най-вече. Те също научили, че общината възнамерява да събори родната къща на Апостола, а подполковникът се възпротивил...
- Да те благослови бог и да те пази - заговорили развълнуваните турци, - че така браниш къщата на Ицко!
С това име назовавали Апостола (споменавали го помежду си), макар че всъщност никой от тях не го познавал лично. Но знаели за какво се бие, искали и те тази правда, за която той загинал. Предали парите, които били събрали помежду си - за да се възстанови къщата на Апостола, да се поправи и подкърпи. Те набавили бояджийската посуда, която била изчезнала от къщата, а дотогава била неразделна част от нея. С една дума турската сиромашия почувствала за какво става дума и безстрашно се намесила, за да се отстои правдата."
-----------------------------------
Връзката с темата естава ясна, ако вместо думите "турската сиромашия" използваме други по-подходящи. Защото нуждата от материални придобивки (сиромашия) не е най-въпиющата сега, както и тогава. Нуждата, която са изпитвали турците, както и българите е човешко обновление, живот в човешки измерения - всеки да бъде личност , която решава живота и съдбата си.
Въпросът с говоренето на български език е в пряка връзка с възможността всеки да бъде личност, да осъществява свободния си избор, да пази живота във всичките му форми.
Левски е вилияел, както на българи, така и на турци, защото идеите му са идеи на Човек, докато режимът тогава и сега е противочовешки. Нашата първа задача е да постигнем влияние от такова качество.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020