www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> За Борис 1 и болярския бунт


Страници: (5) 1 2 [3] 4 5  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> За Борис 1 и болярския бунт
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



В паметта на поколенията.
PM
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (Nemski89 @ Jul 3 2007, 01:44 PM)
QUOTE (Иван @ Jul 3 2007, 08:02 AM)
Къде тук е направен опит за демонизиране на всички християни?

QUOTE
Nemski89,само не можах да разбера кой те обиди.

Ами за пореден път християнството ви стана виновно за всичките проблеми при Борис.Не,че съм някакъв религиозен фанатик,дето ходи с библия в ръка,но все пак не е приятно да четеш такива неща.Че е бил бездарник като пълководец си е ясно,но да казвате,че ромеите с християнството му промили мозъка нарочно да прати воиските в Чехия,за да можела източната римска империя да ни окупира земите е абсурдно(anti666).И по принцип във форума винаги християнството се плюе при всяка възможност.

Ако искате движението да разшири влиянието си и да установи връзки с другите националистически движения(не партии) най-малкото не трябва да разделяте Българите на религиозен признак и да ги отблъсквате като им обиждате религията.Има много националисти християни,които също толкова милеят за България,само ако се обединим всичките ще имаме някакво влияние в държавата.

Немски, приятелю!
Като чета как пишеш сърцето ми се свива.
С много стари понятия живееш. Няма време. До кога ще седим на тая кълка - вярвания, религия, Християнство. Това вече не са неща, които могат да ни разделят или обединят. Това са кухи, изпразнени от съдържание думи. Чистосърдечно ще ти дам пример, като те попитам:
- За какво вярване става дума? В какво има да се вярва? Нека говорим пряко, назови ми нещата, в които вярва един християнин. До колкото разбирам, именно вярването в това нещо, го прави Християнин. Не се заяждам. Питам - в какво вярвате.
- Вторият въпрос е - нямате желание или нямате възможности да проучите нещото, в което вярвате? Питам това, защото свързвам вярването с пасивното приемане.
- Моля да внесеш яснота, ако смисъла на думата вярване е друга при вас. Не изключвам вероятността да има хора, които усилено проучват въпросите на вярването, съвсем съзнателно и самостоятелно да са стигнали до изводите на вярата и знаят кое как стои. Тогава те би трябвало да кажат, че знят, а не че вярват. Ако твоят случай е такъв, тогава първият въпрос се променя - за да е Християнин еди кой си, какви са знанията му (не вярванията), които го правят такъв? Назови ми тези неща, които знаеш и заради които се обявяваш за такъв. Какво ти знаеш, а аз не знам. Сподели и тогава няма да се чувстваме разединени.

Още малко разбор ще направя, за да съм пределно ясен.
Ако аз чуя някакъв факт във физическата или емоционалната област, то има два случая:
1. Да кажа "да, това е така, разбирам го и доказателството е, че мога да го приложа."
2. Да кажа "не го разбирам това, опитът ми показва, че е другояче." Или "нямам опит и не знам как е, но приемам, че е така и ще пробвам тази нова идея". Това второто ли наричате вяра? Ако е така, то няма защо да сме толкова помпозни и да заобикаляме въпроса. Направо ни кажете тези нови идеи, за които казвате, че вярвате и които можем ние останалите невярващи да пробваме дали работят. (Ако не сме ги пробвали, естествено).

И накрая, погледни в сайта http://www.forum.bg-nacionalisti.org/ , темата "Библията и Българската история" - авторът е направил грамадно проучване. Погледни сайта http://www.xnetbg.com/www/site/. Там има 4 момчета, които извършват огромна работа. Виж докъде са стигнали изследванията, че на планетата си имаме от незапомнени времена неземна компания, която буквално е в парламентите по света, в църквите, в службите, в науката. Виж какви технологии съществуват около нас и срещу нас. Кои са те, откъде са, какво искат от нас и т.н. и т.н. Това е реалността, това е което има смисъл да обсъждаме. Това, което ни обедниява е само едно - търсене на истината за нас, за света, за миналото и бъдещето. Разделението е интелектуално - ние искаме да вървим напред, да знаем и да живеем свободни, а слаби, но самолюбиви тъпаци живеят с измислени проблеми и противоречия.

Това съобщение е редактирано от Иван на 4.7.2007, 9:46
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (tankista @ Jul 3 2007, 11:09 PM)
Какви са доказателтвата за съшествуването на такава 1200 годишна клетва? Къде е записано това.

Преди писаха във вестнк Съпротва, не си ли го чел?


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
PARADOX
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Немога да разбера какво толкова чудно има в позицията ни за Борис и Християнството..?!!! Самия факт, че тази чужда нам религия е наложена насилствено и, че и е принесен в курбан целия български елит говори сам по себе си...!!! Немога да приема никакво оправдание за това! Нито политическа изгода, нито каквото и да е... До прекръстването сме воювали с цяла Европа и сме я поставяли на колене! Нищо не ни е пречело да продължаваме да го правим още хиляди години! Борис ни прекръсти и какво стана..?!! България от най-мощната европейска империя се превърна първо в византийска, а после и в турска провинция! Има една поговорка и тя гласи: Когато фактите говорят и Боговете мълчат..!!!
PM
Top
tankista
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 168
Участник # 258
Дата на регистрация: 19-February 06



QUOTE

Преди писаха във вестнк Съпротва, не си ли го чел?

не съм. Но сега ще прегледам пак броевете в интернет.


--------------------
User posted image
PM
Top
ime
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Не знам дали това което ще напиша има нещо общо с темата, не не искам да създавам нова smil4334ad1724132.gif
Доколкото аз разбирам нещата. Бог е един. В миналото всички народи са имали много богове, но най-главния е Бог на Слънцето. Алах на арабски се превежда Бог. Тангра на Български (старо-Български*) се превежда Бог. Та според мен Бог е един - Бог на Слънцето. Малко относно Исус. Казва се че Исус е син на Бог. Синът на Бог, Бог ли е? Само един Бог ли има? И сатаната е Бог, на лошите хора. Та мисля си Исус, не е ли син на Тангра(Бог)? Дошъл на земята да помогне на евреите да следват Божият път. Исус е Бог, както и Тангра е Бог, но Тангра е по-високо от Исус, Тангра е най-големия Бог (ако мога така да се изкажа с моето човешко съзнание). Значи повечето религии на земята са грешни. Но по важно е: Може ли човек да има два Бога? Знам че библията много пъти е преписвана и може би половината от библията е истина (не знам със сигурност). Противоречия много. Къде е истината? Истинската истина?

* - знае ли се този както аз го наричам старо-Български език, езика на нашите деди, езика на Исперих, Кубрат, Крум и другите канове. Прочетох че Алах, преведено от арабски буквално означава Бог. Същото разбрах и за Тангра, но на езика който нашите пра-деди са използвали. Значи Бог няма име, той е просто (доколкото ние като хора можем да го възприемем) Бог. Та бих искал да го науча този старо-Български език. Някой ако има линк да прати. Благодаря предварително.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
PARADOX
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (ime @ Jul 5 2007, 10:18 PM)
Не знам дали това което ще напиша има нещо общо с темата, не не искам да създавам нова smil4334ad1724132.gif
Доколкото аз разбирам нещата. Бог е един. В миналото всички народи са имали много богове, но най-главния е Бог на Слънцето. Алах на арабски се превежда Бог. Тангра на Български (старо-Български*) се превежда Бог. Та според мен Бог е един - Бог на Слънцето. Малко относно Исус. Казва се че Исус е син на Бог. Синът на Бог, Бог ли е? Само един Бог ли има? И сатаната е Бог, на лошите хора. Та мисля си Исус, не е ли син на Тангра(Бог)? Дошъл на земята да помогне на евреите да следват Божият път. Исус е Бог, както и Тангра е Бог, но Тангра е по-високо от Исус, Тангра е най-големия Бог (ако мога така да се изкажа с моето човешко съзнание). Значи повечето религии на земята са грешни. Но по важно е: Може ли човек да има два Бога? Знам че библията много пъти е преписвана и може би половината от библията е истина (не знам със сигурност). Противоречия много. Къде е истината? Истинската истина?

* - знае ли се този както аз го наричам старо-Български език, езика на нашите деди, езика на Исперих, Кубрат, Крум и другите канове. Прочетох че Алах, преведено от арабски буквално означава Бог. Същото разбрах и за Тангра, но на езика който нашите пра-деди са използвали. Значи Бог няма име, той е просто (доколкото ние като хора можем да го възприемем) Бог. Та бих искал да го науча този старо-Български език. Някой ако има линк да прати. Благодаря предварително.

:)
PM
Top
Tien
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



Както се казва, щеше да е смешно, ако не беше трагично... Борис 1 приема християнството, религията на Любовта и Милосърдието... И какъв е може би първият му политически акт след покръстването? Върховна любов и милосърдие - да избие елита на нацията smil3dbd4e5e7563a.gif
Това лицемерие - говорим едно, мислим друго, вършим трето- е характерно за всички религии от юдейски тип - даже не просто лицемерие, а генерално разминаване между официалната версия, и истината. От тях е насадено това и в поведението на хората.
Това при Тенгрианство просто не е било възможно да се случи. Тук няма лицемерие, няма двоен стандарт - всичко е това, което е! И още, както и Ахинора казва, това лицемерие (а и разделението) се генерира и поддържа от свещените им книги. КОлко са свещени друг въпрос, аз напр.не намирам нищо свещено или мистично в Стария завет (не че съм го чела целия) с изключение може би на първите няколко страници, които веротяно са краднати не знам откъде. Всичко друго е грозен еврейски трилър с елементи на розов сериал. Какво да се прави, тогава е нямало Холивуд...
PM
Top
Nemski89
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 41
Участник # 641
Дата на регистрация: 28-October 06



QUOTE (Nemski89 @ Jul 3 2007, 01:44 PM)

- За какво вярване става дума? В какво има да се вярва? Нека говорим пряко, назови ми нещата, в които вярва един християнин.

Всеки средностатистически Българин знае основните идеи на Православието,това е все едно да те питам колко крака има човек.

QUOTE (PARADOX)
До прекръстването сме воювали с цяла Европа и сме я поставяли на колене! Нищо не ни е пречело да продължаваме да го правим още хиляди години!

Ами интересно тогава как Баяновите Българи бяха поставени на колене от хазарите,също и Алцековите Българи,които бяха почти напълно избити от авари и франки преди да се заселят в Италия около Беневенто.Eдин народ заобиколен отвсякъде от други такива,но с обща религия-как ти се струва?Цяла Европа се обедини срещу турчолята на Осман,които са били повече от нас като човешки потенциал и ги изгони в Анадола като Българите ги довършиха съвсем през 1912.Не виждам как на нас е щяло да ни се размине същото ако не сме били приели Православието.Пак повтарям,че можеш да вярваш в каквото искаш,но не говори такива абсурди.

Религията не е фактор тук,победи и поражения сме имали и като езичници и като християни.Много лесно забравяте Анхиало 917-най-колосалната битка на 10 век,наша победа над цялата ромейска войска с всички елитни части събрани в нея,или пък Клокотница при Иван Асен II smil4334a4c5e23b8.gif


--------------------
"????????? ?? ???????,????? ? ????????? ?????,????? ? ?????????? ???????? ?? ??????.???? ????? ?????? ???? ?? ?? ?????? ??? 100 ?? ???? ?? ??????????." ??? ??-????? ??? ??? ??-?????? 10??? ??.?.?
PMEmail Poster
Top
Иван
Публикувано на: 13.7.2007, 12:45
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (Nemski89 @ Jul 13 2007, 09:29 AM)
QUOTE

- За какво вярване става дума? В какво има да се вярва? Нека говорим пряко, назови ми нещата, в които вярва един християнин.

Всеки средностатистически Българин знае основните идеи на Православието,това е все едно да те питам колко крака има човек.

Аз нали за туй те питам, бе! Назови две-три неща, дето ги вярвате вие и да видим какво има да се вярва в тях, какво има да се разбира и какво - да се експериментира. Да не би да се затрудняваш да ми ги кажеш?!
Или те е срам, защото:
- те са толкова детински елементарни, че е абсурд да се вярва в тях, при положение, че са очевидни.
- са доказано неприемливи
- прекрасно разбирате, че е смешно да се вярва в истински ценните неща - те трябва да се изживяват, материализират и развиват, а не просто да се вярва в тях.

Пфууу, всеки път като взема да говоря с някой толкова втасал попски мозък и се усещам като да съм на курс по НЛП. Говорим за такива глупости без всякакво значение, че направо да полудееш.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 17.7.2007, 12:43
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Nemski89 @ Jul 13 2007, 09:29 AM)
QUOTE (Nemski89 @ Jul 3 2007, 01:44 PM)

- За какво вярване става дума? В какво има да се вярва? Нека говорим пряко, назови ми нещата, в които вярва един християнин.

Всеки средностатистически Българин знае основните идеи на Православието,това е все едно да те питам колко крака има човек.

QUOTE (PARADOX)
До прекръстването сме воювали с цяла Европа и сме я поставяли на колене! Нищо не ни е пречело да продължаваме да го правим още хиляди години!

Ами интересно тогава как Баяновите Българи бяха поставени на колене от хазарите,също и Алцековите Българи,които бяха почти напълно избити от авари и франки преди да се заселят в Италия около Беневенто.Eдин народ заобиколен отвсякъде от други такива,но с обща религия-как ти се струва?Цяла Европа се обедини срещу турчолята на Осман,които са били повече от нас като човешки потенциал и ги изгони в Анадола като Българите ги довършиха съвсем през 1912.Не виждам как на нас е щяло да ни се размине същото ако не сме били приели Православието.Пак повтарям,че можеш да вярваш в каквото искаш,но не говори такива абсурди.

Религията не е фактор тук,победи и поражения сме имали и като езичници и като християни.Много лесно забравяте Анхиало 917-най-колосалната битка на 10 век,наша победа над цялата ромейска войска с всички елитни части събрани в нея,или пък Клокотница при Иван Асен II smil4334a4c5e23b8.gif

Това е тезата на комуниста Божо Димитров и на някои други. Били сме заобиколени от християни и няма накъде да мърдаме, ще бъдем унищожени. Ами подобна психология виждаме и при някои пораженци при Априлското въстание. Обръча от християнски държави не е причината да се приеме чужда, еврейска религия, причината е политическият и културно религиозен преврат, който прави Борис Михаил, за да спаси себе си самия от закона за сакралното канско удушаване, заради разпиляване на Орендата. Ти знаеш ли какво е Орендата? Кой народ би устоял пред мощта на Духовната Сила на Тангра? Ако тази Сила беше употребена от нашите Колобри, в цялата и мощ, оръжията на Арджуна, дадени му от боговете, с които толкова се хвали индийския епос, ще бъдат като детски играчки и никакъв християнски обръч не може да отрае.
И тук, участника Колобър е прав. Християнството предлага на Борис Михаил оцеляване, милост, тъй като и самият той знае, че е калпав Кан и не може да приеме, понесе и приложи Орендата и ще бъде умъртвен. И днес ги срещаме тия явления в политически живот. Неслучайно той отива в манастир, не толкова, че е набожен, колкото да се покае за големия грях, който е направил
пред народа си.
Грях е да разпилееш Орендата, да разсипеш Медното гумно и да се предаде Кивотът (Ковчегът от Терачина) в Рим. Добре е, че ключа за него е бил скрит от Колобрите.

Така че, победите на симеон са последния звън на българската военна мощ, основана на старата Тенгрианска бойна традиция. Постепенно Българската войска се пълни с други народности, почва да ползва и наемници, започва да воюва по византийски (християнски стил) и почва и често да търпи военни поражения, които довеждат до падането ни под 2 тежки робства, първото, което съвсем естествено е византийското, което показва деградацията, до която се стига. Те, които 2 века преди това, не можаха да ни победят, а ни молеха да им помагаме срещу тоя и оня!
Какво искаш, след като ние приемаме една доктрина: 'Един мъж, една жена и опрощаване на греховете". Ха, че кога Българския воин е имал грехове? Той не познава такова нещо като греха, тъй като с Орендата се напоява всичкото негово въоръжение, и най-вече неговия меч и каквото отсъди той! Затова ние имаме един израз: "каквото сабя покаже". Какви ти грехове, каква обича на враговете? Мечът импрегниран с Орендата отсъжда. А присъдата за всеки изправил се срещу него е ясна. Това е великият Калад-Болг (Ескалибур)!
Ти можеш ли да си представиш по време на битка, един воин да бъде мъчен от тежненията за грехове?
smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
Запознат
Публикувано на: 17.7.2007, 15:03
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Данчо, с тези думи се опитваш да им разбиеш закърнелите и погрешни представи за това какъв е и как живее българина. Каква е ценностната му система и накакво разчита за да живее достойно, а не да преживява. Какво го кара да се чувства горд, че е Българин.
Младите папагалчета само могат да повтарят преиначената ни от юдеокомунисти история. Дотам им стига капацитета. Кухи кратуни изпразнени от вакуум. На мястото на сърцето-дупка! Егоцентризъм, лицемерие и безхаберието командва живота им.
Ходещи робски трупове!

Повечето идват тук за да си чешат ташаците и за да ни дразнят. Ето затова съм си приготвил го-голямата коса и ще посичам още с първите техни неадекватни бълвочи!
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 20.7.2007, 13:21
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Nemski89 @ Jul 13 2007, 09:29 AM)
QUOTE (Nemski89 @ Jul 3 2007, 01:44 PM)

- За какво вярване става дума? В какво има да се вярва? Нека говорим пряко, назови ми нещата, в които вярва един християнин.

Всеки средностатистически Българин знае основните идеи на Православието,това е все едно да те питам колко крака има човек.

QUOTE (PARADOX)
До прекръстването сме воювали с цяла Европа и сме я поставяли на колене! Нищо не ни е пречело да продължаваме да го правим още хиляди години!

Ами интересно тогава как Баяновите Българи бяха поставени на колене от хазарите,също и Алцековите Българи,които бяха почти напълно избити от авари и франки преди да се заселят в Италия около Беневенто.Eдин народ заобиколен отвсякъде от други такива,но с обща религия-как ти се струва?Цяла Европа се обедини срещу турчолята на Осман,които са били повече от нас като човешки потенциал и ги изгони в Анадола като Българите ги довършиха съвсем през 1912.Не виждам как на нас е щяло да ни се размине същото ако не сме били приели Православието.Пак повтарям,че можеш да вярваш в каквото искаш,но не говори такива абсурди.

Религията не е фактор тук,победи и поражения сме имали и като езичници и като християни.Много лесно забравяте Анхиало 917-най-колосалната битка на 10 век,наша победа над цялата ромейска войска с всички елитни части събрани в нея,или пък Клокотница при Иван Асен II smil4334a4c5e23b8.gif

I kakvo po-to4no ni se razmina kato "priehme" hrisianstvoto...?!!!
Ne mi se spori sys zombita....
PM
Top
anti666
Публикувано на: 27.7.2007, 15:24
Quote Post












"Искам anti666 да ми отговори само на един единствен въпрос:Как България щеше да просъществува заобиколена от християнски държави?Щяхме да воюваме на всички фронтове и да ги побеждаваме през вековете до един винаги ли?"

Отговорът съм го дал в началото, но явно не си направил труда да го прочетеш. Точно както съм посочил византийския летописец, който ясно пише, че ромеите влизат в България да помогнат на Борис да запази трона. Това са исторически факти, а не абсурдни твърдения. На мен също не ми харесват, но това е положението. А защо Котраг или Бат Баян не успяват - истината е също очевидна. При изпълнение на Завета на Кан Испериг (Аспарух) е дадена най-важната мисия - да се завърне в прародината на българите. На него са дадени най-способните войни, най-висшите колобри и въобще - най-дееспособната част на българите. Всички останали трябвало да създадат по принципа за отбрана външен кръг около Дунавска България. Спомнете си противоречието наглед в историята за съчките, с които Кубрат учи синовете си да са заедно, а в същото време ги пръска на различни посоки. Това не е случайно, а просто изпълнение на мисия.
Историята с Волжка България е много интересна. През 922г там приемат подобно на Дунавска България исляма. Тангрианството е отхвърлено, макар не и преследвано така жестоко като тук. Точно това им донася същата съдба, ако не и по тежка. Няколко века по-късно те са унищожени от монголските орди, които по ирония на съдбата използват тангриански ритуали, научени от самите нас срещу волжките ни братя. Малцина знаят че монголите, както и хазарите въплъщават тангрианството в техните вярвания. При хазарите има една причудлива смесица между тангрианство и юдаизъм, което дава повод на някои като Зиези да твърдят, че били българи. Например като пиели кръвта на противника (нещо противно за българите) са смятали че приемат Орендата му. Т.е. те са знаели за Орендата и значението и са използвали тези знания именно във войните срещу учителите си.
Top
anti666
Публикувано на: 27.7.2007, 15:56
Quote Post












И за да приключа по тази тема бих искал да коментирам и това... "Като искате бъдете тенгриани,ваша работа"
Обаче не е само наша, но и йодейска. Защо например тангрианството не е признато като официална религия в България? Тук има всякакви - йодеи, мюсюлмани, дъновисти, йеховисти, дори наскоро май и сатанисти поискаха статут. На като става дума за исконната българска Вяра - не може. Има там една дирекцийка по вероизповеданията - нека някой да опита да регистрира при тях Тангрианството да видим какво ще стане. Как ще се водят репресии после? Нали има харта на правата на човека, подписана и от режима, незнайно защо нарекъл се български. А веднъж отприщи ли се водата, няма спиране. Страх лозе пази. Така че не е само наша работа!
И още. Тук имаше една тема "Нещото". За съжаление явно този прклет период от Борис, дето се влачи близо 1200 г. още не е свършил. Но може би авторът на темата след като е пак тук би могъл да хвърли малко светлина. Защото сме към края на този период, а трябва и време да се подготвим за Деня, в който България отново ще е на българите!

Top

Topic OptionsСтраници: (5) 1 2 [3] 4 5  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020