www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Българският и първият Кивот на Завета


Страници: (6) « първа ... 3 4 [5] 6  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Българският и първият Кивот на Завета
Йордан_13
Публикувано на: 13.9.2007, 11:11
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (monforte @ Sep 7 2007, 08:52 PM)
QUOTE (Елтимир @ Sep 7 2007, 08:31 PM)
Невежи глупако, по-добре се запитай дали вашето така наречено "християнство" не  е Тенгрианство.

Елтимире, християнството никога не е било тенгриянство, ти го знаеш мн. добре. Аз също. Пичовете тук обаче не са много на ясно.
На курса не те ли научиха че лъжата и милион пъти повторена си остава лъжа а не истина? Предполагам че са ти спестили това. Нищо, аз сега ти казвам. Тангра никога не е бил никакъв български бог, и няма никога ни да бъде.

То не е било Тенгрианство, но в ядрото си, в същността си, носи всичко онова, което Тенгрианството е оставило в изначалната зора на човечеството. Всичко. Ти не знаеш тази изначална Зора, не си влизал в нейното сияние и не можеш да говориш какво носи християнството и какво не.
Християнството в същността си като Идея и като проповед на Христос носи 101% Тенгриански тайни. Разбира се, на евреите е проповядвано това, което могат да понесат и разберат, с което разбира се, е ощетено останалото човечество.
Днес, ние просто му връщаме - дължимото, връщаме му това, с което са го ощетили заради евреите.
На Българина не му е трябвало да се учи на Любов, защото тя е негово вътрешно естествено състояние. Българина е най-висшия израз на Свободата, затова Мъдростта е само едни доспехи за него, а Истината - средство за освобождаване от робство на човешката душа.

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.9.2007, 11:18
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (monforte @ Sep 7 2007, 08:16 PM)
QUOTE (JulesW @ Sep 7 2007, 03:03 PM)
Айде сега синко , кажи ни какво точно е езичество , защото за мен е малко непонятно как го свързваш с тангрианството. И освен това всичко в този свят става заради парички така ли ? Ами че те тези дето воюват и се опитват да ни унищожат имат толкова пари и материални богатства , че още 100 живота няма да им стигнат да ги изхарчат. Защо тогава ламтят за Българската земя и Българската история ? Какво ги интересуват нашите тайни щом всичко опира до пари ?!

Редакция : Запознат , като почнеш да триеш изтрий и моите постове , благодаря ти.
А ако някой наистина се интересува , а не е по поръчка тука - има си секция материали и предишни теми в които са разисквани същите въпроси.
Бъдете живи и здрави!

ЙулесВ, тенгрианството не е ли езичество? Вие претендирате че не е, (и то вашето наистина не е) Истинското тенгриянство при тюрките си е било един пантеизъм, на тотемично ниво. Е сега това вашето не знам как може да се окачестви, ама не е точно религия. По скоро кой каквото си иска това си добавя към кашата. Естествено много от нещата подсъзнателно сте ги вмъкнали от християнството и йудейството, Това че уж сте монотеисти примерно. Някакъв кивот сега изкарахте, после и може и един месия да си спретнете, ама това няма никаква връзка с оригиналното тюркско тенгриянство. И не мислете че си имате религия, а по скоро имате системка за избиване на душевните комплекси. Извинявайте за грубия тон пичове, ама на мен не ми пука за заблудите ви. Правите се на вълци, а сте си овце.

Така е, тюрките възприемат Тенгрианството като Пантеизъм, който много бързо дори се превръща в обикновена митология при тях, тъй като те присъствието на Бог в Света, разгръщат в отделни Сили, (т.е. микронизират го), които Сили в последствие се персонализират и стават богове и богини. Това не е оригиналното, древно Тенгрианство. Това е начин на възприемане на Тенгрианството от една отделна етнична общност.
Дори северноамериканските индианци, го възприемат доста по- чисто, защото те правят разлика между Уакан Танка - Великата Тайна, която винаги си остава Велика Тайна и Великия Дух, като нейно Лице, което сътворява, създава, изгражда, благославя, закриля и т.н.

Не пиши глупости, защото аз засега съм слязъл от Планината и не знаеш какво нося от нея. smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
ime
Публикувано на: 16.9.2007, 16:20
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



за тоя дето пишеше тука за коледа и за християнството, дето все го банват. Ако вземеш че протечеш това гледай филмчето Zeitgeist. Може да си го свалиш от тук. Нямя субтитри на Български, но и без тях ще разбереш че християнството, както и много други религии идват от едно място. Има и още много друго инфо. Всеки трябва да го гледа тоя филм. http://zamunda.net/details.php?id=99337


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Публикувано на: 18.1.2008, 10:16
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



http://www.protobulgarians.com/Kniga%20za%...ednovekovna.htm

Тука има малко за сандъка.Като цяло е интересен материал.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 16.10.2009, 17:32
Quote Post












QUOTE
Братя Българи, представям ви Българският и Първият Кивот на Завета, който човечеството познава. След дълго търсене в мрежата на качествени негови фотоси, в които ясно да се виждат сцените по-него, вече се бях отчаял, че ще намеря такива. Но явно Тангра е видял търсенето ми и един хубав ден, Провидението Му, ми донесе в ръцете един брой на списание "Отечество" от 1983 г, където в пространни страници и с големи фотоси беше публикуван, вероятно за първи път Кивота Български, това Божие чудо. Сканирах статията, както и снимките, но понеже някои излязоха 100 мб, ги пообработих, за да мога да ги кача в галерията, за да им се радвате и вие.


Много интересно къде изчезнаха снимкките, които Йордан качи в Галерията преди 2 години с откриването на тази тема. Щото аз не мога да ги намеря. Единствената, която откривам там е качена от Елтимир и с доста по-ниско качество. Тези, новите мисля че са различни.
Можеш ли да качиш и тези от списание "Отечество" отново. Явно на някой много са му пречели да ги махне. Аз викам по този повод да забодем статията на Цаньо Антонов , заедно с подбрани извадки от Анчо Калоянов и снимките в Материали. smil3dbd4e5e7563a.gif
Top
Йордан_13
Публикувано на: 16.10.2009, 19:29
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ Oct 16 2009, 05:32 PM)
QUOTE
Братя Българи, представям ви Българският и Първият Кивот на Завета, който човечеството познава. След дълго търсене в мрежата на качествени негови фотоси, в които ясно да се виждат сцените по-него, вече се бях отчаял, че ще намеря такива. Но явно Тангра е видял търсенето ми и един хубав ден, Провидението Му, ми донесе в ръцете един брой на списание "Отечество" от 1983 г, където в пространни страници и с големи фотоси беше публикуван, вероятно за първи път Кивота Български, това Божие чудо. Сканирах статията, както и снимките, но понеже някои излязоха 100 мб, ги пообработих, за да мога да ги кача в галерията, за да им се радвате и вие.


Много интересно къде изчезнаха снимкките, които Йордан качи в Галерията преди 2 години с откриването на тази тема. Щото аз не мога да ги намеря. Единствената, която откривам там е качена от Елтимир и с доста по-ниско качество. Тези, новите мисля че са различни.
Можеш ли да качиш и тези от списание "Отечество" отново. Явно на някой много са му пречели да ги махне. Аз викам по този повод да забодем статията на Цаньо Антонов , заедно с подбрани извадки от Анчо Калоянов и снимките в Материали. smil3dbd4e5e7563a.gif

Тези са си от списание "Отечество", то други няма. Просто реших да им повиша малко качеството с Фотошопа, доколкото мога, махнах, някои петна, получени при сканирането, ей такива работи и като цяло станаха много по-добри от предишните. Предния албум, мисля, че го изтрих аз, по погрешка, поне така беше, доколкото си спомням. Но ти си намерил темата, къде е, а пък аз все я търсих и все не можах да я видя, а тя била в "Актуално". За да не се загуби, ще я преместя в "Тенгрианство и Саракт".
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 16.10.2009, 19:34
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Аз викам по този повод да забодем статията на Цаньо Антонов , заедно с подбрани извадки от Анчо Калоянов и снимките в Материали.
-----------------------------------------------------------------------------------
Идеята не е лоша, трябва, обаче нещата да се компилират в една студия.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 16.10.2009, 21:36
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Българският и първият ковчег на Завета. Така съм нарекъл заглавието на тази тема, защото в световната история битува мнението, че само един народ, титулувал себе си "богобоизбран" има Ковчег на Завета и Господ само него е удостоил с тази чест да го води. Никой не си е задал въпроса, след напускането на Балканския полуостров, какво е водило Българите през континентите на света, като се има впредвид, че "скиталчеството" на Българите е далеч по-трудно и далеч по-обширно, от това на юдеите, които трябва да бъдат заведени от точка А към точка Б, при това с един 40 годишен период на въртене като стадо изоглави овци в пустинята.
За разлика от юдейския ковчег на Завета, в който са съхранени каменните скрижали на десетте им божии заповеди, златна стомна с манна, с която са хранени в прехода им през пустинята и аароновия свещенически жезъл, в нашия, не се знае какво е имало. Но се вижда едно: разликата между двата е очеизвадна. Защото в юдейския се пазят скрижалите на тяхното нравствено-етично възпитание като народ. Това са десетте им божи заповеди и нека не се чудим, че когато те се създават, те не са предназначени за цялото човечество, те са предназначени за тях и всички са под формата на запрещение, което говори за духовното равнище на този народ, което, за съжаление днес, чрез глобализма се превърна и в равнище за цялото човечество.
В това отношение нашият е съвсем различен. Той говори сам за себе си, още преди да си отворил капака му - целият е увенчан със сцени, в които са кодирани взаимовплетени като две змии историята на духовно-нравствената еволюция на нашия народ и човечеството. Историята на тази еволюция е кодирана в съответните сцени, обособени и разделени условно на епохи чрез съответните арки. Това нещо няма да видим в юдейския, защото той няма тази функция, той има функцията духовно да образова и нравствено да възпита юдеите. Затова съм склонен да допусна, че така нареченият "Сандък от Терачина" е първият Ковчег на Завета, който човечеството познава, поради универсалността на идеите, които сам по себе си носи, поради това, че е въплъщение на една Вяра, която е изначалния човешки монотеизъм - Тенгрианството.
Този Ковчег вероятно е водил Българите по всички точки на земното кълбо, т.е. той ни е водил през душата на човечеството и това е било кодирано вероятно във всяка една от неговите сцени.
Разбира се, този Ковчег има своите прототипи, преди тръгването ни оттук, но за тях ще говорим после.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 16.10.2009, 21:56
Quote Post












Снимките са обработени много добре. Отпечатах ги с хубав принтер и се виждат идеално. На тях се забелязват и доста подробности. Като това, че Брадатият, който се бори с барса е с чембас. Ножът е леко изкривен, което дава основание да смятам, че е влашки нож (влъха ножа). Грифонът също си има точното име - барадж.
В началото на годината бях в Терачина и специално се отбих в църквата, където през 9 век е бил завлечен Кивота. Няма и след от него, а и в началото на темата е записано, че последно е мярнат, захвърлен в някаква сграда на пл. Виктория в Рим. Подочу се, че вече е преместен в секретния архив на Ватикана, откакто отркито се заговори отново за старата Вяра и Саракта сред българите. С две думи, както Седмолъчицата - потънал е в дън земя и за съжаление тези снимки, публикувани от сп. Отечество си остават най-добрите с които разполагаме. Точно както и с публикуваните снимки на Розетата. Излишно е да споменавам, че тези два атрибута са със сакрално значение за Българското Гумно. Когато си възстановим Саракта, копие или не, ще си изискаме Кивота от Ватикана. Все пак им е предаден след държавна измяна и си принадлежи на България. И без това йезуитите нямат особена полза от него там, дори да използват българи. Още папа Николай се е убедил в това, иначе нямаше да го зафичи в Терачина.
Top
anti666
Публикувано на: 20.10.2009, 10:53
Quote Post












QUOTE
Защото в юдейския се пазят скрижалите на тяхното нравствено-етично възпитание като народ. Това са десетте им божи заповеди и нека не се чудим, че когато те се създават, те не са предназначени за цялото човечество, те са предназначени за тях и всички са под формата на запрещение


Няма как да ги пазят, защото Моше като слязъл от планината със плочките и видял какви са ги надробили племето му, ги е треснал в земята та ги е потрошил. Най-много да са съхранени парчетата им. А и самия техен кивот още Йехоаким преди вавилонците да сринат първия храм на Соломон го предава обратно на фараона. Оттогава е в неизвестност като нашия. И те си ги имат подобни проблеми, че без него зидарите не могат да построят третия храм и да вкарат Антихриста там.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.10.2009, 15:25
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



И без това йезуитите нямат особена полза от него там, дори да използват българи. Още папа Николай се е убедил в това, иначе нямаше да го зафичи в Терачина.
----------------------------------------------------------------------------------

Не, те имат полза, затова никога няма да ни го върнат, дори да е копие. Папската интитуция, взема, тя никога не дава. Просто така, ще ни държи в зависимост, за да ходим на поклонение в Рим, както сега ходят делегациите ни за 24 май. Това една много тънка политика, политиката, която изкуствено поддържа Ватикана, като някакъв духовен център.
PMEmail Poster
Top
Сакар
Публикувано на: 26.11.2010, 20:56
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



Както често става, Господ помага на търсещите и най-сетне вече можем да се поздравим с първите качествени снимки на всичките сцени от Сандъка от Терачина.

Снимките са разделени на три групи- от фронталната, дясната и лявата страни на Сандъка (явно отзад дърворезби няма). Публикувани са в книгата на Никола Мавродинов “Le trèsor protobulgare de Nagyszentmiklòs”. Acta Hungarica 29. Budapest, 1943. Неслучайно авторът свързва Терачина със знаменитото старобългарско съкровище от Наг сент Миклош- няколко от митологичните фигури (лъвовете с човешка глава, грифоните, рогатият мъж и др.) и сцени са напълно идентични. Нещо повече, фигури и сцени от Терачина могат да бъдат видени и по 'тракийските' съкровища. Особено характерен е 'тракийският' конник (без никакво съмнение Крали Марко от народното творчество), убиващ змей на една и лъв на друга сцена. А какво да кажем за сцените в 'зверинен' стил с орли и хищници, нападащи други животни, така характерни за българското древно изкуство, наричано от историците тракийско или скитско в зависимост от мястото, където са намирани артефактите? По сцените се виждат и Жар-птици, а конникът със седло, орнаментирано с мотива 'вървилник' ни препраща директно към праисторията и показва изключителната устойчивост и консерватизъм на българската култура през хилядолетията.
PM
Top
Сакар
Публикувано на: 26.11.2010, 20:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



PM
Top
Сакар
Публикувано на: 27.11.2010, 20:55
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



PM
Top
Сакар
Публикувано на: 27.11.2010, 21:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



PM
Top

Topic OptionsСтраници: (6) « първа ... 3 4 [5] 6  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020