www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Антон Дончев


Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Антон Дончев, едно интервю на академика
blag009
Публикувано на: 2.10.2005, 20:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



В Медиапоол прочетох едно интервю на академик Андон Дончев,на времето една от книгите които ме караша да се гордея че съм БЪЛГАРИН бе "Време разделно"
-""Писателят акад. Антон Дончев: “Етническият мир у нас се крепи само върху толерантността на българина”

Златина ДИМИТРОВА
С тържество във В. Търново по повод 75-годишнината на акад. Антон Дончев започнаха Националните културни празници “Албена-2005” т.г. Авторът на знаменития роман “Време разделно”, преведен на 28 езика в тираж над 3 млн. екземпляра, продължава да носи удивително скромно товара на славата. Най-издаваната книга в българската литература след “Под игото” е написана само за месец и половина. Още с излизането є през 1964 г. тя превръща автора си в класик. За триумфа на “Време разделно” у нас и по света допринася и успехът на едноименния филм на режисьора Людмил Стайков. В момента писателят, който е почетен гражданин на старата столица, продължава работата си върху книга за Кракра Пернишки. Той e любимият му болярин още от “Сказание за Самуил”, отблъснал на два пъти византийските войски начело с Василий II.

­ Акад. Дончев, наистина ли мишчицата изяде книжчицата?
­ Опитват се да извинят тежкото положение на нашата книга с това, че съвременният човек много се занимава с компютри. Това може би е малко вярно за България, но не и за света. Доказано е, че компютрите не особено пречат на книгите и книгите продължават да бъдат един от важните фактори в духовния свят на съвременните народи.
­ Разделно ли е времето днес?
­ Ако трябва да сме откровени, всички времена са били разделни, но нашето време и за България най-вече е малко по-разделно, отколкото би ни се искало и би трябвало. Извършва се разслоение на народа ни ­ от материална гледна точка се разширява пропастта между бедни и богати, а от духовна наблюдаваме отчуждаване на все повече хора от българската култура и език, от присъствието ни в обществения живот. Имам лошото предчувствие, че ние ще платим много скъпа цена за това в бъдеще.
­ Щеше ли да се получи писателят Антон Дончев, ако не бяхте израсли във В. Търново?
­ Да, категорично мога да кажа, че щеше да се промени тематиката, върху която пиша. Моето обръщане към българската история е предизвикано от присъствието на Търново и неговата история. Спомням си го как стана. Даже сградата на това училище (Хуманитарна гимназия, където правим интервюто), където съм учил, играе огромна роля. Ние бягахме от училище, не индивидуално, а целият клас, понеже много трудно могат да накажат всички заедно. Бягахме на хълма Царевец. Час-два и се връщахме отново в сградата. Тогава Царевец не представляваше това, което е сега, защото нямаше нищо възстановено. Имаше развалини и разпръснати камънаци. Най-странното беше, че като удариш земята, кънтеше на кухо, все едно че чукаш по капака на ковчег.
Много, много пъти съм лежал по гръб върху тревата с книжките до мен и загледан в небето как минават облаците. Тогава се питах за миналото на този хълм, какви са били хората, които са го населявали, и войниците, които са седели по тези крепостни зъбери.
Този интерес в началото и желанието да разбера всъщност беше търсене за самия мен. Може би след 5­6 г. това търсене се превърна във вътрешна увереност да разкажа това, което съм научил. Защото да решиш да разкажеш на хората нещо, което знаеш, не е никак лесна работа. Това значи да се намесиш в живота им със забраната да четат други книги, а само моите. Тази вътрешна увереност, че това, което им казвам, наистина е важно, много трудно идваше при мен.
­ Как гледате на непрекъснатите прояви на национализъм през последните месеци? Има ли опасност тази крехка нишка на мира и разбирателството между различните етноси у нас да се скъса?
­ Първо, не знам на кого е ясно какво представлява българският етнически модел, за който толкова се говори. Отношенията между етническите българи и хората от другите малцинства в България имат изключително дълга, дори хилядолетна история. Това, което се случваше и се случва в момента в България, е резултат от духовното развитие на нашия народ. На това аз съм присъствал в продължение на десетилетия. Никой няма право да влияе върху етническия мир. Не са верни и изявленията на някои политици, че те влияят в тази посока. Ясно е само едно, че етническият мир се крепи изключително на толерантността на българина към всички малцинства, които са го населявали и са живели на една и съща земя ­ майка. А тя е майка на всички свои синове и дъщери.
Това, което се случва в последните месеци, е в резултат на пълното занемаряване и затваряне на очите пред това, което се случва между етносите в България. Първото доказателство за това е, че властта не знае, по-рано мислех, че тя не иска да каже, но тя наистина не знае какви и колко етноси има в България. В момента нашата статистика не може да каже колко етнически българи, роми, турци има. Иначе знаят колко са арменците, руснаците и евреите.
­ Кой от етносите у нас се развива?
­ Тази част от нацията, която в момента се движи и развива, са ромите. Те практически захранват и етническите българи, и етническите турци. Цифрите за присъствието на ромите в България, които се обявяват, са абсолютно неверни. Аз се страхувам, че има известно желание от страна на властващите да скрият точния брой на ромите, за да не се ужаси Европа. Но аз съм чел европейските статистики, които слагат 3­4 пъти повече роми в България, отколкото се посочват в нашите официални документи. Най-интересното е, че в тези съобщения се говори за сблъсъци между роми и етнически българи, а всъщност по документи това са конфликти на българи с българи. Нищо че са роми, но те се водят българи по документи и имат български имена. Всички вестници пишат роми, ромски младежи, но това са хора с българска самоличност, които при преброяването са се определили като българи. В същото време около 300 000 роми се обявяват за турци. Има десетки случаи, когато вие отидете при тях, а те отказват да се нарекат роми. Наши големи социолози казват, че когато ромите отидат при своите турчеещи се събратя и им кажат: “Вижте, вие сте роми” ­ това било отродителен процес. Всъщност трябва да си зададем въпросите коректно и да си отговорим коректно, защото 10-годишната програма за интегриране на ромите теоретично се провежда за 370­400 000 души, а всъщност става дума за 1,2 млн. души.
Не може 35 000 ромски деца да бъдат родени от малцинство с 400 000 души население, защото това прави раждаемост 10 %. Такъв прираст и при ромите няма. При положение че раждаемостта на ромското население е 2,5 на сто, за да се родят всичките тези ромчета, тези хора трябва да са 1,2 млн. души. Българският народ трябва да се обърне с лице към факта, че 90­95 % от децата в цели окръзи на България, които влязоха т.г. в първи клас, са от ромски семейства, и на тези деца ние трябва да дадем образование, да ги научим на български и да ги накараме по някакъв начин да прекрачат в българското общество.
­ Въпреки Вашите 75 г. продължавате да пътувате с издателство “Захари Стоянов” за представянето на различни книги и срещи с читатели. Защо го правите?
­ Живеем във време, което има огромна нужда от всяко усилие в духовното пространство. След 15­20 г. хората, на които нацията временно е дала управлението, започват да разбират, че без да се оправи духовната атмосфера, няма надежда за другото. Един град се вдига заради повишения серен двуокис, а насилието, което залива екраните и вестниците, хората като че ли не го забелязват. Те не си дават сметка, че пораженията върху психиката, която определя живота на хората, са много по-страшни от повишението на серния двуокис. Дано това наистина е зората, разтърсването на главата на една нация, която нека да не е по-добра от другите, но е създала и продължава да създава невероятни духовни богатства. Помнете, че се извършва смяна на демографската база на българския народ. Трябва да дадем в ръцете на всички подрастващи българския буквар, българската книга и съзнанието, че са българи. Да ги накараме да повярват, че не сме по-зле от другите, и да успеят да почувстват силата и красотата от това, че са българи. Когато ние сме тръгнали по своя исторически път, е имало 10­15 народа по-силни и по-големи от нашия. Преди 1500 г. историята е извикала в Европа десетина народа и накрая излязъл най-малкият син ­ Аспарух с прабългарите, който намерил да се посади на най-ветровитото място в Европа.
Преди 1000 г. цар Иван Владислав е издълбал каменна плоча с 13 реда надпис, където на няколко пъти подчертава, че е българин. И това, когато на Европа не є е идвало на ума да говори за националности. Важното е, че вие, ако видите тази плоча, ще прочетете всичко написано, защото е със същите букви, с които пишем днес.
За 1000 г. този народ е пренесъл своето слово, като 700 от тях са били в робство. Изключително трудно е да си представите какво е това, как е станало. Бил съм пълен с песимизъм и отчаяние, но като си спомня тези неща, изправям глава.
­ Защо въпреки силата на духа, която притежаваме ние, българите, винаги не ни върви?
­ Винаги, като съм се докосвал до народопсихология и гени, съм се чувствал неудобно, защото имах чувството, че има елемент на расизъм. В последно време се уверявам, че съществуват национални гени, и ви уверявам, че нашият народ има прекрасни гени.
Ние сме синтез от цивилизации, нации, култури. Неслучайно имаме едни от най-хубавите жени в света, големи писатели и художници, музиканти. Историята доказва, че при смесването нещата не се губят, а обратно. Преди 1000 г. в България са влезли 800 000 души печенеги и узи, при положение че е имало 1 млн. славяни, прабългари и траки. В момента някой в България да твърди, че е печенег? И те са имали качества, но ние сме ги направили българи, защото сме били по-силни и сме имали дух и култура. Атанас Далчев е казал, че българският народ има едно голямо качество, което може един ден да го погуби ­ национален егоизъм. И което е най-страшното, в България това се смята за добродетел."
Интересно Вие кво мислите за статията.



--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Mistique
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Ей това много не ми харесва:

QUOTE
Тази част от нацията, която в момента се движи и развива, са ромите. Те практически захранват и етническите българи, и етническите турци. Цифрите за присъствието на ромите в България, които се обявяват, са абсолютно неверни. Аз се страхувам, че има известно желание от страна на властващите да скрият точния брой на ромите, за да не се ужаси Европа. Но аз съм чел европейските статистики, които слагат 3­4 пъти повече роми в България, отколкото се посочват в нашите официални документи. Най-интересното е, че в тези съобщения се говори за сблъсъци между роми и етнически българи, а всъщност по документи това са конфликти на българи с българи. Нищо че са роми, но те се водят българи по документи и имат български имена. Всички вестници пишат роми, ромски младежи, но това са хора с българска самоличност, които при преброяването са се определили като българи. В същото време около 300 000 роми се обявяват за турци. Има десетки случаи, когато вие отидете при тях, а те отказват да се нарекат роми. Наши големи социолози казват, че когато ромите отидат при своите турчеещи се събратя и им кажат: “Вижте, вие сте роми” ­ това било отродителен процес. Всъщност трябва да си зададем въпросите коректно и да си отговорим коректно, защото 10-годишната програма за интегриране на ромите теоретично се провежда за 370­400 000 души, а всъщност става дума за 1,2 млн. души.
Не може 35 000 ромски деца да бъдат родени от малцинство с 400 000 души население, защото това прави раждаемост 10 %. Такъв прираст и при ромите няма. При положение че раждаемостта на ромското население е 2,5 на сто, за да се родят всичките тези ромчета, тези хора трябва да са 1,2 млн. души. Българският народ трябва да се обърне с лице към факта, че 90­95 % от децата в цели окръзи на България, които влязоха т.г. в първи клас, са от ромски семейства, и на тези деца ние трябва да дадем образование, да ги научим на български и да ги накараме по някакъв начин да прекрачат в българското общество.


Първо математиката:

4.7% роми от 7,450,349 = 350,167 роми.
34 пъто повече роми са 34 х 350,167 = 11,905,658 роми в България.
Или Дончев / жирналиста не са наред или ние тайно ги правим на сапун....

Второ - идеите да ги учим на български и да ги правим българи или да ги жалим, че се правят на българи! Ако нещо ме радва, че ще влезем в европейската общност то е факта, че ще имаме "право" като англичаните например да си затворим циганите в "пътнически" лагери и да им следим с полиция движенията....например не повече от 1/2 час спирки на обществени места.....

Трето - ако това е исказване на Дончев?....нещо не се връзва или той с годините е "омекнал" за да ни кара да си подписваме смъртния акт.....
PMEmail Poster
Top
blag009
Публикувано на: 3.10.2005, 13:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Мистик помисли академика говори за 370 милиона и 400 хиляди тоест ,ЯВНО визира в случая Европа. Така че цифрата за 12 милиона роми е близо до цифрата за цяла Европа.
Относно второто ти възражение ЯВНО не си схванал мисълта на академика.Той дава пример за 800 хиляди печенеги и узо и за 1 милион българи и славяни,не виждам къде е противоречието.В интерес на истината на едно място четох че днешните шопи в софийско, са преки наследници на печенегите.Как мислиш Мистик през България да минат над 136 племена и народи и ние да сме си останали ЧИСТА НАЦИЯ,КВА Е ТАЯ "МИСТИКА" НЕ ЗНАМ?Явно такава ни е ОРИСИЯТА и тия да ги ПРЕТОПИМЕ.НО ЗА ТОВА ВО ИСТИНА ТРЯБВА АЗЕ,ВЕГИ И Т.Н. БУКВИЧКИ ,ТАМ Е "МИСТИКАТА" НА ПРЕТОПЯВАНЕТО smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif .Трето покажи ми ЕДИНО СЕМЕЙСТВО В КОЕТО И ДВАМАТА СА СЪС ВИСШЕ ОБРАЗУВАНИЕ И ДА ИМАТ 10-12 ДЕЦА?????Така ,че вместо на сапун, да ги правиме ВИСШИСТИ И ШАПКА НА ТОЯГА smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif .Дори шъ ВЪЗВЪРНАТ РЕНЕСАНСА НА ОПЕРИТЕ И ОПЕРЕТИТЕ ,ДА НЕ ГОВОРЯ ЗА ДРУГИТЕ КЛАСИЧЕСКИ ЖАНДРОВЕ В 7/8 НЕРАЗДЕЛЕН ТАКТ,РИТЪМ СЪРАЗМЕРИМ САМО С ВСЕЛЕНАТА ПО СВОЯТА НЕОБЯТНОСТ!Защо мислиш че Бах има само едно произведение в този такт, и е казал че това е МУЗИКА ЗА БОГОВЕТЕ,а ние СМЕ СЕ РОДИЛИ И УМИРАМЕ С НЕГО??????Така ,че за мен специално пътя е ясен-АЗЪТ И 7/8 ТАКТ!Другото е от лукавия???????Помисли РОМИТЕ СА ПОСЛЕДНОТО СКИТНИЧЕСКО ПЛЕМЕ КОЕТО ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ВЛЕЗНАЛО В "РЕЛСИТЕ" НА ЦИВИЛИЗАЦИЯТА?????А не по зле от мен "МИСТИК" знаеш че всеки човек е роден с някаква МИСИЯ ,пак за ПЛЕМЕНА да не говориме!На този свят няма СЛУЧАЙНИ неща.


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Mistique
Публикувано на: 3.10.2005, 16:22
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Академика казва 370-400 000 души, ама липсва чертичката. Направи си труда да прочетеш цялото - после се цитират 400 000.

И недей да сравняваш интегрирането не печенегите и другите с това на циганите - печенегите доброволно са се самоопределили като българи.

Ако на теб ти харесва циганската музика и култура - добре, но на мен не и не ми казавай, че няма нищо случайно в този свят и всичко е предначертано , защото има и по-велики народи, които са изчезнали завинаги от лицето на Земята превзети от "интересни" племент, които не влизат в релсите на ТЯХНАТА цивилизация.

И между другото - неравномерните тактове като 7/8 са ЧИСТО БЪЛГАРСКИ - не цигански. Поразтърси се насам натам и ще видиш, че това е уникално в музиката. Много чужди музиканти твърдят, че това е невъзможно.

В този сайт един англичанин лекува болни хора с български хора и също обяснява защо българските неравномерни ритми са лечебни: Пол
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Публикувано на: 3.10.2005, 16:43
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Из "Безпощадно": "Българоубийствената тактика е разработена от юдейския идеолог Мартин Кауфман и е финансирана главно от унгарския евреин Дьорд Шорош, познат повече като Джордж Сорос. Затова не можем да разглеждаме еврейския проблем откъснато от циганския."
Не успях да намеря още един цитат на статия, публикувана през 1991 година. Жалко, че трябваше да минат толкова много години, за да стане ясно, че събитията са предварително планирани и този план никак не е в наша полза.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 3.10.2005, 17:06
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Намерих, което търсех: http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...stup&pos=0&cat=
Ще можете сами да се убедите от кого и от кога е планирано. А също от колко време пиша, без някой да ме чуе.


--------------------
PM
Top
Севар
Публикувано на: 3.10.2005, 18:14
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Недим Генджев твърди, че още 89-та циганите са били около 1.2 милиона. Опира се на някакво преброяване на партията, което било засекретено, но той имал достъп. Да се говори, че са по-малко от милион е направо не лъжа, ами цяло престъпление срещу България!
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Eлтимир
Публикувано на: 3.10.2005, 18:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Полковникът от ДС Генджев пропуска да каже друго. колко от тези цигани са местни, български и колко са пришълци от съседни и не толкова съседни държави. Никой досега не говори за заселването на цигани в България, започнало през 50-те години на ХХ век. сигурно за да могат комунистите да продължават да се пишат националисти, когато това им е изгодно. Впрочем нека да припомня, че самият Тодор Живков беше влашки циганин.


--------------------
PM
Top
blag009
Публикувано на: 3.10.2005, 20:29
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Мистик ,извинявай чадо но съм свикнал ТОЧ В ТОЧ да водя спора и така твоето в кавички"" ,моят отговор започва с --
""Академика казва 370-400 000 души, ама липсва чертичката. Направи си труда да прочетеш цялото - после се цитират 400 000.""
--Да се разбереме ЕЛЕМЕНТАРНО ,че 10 % приръст НЯМА НИКЪДЕ.Тия 35 хиляди бебета всяка година са от близо 1 200 000 роми!Нещо неясно?говори също и за цифри там 370 милиона случайно България да има това население?Говори за 12 милиона роми ,да смятаме ли че това се отнася за ЦЯЛА ЕВРОПА?Така ,че със статискика и игра на цифри си е губене на време.
""И недей да сравняваш интегрирането не печенегите и другите с това на циганите - печенегите доброволно са се самоопределили като българи.""
--Това го казваш сега, ЗАЩОТО не си бил свидетел за ОНОВА ВРЕМЕ?Все пак това което казва академика е вярно КОЛКОТО И ДА НЕ НИ ИЗНАСЯ??????Доколкото си спомням за образа на печенеги те са НИСКИ МУРГАВИ И С ЕДИН КИЧУР НА ГЛАВАТА,КРИВОКРАКИ И "ЛЕКО"ЛЮТИ ОТ КОНЕТЕ НА СА СЛИЗАЛИ?
""Ако на теб ти харесва циганската музика и култура - добре, но на мен не""
--Защо ми слагаш думи които не съм писал ,покажи къде съм казал че чалгата ми хареса???????"Ако смяташ че м/у чалгата и 7/8 неразделен такт са едно и също ЯВНО БЪРКАШ НЕЩАТА ТОТАЛНО"(Това последното във кавичките е ДЕМОНСТРАЦИЯ какъв извод си вадя от твоето заяждане за нещо което не съм казал ,но аз все пак точно те ЦИТИРАМ,така че МИСТИК зарежи пистата за "ама"на теб.."чалгата"харесва" и т.н.Колкото до ЦИГАНСКАТА КУЛТУРА- защо не, имат ХУБАВИ ИЗПЪЛНЕНИЯ,АКО ИСКАШ в медиапоол има един защитник на тяхната кауза и с удоволствие ще те запознае с ЦИГАНСКАТА КУЛТУРА ПОД ФОРМАТА НА ПРИКАЗКИ,ПРИЧТИ И ЦИГАНСКИ РОМАНСИ????Само ми кажи и проблем няма.В интерес на истината и из тяхните сайтове се ровех ,ако искаш мога да ти дам адреси пък и в ГУГЛОТО като поискаш шъ те затрупа с информация!Ако смяташ ,че е предателство да четеш за ИСТОРИЯТА И КУЛТУРАТА НА РОМИТЕ ДОКОЛКОТО Я ИМЕ Е ПРЕДАТЕЛСТВО,авно се движиме в различни писти относно КОЙ-КВО Е ?
""и не ми казавай, че няма нищо случайно в този свят и всичко е предначертано ,"
--Едва ли Мистик двамата с теб ШЪ РАЗГАДАЕМЕ ПЪТИЩАТА БОЖИИ????
""защото има и по-велики народи, които са изчезнали завинаги от лицето на Земята превзети от "интересни" племент, които не влизат в релсите на ТЯХНАТА цивилизация.""
--Тука май опира ме до ВТОРИЯ ПРИНЦИП на термо динамиката ,ако не се лъжа е нещо от рода "ВСЯКА ЕДНА СИСТЕМА СЕ СТРЕМИ ДО ПРЕМИНАВА ОТ СЛОЖНА ,КЪМ ПО-ПРОСТА СИСТЕМА"!!!!!! И ТУК ВЕЧЕ ВСИЧКО Е ФИЛОСОФИЯ И БОЖИЯ НАМЕСА -как от чехълче според Дарвин се стига до ЧУВЕКА?Така,че не виждам ПРИМЕРНО КУЛТУРАТА НА АТИЛА ,ДА Е НА ПО НИСКО СТЪПАЛО ОТ ТАЗИ НА РИМЛЯНИТЕ????Колкото да кажем примерно превземането на Египет от АРАБИТЕ ,да показва по-ниското стъпало на АРАБИТЕ при положение че и в момента броиш и смяташ с АРАБСКИ ЧИСЛА??????
""И между другото - неравномерните тактове като 7/8 са ЧИСТО БЪЛГАРСКИ - не цигански. Поразтърси се насам натам и ще видиш, че това е уникално в музиката. Много чужди музиканти твърдят, че това е невъзможно."
-- smil3dbd4dbc14f3f.gif ПАК ЛИ МИ СЛАГАШ ДУМИ КОИТО НЕ СЪМ ПИСАЛ???????Тъпо е МИСТИК ,да водиш спор със ДУМИ КОИТО ТИ САМИЯТ СИ ГИ СЪЧИНЯВАШ И ИСКАШ ДО ТЕ ОПРОВЕРГАВАМ ,ЗА ПОСЛЕДНО ти казвам ,ЧЕ С 7/8 ТАКТ И БУКВИЧКИТЕ КАТО "А","Б","В" и т.н. и като направиме 80% ОТ РОМИТЕ СЪС ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ ШЪ ОВЛАДЕЕМЕ ТЕХНИЯТ ДЕМОГРАФСКИ БУМ?!?! Нещо да не ти е ясно МИСТИК,паказвам ти ЕДИН примерен път как да се реши ВЪПРОСА ,предложи и ТИ НЕЩО?ЕЕЕЕЕЕЕЕ,според теб БАХ слаб композитор ли е или НЕ?????? И защо от близо ХИЛЯДА произведения е написал само едно м 7/8 такт,МИСЛИШ ЛИ НЕ Е ЗНАЕЛ ЗА ТАЗИ ВЪЗМОЖНОСТ КАТО 7/8 ТАКТ????
""В този сайт един англичанин лекува болни хора с български хора и също обяснява защо българските неравномерни ритми са лечебни: Пол""
--ВИДЯ ЛИ ЧУВЕКА ЛЕКУВА ХОРА И ОБЯСНЯВА ЗАЩО Е ТЪЙ,А ТИ МИ КАЕШ ЧЕ НЕМОЕМЕ ДА СЕ ИЗЛЕКУВАМЕ ОТ СЕГАШНОТО ПОЛОЖЕНИЕ. И тя ква става ОН ВЕРВА НА БЛАЖЕ -ТИ НЕ??????Къде ти е при това положение логиката ти не знам??? Но МИСТИК не му се ядосвай-всеки бърка ОСОБЕНО Я БЛАЖЕ, И ТО КОГАТО САМ ПРАВ smil4334a79125a1c.gif smil4334a79125a1c.gif smil4334a79125a1c.gif


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
blag009
Публикувано на: 3.10.2005, 20:55
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Елтимир привет и един ВЪПРОС ,за трети път чета :"Никой досега не говори за заселването на цигани в България, започнало през 50-те години на ХХ век."Ако наистина знаеш НЕЩО ПУСНИ ГО ТУК,ИНАЧЕ САМО ДУМИ БЕЗ ДОРИ И НЯКАКВО ОБЯСНЕНИЕ ПРОСТО НЕ ЛОВИ "ДЕКИШ"?Все пак роден съм през 1950 год. бил съм по детските домове от както се помня, и да ти кажа НИКАДЕ не е имал прилив на РОМИ ПРИ НАС?????Дори отношението е било да кажа в Роман на 80 деца са се падали НАЙ-МНОГО 5-6 РОМЧЕТА. не знам дали някой го дразни че избягвам думата "циганин" в Медиапоол обещах ,че в границите на възможното шъ избягвам думата ЦИГАНИН и нейните производни щом СМЯТАТ ,ЧЕ С ТЯХ ПРОЯВЯВАМ РАСИЗЪМ.Съответно се изсмях и им казах ,че за мен думата РОМ Е ПРОЯВА НА ПРЕФИНЕН ИЗРАЗ НА РАСИЗЪМ.Затова когато кажа циганин е проява на симпатия от моя страна, докато думата РОМ си е това което 80% от българите влагат в думата ЦИГАНИН И ЦИГАНСКА РАБОТА.Колкото до Мартин Кауфман - композитора ли имаш в предвид?Колкото до влашките цигани не забравай че близо 700 год. ВЛАШКО Е БИЛА ОБЛАСТ НА БЪЛГАРИЯ,до края на ХІХ век.българският е бил официален език и в момента църковните служби е на църковен български език???Така,че ТОЙ бай Тошо ако не друго СИ Е БАШ БРАТЧЕД НА БЪЛГАРИТЕ smil3dbd4dbc14f3f.gif ХА-ХА-ХА


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Mistique
Публикувано на: 3.10.2005, 23:49
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Благ009 не се заяждам с теб - сигурно не съм разбрала доводите ти....и понеже не съм либерал или демо-крат на малцинствата...ми кипна....
PMEmail Poster
Top
blag009
Публикувано на: 4.10.2005, 13:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Мистик не съм се засегнал изобщо.Извинена си, но не ДАВАШ отговор КВО ДА СЕ ПРАВИ???????Все пак Антон Дончев дава едно свое виждане на нещата и ЕДНА пътечка за изход от нея????Без да съм академик, на мен от край време ми е ясно изхода,КОЙТО ПОКАЗВАМ?????Но когато това се казва от ЕДИН мъдар старец като писателя Антон Дончев(дано не ми се разсърди),а ПРИЧТИТЕ И БИБЛЕЙСКИТЕ РАЗКАЗИ се крепят на преразказа на СТАРИ МЪДРЕЦИ,УВИ МЛАД Е САМО СИН БОЖИЙ ИЛИ БОГ, НО НЕ И ЧУВЕК -все пак това згрява моята 55 годишна млада душа smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif Ха smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Mistique
Публикувано на: 4.10.2005, 21:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Виж какво Благ - от моите скитосвания по света установих няколко неща:

- Исляма и не-ислямските общества НИКОГА няма да се интегрират с нашето и са ни посмъртни врагове.

- Расата от която произлизат циганите - индийци и пакистанци никога няма да се интегрира (и което е по-лошо - ни мразят и мечтаят за унищожението ни).

- Черните се интегрират, но трябва постоянна дисциплина и почти военен режим за тях за да ги извадиш от вековния им мързел и привички.

- Евреите се чувстват богоизбрани и ще продължават да служат на техните си доктрини ако не ги очовечим. Добре поне, че те са умни - познавам доста които са се осъзнали, но познавам и доста, на които само влат и пари са им в главите.

- Остана - жълатата раси - китайци, японци и прочие - те са се интегрирали отдавна с нас - няма какво да се коментира за тях. ( Ако имаме съюзници, то те ще са от техните среди.)

Аз виждам нашето бъдеще точно така както си беше и досега - сегрегирани три основни групи - българи, цигани и мюсюлмани, които просто живеят на една територия.

Държа нашия език и култура да не се прехвърля на цигани и турци - първо защото е грехота да хвърляш диаманти на прасета и второ - за да може чуждениците да ни различават все пак и да не ни бъркат с тях.
PMEmail Poster
Top
Mistique
Публикувано на: 4.10.2005, 21:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



QUOTE
- Исляма и не-ислямските общества НИКОГА няма да се интегрират с нашето и са ни посмъртни врагове.


Корекция - исках да кажа Исляма и ислямските общества......
PMEmail Poster
Top
blag009
Публикувано на: 4.10.2005, 22:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Мдааааа Мистик в правото си да мислиш така.Макар ,че в живота има ЕДНО желязно правило "Никога не казвай НИКОГА"??????От която и да е гледна точка ако докажеш че има разлика м/у теб и даден ИСЛЯМИСТ готов съм 100% да се съглася с теб????Мършата и при тях и при нас е ЕДНА И СЪЩА?????Шъ ти дам един прост пример-Талибаните в Афганистан бяха довели производството и разпространението на хероина до НУЛА КИЛОГРАМА?????Което доведе до туй, една ХРИСТИЯНСКА ДЪРЖАВА като САЩ да я нападнат и ДРОГАТА да си върви по своя път да ТРОВИ ХРИСТИЯНИТЕ???????Да не говориме че ДЕТСКАТА СЪЛЗА е еднакво скъпа на МАЙКАТА както на БЪЛГАРЧЕТО ,ТАКА И НА СОПОЛИВОТО РОМЧЕ? И така нататък и т.н.Просто като раса ЧОВЕЧЕСТВОТО Е ЕДНО И СЪЩО?????Колкото до ИСЛЯМА дал ли си труда да прочетеш Корана.Аз,в интерес на истината и хвърлих едно око ,за МЕН си е като библията не я разбирам????
Колкото до ромите ,амче поне трябва по някакъв начин да се намали техният демографски бум ???Иначе като останеме малцинство ква е разликата къде шъ ИДЕ БЪЛГАРСКАТА КУЛТУРА????Като индианците в РЕЗЕРВАТИ ,както е в ЩАТИТЕ???Пък и едно мое наблюдение в Х.Димитър в София ,амче в последните 3-4 год. има БУМ НА РАЖДАНЕ НА БЪЛГАРСКИ БЕБЕТА, в смисъл вече е резоно да виждаш млади майки с минимум две деца и тук таме с по три?????Така,че "БЪЛГАРСКОТО" котило все още РАБОТИ ПРИ НАС-НЕ МУ СЕ БОЙ!!!То не мое като теб да се ИЗНЕСАТ 800 000 млади хора от страната и да няма срив ЗА БЪЛГАРЧЕТА????Не те укорявам,далеч съм от таз мисъл-ТО И НИЕ ШЪ ПОБЪЛГАРЯВАМЕ ТОЗИ СВЯТ smil3dbd4dbc14f3f.gif .тАКА ЧЕ ЗА МЕН ТОВА КОЕТО КАЗВА АКАДЕМИКА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ГЕНИИ Е ПРАВ,СТОИШ МИРНО И СЕ ПОКЛАНЯШ ПРЕД НЕГО -ТОЙ СИ ЗНАЕ РАБОТАТА??????Били сме къде - къде и по зле и пак сме оцелявали.За мен ГУЛЕМИЯТ въпрос е ПРАВ ли е ЗИЕЗИ че ТУК е родината на ПРАБЪЛГАРИТЕ???????
Малко черен хумор -ТОЕСТ ПРЕДИ ВРЕМЕ СМЕ НАСМЕЛИ ЖЪЛТИТЕ НА ИЗТОК И ПОСЛЕ СМЕ ПОДГОНИЛИ ИНДО-ЕВРОПЕЙЦИТЕ ОБРАТНО НА ЗАПАД КЪМ ЕВРОПАТА smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020