www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Антон Дончев


Страници: (4) 1 2 [3] 4  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Антон Дончев, едно интервю на академика
Севар
Публикувано на: 8.10.2005, 18:28
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



QUOTE (Mistique @ Oct 8 2005, 05:55 PM)
И така Благо - АЗ ДЪРЖА ДА СЕ ПРАВИ РАЗЛИКА МЕЖДУ БЪЛГАРИ, ЦИГАНИ (РОМИ) И ТУРЦИ В ТАЯ СТРАНА. Държа всички да знаят, че има различни етнически групи в България и държа всички да знаят коя група какви качества и ценности притежава.....

Ето достигнахме до най-парливата част. До същината на проблема. Някои пишман националисти, т.е. вчерашни демонократи, либера... и т.н. твърдят, че всички сме били граждани на тази страна и веднага размахват оня парцал, наречен конституция. Има някои "националисти", които искат равни права за мангала-изнасилвач и за българин спечелил световна олимпиада по математика примерно, понеже в конституцията така пишело. Ако това са националисти, то аз не съм.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Eлтимир
Публикувано на: 8.10.2005, 18:34
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Национализмът като идеология застъпва тезата за националната държава. Това би трябвало да бъде държавата на Българите. Държавата на турците е Турция. Държавата на циганите е Индия. Аз не искам равни права с турчина в Турция, нито с циганина в Индия. Пък и да поискам, те няма да ми ги дадат. Тогава защо ще им давам на тях равни права с мен в моя дом?


--------------------
PM
Top
Севар
Публикувано на: 8.10.2005, 19:57
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Да де, но те възприемат нацията като някакъв кюп, където има всякакви етноси, обединени - не, по-скоро в състояние на омесване и стига да излъжеш властите и да се сдобиеш с паспорт, вече си българин. Също като САЩ. Да, но аз не го възприемам така национализма. Това е масонския тип национализъм, който определено няма нищо общо с българската държавност като Идея.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Eлтимир
Публикувано на: 8.10.2005, 20:04
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Абрек Бол имаше интересни знания за създаването на Дунавска България. Той казваше, че нашите владетели се напатили от "съюзници-разбойници" и затова следващата наша държава била създадена само от етнически българи. А след като сме утвърдили държавността си по тези земи, сме започнали етнически чистки. Първите в историята! Като същевременно сме приемали етнически българи от други земи. Прочутият Крум Страшни например е пришелец. Обаче е бил българин по произход.
А иначе всеки може да види, че така наречените мултиетнически общества са раздирани от непрекъснати противоречия. Там постоянно има конфликти. Това е, защото всеки етнос неизбежно се опитва да доминира над останалите. Ето защо не националната, а мултиетническата държава е извор на расова и етническа омраза. Постоянните вражди и насилия не могат да предизвикат нищо друго, освен ненавист.


--------------------
PM
Top
blag009
Публикувано на: 9.10.2005, 18:08
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (Mistique @ Oct 8 2005, 05:55 PM)
Благо рабирам те какво искаш да кажеш, но ножа е опрял в кокала - или ние или те..... Един френски автор беше написал за съдбата на Европа обиколена от всякъде с азиатски и черни емигранти - гладни, боси, голи.....

Ето почна се - виж по границите какво става денонощно:

User posted image

Благо - не можеш да си представиш срама ми толкова години вече, когато са ми набивали в очите кражбите и зулумите на ромите из Европа... Последния път когато направиха масова хайка в няколко държави и депортираха повече от 500 циганина, вестниците и телевизията бяха пълни с оплювания по бедните и крадливи българи.....Напуснах работа плачейки, безсилна да да ги убедя, че това не сме ние, че това НЕ СА БЪЛГАРИ!

Оттогава ако някой си направи труда да ме пита за България, ВИНАГИ казвам, че на територията живеят 3 етнически групи........

Много от бизнесите в Европа и Америка отварят 24-часови услуги за клиентите, 7 дни в седмицата (или по кратко 7/24). За да го постигнат изнасят отделите си в други региони. Например часовото време на България е перфектно за американците.......ако не беше толкова лоша славата ни.

Други компании изнасят призводства и по-трудоемка работа като сканиране на документи или процедиране им до ниво одобрение от началник - заради по-ниски наеми и по-евтина работна ръка. Ние сме перфектни и за Европа и за Америка.......

Да ама не - ние сме познати като мръсни и крадливи туристи и просяци. Ние сме познати като хакери и фалшификатори........

И дума не искат да чуят за България.

Изнесоха си отделите в Индия - банки, телекомуникации, застрахователни компании. Беше голям бум за 4-5- години, докато индийците не им скъсаха задниците с кражби - банкови данни на потребител в щатска и английска банка се продавали по $5.00 парчето.......Много банки изгърмяха.

Взеха да се връщат в Европа.....Виждала съм рапорти където пише, че даже и Чехословакия не е сигурна за данните. Досега най-много проекти взеха руснаците - ДА РУСНАЦИТЕ! На тях им се има доверие - защо ли? След това поляците......

И така Благо - АЗ ДЪРЖА ДА СЕ ПРАВИ РАЗЛИКА МЕЖДУ БЪЛГАРИ, ЦИГАНИ (РОМИ) И ТУРЦИ В ТАЯ СТРАНА. Държа всички да знаят, че има различни етнически групи в България и държа всички да знаят коя група какви качества и ценности притежава.....

Надявам се, че и ти ме разбираш......

Мистик,за СЕБЕ СИ СИ ПРАВА,но като не веднъж съм чел ,едва ли средният ДЖОН от Щатите му ПУКА за българите,та той ДОРИ не знае на картата къде се НАМИРАМЕ. Колкото до ниво ДЪРЖАВА,ПРЕЗИДЕНТ И Т.Н. на тях ИМ е ясно как стоят нещата????Ти казваш че ЗА СЕГА ВЕРВАТ НА РУСНАЦИТЕ-УВЕРЯВЯМ ТЕ ШЪ ДОЙДАТ ПРИ НАС????Колкото до чернилките и жълтурките-АМЧЕ НИЕ ПАК СМЕ НА ГРАНИЦАТА????? На едно място подхвърлих на майтап,че ако се ОКАЖЕ ,че сме месно население -ЕДИНСТВЕНИЯТ ИЗВОД ,ЧЕ СМЕ БИЛИ ПЪТ ДО КИТАЙ Е ДА НАБУТАМЕ ЖЪЛТУРКИТЕ ЗАД ТЯХНАТА СИ СТЕНА, И В ОБРАТНИЯТ ПОХОД КЪМ РОДИНАТА СМЕ ПОДБРАЛИ ИНДО-ЕВРОПЕЙЦИТЕ ДА СЕ ПРИБИРАТ В ЕВРОПАТА?????? smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif Така,че ДИАЛЕКТИКАТА Е ЖЕСТОКА-ЗА ДА ЗНАЕШ КОЕ Е ДОБРО ,ТРЯБВА ДА ПОЗНАВАШ И ЗЛОТО?????Така,че изтрий си сълзите и ЗНАЙ НИЕ ТУК СМЕ СИ НА МЯСТОТО,КАКТО Е БИЛО ОТ ВЕКОВЕ?????Бъди здрава и не ми се ядосвай -яяяяяяя прост чувек огняр не разбирам от ВИСША ПОЛИТИКА smil3dbd4dbc14f3f.gif


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
blag009
Публикувано на: 9.10.2005, 18:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Севар кажими КАК ШЪ ПОЗНАЕШ ЗЛОТО, АКО ГО НЯМА И НЕ ГО ПОЗНАВАШ?Не мое както казват хората ХЕМ ХУ... В ПУ..,ХЕМ ДУШАТА В РАЯ .Малко циничана думя ама е права?????Пак ти казвавм Савар били сме и по зле????И пак сме ГИ БИЛИ!!!!!!


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Севар
Публикувано на: 10.10.2005, 15:47
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Малко ли зло има, та си мислиш, че не го познавам? Моето лично мнение е, че в момента положението е най-зле от цялата ни история. Просто така виждам аз фактите като цяло.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Scapegrace
Публикувано на: 10.10.2005, 16:09
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 24
Участник # 134
Дата на регистрация: 5-October 05



Мене ме боли кво мислят испанските мангали за нас.Нали ги видяхте в Ирак уж най МЪЖЕ бяха ама айде.Цяла Европа може в седемте Ада да върви мен не ме интересува,дразнят ме прекалено много ,непрекъснато критикуват: мръсни ни били улиците,престъпноста била висока и най наглото БИЛИ СМЕ НЕТОЛЕРАНТНИ.Ами това са доста хубави неща след ПЕТ,ЦЕЛИ ПЕТ ВЕКА
робство в което изпаднахме заради една еврейка,и още 45 години комунизъм
съдба която оня пиян глупак-Чърчил ни отреди.А от друга страна аматьорски вестничета като "Труд" не пропускат всеки божи ден да ни оплюят на първата страница, и да лансират въпросното предателство като "разсъждение".Писна ми вече 16 години слушам едно и също:"Колко сме зле","Накъде сме тръгнали"
и т.н.ТОВА СИ Е ПРЕДАТЕЛСТВО.Единствените достойни хора в "тая държава"
сме националистите.Докато всички други нещастници са прекалено страхливи да се вземат позиция, и само псуват наляво и надясно как "Ше се мана от тука".Скапаняци!Прав ви път за Европа,но веднъж махнат ли се от тук да спрат да дават мнението си наляво и надясно...
PM
Top
blag009
Публикувано на: 10.10.2005, 19:03
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (Севар @ Oct 10 2005, 03:47 PM)
Малко ли зло има, та си мислиш, че не го познавам? Моето лично мнение е, че в момента положението е най-зле от цялата ни история. Просто така виждам аз фактите като цяло.

Все пак помисли Севар-КОЕ Е ПАРАДОКСА ПРИ НАС БЪЛГАРИТЕ????????
БЪЛГАРИТЕ НИКОГА повтарям НИКОГА НЕ СА ИМАЛИ Р-О-Б-И повтарям РОБИ!!!
Предполагам я че АКАДЕМИКА има в това в предвит когато говори за БЪЛГАРСКИТЕ ГЕННИ.
Именно тук виждам ИСТИНАТА И ПЪТЯ ПРОКАРАН ОЩЕ ПРЕЗ ВЕКОВЕТЕ ЗА ОЦЕЛЯВАНЕТО НИ!!!!!


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 19:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Благо това твое изказване "беше неподготвено". Каква е връзката с робите и желанието да се дистанцираме от другите етнически групи?

В останалата част на европа и америка се дистанцират - защо не и ние.

Не мога да разбера каква е тая твоя идея да ги правим българи? Нека си говорят какъвто език искат и да си слушат маанетата или чалгата - още по-добре - тъкмо няма да ги бъркат с нас....
PMEmail Poster
Top
blag009
Публикувано на: 10.10.2005, 20:14
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Мистик ,ЧЕТИ И МИСЛИ?????????И си отговори ЗАЩО ИЗБУХВАТ ВОЙНИТЕ И ЗАГИВАТ НАЦИИТЕ??????Не забравай,че дори и в Търновската конституция е записано КОЙТО СТЪПИ НА БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ ,НЕ Е РОБ И Е СВОБОДЕН!!! Припомни си идеологията на Левски!!! При помни си къде ЩЕШЕ да ходи Левски, когато България се освободи от Османлиите-за улеснение ШЪ ти припомня в РУСИЯ???ЗАЩО???? ОТГОВОРИ СИ???????


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 20:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



А сега пък ме напипа в лошо настроение... smil4334aa05d5cb2.gif

Я СИ ПОМИСЛИ КОЙ В БЪЛГАРИЯ Е РОБ? - НИЕ...НИЕ...И ПАК НИЕ !!!!

Ние им слугуваме, ние им плащаме сметките, ние им плащаме данъците, ние им даваме учебници и дрехи, ние им търпим зулумите...... НИЕ!

Аз искам да съм СВОБОДЕН човек в собствената си държава - не да робувам на привилигировано малцинство и моите деца да имат по-малки права от техните ! smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Публикувано на: 10.10.2005, 20:48
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Благ, доколкото си спомням някой си Левски беше писал за припознаване на Българските закони. На Българските, Благ, а не законите на Мешерето!


--------------------
PM
Top
blag009
Публикувано на: 10.10.2005, 20:57
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (Mistique @ Oct 10 2005, 08:28 PM)
А сега пък ме напипа в лошо настроение... smil4334aa05d5cb2.gif

Я СИ ПОМИСЛИ КОЙ В БЪЛГАРИЯ Е РОБ? - НИЕ...НИЕ...И ПАК НИЕ !!!!

.....

Не знам Мистик ,но доколкото СЪМ разбрал от твоето писане , ТИ Мистик живееш в свободна страна, Е може и да слугуваш ,но който си изкарва ЧЕСТНО И ПОЧЕТНО ХЛЯБЯ ,острани изглежда че е ИЗМЕКЯРИН!!!!!!При теб и ЗАКОНИТЕ се спазват и ВЕЧЕР ти е тихо ,комшиите ЧАЛГА не ти пускат и т.н.Колкото до МЕН ,не се ЧУСТВАМ РОБ,това че плащам на РОМИТЕ тока и т.н. не е ПОВОД ЗА МОЕТО УНИЖЕНИЕ.Леко полеко и това шъ се оправи,НО АКО СЕ ЧУСТВАШ КАТО РОБ-НАВСЯКЪДЕ ШЪ БЪДЕШ РОБИНЯ,НИЩО НЕ МОЖЕ ДА ТИ ПОМОГНЕ???????Така,че мен повече ме ПЛАШИ ТВОЕТО РОБСКО ЧУСТВО, И ТВОЕТО БЯГСТВО ОТ РОДИНАТА, КАТО НАЧИН НА СПАСЕНИЕ ,ОТКОЛКОТО ПАК ТИ КАЗВАМ ДА БЪДЕШ СВОБОДЕН ЧОВЕК И ДА НЕ РОБУВАШ НИКОМУ!!!!!!За мен ДОРИ и стиховете на СМИРНЕНСКИ И ВАПЦАРОВ,въпреки своята 100%ПРАВДИВОС НЕ СА КОМПАСА И ПЪТЯ НА ИЗБАВЛЕНИЕ,да ти припомня... за момента се сещам от Вапцаров следният стих:
--"Живот ли бе да го ОПИШЕШ
разровиш ли го МИРИШЕ
ЖИВОТ БЕЗ МАСКА И ГРИМ
ОЗЪБЕНО СВИРЕПО КУЧЕ"
Е като смениш идеята за КАПИТАЛИСТА И СЛОЖИШ РОМА,ЗА КВО ИДЕ РЕЧ ДА ГОВОРИМЕ????????Тежко е ,НО КАГА ЛИ НИ Е БИЛО ЛЕКО НА НАС БЪЛГАРИТЕ!!!!


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 22:55
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Ей Благо ще се обиждаме ли сега? smil4334ad8a149e0.gif Дай пък да ги правим българи тия циганори щом искаш...само дето за 1000 години не можаха да си счупят езиците да ни научат говора....

QUOTE
ТИ Мистик живееш в свободна страна
Кой от всичките ми Благо - никоя не е свободна и все съм от грешното мнозинство или малцинство. Все друг имат повече привилегии от мен - цигани, мюсюлмани, черни, сини....

Аз се боря за равенство - ни повече ни по-малко. Писах вече:
- ако ще има привилегии - да са равни за всички
- ако ще има задължения - да са равни за всички......

smil4334a4c5e23b8.gif ама що ли се повтарям.......

PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020