www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Кой всъщност е бил Исус Христос?


Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кой всъщност е бил Исус Христос?
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



smil4334ad1724132.gif Интересна тема...добри коментари...Обачеееееееееееее...идва ми на ум че не винаги знанията които се опитваме да споделим могат да се разберат правилно...Данчо ,нали се досещаш че при различни хора трябва да се обеснява по различен начин... smil3dbd4e398ff7b.gif Когато се отстояват различни тези и схващания нека имаме предвид в случая ,че много ревностни християни не проумяват смисъла на основното и най простичкото....Като папагали повтарят "Отца и Сина и Светия Дух" и са в пълно невидение и за ОТЦА и за СИНА и за СВЕТИЯ ДУХ...Главната молитва започва с :"Отче наш"...Други започват с :"Господи Исусе Христе"...и ако сами не се замислят и не проумеят кое какво означава,то твоите думи не биха могли да стигнат до тях...Всичко е много простичко и лесно ...трябва само да се разсъждава за да се стигне до ОБЩЕНИЕ С БОГА...едва тогава знанията започват да идват към нас при различни обстоятелства и начини ... smil3dbd4e4c2e742.gif
Цитатите които ще използвам по нататъка е за да допълня това което знам...уточнявам за да не се почуства някой конфронтиран...Отсъствах дълго от сайта и сега чета малко набързо,което съответно води и до набързо "изтупано" вклучване ,но ми е хубаво и с най-добри намерения!


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (anti666 @ Jan 29 2008, 03:08 PM)
Така че за нас наистина точния превод е Кан Сюбиги или по-точно Сюбиги.С уточнението, че не всички канове са могли да усвоят Орендата и да бъдат наречени подобно на Кан Омуртаг - Кан Сюбиги. Такива като кан Телериг например или разбира се кан Борис-Михаил.

КААН.Ка-Ан.Присъствието на специфична душа Ка в материалния свят, притежаваща отличителния белег на избранница свише.Свещен ,Небесен, Съвършен.В Тангризма се означава със сричката АН.Така Вождът предвождащ пратениците на Тангра, Багурите, има тази частица пред името си.Но тя задължително трябва да отразява и това, че е душа в служение, което определя ранга КААН(КА+АН).Българските царе затова се наричат Канове.АН е и Главния колобър, който живее и служи непосредствено с Владетеля- Ан Колобърът. Кавкан(Кав-Кан)- помощник на Кана и негов заместник.
СЮБИГИ(Са-Юг-Би-Га).Владеещият Словото на свещенната посока Юг.Евоюлирала Душа, говореща чрез тайния език на посветените- специфичен, само за посветените начин на изразяване.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (georgi_nz @ Jan 29 2008, 11:33 AM)
Не виждаш ли че времената са други, че иде време да се кажат неща дето преди е било невъзможно да бъдат разбрани? Измамната статичност от миналото си остава там. Света се обновява, а старото което не може да се нагоди е обречено да умре.
На мен не ми е мъчно за старото и не се страхувам от новото.
Ден Грее.

...не мога да не се лепна и за теб с един цитат :
"Приветстваме всички, които идват за полза на Учението, но радваме се на тези,които са направили от Учението свой живот!
...тези които нападат Учението, ще бъдат поразени.Но в какво се състои вредата и поражението?И в какво е ползата и приношението?Не знаете ,где е границата на световната мисъл.Носителю на щастие, где са одеждите на щастието?Коя Светлина запалва блясъка на дъгата?Но в чашата се покоят и частиците на познанието..."


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 105
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Само ме убеждаваш още повече в същото - че древния юдаизъм (нищо общо със сегашния сатанински юдаизъм) и тангризма са една и съща вяра в един и същ Бог. Излизали са и данни, че още в древността са правели заемки помежду си на понятия, термини и пр.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Да, в него има заемки на основни елементи от Тенгрианството и то доста. Там ще ги видиш в Стария им Завет.
Проблемът е в спекулацията, която прави самия юдаизъм, че е първата държавотворна и цивилизационна религия, което е категорична лъжа. Той е просто бледо копие на изначалния монотеизъм - Тенгрианството. Впрочем всички други религии и вери са също такива бледи копия на това изначално Богатство.
Но понеже сме забравили що е то - "златото", днес хвалим само блясъкът му smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
Но юдаизма е възможно най-лошото негово копие, защото лишава човека от въз можността да приема Орендата.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 105
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Сложи си ръка на сърцето и кажи:
Ти безгрешен ли си? Свят ли си? Не си ли правил грешки през живота си? Можеш ли сега да върнеш нещата, които съжаляваш, че си ги направил.

Отговорът е очевиден за всеки от нас... Това с учения не се поправя. И нито с религии и философии. Нататък ... идва въпроса - можеш ли сам да се спасиш от грешките си - и от последствията им. Няма да си продължавам мисълта, защото тапия за свещеник или пастор нямам, а и не съм християнин, който има Духа, а само се опитвам да стана такъв и не искам да си спекулирам с неща за Христос, които самия аз почти не познавам лично.
--------------------------------------------------------------------------------------------
За нищо не съжалявам. Ако почна да съжалявам, това значи, че съм грешил, а аз не мисля, че е добре човек да живее с такъв товар или най-вече, че не съм живял по закона на древното ни Тенгрианство "Каквото сабя покаже".
Идеята за грешността се създава от ума, а това не е философия, а реалност, защото самия ум не е философия, а реалност. Когато не е осветен от Духа и констатира своите действия, той казва: "Сгреших, това не трябваше да става така", защото когато Духът го е осветил, той е видял, че това, което е направил е несъвършено.
Това не е философия, това е зримост за вътрешния ни свят, която някога в древността си сме имали.
Тогава когато връзката Дух-ум е всекидневна, а не спорадична, човек не си създава въпроси за грешност и безгрешност, а съвестта му не регистрира вина за грях.
Затова в Тенгрианството не Законът е важен (който санкционира грешки и вина), а Пътят.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 105
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Интересна тема...добри коментари...Обачеееееееееееее...идва ми на ум че не винаги знанията които се опитваме да споделим могат да се разберат правилно...Данчо ,нали се досещаш че при различни хора трябва да се обеснява по различен начин... smil3dbd4e398ff7b.gif
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Да smil4334ad1724132.gif преди време обяснявах по различен начин, говорих на различни езици, както християнските апостоли, и взех, че забравих какъв е моят език и самия себе си. Ако разбираш алегорията, с която ти отговарям... smil4334ad8a149e0.gif Днес смятам да говоря точно така и да не променям сложността на стила и изказа.
PMEmail Poster
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Jordan_13 @ Feb 5 2008, 09:49 PM)
Ако разбираш алегорията, с която ти отговарям... smil4334ad8a149e0.gif Днес смятам да говоря точно така и да не променям сложността на стила и изказа.

Опитвам се да вникна в алегорията и ми доставя удоволствие , защото тогава казаното е много повече от написаното.И тъй като отдавна не съм се появявала искам да допълня ,че един от любимите ми стилове на изразяване е : "Казвам ти куме - сещай се снахо!" smil4334a43204b20.gif


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Jordan_13 @ Jan 30 2008, 01:55 AM)
Но и нашите Канове, когато са можели в пълнота да усвоят и приложат Орендата са са били Богове. Затова Кан Колад е наречен Бог, не само кан и колобър, но и Бог. И православните не бива да протестират срещу това, че само Иисус Христос може да бъде Бог, друг не. И преди него е имало други, които са били Богове, и от които Иисус Христос се е учил.

За тези които не знаят какво е "Оренда":
ОРЕНДА.Вътрешната сила на душата,която е свързана с по-висш Личен дух.Оренда означава буквално Водач от Небето,който следи и направлява специалните дела на човека на земята.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Jordan_13 @ Aug 17 2007, 01:20 AM)



При нас, не е гълъб, а Орел или Сокол. Затова го намираме в гроба на Аспарух като символ и белег за приемането на Орендата от него преживе и неговото помазаничество.

СОКОЛ.Птица с божествена душа.ПосветенаДуша,водеща еволюцията на цели народи в духовността.Непосредствен наблюдател и представител на Тангра на Земята.Символ на Първа степен на посвещение в Тангризма.
ОРЕЛ.Посредник с Финия свят,с Горната земя.Символ на втората степен на посвещение в Тангризма.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 105
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (iss @ Feb 6 2008, 10:46 AM)
QUOTE (Jordan_13 @ Jan 30 2008, 01:55 AM)
Но и нашите Канове, когато са можели в пълнота да усвоят и приложат Орендата са са били Богове. Затова Кан Колад е наречен Бог, не само кан и колобър, но и Бог. И  православните не бива да протестират срещу това, че само Иисус Христос може да бъде Бог, друг не. И преди него е имало други, които са били Богове, и от които Иисус Христос се е учил.

За тези които не знаят какво е "Оренда":
ОРЕНДА.Вътрешната сила на душата,която е свързана с по-висш Личен дух.Оренда означава буквално Водач от Небето,който следи и направлява специалните дела на човека на земята.

Не съм много съгласен тази Сила да се персонализира в Дух. Става въпрос за Слизане (ниспослиране) на Висшата Духовна Сила на Тангра в човека. За да съм по-ясен, в християнството това го наричат Бог Свети Дух, Който Изхожда. Тук християнството много точно вгръща в себе си тайната на Орендата, макар да й дава известна персоналност и лични свойства като ипостас/лице. Но тази Сила се персонализира, чак когато се приеме от Кана или Българина по принцип. Обаче, тази Сила не само може да Слиза, но и да се Издига вътре в човека. Затова, когато се изобразява Космичното/Световното дърво, най-отгоре му стои Орела, а в корените му - Дракона. Дракона, кога тръгне нагоре, става Крилата змия (или само Змия някъде), а на върха се превръща в птица - Орела или Сокола.
Не съм много съгласен с формулировката "личен Дух" или Водач. Мисля, че е доста ограничаващо понятие за универсалния характер на тази Сила.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020