www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Отново за изборите


Страници: (2) 1 [2]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Отново за изборите
PARADOX
Публикувано на: 29.10.2007, 13:30
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Пламен Пасков @ Oct 29 2007, 11:54 AM)
Не знам, Волен какво разбира под "изборен успех" за Атака, но идете тука http://www.mi2007.org/results/16/index.html и ще видите как разни инициативни комитети (без да говорим за отделно представените титани от тройната коалиция и ГЕРБ) удрят в земята семейната формация.
Аз бих определил резултатите на Първа Семейна Партия Атака като жалки.
Пример от Димитровград: от 34% за президентските избори, които му заработи стария ръководител на Атака, прокудент противоуставно и интригантски от депутата му от Хасково (както впрочем беше сценария при всичко чистки) до 6.01% на сегашните.
Впрочем, нека всеки сам да си направи анализа за своите населени места...сигурен съм, че Димитровград не е изключение

P.S. На PARADOX ще отговоря по-късно. Интересна гледна точка, но и аз си имам своите коментарии

Любопитен съм да чуя коментара ти, наистина.
PM
Top
ivan4o17
Публикувано на: 29.10.2007, 17:33
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 119
Участник # 1 263
Дата на регистрация: 26-October 07



От линка видях, че за Павел Кърлев сме гласували само 1200 човека. Тъжно е, защото той е помогнал на много повече хора. Само аз си спестих 300-400 лева стари сметки към Топлофикация - по неговите инструкции. Други мои познати не платиха сметки за 1200 лева, а още едни - за над 1000 лева. И още десетки хиляди хора в София се отърваха - някои и с доста по-големи суми.

Просто при днешния режим все още няма как независими хора да изплуват в кампанията.
Но важното е, че режима постепенно се пропуква.

Колкото повече отслабва "Колоса с глинени крака" - САЩ, толкова повече истинските български народни водачи ще излизат напред.


--------------------
[img]http://judassicpark.narod.ru/judasicpark.jpg[/img]
PMEmail Poster
Top
Владимир
Публикувано на: 29.10.2007, 20:08
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 63
Участник # 1 066
Дата на регистрация: 31-July 07



Направо се чудя и мая как масово българите ходят и гласуват за БСП и техни кандидати, не им ли стигат няколкото вота на недоверие, многоброините стачки и какво ли още не. Във Велико Търново гледам вчера били на второ място. Както се изрази някой това прилича по-скоро на комедия на ужасите. Пък даже се намират гласували и за СДС. Някои даже ми споделиха, че нямало да гласуват, защото били доволни. На заслепения от примитивното си щастие, какво да му говориш, за подмамените простаци важи същото.
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 29.10.2007, 23:24
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (PARADOX @ Oct 29 2007, 10:56 AM)
Пламене, не съм съгласен с теб по няколко причини! Ако тенденцията за спад на изборната активност в България се запази, електуралния вакуум, който се получава в един момент няма да може да бъде запълван, и това ще доведе до необратими промени в управлението на България! Тези които вече 62 години са "захапали кокала" го осъзнават много добре! Объркани са! В момента не могат да се ориентират в реалната обстановка, защото 85% от Българите мълчат сърдито... Стигнаха до там, че приеха закон срещу един от основните си механизми за манипулиране на изборите! За какво говори това...!?! Мълчаливият "вот на недоверие", който получават е като бомба със закъснител... Народа става непредсказуем за тях, защото това не гласуващо мнозинство може да застане зад всеки следващ, появил се на политическата сцена (и който не е част от манипулационната им схема)... Вярно е, че в момента на терена изкараха Барабойко за което работят последните 9 години, но има едно голямо "НО"!!! Барабойко не слуша тези които го създадоха! Плана за него бе, да се кандитатира за президент и да измести Първанов, чието досие е по-дебело от "Война и мир" и във всеки един момент може да бъде компрометиран не само в България, но и извън нея! Вместо Барабойко да се превърне във фигурант, какъвто е Българският президент според конституцията ни, а структурите му да бъдат "исзети" от юдео-комунистите, той не се кандидатира на президентските избори и превърна неформалното си движение в политическа партия, на която той по документи даже не е прецедател...!!! Нещо повече! Барабойко послуша народната мъдрост, че "болен се е*е, докато е на легло" и влезе в пряк двубой с БСП, което доведе до оставката на Р. Овчаров - един от "сивите икономически кардинали" на юдео-комунистическата върхушка! Барабойко обаче си повярва прекалено много! Какво следва от тук нататък..?!!! Ако не се попречи на ГЕРБ, много вероятно е те да имат пълно мнозинство на следващите парламентарни избори! Само, че анализаторите, стратезите и целия агентурен апарат на тези които дърпат конците не ядат доматите с колчетата! Барабойко е достатъчно уязвим от към компромати! Мутренското му и агентурно минало са добре документирани (ако сте гледали диспута между Б. Борисов и Б. Аспарухов по БТВ, щеше да ви направи впечатление реакцията на Борисов, когато Аспарухов извди една червена папка и я даде на Барабойко да си чете магариите) и досието му в съвсем скоро време ще бъде "обнародвано" зада бъде свален Генерала-пожарникар от крилете на "всенародната любов" на която се е понесъл!!! Ще се случи това което Гоя е нарисувал в картината си "Сатурн изяжда синовете си", защото Барабойко започна да съсредоточава в себе си прекалено много политическа и икономическа власт! Поне на този етап обаче по нищо не личи, че има готова алтернатива която да бъде предложена на народните маси! Когато балонът ГЕРБ бъде спукан, няма кой и какво да запълни вакуума! Ще настъпи пълен политически дисбаланс, който на принципа на доминото ще помете цялата ни система! Разбира се остава възможноста юдео-комунистите да имат "скрито асо" в ръкава, но с оглед на малкото време (само 2 години) и започналите процеси на разцепление в БСП (София, Благоевград и др.), стартиралите вътрешни междуособици в управляващата коалиция (парадокса в Ардино) и др. говорят за генерално нарушаване на статуквото! Единствено и само от нас зависи какво ще се роди от хаоса който ще обхване България през следващите няколко години!

Като цяло съм съгласен с изложението ви, имам само няколко забележки с по-скоро уточнителен, отколкото корективен характер:

1. Снижаването на електоралната активност на БЪЛГАРИТЕ няма да доведе до някакъв критичен минимум, който да паникьоса управляващите, защото първо: той е достигнат; второ, той си има дъно (твърдите електорати, слугинажа, купените гласове и заблудените наивници с помощта на масмедиите винаги ще са 15-20% от цялото население, но около 35-40% от гласимащите), и трето: те си имат отлично разработен нагъл и безотказен механизъм ДАЖЕ и да бъде подминат този минимум - изборните технологии, които им позволяват гласуванията (особенно на ДПС и БСП) с мъртви души: както в преносния, така и в буквалния смисъл на думата. Или за вас е новина, че от много села с по 120-130 човека се вадят без проблем по 600-800 гласа? Това е също една от причините да смятам, че прозаичния филтър ДАНЪКОПЛАТЕЦ за изминалия период реже и тези мащабни измами, защото списъците за галсуващите ще ги дават директно от данъчната администрация, а ако тя извади мъртви души трябва да обясни къде са паричните постъпления от това набъбнало количество хора, не е ли така?

2. Разбойко ще си е точно толкова управляем (и той е) колкото и Волен. Мозъчните щабове на плутократите не са от глупаци. И за всяко мероприятие те винаги са стартирали повече от един вариант: Доган-ДПС, Адем Кенан и още някакви формирования имаше, СДС-ДСБ-ССД и други раздробени алтернативи, Атака-ГЕРБ, БНС-БНРП и други нафталинени алтернативи периодично ще бъдат притопляни и реактивизирани в случай на нужда. Така те поддържат не само междупартийната конкуренция на концептуално ниво: леви-десни-център (въпреки, че тя е фикция, но го внушават упорито, хората се връзват и винаги ще се връзват), но и вътрешнопартийната конкуренция във фракциите, наречени партии и в едно течение, да речем: патриотично-националистическото. Вие знаете ли по-голям враг за Атака от БНС или за БНРП от Атака? И така са всичките, ако помните по-новата ни история...

Като капак на всичко няма НИТО ЕДИН, повярвайте ми, наистина няма нито един от големите фигури, който да не е с компромат, да не е хомосексуалист, да не е с проблеми с алкохола или с дрогата, да няма мръсно петно и "скелет в гардероба", но задължително скелет и петно, за което ТЕ знаят, и благодарение на което ще ги контролират винаги. Когато рипаме тук срещу Доган, това е все едно кучето да хапе тоягата, а не ръката, която го удря. Защото Доган го роди БКП-БСП, тях ги роди, контролира и приватизира знаете кой, как и докога.

Така че принципната разлика между нашите постинги е, че аз не споделям умерения оптимизъм в заявената във вашия постинг надежда (аз поне долових такава) на нещо като вътрешни процеси на промяна в статуквото. Тая манджа къркори, наистина, и системата им е динамична и търпи промени, но САМО в рамките на тенджерата, която си има клапан за свирене и осовбождаване на парата.
То ест, нищо ново.
Без организация от наша страна няма да стане...и най-сложното и трудното не е създаването и стабилизирането на тази организация, даже не е най-трудното и невъзможното на получаването на истинската и неподправена народна любов...най-трудното и най-страшното ще е синдром ана Приказка за стълбата, който може да се профилактира само така, както са го правили великите боили в Древна България...няма аз да ви разказвам как се е правило и защо именно тогава България е била силна.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
ivan4o17
Публикувано на: 30.10.2007, 17:53
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 119
Участник # 1 263
Дата на регистрация: 26-October 07



QUOTE (Vlado_vl @ Oct 29 2007, 08:08 PM)
Направо се чудя и мая как масово българите ходят и гласуват за БСП и техни кандидати, не им ли стигат няколкото вота на недоверие, многоброините стачки и какво ли още не. Във Велико Търново гледам вчера били на второ място. Както се изрази някой това прилича по-скоро на комедия на ужасите. Пък даже се намират гласували и за СДС. Някои даже ми споделиха, че нямало да гласуват, защото били доволни. На заслепения от примитивното си щастие, какво да му говориш, за подмамените простаци  важи същото.

Гласуващите за БСП се надяват, че тя все пак ще води малко по-социална политика (макар че тя няма и намерение).
За разлика от вас, аз разбирам тези хора. Те също са патриоти - не по-малко от нас (лозунгите за интернационализъм така и не повлияха на никого и редовите комунисти са си патриоти, който е общувал поне малко с тях го знае). Работили са за България цял живот, свикнали са да бъдат политически активни.
А защо продължават да гласуват за БСП, след като отдавна тя е дясна партия на едрата мафия - вероятно вече по инерция, а и няма друга алтернатива. Те масово се бяха насочили към Атака, но Волен се оплеска пред цяла България и ги изтърва. Появи ли се една нормална националистическа партия, ще може да разчита и на тях.

А защо има още болни мозъци, които гласуват за СДС? Това вече е загадка на природата. Близките ми са такива и не мога да ги разбера. Сякаш са ги облъчили с психотронно оръжие от Американското посолство smil4334ad8a149e0.gif


--------------------
[img]http://judassicpark.narod.ru/judasicpark.jpg[/img]
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.10.2007, 20:30
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (ivan4o17 @ Oct 30 2007, 05:53 PM)
QUOTE (Vlado_vl @ Oct 29 2007, 08:08 PM)
Направо се чудя и мая как масово българите ходят и гласуват за БСП и техни кандидати, не им ли стигат няколкото вота на недоверие, многоброините стачки и какво ли още не. Във Велико Търново гледам вчера били на второ място. Както се изрази някой това прилича по-скоро на комедия на ужасите. Пък даже се намират гласували и за СДС. Някои даже ми споделиха, че нямало да гласуват, защото били доволни. На заслепения от примитивното си щастие, какво да му говориш, за подмамените простаци  важи същото.

Гласуващите за БСП се надяват, че тя все пак ще води малко по-социална политика (макар че тя няма и намерение).
За разлика от вас, аз разбирам тези хора. Те също са патриоти - не по-малко от нас (лозунгите за интернационализъм така и не повлияха на никого и редовите комунисти са си патриоти, който е общувал поне малко с тях го знае). Работили са за България цял живот, свикнали са да бъдат политически активни.
А защо продължават да гласуват за БСП, след като отдавна тя е дясна партия на едрата мафия - вероятно вече по инерция, а и няма друга алтернатива. Те масово се бяха насочили към Атака, но Волен се оплеска пред цяла България и ги изтърва. Появи ли се една нормална националистическа партия, ще може да разчита и на тях.

А защо има още болни мозъци, които гласуват за СДС? Това вече е загадка на природата. Близките ми са такива и не мога да ги разбера. Сякаш са ги облъчили с психотронно оръжие от Американското посолство smil4334ad8a149e0.gif

Така е. Комунистите наистина са патриоти, само, че не са националисти. За тях национализмът е упадъчно явление. Вчера в Планината слушах едно изказване на един от "десните" там партии, които говореха точно това, че те били патриоти, но национализмът бил упадъчно явление smil4334ad8a149e0.gif , което със сигурност отново доказва, че комунистите от различните цветове - зелени, червени, сини, жълти, бембени, не са Българи. Та мога да добавя и един коментар на Елтимир, в който той казваше, че и "Доган е патриот, толкова много обича България, че я иска цялата".

Волен поне един път е постъпил правилно, ако е изгонил комунистите от редиците си. Нещо, което ние искахме, още със създаването на това движение.
Комунистите са обречени - тях ги чака поп и гроб. Нещо, което никак няма д аим хареса, особено попа smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 30.10.2007, 21:29
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Jordan_13 @ Oct 30 2007, 08:30 PM)

....
Волен поне един път е постъпил правилно, ако е изгонил комунистите от редиците си. Нещо,  което ние искахме, още със създаването на това движение.
......

Според мене вие тук грешите.
Волен ОБЯСНЯВАШЕ и ОПРАВДАВАШЕ своите "чистки" по структурите си с такива "аргументи". Даже не той ги произнасяше тези обвинения, а "хранените му хора" , и то винаги на неофициално ниво.
Нито един от изключените не е изключен по процедурата и буквата на закона в собственния им устав или по Закона за партиите и общественните организации.
Мога да ви дам много примери как именно реални ДОНОСНИЦИ, именно документирани доносници, и други ченгета, са УТВЪРДЕНИ лично от Волен, особенно на регионално ниво, където имам перки впечатления.
А кои от тези, около него, НЕ са комунисти - вие ми кажете. Сигурно само Митко Стоянов, по силата на възрастта си.
Не в комунистите и не в ченгетата е проблема. Или поне не в мнозинството от тях. А най-вече в доносниците и в шестаците, които гориха душите на хората по политическа линия.
И които държат днес Волен (а и всички други значими фигури) с мрежа от компромати, което напълно го обезсмисля - него и организацията му, като някакво решение на националния въпрос.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.10.2007, 22:21
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Oct 30 2007, 09:29 PM)
[QUOTE=Jordan_13,Oct 30 2007, 08:30 PM] [QUOTE=ivan4o17,Oct 30 2007, 05:53 PM]
....
Волен поне един път е постъпил правилно, ако е изгонил комунистите от редиците си. Нещо, което ние искахме, още със създаването на това движение.
...... [/QUOTE]
Според мене вие тук грешите.
Волен ОБЯСНЯВАШЕ и ОПРАВДАВАШЕ своите "чистки" по структурите си с такива "аргументи". Даже не той ги произнасяше тези обвинения, а "хранените му хора" , и то винаги на неофициално ниво.
Нито един от изключените не е изключен по процедурата и буквата на закона в собственния им устав или по Закона за партиите и общественните организации.
Мога да ви дам много примери как именно реални ДОНОСНИЦИ, именно документирани доносници, и други ченгета, са УТВЪРДЕНИ лично от Волен, особенно на регионално ниво, където имам перки впечатления.
А кои от тези, около него, НЕ са комунисти - вие ми кажете. Сигурно само Митко Стоянов, по силата на възрастта си.
Не в комунистите и не в ченгетата е проблема. Или поне не в мнозинството от тях. А най-вече в доносниците и в шестаците, които гориха душите на хората по политическа линия.
И които държат днес Волен (а и всички други значими фигури) с мрежа от компромати, което напълно го обезсмисля - него и организацията му, като някакво решение на националния въпрос.

Ама комунистите са. Това го знаем отдавна.Дори е безинтересно и досадно да се коментира. Нали ги гледам и сега как говорят, за какво се изказват. Дори казват, че социализмът бил хубаво нещо. Просто подхвърлих темата в тая посока, за да можем дружно да заклеймим комунизма във всичките му форми, щото той е като хидра.
Няма значение дали е шестак или доносник или е просто редови комунист. Аз досега съм чул само 1 редови комунист да поиска прошка от българския народ за 62 години еврейско робство. Той се обади по радио 'Хоризонт" в предаването "Обратната страна на Луната" и поиска прошка, което си е цяло събитие.
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 30.10.2007, 23:09
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



От друг форум: потребител с ник Терес: за резултатите от изборите: сравнителен анализ на "постиженията" на Атака през годините
.............................
Малко материал за размисъл и изводи:
гласували за Атака през 2005, 2007- за европарламент и сега.

София-град
2005 - 49983
2007ЕП- 22570
сега- 17794

Мисля че тук е ясно как трябва да се интерпретира резултата- организацията не къде да е а в София е слаба.

Варна
2005- 17920
ЕП- 21578
сега - 10466
спада два пъти също се налага да му се намери причината.

Бургас:
2005- 20670
ЕП- 23599
сега- 22 381
ето една организация където поне резултата се задържа на едно ниво.

София-област:
2005- 11590
ЕП- 7819
сега- 4746

Пловдив
2005- 24960
ЕП- 26627
сега - 20843 за справка ВМРО е с 21821 гласа за областта

Благоевград
2005- 6142
ЕП- 10860
сега 4931
тук също има много сериозен спад за броени месеци.

Ако искате да сметна и за други области, скоро ще го направя.

Eто:
Велико Търново
2005- 15272
ЕП- 10811
сега- 6212

е тук непрекъснат спад

Видин
2005- 2608
ЕП- 1972
сега- 1308

(тука има ли организация въобще)

Враца
2005-6808
ЕП -5685
сега- 4232
спад бавно но славно

Габрово
2005- 6303
ЕП- 4899
сега- 2721

спад с неприятни темпове


Добрич
2005- 7748
ЕП- 9517
сега- 6823

Кърджали- тук е сложно - Атака се явява в много широки коалиции- общо от самостоятелно явяване има 92 гласа. 2005-та са 2229 за ЕП 3619

Още области:
Кюстендил:
2005- 3065
ЕП- 3813
сега- 2684

Ловеч
2005-6485
ЕП- 5795
сега- 4236

Монтана
2005- 4418
ЕП- 3919
сега- 3397

Пазаржик
2005- 9163
ЕП- 10748
сега- 6771

Русе
2005- 15125
ЕП- 12521
сега 8089

Перник
2005- 4029
ЕП- 3113
сега- 2104

сега- 8487

Разград
2005-5133
ЕП- 5514
сега- 2528

Силистра
2005- 4250
ЕП- 5599
сега- 2980

Сливен
2005- 7941
ЕП- 6873
сега- 4407

Смолян
2005- 2461
ЕП- 2140
сега- 806

Търговище
2005- 5897
ЕП- 5044
сега- 4297

Стара Загора:
2005- 15325
ЕП- 16623
сега- 11966

Хасково:
2005- 10033
ЕП- 13216
сега 7602

Шумен
2005- 10412
ЕП- 10313
сега- 8001

Ямбол
2005- 4837
ЕП- 6585
сега- 5051

Общо за страната

2005- 296 848 гласа
ЕП - 275 237
сега- 185 955


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 31.10.2007, 2:38
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



За страната:
2005: 296848
Европарламент: 275237
Местни избори 2007: 185966

User posted image

и разпределението по области: почувствайте динамиката във времето и намерете обяснението...

User posted image

Всички данни източници са достъпни за проверка в публичните, в това число и интернет-ресурси.
Коментарът е ваш...



--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Tien
Публикувано на: 5.11.2007, 10:50
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



Ако още някой мисли че трябва да се гласува (мисля че тук няма такива но все пак smil4334ad8a149e0.gif ) - вижте какво намерих в един блог:

http://divini.blog.bg/viewpost.php?id=129637

---------------------------------------

... чудих се още като се събудих дали все пак да не отида да гласувам или по-точно да употребя правото си на глас. Да пусна абсолютно недействителна бюлетина, за да видя дали ще бъде отчетена в протоколите. Следващата ми мисъл, обаче беше за разказа на един приятел, който сподели с мен нежеланието си да гласува и го обоснова по такъв начин, на който нямаше как да реагирам освен с отвращение към системата. Ще се постарая да изложа на кратко тук, неговата история, като по ред причини няма да споменавам каквито и да било имена или координати.
Човекът, чийто разказ ме остави поразена, е около 27 – 28 годишен, винаги съм го считала за много интелигентен, което пък от своя страна не се връзва с масовата представа на обществото с неговата професия. Момчето е полицай. До момента не ми е дал повод да го смятам за нещо друго, освен за добре възпитан и демократично мислещ човек. Винаги е бил един от първите, които в ден на избори ми се обажда за да каже, че е той е гласувал и дали ме попита дали съм свършила тази работа и ако не съм, колко още смятам точно да се мотая.
Но тази година изобщо не е така. На изборите за Европейски парламент ми каза, че не е гласувал, защото нямало смисъл, а на тази реплика аз му отговорих със справедливия си гняв, на което пък той вдигна рамене и простичко каза “Ще ти обясня друг път” и така приключихме темата. На първия тур на настоящите избори пак сподели, че не е гласувал. И вчера ми обясни защо…
… Като полицай го разпределят в едно от столичните училища, в което се провеждат избори. Той заедно с още едни колега точно в 6:50 отключват избирателните секции и през целия изборен ден трябва да съблюдават спазването на изборния закон и да следят за обществения ред. След официалното приключване на вот в 19:00 изчакват да бъдат преброени бюлетините, да бъдат записани протоколите и да се предат бюлетините на съответните там институции…
До тук всичко е прекрасно, те наистина отварят избирателните секции и изчакват предаването и на последната бюлетинка… и това е всичко…Не става дума за купуване на гласове. Става дума за нещо още по-нагло и вулгарно…
Първо полицията няма право да се намесва ако види фалшификация на протоколи, това е само пожелателна инструкция от страна на ръководството на МВР. Ако все пак някой полицай не издържи и започне да дава въпроси от партийните централи започват да мрънкат, че това е провокация и провокиращото ченге бива изтеглено от секцията и в следващите няколко дни го очаква мъмрене…
Моят приятел ми каза следното, като сега няма да уточнявам за коя партия става дума, тъй като изборния ден още не е приключил… “Застъпниците на тази партия във всички секции, помещаващи се в училището, аз съм ги работил.” На което аз го изгледах сащисано и той обясни “Аз съм ги арестувал кога за кражби, кога за измами, го за влизане с взлом, кога за нещо друго, и те ме виждат, знаят, че нямам право да говоря с тях или да предприема каквито и да било мерки срещу техни действия и за това стават в пъти по-нагли”. Но това как да е, сега такива застъпници си е намерила въпросната партия, а тя е от големите партии в България, хубаво, проблемът си е техен. По-гнусно обаче става като приключи изборният ден.
В момента, в който се обяви краят на изборния ден, се вадят телефоните и започват диктовките от централите…
“Тук не ми достигат 30 гласа” от другата страна се казва “Добави този и този, че са гласували, извади от действителните бюлетини тези с гласове за тази и тази партия и сложи толкова наши”….
“В мои’та секция ни водят този и този с толкова и толкова” – от централата –“Толкова и толкова бюлетини да се обявят за недействителни”…
Аз го попитах как е разбрал какво си говорят по телефоните и той ми отговори “Наглите копеленца си ги пускат на високоговорител и провеждат конферентни разговори, а ние седим там и трябва да гледаме само в една точка”.
Застъпници от ощетените партии нямало. Тези, които все пак присъствали …били купени….
Разказа ми още, че протоколите се пишели без да се спазва процедурата, добавяли се пликове и бюлетини направо в урната, печатите, които трябвало да се слагат на съответните места, не се слагали….Чувалите с бюлетините се зарязвали безнадзорно в двора на училището за 30-40 минути…
“А като се обадя на шефа, той ми вика да си гледам работа”, която общо взето се състои в гледане в една точка…
И на края завърши “Кажи ми защо да гласувам след като в края на изборния ден на някой циганин ще му бъде наредено да извади моя глас и на негово място да сложи 4 други….”
От този разказ, който не ви предавам изцяло сега, си направих няколко извода:
- изборите са манипулирани по всички параграфи – автобуси с пришълци, купени гласове, фалшифициране на протоколи …
- наглостта е минала всякакви граници, нарушителите се чувстват сигурни под протекциите на партийните централи…
- полицията е в окаяно състояние, в такова, в каквото не е била последните 20 години…

А тъй като аз днес имам възможността да избирам между две милиционерски партии просто се въздържах.. най-малкото за да продължа да се харесвам….

-----------------------------------
Без коментар...
(затова аз гласувам само за др. Калашников от партия 7,62 )
smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif
PM
Top
antijew
Публикувано на: 5.11.2007, 15:15
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Ами ТИЕН, какво да коментираме наистина?!Чифутщина от всякъде!Чифутска система, чифутски агенти, чифутски закони, чифутски "избори", чифутски...
Както е казал чифута йозеф юдашвили:"Не е важно кой как е гласувал, а кой брои гласовете".Случката, която си пуснала, е точно по сценария на йозеф!
Пълна еврейщина!
Аз не участвам в тези игри!


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
ivan4o17
Публикувано на: 5.11.2007, 16:13
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 119
Участник # 1 263
Дата на регистрация: 26-October 07



Така е.
Хора, които обичат да се врат по партиите и да стават застъпници, казват, че някои партии, които имат връзки в общината, направо си взимат от там списъци с ЕГН-та и си гласуват smil3dbd4e5e7563a.gif

Както казват братята роми:
"Честито на печелившите!" smil4334a43204b20.gif


--------------------
[img]http://judassicpark.narod.ru/judasicpark.jpg[/img]
PMEmail Poster
Top
antijew
Публикувано на: 5.11.2007, 16:24
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (ivan4o17 @ Nov 5 2007, 04:13 PM)
Както казват братята роми:

Забрави да сложиш кавичките.
Така по-добре би изглеждало:"братята"роми".Макар по принцип този израз да не ми харесва да се използва от Българи.Освен ако ти...? smil3dbd4e398ff7b.gif


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Tien
Публикувано на: 6.11.2007, 10:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



наистина Antijew, чифутщината е пълна. Изумява ме обаче наглостта с която действат. и дори вече не си дават зор да си крият гадните измами - не им пука дали хората ще разберат или не. какво ли си казват, тия са овце и ще понесат всичко. Да, ама не!!! Търпението на Българина вече се изчерпва тотално.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020