www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Луната


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Луната
Йордан_13
Публикувано на: 31.10.2007, 13:38
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (PARADOX @ Oct 31 2007, 12:34 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Oct 31 2007, 11:46 AM)
QUOTE (PARADOX @ Oct 31 2007, 11:42 AM)
Според древмите шумерски летописи (около 4000 г пр. н. е.) за сътворението, Земята и Луната са се образували от останките на планетата-майка, разрушена от спътниците на Тиатамат - планетата която пресича Слънчевата система на всеки 3 600 години (приблизително)... Каквото и да има на Луната, определено то няма нищо общо със земна цивилизация, а е много по-древно...!!!

Не съм много съгласен. Там вероятно ще се открият останки и от древна земна цивилизация. Сега никой не може да каже какви точно са тия руини и колко други има такива и т.н и т.н.. Има много книги, много статии, много епоси, много информация от всякакъв тип, но това е само информация.

Съгласен съм с теб, че можем само да предполагаме на базата на информацията стигнала до днес (която в интерес на истината никак не е малко), но всички легенди (писмени или устни) на древните за сътворението, без изключение твърдят едно и също! Може ли да е случайно това..?!! Нещо повече! Много астрономически открития направени през последните два века, са подробно описани в тези легенди (броя на планетите в Слънчевата система, реда и начина им на образуване, черните дупки, класификация на звездите, звездни карти и т.н.) Не случайно през последните години се обособи една цяла нова наука, а именно палео-астрономиата!!! Дали предхождаща ни (по-развита) Земна цивилизация е колонизирала Луната в миналото, е много интересен въпрос, на който все още не можем да отговорим еднозначно заради липсата на повече информация (склонен съм да вярвам, че такава информация има, но се прикрива старателно), но нека се опитаме по пътя на логиката! Ако тази цивилизация (например тази на Атлантите) е колонизирала единствения земен спътник, и там - на повърхноста и все още има оцелели архитектурни и технологични свидетелства за това (напомням ви, че Луната е подложена на унищожителна астероидна бомбандировка още от създаването си преди 4.5 млрд. год.), с оглед на враждебната среда можем да допуснем, че на Земята (или под Земята) тези артефакти би трябвало да са в стотици или хиляди пъти повече! Един малък пример: Мястото на постоянното ни обитание (домът ни) оставя много повече матерялни доказателства и информация за нас (и та са много по-устойчиви във времето), от колкото мястото на временното ни обитантание (поляната на която сме били на пикник, примерно)!!! Ако това което е открито на Луната е съпоставимо с това което е оцеляло на Земята, можем да допуснем, че произхода им е общ (но дори и тогава няма гаранции, че първоисточника е със земен произход)!!! Ако Атлантите са били толкова развити, колкото допускаме, то те би трябвало да "култивират" целия земен ландшафт, както го направихме ние, само за няколко хиляди години!!! Трябваше да останат много повече матерялни доказателства за съществуването им на Земята!!! Според мен много по-вероятно е произхода на артефактите открити на Луната да е извънземен, а по-точно от планетата Тиатамат (Тиамат), защото лигическият анализ говори за различни технологии (поне като устойчивост на външно влияние)... Разбира се всичко си остава в кръга на догатките! Това е просто моята гледна точка!

Аз ще остана, обаче не позицията си, защото нещо вътре в мене ме кара да не съм съгласен съвсем с написаните по-горни постове.
Виж, не може да се мери с днешните възприятия, вчерашния живот на нашите древни прадеди. Тази позиция съм я изразявал десетки пъти.
Дали нашите прадеди са колонизирали? Не и по начина, по-който го разбираме и правим днес. При тях основната концепция е хармонията с Майката (Природата),а не нейното променяне чрез разрушение, което ни дава основание днес да делим нещата на "изкуствени" и "естествени". Много е трудно да схванем това нещо днес с ума си. И да разберем, че хармонията е била така пълна, че днес това, което виждаме и характеризираме като "естествено", всъщност не е.
Значи в случая не можем да говорим за колонизиране на Луната. Нито Лемурия, нито Атлантида е имала такива намерения, а и възможности, след като и други космически същества имат своите поселения там. Вероятно става въпрос за културен обмен, чиито следи някой ден вероятно ще се открият.
Културния обмен между Лемурия и Атлантида и Космоса от друга страна е бил много активен и доста ценен и от двете страни.
Според мене не трябва да се схващат нещата само като враждебност на едните към другите и обратно.
В тоя ред на мисли, искам да ви обърна внимание върху една книга на Елин Пелин "Ян Бибиян на Луната". Тази книга според мен не е просто въображение на автора, а преразказан като детска приказка древен ръкопис, намерен нейде из нашите светилища и пещери.
PMEmail Poster
Top
PARADOX
Публикувано на: 31.10.2007, 14:02
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Наистина интересна препратка към "Ян Бибиян"..!!!! Ще взема да я намеря и препрочета изхождайки от тази гледна точка! Съгласен съм с теб, че е напълно логично и възможно да е имало културен и технологичен обмен (има доста доказателства за това) между предхождащи ни земни цивилизации и изключително развита извънземна раса (или раси)... Но темата ни бе за Луната!!! Това което е там определено не е от тук (или Марс)! В доказателство на това са много факти! Например засекретените разговори на астронавтите от мисиите Аполо и наземния контролен център в Хюстън (ако се разтърсите, мисля, че беше в www.youtube.com, има много озадачаващ запис на един от тези разговори - случайно прехванат от радиолюбител)!!! Реакцията на астронавтите е като към напълно неочаквани от тях факти и събития! В подкрепа на твърдениято, че са разполагали с някаква предварителна информация е умишлено създадения код "Дядо Коледа" с който са определяли обекти с "особен произход", но на въпроса (във гореспоменатия запис) относно наблюдавани аномалии на лунната повърхност от страна на ръководителя на полета в Хюстън: "Дали става дума за "Дядо Коледа"", отговора на астронавтите е: "Не..!! Това което виждаме е удивително..!! Те са тук.."
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 31.10.2007, 14:11
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (PARADOX @ Oct 31 2007, 02:02 PM)
Наистина интересна препратка към "Ян Бибиян"..!!!! Ще взема да я намеря и препрочета изхождайки от тази гледна точка! Съгласен съм с теб, че е напълно логично и възможно да е имало културен и технологичен обмен (има доста доказателства за това) между предхождащи ни земни цивилизации и изключително развита извънземна раса (или раси)... Но темата ни бе за Луната!!! Това което е там определено не е от тук (или Марс)! В доказателство на това са много факти! Например засекретените разговори на астронавтите от мисиите Аполо и наземния контролен център в Хюстън (ако се разтърсите, мисля, че беше в www.youtube.com, има много озадачаващ запис на един от тези разговори - случайно прехванат от радиолюбител)!!! Реакцията на астронавтите е като към напълно неочаквани от тях факти и събития! В подкрепа на твърдениято, че са разполагали с някаква предварителна информация е умишлено създадения код "Дядо Коледа" с който са определяли обекти с "особен произход", но на въпроса (във гореспоменатия запис) относно наблюдавани аномалии на лунната повърхност от страна ръководителя на полета в Хюстън: "Дали става дума за "Дядо Коледа"", отговора на астронавтите е: "Не..!! Това което виждаме е удивително..!! Те са тук.."

Това, че има неща от извънземен произход, това е неоспоримо. Моята позиция беше, че не бива напълно да се игнорира земния човек от това, което ще се открие на Луната, и че то също има връзка с него.
Днес когато казваме "това не е човешко възприятие" изхождаме от гледна точка на образците материални, които рационалния ум на човека създава. От него ние преценяваме "това е човешко", а другото - не. Имало е времена, когато рационалния ум на човека е бил в зародиш, и той е работил пряко с душевността и Духа си. Тогава и материалните и технологическите модели, които е създавал, гледани от нас днес са извънземни, нечовешки.

С този вид гледна точка искам да подчертая тази си позиция, че не всичко на Луната може да е извънчовешко, както и на Марс.
PMEmail Poster
Top
antijew
Публикувано на: 31.10.2007, 14:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (Jordan_13 @ Oct 31 2007, 01:38 PM)
В тоя ред на мисли, искам да ви обърна внимание върху една книга на Елин Пелин "Ян Бибиян на Луната". Тази книга според мен не е просто въображение на автора, а преразказан като детска приказка древен ръкопис, намерен нейде из нашите светилища и пещери.

Като стана въпрос за Български приказки, се сетих за това:
http://www.iskri.net/sakral.html


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 31.10.2007, 14:23
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Разбирам позицията ти, но не съм убеден, че ако има нещо "земно" на Луната, то е свързано с човека (ако имаш предвид представители на човешката раса)... Луната е в основата на змийските (драконови) Баварски култове, които са в основата на специалните разрабтки на SS през ВСВ, които пък от своя страна са в основата не технологичния бум на Германците по това време...!!! Нещо пък дълбоко в мен ми казва, че става дума за Рептилоидите и четирипръстите "Сиви"......
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 31.10.2007, 14:30
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (antijew @ Oct 31 2007, 02:18 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Oct 31 2007, 01:38 PM)
В тоя ред на мисли, искам да ви обърна внимание върху една книга на Елин Пелин "Ян Бибиян на Луната". Тази книга според мен не е просто въображение на автора, а преразказан като детска приказка древен ръкопис, намерен нейде из нашите светилища и пещери.

Като стана въпрос за Български приказки, се сетих за това:
http://www.iskri.net/sakral.html

Много добър матерял! Браво...
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 31.10.2007, 16:40
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Руски космонавти чували гласа на Създателя
31 октомври 2007 / News.dir.bg
Руските космонавти са чували предупрежденията на Бог, твърди професор Кирил Бутусов от отдела по радиоастрономия в Главната астрономическа обсерватория в Пулково, преподавател в катедрата по физика в Академията по гражданска авиация.
Това потвърждава и космонавтът Георгий Гречко, който е убеден, че „във Вселената съществува друг разум, при това по-развит от нашия”. „Мисля, че Някой ни е дал тласък за развитието ни, помогнал ни е изкуствено да изпреварим шимпанзето по интелект. И по отношение на нас, той естествено е бил Бог, действително ни е създал по свой образ и подобие”, каза Гречко за „Комсомолская правда”, цитиран от БГНЕС.
„Понякога на орбита възниква „ефектът от нечие присъствие”, твърди професор Бутусов. „Космонавтът изведнъж усеща, че някой невидим го гледа в гърба с много тежък поглед. А след това се раздава шепот, който звучи някъде в дълбините на съзнанието, например така: „Ти много рано и неправилно си дошъл тук. Вярвай ми, защото аз съм твоят праотец. Сине, вие не бива да сте тук, връщай се на Земята, не нарушавай законите на Създателя”. Често за достоверност Гласът разказва малка, известна само на семейството на космонавта история, свързана с този праотец”.
Някои космонавти са посещавани от странни видения и усещания, неочаквано „превключващи” неговото съзнание, разказва руският вестник. За първи път за този феномен съобщи в Международния институт по космическа антропоекология през 1995 г. космонавтът-изпитател Сергей Кричевски. Колега разказал на Кричевски за „пребиваването” си в образа на ... динозавър. При това той почувствал как върви по някаква планета, преодолявайки дерета и пропасти. Космонавтът описал „своите” лапи, люспи, ципите между пръстите, огромните си нокти. С кожата на гърба си той чувствал как се издигат роговите образувания по гръбнака. Имало е случаи човек да се е превръщал в друга личност и дори е бил на чужда планета, твърди Бутусов.

PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 31.10.2007, 16:45
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (PARADOX @ Oct 31 2007, 02:23 PM)
Разбирам позицията ти, но не съм убеден, че ако има нещо "земно" на Луната, то е свързано с човека (ако имаш предвид представители на човешката раса)... Луната е в основата на змийските (драконови) Баварски култове, които са в основата на специалните разрабтки на SS през ВСВ, които пък от своя страна са в основата не технологичния бум на Германците по това време...!!! Нещо пък дълбоко в мен ми казва, че става дума за Рептилоидите и четирипръстите "Сиви"......

Ако разгледаш археологическите образци на вази и керамика, върху тях наистина има 4-ри пръстни. Как мислиш за какво им е на дедите да поставят на ритуални съдове или на битови такива, четирипръсти? Само, за да покажат колко са лоши четирипръстните?
Дали, просто това са съдове, предназначени за културен или друг вид обмен? Четиритепръста показват за кого са предназначени.
Аз определено не си падам по всичко, което пише в Х-нет или в интернет пространството, нито по подобен вид литература и не го смятам за 100% верно.


PMEmail Poster
Top
Tsar
Публикувано на: 31.10.2007, 16:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 39
Участник # 1 273
Дата на регистрация: 30-October 07



Ето още доказателства


Луната е с изкуствен произход и е куха
До този извод достигат британски,американски и руски изследователи, както и астрофизици от НАСА.
"Луната има анормално поведение!", смята физикът Ноел Хънтли. "На първо място орбитата й е сбъркана - тя не би трябвало да е такава, каквато е при този размер. Да предположим, че аномалията се дължи на нейната плътност. Техническите доклади показват, че лунната плътност е 3,3 в сравнение с 5,5 на Земята. Най-силното доказателство за последната хипотеза е фактът, че когато метеорит или астероид удари Луната, тя кънти като камбана.
На 20 ноември 1969г. , след като екипажът на "Аполо 12" прекъсва връзката с лунния модул, той пада върху лунната повърхност. Сблъсъкът е регистриран от сеизмограф, оставен на Луната от астронавтите на "Аполо 11" през юли същата година. Повече от час уредът отчита сеизмичен ехоефект, чува се ехтящ камбанен звън. Същата мистерия е наблюдавана и от "Аполо 13". Тогава Луната "звъни" над 3 часа, наподобавайки куха сфера, ударена от масивно тяло.
"Освен че е странно небесно тяло, Луната е гигантски компютър, създаден, за да поддържа живота на Земята" допълва британският изследовател Робърт Ломас. Ако не е била с този размер, маса и на това разстояние във всеки етап от земната еволюция, човекът нямаше да се появи изобщо. Луната е перфектен стабилизатор, който държи планетата ни под съвършен ъгъл, за да се радваме на познатите сезони и на вода в течно състояние. Без нея Земята щеше да е мъртва като Венера, убеден е той.
При изследване на лунни скали става ясно, че възрастта им е 5,3 милиарда години - следователно Луната е не просто по-древна от Земята, появила се преди около 4,6 милиарда години, но и от цялата Слънчева система. Над 99% от лунните проби са по-стари от най-старите скали, които могат да се открият на Земята.
"Луната не е странна единствено с конструкцията и възрастта си, но също така и със своето поведение. Тя е точно 400 пъти по-малка от Слънцето и е 400 пъти по-близо до Земята, така че двете небесни тела ни изглеждат еднакви по големина - този феномен наблюдаваме при пълно затъмнение. Тези 400 пъти и в двата случая са най-голямото съвпадение във Вселената!", уточнява Кристофър Найт. Освен това Луната огледално копира движението на Слънцето, изгрявайки и залязвайки в една и съща точка на хоризонта, също като него. Това означава, че тя изгрява по време на зимното слънцестоене на същото място, на което Слънцето изгрява при лятното слънцестоене. Няма логично научно обяснение защо имитира по огледален начин Слънцето и защо е винаги обърната с едната си страна към Земята. Няма обяснение и защо астероиди и метеори не просто пробиват кухи кратери при сблъсък с нея, но често образуват издатини, а не вдлъбнатини при удара. От НАСА предполагат, че на 3-4 км под повърхността има плътни слоеве метал, но във вътрешността плътността е или много ниска, или Луната е куха.


Непознати съоръжения

През 70-те години британският астроном Патрик Муур открива на Луната над 100 куполообразни структури. До 2006г. са наблюдавани около 1000 с диаметър към 200 метра. Те започнали да се появяват внезапно след 1950г. През 1954г. астрономът Джон О'Нийл забелязва 19-километрово подобно на мост "съоръжение", а същата година неговият колега Джесъл публично обявява, че на Луната има истински бази, очевидно не човешки. Изследователите Штеклинг, Леонард и японският професор Конно публикуват дори книги с неизвестни материали и снимки от мисиите "Аполо", доказвайки същата хипотеза. Те твърдят, че в аномалните зони кипи активна дейност. На снимките се виждат светлинни кълба с триъгълна и квадратна форма. Кръгли и цилиндрични обекти летят над лунната повърхност на неголяма височина. Гигантски дискове висят над кратери. Всички снимки без изключение са направени от екипажите на "Аполо" и са част от официалният фонд на НАСА.


Спътникът бил космически кораб

През 90-те години американски астрофизици работят над версията, че някога Луната е използвана за космически кораб. Според тях в нея има огромно празно пространство с обем 73,5 млн. куб. м. Именно там са механизмите, обслужващи движението и ремонта на суперкораба. Лунните проби показват, че "обвивката" му се състои от никел, месинг, слюда, берилий, волфрам, ванадий, титан, уран 236 и нептун 237. Такъв състав е идеалната броня, защитаваща от механични пробойни и корозия. Тя не може да се образува по естествен път. От дълбочина 960 км пулсира и постоянен високочестотен сигнал, повтарящ се на всеки половин час за по 1 минута. Някои учени смятат, че това е автоматичен предавател, захранван с топлинна или друга енергия, който изпраща сигнали до своите създатели.
PMUsers Website
Top
PARADOX
Публикувано на: 31.10.2007, 16:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Jordan_13 @ Oct 31 2007, 04:45 PM)
QUOTE (PARADOX @ Oct 31 2007, 02:23 PM)
Разбирам позицията ти, но не съм убеден, че ако има нещо "земно" на Луната, то е свързано с човека (ако имаш предвид представители на човешката раса)... Луната е в основата на змийските (драконови) Баварски култове, които са в основата на специалните разрабтки на SS през ВСВ, които пък от своя страна са в основата не технологичния бум на Германците по това време...!!! Нещо пък дълбоко в мен ми казва, че става дума за Рептилоидите и четирипръстите "Сиви"......

Ако разгледаш археологическите образци на вази и керамика, върху тях наистина има 4-ри пръстни. Как мислиш за какво им е на дедите да поставят на ритуални съдове или на битови такива, четирипръсти? Само, за да покажат колко са лоши четирипръстните?
Дали, просто това са съдове, предназначени за културен или друг вид обмен? Четиритепръста показват за кого са предназначени.
Аз определено не си падам по всичко, което пише в Х-нет или в интернет пространството, нито по подобен вид литература и не го смятам за 100% верно.

Виж на тези твои въпроси, засега нямам отговор! Каква е била връзката между предците ни и четирипръстите...?!! Нямам идея! Честно...
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 31.10.2007, 17:06
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



PM
Top
Tsar
Публикувано на: 31.10.2007, 17:34
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 39
Участник # 1 273
Дата на регистрация: 30-October 07



Преди 25 хиляди години на Земята е имало ядрена война

Ето защо може да са изчезнали атлантидите
PMUsers Website
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 31.10.2007, 18:01
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



QUOTE (Елтимир @ Oct 31 2007, 12:44 PM)
Луната е с около два милиарда години по-стара от Земята. Като почвата е по-стара от скалите. Над последното следва човек да се замисли.

Това ми напомня на друга история,относно формите на живот.Според нея първите по-активни(от съвременна гледна точка) същества били камъните(за чиито живот наскоро се спомена във форума).Те започнали да се разрастват и да си правят поселища и домове(планините).Обхванали толкова територия,че за да остане място на Земята и за другите същества,Бог(или каквото и име да се избере) ги забавил и вкоравил.Така равновесието било по-възможно,а човекът дошъл по-късно.
PM
Top
Публикувано на: 31.10.2007, 22:27
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Спорт-Здраве @ Oct 31 2007, 06:01 PM)
QUOTE (Елтимир @ Oct 31 2007, 12:44 PM)
Луната е с около два милиарда години по-стара от Земята. Като почвата е по-стара от скалите. Над последното следва човек да се замисли.

Това ми напомня на друга история,относно формите на живот.Според нея първите по-активни(от съвременна гледна точка) същества били камъните(за чиито живот наскоро се спомена във форума).Те започнали да се разрастват и да си правят поселища и домове(планините).Обхванали толкова територия,че за да остане място на Земята и за другите същества,Бог(или каквото и име да се избере) ги забавил и вкоравил.Така равновесието било по-възможно,а човекът дошъл по-късно.

Интересен поглед върху вечността,Спорт.
PM
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 31.10.2007, 23:57
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



QUOTE (Мещера @ Oct 31 2007, 10:27 PM)
QUOTE (Спорт-Здраве @ Oct 31 2007, 06:01 PM)
QUOTE (Елтимир @ Oct 31 2007, 12:44 PM)
Луната е с около два милиарда години по-стара от Земята. Като почвата е по-стара от скалите. Над последното следва човек да се замисли.

Това ми напомня на друга история,относно формите на живот.Според нея първите по-активни(от съвременна гледна точка) същества били камъните(за чиито живот наскоро се спомена във форума).Те започнали да се разрастват и да си правят поселища и домове(планините).Обхванали толкова територия,че за да остане място на Земята и за другите същества,Бог(или каквото и име да се избере) ги забавил и вкоравил.Така равновесието било по-възможно,а човекът дошъл по-късно.

Интересен поглед върху вечността,Спорт.

Мещер,аз всъщност бих искал да съм доста буквален.Но заради сравнително устойчивите(все още,но не задълго) съвременни възприятия смекчих изказа.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020